Ponyclub Walcheren is provinciaal kampioene dlGENDAa De schooljeugd van toen en nu nam afscheid van mej. K. Blok RECORDAANTAL DEELNEMERS ZEEUWSCH-VLA ANDEREN Jongerendienst Groenendijk werd bemoedigend succes Promotie/degradatie bij bridgeclub GEVONDEN VOORWERPEN Staking Sidmar niet gebroken HOOFDSTADOPERETTE' BRENGT NA 8 JAAR WEER STRAUSS' IN EINER KLEINEN K0NDIT0REI GEMEENTEJERNEUZEN Tijdelijke verkeersmaatregel. i^andag 26 oktober 1970 Wissel Zeeuws-Vlaanderen provinciale zeeuwse courant 5 REINAERT CROSS COUNTRY HULST GROOT SUCCES HULST De ponyclub .Walcheren' al Zeeland vertegenwoordigen op de bndelijke kampioenschappen voor po ny-ruiters in Lochem. Zaterdag eindig de de Walcherse ponyclub tijdens de Reinaertcross country in Hulst, bij de provinciale kampioenschappen voor equipes in de pony-sector op de eerste plaats. .Walcheren' Nieuw- en Sint Joosland behaalden 887 V4 punt. De .Kloppertjes' te Axel. vorig jaar nog eerste, behaalde met 836 punt de tweede plaats, gevolgd door de .Haring- ruiters' te Biervliet met 760'2 punt. Voor de eerste maal werden tijdens de Reinaert cross country dergelijke kampioenschappen gehouden. Het was overigens niet het enige nieuwe aan de cross, die voor de derde achtereen volgende keer door de landelijke rui- tervereniging Hulst werd georgani seerd. Voor de eerste maal werden alle activiteiten op een dag afgewerkt. Bovendien had een recordaantal deel nemers (160) ingeschreven. Op het terrein aan de Zoutestraat verschenen ook enkele Belgische ruiters aan de start, waardoor de cross een wat internationaal tintje kreeg. De gevorderde ruiters moesten deelne men aan de ,s-way', een samengestel de wedstrijd. Deze bestond uit de on derdelen dressuur, cross country en 'n spring parkoers met hindernissen. De minder gevorderde ruiters deden al leen mee aan de cross country, een rit over het hele terrein met bijna allemaal natuurlijke hindernissen. Door het uitlopen van het programma (gepland was dat om 17.00 uur de prijzen uitgereikt zouden worden, maar om 19.30 uur werden de laatste ritten pas verreden) kon burgemees ter P. J. G. Molthoff de prijzen niet uitreiken. Deze werden later door be stuursleden in hotel Van Oosterom aan de winnaars overhandigd. Uitslagen De uitslagen van de Reinaert-cross country, die zaterdag in Hulst is ge houden, zijn: samengestelde wedstrijd voor pony's: Categorie A: 1 Annemarie Picavet met Trijke van Brummen, 210,05 punten Maandag 26 oktober 1970 GOES .De Opril'. 20 uur: ledenver gadering NCBO. KOUDEKERKE Café Juliana. 20 uur: algemene ledenvergadering .Oran- jeGroene Kruis.' MIDDELBURG Gasthuis, 19.45-20.4= uur: uitzending radio Walcheren. OOSTERLAND Openbare basis school, voorlichtingsavond over onder wijsvernieuwingen BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. 14-17 uur: .Achter de eskulaap.' GOES Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: tentoonstelling .Painting from 1900 to 1925.' KORTGENE Galerie Les deus Cha- Peaux, 9-18 uur: tentoonstelling wer ken Leo de Kruis. MIDDELBURG Galerie Roggeveen, ingang Gerbrandystraat, 10-12 en 14-17 uur: tentoonstelling werken enkele Zeeuwse beeldende kunstenaars. ZIERIKZEE Gemeentehuis, 10-12 en 13.30-16.30 uur, tentoonstelling scheepsmodellen, aardewerk, porselein en dergelijke. