CRUIJFF: RENTREE IK WEET NIET OF MIJN ALLES GOED ZAL MAKEN PSV 's ochtends om elf uur al in de arena....! ST.-AL0YGELIJK TEGEN TREFFERS MATADOR WON NA VEEL SPANNING VAN ARROWS Uitslagen en standen zondagafdelingsvoetbal Van Ravens: Jammer van Luigi Riva Winst Engelse topclubs Peter Post won 2 keer Dumez ziek WIK-MEISJES BLINKEN UIT IN VLISSINGEN 11 Rinus Michels zorgt nog voor onzekerheid! Meespelen Bescheiden Ajax werkt mee aan een sterk Nederlands elftal Kurt Linder is vanzelfsprekend wel optimistisch Marathonleden in Vennencross Marathondames 11 won na verlenging van Dynamo'70II DINSDAG 3 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BAZEL (GPD) Bij Ajax groeit het gevoel voor publici teit. De verantwoordelijke he ren In de vereniging realiseren zich maar al te goed dat het publiek langer geïnteresseerd blijft als er nog van enige on zekerheid sprake is. Daarom ook hield trainer Rinus Michels zijn zo vertrouwde slag om de arm toen men gisteren in het Bazelse Ascot Hotel informeer de of Johan Cruyff morgen in het tweede treffen met FC Ba sel mee zou spelen. .Het hangt er van af of Johan Cruyff weer helemaal fit is. En dat kan ik pas definitief zeggen als wij hier ge traind hebben. Ik wil hem er tegen Basel als het kan wel graag bij heb ben', aldus de Amsterdamse oefen- meester. De A.jaxspits maakt er zelf geen pro bleem van: .Ik voel me uitstekend. Na de wedstrijd tegen PSV ben ik nog wel erg stijf geweest, maar dat kwam omdat ik lang niet regelmatig had kunnen trainen'. Vijf maanden lang kon Cruyff zich alleen bij hoge uitzondering op de oefenvelden vertonen. En waagde hij weer eens de stap, dan was het voor korte tijd omdat een inmiddels beruchte liesblessure hem verder spelen onmogelijk maakte. Ajax' kost baarste voetballer trok zich dan weer noodgedwongen terug op de tribunes vanwaar hij 3e verrichtingen van zijn ploegmakkers gade sloeg. Cruyff: ,Daar heb ik me wel eens zitten verbijten. Vooral als het in de wedstrijden minder goed met de ploeg ging'. SCHIEDAM (GPD) .Jammer dat dit nu juist moest gebeu ren', zegt de Schiedamse scheidsrechter Lau van Ravens. Hij doelt op de enkelbreuk van Luigi Riva tijdens de wedstrijd Oostenrijk-Italië. Een strijd door Van Ravens voortreffelijk geleid. .Wat ging die jongen tekeer. Mamma mia, mamma mia, kermde hij. Het was 'n nare overtreding. Je weet wel zo met twee benen van achteren aanvallen. Is die over treding binnen de lijnen van het strafschopgebied dan gaat die bal onmiddellijk op de stip'. Van Ravens moest de strijd vijf minuten onderbreken om de verzorgers de gelegenheid te ge ven Riva van het veld te dra gen. ,Ik zag meteen dat het niet goed zat met die enkel van Riva. Het been lag er zo raar bij. Ik stond er vlak bij toen ze die overtreding tegen hem be gingen'. Van Ravens vindt het incident dubbel jammer, omdat de gehe le wedstrijd een goed verloop heeft gehad. ,Er werd hard maar fair gespeeld. De tweede helft was nog iets pittiger en ik had er mijn handen aan vol. Dan gebeurt dertien minuten voor het einde dat nare geval'. De krantenkritieken in de Oos tenrijkse als in de Italiaanse pers waren zeer lovend tijdens Engeland-Schntland enkele ja ren geleden. Maar dit overtrof alles. Bestuursleden van de FI FA hebben mij na afloop ge complimenteerd met de leiding. Neem daarbij het telegram dat ik enkele dagen geleden mocht ontvangen