Kleuterschool Kwetternest' werd officieel geopend ■AGEND/W Vlissingen krijgt te weinig uit provinciale pot 5 Derde nieuwe r-k kleuterschool binnen 2 jaar WALCHEREN Uitvoering Zeeuwse Muziekschool in ,Scheldekwartier NCVB BIJEEN WETHOUDER I. FILIUS IN RAADSVERGADERING UVV-Vlissingen bestaat 25 jaar Aankoop grond voor bestemmings plan in raad WestkaDelle OMROEP STER VAN R\D10 WALCHEREN IN DE HUWELIJKSBOOT GEÏNTERVIEWD Algemeen rapport over vervuiling zeewater BAANDAG 2 NOVEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN VLISSINGEN VLISSINGEN .De sleutel Is nog zoek, de sleutel is nog zoek. Hij ligt daar boven in de hoek. Daar ln dat nestje, ja! Hiep, hiep, hiep. hoera'. Zo luidde een van de coupletten van een liedje, dat de kleuters van de nieuwe rk kleuterschool ,Hct kwetter- nest' aan de Bakkersgang te Vlissin- gen zaterdagmorgen zongen bij de officiële opening. Uit een in een hoek n3ast de deur opgehangen vogelnestje haalde de inspecteur van het kleute ronderwijs in Zeeland, de heer H. Verboom, die eerder al had gepro beerd de vlag te hijsen wat overi gens mislukte omdat het touw vast de sleutel, waarmee hij het nieuwe schooltje officieel opende. In het met papieren vogels versierde schooltje brachten de kleuters enkele liedjes ten gehore, waarin ze de voor uitgang van de oude school (St-Anna kleuterschool) naar de nieuwe bezon gen. Het met een zogenaamd tentdak gebouwde schooltje heeft één lokaal, een ruime speelplaats met een zand- een keukentje en een hal met daarin een kunstwerk van de heer A. Keyzer uit Wouw. ,En onze juffrouw, die is ook heel erg blij, want voor haar is er in deze school een eigen kamertje bij', zei een kleuter in dicht- n over de tot nu toe ongekende luxe voor mejuffrouw C. H. de Bont. die in haar 20 jaar leidsterschap nog nooit over een eigen kamer had be schikt. Terwijl de kwetterende kleu ters een traktatie kregen, bezichtigden de genodigden het gebouw. In hotel Britannia leidde de voorzitter de stichting rk schoolbestuur Vlissingen en omstreken, de heer C. A. Th. Hermsen. de rij van sprekers in. In zijn openingstoespraak memoreer de hij de bouw van de school. In februari 1969 diende architect Tuinhof bij de gemeente Vlissingen een plan in, waarbij de mogelijkheid bestond de school in de toekomst met een tweede lokaal uit te breiden. Twee maanden later deelden b en w mee het terrein in de toegezegde Maandag 2 november HANSWEERT Kaj Munk, 20 uur: jaarvergadering sportlust. MIDDELBURG Gasthuis, 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. SINT-LAURENS Sint-Laurenslaan 36, 20 uur: contactavond, causerie- en voorlichtingsavond Nederlandse vere niging van huisvrouwen. VLISSINGEN Anker, 19.30 uur: bijeenkomst Philatelica. Maarten Lutherhuis. 20 uur: bijeen komst winkeliersvereniging Walst raat- Kleine Markt. ZIERIKZEE Mondragon, 20 uur: ledenvergadering Beter Wonen. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: .Achter de esculaap'. GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 tentoonstelling .Painting from 0-1925'. HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling ,Pak weg. neem mee'. MIDDELBURG Galerie Roggeveen, ingang Gerbrandystraat, 10-12 en 14-17 tentoonstelling werken enkele Zeeuwse beeldende kunstenaars. BERGEN OP ZOOM Roxy. 20 uur: Bob en Carol, Ted en Alice, 18 jaar. GOES Grand, 20 uur: Easy rider, 18 jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: There- e en Isabel, 18 jaar. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Tech niek der liefdeskunst, 18 jaar. