Vereniging voor milieuhygiëne wil ,motor-af-actie' bij de Keersluisbrug te Vlissingen „Fotograferen in het weekend? n Kom kom, ik heb wel andere hobbies. TAXICHAUFFEUR-SKYRIDER DE LAAN UITGESTUURD VRIJDAG 30 OKTOBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 19 /KMBm/iVC GEMEENTE GEVRAAGD BIJ BESTRIJDING UITLAATGASSEN BIJGEKLEURDE GEHAKT: NIET VOOR CONTROLEUR WEL VOOR DE VARKENS (ADVERTENTIE) AANWIJZINGEN OP VERKEERSLICHTEN VLISSINGEN De vereni-l ging voor milieuhygiëne Zee land heeft in het kader van del .Motor-af-actie' aan b en w van Vlissingen per brief verzocht, enkele wijzigingen door te voeren in de situatie van het; verkeersknooppunt Keersluis- j brug te Vlissingen. De vereniging: is van mening dat door medewerking van de gemeente een ,Motor-af-actie' op dat punt de lucht- vervuiling ten gevolge van een grote uitstoot van uitlaatgassen aanzienlijk beperkt kan worden. De vereniging schrijft: jlet komt veelvuldig voor dat auto mobilisten en bromfietsers tijdens het wachten voor een voor het doorlaten van het verkeer te water geopende brug hun motor stationair laten draai en, waardoor onnodig uitlaatgassen van deze voertuigen worden uitgesto ten, terwijl juist bij dit stationair draaien de erdoor veroorzaakte lucht verontreiniging maximaal is. Wij me nen dat er reden is te trachten dit euvel zoveel mogelijk tegen te gaan. De geschetste situatie doet zich in uw gemeente voor bij het verkeersknoop punt bij de Keersluisbrug, dat sche matisch op bijgaande schets is weer gegeven. De daarop aangekruiste ver keerslichten worden even voor het neerlaten der bomen op rood gesteld, en blijven dit totdat de bomen w^er omhoog zijn gebracht: de andere daarentegen blijven onder die omstan digheden normaal in bedrijf. Wij vragen ons af of het in lid I genoemde bezwaar in het onderhavige geval niet zou kunnen worden onder vangen door het plaatsen van transpa ranten tussen de in verband met het openen der brug op rood gestelde verkeerslichten. Deze .transparanten' zijn op bijgaande schets aangegeven met de letter ,T'; hun tekst zou kun nen luiden ,BRUG OPEN - MOTOR AF', eventueel alle,en .MOTOR AF'; de tekst zou zo mogelijk rood verlicht moeten worden zodra de brug wordt geopend en weer gedoofd zodra de brug is gesloten. Voor het verkeer vanaf de Koningskade zou wellicht een aanvullende voorziening nodig zijn, afgezien van het feit dat daar het verkeer belangrijk minder intensief is, wellibht in de vorm van het aangeven van een aanwijzing .voorrangskruising'. Voor bromfietsers op de Prins Hen- drikweg zou nog een bord geplaatst kunnen worden met de tekst .MOTOR AF'; zonodig zouden ook elders enkele van deze borden geplaatst kunnen worden, aangezien hoge vrachtwagens het zicht op het transparant voor andere automobilisten zouden kunnen afschermen. Ofschoon wij geen verkeersdeskundi- gen zijn veroorloven wij ons toch de mening naar voren te brengen dat het verkeer, dat tijdens het openstaan der brug in groen aangegeven verkeers lichten moet passeren zodanig is, dat onder die omstandigheden voor deze verkeerslichten kan worden volstaan met het .Oranje knipperen', zonder dat hierbij gevaarlijke situaties zullen ontstaan. Wij namen de vrijheid ook dit punt naar voren te brengen omdat hierdoor eveneens het stationair draaien en bovendien daarna optrek ken zou worden beperkt en dientenge volge ook een vermindering van de uitstoot van relatief zeer giftige uit laatgassen zou worden teweegge bracht. Wij verzoeken u de hierboven geop perde mogelijkheden