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: .Westside Story', 14 jaar. GOES Grand, 20 uur: .Vriezen we dood, dan vriezen we dood', alle leef tijden. MIDDELBURG City, 20 uur: .Ge jaagd door de wind.' OOSTBURG Ledel, 20 uur: «Taxi chauffeur. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: .Za- briskie Point', 14 Jaar. VLIS1NGEN Alhambra, 20 uur: .Easy rider', 18 jaar. (De Kleppertjes); 2 Mon Picavet met Grijsheid, 181 (De Kleppertjes): 3 Ann Beun met Johnny, 179 (De Haring- ruiters). Categorie B: 1 Trees Picavet met Shobley, 309 (De Kleppert je); 2 Ido de Waal met Ylja, 267.75 (De Haring- ruiters); 3 Jan van Hoeve met An- thonio, 265,25 (De Haringruiters). Categorie C: 1 Bram Klaasse met Honey. 318,50 (Walcheren); 2 Rietje Steendijk met Skippy, 285,25 (Walche ren); 3 Carla van Hoven-Spieringpol ders met Tasja, 269,50 (De Klepper tjes). Categorie D: 1 Kees Steendijk met Swiebertje, 283.50 (Walcheren) 2 Jan de Feyter met Shamroche, 201; 3 Monique Wouters met Juniper, 196,50 (MPC Zuid). Samengestelde wedstrijden voor ny's: 1 H. Maljaars met Zodiac 308,25 punten (Oranjezon): 2 Josina de Groot met Gera 291,95 (Breda); 3 J. Vader met Rapid 288,50 (Veerse Dijk- ruiters): 4 M. van Erven met Flora 283,75 (België): 5 C. de Visser met Elza 266,25 (Oranjezon); 6 Suzan Mal corps met Conga 265,25 (Oranjerui- ters). Cross country voor paarden. Catego rie A: 1 Annemieke Verstraeten met, Verno 3.12.15 (De Kleppertjes): 2 An- neriet Cornelissen met Queeny of Hulst 3.26.2 (Hulst) 3 Harold Corne lissen met Queeny of Hulst 3.34 (Hulst); 4 Koen Lockefeer met Oak- rehealth Firefly 3.40 (Hulst); 5 Ko den Hamer met Jackie 4.02.6. Categorie B: 1 Brigit Kerkhaert met Fairy 2.2.36.3 (Hulst); 2 mej. T. Gol- duf met. Blacky 3 38.4 (Weelruiters); 3 Hans Bogaert met Aconite 3.47.8 (Hulst); 4 Jan Hougstrate met Fury 3.53.5 (De Paardebloem); 5 Rita van Hootegem met Diana 4.06.6 (Reimers- waal). Categorie C: 1 mej. A. Nijman met Piston 3.05.6 (Weelruiters); 2 Dik Co- mee met Prins 3.37.2 (De Paarde bloem) 3 J. van Dijke met Irma 3.42.5 Foto: de .Kleppertjes' te Axel eindigde op het provinciaal kampioenschap voor ponyclubs op de tweede plaats, vorig jaar wist deze vereniging een eerste plaats te bemachtigen. (Weelruiters); 4 H. de Bruin met Rita Corita 3.45.0 (Weelruiters). Categorie D: 1 Marie Louise Dees met Conny 3.18.4 (Haringruiters); 2 C. J. Priester met Sonja 3.22.2 (Weelrui ters); 3 Peter de Bock met Fury 2.33.6 (Kleppertjes); 4 San den Ha mer met Polaris 3.41.5 (Kleppertjes); 5 Kok Brooymans met NN 3.44.6 Eendracht-Ruiters Cross country voor paarden: 1 Jan de Braai met Julia 4.33.5 (Reimerswaal): 2Guido Fassaert met Baba 4.45.6 (Hulst); 3 A. v. d. Bossche met Lady 4.53.0 (België): 4 Anneke de Jong met Moonlight 5.05.0 Weelruiters): 5 W. de Buck met Power 5.18.5 (Hulst); 6 mej. W. de Landmeter met Blue Star 5.23.2 (Noord-Beveland); 7 mevr. Zee- 'gers-Rooze met Peter 5.25.8 (Oranjeui- ters); 8 Mieke Boidin met Ascot 5.32.2 (Oranjezon); 9 Ingrid van de Berg met Redskin 5.43.4 (Oranjeruiters); 10 mevr. C. Ganzeman