■AGENDAh Jhr Quarles van Ufford opende sportveld in 's Gravenpolder Kleuterschool Kwettemest' werd officieel geopend jfövi Twaalf velden voor 63 teams DE BEVELANDEN Jongetje gewond bij botsing te Kapelle Artiestengala bij actie winkeliers Kapelle-Biezelinge Muziekavond werd grote verrassing •A A Derde nieuwe r-k kleuterschool binnen 2 jaar A%fJÊËmÉÊEËi - m B :--f1 -vi ■H AANVARING IN BUITENHAVEN VAN HANSWEERT GEMEENTE ZIERIKZEE Wereldstedebouwdag 1970 maandag 2 november 1970 vy/55^ BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN rovinciaie zeeuwse courant EIGEN VELD VOOR APOLLO' 'S-GRAVENPOLDER De herinde ling van gemeenten heeft men zater dagmiddag in 's-Gravenpolder een paar uur begraven, om de eerste burger van deze voormalige gemeente, jhr. mr L. P. Quarles van Ufford, nog een daad te laten verrichten, die anders normaal tot zijn taak zou hebben be hoord. Nog eenmaal trad de Overijs selse burgemeester in 's-Gravenpolder ,voor het voetlicht' om een zaak af te ronden, die mede onder zLin leiding van de grond was gekomen: de ope ning van het door de Nederlandse Hei demaatschappij in Nazareth aange legde .eerste' 's-Gravenpolderse sport veld. Voor de nog geen vier jaar oude voet balvereniging .Apollo' was het uiter aard dan ook een feestdag, omdat men na een periode van moeilijk behelpen eerst op een oud korfbalveldje in 's-Heer-Abtskerke, daarna deelgebrui- ker van het toch al in een niet te beste staat verkerend speelveld te Kwaden- damme nu over een .eigen' sport veld met fraaie kleedlokalen annex kantine kan beschikken. Het was voor de 's-Gravenpolderse sportgemeen- schap dan ook een feestelijke mars, die men na afloop van het samenzijn in het dorpshuis onder de vrolijke tonen van het fanfarekorps ,Con Af- fezzione' uit Kwadendamme naar het sportveld maakte om oud-burgemees ter Quarles van Ufford de aftrap te laten verrichten voor de wedstrijd Apollo ISVD I. Een derby, die ein digde in een sportieve puntenverde ling (2—2). Teneur Men mocht dan goed gemutst de vele goede woorden in ontvangst nemen, er was bij herhaling toch ook de te neur te horen van: .er moeten nog meer sportvelden komen' en ,er is op het gebied van de sportaccommoda tie in de nieuwe gemeente Borseie nog veel te doen'. Dat kwam al dadelijk naar voren toen de wethouder van sportzaken, de heer E. Baerends met een kleine inventarisatie voor de dag kwam: 63 elftallen in de dorpskernen van deze gemeente (het kunnen er cp dit moment ook 65 zijn) die tot voor deze opening slechts beschikken over 12 speelvelden. Over veertien dagen, wanneer ook in Nieuwdorp het nieu we sportcomplex zal zijn geopend, zullen dat er 15 zijn. Daarvoor had de wethouder Maandag 2 november HANSWEERT Kaj Munk, 20 uur jaarvergadering sportlust. MIDDELBURG Gasthuis. 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. SINT-LAURENS Sint-Laurenslaan 36, 20 uur: contactavond, causerie- en voorlichtingsavond Nederlandse vere niging van huisvrouwen. VLISSINGEN Anker, 19.30 uur: bijeenkomst Philatelies. Maarten Lutherhuis, 20 uur: bijeen komst winkeliersvereniging Walstraat- Kleine Markt. ZIERIKZEE Mondragon, 20 uur: ledenvergadering Beter Wonen. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. 14-17 uur: .Achter de esculaap'. GOES Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: tentoonstelling .Painting from 1900-1925'. HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling ,Pak weg. neem mee'. MIDDELBURG Galerie Roggeveen, ingang Gerbrandystraat, 10-12 en 14-17 uur: tentoonstelling werken enkele Zeeuwse beeldende kunstenaars. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: Bob en Carol, Ted en Alice, 18 jaar. GOES Grand. 20 uur: Easy rider, 18 jaar. MIDDELBURG City. 20 uur: There- se en Isabel. 18 jaar. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Tech niek der liefdeskunst, 18 jaar. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: In dienst van hare majesteit, 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Alexander liever lui dan moe, alle leeftijden. OPGAVEN VOOR Of INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT. P/A EZC.VLISSINGEN -TEI.0IIM.SI44 - TOESTEL 2» dat het gemeentebestuur haar verant woordelijkheid voor de sport wil aan vaarden, maar dan zal deze verant woordelijkheid geconcretiseerd en in daden moeten worden omgezet. De heer Baerends verheelde daarbij niet te zeggen, dat dit een zware opgave zal zijn. 3Ü deze krachttoer zal het ge meentebestuur met de bevolking een tactisch spel moeten leveren wat met een begrotingstekort van 800.000,- ge lijkt op een ongelijke strijd', aldus de- wethouder. Nochtans meende hij te moeten stellen, dat men bij deze ope ning de vruchten kan plukken van durf, visie en doorzettingsvermogen van een gemeentebestuur van ,toen', waarvoor hij alle lof toonde. Geen club Burgemeester Quarles van Ufford, die meende te moeten spreken van ma- mens een beetje van toen', zei dat bij de bestemmingsplannen in 1965 al aan een sportveld werd gedacht op de plaats waar nu het dorpshuis staat. .We hadden wel plannen, maar geen club. Toen er sprake was van oprich ting en om een speelveld werd ge vraagd, is gesteld, dat de club het al lemaal eerst maar eens waar moest maken, Dat is gebeurd', aldus de bur gemeester, die vervolgens hioivoor een woord van waardering richtte aan het adres van de initiatiefnemers voor het vele werk dat verzet moest worden. .Het zou ook niet eerlijk zijn en zelfs onwaardig om niet te vertellen, dat de toen zittende gemeenteraad niet en bloc achter de sportveldplannen stond. Ik heb toen gezegd: maak je er niet onnodig zorgen over, want als de her indeling komt, houdt men rekening met. de wensen van de mensen'. Het halen van de eindstreep vond hij een gelukwens waard, omdat het volgens hem .verschrikkelijk' hard nodig is. Na dank te hebben gebracht aan zowel de oude als nieuwe gemeenteraad, bood hij .Apollo' een envelop met in houd aan en verklaarde het sportveld symbolisch voor geopend. Met de aan bieding van een houten sleutel, droeg wethouders Baerends vervolgens ook weer symbolisch het sportverê over aan Apollo-voorzitter A. B. Huls hof, die nog vertelde, dat de vereni ging gefuseerd met 3e Beren' uit Baarland op 11 februari 1967 werd op gericht en het eerste jaar direct ai een kampioenschap behaalde. Een grote zelfwerkzaamheid legt. .Apol lo' aan de dag wanneer het gaat om de zaak financieel rond te krijgen. Ook bij de bouw van de kleedkamers, door de Nederlandse sportfederatie gesub sidieerd met een bedrag van 8500, Bi; de foto: de heer Quarles van Ufford .proeft' de bal voor de aan vang van de voetbalwedstrijd tussen Apollo en SVD. hebben de leden zich van hun goede zijde laten zien. Voorzitter Hulshof bood de voormalige eerste burger van zijn dorp vervolgens een fotoboek waarin de foto's zullen komen deze feestelijke dag. Verwantschap De ambachtsheer P. J. van Hoeken van 's-Gravenpolder zei nog te moeten wen nen aan het feit, dat de burgerlijke ge meente van de kaart is geveegd. .Ge lukkig is de Heerlijkheid gebleven', al dus de ambachtsheer die er vervolgens op wees, dat er ruim vijf eeuwen ge leden al verwantschap en samenwer king was tussen 