Gemeentebegroting Axel vertoont voor 1971 een tekort van ruim 4,5 ton Busdienst bejaarden M'burg was een eclatant succes Raad Hulst belegt speciale zitting over zaak Progil Raad Vlissingen had geen bezwaar tegen plat dak PZC BEN W WIJZEN MET LEEDWEZEN' OP BELANGRIJKSTE OORZAKEN voorstel tot aanvullende uitkering uit gemeentefonds 2 bussen in plaats van 1 Afsluiting Volkerak in najaar gereed Vragen Dusarduijn over zuiverheid zeewater VRAGEN OVER UITSPRAKEN A. J. VLERICK Onharmonieuze ontwikkelingen levensgevaarlijk' beroep niet ongegrond verklaard Niet te laat adverteer in de ZATERDAG 31 OKTOBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1970 AXEL De hele toelichting van I bet Axelse college van b en w op de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1971 is, geïnspireerd door het tekort van 452.000 gul den, nogal in mineur gesteld. In de eerste alinea's wordt er met Jeedwezen' op gewezen, dat de belangrijkste oorzaken hiervan toe te schrijven zijn aan in de eerste plaats de gemeentelijke berindeling en ten tweede aan iet aanmerkelijk gemis aan in komsten als gevolg van de ver schuiving van een aantal kosten van sociale zorg naar de rijks begroting'. Gezien deze benau wende financiële positie stelt het college de raad derhalve voor ren aanspraak te maken op een «tra uitkering uit het gemeente fonds. Het financieel tekort zou bijna vijftig procent minder geweest zijn. indien er geen sprake was van een integratie en reorganisatie van de verschillende ambtelijke apparaten van de tge gemeenten Koewacht. Overslag Zmddorpe. Dit directe gevolg van jtmeentelijke herindeling brengt eelijk naar schatting 225.000 gulden un extra kosten met zich mee. Het college ziet het als gewenst op zeer lorte termijn de uitbreiding van het unbtelijke apparaat en huisvesting er ran met alle mogelijkheden te baat af te wikkelen. Er wordt hierbij pstreefd het bestaande voorzieningen- peil in alle kernen te handhaven en raar nodig en mogelijk op te voeren. Ongeveer 124.500 gulden zijn gemoeid at dit pakket voorzieningen, onder seer inhoudende het opvoeren van Set personeelsbestand en de outillage nn een aantal onmisbare publieke diensten als brandweer en openbare verken, die nu en in de toekomst in «n groter gebied operatief moeten sjn. Voor de centrale dienst van bouw- en woningtoezicht en voor het toezicht op de gemeentewerken werd. ircnredig aan het aantal inwoners, nn extra onkostenpost van twaalfdui- gnd gulden ingecalculeerd. Zesenze- nniigduizend gulden is het nodige ka pitaal voor de uitbreiding en verbou wing van het stadhuis, inclusief de kosten van inrichting en aankoop van bntoormachines. Tm aanzien van de public relations h de voorlichting laten b en itetiw geluid horen, hetgeen fcit van 12.500 gulden zal vergen, jkdacht wordt onder meer aan het «Hieven en verspreiden van een ge- Ktntegids met adressenmaterlaal nn officiële instanties en instellingen. Met het oog op de bevordering van ie voorlichting acht het college het ik vanzelfsprekend dat ,de openheid de openbaarheid van het bestuur ko onderwerp van studie uitmaken.' De resterende tekorten van Axel, poot 210.000 gulden, moeten worden herleid tot een vermindering van de gemene uitkering uit het gemeente fonds over het jaar 1971, omdat de ninister van binnenlandse zaken be weide .sociale zorgen' heeft, overge boekt op de rijksbegroting. Het colle- p schrijft in zijn memorie van toe- fthting: .deze maatregel betekende roor de gemeente Axel, dat de uitke ring te dezer zake, voor zover betrek king hebbende op de factor sociale OVERBRUGGINGSREGELING FINANCIERING FRUITTEELT DE\' HAAG (ANP) De regering keft besloten de overbruggingsrege- tog financiering fruitteelt voor het Kizoen 1970/71 voort te zetten. Dit ktekenl dat fruittelers, die