met Mona 5.C" (Paardebloer-). Wisselbeker van de gemeente Hulst; pony's: Bram Klaasse met Honey; paarden: M. van Herven met Flora; beker voor de snelste cross: Brigit Kerkhaert met Fairy 2: beker van het Nederlands Shetland stamboek: Anne- marieke Verstraeten met Verno; be ker van het Nederlands Dartmoore stamboek: Bert Lockefeer met Pauli ne van Muren; beker van het Neder lands Welshpony stamboek mej. Golduf met Bl'.cky; beker van het Nederlands New Forest stamboek: mej. A. Nijman met Piston; beker van de stichting Haflinger club: Paul Burm met Fontana; beker van het Nederlands-Arabisch paardenstam boek: Jan de Feyter met Shamroche; beker van het Nederlands warmbloed paard: Josina de Groot met Ge- ra. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEKG. VAN OORSCHOT. P/A CZC.VIISSINGEN - IEL.011845M4 TOESTEL 2» Twee lichtgewonden bij aanrijding in Terneuzen TERNEUZEN Bij een botsing tus sen een bromfiets en een personenau to in Terneuzen zijn twee personen licht gewond geraakt. De aanrijding ontstond zondagmiddag rond twee uur op de kruising Vlooswijkstraat - Dwarsstraat - Nieuwdiepstraat. De be rijdster van de bromfiets, E. A. van D. uit Terneuzen, hield niet voldoende rechts, waardoor zij frontaal tegen de auto, bestuurd door F. W. M. B. uit Axel reed. Van D. en haar duo passagier P. L. van T. uit Terneuzen werden licht gewond en moesten zich onder doktersbehandeling stel len. GROENENDIJK In een volle Sint- Martinuskerk te Groenendijk is zater dagavond een speciale jongerendienst gehouden. De opzet van deze dienst was om met de oude gebruiken in de kerk af te rekenen. Hiertoe had een groep van ongeveer vijftig jongeren in samenwerking met pastoor Verster een afwijkende dienst verzorgd. Het traditionele orgel moest het veld mi men voor een koor en een zes mans orkest, die met Nederlandse teksten een aantal bekende en moderne spiri tuals ten gehore bracht. Ook was het de bedoeling de reacties van ouderen te peilen. Deze zullen de kerk wel niet zo geschokt verlaten hebben, al moe ten zij wel raar opgekeken hebben toen het orkestje aan het einde van de mis, de vrolijke tonen van de ,Moon serenade' inzette. Na afloop van de dienst (het was niet voor de eerrte maal dat een dergelij ke jongerendienst in Groenendijk werd georganiseerd) werd een discus sieavond gehouden in het parochie huis. Deze stond onder leiding van de pastoors Jeurink en Verver en kape laan Van der Heijden. Het gesprek verliep wat moeizaam, maar aan het einde van de discussies waren der dertig belangstellenden het er wel over eens dat jongerendiensten gehou den moeten worden, en dat deze po ging als zeer waardevol moet worden beschouwd. Collecte De collecte in de kerk van de H. Gerar- dus Marjella te Terhole, bracht de som van 241 op. IJzendijkse koers op gewone fietsen trok 87 deelnemers In IJzendijke hebben 87 coureurs (en coureurs-in-de-dopzaterdag meege daan aan een wielerwedstrijd op ge wone fietsen, georganiseerd door de plaatselijke VW. Het parcours was uitgezet binnen het stadje. De wedstrijd viel samen met de traditionele winkelweeek van de IJzendijkse middenstand. Er werd reden in 4 categorieën. De uitslagen: categorie 1 (le tot en met 3e klas lagere school): 1 Vermaire, 2 C. van Tiggelen. 