Kamerleden willen principiële uitspraak over Deltaschadewet /£T: Bouwput op schorren yan Oosterschelde 7 VOORLOPIG VERSLAG VASTE EERSTE KAMERCOMMISSIE Vraag: tegemoet koming of een volledige schadevergoeding In Zeeland weinig schade aan fruit door storm Terneuzen krijgt tweeling brievenbussen' PLEIDOOI BETERE VOORSCHRIFTEN VOOR DE SCHEEPVAART BIJ MIST REDELIJKE ANIMO IN ZEELAND VOOR NATIONALE OUDERAVOND MAANDAG 26 OKTOBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT f ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) Voor een groot aantal leden van de vaste eerste kamercommissie voor verkeer en waterstaat blijft het ook na de behandeling van het ontwerp Deltaschadewet in de tweede kamer een prin cipiële vraag of de regeling van de schade moet worden be schouwd als een tegemoet ko ming dan wel als een volledige schadevergoeding. Blijkens het voorlopig; verslag van de vaste kamercommissie beoogt de Del tawet een nationale voorziening tot stand te brengen, waarvan de lasten nationaal dienen te worden gedra. *en. Naar haar mening vloeit daaruit voort, dat geen lasten hoe dan ook individueel dienen te worden ge dragen. Zij vraagt of de minister be reid is op die principiële vraag nader In te gaan. Dezelfde leden merkten in het verslag op, dat de vergoeding van gemeen- schapsschade tot heden wettelijk on geregeld bleef, hoewel dat punt bij de parlementaire behandeling van het ontwerp Deltawet reeds fundamenteel aan de orde was. De visserijgemeenten, die een gering aantal inwoners heb ben en over weinig draagkracht be schikken komen door de structurele ontwikkelingen in grote financiële moeilijkheden. In dat verband vragen deze leden de minister gegevens te verschaffen om trent de aard en de omvang van deze gcmeenschapsschade en mede te de len op welke wijze en binnen welke termijn hij denkt tot een voorziening te komen ten behoeve van bedoelde visserijgemcenten. In het voorlopig verslag vragen veel leden van de vaste eerste kamercom missie zich af of de kans bestaat, dat na het afsluiten van de Oosterschelde door verandering van de voordelta, de bevaarbaarheid van het slijkgat zal af nemen of zelfs onmogelijk zal worden. Kan de minister een goede doorgang door het slijkgat garanderen voor bij voorbeeld 2 x 7 14 jaar? Kritiek, Enkele leden vragen of de minister inmiddels had kennis genomen van de toenemende stroom van kritische stemmen gericht tegen de afsluiting van de Oosterschelde en de daardoor te verwachten, vrijwel onoverzienbare schaden op menig wezenlijk gebied. Is het juist, dat de kosten en schaden miljarden guldens zullen gaan belo pen? Heeft de minister kennis geno men van het werk van de studie groep Oosterschelde en wat is zijn oordeel daarover? Veel leden van de commissie menen, dat de vraag kan worden gesteld, in hoeverre op de Yersekebank thans nog braakliggende gronden kunnen wor den uitgegeven als mosselpercelen, het geen zou kunnen gebeuren in overleg met de huurders van de zich daar be vindende oesterpercelen. Zij willen we ten of de mogelijkheid bestaat om meer dan 15 mosselpercelen uit te ge ven aan de Volkerakdam Delzelfde leden vragen binnen welke termijn de minister kan mededelen j hoeveel nieuwe mosselpercelen in de Waddenzee kunnen worden aangelegd, of, hij kan garanderen, dat de kwali teit van het water van de Waddenzee zodanig blijft dat het kweken van con sumptiemosselen mogelijk zal blijven. Zij herinneren aan een aparte sane ringsregeling voor de mosselbedrijven, waardoor immers een geleidelijke af vloeiing in sneller tempo zou kunnen plaatsvinden bij diegenen, die niet kun nen blijven voortbestaan. Heeft de mi j nister zijn collega van landbouw enj visserij reeds benaderd en wat is het resultaat van dat contact geworden? Zoet water In de tweede kamer heeft de minis ter gezegd, dat het Brouwershavense gat omstreeks mei/juni 1971 zal zijn gesloten en dat dit reeds in april 1971 zijn invloed zal laten