in overweging te willen nemen en zo zij, of één van beide, dan wel een voorstel van gelij ke strekking uw instemming heeft, het daarheen te willen leiden dat aan de bewuste voorstellen uitvoering wordt gegeven'. Economische politierechter MIDDELBURG De econo mische politierechter te Middel burg heeft dinsdag de slager C. C. M. uit Clinge bij verstek ver oordeeld tot een boete van 300 gulden. Een civiele vordering voor een beschadigde jas van een controle-ambtenaar van de vleeskeuring, de heer J. A. Bur ger, werd toegewezen. M. stond terecht omdat hij de contro le-ambtenaar had gehinderd zijn werk uit te oefenen, wat in dit concrete geval was geweest: vaststellen dat M.'s gehakt met een middel was bijge kleurd. Dat was tevens het tweede wat M. tcnlaste werd gelegd. De heer Burger was op de zitting aanwezig als getuige en als beledigde partij. .Toen ik de winkel van M. binnenkwam,' vertelde de getuige, ,was hij bezig met gehakt. Hij draai de zich bij mijn komst schielijk om en ging met de bak gehakt naar achteren.' De heer Burger vond dit verdacht. Nadat hij de zaak had ge controleerd, begaf hij zich derhalve eveneens naar achter, waar hij in een schuurtje M. trof, die zich voor een wasmachine had opgesteld. In die wasmachine had hij de gehakt verstopt. De controle ambtenaar vroeg of hij van die gehakt, die op zo'n vreemde plaats was weggezet, een proef mocht nemen. Dat mocht niet. Voordat M. de gehakt met een snelle beweging naar de zich in de buurt bevindende varkens gooide, slaagde de heer Burger, thans duide lijk een overtreding op het spoor, er in een hand in de bak gehakt te slaan. Daarbij beschadigde hij zijn jas. Bij onderzoek van het beetje gehakt dat de controleur had weten te be machtigen bleek er zwavelig zuur in te zitten, dat voor bijkleuring wordt gebruikt. Het tenlaste gelegde werd bewezen geacht. De officier vroeg 200 gulden boete voor het onthouden van de gehakt aan de controleur en 150 gulden boete voor de bijgekleurde ge hakt. De economische politierechter mr P. van Empel maakte er respectie velijk 200 en 100 gulden boete van. Bent u óók zo, meneer? Gaat u ook breiend het weekend door? Wel nee - roept u zeer mannelijk - ik roei. Of: ik mag graag klaverjassen, ik wijd me aan mijn gezin, ik ben kleiduif schieter. Mogelijkheden zat. Fotograferen? Nee, dat doe ik alleen in de vakantie. Kijk maar! En u toont ons al uw vakantie- kiekjes van de afgelopen jaren. Keurig ineen albumgeplakt.Voorzien I van typerende onderschriften. Hup, de breipennen aan de kant en gauw naar de vakman, uw fotohandelaar. Elf duizend te veel op giro-afrekening ZIERIKZEE Nog nooit had de postrekeninghouder uit Zierikzee een afrekeningsstaatje van zijn gi ro met zo veel plezier bekeken. Zijn tegoed saldo was f 11.000 ho ger dan die waar de man met recht en reden op kon rekenen. De dom per werd echter al snel op zijn vreugde gezet.... In de enveloppe bleek nog een klein briefje te zit ten. .Op bijgaande rekening is ten gevolge van een misverstand tot mijn spijt een bedrag groot 11.000 te veel verantwoord. Her stel zal zo spoedig mogelijk vol gen' luidde de tekst. De Zierikzeeë- naar heeft nog een kleine hoop dat het herstel enkele tientallen jaren op zich zal laten wachten. mmws Deutsche Messe in r-\ kerk. Zondag 8 november wordt tijdens de hoogmis van 10 uur in de r-k kerk te Aardenburg de .Deutsche Messe' van Frans Schubert uitgevoerd door het mannenkoor .Concordia' uit Roosen daal en het manenkoor „ABS' uit Steenbergen. Dirigent is de heer C. van Helvert