3 F. de Dobbelaere. Catego rie 2 (4e tot en met 6e klas lagere school): 1 V. Hendriksc, 2 A. Boer man. 3 R. Claeijs. Categorie 3 (14 tot en met 16 jaar): 1 H. Hendrikse, 2 E. Vermaire, 3 F. Brouwers. Ctegorie 4 (17 jaar en ouder): 1 Van Pucke, 2 M. Groosman, 3 R. Soleron. SCHIETING Aan de schieting bij C. de Kindt te Kapellebrug namen 96 schutters deel. Uitslag: Hogevogel eerste wip J. de Waal, Ossenisse, hogevogel tweede wip F. Vonck Kapellebrug. C. de Kindt uit K apellebrug schoot de mes- te kleine vogels (6 stuks). De zijvo- gels werden verloot. Aan de schieting bij G. de Koninck te Kapellebrug namen 45 schutters deel. De uitslag luidde: hogevogel C. Herre- wegh, St.-Jansteen: eerste zijvogel C. Herrewegh, St-Jansteen; tweede zijvo gel verloot. De schuttersmaatschappij Willem-Teil' te Kloosterzande hield een schieting op 3 staande wippen. De uitslag luid de: Wip I: le hogevogel O. de Meyer, Zelzate (B), 2e hogevogel A. Raes, Kloosterzande. le zijvogel Fr. Rade makers, Kloosterzande, 2e zijvogel Jos Vervaet, Kapellebrug, le kal A. Baes Zelzate (B), 2e kal J. Leeraert, Hulst. Wip II: le hogevogel R. Staes, Melse- le (B), 2e hogevogel R. de Vos, Clin- ge, le zijvogel J. Donne, Kwadendam- me. 2e zijvogel A. v. d. Bogaert, Zwijndrecht (B), le kal E. Tieleman, Axel, 2e kal J. Vereecken, Kloosterzan de. Wip III: le hogevogel J. Donne, Kwa- dendamme, 2e hogevogel Th. Inghels, Koewacht, le zijvogel R. de Block. Graauw. 2e zijvogel Nic. Vereecken, Kloosterzande. le kal A. Cloeckaert, Zelzate (B). 2e kal A. v. d. Meulen, Melsele (B), De uitslagen van de beide laatst ge speelde promotie- en degradatiewed strijden van de Oostburgse bridgeclub zijn: 13 oktober: hoofdklas: 1. echtpaar Risseeuw 146 pt.; 2. heren Van Beest-Schijve 116 pt.: 3. heren Van Arkenbout-Kareis 116 pt.; 4. heren Brevet-Van Hee 114 pt.: 5. heren Hoff- man-Bode 108 pt.; 6. mevr. Verstraeten- dhr v. d. Linde 105 pt.; 7. dames Drenth-Ouweneel 102 pt.; 8. echtpaar Klerks (b.m.) 102 pt.; 9. heren Van Veen-Verstraeten 86 pt (degradatie); 10. echtpaar Belderok 85 pt. (degrada tie). le klas: 1. heren Pieters-Dieleman 110 pt. (pro motie); 2. mevr. Brevet-dhr Van Hijfte 85 pt (promotie); 3. dames Hoffman- Bode 84 pt.; 4. dames Karels-Rosseel 83 pt.; 5. echtpaar Faas 81 pt.; 6. heren Casteleijnv. d. Plas 80 pt..; 7. dames De Visser-Luteijn 78 pt (degradatie); 8. echtpaar De Vuijst 71 pt. (degradatie). 2e klas: 1. dames Christiaansen-Masclee 99 pt. (promotie): 2. heren Van Lierop-Vo gels 97 pt. (promotie): 3. dames Van Cruljningen-Holtslag 97 pt.; 4. dames Risseeuw-De Dreu 91 pt.; 5. heren Neve- Mast 89 pt.; 6. echtpaar Oosterbaan 79 pt.; 7. mej. Verstraeten-dhr Drenth 71 pnt.; 8. dames Van Turenhout-Scott 49 pt. 20 oktober: hoofdklas: 1. echtpaar Risseeuw 134 pt.; 2. mevr. Brevet-dhr v. Hijfte 120 pt.; 3. heren Van Hee-Brevet 114 pt.; 4. heren Hoff- man-Bode 114 pt.; 5. dames Drenth- Ouweneel 106 pt.; 6. mevr. Verstraeten- dhr v. d. Linde 105 pt.; 7. echtpaar Ro- senkranz 101 pt.; 8. heren Arkenbout- Kareis 98 pt.; 9. heren Van Beest-Schij- ve 94 pt. (degradatie): 10. heren Pie ters-Dieleman 94 pt. (degradatie), le klas: 1. heren Van Veen-Verstraeten 97 pt. (promotie): 2. heren Ouweneel-Ver straeten 97 pt. (promotie): 3. echtpaar Belderok 77 pt.; 4. echtpaar Faas 70 pt.; 5. dames Karels-Rosseel 67 pt.; 6. dames Christiaansen-Masclee 67 pt.; 7. heren Casteleijn-v. d. Plas 66 pt.; 8. echtpaar Klerks 56 pt (degradatie); 9. dames Hoffman-Bode 51 pt (degrada tie). 