van Real Madrid, waarin het bestuur alle bewon dering voor mijn leiding uit spreekt, dan kan ik er hier in Nederland weer een poosje te gen'. Deze clublievende uitspraak klinkt uit de mond van Cruyff op zijn zachtst gezegd vreemd. In de rumoerige peri ode dat het Amsterdamse idool door zijn hardnekkige blessure aan de re servebank gekluisterd werd, is juist hem verweten dat hij niets meer voor zijn club zou voelen. In Ajax-kringen viel zelfs het woord .sabotage'. Johan Cruyff: .Daar heb ik me toen erg kwaad om gemaakt. Het is onzin om me van sabotage te beschuldigen. Dat komt in het woordenboek van een profvoetballer helemaal niet voor'. steeds de man was op wie zij hun aanvallen af konden stemmen. Mede door zijn rol werden de Eindhovena- ren met 1-0 verslagen. Cruyff: ,Het was natuurlijk wel moei lijk om direct in zo'n zware wedstrijd terug te moeten komen. Dat ik het desondanks goed heb kunnen volhou den gaf me echter een grotere voldoe ning'. In de tijd dat de duur betaalde Cruyff op de ziekenlijst stond had Ajax het zwaar te verduren. Uitwedstrijden te gen ADO en FC Twente gingen met 1- 0 verloren, waardoor Michels' forma tie na negen wedstrijden op een be scheiden zesde plaats belandde. Alles wat Ajax was rekende op ,hun Johan'. Hij zou zijn ploeg over het dode punt heen helpen. .Het is natuurlijk erg fijn als de mensen zo over je denken, maar of alles nu door mijn rentree goed zal komen, durf ik niet te beweren', aldus Cruyff. Afgelopen vrijdag leek het er in de zware wedstrijd tegen PSV echter veel op dat de frêle Amsterdammer inderdaad het tij voor zijn team zou doen keren. De klasse die hij in het Olympisch Stadion demonstreerde, in spireerde de hele ploeg. De tien overi ge spelers realiseerden zich dat Johan Cruyff door de vijf maanden verplich te rust mets had geleden, dat hij nog Ondanks het uitblijven van Michels' definitieve antwoord op de vraag of hij morgen gebruik zal maken van de liensten van Cruyff, wordt in het trainingskamp van Ajax, dat zich op enkele kilometers van Bazel in een rustig hotelletje heeft teruggetrokken, aangenomen dat de spits zijn ver trouwde positie morgen zal innemen. Ondanks het zwakke spel dat FC Ba sel in Amsterdam en ook het afgelo- pen weckend in de bekerwedstrijd te gen de derde klasser Chenois tentoon spreidde. twijfelt Johan Cruyff geen moment over de noodzaak van zijn aanwezigheid in de tweede match te gen de Zwitsers. Cruyff: ,1k heb Basel in Amsterdam zien spelen. Daar maakte het geen grootse indruk, maar het is gevaarlijk om alleen op dat resultaat af te gaan. Zo'n ploeg kan in een belangrijke thuiswedstrijd helemaal veranderen. Wat dat betreft hebben we twee jaar geleden tegen Spartak Trnava een harde les geleerd. Toer. dachten we ook dat ons met een 3-0 voorsprong in de uitwedstrijd niets meer kon gebeuren. Het scheelde echter weinig of wij hadden onze goede positie in Trnava alsnog verspeeld'. SCHIPHOL: Gistermiddag vertrok het Ajax voetbalteam naar Bazel voor de komende woensdag te spelen wedstrijd tegen F. C. Bazel. Op de Amsterdamse luchthaven lopen v.l.n.r. Suurbier, Van Dijk, Swart en Cruyjf. BASEL (GPD) ,Voor zover mij bekend,' zegt Ajax-voorzit- ter Jaap van Praag heel voor zichtig, .zal geen enkele Ajax- speler meer bedanken voor het Nederlands elftal.' De Zuidsiaaf Vasovic onder veel hilariteit in hotel Ascot in Riehen bij