uit Dinteloord. Economische politierechter: dringende reden voor ontslag op staande voet MIDDELBURG Twee ver dachten stonden dinsdag voor de economische politierechter terecht op de tenlastelegging dat ze een arbeidersovereen komst plotseling en eenzijdig, zonder medeweten van de di recteur van het gewestelijk ar beidsbureau hadden verbro ken. De ene was J. de B. eige naar van een taxibedrijf te Vlissingen, die een van zijn chauffeurs op staande voet had ontslagen. Hij werd ter zitting bijgestaan door mr F. W. Adriaanse. De B. beriep zich er op dat er voor het ontslag op staande voet dringende redenen waren geweest. Zijn werkne mer had zich onmogelijk gemaakt en het ene na het ander verwijt op de schouders gehaald. Zo had hij tijdens de moeilijkheden tus_en de skyriders en de Ambonezen ten tijde van de Vlissingse kermis een wagen van de zaak in de strijd ingezet, als pantser wagen. Ook gebruikte hij taxi's voor particuliere ritten met zijn meisje. Als druppel die de emmer deed over lopen, had de man, die bij een tv- uitzending bovendien als woordvoer der van de skyriders was opgetreden, geweigerd normale diensten bij het station te doen, aldus de verdachte en diens advocaat, die hierin een dringen de reden tot ontslag op staande voet zag. De officier eiste een boete van 150 gulden, mr Van Empel meende echter dat dwingende reden voor ont slag op staande voet aanwezig waren geweest en ontsloeg De B. van rechts vervolging. Minder gelukkig kwam J. de P. uit Zaamslag er af, die als werknemer van de een op de andere dag ontslag had genomen. Mijn baas maakte mij het werk onmogelijk', aldus de ver dachte, die hierin een dringende reden zag om ontslag te nemen. Hij vertelde dat hij telkens van het ene naar het andere bedrijf werd uitgeleend, dat hem achterstallig loon van nachtwerk werd onthouden en dat hij daarvoor van het kastje naar de muur werd gestuurd. Het was hem gaan vervelen, en hij had, alleen om een grotere zekerheid te hebben en niet omdat hij meer ging verdienen, want dat deed hij niet, ander werk gezocht, in Ant werpen, en gevonden. Noch de officier, noch de politierech ter waren er echter van overtuigd dat hier sprake was van een dringende reden was om ontslag te nemen, zon der er de directeur van het geweste lijk arbeidsbureau In te kennen. De officier vroeg een boete van 75 gul den, mr Van Empel maakte er 40 gulden boete van. Muzikale session in ,Walk-Inn' soos VLISSINGEN Zaterdagavond ver zorgt het Goese tweetal Ceea de Jon ge en Eelco Tamminga een muzikale session in de ,Walk-Inn' Jeugdsoclëtelt te Vlissingen. Het is niet de eerste keer dat de Goese muzikanten een uitnodiging van de jeugdsoos geaccep teerd hebben, want het vorige seizoen gaven ze al een voorproefje van hun virtuoze capaciteiten op hun talrijke verzameling ln- en uitheemse instru menten. Verder staat er voor 21 november een optreden van Rikkert Zuiderveld en Elly Nieman op het programma, ter wijl in december een nieuwe Vlis singse formatie .Bridge', staande uit Leo van de Ketterij, Charles Bukkens, Dave van Roggen en Henk FeiJ, in de soos zijn debuut zal maken. (ADVERTENTIE) Geweldig! Alleen, waarom kiekt n alleen in uw gróte vakanties? Waarom vergeet u die 50 mini-vakanties, do weekends? Want ook die zitten tjokvol kostelijke gebeurtenissen. Tja, u zult natuurlijk even op 't knopje moeten drukken op die momenten dat u nu alleen nog vertederd, verbaasd of schaterend toekijkt. Toegegeven, u zult wat vaker naar uw fotohandelaar moeten lopen. Ook een hele tippeL Maar