Zuid-Afrika en Portugal niet achter officiële verklaring Regering wijzigt wetsvoorstel Crisis ,past niet' bij Pierre Trudeau ONTVOERING EN MOORD STELDEN CANADA'S POPULAIRE PREMIER VOOR ZWAAR DILEMMA BOYCOT SLOTPLECHTIGHE1D VN BOEKENMARKT RAI GEOPEND ADVIESLIJST AR-KANDIDATEN HOOFDVERDACHTE MOORDZAAK SANTA CRUZ GEARRESTEERD Gemeentelijk belastinggebied VLIEGTUIG MET VS-GENERAALS IN RUSLAND WILLEM VAN IEPENDAAL OVERLEDEN ZATERDAG 24 OKTOBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 f ADVERTENTIE) NEW YORK (RTR) De algemene vergadering van de VN heeft vrijdag niet zonder moeite goedkeuring gehecht aan een ver klaring van 12 punten ter gelegenheid van de 25ste verjaardag van de volkerenorganisatie. De verklaring zal vandaag formeel worden aangenomen tijdens een speciale plechtigheid in de algemene ver gadering. De grootste moeilijkheden vormden de paragrafen zes en zeven over kolonialisme en apartheid. Hoewel er niet gestemd werd distantieerde Zuid-Afrika zich formeel van het gehele docu ment, terwijl Portugal het niet eens is met een van de voornaamste paragrafen en de plechtigheid van vandaag zal boycotten. veroordelen tevens alle vormen van onderdrukking en tirannie, waar deze ook voorkomen, het racisme en de praktijk van rassendiscriminatie in al haar vormen' 8 Wij beloven plechtig voortdurend en vastbesloten te zullen strijden tegen alle schendingen van de mensenrech ten en fundamentele vrijheden. 9 Wij zijn er van overtuigd dat econo mische en sociale ontwikkeling essen tieel zijn voor de vrede, de internatio nale veiligheid en de rechtvaardigheid. Wij besluiten een beter en meer doel matig systeem van internationale sa menwerking te zoeken, waardoor de .heersende verschillen kunnen worden opgeheven en de welvaart voor ieder zal zijn bestemd, opmerkend dat ge deeltelijke, sporadische en halfslachti ge maatregelen niet voldoende zullen zijn. 10 Wij bevestigen van plan te zijn ten De verklaring is een door Canada voorgesteld compromis, dat volgens de VS, Engeland en Frankrijk te ver gaat maar volgens verscheidene Afri kaanse landen, zoals Ghana, Algerije en Oeganda, totaal onvoldoende is. De tekst luidt als volgt: 1 Wij verklaren opnieuw dat wij het handvest van de VN aanvaarden en bereid zijn de verplichtingen daarvan uit te voeren. 2 De VN hebben een belangrijke bij drage geleverd aan het handhaven van internationale vrede en veiligheid, aan het ontwikkelen van vriendschappelij ke betrekkingen, gebaseerd op gelijke rechten en zelfbeschikking en aan het bereiken van internationale samenwer king op economisch, sociaal, cultureel en menselijk vlak. 3 Wij zullen ons tot het uiterste inspannen om vriendschappelijke be trekkingen en samenwerking te berei ken tussen de staten, gebaseerd op de grondslagen van soevereine gelijkheid van de staten en van niet-inmenging in de aangelegenheden van andere lan den. 4 Wij verklaren opnieuw vastbesloten te zijn tot het nemen van concrete maatregelen tot behoud van de inter nationale vrede en veiligheid, omdat andere vraagstukken, met name ont wapening en economische ontwikke- ling, daaraan onafscheidelijk verbon den zijn. 5 Wij doen een beroep op alle regerin gen opnieuw te trachten concrete vooruitgang te bereiken naar stopzet ting van de bewapeningswedloop met als doel algemene en algehele ontwa pening. 6 Ondanks de successen van de VN op het gebied van dekolonisatie wordt aan vele gebieden, met. name Zuidwest-Afrika (Namibië), Zuid-Rho- desië, Angola, Mozambique en Guinea- Bissau, nog steeds geen zelfbeschik king verleend ,door bepaalde koppige landen, die VN en de wereldopinie opzettelijk en betreurenswaardig tar ten, en door de onwettige regering van Zuid-Rhodesië'. Wij erkennen .de wettigheid van de strijd van koloniale volken voor him vrijheid, gevoerd met alle geschikte middelen waarover zij beschikken'. 