's-Gravenpolder en Borssele (Jacoba van Beieren-Frank van Borssele). Hij bood vervolgens een fraaie wisselbeker aan. Een felicitatie vergezeld van een geschenk onder cou vert kwam er ook van de Nederlandse Heidemaatschappij bij monde van de heer J. van Nieuwenhuize. De afdelings voorzitter van de KNVB, de heer I. W. Bakker onderstreepte nog eens, dat de waarde van de sport volledig onder kend wordt en daarom blij te zijn, dat de overheid in deze gemeente nog meer wil doen om. afhankelijk van de finan ciële middelen, de tekorten op het ge bied van de accommodatie aan te vul len. Een gelukkig verschijnsel vond de heer Bakker dat de overheid steeds meer achter de sport wil gaan staan. Namens de stichting 's-Gravenpolderse gemeenschap bood dr ir J. Nijman zijn gelukwensen aan onder aanhaling van de planologische visie, dat deze gemeen schap in de naaste toekomst wordt ge zien als .groeidorp' wat ongetwijfeld ook een groei van de voetbalvereniging met zich mee zal brengen. Derhalve hoopte hij dan ook spoedig aan de ope ning van een tweede veld toe te zijn. Een wens tot verbetering van accom modatie kwam tenslotte van de heer J. Uitterhoeve van de zustervereniging uit Kwadendamme. Bij de wedstrijd, die door een talrijk publiek werd bekeken, wist SVD al vrij spoedig de score tot 2-0 op te voeren door doelpunten van Nijsse en Van de Guchte. Voor rust wist Van Oosten de achterstand te verkleine tot 2-1 terwijl Van Belzen na rust middels een penal ty de balans in evenwicht bracht. Het slotoffensief van Apollo bracht geen wijziging meer, zodat de Apollo-spelers als troostprijs met de boeketten bloe men, voor de aanvang van de wedstrijd aangeboden door de junioren van SVD, huiswaarts konden keren. KAPELLE Op de kruising Oost- straat-Gistcllisstraat tc Kapelle is za terdagmiddag omstreeks twee uur de elfjarige A. J. de W. uit Kapelle met zijn fiets in botsing gekomen met een personenauto. De jongen moest met Inwendig hoofdletsel per ambulance naar het ziekenhuis Bergzicht te Goes worden overgebracht. De jongen kwam de Ooststraat afge reden met de bedoeling de Gistellis- straat in te rijden. Op het moment van afslaan kwam uit tegenovergestel de richting M. R. uit Kwadendamme aangereden. R. remde krachtig maar kon niet verhinderen dat de jongen voor de auto terecht kwam en tegen het wegdek smakte. Accordeon vereniging verzorgt een avond voor bejaarden Dinsdag verzorgt de accordeonvereni ging Polyhymnia' te Hansweert onder leiding van de heer A. B. Holster een avond voor bejaarden. De avond, die in gebouw ,Kaj Munk' te Hansweert wordt gegeven, begint om acht uur. Verder verlenen mevrouw T. Boer-de Kok, mejuffrouw C. Keizer en de heer J. Jansen en een meisjeskoor uit de beide lagere scholen te Hansweert me dewerking. Te zijner tijd zal deze avond worden herhaald in het .Maria Oord'. Veertien woningen klaar voor bewoning De christelijke woningstichting Zuid en Noord-Beveland te Goes heeft on langs 14 in 's-Gravenpolder gebouw de woningen voor bewoning vrijgege ven. Hierdoor is de Willem de Goede- straat in het plan .West Voortraphoek' volgebouwd. KAPELLE .Everybody Happy' was de titel, waarmede het theaterbureau René Frijters donderdagavond voor een stampvolle zaal van 3e Vroone' te Kapelle de Mountiesshow presen teerde. Een op hoog peil staand ca baretprogramma met voor .elk wat wils' dat werd aangeboden door een groep winkeliers uit Kapeüe-Biezelin- ge die zich gebundeld hebben onder de naam van Actie-winkeliers'. De ruim vierhonderd aanwezigen zul len er geen spijt van gehad hebben deze show te gaan bekijken want het werd