daar staat veel tegenover. Een onbetaalbaar overzicht van alle koddige en ontroerende wederwaardigheden van uw hele gezin. Voor eeuwig vastgelegd. Haal 'n filmpje in huis. Zorg voor 'n geladen fototoestel. Want filmen is eigen lijk uw enige excuus om in'tweekendgeen foto's mt ui» Hoorn' en zien Hebt u dat ook? Dat de rillingen u over de rug marcheren, wanneer er een politiewagen of een ziekenauto met een loeiende sirene door de stad rijdt. Het is een naargeestig geluid, dat een mens altijd weer abrupt uit de dagelijkse beslomme ringen haalt en de vraag doet oproe pen, wat voor akeligs er nu wel weer aan de hand zou kunnen zijn. Aan de andere kant heeft dat ang staanjagende signaal een nuttig ef fect op het verkeer, dat snel ruimte maakt voor politie en ambulance, want met het in werking stellen van de drietonige hoorn wordt aan ee- ieder duidelijk gemaakt, dat er haast bij is. Helaas komt het nogal eens voor dat het gebruik van deze noodsigna len waarbij horen en zien je vergaat overbodig is. Er is een bekend verhaal, dat in één van de Zeeuwse gemeenten de bestuurder van de ziekenwagen, die uitrukkende dienst heeft, de gewoonte zou heb ben de claxon driftig te laten loeien als hij voor het nuttigen van zijn twaalfuurtje naar huis moet en moeite heeft om door het drukke tussen-de middag-verkeer te komen. En verder hebben we zelf een bele venis achter de rug, die ook te denken geeft. Op de Koudekerkse- weg nabij Middelburg passeerde ons onlangs een avito van de politie, waarvan de bemanning met een doordringend hoomsignaal om .ruim baan' vroeg. Beroepshalve zette uw verslaggever de .achtervolging' in. De rit van de politiewagen eindigde ergens bij Zoutelande, waar vier uur tevoren een ongeval was gebeurd. De beman ning van de politiewagen, die met zoveel kabaal naar de plaats van het gebeuren snelde, bleek geen andere taak te hebben dan een technisch onderzoek in te stellen naar de oor zaak van het ongeval- Mensen, die met zulk een verant woordelijke taak zijn belast, zouden eigenlijk moeten overwegen, dat een alarmsignaal geen speelgoed is. Men zou er dan ook goed aan doen het noodsignaal alleen te laten klinken als het werkelijk .nood'-zakelijk is. Ajax en Zeeland En wie wordt er lid van de actie groep .Ajax niet naar Zeeland'. We hebben hier per slot van rekening al genoeg amateurs. Kinderziekten Vlissingen heeft een ambulance dienst, waarover in vele andere Zeeuwse gemeenten met ontzag .vordt gesproken. Nog onlangs prijk te een foto in de krant, waar het wagenpark op stond afgebeeld. Drie ambulancewagens: een kostbaar be zit voor de stichting zlekenvervoer Vlissingen. Bij de ingebruikneming an een nieuwe wagen, in septem ber, werd niet zonder trots meege- deel dat Vlissingen een unicum in Zeeland is, waar het het ziekenver- voer betreft. De slogan van de stich ting luidt: u belt en wij rukken uit. Een gebeurtenis van de afgelopen week heeft er toe geleid dat deze leuze niet kon worden waargemaakt Op een vissersboot, die 's avonds laat met een gewonde opvarende ijlings de wal had opgezocht, moest de getroffen matroos een half uur wachten tot er een ambulancewagen kwam opdagen. Er stond tevoren wel een auto te wachten, maar die repte zich juist even voordat de vissersboot binnenvoer, voor een an der spoedgeval weer stadinwaarts. Het blijkt namelijk dat de telefoon- wacht van de brandweer per mobilo foon aan de ambulancewagen had gevraagd of het scheepje al binnen was, wat toen nog niet het geval was. Omdat in soortgelijke gevallen, in de