Verbetering Walcherse waterkeringen vergt drieëneenhalf miljoen Wantrouwen bij ouders in Ellewoutsdijk blijft Zeeuwse bejaarden 2 maanden gratis naar de Costa del Sol 2 Aan varingsschade Nollehoofd nog niet herstellen Kamperen Toon ALMANAK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 OKTOBER 1970 ALGEMENE VERGADERING BESPREEKT VERHOGING VAN HET DIJKGESCHOT MIDDELBURG Volgens de begroting 1971 van het water- schap Walcheren zal er voor een kleine drieeneenhalf miljoen gulden aan nieuwe werken moe ten worden aangevat ter verbe tering en versteviging van de waterkeringen binnen het ge bied van het waterschap. Het gaat hier onder meer om de aanleg van nieuwe strandhoof- den op het noorderstrand van de Noorchvatering, om precies te zijn ter hoogte van Domburg. Verder moet er een aantal paalri.ien worden geplaatst en restanten van oude hoofden worden opgeruimd. Voor de zeedijk worden voorzieningen getroffen in de vorm van het plaatsen van paal rijen in het kustvak ter plaat se van de voormlaige dijkdoorbraak te Westkapelle (oorlogsschade). Aan het zuiderstrand moet herstel en ver betering plaats vinden aan de strand- hoofden en binnen het gebied van de Westwatering dient eveneens herstel en verbetering van de enkele strand- hoofden plaats te vinden. Ter vaststelling van het voorgestelde dijkgeschot heeft het waterschap de volgende berekening gemaakt: de be lastbare oppervlakte van het water schap bedroeg bij het opmaken van de begroting totaal 20.511.66.91 hecta re. Tengevolge van de classificatie naar zg aanmerkelijk minder opbren gend minder vermogen komt. dit over een met een oppervlakte van 19.797.29.21 volbelaste ha. De totale belastbare opbrengst der gebouwde ei gendommen is geraamd op ƒ6.882.000 hetgeen een toename oplevert van niet minder dan 601.500 ten opzichte van de begroting, wat omgerekend in herleide hectaren neerkomt op een toename van rond de 2000 ha ge bouwd. Bij het vaststellen van het kohier 1970 bleek dat de totale belast bar opbrengst gebouwd 122.000 ho ger was dan de begroting 1970. De voor 1971 geraamde stijging ten op zichte van het kohier 1970 bedraagt derhalve- ƒ122.000 minder: dus ƒ480.000. Hoewel de werkelijke stij ging van 1969 op 1970 slechts f 350.000 bedroeg, meent het dagelijks bestuur dat gelet op de grote bouwactiviteit op Walcheren een toename van 1970 op 1971 van ƒ480.000 verantwoord kan worden geacht. Volgens de inge diende begroting wordt dan voor een bedrag van 1.195.957 aan dijkgeschot opgebracht door de ongebouwde ei gendommen: dat is gemiddeld ƒ60,42 per hectare en 1.308.830 gebouwde eigendommen, wat neerkomt op 19.02 per 100 belastbare opbrengst gebouwd. Voor onvoorziene uitgaven blijft dan over een bedrag van 59.000. Bij een verhoging van het dijkgeschot met ruim een gulden per hectare blijft er, zo concludeert het dagelijks bestuur, voor onvoorziene uitgaven dus nog 59.000 beschikbaar. (ADVERTENTIE) En omdat de stijgingen van de sociale l3sten en de salarissen in 1971 uit deze post zullen moeten worden be streden wordt dit bedrag aan de krap pe kant beschouwd.Gelet op de om vang van de algemene reserve van 156.000 welke te zijner tijd met hel definitieve batig saldo over 1969 van rond de 70.000 zal kunnen worden verhoogd, meent het dagelijks bestuur met deze raming voor onvoorzien te kunnen volstaan. De gemiddelde heffing dijkgeschot on gebouwd wordt hiermee verhoogd van i 59,27 tot 60,42 per hectare onge bouwd. resulterend in een hogere op