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: dienst van hare majesteit, 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra. 20 uur: Alexander liever lui dan moe, alle leeftijden. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G VAN OORSCHOT. P/A PZC- VLISSINGEN - TEL,0IIM-5144 TOESTEL 29 grootte nog niet beschikbaar was, waardoor men geen garantie had in de toekomst een tweede lokaal bij te bouwen. In september '69 had de ar chitect al een nieuw plan klaar, wat in oktober de goedkeuring kreeg van b en w. .Mijnheer Tuinhof, wij zijn er niet beroerder op geworden. Integen deel, dankzij onder andere het tent dak is het geheel wat speelser gewor den, hetgeen nog duidelijker naar vo ren zal komen als de omgeving gesa neerd is'; aldus de heer Hermsen. Hij dankte allen die aan de bouw van de school hebben meegewerkt. Hij sprak de wens uit dat .onder Gods zegen onze nieuwe school een bloeiende toe komst tegemoet zal gaan in het -be lang van de kinderen, die haar zullen bezoeken'. Namens het bestuur bood hij de heer Verboom een gesch aan. De heer Verboom dankte het bestuur voor de uitnodiging om de school te komen openen en wenste hen geluk met het scholenbouwpro gramma. ,Het Kwetternest' is de der de nieuwe rk kleuterschool, die bin nen een tijdsbestek van twee jaar is gereedgekomen. ,Wat wilt u nog meer? U zou kunnen zeggen zonwe ring', aldus de heer Verboom. Hij wees erop dat de vorm van de school getuigt van een speelsere benadering van het kleuteronderwijs. .Een nest is een symbool van veiligheid, rust en geborgenheid. Dat hebben kinderen nodig. In onze huidige wereld worden hen veel van de spel- en veiligheidsele menten ontnomen. Ik hoop van gan ser harte dat u van uw Kwetternest inderdaad een kwetternest zult ma ken', besloot de heer Verboom. Buitenzonwering De heer Ch. J. G. Gillissen-Verschage. Op de foto: .De vlag gaat omhoog', zingen de kleuters van de nieuwe rk kleuterschool .Het Kwetternest'. De heer Verboom kon de vlag echter niet de hoogte tn krijgen, omdat het touw te vast zat. (Foto PZC). wethouder van onderwijs, sport en culturele zaken, haakte in op de op merking van de heer Verboom over de buitenzonwering. Deze vallen nog niet onder de noodzakelijke eisen. .De buitenzonwering is een te zware opga ve voor de gemeentebegroting', meen de hij. Het schoolbestuur heeft over deze zaak aan gs geschreven. .Het is de normaalste zaak dat woningwetwo ningen gebouwd worden met centrale verwarming', aldus de heer Hermsen, die bij gs zal gaan pleiten. Buiten zonwering voor een kleuterschool is dat ook. Hij vond dat er een spraak moest komen en burgemeester D. Roemers zei dat hij hoopte te verliezen. Voorts spraken nog archi tect Tuinhof. ook namens het aanne mersbedrijf Maco uit Middelburg, me vrouw M. P. Bergmans-van Gerwen, die de eerste steen had gelegd, en mejuffrouw Wisse, lerares aan de christelijke pedagogische academie te Middelburg. Dit is voor mij het moei lijkste gedeelte van de dag. zei mejuf frouw C. H. de Bont, hoofdleidster van het .Kwetternest', grote mensen toespreken'. Zij richtte een woord van dank aan allen, die mee hebben gehol pen bij de bouw van de school, ben ervan overtuigd dat deze kleuter school een heerlijk nestje voor de kleuters zal zijn', zo besloot zij. Tot slot van deze officiële bijeenkomst dankte de heer Hermsen allen voor hun goede wensen, felicitaties en deaus. VLISSINGEN Met een spontaan en enthousiast applaus na een even enthousiaste opvoering van de kinder opera ,De Markies van Carabas' door leerlingen van de Koorschool onder leiding van Evert Heyblok besloot men vrijdagavond de uitvoering van de afdeling Vlissingen van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. De