2e klas: 1. dames Van Cruijningen-Holtslag 78 pt (promotie); 2. dames De Visser-Lu teijn 68 pt (promotie); 3. echtpaar De Vuijst 67 pt.; 4. echtpaar Oosterbaan 67 pt.; 5. mej. Verstraeten-dhr Drenth 64 pt.; 6. heren Neve-Mast 57 pt.; 7. mevrouw Arkenbout-dhr Huisman 56 pt.; 8. dames Risseeuw-De Dreu 47 pt TERNEUZEN Bij het politiebureau in Terneuzen zijn de volgende gevonden voorwerpen: groen kinderjasje, sleutels plus etui, ringetje met 3 rode kralen, autoradio Sharp', dames horloge, dameshorloge .Zerdax', dameshorloge «RWAG', dameshorloge ,RWAG', dameshorloge .Eppo', goudkleurig hangertje, zwarte tas in houdende spijerbroek, bankbiljet, damesporte monnee, plastic Ubakzak, bril met donker montuur, babysokjes, autosleutels van Fint. wieldop van Slmca, lipssleuteltje, tietssleutel, blauw damesvest, bruine kinderportemonnee met inhoud, rode kinderportefeuille, sleutels ln groen etui, bruine portemonnee, etui met 3 sleutels, lips huissleutel. De volgende voorwerpen bnnnen worden afge haald op de adressen van de vinders: paspoort ten name van C. Speelziek, Van Drommelen, ITT kantoor Terneuzen; groene regenbroek, Van Iewaarden, Nieuwe Dlesptraat 11, Terneuzen; bruine kinderportemonnee inh. en sleuteltje, Damen, Stijn Streuvelstrant Terneuzen; 5 sleutels. Woningbouw, Van Steen bergenlaan, Terneuzen; wit babytruitje, Stof fels, Steenkamplaan 67, Terneuzen; gouden ring, Julianaziekenhuis, Portier. Terneuzen; sleutels in beige mRpje, Van de Veeler. J. Haydenstraat 25, Terneuzen; bruin kinderporte- monneetje met inhoud Van de Tuyn, Oleander- straat 54, Terneuzen; wit tam konijn. De Exter, Lelystraat 10. Terneuzen; bruine hond, Vasseur, Frans Halslaan 34. Temeuzen; wit kinderschoentje. De Zeouw, Axelsestraat 255. Terneuzen; rode kinder trap tractor, Souke, Chopinlaan 85; bruin kinderjackje, De Bruin. J. Catsstmat, Jacob Catsschool; portefeuille met inh. Romeijnsen. Sint-Annastraat 13, Ter neuzen; tuinkrabber. Van Dijk, Alvarez! aan 7 Temeuzen; zwarte damesportemonnee met inh. W. Verbrugge. P. de Hoogstraat 34. Temeuzen; 2 bankbiljetten. Van Damme, Dijkstraat 16. Temeuzen; dameshorloge merk Pontlac met doublé bandje. J. de Pooler, Bolwerk 14 IJzendijke; kinderportemonnee!je met inhoud Van de Wege, le de Feijterstraat 33. Temeu zen; witte damesportemonnee met inhoud M. Buijze. J. van Rompustraat 15, Temeuzen; bankbiljet, N. Diepstraat 11, Terneuzen; blauw trainingspak met embleem Judo-Delta, mevr. Hamelink, Rusthuis de Bilde; ztlver armbandje Gerard Karei, R. Schetter, Van de Waalstraat 21 Temeuzen; zwarte portemonnee met inhoud Smelenaar. Vlooswijkstraat 77. Terneuzen; blauw geblokte herensjaal, Marijkestraat 12, Temeuzen: rood-bruine paraplu. Lijbaart, Noordstraat, Temeuzen plus etui met 4 sleu tels. In arriving