Basel: ,Ik wel'... De uitspraak van de Ajax-voorzitter zal Nederlands elftal-trainer Fadrhonc met groot plezier ontvangen. Deze speelt namelijk met de idee om onder andere Cruyff en Keizer op te stellen tegen de DDR. Hij zal ook Ajax-trainer Michels niet tegenover zich vinden, hoe wel deze nadrukkelijk zegt dat hij wat landenwedstrijden be treft alleen de duels om de wereldtitel belangrijk vindt. JDat wereldkampioenschap is dermate belangrijk,' zegt Mi chels, ,dat de clubbelangen daar voor zullen moeten wijken. We moeten, ook nationaal, aan onze image denken.' BOEKAREST (ANP) Het waren onvermijdelijke woorden die Kurt Linder sprak. Woorden, die hij wel moest spreken, al spraken zij voor zichzelf en zeiden zij toch eigenlijk niets. .Met vertrouwen zie ik de wed strijd van woensdag van PSV tegen Steaua Boekarest tegemoet.' begon de coach van de Eindhovenaren in de lobby van het luxueuze Athene Pala ce Hotel van de Roemeense hoofd stad. waar de zomer nog niet scheen geweken en de thermometers 21 gra den celsius aanwezen, zijn betoog te gen de verzamelde journalisten. HU vond terecht dat de 4-0 zege in de eerste wedstrijd van de tweede ronde der bekerwinnaars, PSV in een zeer LONDEN (ANP) De top van het klassement van de Engelse eerste divi sie is na de competitiewedstrijden van zaterdag vrijwel ongewijzigd ge bleven. Leeds United, Arsenal en Tot tenham Hotspur, die momenteel de toon aangeven, wonnen allen. Johnny Giles, die wegens cei. blessure vijf weken op non-actief ha- gestaan, vier de zijn rentree in Leeds United met een doelpunt tegen Coventry City. Al na twee minuten had Jacky Charlton Leeds de leiding gegeven na een listig genomen hoekschop. Leeds kwam ver der niet in moeilijkheden cn zegevier de met 2-0. Hierdoor heeft Leeds de eerste plaats nog stevig in handen met 24 punten uit 15 wedstrijden, voor Arsenal, dat 22 punten heeft verzameld. De Londenaren behielden hun ongesla gen thuisrecord door Derby County met 2-0 terug te wijzen. Na 35 minu ten opende de Schot Eddy Kelly de score. International John Radford had in de 63ste minuut met eei. kopbal succes. Tottenham Hotspur had grote moeite met het thuis spelende Nottingham Forest. Zeven minuten voor het einde slaagde Martin Chivers erin zijn club de overwinning te schenken. De Spurs staan nu op de derde plaats met een punt achterstand op Arsenal. De grootste verrassing was de neder laag van Crystal Palace tegen het onderaan staande Burnley: 1-2. Crystal Palace moest hierdoor de vierde plaats afstaan aan Manchester City. dat 19 punten heeft. Eric Probert scoorde voor Burnley tweemaal. Het was de eerste overwinning van deze club in dit seizoen. Chelsea moest twee keer een achter stand goedmaken tegen Southampton om tenslotte op 2-2 te finishen. Aange tekend zij dat Southampton na een half uur danig gehandicapt was. om dat de sterke spits Ron Davies, inter national van Wales, geblesseerd raak te. Mike Shannon scoorde tweemaal voor Southampton. John Collins en David Webb (vier minuten voor tijd) waren de schutters voor de thuisclub. Manchester City won zonder al te veel moeite met 2-0 van Ipswich Town door treffers van internationals Francis Lee en Colin Bell. Liverpool maakte een einde aan het record van Wolverhampton Wandeners, dat in tien wedstrijden geen nederlaag had geleden, en zegevierde eveneens met. 2-0. Tommy Smith benutte