jaarlijkse uitvoering werd geopend door de heer P. H. Broerse, adjunct directeur van de afdeling Vlissingen met een korte inleiding. Hij wees er op dat de animo om zelf te musiceren na de oorlog ondanks alle ingeblikte muziek via radio's, bandrecorders en dergelijke steeds groter is geworden. ,Ik hoop dat u hier b,ent als belang stellende die plezier heeft in kinderen die muziek maken', aldus de heer Broerse. De tweede klassen algemeen vormend muziekonderwijs uit Vlissingen Souburg brachten twee liedjes gehore, begeleid aan de piano door Frank Mol. De heer G. W. Bergman, directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool reikte hen daarna, hun getuigschrift uit. Kasia Grochla voerde daarna ,Bëka Róka' van Grock op de accordeon uit en Jannie Hofkamp (piano) bracht .Tarantella' van Prokowjev ten geho re. Frans Suurmond (elektronisch or gel) nam een aria van Loeillet voor! zijn rekening, Leendert de Jonge (fluit) en Frank Mol (piano) brachten een polonaise van J. S. Bach, Sofia en Eva Leyns en Tom Struyk speelden een trio voor gitaar van Van Call, Suzan Hupkens en Meindert Eland (viool) en Annette Theunis (piano) brachten een trio van Quantz ten gehore en Arthus van de Berg (trom pet) en Frank Mol (piano) speelden Greensleeves en Rule Britannia uit .English Suite'. Het klarinetensemble van de Koude-i kerse harmonie .Voorwaarts' besloot het programma voor de pauze met een drietal werkjes. Met .De Markies van Carabas' besloot de Koorschool deze goed bezochte uitvoering in het Vlissingse Schelde- kwartier. AAGTEKERKE Onder leiding van de presidente, me vrouw Wallet, hield de afdeling Aagte- kerke van de NCVB de maandelijkse samenkomst in het verenigingslokaal Amicitia te Aagtekerke. Als spreekster voor deze avond trad op mevrouw Van der Hooft met het onderwerp .Zuid-Afrika'. Met grote aandacht werd dit onderwerp, dat nader toege licht werd met dia's gevolgd. De vol gende vergadering werd vastgesteld op dinsdag 17 november, waarbij ds Oosterhof uit Veere zal spreken. VOGELTENTOONSTELLING Donderdag wordt in zaal Jtehoboth' te Souburg de nationale vogeltentoon stelling geopend. Voor de tentoonstel ling, die wordt georganiseerd door de Souburgse vereniging van vogelliefheb- pens uit Oostburg, Kools uit Zuidzande, schreven. Woensdag worden de vogels gekeurd door de keurmeesters Cam- pens uit Oostburg, Kols uit Zuidzande, Van de Watering uit Roosendaal en Van de Waal uit Hoogerheide. Donder dag is de tentoonstelling geopend 's avonds van 8 tot 10 uur, vrijdags van 10 urn- 's morgens tot 10 uur 's avonds en zaterdags van 's morgens 10 uur tot 's avonds acht uur, waarna de prijsuitreiking plaats zal vinden. Kapitein Versluijs nam afscheid van de PSDiZ VLISSINGEN Zaterdagmiddag! nam aan boord van de .Koningin Juli ana', afgemeerd in de kleine fuik van de veerhaven te Krulningen, de heerl A. W. Versluijs officieel afscheid als kapitein der eerste klasse bij de Pro-1 vlnciale Stoomboot Diensten in Zee-: land. Per 1 november verlaat hij de dienst met functioneel leeftijdsonts- j lag. Eerst voerde de directeur van de PSD, mr J. L. Nieuwenhuis, het woord. Hij bracht de prettige wijze van samenwerking met de here Ver sluijs in herinnering. Spreker was er van overtuigd, dat de scheidende kapi tein zich steeds heeft ingezet om de vernieuwingen ten gevolge van de ont wikkeling van de dienst goed op te vangen. In het bijzonder memoreerde de heer Nieuwenhuis zijn snelle car rière van dekknecht tot kapitein in een tijdsbestek van twaalf jaar. Hij bracht hem tenslotte dank voor alles wat hij in het belang van de dienst heeft gedaan. Onder aanbieding