als gevolg nn lage fruitprijzen met liquiditeits- Moeilijkheden hebben te kampen, 'oor de opheffing daarvan een aan- trage op grond van deze regeling hnnen indienen. De regeling komt in note trekken overeen met de over- kwggingsregeling van liet vorig jaar, ®et dien verstande, dat de financie ring zich thans beperkt tot bepaalde kdrijfsuitgaven: voor de voorziening h het levensonderhoud zal men een kroep kunnen doen op de rijks- poepsregeling zelfstandigen voor een uitkering gedurende 2(ï weken. Hit bestuur van 't borgstellingsfonds toor de landbouw zal met instem ming van de minister van landbouw •0 visserij weer garanties verlenen toor de financiering van perspectief Nedende fruitteelbedrijven. die op an- kre wijze niet in hun kredietbehoefte kunnen voorzien. Deze financiering kin betrekking hebben op de betaling tin directe bedrijfsuitgaven tot 1 ok tober 1971. crediteuren, noodzakelijke llervangingsinvesteringen, rente op lopende Leningen, (exclusief leningen) W grond van de overbruggingsrege- mg> en verplichte aflossingen op le ningen. welke redelijkerwijze niet kun- Mn worden uitgesteld. Daarnaast zal dl Staatssecretaris van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk de ge meentebesturen verzoeken aan fruitte ers financiële bijstand krachtens de rijksgroepsregeling zelfstandigen toe te kennen. Deze bijstand in de regel a fonds perdu heeft betrek- eng op de betaling van de rente voor «n jaar op de thans te garanderen leningen. alsmede op de betaling van wg een jaar rente op leningen, die op Fond van de overbruggingsregeling 1969/70 zijn verstrekt. Een belangrijk verschil met de oude regeling is, dat thans aan fruittelers ook 26 weken Periodieke uitkeringen kunnen worden verleend voor de voorziening in het levensonderhoud, indien zij verkeren m de situatie als bedoeld in de alge mene bijstandswet cq de rijksgroeps regeling zelfstandigen. De daarmede gemoeide bedragen worden door de gemeenten altijd A fonds perdu ver strekt. zorg, 400.000 gulden lager moest wor den geraamd, welk bedrag slechts voor 190.000 gulden kon worden ge compenseerd door de verlaagde uitga ven-ramingen betreffende voren be doelde voorzieningen van sociale zorg.' Subsidie Nu de gemeentebegroting zo dieprood gekleurd is. dringt het college er bij de raad op aan subsidievoorstellen van verenigingen en instellingen, waarmee niet bepaald het gemeente lijk belang gediend is, zoveel mogelijk negatief te beoordelen. Het college is van mening, dat deze instellingen en verenigingen pas voor geldelijke tege moetkomingen bij de gemeente moe ten aankloppen, nadat zij alle eigen inkomstenbronnen zo diep mogelijk hebben uitgeput. Apart wordt het jeugdwerk nog genoemd. B en w vin den het namelijk belangrijk indien de raad besluit tot vaststelling van de .verordening subsidieregeling jeugd werk'. Het zou volgens hen alleen maar een stimulering van het jeugd werk betekenen. Onder de paragraaf .belastingvoorstel len' stelt het college dat met ingang van het belastingjaar 1971 verschillen de belastingverordeningen dienen te worden herzien en vastgesteld, zodat een eenheid ontstaat. Ook wordt nog gesproken over een nieuwe politiever ordening en de samenstelling van een nieuwe legger van wegen en voetpaden, den. Onderwijsbeleid Inzake het onderwijsbeleid acht het college van b en w het nuttig te komen tot een spreiding van scholen binnen de gemeente, zodanig dat .op een verantwoorde wijze en waar mo gelijk de scholen bij de kinderen wor den gebracht.' Hierbij wordt echter aangetekend dat de verwezenlijking van deze aangelegenheid gepaard gaat met een vermeerdering van het aantal scholen. Middels een burgerzinlening zal zij bijvoorbeeld op korte termijn een rk-lagere school in Koewacht de grond worden