brengst van rond de ƒ23.000, de ge middelde heffing dijkgeschot. gebouwd wordt hiermee verhoogd 18,7 procent tot 19.02 procent resulterend in een hogere opbrengst van rond de ƒ21.000. Een van de ingelanden heeft het colle ge van hoofdingelanden een brief ge schreven waarin deze erop wijst dat de heffing dijkgeschot in onevenredige mate voor het gebouwde eigendom is gestegen. Mede gezien een recente uit spraak van de kroon meent deze inge- la 1 J. Ossewaarde uit Badhoevedorp, dat het gebouwd eigendom in percen tage evenredig aan het ongebouwd dient te worden verhoogd. Hij ver zoekt dan ook bij de bepaling var heffing voor 1971 met deze uitspraak van de kroon te willen rekening hou den. Met betiekking tot het herstel van aanvaringsschade wordt in een memo rie van toelichting op de begroting onder meer meegedeeld dat de schade die in de afgelopen jaren zijn toege bracht door strandingen van de Bena res en de Nara aan de zeewering te Westkapelle momenteel wordt her stelt. De schade die aan de zeewering van de Zuidwatering werd toege bracht. door de Gloria/Aiglon en de Trinidad is ten dele hersteld. Afge wacht wordt of er verdere maatrege len ter plaatse nodig zijn. De schaden aan het Nollehoofd, toege bracht door de Tindefjell wordt voor lopig nog niet hersteld in afwachting van een onderzoek in het waterloop kundig laboratorium voor wat betreft de zeewering en de strandvormïng ter plaatse. Voor 1971 zijn vooralsnog geen werkzaamheden geraamd. Belastingdruk en een dreigend beslag op het huisraad hadden de Middel burgse mevrouw De M. tot een wan hoopsdaad gedreven. Ze had geknoeid aan de elektriciteitsmeter,, waardoor het mogelijk werd stroom te betrek ken zonder geld in het instrument te stoppen. De omstandigheden in aan merking genomen en het feit, dat de illigaal verkregen stroom alsnog wordt betaald, reduceerde de politie rechter de eis van één week voor waardelijke gevangenisstraf en een boete van 100 tot een boete van 60. Weinig goede woorden hadden officier en politierechter over voor de 19- jarige J. J. M. W. uit Etten-Lcur, die op 1 aogustus op een camping te Vlissingen uit een in de buurt staande tent van een meisje een portemonnaie met 40 en twee bankbiljetten van Kinderen schilderen in Middelburg-Zuid Vandaag vrijdag is voor de kinderen in Middelburg gelegenheid zich met hartelust over te geven aan het beschilderen van een grote wand. De omheining van de torenflat in de Sam. Rademacherstraat te Middel burg-Zuid zal er best kleuriger op worden. Van af tien uur kan men er| met verf en in bij voorkeur kleuren terecht. 25 had gestolen. ,Een streek die geen nadere kwalificatie nodig maakt, ty pisch en helemaal over de streep" vond de officier, die tegen W. twee dagen onvoorwaardelijke gevangenis straf eiste. De politierechter hield W.i nog juist buiten het gevang door hem een week celstraf voorwaardelijk op te leggen met een proeftijd van een jaar en een boete van 100. De uit Duitsland afkomstige jongeman P. J. E. F. pleegde verzet tegen de Vlissingse politie, toen die hem op 28 juni. na een incident bij de Victoria- bar wilde aanhouden. .De agent schreeuwde me aan' be klaagde F. zich over het politie-optre- den, .hij had normaal kunnen vragen of ik meeging, niet op die manier'. ,De politie heeft m Vlissingen vaak heel moeilijke situaties op te lossen en kan dan niet altijd op gedragen toon om medewerking vragen', zei de officier, die een week voorwaar delijk eiste met een proeftijd van