van bloemen aan mevrouw Versluijs voerde stuurman I. Bog te namens het personeel het woord. Hij vertolkte tiej dank voo*- de onderlinge goede ver-! standhouding en bood foto's aan van het eerste en laatste schip van de heer Versluijs alsmede een boekwerk. Zeer velen maakten van de gelegen heid gebruik om de scheidende kapi tein de hand te drukken. BIJEENKOMST CONTRACT TELERS IN ROOSENDAAL De kring Zuid-West van de Nederland se Contracttclers Vereniging houdt ook dit jaar weer een informatiebij eenkomst en wel op woensdag 25 no vember 1970 in hotel Goderie in Roo- zendaaL Het doel van deze bijeenkomst is om de ervaringen van het afgelopen jaar kritisch met de telers door te spre ken en het beleid voor de komende jaren uit te stippelen. De voorzitter, de heer B. van Dueren den Hollan der, zal een overzicht geven van de stand vin zaken op dit moment en ook het overleg met de fabrikanten hierin betrekken. Hij zal daarbij aan- dELCht schenken aan de teelt -.an con- servenerwlen, prinsessenbonen, spina zie en andere groentegewasseri, gras zaden en consumptie-aardappelen. Speciaal de vorderingen, die zijn ge maakt bij het introduceren en hante ren van contracten bij de teelt van princessenbonen en aardappelen zullen worden belicht. Een ontwikkeling, die eveneens aan dacht verdient, is de gegroepeerde aanbieding van produkten via pro ducentenorganisaties. Onderzocht moet worden wat de taak van de pro ducentenorganisaties is en of deze nieuwe afleveringsstructuur mogelijk heden biedt om tot een hoger rende ment van de gewassen te komen. Deze en andere vraagstukken zullen in de informatiebijeenkomst aan de orde worden gesteld. Aan de telers zal ruimschoots gelegenheid worden ge geven om hun zienswijze en hun eigen problemen en ervaringen naar voren te brengen. VLISSINGEN De Unie van Vi welijke Vrijwilligers (UVV), afdeling Missingen viert donderdag haar 25- jarig bestaan. De afdeling is kort na de oorlog opgericht toen enkele Vlis singse vrouwen bijeen kwamen om de mogelijkheden te bespreken zo snel mogelijk hulp te bieden in het zwaar getroffen Vlissingen. In navolging van] andere Nederlandse gemeenten werd een afdeling van de UVV opgericht. Donderdag houdt de Vlissingse afde ling in 't Anker een receptie voor genodigden en 's avonds voor de le den een gezellige avond. De huidige werkzaamheden van de UVV-Vlissin gen zijn: medewerking aan collecten, bezoeken aan patiënten in Der Boede en Ter Poorte. de verzorging van het sinterklaasfeest in deze tehuizen, me dewerking aan de organisatie van .Ta feltje dek je', koopavond in Middel burg voor de Vlissingse gehandicap ten, het rijdende winkeltje in Bethes- da, kinderpostzegelactie en een baby sitcentrale IN 1969 KRAP ÉÉN MILJOEN GEHAD VLISSINGEN Naar aanlei ding van een lijst van te verle nen kredieten merkte de heer A. v. d. Maas (rpcu) vrijdagmid dag in de raad Vlissingen op dat de goedkeuringen nogal traag loskomen bij het college van g s. Hij vroeg zich af of dit alleen voor Vlissingen geldt of voor heel Zeeland. Wethouder ver! I. Filius gaf als zijn mening te kennen dat Vlissingen niet ge heel evenredig wordt behandeld j bij het verlenen van kredieten. Hij kon niet exact zeggen hoeveel er; jaarlijks ter beschikking komt voor de Zeeuwse gemeenten, maar hij dacht toch wel dat het in 196» tussen de 35 en 50 miljoen had gelegen. Naar de me ning van de wethouder zou Vlissingen gezien grootte en aantal inwoners aan spraak kunnen maken op een zevende van dat bedrag. Van 33 miljoen is dat dus zo'n vijf miljoen. In 1969 was Vlis singen evenwel krap één miljoen toebe- doeld. Het inrichten van een aantal