een straf schop en Alan Evans zorgde voor het tweede doelpunt. Een verrassing was de nederlaag van landskampioen Ever- ton tegen West Bromwich Albion (0- 3). Tony Brown scoorde twee keer. Voorts toonde Manchester United te gen Newcastle United nog geen teke nen van herstel en verloor met 0-1 door toedoen van Wyn Davies, een andere international van Wales. goede uitgangspositie had gebracht om de ploeg in de kwartfinales van de bckerwedtrijd te brengen. .Bovendien.' zo vervolgde hij, .Steaua heeft in negen wedstrijden 15 goals voor en maar liefst 13 tegen. PSV scoorde zelf in tien wedstrijden 21 maal en onze verdediging werd slechts vijfmaal gepasseerd.' Statis tisch gezien ware woorden. Maar in de voetbalsport is statistiek maar een betrekkelijk begrip. Een stelling die Linder overigens bijna in één adem aan zijn theoretische beschouwing verbond: .Het blijft voetbal en daarin is één plus één belist niet altijd twee.' Opmerkelijk snel ging hij voorbij aan de knieblessure die Radovic, de sublie me laatste verdediger van PSV, vrij dagavond in de wedstrijd tegen Ajax heeft, opgelopen. Weliswaar kreeg de Zuidslaviër zijn verwonding niet aan de knie, die hem al eerder noopte medische hulp in te roepen. Last heeft de donkere .Ausputzer' wel dege lijk van zijn kwetsuur. En juist Rado vic is de grote organisator in de defen sie van de Brabantse formatie, die woensdag ongetwijfeld zwaar op de proef zal worden gesteld door Steaua dat belust is op revanche. Doordat woensdag 4 november, zo lijkt het tenminste, in Roemenië tot .de dag van de voetbalsport' is gepro clameerd van 12 uur in de middag tot zes uur 's avonds zendt de televi sie drie bekerwedstrijden rechtstreeks uit moet PSV op een uniek vroeg tijdstip tegen Steaua aantreden. Om 12 uur (11 uur Nederlandse tijd) zal arbiter Finne.v het beginsignaal geven. ,Of dat een nadeel is?' Linder haalde de schouders eens op. ,We zijn het natuurlijk niet gewend. We hebben nog nooit om 11 uur gespeeld, wel hebben we zondag op die tijd ge traind. Maar de wedstrijd zal het toch VLISSINGEN Diverse Marathon atleten uit Vlissingen hebben zondag deelgenomen aan de Vennencross in Oisterwijk. Johan Breel werd bij de C-jongens 3e van de 30 gestarte lo pers, terwijl R. de Kok 15e werd. Bij de C-meisjcs, waar er 28 van start gingen, werd Anja Hofman 11e. Mein- dert Siebons eindigde op de Ge plaats bij de A-jongens en bij de heren, waar veel sterke nationale lopers aan de start kwamen, eindigde Hans van El- zelingcn op de 23e plaats. BRUSSEL (AP) - Peter Post heeft maandag bij de opening van het nieu we sportpaleis in Brussel twee over winningen behaald. In een internatio nale omnium, bestaande uit drie man ches. zegevierde hij tweemaal en ein digde in het eindklassement als eerste voor wereldkampioen op de weg Mon sere en de Fransman Cyrille Guimard In de wedstrijd voor de trofee der wegrenners kwam onze landgenoot wederom tot een overwinning. Hij legde de 49.950 km af in 1 uur en 7 min. en 39 sec. Tweede werd op twee ronden de Belg Roger Kindt, derde op drie ronden diens landgenoot Noel van Clooster. Jean Pierre Monsere eindigde met acht ronden achterstand op de negende plaats. Sportwedstrijden De wielerclub JDe Volharding' te Hei kant zal op zaterdag 14 november in het verenigingsgebouw te Heikant di verse sportwedstrijden organise ren. Het bestuur zal er zorg