7 ,Wij veroordelen ten sterkste de kwade politiek van apartheid, die een misdaad is tegen het geweten en de waardigheid van de mensheid en even als het nazisme tegen de grondslagen van het handvest is. Wij verklaren opnieuw vastbesloten alles te zullen doen, met inbegrip van hulp aan dege nen die er tegen strijden, in overeen stemming met letter en geest van het handvest, om opheffing van de apart heid in Zuid-Afrika te bereiken. Wij SCHERMER (ANP) Het 3-jarige kind M. C. Alles uit Schermerhorn is vrijdagmorgen door een achteruitrij dende vrachtauto in Schermer overre den. Het kind was op slag dood. volle gebruik te zullen maken van wetenschap en technologie ten gunste van alle volken .zodat de ontwikkelde en ontwikkelingslanden gelijkelijk de len in wetenschappelijke en techni sche vooruitgang, waardoor wordt bij gedragen aan versnelling van de eco nomische ontwikkeling over de hele wereld. 11 Opmerken dat universaliteit van lidmaatschap nog niet is bereikt, spre ken wij de hoop uit dat met-leden de verplichtingen van het handvest ,in de nabije toekomst' zullen aanvaarden. 12 De mensheid staat momenteel voor een kritieke en dringende keus: ofwel meer vreedzame samenwerking en vooruitgang, of onenigheid en conflict,, zelf vernietiging. Wij, de afgevaardig- j den van de li -landen van de VN,; plechtig de 25ste verjaardag van dei VN vierend, bevestigen vastbesloten alles te zullen doen voor een duurza-i me vrede op aarde en ons te zullen houden aan de grondslagen en doel einden die in het handvest zijn vast gelegd. en spreken het volle vertrou wen uit dat de daden van de VN zullen leiden tot vooruitgang van de mensheid op weg naar vrede, recht vaardigheid en vooruitgang. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Met de wens dat het op de volgende boeken-RAI ,geen raale waar de schrijvers zijn' zou worden heeft de cabaretier Seth Gaai- kema gistermorgen in de RAI in Am sterdam de derde boekenmarkt geo- end. Achtenzeventig uitgevers hebben hier de produkten van het afgelopen jaar geëtaleerd, negen minder dan bij de vorige boekenmarkt die in 1968 werd gehouden. UTRECHT (ANP) Het centraal cr mité van de a^tï-Revolutionaire Partij heeft vrijdaga-.ond ter voorbereiding van de vergadering van het versterkt centraal comité op 21 november as. een voorlopige advieslijst samenge steld in verband met de kandidaatstel ling voor de tweede kamer der staten- generaal, welke lijst definitief zal wor den vastgesteld op 21 november 1971). De lijst luid' als volgt: 1 mr B. W. Biesheuvel: 2 mr W, Aantjes: 3 drs J. A. Bakker; 4 dr A. Veerman, partijvoorzitter; 5 B, Rool- vink; 6 drs J. Boersma; 7 mej. J. van Leeuwen; 8 dr C. Boertien; 9 M. W. Schakel: 10 drs R. Zijlstra; 11 mr J. H. Grosheide; 12 dr N. G. Geelkerken. 13 Tj. Walburg; 14 mr J. N. Scholten; 15 A. van Es; 16 dr N. Tiemstra; 17 C. Boersma; 18 H. A. de Boer (oud- voorzitter AR-jongeren organisatie); 19 mr G. C. van Dam; 20 mevr. J. G van Dam; 20 mevr J. G. Kraaijeveld- Wouters; 21 mr P. J. A. Idenburg; 22 drs J. de Koning; 23 dr B. Goud zwaard; 24 L. de Graaf; 25 dr E. de Kwaadsteniet; 26 drs S. Faber; 27 drs G. M. Kerkhof; 28 J. van Noord; 29 drs A. van der Mark; 30 mr S. J Hartkamp. SOQUEL (Californïë) De hoofd verdachte in de moord op het dok tersgezin Ohta, John Linley Frazier staat met gebogen hoofd, terwijl een politieman hem de boeien om doet. IN BERGHUT BIJ HUIS SLACHTOFFERS Ziekenfondsen verwachten: .VRIJWILLIGE FONDSPREMIE 20 PCT HOGER' DEN HAAG (GPD) De zie- kenfondsorganisaties verwach ten dat de premie voor de vrij willige verzekering bij de fond sen volgend jaar met ongeveer twintig procent omhoog zal moeten gaan als gevolg van de sterk stijgende ziektekosten. Voorzitter A. Zeven van de Verenigde Ziektekosten en Ongevallenverzeke- raars heeft vorige week al bekend gemaakt dat particulier verzekerde op een premiestijging van 16 tot 18 procent moeten rekenen voor 1971. Ook ae verplicht