een enkele uren durend bont programma, waarin uiteraard de he ren Piet Bambergen en René van Vooren, alias de Mounties met hun kostelijke humor de boventoon voer den. Daarbij sloot zich ook goed aan Frans Vrolijk die met zijn sappige conférences en liedjes de aanwezi gen eveneens goed wist te pakken. Een open doekje kreeg ook Ronnie Tober die met. enkele populaire schla gers het publiek tot een spontaan mee zingen wist te bewegen. In dit pro gramma paste ook Mitzy Tieland als spelfigurante en zangeres, evenals Alice Williams met haar goocheltoe ren. Tonny Bakkenes zorgde voor een passende muzikale omlijsting zowel op het piano- als accordeonklavier. Een openings- en slotwoord sprak voorzitter M. P. Leijs die de artiesten nog een Kapels aandenken meegaf in de vorm van een grote doos met appelen. Bestuursmutatie bij voetbalvereniging Tot nu toe was de heer W. C'olsen te Clinge secretaris-penningmeester van de plaatselijke voetbalvereniging .Clinge' Wegens drukke werkzaamhe den heeft hij het penningmeesterschap behouden maar het secretariaat ter beschikking gesteld. In de Jongste bestuursvergadering werd als secretaris benoemd de heer E. de Deckere uit Clinge. CABARET IVO DE WIJS TRAD OP IN DORPSHUIS VAN WISSENKERKE Onder auspiciën van het departement Noord-Beveland van het .Nut voor 't algemeen' werd het seizoen geopend met het optreden van het cabaret Ivo de Wijs. Dit vond plaats in het dorps huis te Wissenkerke. voor een geheel met belangstellenden gevulde zaal. Voorzitter van het Nut. burgemeester P. Wisse te Wissenkerke opende de avond met een speech en een bijzonder welkom aan burgemeester Evers uit Kortgene. Na een korte opsomming wat de leden van het Nut nog in het seizoen 1970-1971 te horen en te zien zullen krijgen gaf hij het woord aan het cabaret. Het cabaret is in 1965 in Amsterdam ontsproten. Het bestaat uit de heren Ivo de Wijs, Henk Smit, Pieter Niewint en één dame Aggie Ter- lingen. In juli 1969 won het cabaret de eerste prijs op de talentenjacht van het Humorfestival te Helst. Het caba ret trad in Nederland en België op voor radio en televisie. In een opeen volging van goede cabaretliedjes werd een keur van humor ten gehore ge bracht begeleid door het uitstekend pianospel van Piet Niewint. De angst aanjagende geluiden uit het oerwoud, het kaperlied. de sigarettensong dat prachtig gezongen werd, ontluchtte het publiek in een daverend applaus. Na de pauze: de strandjutter van Ivo de Wijs en wat korte gedichtjes. Een keur van vele liedjes uit verschillende lan den vormden het slotstuk van deze muzikale show. Burgemeester Wisse dankte ten slotte voor de magnifieke uitvoering en het cabaret kreeg een ware ovatie. De burgemeester overhan digde een boeket bloemen aan de da me uit het gezelschap, Aggie Terlingen. Men bleef daarna met prettige amuse mentsmuziek nog geruime tijd bijeen. WEMELDINGE Wat bescheiden was aangekondigd als een .muziekavond' is vrijdagavond ln het dorpshnis uit gegroeid tot een bijzonder gebeuren voor Wemeldlnge- Ongeveer 350 be langstellenden konden genieten van een programma van hoogstaand ni veau. Na de openingsmars Chinello van W Rinner en een kort openingswoord van de voorzitter van de muziekver eniging OKK, de heer A. P. Schou- wenaar, werden er enkele marsen en andere werken uitgevoerd door de fanfarekorpsen Con Affezzione uit Kwadendamme en OKK uit Wemel- dinge. onder leiding van de heer A. van de Singel uit Goes. Bijzonder on derdeel in het programma vóór de pauze was de presentatie van het con coursnummer .de vaderlandse rapso die' (van H. van Lijnschoten) door