gelden op de in "e Grevellngen aanwezige mosselper celen. Er zullen dan vergunningen wor den uitgegeven voor zoetwatervisserij op de Grevelingen. Acht de minister het mogelijk, dat dan gedupeerde mosselkwekers prioriteit krijgen voor een vergunning voor zoet watervisserij. zodat ze op dezelfde plaats na omschakeling hun arbeid kunnen blijven verrichten? Veel leden vragen de ministers nadere gegevens te verstrekken over de kos ten van de aanpassingswerken ten be hoeve van de scheepsbouwbedrijven de minister kan doen voor vergoeding regeling van de schade niet in voldoen de mate worden tegemoet gekomen. Deze belangrijke bedrijfstak immers, heeft reeds lange tijd in volkomen on zekerheid verkeerd ten aanzien van die regeling. Naast het financiële vraagstuk speelt naar de mening van die leden voor die bedrijfstak bovendien het door het ontbreken van een vergoedingsregeling veroorzaakt knelpunt, van het niet tij- VLISSINGEN De Zeeuwse fruitbe- drijven hebben deze week in te genstelling tot vele bedrijven elders In het land geen noemenswaardige schade ondervonden van storm en ha gel. Wel Is de oogst van Golden Delicious verreweg het belangrijkste ras in Zeeland enkele dagen vertraagd omdat men de appels liever niet nat plukt. Bovendien lieten de zogena de gelegenheidsplukkers het wei- de slechte weersomstandigheden af weten. De aanvoer van dit ras is pas gisteren (vrijdag) goed op gang gekomen, ter wijl de pluk hiervan onder normale omstandigheden al tot het verleden zou moeten behoren. Deze appels ver dwijnen overigens grotendeels in koel huizen. Alleen telers van Goureinetten, die een achterstand in de pluk hadden, ondervonden wat schade door het af waaien. Daarom zijn er meer zoge naamde valappels van dit ras dan nor maal, maar de industrie heeft hier voor een goede belangstelling aan de dag gelegd. Het doordraaien van appels is mo menteel veel minder noodzakelijk ge worden. omdat de fabrieken voor be hoorlijke afname zorgen voor het ver vaardigen van sap en appelmoes. De perenoogst. is voorbij, de betere kwaliteiten verdwenen in de koelhui- In het prijsverloop .zit nog weinig be weging. Landelijk gezien wordt het grootste deel van de aangevoerde ap pels en peren op de veilingen aanzien lijk beneden de kostprijs verkocht. Goese MVO hield eerste vergadering in nieuwe seizoen GOES Dezer dagen hield de mid denstands vrouwen organisatie haar eerste vergader mg in het seizoen 1970 1971. Na het welkom van de presiden te mevrouw Berks-Tamminga en het lezen van de notulen door de secreta resse mevrouw v. d. Graaf-van Stee- ni. werden de ingekomen stukken be handeld. Mevrouw v. d. Peijl-Linde- naar is voor de GMVO afgevaardigde in de vrouwen advies commis sie. De presidente bracht dank aan dames die afgelopen zomer voor de AVO gecollecteerd hebben. Daarna werden de activiteiten voor het volgende seizoen besproken. De eerstvolgende vergadering is op 19 november. Tevens werd besloten om éénmaal in de veertien dagen een handwerk-avond te houden, waarvoor mevrouw Droogers-Muller de leiding op zich zal nemen. Na de rondvraag werd gepauzeerd, waarna tot slot een aantal dia's van verschillende evene menten werden getoond. (ADVERTENTIE) ma Deze Kalorik Indola haar- droogkap is instel baar van 20 tot 80 graden. Uw haar dróóg waar U bij zitl Supersnel. Met uitgekiend anti-strui kel geweldig-stabiel vloer statief. Met échte thermo staat traploos regelbaar, in schuifbaar, met robuuste draagopbergdoos. En hele maal gratis een wandhouder. Niet vergeten:de beste [yj| haardroogkap heet Kalorik Indola! O Ja, óók in hip oranje versie. KALORIK JE T'MM maakt u het leven lichter. dig gereed zijn van de aanpassings werken in verband met het tijdstip van afsluiting der zeearmen, waarin ook een niet te onderschatten schade- element ligt besloten. Veel leden vragen met betrekking tot de garnalenvisserij, welke toezeggingen de ministe rkan doen voor vergoeding van de schade, die