voor dragen, dat na deze wedstrijd een bal gehou den zal worden. GRAAUWVoor de belangrijke tafel- tenniswedstrijd die St-Aloysius I za terdagavond in Graauw moest spelen tegen ongeslagen leider De Treffers, had het Zeeuwse team niet de be schikking over de jeugdige Dumez. die wegens ziekte verstek moest laten ongeslagen persoonlijk record handha ven Tweemaal won hij een partij via de tijdregel Na het afsluiten der eerste competi tiehelft prijken de Zeeuwen nog steeds op de fraaie tweede plaats want ook Twenty One Up moest in eigen huis een punt afstaan aan het verrassend goed voor de dag komen de Wibats. Het Utrechtse Wilskracht wist Tempo Team III met 3-7 terug te wijzen en verkleinde hierdoor gaan. Jo Bogaert had de moeilijke achterstand op de eerste drie teams taak de Graauwse comingman te vangen. De Treffers startte met een eerste winstpartij waarna Cees Baum- garte met eeneerste winstpartij de stand gelijk maakte. Frans van Water schoot slaagde er daarna in Vesseur te bedwingen in een fraaie partij ter wijl St-Aloysius via de dubbelspelover- winning en de tweede zege van Baum- garte gelijk doordrukten naar een comfortabel lijkende 4-1 v oorsprong- De gasten kwamen daarna terug tot 4- 3 waarna Cees Baumgarte opnieuw zijn kracht bewees door ook zijn der de partij in winst om te zetten waar mee de halve winst bénnen was. De Treffers trok zich toen uiteindelijk op naar een 5-5 eindstand door van Waterschoot en Bogaert te verslaan. Cees Baumgarte, die het deze avond tegen deze sterke tegenstanders moei lijker had dan ooit, kon wederom zijn tot twee punten. St-Aloysius II was gastheer van het sterke AMVJ III en waren kansloos tegen dit leidend team. De Amster dammers namen met de maximale score de volle winst mee Scylla IV - Avio 3-7; Impuls - 3-7. Hoofdklas: I De Treffers 5 St-Aloysius I 5 Tw. One Up 5 Wilskracht 5 Wibats 5 Tempo Team III 5 Avio 5 AMVJ 3 5 Amroba 5 Scylla IV 5 Impuls 5 St-Aloy n 5 4 1 0 9 33-17 2 2 1 6 20-22 2 2 1 6 24-26 1 2 2 4 20-30 0 3 2 3 21-29 0 2 3 2 20-30 Overgangsklas: 4 0 1 8 3515 4 0 1 8 33-17 3 1 1 7 28-22 2 1 2 5 26-24 1 0 4 2 16-34 0 0 5 0 12-38. eerste helft had Old Stars een kleine voorsprong: 14-12, maar Schim kon in de laatste minuten van de eerste helft haar achterstand inlopen en bij rust op een kleine voorsprong terugkijken 22-16. In de tweede helft lukte het niet zo best meer bij Old Stars en kon Schim steeds verder uitlopen: het werd uit eindelijk 38-26. Het team van CMM verloor slechts met edstnjd van de baskctbalcompetitie een t verschil van Blue Arrows 2 i dp VllccinpGP cnnrtnul jinï-pfwn- Nablikkend op Ajax-PSV zei hij nog: .De voorhoedespelers hebben tegen Ajax gefaald. Ze hebben de rust niet in het spel kunnen brengen en raak ten te gemakkelijk de bal kwijt. Ze hadden zich veel meer moeten aanbie den om de verdediging, die het toch al zo moeilijk had, de gelegenheid te geven gemakkelijker de bal af te spe len. Dat verwijt ik ze.' .Tegen Steaua zulen we ons moeten aanpassen aan de tegenstander. Die moet. met vier doelpunten achter stand. wel initiatief nemen. Maar we zullen, als het mogelijk is, ook zelf dirigeren.' VLISSINGEN De onbetwiste top- in de Vlissingse sporthal was ongetwij feld de ontmoeting Matador-Blue Ar rows. In de eerste minuten van het duel nam Blue Arrows al een kleine voorsprong: via Jan Jansma en Bas Both stond Blue Arrows na 