het korps uit Kwadendamme. Na de pauze volgde een optreden van de or kestvereniging Apollo en de gemengde zangvereniging Crescendo uit Krui- ningen, onder leiding van de heer A. B. Holster. Dit optreden werd de gro te verrassing van de avond. Aparte vermelding verdient de bijdrage van de dames Jobse en De Boer en de heer Hopmans. Voorzitter Schouwe- naar van OKK trad op als tolk de toehoorders, toen hij blijk gaf zijn grote bewondering voor de kwa liteit van het gebodene, vooral waar het het aandeel na de pauze betrof. Er was tot slot nog gelegenheid om een dansje te maken. Kapitein Versluijs nam afscheid van de PSDiZ VLISSINGEN Zaterdagmiddag nam aan boord van de .Koningin Juli ana', afgemeerd in de kleine fuik van de veerhaven te Kruiningen, de heer A. W. Versluijs officieel afscheid als kapitein der eerste klasse bij de Pro vinciale Stoomboot Diensten in Zee land. Per 1 november verlaat hij de dienst met functioneel leeftijdsonts lag. Eerst voerde de directeur van de PSD, mr J. L. Nieuwenhuis, het woord. Hij bracht de prettige wijze van samenwerking met de here Ver sluijs in herinnering. Spreker was er van overtuigd, dat de scheidende kapi tein zich steeds heeft ingezet om de vernieuwingen ten gevolge van de ont wikkeling van de dienst goed op te vangen. In het bijzonder memoreerde de heer Nieuwenhuis zijn snelle car rière van dekknecht tot kapitein in een tijdsbestek van twaalf jaar. Hij bracht hem tenslotte dank voor alles wat hij in het belang van de dienst heeft gedaan. Onder aanbieding van bloemen aan mevrouw Versluijs voerde stuurman I. Bogte namens het personeel het woord. Hij vertolkte de dank voor de onderlinge goede ver standhouding en bood foto's aan van het eerste en laatste schip van de heer Versluijs alsmede een boekwerk. Zeer velen maakten van de gelegen heid gebruik om de scheidende kapi tein de hand te drukken. Kinderen speelden met vuur: schuur te Colijnsplaat brandde uit COLIJNSPLAAT Met lucifers spe- lende kinderen hebben zaterdagmid dag brand veroorzaakt in de 120 ku bieke meter grote schuur te Colijns plaat van landbouwer A. van Dijke aan de Kortgeense weg. Ondanks in grijpen van dc brandweerkorpsen te Colijnsplaat, Wissenkerke en Kamper land kon niet worden voorkomen dat de landbouwschuur uitbrandde. De omvang van de schade kon nog niet worden vastgesteld. De eigenaar is tegen brand verzekerd. Enkele land bouwmachines konden worden gered. Een grote partij pas geoogste aardap pelen die in pakstro lagen ging bij de brand verloren. Voor het naastgele gen woonhuis bestond geen gevaar. De brandweer is tot half twee in de nacht bezig geweest met het nablus- singswerk van de brand die om streeks kwart over vier was ontstaan. IN VLISSINGEN VLISSINGEN 3e sleutel is nog zoek, de sleutel is nog zoek. Hij ligt daar boven in de hoek. Daar in dat nestje, ja! Hiep. hiep. hiep, hoera' Zo luidde een van de coupletten var een liedje, dat de kleuters van de nieuwe rk kleuterschool ,Het kwetter- nest' aan de Bakkersgang te Vlissin- gen zaterdagmorgen zongen bij de officiële opening. Uit een in een hoek naast de deur opgehangen vogelnestje baalde de inspecteur van het kleute ronderwijs in Zeeland, de heer H. Verboom, die eerder al had gepro beerd de vlag te hijsen wat overi gens mislukte omdat het touw vast zat dc sleutel, waarmee hij het nieuwe schooltje officieel opende. In het met papieren vogels versierde schooltje brachten de kleuters enkele liedjes ten gehore, waarin ze de voor uitgang van de oude school (St-Anna kleuterschool) naar de nieuwe bezon gen. Het met een zogenaamd tentdak