verzekerden zullen met een lastenverzwaring rekening moeten houden. Minister Roolvink heeft donderdag het advies van de ziekenfondsraad gekregen om de pre mies per 1 januari van 7,5 procent op 7.7 procent te brengen. Als het voorstel van minister Rool vink om de loongrens voor de zieken fondsverzekering te verleggen de goedkeuring van de kamer krijgt bete kent dit voor de particuliere verzeke ring naar schatting nogmaals een stij ging van de premie met één pro cent. Dronken man na nacht in cel aan schedelbasis- fractuur overleden (Van onze Amsterdamse redactie) tMSTERDAM Met een schedel ba- sisfractuur en een paar gebroken rib ben heeft een zeeman begin deze maand ,ter ontnuchtering' opgesloten gelegen in een cel van het politiebu reau aan de Kattenburgergracht in Amsterdam. De man stierf de volgen de dag. Een broeder van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst had de zeeman, de 54-jarige J. Schuurman, niet mee naar een ziekenhuis willen nemen. De zeeman was stomdronken en het gat in 's mans hoofd gaf de broeder niet de overtuiging dat hij met een ernstige patiënt te maken had. Het is gewoonte in Amsterdam, dat dronken mensen, ook wanneer zij een lichte verwonding hebben, naar een cel in een politiebureau gaan. fADVERTENTIE 't Is nu tijd voor: regenjassen loden jassen winterjassen sportcoats in modieuze kleuren en modellen c\)efUfrct<t V MIDDELBURG \«1 L. Delft T1 Tol SANTACRUZ (RTR) De Cali- fornische politie heeft vrijdag de hoofdverdachte in de zaak van de massamoord op de rijke oogarts Victor Orta en vier anderen aan gehouden. De gezochte 24-jarige John Linley Fraizier werd gevon den in een berghut, op ongeveer een kilometer van de bezitting van de oogarts waar maandag avond vijf lijken waren gevon den. Frazier was monteur, voordat hij .hip pie' werd. Na zijn aanhouding werd hij onder strenge bewaking naar San ta Cruz gebracht. Volgens onbevestig de berichten zou het bij zijn arresta tie tot een schietpartij ziin gekomen, waarbij echter niemand zou zijn ge wond. In het opsporingsbevel was ge moord in een hutje in de buurt van Olita's villa. Tegen deze bekende zou Frazier gezegd hebben dat mensen als waarschuwd, dat Frazier vermoedelijk twee geladen pistolen bij zich had. De politie verklaarde, dat zij de verdach te had kunnen aanhouden dank zij de hulp van verscheidene hippies die in de omgeving van Santa Cruz in de bossen huizen. Volgens een bekende van Frazier woonde deze tot twee dagen voor BISSCHOP MET TROUWPLANNEN ASUNCION (REUTER) Een 62- jarige bisschop uit Paraguay heeft donderdag meegedeeld dat hij de kerk wil verlaten om in het huwelijk te treden. Olila te materialistisch zijn en moeten verdwijnen. Maandag (de dag waarop de moord werd gepleegd) zullen er grote dingen gebeuren'. Ook Frazier's vrouwe heeft voor de politie een ver klaring afgelegd. Ze vertelde dat haar man haar op de dag van de moord zijn portefeuille had gegeven met de woorden ,die heb ik nu niet meer nodig'. Volgens de politie had Frazier een tijdje voor de moord al eens ingebroken bij Ohta om een verrekijker te stelen. MOSKOU AFP-DPA-RTRHet sinds woensdag boven het oostelijk grensgebied van Turkije vermiste Amerikaanse vliegtuig met twee gene raals aan boord is op een vliegveld in de buurt van de Armeense stad Lenï- nakan geland, zo meldt het Russische persbureau Tass. Het is een tweemo- torig militair toestel van het type! Beechcarft U-8. In het vliegtuig zaten generaal-ma- joord Edward Scherrer (57), hoofd! van de Amerikaanse militaire missie, in Turkije, generaal-majoor Claude Monroe McQuarrie (45), militair atta-| ché bij de Amerikaanse ambassade en| de Turkse kolonel Deneli. Het Russi-i sche persbureau sprak van een schen-! ding van het Russische luch-1 truim. Volgens Turkse persberichten zijn dc Amerikaanse generaais slachtoffer ge-| worden van hun toeristische nieuws-1 gierigheid. Hun vliegtuig