9 minuten voor met 12-6. De voorsprong bleef echter niet gehandhaafd want Matador kon daarna vijfmaal scoren. Na vijf tien minuten was het 16-16 gelijk. Blue Arrows kon daar in de laatste minuten van de eerste helft nog twee punten aan toevoegen. Matador liet er acht noteren: ruststand 24-18. Maar de spanning bleef. Blue Arrows kwam in het begin van de tweede helft terug en kon de stand tot twee punten achterstand terug brengen. Het zag er naar uit, dat het gelijk zou worden. Maar Matador herstelde zich en bracht de stand na 18 minuten op 52-36. Blue Arrows scoorde in de laatste minuten nog vier punten door Pim Kennis, Ma tador liet via nieuwe aanwinst Marcus de Jong en Jan Theune zes punten no teren: eindstand 58-40. Een aantrekke lijke wedstrijd met veel publiek. Dynamo '70 kwam in de eerste klas heren uit tegen HTS. Door een 77-43 overwinning blijft Dynamo '70 boven aan staan met acht punten. HTS staat, samen met M. de Ruyter, op een gedeel de laatste plaats. Het team van Seldemond, dat tot vrijdag nog geen winst kon behalen, won na een spannende wedstrijd van M. de Ruyter. Na een ruststand van 20-12 in het voordcel van Scheldemond kwam M. de Ruytr terug en stond na zestien minuten voor met 25-24. Het kon daarna slechts tweemaal scoren, terwijl Scheldemond daar acht punten tegenover steldde. Opmerkelijk is dat 21 van de 29 punten bij M. de Ruyter op naam staan van Bangaerts. Uitslagen: Matador-Blue Arrows 58-40. Dynamo '70-HTS 77-43, Scheldmond- M. de Ruyter 32-29. 4 13 2 97-117 49- 52 51- 98 Blue Arrows kon pas in de tweede helft tot een voorsprong komen, voor al door Schinkel. CMM scoorde in de tweede helft slechts vijf punten, wat winst betekende voor de tegenpartij: eindstand 27—28. Uitslagen: Schim-Old Stars 3826, CMM-Blue Arrows 2 27-28. Stand: Schim Old Stars Blue Arrows 2 Dynamo '70 2 Matador 2 Marathon 2 CMM Schim 2 M. de Ruyter 2 CMM 2 In de dames eerste klas behaalde Ma rathon 2 na verlenging winst op Dyna mo "70 2. De gehele wedstrijd verliep spannend: stond Marathon 2 bij rust met vier punten voor. Dynamo '70 kon do achterstand inhalen, vooral door Ria Westerbeeke. In de beslissende ver lenging kon alleen Marathon 2 scoren: Nel Vader maakte er 26-24 van. De dames van Matador speelden een teleurstellende wedstrijd tegen Old Stars: het team dat bovenaan staat kon tegen Old Stars, dat tot nu toe nog niet heeft gewonnen, slechts 28 punten op haar naam zetten. Uitslagen: Dynamo '70-Marathon 2 24- 26, Matador-Old Stars: 28-10. Stand- 0 8 162-101 4 11 111- 99 1 2 56- 59 1 2 45- 77 3 12 2 2 0 2 0 Matador Marathon II Marathon 1 Dynamo "70 1 Scheldemond Dynamo 70 2 Old Stars 4 4 2 0 2 5 0 0 8 136- 61 0 4 47- 35 1 6 132- 58 1 2 63- 34 2 2 41-105 40- 75 49-150 In de derde klas heren blijft de st3nd aan de kop ook ongewijzigd: koploper Matador 3 won met 34-8 van CMM. SSGMD komt door winst op Schelde mond 2 op de derde plaats. In de eer ste helft kon SSGM het slechts tot 4 punten brengen, vier punten achter stand. De tweede helft bracht betere resultaten: het werd tenslotte 24-16. Uitslagen: Matador 3-CMM 34-8, SSGM- Scheldemond 2 24-16. Stand: Matador 3 4 4 0 8 123- 73 Blue Arrows 3 2 2 0 4 50- 36 SSGM 3 2 1 4 66- 58 Scheldemond 2 4 2 2 4 96-104 Drie wedstrijden in de tweede klas dames: Scheldemond 2 behaalde winst op Marathon 4, Marathon 3 won van koploper SSGM, dat daardoor naar