praktijk soms lang gewacht moet worden op het binnenkomende schip, werd de beslissing genomen dat de wagen het spoedgeval in de stad even tussendoor zou afwerken. Om een tweede ambulancewagen te laten uitrukken, had namelijk brand alarm gegeven moeten worden voor de vaste kern. Er zouden dan zes man zijn opgekomen, wat in de nachtelijke uren het was reeds na twaalven ook enige tijd zou heb ben gevergd. Nu kwam er tussen het tijdstip waarop de ambulance van de sluizen vertrok en daar terug keerde, een half uur te liggen. Bij alarmering van de vaste kern had dit tot misschien een kwartier be perkt kunnen worden. In noodgeval len zal nu de bezetting van de ambu lance-wagen van twee tot één wor den teruggebracht, zodat de vrijko mende man dan een tweede ambu lance-auto kan besturen. De vraag rijst echter of er geen alarmerings systeem bijvoorbeeld met tele foonaansluiting denkbaar zou zijn, waarbij niet de gehele vaste kern, voor een deel onnodig, opge roepen wordt, doch bijvoorbeeld slechts één of twee man. Dan kan de service van de overigens lofwaar dige ambulancedienst waterdicht' zijn en behoeft bovendien de vaste kem in de nachtelijke uren niet meer belast te worden dan nodig. Lintje Zo te zien heeft nu ieder, die ervoor in aanmerking komt, zo langzamer hand een lintje. Dat valt af te leiden uit een bericht in de staatscourant, waarin staat, dat thans het hoofd van het bureau decoraties bij de directie kabinet en protocol van het ministerie van buitenlandse zaken een onderscheiding heeft gekregen. Geluidshinder Het instituut van ,de lastige Zwanen burger' behoeft geen nadere intro ductie. Want wie over de lastige Zwanenburger praat denkt meteen aan Schiphol en de acties tegen de geluidshinder die wordt veroorzaakt door het verkeer in de lucht. Op Walcheren is geen Schiphol te vin den, bestaat zelfs niet eens de moge lijkheid dat op korte termijn Jumbo jets over de duinen zullen scheren, maar een actie tegen een vliegveld is er al. Dat wel! Lieden die hun vrije tijd plezierig willen doorbren gen met het maken en uitproberen van radiografisch vanaf de grond bestuurde modelvliegtuigjes van handzaam formaat, zijn sinds kort geconfronteerd met een handtekenin genactie van mensen uit Biggekerke en omgeving. Mensen die zeggen hin der te ondervinden van de aanwezig heid van het vliegveldje. Hoe dat mogelijk is, is voor secretaris Assel- bergs van de afdeling modelvlieg tuigbouw van de koninklijke vereni ging voor luchtvaart een volslagen raadsel want de maximum inhoud van de motortjes is tien kubieke centimeter. Een passerende brom fiets maakt misschien vijfhonderd keer zoveel lawaai. Bovendien komt er geen vliegtuigje van de grond zonder geluiddemper. Onbegrijpelijk vindt de heer Asselbergs dan ook die reacties van inwoners uit Bigge kerke en met name van de exploi tant van een nabijgelegen restau rant. ,Op andere plaatsen ls men dolblij met zo'n attractie in de di recte nabijheid. Dan zien we nog eens wat, zeggen ze dan. Of is er op Walcheren zoveel te beleven dat het er overloopt van de vele activiteiten voor de toeristen.' Daar lijkt het anders niet erg op als in de raad van Valkenisse iemand uitroept dat ervoor moet worden gewaakt ,dat we stikken in de rust.' Bij het vernemen van die activitei ten tegen dat vliegveldje en het uit gaansleven in Valkenisse zou men zich kunnen afvragen of men niet al te vlot omspringt met het begrip .geluidsoverlast.' ,Wij zijn in het holst van de nacht meermalen vroegtijdig gewekt door een matineuze koe, die toen