parkeer plaatsen in de stad kon de goedkeuring van de raad wegdragen, behalve van de heer C. C. Verheul, die de veiligheid van de voetgangers in gevaar zag ge bracht, terwijl het oerwoud van ver keersborden hem ook afschrok. De heer P. Bikkers (ccp) informeerde of er voor gezorgd kon worden, dat deze parkeerplaatsen niet werden ingeno men door auto's die er dag en nacht blijven staan. Daar blijkt niets aan te meende dat het centrum in de eerste plaats een ontmoetingscentrum moet worden, waar men bijvoorbeeld ook te recht kan \oor familiefeesten. Zij vroeg zich af hoe het gebruik van het centrum gestimuleerd kan worden. Voorts merkte zij op dat de gezond heidszorg in belangrijke mate aan zijn trekken moet komen. Wethouder Ch J Gillissen Verschage kon in veel dingen met mevrouw Schee pers meegaan. H:j meende dat het cen trum .levende is onder de bevolking van Paauwenburg'. In het zogenaamde kruisblok zullen de kruisverenigingen gezamenlijk hun werkzaamheden ver-, richten, zoals moedercursussen, dietis- te, prenetale zorg, zuigelingenzorg, I kleuterzorg en voorlichting. Er zal zo spoedig mogelijk met de bouw begon nen worden. De wethouder sprak de verwachting uit dat de tien procent beheer van het Vlissing6 studiefonds werd voorzien door de verkiezing van de heren C. C. Verheul en H. Strabblng. Op wn vraag van de heer Soeters roet betrekking tot het meer betrekken van het onderwijs hij eigentijdse en eigen- steedse problemen, antwoordden b en w een onderzoek te zullen instellen naar de mogelijkheid en de wenselijk heid daarvan. Op de bijzondere scholen hebben b en w geen vat, maar het col lege wil deze scholen wel in het over leg betrekken. De wenselijkheid en de mogelijkheid van een verkeerstuin in de gemeente, waar de heer Soeters ook naar had gevraagd, is door h en w In middels ln onderzoek genomen. In de rondvraag informeerde de heer M. A. Kole (rpcu) naar de toedracht met de gewonde visser, die onlangs drie kwartier in de haven had moeten wachten op vervoer naar het zieken- Garantie van de bouwkosten voor de bevolking! huis. Wethouder G. J. Jan se meende van Paauwenburg zal worden opge dat er geen grote fout was gemaakt, bracht. De ziekenwagen, die reeds by de haven was. werd weggeroepen voor een vrouw die in levensgevaar verkeerde. Dit had natuurlijk voorrang op de vis sers, wiens boot op dat moment ove rigens nog niet ln de haven was gear riveerd. Wethouder Janse gaf toe dat de ziekenwagen wat later bij de haven aankwam, maar zeker geen drie kwar tier later. Er had alarm geslagen kur.- r.en worden om meer mensen op te roepen, zodat er een tweede wagen in gezet kon worden, maar dat zou niet veel minder tijd hebben gevergd dan de nu gevolgde procedure. De wethou der wees er tenslotte nog op dat de vis ser niet ernstig gewond was en zelfs zou hebben voorgesteld om lopend het schip te verlaten. De heer J. B. Ventevogel (ccp) infor meerde hoe het stond met het plan om het terras van hotel Noordzeeboule- vard (overgegaan in handen van het Belgische loodswezen) voor het publiek te behouden. Wethouder Filius kon daarop antwoorden dat dit terras waar schijnlijk ook behouden zal blijven. Het verlenen van een garantie van ma ximaal 1000,ten behoeve van de hts sportkampioenschappen, waarvan de deelnemers waren ondergebracht in! het internaat van de zeevaartschool. Ie-1 verde nog enige stof tot discussie op. De garantie was gevraagd ter dekking van eventuele schade, aangebracht in het internaat. Ervaring met deze kam pioenschappen in andere plaatsen was daar de aanleiding toe. De heer B. Kossen (pvdai sprak in dit verband van .commerciële