de derde plaats verschuift en Matador 2 behaalde winst op CMM. Uitslagen: Scheldemond 2-Marathon 4 22-15. Marathon 3-SSGM 26-7, CMM- Matador 2 8-32. Stand: Matador 2 Scheldemond 2 SSGM Scheldemond 3 Marathon 3 Marathon 4 CMM 4 4 0 84- 33 75- 29 75- 58 76- 51 79- 83 27- 39 52-108 Stand: Dynamo '70 Matador Blue Arrows Marathon RKS Scheldemond HTS M. de Ruyter 4 4 0 8 257-137 3 3 0 6 215- 78 3 2 1 4 125-107 2 112 116-115 3 1 2 2 102-118 3 1 2 2 69-122 3 0 3 0 90-198 3 0 3 0 81-180 In de tweede klas heren blijft Schim bovenaan staan door winst op nummer Old Stars. Tot de 17e minuut van de VLISSINGEN Zon 260 meisjes en jongens, verdeeld over 41 wedstrijd- groepen van 17 verenigingen hebben zaterdag deelgenomen aan de door de Zeeuws-Brabantse Turnkring uitge schreven en door de gymnastiekvere niging Astrov uit Souburg in de sport hal te Vlissingen georganiseerde krïngverenigingswedstrijden voor meisjes en jongens geboren voor 1958. Speciaal bij de meisjes was een be hoorlijk aantal wedstrijdgroepen dat de lang niet gemakkelijke voorge RES. Ie KLAS: Noormannen II - Wal cheren II 3-2; Corn Boys II - Zeeland Sport III 1-0; Vlissingen IV - Vogel waarde II 2-2; Terneuzen III - Honte- nisse II 1-0; Goes III - Oostburg II 2- 2; Axel III - Steen II 1-0. Axel III Terneuzen III Vogelwaarde II Steen II Vlissingen IV Corn Boys II Hontenisse II Walcheren II Goes III Zeeland Sport III Noormannen II Oostburg 8 7 1 0 15 18- 6 8 7 0 1 14 26- 7 8 5 3 0 13 17- 9 8 4 1 3 9 9-7 8 3 3 2 9 16-14 8 3 1 4 7 14-15 7 2 1 4 5 13-18 8 2 1 5 5 18-18 7 1 2 4 4 9-17 8 2 0 6 4 9-14 8 2 0 6 4 13-24 6 1 1 4 3 6-19 Drei- 8 7 1 0 15 35- 9 8 6 2 0 14 32- 5 8 6 1 1 13 27-11 8 6 0 2 12 21-19 8 5 1 2 11 25-18 8 4 0 4 8 22-17 8 2 4 2 8 19-20 8 2 0 6 4 19-32 8 116 3 13-21 8 1 1 6 3 7-27 9 117 3 18-31 7 1 0 6 2 13-41 3e KLAS A: Axel IV - Ria W II 4-3; Corn Boys III - Koewacht II 2-0; Vogelwaarde IV - SDO I 0-9: Graauw II - Hontenisse III 0-3; Vogelwaarde Clinge II 5-2; Hulsterloo II Cortgene I Patrijzen I Robur I Zonnemaire I Zeelandia III Dreischor I Volharding I Luctor II Middelburg IV Domburg II Kwadebdamme I II Vlissingen V RCS IV IJzendijke II Zld. Sport IV Hoofdplaat II IJzendijke III Terneuzen VI Groede II 7 5 0 2 10 25-19 8 3 2 3 8 23-22 6 3 0 3 6 19-13 6 3 0 3 6 20-19 7 2 1 4 5 15-30 8 2 0 6 4 20-40 6 0 0 6 0 10-35 7 0 0 7 0 8-54 3e KLAS C: Vlissingen VI - Patrijzen III 2-0; Walcheren III - Zeeland Sport V 3-1; RCS III - Lewedorpse Boys II 12-2; Hansweertse Bosy III - Zeelan dia IV 7-1; Luctor III - Noormannen III1-3; Robur III - Goes IV 0-4 2e KLAS A: Breskens III - Graauw I 1-6; Aardenburg II - Sluiskil II 1-4; Schoondijke II - Groede I 4-2; Hans weertse Boys II - Philippine 11 2-6; Biervliet II - Terneuzen IV 1-7. 8 7 0 1 14 38- 9 7 4 1 2 9 22-19 8 4 1 3 9 20-12 Graauw I Philippine II Terneuzen IV Aardenburg II Breskens III Groede I Biervliet II Sluiskil II Schoondijke II Hansvv. Boys II HW III 9 4 1 4 9 23-: 7 3 2 2 8 16-17 8 3 2 3 8 17-18 7 3 1 3 7 21-21 8 3 0 5 6 18-24 7 2 1 4 5 14-20 8 1 3 4 5 21-30 7 2 0 5 4 11-21 Sluiskil III 3-1. Hontenisse III Ria W II SDO I Hulsterloo II Koewacht II Vogelwaarde III Axel IV Corn Boys III Clinge II Sluiskil III Graauw II Vogelw. IV 8 6 0 2 12 26-13 8 5 1 2 11 31- 9 8 5 1 2 11 26- 8 7 5 0 2 10 26-14 8 4 2 2 10 31-13 8 4 2 2 10 27-18 7 4 1 2 9 22-11 8 4 0 4 8 26-19 8 4 0 4 8 17-23 8 1 2 