wij op een camping aan de Walcherse kust verbleven, irriterend luid loeide. Maar het is niet in ons hoofd opge komen om daar een handtekeningen actie tegen te gaan voeren. Wie zegt, trouwens dat dat beest geen ontheffing had. Of misschien wel een nachtvergunning. Vertrouwelijk De staten van Zeeland hebben begin deze week over een in Nederland favoriet onderwerpje gedebatteerd: openbaarheid en openheid van de kant van de bestuurders. Er werd in die discussies weer heel wat uit de hoek gehaald. De staten vonden het maar niks dat ze uit de krant had den moeten lezen, dat twee olieraffi naderijen plannen beramen om zich ln het Sloegebled te vestigen. En dat terwijl Juist een ag voor de publi- katie in de PZC een jnilieuhygiëne- debat' in een langdurige vergadering van dit gezelschap was gehouden. Was het dan een voortijdige publika- tie geweest, dat bericht in de PZC? De vraag werd wel gesteld, maar eigenlijk gaf niemand er een ant woord op. Gedeputeerde Kaland zei alleen dat het college van gs er op het moment van de kranteberich- ten over deze zaak geen behoefte aan had gehad en ook geen aanlei ding in had gezien om dezelfde gege vens aan de staten te verstrekken, omdat een discussie niet zinvol zou zijn geworden. Er was -volgens gs nog niet genoeg duidelijk over de vestiging en de gevolgen ervan. Enkele statenleden drongen aan op .vertrouwelijke informatie'. Name lijk mededelingen aan een staten commissie. Nu is de praktijk vaak omgekeerd evenredig aan de theo rie: Op den duur zijn er namelijk zo veel mensen .vertrouwelijk inge licht', dat het zot is om nog van .vertrouwelijk' te kunnen praten. Meefilosiferend over de problema tiek van vertrouwelijkheid en open baarheid hebben we een oplossing bedacht, die misschien meteen alle moeilijkheden uit de weg zou rui men: als we nu eens de hele bevol king van Zeeland vertrouwelijk zou den inlichten... Heintje Sinds ons aller Heintje voor de tweede keer is bedreigd zingt hij alleen nog mas Jch bau mir ein Schlosz'. Daar kan hij zich dan ter verdediging in terugtrekken. Collecte In één van de grootste steden van Zeeland... (nou ja, stadjes dan. als u dat gepaster in de oren klinkt) werd zeer onlangs een collecte gehouden voor een liefdadig doel. De collecte ging per lijst, u weet wel zo'n open blote informatie, die Je meteen ver telt. hoeveel de bewoners van belen dende percelen hebben gegeven. Je hebt er bovendien een zeker houvast aan, in de vorm van een .richtbe drag' waar je voor je eigen .image' niet ónder, minstens gelijk en zo mogelijk boven moet blijven. De meeste lijsten hebben een dubbele kolom, één voor de guldens en één tje voor de centen. Om vorgissingen te voorkomen! Nou, die kunnen zich tóch voordoen, zo bleek bij eerder genoemde collecte Een bewoonster stortte ƒ2,50 maar zette dat bedrag we mogen aannemen, per ongeluk geheel in de guldenskolom. Ook de collectrice had het niet direct door, dankte de goede geefster en vervolgde haar weg naar de volgen de woning Daar constateerde de be woonster met één oogopslag dat er .goed gegeven' werd hetgeen de col lectrice beaamde Dan zal ik maar hetzelfde bedrag geven als de bu ren', zei de dame. die even later terug kwam met een bedrag van 250,dat ze de nogal verbouwe reerde collectrice overhandigde. Het werkte bovendien extra stimulerend op de rest van de bewoners van de als .betere buurt' bekend staande wijk... Redactie: Jacques C. M. Cats. Met bijdragen van D. C. Kaan en Kees van der Maas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 19