gebracht. ,WiJ streven ernaar onze plannen zo tijdig gereed te hebben, dat wij de ontwikkeling steeds een stap vóór kunnen blijven', luidt het devies van het college aangaande de ruimtelijke ordening en woningbouw. Een groot aantal planen is. in nauwe samenwer king met de stedebouwkundige, reeds in voorbereiding, onder meer in ver band met een mogelijke uitbreiding var de gemeentegronden en een streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Ook industrievestigingen ko men op deze structuurschetsen voor. Het college attendeert er op dat er naar nieuwe bouwgronden moet wor- MIDDELBURG .Een eclatant suc ces' noemt chef-exploitaile M. A. P. de Vries van het Streekvervoer Walche ren NV te Middelburg de eerste rit van de wekelijkse stadsbusdienst voor bejaarden te Middelburg. De belang stelling van de bewoners van de Mid delburgse bejaardentehuizen was zelfs zo groot dat men met één bus niet kon volstaan en er werd dan ook met twee bussen gereden. Ruim zestig bejaarden maakten ge bruik van de dienst. De eerste bus vertrok om kwart over negen en reed langs de bejaardentehuizen Swerfrust. Griffioen en Eben Haëzer, de tweede vertrok om half tien en nam de bewo ners van Ter Veste en het Jacob Roggeveenhuis mee. Als haltes had men gekozen het ziekenhuis, het post kantoor en Plein '40. Vooral de halte postkantoor bleek goed te voldoen. De bejaarden kregen anderhalf uur de DEN HAAG (GPD) Het werk aan de eigenlijke afsiuitdam in het Volkerak zal naar het zich laat aanzien in het najaar van 1970 gereedkomen evenals de in samenhang daarmee ter hand genomen uitbreiding van het Helle gatsplein. Het Hellegatsplein zal eerst na de bouw van de daar nog aan te brengen kunstwerken zijn definitie ve vorm als verkeersplein kunnen krij gen. Dit wordt gemeld in het jaarver slag deltawerken over de periode van 1 juli 1969 tot en met 30 juni 1970, dat door de minister van verkeer en wa terstaat aan de tweede kamer is gezon den. De definitieve hoofdverkeersweg over de dam als onderdeel van de z.g. Zoom- weg zal, aldus het verslag, eerst gereed kunnen komen wanneer ook de nog in de dam te bouwen inlaatsluis zal zijn voltooid alsmede de derde schutsluis, die naast de beide reeds bestaande sluizen zal worden gebouwd in de bouwput, waarin eerder de caissons werden gemaakt waarmee de dam is gesloten. Het ligt in het voornemen met de bouw van deze kunstwerken, die naar verwachting vier jaar in be slag zal nemen, in 1971 een begin te maken. DEN HAAG (GPD) Drs W. R. V. Dusarduijn, lid voor de KVP van de tweede kamer, heeft staatssecretaris Kruislnga van volksgezondheid ge vraagd of het inderdaad juist is, dat de kwaliteit van het zeewater voor de kust zo slecht is, dat het op korte ter mijn niet meer verantwoord zal zijn nog ongezuiverd rioolwater op zee te lozen. Een onderzoek van het rijksin stituut voor de volksgezondheid zou dat hebben aangetoond. De heer Dusarduijn vraagt of dat ook geldt voor lozing via een persleiding. Voorts informeert de heer Dusarduijn naar de waarde van het gerucht dat het rapport van het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater over de situatie voor de kust van Schevenin- gen niet voor publikatie wordt vrij tijd om hun zaken ln de stad af te doen, te winkelen of ergens koffie te drinken. Het initiatief voor de stadsbusdienst voor bejaarden kwam van de kant van het dienstencentrum voor bejaar den .Het Schuttershof' te Middelburg. De eerste drie weken zal men gratis rijden. Daarna wordt een zeker tarief geheven. De heer De Vries van het Streekvervoer Walcheren is van me ning dat het wel niet altijd zo storm zal lopen maar verwacht toch wel dat de dienst duidelijk in een behoefte zal vooralen. Het lijkt hem niet uitgesloten dat in de toekomst ook nog een tweede dag