aspiraties van het internaat' en hij meende dan ook dat in feite Jiet risico bij het be drijf hoort' Hij verklaarde zich even wel niet tegen de garantie omdat het welslagen van het toernooi ermee ge baat was. De heer M. Braak (wd) had. in de garantie een beetje een vrijbrief voor het aanrichten van schade gezien Hij kon evenwel meedelen (het toer nooi is in de herfstvakantie gehouden/ dat er van de garantie nauwelijks ge bruik zou behoeven te worden ge maakt. De heer E. de Priester (pvda) haakte 2000,neerkomt op 60 per auto.j Dat vond hij nogal veel. Wethouder F. i G. Smit wist evenwel te vertellen dat dit een vrij goedkope voorziening is. De muren van het voormalige café aan de Wagenaarstraat. ter verbetering waarvan een krediet van 1500 werd| gevraagd, zijn niet alleen gevaarlijk nu er een parkeerterrein naast komt, maar ten alle tijde. De realisering van het wijkcentrum Paauwenburg zien tic raadsleden met genoegen tegemoet. Mevrouw M. M. Scheepers-Voet (ccp/ had er nog een paar vragen en opmerkingen over. Zij WESTKAPELLE Vandaag maan dag komt de gemeenteraad van W'estkapelle in een openbare raadsver gadering bijeen om zich door een vijftien ,/unten tellende agenda te werken. Voorgesteld wordt aan de heer Jac. Hubrecht.se een stukje grund te verko pen voor de bouw van een garage. Voorts zal de raad een voorstel van b en w behandelen, betreffede de aan koop van rond voor het bestemming splan .Noord-West'. De eigenaar, de heer Jac. Minderhoud, is bereid de grond aen de gemeente te verkopen, maar het gevraagde bedrag (ƒ59.280.-) kan door de gemeente niet worden betaald. De heer Minderhoud is echter ook bereid de koopsom bij wijze van geldelijke lening aan de gemeente te verstrekken- De sloop van het slach thuis vormt ook een punt waarover men zich zal gaan beraden, evenals het vaststellen van de legesverorde ning, de gemeentebegroting en de be groting 1971 van het gemeentelijk wo ningbedrijf. af of men er niet beter aan had kunnen doen om een prijs (beker) ter beschik king te stellen. Wethouder Gillissen Verschage was het er ook mee eens dat men het een vol gende keer anders moest doen. Wet houder I. Filius ging nog even in op ris .commerciële aspiraties' en merkte op dat het internaat een jaarlijks tekort heeft van zo'n 100.000,—. In de tweede ronde toonde de heer L. A. C. Soeters (D'66) aan de hand van brieven van de directeur van de zee vaartschool aan dat het verlenen van de garantie een conditio sine qua non was geweest, anders was het toernooi niet doorgegaan Wethouder Filius vond dat wat overtrokken en daar bleef hij bij, ook nadat hij de brieven had gezien Tijdelijk verschijnsel STANK BIJ ZANDKREEKDAM DOOR ROTTENDE WIEREN KATSEVEER De stank, die de laatste dagen waarneembaar is op en nabij de Zandkreekdam wordt veroor zaakt door rottend wier. dat vrij is gekomen na de daling van de water stand in het Veerse Meer. De wieren liggen voornamelijk op de zuidelijke oever van het meer. daar waar de dam een hoek vormt met de Zuid- bevelandse polderdijk. Automobilisten zowel als omwonenden werden gecon fronteerd met de geur, die het midden houdt tussen .een modderluchtje en het luchtje dat wordt veroorzaakt door ,een stinkende kolenka- chel'. .Dit geur-probleempje is een normaal. 