was van dei normale route afgeweken voor een j vlucht over de historische Armeense; plats Ani, dicht bij de grens gelegen! die daar de bochtige rivier de Aras: volgt. Zo zou het toestel ongemerkt in het Russische luchtruim terecht zijn; gekomen. DEN HAAG (ANP) De rege ring is tegemoet gekomen aan enkele bezwaren van de tweede kamer, tot uiting gebracht bij de openbare behandeling van het ontwerp van wet tot verrui ming van het gemeentelijk be lastinggebied. Jongstleden dins dag werd zoals bekend scherpe kritiek geoefend, zowel van de zijde der regeringspartij en als van de zijde van de oppo sitie in de tweede kamer op het ontwerp van wet. Die kritiek is voor de regering aanleiding ge- LEERPLAN VOOR SCHOOLONRIJPE KINDEREN NIJMEGEN (ANP) Na twee jaar research rond de problematiek van schoolonrijpe kinderen, hun drempei- moeilijkheden en de ongunstige start in het basisonderwijs heeft het insti tuut voor orthopedagogiek, in samen werking met het instituut voor ont wikkelingspsychologie van de Nij meegse universiteit een leerplan opge- I steld. I De samenstellers van het eerste ge deelte dat is uitgegeven hebben een I antwoord willen geven op alle vragen betreffende de praktijk van onderwijs j en hulpverlening aan deze kinderen. 1 ,Men heeft getracht een compensatie- programma te vinden voor die kinde ren, waarvan in het kleuteronderwijs blijkt dat ze later op een lagere school dreigen vast te lopen en te I blijven zitten. Met een overgangsklas I wil men een optimale start in hef. onderwijs garanderen, maar deze mag geen inhaalmanoeuvre worden. Bij het onderzoek werden de kinderen gety- peerd behalve op het onvoldoende sco ren op de schoolrijpheidstest, door de gedragskenmerken, zoals impulsiviteit, i beeldarmoede en ongeordend taalge- i bruik en denken. i weest om te komen met een no ta van wijzigingen op het in be handeling zijnde ontwerp. Zoals bekend, wordt daarin als belang rijkste onderdeel van de verruiming van het gemeentelijk belastinggebied uitsluitend het onroerend goed als be lastbaar opject aangewezen en rees in de kamer de vraag, of de gemeenten wel vrij mogen zijn Ln het kiezen van de heffingsmaatstaf. Mede gelet op de aandrang vanuit de kamer heeft de regering besloten als heffingsmaatstaf in het ontwerp nu op te nemen een keuzemogelijkheid, te weten een maat staf naar de oppervlakte als uitgangs punt en een maatstaf naar de waar de van het belastbare object. Het noemen van beide keuze-mogelijkhe den in de wet tast wezenlijk de vrij heid van de gemeenten niet aan. aldus de regering. Uitvoering toet (Van onze correspondent). GPD Pierre Elliott Trudeau is verwik keld in een crisis die niet alleen de ern stigste uit zijn nog korte carrière als pre mier van Canada is, maar die de wereld tevens aan het denken heeft gezet over de vraag hoe het mogelijk is dat een zo ,rus- tig' land als Canada en een zo progressie ve non-conformistische politicus als Tru deau, in een dramatisch conflict tussen gevestigde orde en ondergrondse rebellie terecht konden komen. Het gaat het Bevrijdingsfront van Quebec (FLQ), de organisatie die twee volstrekt ongc- compromitteerde mensen ontvoerde en er één in koelen bloede vermoordde, beslist niet om de afscheiding van het Franstalige Quebec alleen. Zijn voornaamste doel is de totale omverwer ping van Canada's en met name Quebec's sociale structuur. Daarbij staat liet marxisme al lei draad centraal. Zijn beweegreden: de miserabele verdeling van de sociaal-economische verworvenheden, juist in Quebec waar de Franssprekende meerderheid in weinig verheffende omstandigheden moet toezien hoe de Engelstalige minderheid ruim 80 procent van de lokale industrie beheerst. Trudeau, zelf uit de provincie Quebec (Montreal) afkomstig, van Franse ouders, is een erkend tegenstander van het Quebecse separatisme. Hij is onvoorwaardelijk voorstander van de verster king van het federatieve