van de week zal worden gereden. .Waarom niet, als er behoefte aan blijkt te bestaan?' Moei.» de meerder heid van de bejaarden liever een an dere dag dan vrijdag de stad in gaan, dan is daar niets op tegen. Donder dags echter liever niet. Dan is het te druk in de stad en zou het verkeer moeilijkheden bieden. Op de foto: de busdienst voor bejaarden. (Foto PZC). den gezocht om contingenten wonin gen van enige omvang in uitvoering te geven. Het begrotingstekort stelt Axel ook problemen waar het gaat om de ver werkelijking van sport- en recreatie- projecten. Omdat het college vooral voorrang wil geven aan de bouw van een sporthal, een instructiezwembad en een nieuw openluchtzwembad, ver langt het van de raad uitdrukkelijk ,de nodige financiële armslag'. DEN HAAG Tijdens een perscon ferentie heeft de Belgische minister van streekeconomie. de heer A. J. Vlcrick geklaagd, dat de Belgische regering graag met Nederland over industrievestigingen wil praten, inaarj dat Nederland zich daartoe nonit be reid heeft getoond. Het tweede ka merlid voor de PSP. dr B. van der Lek, vraagt de ministers NelKsen van economische zaken en Roolvink van socale zaken of dat waar is. Hij vraagt of de woorden van de heer| Vlerick een Juiste weergave vormen van de bestaande verhoudingen tus sen de Benelux partners op het ter rein van de coördinatie van het beleid ten aanzien van de industrievestigin gen. En zo dat niet het geval ls, aldus de heer Van der Lek hoe liggen die verhoudingen dan wel? Hij vraagt tenslotte of er bereidheid is om gegevens over industrievesti gingen en de daaraan verbonden voor waarden uit te wisselen. De heer Van der Lek heeft de heer Vlerick verder gevolgd tijdens diens persconferentie van 29 oktober jl en opgetekend, dat een of meer Neder landse ministers de heer Vlerick ge zegd zouden hebben dat de afwijzing van Progil door Amsterdam destijds een politieke zaak was en niets te maken had met overwegingen van veiligheid, milieuhygiëne of volksge zondheid ls dat inderdaad de opvatting van de Nederlandse regering, vraagt de heer Van der Lek. En zo dat niet het ge val is, willen de ministers dan zo vriendelijk zijn hun Belgische ambt genoten van de officiële opvatting van de Nederlandse regering op de hoogte te brengen', aldus dr Van der Lek. RAAD EERST IN PROBLEMEN VERDIEPEN HULST De gemeenteraad van Hulst zal op 17 november een aparte openbare raadsvergadering wijden aan de problemen rondom de versti- ging van Progil bij het Belgische Kal- lo en de problemen rondom de mi lieuhygiëne en Baalhoekkanaal. De raad heeft hiertoe vrijdagavond tij dens de gemeenteraadsvergadering eenstemmig besloten. Burgemeester P. J. G. Molthoff zei de raad ,te willen afraden om op dit moment een duidelijke uitspraak te doen.' Hij vond het beter dat de raadsleden zich eerst omstandig in de problemen zullen verdiepen. Burgemeester Molthoff zegde de raad toe dat b en w voor deze speciale vergadering zullen zorgen dat er vol doende Informatie aan de raadsleden wordt verstrekt. ,Wij kunnen u dan een kaart laten zien. waarop wij hebben aangegeven hoe de ontwikkelingen voor onze ge meente zullen zijn als alle tot nu toe bekende plannen doorgang vinden.' De heer -Molthoff wees er nog eens op dat b en w van Hulst gemeenschappe lijk overleg over de ontwikkelingen in de gemeente en streek noodzakelijk vinden, omdat het .anders door onhar monieuze ontwikkelingen gewoon le vensgevaarlijk zal zijn in onze ge meente.' Het raadslid J. D. J. Martens (lijst Martens) had tevoren betoogd een duidelijke uitspraak van de raad over de vertraging van het Baalhoekkanaal- plan en de vestiging van Progil te willen hebben, Jk ben persoonlijk voorstander van het Baalhoekkanaal en wanneer de fabrieken voorschrif ten tegen eventuele