zijn gevonden: bruin jongensjack, Elleboog 1; blauw dames- vest, Noordstraat 14; speelgoedkoppel met 2 bolsters, Puntstrnat 11; bromfletsplaatje, MRX- BRUSSEL (ANP) Ongeveer 3000 werknemers van het Belgische staal bedrijf Sidmar, in Gent, het enige staalbedrijf van betekenis in Vlaande ren, zullen zeker nog tot dinsdag de staking voortzetten waartoe ze in de afgelopen week besloten na een ge schil met de directie, voornamelijk over de intermenselijke verhoudingen in het bedrijf maar ook om een salariskwestie. Dinsdag zullen werkgevers en vakbon den opnieuw rond de tafel gaan zitten nadat een eerder overleg op zaterdag jongstleden was mislukt. Behelave een verbetering van de intermenselijke be trekkingen bij het bedrijf eisen de vakbonden voor hun stakende leden een loonsverhoging van ongeveer 50 cent per uur. ANTI-VERONTREINIGING IN ,0PEN DE BEUK MIDDELBURG In het kader van j .De dag van de aarde' heeft men zich in het Middelburgs vrijetijdscentrum ,open de Beuk' zaterdag intensief be-1 ziggehouden met de problemen van de vervuiling van het milieu. Dat ge beurde door middel van vertoning van films, lezingen en discussies. De be- langstelling was matig. Een fietsactie.; die men 's middags in de Middelburg se binnenstad wilde houden, ging niet door wegens gebrek aan animo en een teveel aan regen. Wat wel door ging was onder meer, een tentoonstelling van straatvuil, waarvan men grote hoeveelheden aan-i droeg en dat een kwalijke geur ver-| spreidde. De bedoeling daarvan was het publiek op indringende wijze met de vervuiling te laten kennismaken en op deze manier te alarmeren. Verder werden onbespoten landbouw- produkten ten verkoop aangeboden, en waren er affiches en allerlei infor matiemateriaal te koop. In Temeuzens Zuidlcmdtheater VERENIGING OUD TERNEUZEN Bijeenkomst op 27 okt. '70, in café Maandag-, aanvang 20 uur. De voorzitter opent het nieuwe seizoen met dia's over Temeuzen en omge ving, zoals het vroeger was en mils. De film ,N 70'. vervaardigd in het kader van het jaar van de natuurbe scherming werd gedraaid, evenals de film ,In de ban van het gebeuren' van Dirk Jan Bijker, welke laatste film ook donderdag en vrijdag ln het vrije tijdscentrum te zien was. Voorts voer den het woord Jan Goedman van de werkgroep Rijn Schelde Delta en drs W. J. Wolf, bioloog verbonden aan het Delta-instituut te Yerseke en bestuurs lid van de vereniging .Het Zeeuwse Landschap'. Men wil voortaan éénmaal in de week, of in de twee weken, in elk geval regelmatig en periodiek, bijeen komen om over allerlei onderwerpen te spreken. Men zal zich in het vrije tijdscentrum eerst nog wat meer gaan verdiepen in de problematiek rond de milieuverontreiniging. Een stencil met louter informatie, die men in discus sies kan aandragen als .tegenwicht tegen het feitenmateriaal waarmee vertegenwoordigers van de industrie opponenten doodgooien', is in maak. Met zestig medewerkers TERNEUZEN In het Terneuzense Zuidlandtheater treedt dinsdag en woensdag de Amsterdamse .Hoofdstad Operette' op met ,In elner kleinen Kon- ditorei'. een operette die werd gecom poneerd door Johann Strauss en Leo Ascher. Het is dan precies acht jaar geleden dat