twee jaar en een boete van 150. De politierechter hield de voorwaar delijke straf aar. en bepaalde de boete op 100. ,Het is al lang niet meer zo wie niet werkt zal niet eten', aldus de politie rechter bij de behandeling van de zaak van D. T. uit Souburg, .maar wie werken kan moet het toch maar doen'. T. had in het voorjaar van 1970 de paraaf van een ambtenaar nage bootst op de insclirijvingskaart als werkzoekende bij het arbeidsbureau, teneinde een uitkering te continueren. Eis en vonnis waren gelijkluidend: twee weken voorwaardelijke gevange-, nisstraf met een proeftijd van twee jaar en een boete van 200. De Middelburger J. de T. had in een periode, waarin hij een ww-uitkering genoot, bepaalde inkomsten te laag opgegeven. Hij meende dat hij de bedragen zeif mocht verminderen d> de onkosten af te trekken. Bij de belastingen had hij de bruto- bedragen wel juist opgegeven. Op de zitting bleek, dat hij het teveel uitge keerde reeds geheel had terugbetaald. Het vonnis was conform de eis, een week voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd en een boete van 250. De Terneuzense mevrouw M; die had geprobeerd bij de Prijsslag zonder betaling een zeem mee te nemen werd, conform, beboet met 30 en de Goesenaar J. K. Ie C. tenslotte kreeg voor rijden onder invloed met een auto, op 18 augustus op de 's-Graven- polderseweg te Kloetinge, een week gevangenisstraf en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De eis was eveneens een week cel en zes maan den niet rijden, geheel onvoorwaarde lijk. DR E. J. PRINS, GOES NIEUWE VOORZITTER PVDA-STATENFRACTIE GOES Dr E. .1. Prins uit Goes is sinds .1 onderdagavond voorzitter van de PvdA-statenfractie. Hij werd in de ze functie benoemd tijdens een frac tievergadering, die in De Prins van Oranje te Goes werd gehouden. Dc heer Prins volgt In deze functie dc heer J. Stenvert op, die om persoon lijke redenen het voorzitterschap heeft neergelegd. Zoals bekend heeft de heer Stenvert al voor zijn benoeming te ken nen gegeven niet langer voorzitter te willen zijn. Dr Prins (wethouder van Goes) werd met algemene stemmen ge kozen. WERKBEZOEK PRINS CLAUS AAN SCHELDE- RIJNVERBINDING VLISSINGEN Prins Claus zal vol gende week vrijdag 30 oktober een werkbezoek brengen aan de Schel- de-Rijnverbind:ng-in-aanleg. De prins zal in het bouwbureau te Bergen op Zoom worden ontvangen, waarna hij onder deskundige leiding verschillende belangrijke projecten van de Schelde-Rijnverbinding zal be zoeken, zowel op Zeeuws als op Bra bants grondgebied. Bromfietser gewond na aanrijding met een vrachtwagen Op de Oude Kaai te Graauw had gisteren een aanrijding plaats, waarbij een bromfietster gewond raakte. Het ongeval ontstond toen een bromfiets, bestuurd door mejuffrouw A. de J. uit- Graauw niet lette op een haar tege moet komende vrachtwagen bestuurd door N. uit Sint-Jansteen. De vracht wagenbestuurder kon een aanrijding niet meer voorkomen. Dokter J. Nies ten uit Hulst verleende de eerste hulp. De J. moest met, verwondingen aan armen en hoofd in het Sint-Liduinazie- kenhuis te Hulst worden opgenomen. f ADVERTENTIE) NIET IEDEREEN GELOOFT IN ADMINISTRATIEVE VERGISSING' VAN BORSELE ,HET RIEKT, ER KLOPT IETS NIET' ELLEWOUTSDIJK ,Het 'riekt, er klopt iets niet'. Dat zeg gen de ouders van de zeven Elle- woutsdijkse kleuters, die bij ge brek aan een school in het ei gen dorp de kleuterschool van Driewegen bezoeken. Deze ou ders kwamen dinsdagavond naar Heinkenszand om in de