gebouwde schooltje heeft één lokaal, een ruime speelplaats met een zand bak, een keukentje en een hal met! daarin een kunstwerk van de heer A. Keyzer uit Wouw. ,En onze juffrouw, die is ook heel erg blij. want voor haar is er in deze school een eigen kamertje hij', zei een kleuter in dicht vorm over de tot nu toe ongekende luxe voor mejuffrouw C. H. de Bont, die in haar 20 jaar leidsterschap nog Collecte De collecte van het Koningin Wilhel- minafonds ten bate van de kanker bestrijding bracht te Clinge de som van 128,70 op. BIJEENKOMST CONTRACT- TELERS IN ROOSENDAAL De kring Zuid-West van de Nederland se Contracttelers Vereniging houdt ook dit jaar weer een informatiebij eenkomst en wel op woensdag 25 no vember 1970 in hotel Goderie in Roo- zendaal. Het doel van deze bijeenkomst is om de ervaringen van het afgelopen jaar kritisch met de telers door te spre ken en het beleid voor de komende jaren uit te stippelen. De voorzitter, de heer B. van Dueren den Hollan der, zal een overzicht geven van de stand van zaken op dit moment en ook het overleg met de fabrikanten hierin betrekken. Hij zal daarbij dacht schenken aan de teelt van con- servenerwten. prinsessenbonen, spina zie en andere groentegewassen, gras zaden en consumptie-aardappelen. Speciaal de vorderingen, die zijn ge maakt bij het introduceren en hante ren van contracten bij de teelt van princessenbonen en aardappelen zullen worden belicht. Een ontwikkeling, die eveneens dacht verdient, is de gegroepeerde aanbieding van produkten via pro ducentenorganisaties. Onderzocht moet worden wat de taak van de pro ducentenorganisaties is en of deze nieuwe alleveringsstructuur mogelijk-; heden biedt om tot een hoger rende-1 ment van de gewassen te komen. Deze en andere vraagstukken zullen in de informatiebijeenkomst aan de orde; worden gesteld. Aan de telers zal i ruimschoots gelegenheid worden ge geven om hun zienswijze en hun eigen problemen en ervaringen naar voren] te brengen. nooit over een eigen kamer had be schikt. Terwijl de kwetterende kleu ters een traktatie kregen, bezichtigden de genodigden het gebouw. In hotel Britannia leidde de voorzitter van de stichting rk schoolbestuur Vlissingen en omstreken, de heer C. A. Th. Hermsen. de rij van sprekers in. In zijn openingstoespraak memoreer de hij de bouw van de school. In februari 1969 diende architect Tuinhof bij de gemeente Vlissingen een plan in, waarbij de mogelijkheid bestond de school in de toekomst met een tweede lokaal uit te breiden. Twee maanden later deelden b en w mee dat het terrein in de toegezegde grootte nog niet beschikbaar was, waardoor men geen garantie had in de toekomst een tweede lokaal bij te bouwen. In september '69 had de ar chitect al een nieuw plan klaar, wat in oktober de goedkeuring kreeg var. b en w. .Mijnheer Tuinhof. wij zijn er( niet beroerder op geworden. Integen deel, dankzij onder andere het tent-; dak is het geheel wat speelser gewor-l den, hetgeen nog duidelijker naar vo-i ren zal komen als de omgeving gesa-l neerd is'; aldus de heer Hermsen. Hij' dankte allen die aan de bouw van de school hebben meegewerkt. Hij sprak de wens uit dat .onder Gods zegen onze nieuwe school een bloelende toe komst tegemoet zal gaan in het be lang van de kinderen, die haar zullen bezoeken'. Namens het bestuur bood hij de heer Verboom een geschenk aan. De heer Verboom dankte het bestuur voor de uitnodiging om de school te komen openen en wenste hen geluk met het scholenbouwpro gramma. .Het Kwettemest' is de der de nieuwe rk kleuterschool, die bin nen een tijdsbestek van twee jaar is