5 4 5-23 8 0 17 1 6-31 8 0 0 8 0 5-66 RCS III Lewed. Boys II Vlissingen VI Patrijzen III Noormannen III Goes IV Walcheren III Hansw. Boys III Robur III Zld. Sport V Zeelandia IV Luctor III 8 8 0 0 16 66- 6 8 5 1 2 11 30-17 8 5 1 2 11 17-16 3 4 2 2 10 15- 8 1 5 0 3 10 23-20 8 4 1 3 9 25-18 8 4 1 3 9 20-20 8 4 0 4 8 27-29 8 2 1 5 5 12-31 8 116 3 13-31 8 1 0 7 2 9-31 8 0 2 6 2 9-39 3e KLAS D: 's-Heer-Arendskerke III -Kwadendamme II 3-1: SVOWK I - Dreischor II 2-7; Volharing II - DFS II 1-0: Patrijzen II - Zierikzee III 3-3. schreven oefenstof uitstekend beheer ste. De grote uitblinker was hier de groep van WIK uit St-Annaland welke in de finale een voorsprong van niet minder dan 7,8 punt behaalde op de naaste concurrente Deltasport uit Zie rikzee. Bijzonder spannend was de strijd om de tweede en derde plaats tussen Deltasport uit Zierikzee en VTV uit Vlissingen. Met slechts 0.3 punt voor sprong op VTV, de winnaar van het vorig jaar, wist Deltasport op de tweede plaats beslag te leggen. Mede door de zware oefenstof, vooral aan de rek. bleef het aantal jongens- groepen tot 7 beperkt. Uitsluitend van VTV uit Vlissingen kan worden ge zegd dat zij deze oefenstof volledig onder de knie had. Deze groep behaal de een puntentotaal van 209.7. Op grote afstand volgde een drietal jon- gensgroepen n ongeveer gelijke sterkte te weten WIK uit St-Annaland 181.05 pnt: Prins Hendrik uit Breda 179.6 pnt. en MTV'69 uit Middelburg 178,2 pnt. De voornaamste uitslagen waren: Meisjesgroepen: eerste prijzen: MTV'69 Middelburg, Volharding. Goes, WIK St-Annaland. UDI Bergen op Zoom, VTV Vlissingen, MTV'69 II Middelburg, Olympia Kapelle. Delta sport Zierikzee. WIK TI St-Annaland WWV St-Maartensdijk, WIK IV St- Annaland, VTV II Vlissingen, WIK St- Annaland III. Tweede prijzen: Prins Hendrik Breda, Kwiek Bruinisse, Prins Hendrik Breda 4. WWV St-Maartensdijk. UDI Bergen op Zoom en Spido Oud Vossemeer. Derde prijzen: SVS Serooskerke. Tuni Nieuwdorp. Prins Hendrik Breda. MTV'69 Middelburg, Prins Hendrik 6 Breda, Volharding Goes, Atlas Hein- kenszand. Prins Hendrik Breda 5, SV Duiveland OosIerland. Meisjesfinale: deelnemende verenigin gen de twee hoogst geklasseerden per weóstrijdbaan: 1 WIK St-Annaland 212,35 pnt, 2 Deltasport Zierikzee 204,55 pnt, 3 VTV Vlissingen 204.15 pnt. 4 MTV'69 Middelburg 194.25 pnt, 5 Volharding Goes 191.7 pnt en 6 Olympia Kapelle 187,45 pnt. 2e KLAS B: Patrijzen I - Robur I 1-1; Volharding I - Domburg II 0-0; Zee landia III - Cortgene I 1-2; Luctor II - Middelburg IV 2-5; Kwadendamme I 3e KLAS B: Terneuzen V - Terneuzen VI 5-0; Hoofdplaat II - Zeeland Sport IV afg; Vlissingen V - RCS IV 3-2; IJzendijke III - Groede II 8-4: Jong Ambon I - IJzendijke n 3-0. Breskens IV 7 7 0 0 14 55- 9 Jong Ambon I 6 6 0 0 12 39- 2 Terneuzen V 8 5 1 2 11 28-19 Patrijzen II 's-H. Arendsk. III DFS II Robur II Dreischor II Zierikzee III Kwadendam. II Volharding II Zonnemaire II SVOWK I 8 6 2 0 14 39- 6 9 6 1 2 13 32-23 7 5 0 2 10 34-12 6 2 3 1 7 11- 8 7 3 1 3 7 26-21 7 2 2 3 6 23-25 7 2 2 3 6 16-29 7 3 0 4 6 8-22 8 2 0 6 4 10-29 8 0 17 1 17-41 prijs: VTV Jongcnsgroepen Eerste Vlissingen 209,7 pnt. Tweede prijs: Wik St-Annaland 181.05 derde prijzen: MTV Middelburg 178.2 pnt. SV Duiveland Oosterland 170,65, Volharding Goes 173,15 pnt en Prins Hendrik Breda 179,6 pnt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11