het Amsterdamse gezel schap dit spektakelstukje voor het laatst op de planken bracht. .In einer kleinen Konditorei' ademt een typisch Weense sfeer uit en speelt in de Biedermeier-periode, zo rond 1900. Leo de Beer zingt dinsdag en woens dag de hoofdrol, namelijk van muziek leraar Peperl. Hij heeft veel succes in Duitsland, is vorig jaar door de .Hoofd stad Operette' geëngageerd en trad toen voor veel volle zalen op in .Die Zirkusprinzessin'. Onder de zangers en zangeressen die in het Zuidlandtheater te zien en te horen zijn. is ook de Duitse Helma Reichle. Zij zingt de rol van Fini, die met haar echtgenoot Aloisius Strampfl (Hans Hageman) de .Kon ditorei' beheert. Andere medewerkenden: Lizzi Schöff- mann, Lily Loerkens, Hermans Valsner, Bejaardenreis De negen maanden geleden opgerichte algemene bond voor bejaarden te Hei kant telt al meer dan 50 leden. Het bestuur heeft besloten binnenkort een 4e reisje te maken. Dit zal gaan naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen met als eindpunt Breskens. Claire dairy, Antoni Wink. Karl Frey e. a. De regie heeft Walter Kochner, die al 6 jaar lang achter de schermen van de Hoofdstad Operette' aan de touw tjes trekt. Koor en orkest staan onder leiding van John Kapper (die een aan tal opvallende arrangementen verzorg de) en de choreografie werd verzorgd door Nina Feist. Aan de opvoering werken zo'n 60 man mee. Alle kostuums zijn gemaakt in Wenen. Volksdansweekend op Zilveren Schor ARNEMüIDEN Zes. bij de Neder landse volksdansvereniging aangeslo ten volksdansgroepen uit Zeeland en West-Brabant waren zaterdag en zon dag op het Zilveren Schor te Arne- mulden voor een kennismaklngsweek* end. Het gezelschap bestond uit ongeveer 70 meisjes en jongens, waarbij de meisjes sterk in .(e meerderheid wa ren. Aanwezig waren de groepen .Tschalka' uit Oud Gastel, .Roosen daal', Hergen op Zoom', .Vlissingen', .Vodago' uit Goes en .Hava Naguila' uit Vogelwaarde. Zoals te verwachten was. stond het weekend volledig in het teken van de volksdans. Verschillende groepen ga ven een demonstratie van hun kun nen. Onder leiding van de heer Marius Korpel studeerden de volksdansers ook nieuwe Amerikaanse en Roemeen se dansen in. 's Zondags kregen de groepen de opdracht op maten uit de top veertig zelf een dans te improvise ren, in te studeren en uit te voeren. NA 32 JAAR CHR. NATIONALE SCHOOL CROEDE... „..ENDIE SCHOOL DIE HAD EEN JUF...' GROe.DE ,In Groede staat een school, die school die had een juf en die was nog lang niet suf. Zij stond er jaren voor de klas en deed alsof ze twintig was. Nu zegt ze toch: o nee, ik stop er maar eens mee.' Schoolkinderen van een paar genera ties zongen het zaterdagavond in de Franse kerk van Groede mej. K. M. Blok toe, bij haar afscheid als onder wijzeres van de christelijke nationale school van Groede. Mej. Blok, die de drie laagste klassen les gaf, heeft zo'n 32 jaar kinderen uit het .land van Cadzand' onder baar hoede gehad. Ze waren zaterdagavond in groten getale present om hun juf' feestelijk uit te luiden. ,U hebt hier heel wat vrien den', constateerde de erevoorzitter van het schoolbestuur, de heer H. A. Cappon. Hij karakteriseerde