gereedgekomen. .Wat wilt u nog meer? U zou kunnen zeggen zonwe ring', aldus de heer Verboom. Hij wees erop dat de vorm van de school getuigt van een speelsere benadering van het kleuteronderwijs. .Een nest is een symbool van veiligheid, rust en geborgenheid. Dat hebben kinderen nodig. In onze huidige wereld worden i hen veel van de spel- en veiligheidsele- menten ontnomen. Ik hoop van gan-i ser harte dat u van uw Kwettemest inderdaad een kwettemest zult ma ken', besloot de heer Verboom. Buitenzonwering De heer Ch. J. G. Gillissen-Verschage.' wethouder van onderwijs, sport en culturele zaken, haakte in op de op merking van de heer Verboom over de buitenzonwering. Deze vallen nog niet onder de noodzakelijke eisen. 3e buitenzonwering is een te zware opga ve voor de gemeentebegroting', meen de hij. Het schoolbestuur heeft over HBS Op de foto: JDe vlag gaal omhoog', zingen de kleuters van de nieuwe rk kleuterschool .Het Kwettemest'. De heer Verboom kon de vlag echter niet de hoogte in krijgen omdat het louw te vast zat. (Foto PZC). deze zaak aan gs geschreven. .Het is de normaalste zaak dat woningwetwo ningen gebouwd worden met centrale verwarming', aldus de heer Hermsen, die bij gs zal gaan pleiten. Buiten zonwering voor een kleuterschool is dat ook. Hij vond dat er een uit spraak moest komen en burgemeester D. Roemers zei dat hij hoopte te verliezen Voorts spraken nog archi tect Tuinhof, ook namens het aanne mersbedrijf Maco uit Middelburg, me vrouw M. P. Bergmans-van Gerwen. die de eerste steen had gelegd, en mejuffrouw Wisse, lerares aan de christelijke pedagogische academie te Middelburg. 3it is voor mij het moei lijkste gedeelte van de dag, zei mejuf frouw C. H. de Bont, hoofdleidster van het. .Kwettemest', grote mensen toespreken'. Zij richtte een woord van dank aan allen, die mee hebben gehol pen hij de bouw van de school. ,Ik ben ervan overtuigd dat deze kleuter school een heerlijk nestje voor de kleuters zal zijn', zo besloot zij. Tot slot van deze officiële bijeenkomst dankte de heer Hermsen allen voor hun goede wensen, felicitaties en ca deaus. Op hol geslagen rijpaard door auto doodgereden THOLEN Op de provinciale weg Tholen Oud Vossemeer is vrijdaga vond een rijpaard van de heer A. A. Geluk doodgereden. Het paard was op hol geslagen en werd gegrepen door een busje tan het aannemersbedrijf H. uit Oud-Vossemeer, bestuurd door S. Q. uit Tholen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het busje werd zwaar be schadigd. De heer Geluk wilde twee paarden uit de wei naar de stal bren gen. Eén dier rukte zich los en liep in de richting van de Vossemeersedijk. Doordat het dier vlak na een bocht de weg opkwam had Q. het niet gezien. Een dierenarts heeft nog geprobeerd het paard in leven te houden. HANSWEERT Het bergingsbedrijf Polderman is zaterdagmiddag met drie sleepboten, de Zeetijger, de Intkt- vis en de Haai, te hulp gesneld, toen er in de buitenhaven te Hansweert een aanvaring ontstond tussen het met neveline geladen Duitse motor schip Urania (1432 ton) en de Neder landse Helena. Het Duitse motorschip liep bij de aanvaring onder de waterlijn een scheur op. waardoor de machineka mer water maakte. Er werd een pomp- installatie in werking gesteld en men scheur. De aanvaring ontstond om streeks een uur in de middag. Tegen zes uur kon het schip, dat op weg was van Antwerpen naar Duitsland de reis voortzetten. In het kader van de Wereldstedebouwdag 1970 zal in de gemeente Zierikzee op vrijdag 6 november 1970, des avonds om 7.30 uur. in het restaurant .Concordia', in gang Mol, wederom een openbare