lucht- en water verontreiniging in acht nemen, heb ik tegen industrie geen enkel be zwaar." De heer Martens zei dan ook tegen dei vestiging van Progil .over de grens' niets te hebben, maar .toe te juichen dat er vooral in dat gebied industrie VERHEUGD OVER REGELING HAVENSCHAP VLISSINGEN De raad van de gemeente Vlissingen heeft zich in de vergadering van vrij dagmiddag niet neergelegd bij het voorstel van b en w om het beroep van de firma J. Verhoeff te Oost-Souburg tegen het niet verlenen van een bouwvergun ning ongegrond te verklaren. De firma Verhoeff wilde achter het pand Kanaalstraat 72 een magazijn met een plat dak bou wen. De welstandscommissie evenwel «en zadel- wenste dak. Naar de mening van de heer A. v. d. Maas (rpcu) voldeed een plat dak even goed aan de redelijke eisen van welstand. De heer G. van Sluijs (ccp) voerde onder meer aan dat er nogal wat groen staat, zodat het magazijn geheel aan het oog werd onttrokken, en dat er bovendien meer platte da ken in de omgeving zijn. De heer J. Verkerk (wd) meende dat de motie ven voor een zadeldak niet opwegen tegen de extra kosten die dit voor de firma Verhoeff meebrengen. Ook de heren L. A. C. Soeters (d'66) en J. Hekhuis (pvda) spraken zich in derge lijke bewoordingen uit. .Niemand zal op dat punt met afgewend hoofd door de Kanaalstraat lopen', werd er onder meer opgemerkt. Wethouder F. G. Smit kon op dit alles niet anders zeggen dat het college het advies van de welstandscommissie had opgevolgd. Hij vroeg de raad evenwel om voorzichtig te zijn met gegeven vanwege de interpretatiever schillen tussen rijkswaterstaat, en volksgezondheid over de aan zeewater te stellen eisen. Voortgaande vraagt de heer Dusar duijn of de waardeschatting van het Riza-rapport over de situatie voor de kust van Vlissingen door het rijks instituut voor volksgezondheid wense lijk is. Tenslotte vraagt hij wat er wordt gedaan om onderzoeken van de ze soort beter te coördineren. het vormen van een beleid op dit punt. De indruk moet naar zijn me ning van de welstandscommissie door wacht het idee gaat vormen dat men na het weigeren van een bouwvergun ning maar bij de raad in beroep moet. gaan en dat het dan wel in orde komt. Burgemeester drs D. Roemers voegde hier nog aan toe dat de me ning van de welsyandscommissie door de directeur van gemeentewerken wordt onderschreven. De heer Hek huis merkte op dat de raad op haar verantwoordelijkheid was gewezen, maar hij vroeg zich af of dat eigen lijk niet wederkerig was. De burge meester wees tenslotte nog op de moeilijke situatie waarin het college zich bevindt ten opzichte van de wel standscommissie: .Die mensen hebben er verstand van.' De raad nam dit voor kennisgeving aan en met 4 stem men voor en 23 tegen werd het voor ste! van b en w verworpen en mag de firma Verhoeff een magazijn met plat dak bouwen. Havenschap De raad toonde zich verheugd dat de gemeenschappelijke regeling tot op richting van het havenschap Vlissin gen er nu door was. Wel werden er nog enkele vragen gesteld. Zo wilde de heer J. B. Ventevogel (ccp) weten hoe het staat met het lidmaatschap van Middelburg, met het havenschap Westerschelde (samengaan met Ter- neuzen) en met de huisvesting van het havenschap. Wie komen er van het college in de raad van bestuur, was een volgende vraag en voorts wees de heer Vente vogel op openbaarheid van de bespre kingen van het havenschap. De heer J. M. Bannink (d'66) informeerde naar Borsele, ,of bestaat er de kans dat Borsele een eigen havenschap gaat op richten?.' .Wil de raad nog wel dat Middelburg lid wordt?', vroeg de heer E. de Priester (pvda) zich af. Burge meester Roemers had geconstateerd dat niemand in de raad daarover op of aanmerkingen had gemaakt, waar uit hij concludeerde dat er geen be zwaren