mej. Blok als iemand die altijd opgewekt, nauwgezet en plichtsgetrouw haar werk deed en bood naast het erelid maatschap van ae schoolvereniging een schaal met haar familiewapen aan. Voorzitter A. Lako van het schoolbestuur had vooral waardering voor de grote liefde waarmee de scheidende onderwijzeres steeds haar taak verrichtte. Dit is uw leven De avond werd bijna volledig gevuld door een aan de hand van dia's, oude foto's en toneelstukjes vervaardigd ,Dit is uw leven'-programma. Op een groot scherm paradeerden vrijwel alle klasjes die mej. Blok de afgelopen 32 jaar heeft gehad, oud-leerlingen en schoolkinderen van nu zongen liedjes en speelden sketches en er was een extra-editie van de schoolkrant, Blok- letters'. Van de oud-leerlingen en andere be langstellenden kreeg mej. Blok een zonnestoel en een schemerlamp ca deau, die haar werden aangeboden door mevrouw A. Kosters-van de Broeke. De leerlingen van de CNS hadden een fraai, eigen gemaakt tafel kleed met servetten meegebracht. De avond werd geopend door de lutherse predikante da M. P. Stol. Na afloop van de bijeenkomst, waarvoor oud leerlingen uit het buitenland waren overgekomen, namen velen op een receptie nog persoonlijk afscheid van mej. Blok en haar broer, de heer M. P. Blok, die ook in de hulde werd betrokken. Voorzitter Lako, een uit spraak van mej. Blok in een interview citerend: .Vanuit de kinderwereld kunt u nu dan in de grote mensenwe reld gaan leven'. Op de foto: mej. Blok tussen de oud- leerlingen. (Foto PZC). Heden overleed, na een geduldig gedra gen lijden, in het zie kenhuis te Oostburg mijn geliefde man, onze vader, behuwd- en grootvader, de heer JANNIS DE JONGE, op de leeftijd van 67 jaar. Breskens: L. J. de Jonge- den Beer Stekene (B): P. W. Waumans- de Jonge R. Waumans Terneuzen: W. P. Versprille- de Jonge J. A. Versprille Breskens: I. A. de Jonge E. J. de Jonge- Moelaart En kleinkinderen Breskens, 25 oktober 1970. Burg. Gerritsenstr. 5 De teraardebestelling zal plaatshebben te Breskens op woens dag 28 oktober 1970 om 14.30 uur vanaf het gebouw Jmma- nuël'. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig gedragen lijden, in de ouderdom van bijna 73 jaar, onze lieve man. vader, behuwdvader en opa HENDRIK DE RUYSSCHER, echtgenoot van M. L. Bracke. Axel: M. L. de Ruysscher-Bracke E. Verpoorte-de Ruysscher J. Verpoorte Piet en Jeanette G. M. Bolleman-de Ruysscher A. Bolleman Familie De Ruysscher Familie Bracke De crematie zal plaatshebben op dinsdag 27 oktober 1970 te 13.00 uur in het crematorium .Rotterdam', Maeterlinckweg 101. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene kennis, dat in verband met de uitvoering van werken de Vlooswijkstraat met ingang van 26 ok tober 1970 in fasen zal worden afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen met uitzondering van voet gangers. Deze maatregel is van kracht gedurende twee weken of zoveel korter of langer als in verband met de uit te voeren werken nodig zal blijken te zijn. Terneuzen, 24 oktober 1970 Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. Aschoff, burgemeester A. J. van Pagee, secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 17