zal ontstaan door de grote investeringen die in de kot tersector nodig zullen worden. Omdat, in deze sector gebruikte schepen na het afsluiten van de Oosterschelde ge noodzaakt zullen zijn de zee op te gaan voor hun garnalen- en andere visvangst. Schrijnend Veel leden willen weten of de minister, betreffende de uitvoeringsvoorschrif ten. in gevallen van schrijnende onbil lijkheid ontstaan door het grote tijdsverloop tussen de ontstane schade en de tegemoetkoming in de schade (bv in de Zandkreek) de verhoging van de vergoeding zodanig wil vast stellen, dat de werkelijke muntont- waarding volledig wordt gecompen seerd en op welke wijze die muntont- waarding zal worden berekend. Deze leden vragen de minister even eens of hij ervoor wil zorgen, dat de als gevolg van de Deltaschadewet aan gedupeerden te verrichten uitkeringen ingevolge de werkloosheidswet of de wet werkloosheidsvoorziening ten las te van het algemeen werkloosheids fonds geschieden en niet ten laste van de respectie wachtgeldfondsen zullen- komen. Sommige leden stellen de vraag, of de minister kan mededelen aan hoeveel schadeclaims ongeveer wordt gedacht bij de afhandeling van de Deltaschadewet en of hij een voldoende aantal deskundige In Terneuzen zullen alle PTT-brieven- bussen worden vervangen door zoge naamde .Tweelingbrievenbussen'. Deze nieuwe brievenbussen zijn voorzien van twee inwerpgleuven: één voor post be stemd voor Zeeuwsch-Vlaanderen en één voor overige bestemmingen. gelijk te behandelen. De Temeuzense PTT heeft deze gele ambtenaren ter beschikking kan genheid ook aangegrepen om de stand stellen om de claims zo sne! mo-j plaatsen van de brievenbussen aan dc i behoefte aan te passen. Brievenbusser waarvan hoegenaamd geen gebrul! I wordt gemaakt en die vrijwel leeg blij I ven, zullen worden verplaatst. In d( i Serlippenspolder waar nog geen brie venbus staat, wordt er nu een ge plaatst. De bussen in de Donze Visser- straat, de Stationsweg en de Kortenaer- laan zulen vervallen. Nieuwe standplaatsen komen In de Tweede Verbindingsstraat de Industrie weg hoek Mr. Haarmanweg, de Karei Doormanlaan hoek Mlchiel de Ruyter- slngel, de Zuldlandstraat hoek Jacob Catslaan en de Van der Waalsstraat hoek Celsiusstraat. jubilarissen hij ,De Schelde Bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde' zijn in de maand november de volgende jubilarlsen: 50 Jaar: J. de Ridder (plaatwerkerij) op 7 november. P. Ventevogel (plaatwer kerij), op 15 november. 40 jaar: R. F. de Hooge (afbouw voort stuwing) op 17 november. J. Valkier (machinale bewerking) op 23 novem ber. 25 jaar: H. Smoor (veiligheidsdienst) op 8 november. J. C. Kanaar (beheer gereedschappen) op 12 november. J. Nieuwenhuize (aluminium be werking) op 15 november. J. C. van der Endt (machinale bewerking) op 25 novem ber en W. Bronke (ketelhuis) op 26 november. BtitoeM. Oe auto <JW dachtt berefl&ear i* voor meneen die het «ad* fca- •ilkt nebcin. GaCoo» ook da wartrr*n vafheian mor öwa *nlge tar>. e<t öa (Xt« wbagrapanda techrileefie urm-KmO» BcKSti Layland In al tn auto nopt - van Jaguar bl ftovar, van Triumph tol MO. BRITISH j LIVUINO li Eén van de 82 persoonlijkheden van British Leyiand. De eigenzinnigste auto-industrie vanEuropa. Verplaatst worden de bussen in de Mauritslaan (naar hoek Mauritslaan- Willem de Zwijgerlaan) en Axelsestraat hoek Kerkhof laan (naar de overzijde bij boekhandel Littooy.) De PTT wil bovendien met de wijzigin gen een efficiëntere lichtingsroute be reiken. British Layland Nederland. Qouda ISffl Autlln-Jaauar-TriumpM.gyland-MG-Morrió-Rom In ,De Nederlandse Loods': VLISSINGEN" In het oktober num mer van De Nederlandse Loods' be pleit de heer J. M. Bannink uit Vlls- RILLAND-BATH De werkzaamhe den aan de bouw van de dubbele schutsluis op de ingepolderde schor ren van de Oosterschelde ten noor den van de Krcekrakdam ls nu onge veer een jaar na de start op volle toeren. De foto geeft een overzicht