verband, waarin volgens hem de werkende bevolking van Quebec het alleen maar beter kan krijgen. Van hem zijn dan ook de gevleugelde woorden: .Liever zouden de Engelse Canadezen barrevoets rondlopen dan schoenen uit een afgescheiden Quebec te kopen.' Trudeau was een van de laatste politici in de wereld van wie men zou verwachten dat hij met een dergelijk moorddadig fanatisme uit de .un derground' als dat van het FLQ zou worden geconfronteerd. Trudeau is populair, juist bij rebelse jongeren, hij appelleert aan de denkbeel den van dezelfde personen die destijds voor de Kennedy's door het vuur i Toen hij zich in 1968 kandidaat stelde voor het premierschap raakte Canada, en vooral jong Canada, geheel in de ban van de .Trudeaumanie'. een campagnestijl die sterk leek op die van John en Robert Kennedy. Beatle John Lennon zei eens na een ontmoeting met Trudeau: ,De we reld kan nog hoop hebben. Ik heb zojuist een politicus ontmoet die nog mens is.' Trudeau's hele stijl, zijn jeugd, zijn flair, zijn zwierige vrijgezellenbestaan, zijn vooruitstrevendheid, zijn persoonlijke rebellie tegen vastgeroeste tradities, dat alles maakte hem tot een regeringsleider die weinig te vrezen leek te hebben van de .buiten parlementaire oppositie.' Hij leek minder dan andere Canadese diplomaten kwestbaar door de ze gebundelde uiting van onbehagen van groepen jongeren, die hun gevoel van machteloosheid in een parlementair democratisch stelsel niet an ders meer denken te kunnen compenseren dan met de revolte buiten de volksvertegenwoordi ging om. Juist Trudeau lanceerde een politieke filosofie als een ruimteraket: .Canada moet de duizenden vooroordelen overhoord gooien waarmee het verleden het heden belast', zei hij. Juist Trudeau lanceerde als toenmalig minister van justitie in liet kabinet-Pearson wetsvoorstellen die aanslui ten bij de maatschappij-moraal van de .jongeren intelligentsia waar het huwelijk, homofilie, ge boorteregeling en dergelijke betreft. ,Er is geen plaats voor de staat in de slaapkamers van de natie.' zei hij bij de verdediging van zijn voor stellen nm echtscheiding, homnsexuele contacten, abortus en geboorteregeling te legaliseren. Juist Trudeau werd en wordt beschouwd als het troetelkind van de establishment-bestrijders. Re denen genoeg. Hij is tegen de opslag van Ameri kaanse atoomkoppen in Canada en voor de toelating van China in de Verenigde Naties. Canada erkende de volksrepubliek vorige week: zijn grote buurman, de VS doet dat niet. Hij is voor een sterk verminderde Canadese deelne ming in de NAVO, voorzover het althans de defensie van West-Europa betreft. Trudeau is vóór abortus en tegen de discipline van de gevestigde orde (,ik heb nooit een andere disci pline aanvaard dan die welke ik mezelf heb opgelegd'). Pierre Elliott Trudeau is jong en wil zich jong voelen (hij is daarbij ij del genoeg om zijn leeftijd lager op te geven dan ze is: in Montreals burgerlijke stand staat 18 oktober 1919 als geboortedatum, maar in de officiële biografie van de premier staat 1921 vermeld. Hij beweegt zich allesbehalve als de leider van een regering die in zijn werkwijze op strakke Britse tradities is geënt. Tot zijn hobbies behoren sportwagens, ijshockey, popmuziek, onconventio neel gedrag, mooie vrouwen (een affaire met Barbara Streisand wordt even hardnekkig ont kend als bevestigd), stunts, zo als eens de poging om met een kano naar Cuba te varen. De tweede wijziging betreft de uitvoe ring van de wet. Nu wordt voorge steld deze op te dragen aan de rijks belastingdienst. Vanuit de kamer was deze week bezwaar gemaakt tegen het oorspronkelijk voornemen van de re gering om de feitelijke heffing en invoering te laten plaats vinden door de gemeenten zelf. Gezien de opvattin gen, vanuit de kamer naar voren ge bracht, en gezien ook het feit, dat bij inschakeling van de rijksbelastingdienst voor deze zich zeer goed voor