7. jaarlijks verschijnsel sinds het Veerse Krpaipfpri Meer afgesloten is en het water op l\l V.UIGICII - Voor de sloop van diverse panden! werd een krediet van 20.600,ve leend. De uitkerings- en nensioenveror dening wethouders werd goedgekeurd. Er werden garantiestellingen verleend in verband met de woningbouw De raad verleende een kradiet van 3500 - voor voorzieningen aan de gevel van het pand Bellamypark 58. De schenking van de heer H. B. J. Knoop (een eikehouten bolpoottafel) werd in dank aanvaard. De raad ging akkoord met de aanleg van een speel terrein aan de Chopinlaan op het stuk grond dat door de woningbouwvereni ging .Goed Wonen' was geschonken. Voor het sportveldencomplex aan de Kouaekerkseweg werd een aanvullend krediet verleend van 73.000.—. De fractie van de RPCU wenste geacht te worden te hebben tegengestemd, daar dit sportveld ook op zondag zal wor den gebruikt. Aan de provinciale WV werd een eenmalige subsidie verleend van 500, De gemeente zal een burgerzinlening aangaan van 1.000,000,— bij de Stichting Zeeuwse Nutsspaarbank Burgemeester Roemers zei er blij mee te zijn dat er nu een Zeeuwse bank was die tiü aandurfde. Als er één schaap over de dam is merkte de burgemeester op. Voorts gingen er een aantal aan- en verkopen van percelen grond en pan den onder de voorzitershamer door. Tot lid van de commissie van advies en bijstand voor oudheidkundige ver zameling in het stedelijk museum werd de heer A. Feenstra gekozen. Tot com missaris in de NV Haven van Vlissin gen benoemde de raad de heer S. Jou- stra. De heer P. C. van der Eijk gaat de vacature opvullen in het bestuur van de .Stichting Sportbelangen Vlissingen'. In de regionale brandweerkring Wal cheren koos men de lieren J. Hekhuis, J. B. Ventevogel en J. Verkerk, met als plaatsvervangers de heren P. H. van de Ven. A. van der Maas en A. A. Gillissen, In twee vacatures in de commissie van winterpei! wordt gebracht', deelde drs C. Bakker van het Delta-instituut voor hydrobiologisch onderzoek in Yerseke mee. Het zomer-jeil van het meer is nul NAP. 's Winters wordt dit gebracht op min 70 NAP. J)at gaat geleidelijk aan', zegt de heer Bakker. .Het water staat nu op min 50. Er zulen dus nog meer wieren boven komen en zo lang die aan het verteren zijn, doet de geur zich voor', aldus de heer Bak ker, Door Je brakheid en de sterke bemes ting van het Veerse Meer (via het polderwater komen er heel wat mest stoffen in is er een levendige wierenvegetatie ontstaan. .Op zichzelf is dit niet zo verschrikkelijk', zegt de heer Bakker. Maar bij het bereiken van het winterpeil komen die wieren hier en daar op de drooggevallen oever boven water te liggen. Het rot tingsproces, dat dan ontstaat brengt de kwalijke geur met zich mee. ,We hebben er al wat meldingen over binnen gehad', vertelde de heer Bak ker. Drs Bakker wilde de geur op zichzelf onaangenaam niet direct als .luchtverontreiniging' bestempelen. .Er komen daar geen schadelijke stof fen of gassen in de lucht. Het is een volkomen natuurlijk proces, dat bin nen afzienbare tijd vanzelf over- MIDDELBURG Op het Middelburgs stadhuis voltrok men vrijdag het huwelijk tussen de heer Jos Bakker uit Gapinge en mejuffrouw Coby Hunnewijk uit Middelburg, een juffrouw Hannewijk is namelijk al vier jaar omroepster bij Radio Wal-I cheren. v.«u.» Hunne»*iji» un, luiuvi'iuuii Bovendien is zij secretaresse van deze| bij de luisteraars naar Radio Walcbe- vereniging, ren geen onbekende verschijning. Me- Radio Walc i Walcheeren besteedde uiteraard' aandacht aan de feestelijkheid en trad met twee reporters op de trappen* het stadhuis op bruid en bruidegom toe voor een vraaggesprek. Zaterdaga vond werd het vraaggesprek met de jonggehuwden over de ziekenomroep uitgezonden, (foto PZC). DEN' HAAG (ANP) Het rijksinsti tuut voor de volksgezondheid (RIV) te Den Haag is bezig met het opstel len van een algemeen rapport over de verontreiniging van de zee als gevolg j van het lozen van ongezuiverd riool-! water. Dit werd medegedeeld