van de sluis met het ingewikkelde sys teem voor de zoutbestrijding bij dit .contactpunt' tussen het toekomstige Zeeuwse Meer (zoel) en het kanaal- pand voor de Schelde-Rijnverbinding naar de havendokken van Antwerpen (zout). Zoals bekend zal prins Claus aanstaande vrijdag een bezoek brengen (Foto PZC) Zaamslagse vrouwen kunnen naar de Winkel van Sinkel' Aanstaande vrijdagavond (30 oktober) presenteert het bureau .voorlichting merkartikelen' In de zaal De Rank' in; Zaamslag voor de vrouwelijke bevol king een gevarieerd programma onder de titel ,In de winkel van Sinkel'. Dat| ls op uitnodiging van de Nederlandse; Mti"dit gigantische bouwproject, bond van plateltandsvrouwen ln Zaam- slag. In een zogenaamde jcleur-en-klandia- j presentatie' worden enkele vooraan staande merkartikelen voor de huishou-1 ding belicht, gevolgd door het merk-i woorden spel. waarvoor 'n serie fraaie! prijzen beschikbaar is. De NBP hoopt op deze manier te bewerkstelligen dat vooral de jongere1 inwoonsters van Zaamslag op onge dwongen wijze kennismaken met de sfeer van de vereniging. De toegang is gratis. De avond begint om 19.30 ur. Raad Poortvliet POORTVLIET De Poortvlietse ge meenteraad behandelt in de vergade ring van donderdag 29 oktober onder meer voorstellen tot vaststelling van het uitbreidingsplan .West', tot deel name in de gemeenschappelijke rege ling tot stichting en exploitatie van een regionaal woonwagencentrum en tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling Centrale Werkplaats De Bevelanden'. De vergadering be gint om drie uur. UITSLAGEN VAN DAMCOMPETITIE Op donderdagavond 5 november Vooral in de slngen. redacteur van dit blad, een aantal voorschriften, die verband hou den met begrip .matige vaart'. De heer Bannink wil bij zicht van minder dan 1000 meter de scheepvaart stop zetten. Bij een zicht van 3000 meter of minder dienen schepen met gevaar lijke ladingen onmiddellijk te ankeren buiten het vaarwater. Overslag van gevaarlijke ladingen is of aan de rand van een hoofdvaarwater zoals in de Put van Terneuzen dient te worden verboden. Overslag kan zono dig geschieden in een diep nevenvaar water. dat bij een zicht van minder dan 3000 meter gesloten dient te wor den voor de overige scheepvaart, al dus D« Nederlandse Loods.' De heer Bannink verwijst ln zijn arti kel over .matige vaart' naar een uit spraak over dit begrip door het direo- toraat-generaal van het loodswezen, waarin wordt gesteld, dat de wetgever met opzet geen nadere defeniUe heeft gegeven om de mogelijkheid open te laten ieder voorkomend geval op zich zelf te kunnen beoordelen: .Het is mijn opvatting dat de loods zich moet laten leiden door zijn verantwoorde lijkheidsgevoel en ervaring, alsmede door de uitspraken van de raad voor de scheepvaart met op de achter grond het besef dat zijn taak zich allereerst richt op de veiligheid van de scheepvaart.' De primaire eis om trent veiligheid overheerst. Voort a haalt de heer Bannink de uitspraak aan van de raad voor de scheepvaart over ae aanvaring Gaasterdijk-Zuid- pool, waarbij .matige vaart' en .radar bij en constant bezet' met elkaar ln verband worden gebracht. Naar de mening van de heer Bannink pleit dit eens te meer voor .de loods achter de radar.' Overwegingen van economi sche aard mogen nooit van Invloed zijn op de beslissing van de loods, waar het gaat om de veiligheid. De heer Bannink concludeert, uit de bo ven aangehaalde brief en de uitspraak van de raad voor de scheepvaart, dat ln potdikke mist elke vaart overmatig is. Via een korte berekening komt hij tot de conclusie, dat bij een zicht van minder dan duizend meter een loods- reis niet mag aanvangen. De heer Bannink stelt, dat het jnistvaren' de laatste jaren, mede door de toename van het aantal gevaarlijke ladingen, riskanter is geworden. Volgens hem ontbreken op dit stuk van zaken goede bindende voorschrif ten: .We moeten dan ook signaleren dat het een trieste zaak