automati sering lenende werkzaamheden thans ook van meet af aan naar automatise ring kan worden toegewerkt, hebben de betrokken ministers en de staatsse cretaris van financiën ma ampele overweging' besloten om de uitvoering van dit deel van de werkzaamheden aan de rijksbelastingdienst op te dra gen. In de toelichting op de wijzigingen zeggen de bewindslieden, dat het feit, dat de betaling bij rijksontvangers moet geschieden, geen beletsel be hoeft te vormen voor de handhaving van het gemeentelijk aanzien van deze belasting. Hij draagt een Marcus Antoniuskapsel, heeft de bruine judoband en is de populairste premier er. de gewildste vrijgezel die Canada ooit gekend heeft. Deze typische politieke vrijbuiter is nu in een positie gemanoeuvreerd, waarin hij, verklaard tegenstander van de ,law and order'-politiek, geen andere uitweg zag dan juist het gebruik van de meest extreme vormen van deze politiek: de afkondiging van de staat van beleg, het buiten de wet stellen van de FLQ-hewegïng en de inschakeling van het leger ter handhaving van de bedreigde openbare orde. Hij weigerde toe te geven aan de eisen van de ontvoerders van Cross en Laporte. De .harde lijn' kostte Laporte het leven. Het Canadese parlement keurde zijn houding unaniem goed, maar in de publieke opinie in Canada en ver daarbuiten zijn twijfels gerezen omtrent de juist heid ervan. Een half miljoen dollar en de vrijla ting van een handjevol gevangen zijn geen leven van een gijzelaar waard, zo wordt be toogd. Trudeau, sterk getekend door de verschrikkelijke spanningen van de afgelopen weken, verklaarde voor de Canadese tv; .Buigen voor de eisen van het front leidt alleen maar tot verhoogde terro ristische activiteit in Quebec en zou een uitnodi ging zijn tot terreur en mensenroof in heel Canada. Om te kunnen blijven bestaan moet een derhocratlsche maatschappij zich kunnen ont doen van de kanker van een gewapende revoluti onaire beweging die het gemunt heeft op de vernietiging van de basis van onze vrij heid.' De dood van Laporte aan de ene kant en de goedkeuring van Trudeau's beleid door het parle ment aan de andere, zijn tezeer tegengesteld om zijn gelijk te bevestigen. .VEILIG VERKEER' WIL NAAR EEN JONGER LEDENBESTAND TOE UTRECHT (ANP) .Zowel In het algemeen beleid als op plaatselijk en regionaal niveau zal er naar gestreefd moeten worden het percentage Jonge ren van ons ledenbestand te verho gen.' De voorzitter van .Veilig Verkeer Nederland' (het voormalige Verbond voor Veilig erkeer), prof ir A. Heet- man heeft dit vrijdag in Utrecht op de algemen- vergadering van deze or ganisatie gezegd. Aanleiding voor zijn aansporing was, dat volgens een recent onderzoek 65 procent van het ledenbestand van .Veilig Verkeer Nederland' ouder is dan 45 jaar. Slechts 12 procent is jonger dan 34 jaar. Uit een onlangs verricht onderzoek van het instituut voor commercieel marktonderzoek en opiniepeilingen trekt het VW voorts de volgende conclusie: het behoort zeker tot de mogelijkheden een groot deel van de bromfietsjeugd te bewegen tot het dragen van een valhelm. Onder hen bestaat ook een grote belangstelling voor een jaarlijkse technische keuring van bromfietsen. Ruim driekwart van de 500 ondervraagde bromfietsers van 16 tot 24 jaar zou het juist vinden als een jaarlijkse technische bromfiets keuring verplicht wordt gesteld. BAARN (ANP) In de ouderdom van 79 jaar is vrijdagmorgen te Baarn, waar hij sinds kort woonde, overleden de heer W. van der Kulk, beter bekend onder de naam Willem van Iependaal. Hij is de schrijver van een groot aantal boeken en hoorspe len. Bekend hiervan zijn onder meer ,De commissaris kan me nog meer vertel len' en uit zijn jonge jaren .Polletje Piekhaar'. Voor de VARA schreef hij hoorspelen, onder andere het radio hoorspel Denk om de bocht', dat elke zaterdagavond werd uitgezon den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3