door een woordvoerder van het instituut namens de directeur-generaal dr J- Spaander. De RIV-deskimdigen zullen bij het op stellen van het rapport gebruik ma ken van de onderzoekingen die zijn; verricht door het Rijksinstituut voor! de zuivering van afvalwater (RIZA) over de situatie voor de kust van Scheveningen en van Vlissingen en door de gemeente Den Haag. De re sultaten van deze onderzoekingen zijn neergelegd in rapporten die reeds eer der verschenen. Ook de resultaten van onderzoekingen door het RIV zelf ver richt zullen in het algemeen rapport verwerkt worden. Het ligt in de be doeling dit rapport in januari aan te bieden aan de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr R. J. H. Kruisinga, alsmede aan de betrokken ministers. De woordvoerder van het RTV ontkent overigens dat een onderzoek zou hebben aange toond. dat het zeewater voor de kust dermate verslechterd zou zijn, dat op korte termijn geen ongezuiverd riool water meer geloosd zou mogen wor den. MARKTBERICHTEN VEILING ROTTERDAM oktober 1970 Bintjes 11—13, andijvie 11—21. bloemkool 5 st p bak 108—118, 6 st p bak 75-222, 8 st. p bak 5587. dubbele bonen kas Ia 250—340. Ha 95 190. pronk bonen Ila 117, snijbonen 180—340, rode kool 7—25, gele kool 11—27, groene kool 18—25, spitskool 2430, boerenkool 20—29, grote peen 11—20, peterselie 13—24, prei 2641, selde rij 13—19, Sjalotten 91—93, sla 14—24, spinazie 84—111, spruiten Ia 54—86, Ha 36—61. Ib 62. Id 71—i(«. uien 18—30, witlof la 196—217, Ha 164 -200. lib 150—173 Aanvoer w.Uof 38 ton Black Alicante 160—220. tomaten Ia 455. Ib 450, Ic 325, Legipont 70-75 29-36. 65-70 24—37. 6G65 23—30. aanvoer 4 ton Popfné du Comtce 80-85 45—54 75 80 37—58, 70-75 38-61. 65-70 46-54, 60-65 30—46, aanvoer 14 ton Cox's Orange Pip pin 80-85 31—47, 75-80 35—48, 70-75 34—46, 65-70 25-36 60-65 15—25 55-60 15—19, aanvoer 60 ton. James Grieve 75-80 25—28, 70-75 25—29. 65-70 19—20. aanvoer 3.5 ton- Goudreinetien 80-85 32 -41, 75-80 28-43, 70-75 25—3». 65-70 23-27. aan voer 7 ion. Golden Delicious 80-85 2642. 7580 24—42. 70-75 18-37, 6570 16-23. aanvoer 18 ton. Totaal aanvoer fruit 160 ton. VEILING ROTTERDAM Vrijdag 30 oktober 1970. Bintjes 10—13, eigenheimers 14—21. andijvie 11 —21. bloemkool 5 st p bak 123—127, 6 sr. p bak 70-114, 8 st p bok 49-91. 10 st p bak 27—55, dubbele bonen Ia 270—330, Ita 80-260, snijbo nen 270—340. rode kool 8—26, gele kool 7—22, groene kool 21—25. spitskool 20-34, kroten 8— 28. w«speen 28—33. grote peen 15—19. peterse lie 14—19, prei 1632. sjalotten 83—92. sla Ia 11—22, Ila 8—14, spinazie 93—104. spruiten Ia 57-98. Ib 62. ld 89-115, uien Ia 11—30, witlof Ia 189-222, na 166-199, Hb 143-171, aanvoer witlof 23 ton. Black Alicante 150—210, tomaten Ia 570-575, Ib 615, Ie 425. VEILING ZWUNDRECHT Andijvie 11—18. spinazie 90—114. veldsla 210—250 prei 16-29. u:«n 10-24. rodekcol 540-«). witte kool 10—13, spitskool 9—14. gelekool 10—20, Chtneeschekool 10. groene kool 10—11, Boe renkool 10-18. witlof All 167—191. BH 131—172, snijbonen 370—410. pronkbonen 100. spruiten A 55-77, B 53—65, C 26—37, D 78—101, sla AI glas 7-20, Al koud 13—17, knolselderij 10-22, bloemkool AA 84—108, A 67-87. B 58-74, C 38-51, komk 75 plus 86, 60 plus 77—84 50 plus 68-70, 40 plus 49-54. 35 plus 28-35, 30 plus 16—19, krom 7476. stek 1545. tomaten A 545—5.70, B 6,05—640, C 4—4.10, CC 2.G0, selderij 10—19, peterselie 6—17, Doyenné dn Comtce 22—51, James Grieve 22—26, Cex's Orange P. 20—50, Jonathan 1625, Goudreinet- ten 17—30, Légipont 19—39, Golden Delicious 25—25, Conférence 18—23, St Remy 29—30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 5