is dat de zogenaamde taakwaarderlngscommis- sie, welke ook de taak der loodsen ln ogenschouw heeft genomen, voorzover het deze feiten betreft geen objectief rapport heeft uitgebracht. Het hante ren van de reeds Jaren toegepaste normen voor de beoordeling van aan varingen tijdens slecht zicht heeft slechts een minimale wijziging onder gaan. Bovendien dient men ervan uit te gaan. dat het uitspreken van beris pingen en bet opleggen van straffen, zowel door de raad voor de scheep vaart als door het Loodswezen, geen maken.' A. Mosselman won zware paardencross De heer A. Mosselman van de rijvere- niging .Reimerswaal' Is winnaar ge worden van een zware cross met gro te paarden tijdens een grote oefen cross in het Jaelitse Bos te Kloetinge. die werd georganiseerd door de lande lijke rijvereniging .De Weelruiters' te Heinkenszand. Tweede werd mejuffrouw J. Ermerias (Weelruiters), derde mejuffrouw A. de Jonge (Weelruiters). vierde M. Goud (Reimerswaal) en vijfde J. dc Braai (Reimerswaal). De verdere uitslagen luidden: grote paarden, lichte cross: 1 W. v. d. Plasse (Reimerswaal). 2 A. Oom (Rei merswaal), 3 J. Wiskerke (Reimers waal), 4 mejuffrouw A. Louwersei (Reimerswaal), 5 P. v. Westeinde (Weelruiters). Pony's zware cross: 1 mejuffrouw L. v. Dijk (Weelruiters), 2 A. N ij man (Weelruiters), 3 G. Zuidhof (Weelrui ters), 4 T. Geldhof (Weelruiters), 5 K. J. Priester (Weelruiters) Pony's lichte cross: 1 F. Sinke (Rei merswaal), 2 mejuffrouw A. Jobse (Reimerswaal), 3 H. Nieuwenhuyze (Reimerswaal). 4 A. Goense (Weelrui ters) en 5 A. v. Hooteghem (Reimers waal). Sint 21 november naar Vlissin gen De uitslagen van de onderlinge dam- competittie van de damclub 's-Gra- venpolder zijn als volgt: J. Schout-J. Veerhoek 0-2; Iz. Hof-W. Neels 2-0; M. Boogert-E.; Wiskerke 0-2; Jac. op 't Hof-J. Blomi 1-1; N. Tramper-Chr. van Overbeeke 1-1; Iz. op 't Hof-M. Nijsse 2-0: A. Quakkelaar-J. Blom 0-2; A. Krijger-Het bestuur van de stichting ,Vlis- M. Quakkelaar 2-0; A. van Overbeeke-! sings actiefonds' verwacht op zater- Jac. op "t Hof 2-0. j dag 21 november aanstaande Sint-Ni- W. Neels M. Boogert 0-2; D. L. Huis-i colaas met zijn gevolg in Vlissingen. soon - J. Veerhoek 1-1; N. Tramper - De goedheilig man zal dan zoals ge- J. Schout 2-0. bruikelijk per boot arriveren in de. Jeugdafdeling: j Koopmanshaven. De stichting zal j R. Nijsse C. Folderman 0-2; J. Zan-j met medewerking van verschillende; dee - C. Polderman 1-1; R. Nijsse -! verenigingen een aantal feestelijk-l A. de Witte 2-0. 1 heden rond het jaarlijkse bezoek or- inspectie Middelburg VLISSINGEN In Zeeland bestaat tot nu toe een vrij redelijke belang stelling voor de op 5 november ge plande nationale ouderavond. De in specteur van het lager onderwijs ln de Inspectie Middelburg, de heer J. Gelljns, heeft in ieder geval reeds van een groot aantal scholen een nltnodi- ging voor deze avond ontvangen. BLj de iiispectrice in de inspectie Goes, mevrouw drs W P. Bouman, zijn daar entegen nog nauwelijks uitnodigingen binnengekomen, maar het duurt nog even voordat het 5 november is, zodat er nog van alles kan gebeuren. De heer Gelijns had overigens wel gecon stateerd dat niet alle scholen zich aan de datum 5 november hielden, want er waren ook uitnodigingen gekomen voor 29 oktober. Het idee voor een nationale oudera vond in opzet is het ook de bedoe ling dat alle scholen in Nederland op| 5 november een ouderavond beleggen' is ontstaan in het kader van het .Internationaal jaar van het onder wijs', waartoe 1970 door de UNESCO is uitgeroepen. De bedoeling hiervan is dat gedurende dit jaar het onder wijs overal ter wereld speciale aan dacht krijgt. In een brief aan ae oudercommissies en het onderwijzend personeel van de scholen voor open baar onderwijs schrijven het hoofdbe stuur van de Vereniging voor Open baar Onderwijs en het hoofdbestuur van de Algemene Bond van Onderwij zend Personeel: Dit is een goede ge- gen, ook