bijeenkomst worden belegd om tussen gemeentebestuur en bevolking van gedachten te kunnen wisselen over de te treffen stede- bouwkundige maatregelen en enkele te bouwen grote objecten in de gemeente Zierikzee. Onder meer zal aandacht worden besteed aan de pro blematiek jan het saneringsplan voor de binnenstad en het woonmilieu voor het bestemmingsplan Zierik- zee-West. Verder zullen toelichtingen worden gegeven op de te bouwen sporthal-zwemhadcombinatie en het in aan bouw zijnde bejaardencentrum met bejaardenwonin gen. Daarna zal gelegenheid worden geboden over deze ob jecten te discussiëren, opdat het gemeentebestuur op de hoogte wordt gesteld van de gedachten, die over een en ander bij de bevolking leven. Uiteraard is het ook mogelijk over andere zaken als hijvoorbeeld de woningbouw en andere bestemmings plannen vragen te stellen. In de pauze zal een consumptie worden aangeboden. Zierikzee, 27 oktober 1970. MARKTBERICHTEN "FILING ROTTERDAM Donderdag 29 oktober 1920. Bintjes 11—13. andijvie 11—21, bloemkool S st p bak 106—115. 6 st p bek 75—122. 8 St. p bak 55—87, dubbele bonen kas Ia 250—340. Ila 90— 190, pronkbonen Ila 117, snijbonen 130—340. rode kool 7—25, gele kool 11—27. groene kool 16—25. spitskool 24—30. boerenkool 20—29, grote peen 11—20, peterselie 13—24, prei 2641, selde rij 13-19. Sjalotten 91—93, sla 14—24. spinazie 84111, spruiten Ia 5486. Ha 3661, Ib 62. Id 71—108. uien 18-30. witlof Ia 196-217, Ila 164 —200. lib 150—173. Aanroer witlof 38 ton. Black Alicante 160—220. tomaten la 455. Ib 450. Tc 325, Legipont 70-75 29-36. 65-70 24—37, 60-68 23—30, aanvoer 4 ton Doyermé du Cornice 80-85 45—54. 7580 37-68. 70-75 38-61, 65-70 46—54, 60-65 30—46, aanvoer 14 ton. Cox's Orange Pip pin 80-85 31—47, 75-80 35—48, 70-75 34—46, 65-70 25—36, 00-65 15—25, 55-60 15—19. aanvoer 60 ton. James Grieve 7580 25-28. 70-75 25-29. 65-70 19—20. aanvoer 3.5 ton. Goudretnetten 80-85 32 —41. 75-80 28—43 70-75 25—39, 6570 23—27, aan voer 7 ton Golden Delicious 81-8S 26-42. 7580 24—42, 70-75 18—37. 65-70 16—22. aanvoer 18 too. Totaal aanvoer fruit 160 ton. VEILING ROTTERDAM Vrijdag 30 oktober 1970. Bintjes 10—13, eigenheimers 14—21, andijvie 11 —21, bloemkool 5 st p bak 123-127, 6 st p bak 70—114. 8 st p bak 49-91. 10 a p bak 27—55, dubbele bonen Ia 270—330, Ila 80—260. snijbo nen 270—340. rode kool 8—26. gele kool 7—22, groene kool 21—25. spitskool 20-34. kroten 8— 28, waspeen 28—33. grote peen 15—19. peterse lie 14—19. prei 16-32. sjalotten 83—92. sla Ia 11—22. Ha 8—14, spinazie 93—104. spruiten Ia 57—98. Ib 62. ld 89—115, uien Ia 11—30, witlof Ia 189-222, na 166-199, lib 143-171, aanvoer witlof 23 ton. Black Alicante 150—210, tomaten Ia 570—575. Ib 615, Ic 425. VEILING ZWIJNDRECHT Andijvie 11—18, spinazie SO—115, veldsla 210—250 prei 16—29. uien 10-24. rodekool 5,50-20, witte kool 10—13. spitskool 9—14. gelekool 10—30, Chineeschekool 10, groene kool 10—11. Boe renkool 10-18. witlof All 167—101. BH 131-172, snijbonen 370410, pronkbonen 10O. spruiten A 55-77. B 5365. C 26-37. D 78-101. sla AI glas 7—20, AI koud 15—17, knolselderij 10—22. bloemkool AA 84—108, A 67-87, B 58-74, O 38—51. komk. 75 plus 86, 60 plus 77—84. 50 plus 68—70. 40 plus 49-54. 35 plus 23-35. 30 plus 16—19." krom 74—78, stek 15—45, tomaten A 5,55—5,70, B 6.08-6.20, C 4—4.10, CC 2.60, selderij 10—19, peterselie 6—17. Dovesné du Cornice 22—51. James Grieve 22—96, Cox's Orange P. 20—50, Jonathan 16—25, Goudretnet ten 17-30, Légt pont 19-39. Golden Dellciow 15—35, Conférence 18—33, St Bemy 29—30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 15