zijn. Zodra de wet in de staatscourant is verschenen, zal de kwestie van het toetreden van Middel burg ter hand worden genomen. Over een samengaan van de havenschappen van Vlissingen en Temeuzen viel nog weinig te zeggen en bovendien wilde de burgemeester niet het standpunt van het college van b en w van Temeuzen uiteen gaan zetten. Dat lag. naar zijn mening, op de weg van dat college zelf. Overigens liet hij zich wel ontvallen dat de houding van Temeuzen positief is. De burgemees ter en wethouder I. Filius zullen als; leden van de raad van bestuur gaan optreden. De wens van de raad om in deze benoeming ook een vinger in de pap te hebben, kon de burgemeester niet inwilligen, daar de wet voor schrijft. dat deze leden worden be noemd door het college van b en w. De heer Roemers meende voorts dat het genoegzaam bekend is dat hij een i voorstander is van openheid en die, zal bij het havenschap dan ook zoveel mogelijk betracht worden. Ten aan zien van Borsele zei hij nog dat deze gemeente onmiddellijk zou moeten toetreden. Bejaardenflats Zeer verheugd toonde de raad zich ook over de aanvang van de bouw van de bejaardenflats achter Ter Reede. Toch hadden de raadsleden nog wel een aantal vragen. Zo vond de heer P. S. L. Pyckavet de huren wel wat aan de hoge kant, terwijl hij er verder de nadruk op wilde leggen dat er voldoende bekendheid aan wordt gegeven dat het dienstencen trum bedoeld is voor alle bejaarden in de omtrek. De heer Verkerk informeerde onder meer naar parkeerruimte. De heer Bannink wilde het een en ander weten over de financiering, terwijl de heer De Priester er nog even de aandacht op vestigde dat het bejaardenflats worden voor zelfstandige bewoning en dat het geen bejaardentehuis wordt. Wat betreft, het dienstencentrum meende wethouder G. J. Janse dat dit met een gerust hart aan de stichting dienstencentrum kan worden overgela ten. Hij sprak overigens de hoop uit dat er ook nog een dienstencentrum in het oude gedeelte van de stad zal komen. Wethouder Smit vertelde dat er een parkeerterrein bij komt voor 50 a 60 auto's. Wethouder Filius on derwees de heer Bannink met een financieel college. VLISSINGSE ACCORDEON VERENIGING .ACCORDEOLA' IN .AMATEURS MUSICEREN' De Vlissingse accordeonvereniging ,Ac- cordeola' treedt dinsdagavond op in het radioprogramma .Amateurs musi ceren'. Dit programma wordt 's avonds tussen 18.55 en 19.25 uur uitgezonden door de AVRO via Hilversum 2. komt, mits het geschiedt in overleg met de aangrenzende gemeenten en met de twee overheden'. Het raadslid meende dat Hulst het Baalhoekkanaal plan niet kan en hoeft tegen te hou den. ,Ik heb geen enkel bezwaar tegen de vestiging van welke fabriek dan ook, mits ze de voorschriften die op het ogenblik technisch uitvoerbaar zijn toepassen.' De heer E. N. J. H. de Rechter (lijst Colsen) vroeg zich af of de vergade ring in november niet ,als mosterd na de maaltijd zou komen.' Burgemeester Molthoff: ,In onze ge meente gebeurt op het ogenblik niets dat gevaar op zou kunnen leveren, wel aan de linker Scheldeoever.' Hij wees nog eens op het punt van geza menlijke aanpak en ,we moeten ons niet speciaal toeleggen op de kwestie van Progil, want dat is maar een onderdeel van de ontwikkeling.' Raadsvoorzitter Molthoff meende, dat de gemeenten op de linker Schelde oever, het Waesland en van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen samen moet ko men tot een overleg, waarin zoveel mogelijk wordt tegemoet gekomen aan alle wensen. ,De vergadering van november ls nog niet te laat, of u moet zeggen dat we al jaren te laat zijn.' Het raadslid B. de Keijzer (lijst De Keijzer) stelde dat het de taak van de gemeente is de bevolking te beschermen. .Hoezeer wij industrie in deze omgeving ook Run nen toejuichen, als het leefklimaat In gevaar komt, dient vanuit deze raad een vlammend protest te ko men.' Burgemeester Molthoff deelde nog mee dat tijdens de speciale raadszit ting eveneens aandacht geschonken zal worden aan de brief die de vereni ging voor vogelbescherming aan de gemeente heeft gestuurd, betreffende de bescherming van het Land van Saeftinge als natuurgebied. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder, mevrouw PIETERNELLA TIMMERMAN-KLUIT op de leeftijd van 73 jaar. Middelburg: A. Timmerman Amemuiden: .7 O Timmerman R. Timmerman-Haan Vlissingen: M. C. J. van Oorschot- Timmerman J. van Oorschot En kleinkinderen Middelburg, 29 oktober 1970, Burgerweidestraat 16. De overledene is opgebaard in het mortuarium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuren dagelijks van 10.00-11.00 uur en van 18.00- 19.00 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden zater dag 31 oktober 1970 om 12,00 uur, op de al gemene begraafplaats te Middelburg. Vertrek vanaf Burgerweidestraat om 1L30 uur. Heden overleed, nog onverwachts, tot onze diepe droefheid mijn Innig geliefde man en onze lieve vader, behuwd- en grootvader PIETER MARINUS STEVENSE, echtgenoot van Janna Rijn, ln de ouderdom van 77 jaar. Psalm 25, 6 en 7 berijmd. Schore: J. Stevense-Rijn Kapelle: M. J. Stevense Kloetinge: J. P. A. Stevense E. M. Stevense-Marmelstein Marion Karin Middelburg: A. Stevense Schore, 30 oktober 1970. Nieuwe Kerkplein 19. De begrafenis zal DV plaatshebben op dins dag 3 november 1970 om 14.00 uur vanuit het verenigingsgebouw te Schore. Heden overleed, toch nog onverwachts, onze innig geliefde zwager en oom JAN LABRUYERE op de leeftijd van 79 jaar. Boxtel: H. Kerkhove-Gilles Domburg: W. Bakker West-Souburg: W. Kerkhove J. Kerkhove van Wallenburg Amsterdam: A. Kerkhoven- Renken Middelburg: P. Zuydweg- Kerkhove J. Zuydweg S. de Nooyer- Kerkhove J. de Nooyer Neven en nichten. West-Souburg, 29 oktober 1970. Vrijburgstraat 33. Heden overleed, in de Hoop des eeuwigen le vens, onze innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader JAN VAN WESTEN, in de ouderdom van 81 jaar en 7 maanden. Borssele: N. van Westen-Kerkhove Selkirk Manitoba (Canada): M. Buizer-van Westen B. W. Buizer Borssele: M. van Westen Goes: M. van Westen A. J. van Westen- Schrijver En kleinkinderen Borssele. 30 oktober 1970. Noordsingel 28. De begrafenis zal plaatshebben DV op dins dag 3 november 1970, des namiddags om 14.00 uur, vanuit de consistorie der geref. kerk. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, geheel onver wacht, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgroot vader JOB KORFF, weduwnaar van A. Aruoijs, in de ouderdom van bijna 93 jaar W. F. L. Korff P. Korff-Parent J. Korff M. Korff-Gunst Ellen en René Vlissingen, 30 oktober 1970. Singel 131. De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het St.- Josephziekenhuis. Bezoekuren van 10.30-11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 2 novem ber 1970 om 14.00 uur op de algemene begraafplaats. Ver trek van Singel 131 om 13.45 uur. Geen bloemen. Heden is van ons heengegaan, in volle vrede, onze geliefde pleegvader en opa ADRIAAN DE KLERK in de ouderdom van 95 jaar. 's-Heer-Abtskerke: E. J. Remijnse-de Klerk M. Remijnse SInt-Laurens: P. C. Remijnse A. W. Remijnse- van Schaik Kattendijke: C. S. van Waarde- Remijnse J. van Waarde Yerseke: N. A. Kole-Remijnse C. Kole en achterkleinkinderen. 's-Heer-Abtskerke, 29 oktober 1970. Disselweg 9. Condoleantieadres: Disselweg 8. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 2 november 1970 om 3 uur op de algemene begraafplaats te Biezelinge. Vertrek vanuit het verenigingsgebouw .Irene' te 's-Heer-Abts kerke c i 2.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7