belangstellenden uit de om geving van de school moeten hartelijk welkom zijn. Voorts acht men de nationale ouderavond een uitstekende gelegenheid om met veel nadruk de aandacht van het bevoegde gezag voor de school te vragen. Ook landelijk kan me', deze avond aandacht voor het onderwijs gevraagd worden, onder meer door het inscha kelen van in de buurt wonende twee de kamerleden. Dit laatste kan bij voorbeeld gebeuren door de conclusie van de ouderavond schriftelijk aan het kamerlid door te geven. Het is echter niet de bedoeling dat de natio nal e ouderavond een demonstratief karakter krijgt, bij goede deelname en uitwerking wordt het vanzelf tot een manifestatie. In een brochure zeggen de organisato ren van de nationale ouderavond totl de ouders: .Het wordt, hoog tijd dat u gaat meepraten'. De organisatoren; spreken bovendien de hoop uit dat! het niet alleen bij deze ene oudera vond zal blijven, maar dat er meer gespreksavonden zullen volgen. De na tionale ouderavond moet evenwel de beslissende stoot geven om de dik wijls bestaande kloof tussen school en ouders te overwinnen. De organisa toren hebben in de brochure tevens een aantal soms provocerende stellingen opgenomen .die als uitgangs punt voor discussie of gesprek kun nen dienen. Bijvoorbeeld: .De school heeft zich niet met de opvoeding te bemoeien. Dat is een taak van de ouders. De school moet opleiden voorl het examen' of De docenten moeten! in de klas zichzelf zijn. Zij moeten zich politiek en levensbeschouwelijk! duidelijk opstellen volgens hun over tuiging' of De school laat zich door dachte, omdat het onderwijs als geen ouders en leerlingen de les lezen zon- andere gemeenschapsvoorziening de der boos te worden' of .Waarom staat, stelling 14: De lotgevallen Q. J. MUNTERS SCHREEF PROEFSCHRIFT .RECRUTERING ALS ROEPING' VLISSINGEN Vrijdag zal de heer Q. J. Munters te Harmeien aan de rijksuniversiteit te Utrecht promove ren tot doctor in de sociale weten schappen. De heer Munters, die In 1936 in Middelburg werd geboren zal een dissertatie verdedigen over .Re- crutering als roeping', met als onderti tel: overwegingen tot het missionaire handelen. De heer Munters heeft sociologie ge- studeert aan de universiteit van Utrecht, daarna is hij werkzaam ge weest als bestuursambtenaar ln Nieuw-Guinea en als leider van een ontwikkelingsprojekt in Jordanië. In 1965 werd hij wetenschappelijk mede werker aan het sociologisch instituut van de Utrechtste universiteit. Sinds 1969 is hij verbonden aan de afdeling sociologie en sociografie van de land bouw hogeschool te Wageningen. De heer Munters heeft aan zijn proef schrift 14 stellingen toegevoegd. Stel ling 11 luidt- .Het feit dat het. vocabu larium van het Esperanto is ontleend aan Europese (romaanse, germaanse. Slavische) talen maakt deze kunsttaal minder geschikt om als wereldtal te fungeren', stelling 12: .Het is te voor spellen dat de Evangelische Omroep gezien de beperkte omvang van zijn recruteringsgebied bij handhaving van tijn behoudend karakter per 1 april 1972 uit de ether zal verdwijnen' en bovenal het geluk van de mensheic dient'. Dit roept dan. volgens de brief, wel de vraag op: .Voldoet het onder-; wijs zoals het reilt en zeilt aan deze indrukwekkende doelstelling?' Het is nu in wezen de bedoeling van de nationale ouderavond om hierover; van gedachten te wisselen. Niet uit-! sluitend met de ouders van de leerlin- ,Een rapport met alleen cijfers is uit! veel ontsnapt aan de aandacht t de tijd' of tenslotte .Het jaarklassen-! plattelandssociologie'. systeem is een onding'. Dit zijn maar enkele van de zeventien stellingen, die stof genoeg bieden om een gesprek, over te beginnen en er zodoende toe1 bij te dragen dat de maatschappij' De collecte te Lamswaarde. voor ds meer inspraak gaat krijgen in de missie, bracht in de parochie var. da schoolgemeenschap. H. Comelis 390 op. Collecte

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7