raadsvergadering van Borsele te protesteren tegen de plannen van burgemeester en wethou ders, die in het vervolg de kleu ters uit Ellewoutsdijk tussen de middagen op het schooltje van Driewegen wilden laten blijven. In die vegadering vertelde wethouder E. Baerends, dat het allemaal een vergissing was. .Een administratieve fout', noemde de wethouder het dee moedig, .dat voorstel had niet op de agenda behoren te staan, drie weken geleden hebben burgemeester en wet houders al besloten om het stuk in te trekken'. .De wethouder verschuilt zich achter onnauwkeurigheden op de secretarie, dat lijkt elegant, maar het riekt', vindt dokter J. Geldof uit Driewegen, die uitgaande van zijn functie als gemeentearts al geruime tijd geleden ongevraagd bezwaar heeft gemaakt te gen het kleuter-overblijfplan van b en w. .Volgens mij klopt er iets niet van wat de wethouder dinsdagavond zei', zegt de heer M. P. de Broekert uit Ellewoutsdijk. wiens zoontje van vijf de kleuterschool in Driewegen be zoekt. ,Ik vond het een vreemd ver haal'. aldus raadslid A. de Jager (vvd) uit Nieuwdorp achteraf. Tijdens de raadsvergadering zei wet houder Baerends, dat hij tot. maan dag verzuimd had de verstuurde raads- agenda door te kijken, zodat de ver gissing van de secretarie hem was ontgaan. Pas toen maandag dc PZC melding maakte van dc plannen van b en w Borsele om het vervoer van dc Elle-I woutsdijksc kleuters naar Driewegen anders te regelen (de bijdrage van de ouders zou worden vernoogd van 50 cent tot twee gulden per week en de kleuters zouden niet meer tussen de middag naar huis worden gebracht), pas toen schrok naar zijn zeggen de wethouder. Hem werd, naar vertelde, toen duide lijk, dat er een lelijke vergissing ge maakt was op de secretarie van Bor sele. B en w hadden 'mmers drie weken geleden besloten, dat dit voor stel niet op de agenda kwam en nu stond het er toch. Brief .Maar op 15 oktober heeft de gemeen te aan de ouders in Ellewoutsdijk een brief gestuurd, waarin de ouders al vast werd meegedeeld, dat de vcr- voersbijdrage met ingang van 1 i vember vier maai zo hoog zon w den. Die brief was gedateerd op 9 oktober, dus na de b en w-vergadcring waarin zou zijn besloten de vervoers- zaak voorlopig te laten rusten. Was het sturen van dc brief soms ook oen ambtelijke vergissing', wilde raadslid I. A. van Royen (pvda) weten .Inderdaad, ook een vergissing', gaf wethouder Baerends toe. Hij beloofde, dat de ouders in een nieuwe brief zal worden gevraagd de vorige brief als ongeschreven te beschouwen. Een dag na de vergadering toonde een nog steeds verbaasde heer De Broekert. ons de bewuste brief. Kot stuk was persoonlijk ondertekend, zo wel door loco-burgemeester Jansen van Borsele als door gemeentesecreta ris Boogert. ,Als één wethouder ver geet de raadsagenda in te zien, kan dat nog, maa als ze het alle drie vergeten én als de loco-burgemeester en de secretaris persoonlijk een brief ondertekenen, nadat ze pas hadden In geval van storing, is voor de abon nees op onze servicedienst dit week end beschikbaar: de heer B. C. Neve, Dorus Rijkers straat 12, Middelburg. Telefoon 01180- 5025. Zeeuwse Intelligentie-lest Ik moet eens diep nadenken, sprak de man en hij sloot zich op in de kelder van zijn wo ning. Diep nadenken moest deze week ook de jongeman, die op het Middelburgse kantoor, waar hij een blauwe maandag werkte, door zijn oudere collega's aan een kleine intelligentietest werd onderworpen .Wat wordt er', zo begonnen de heren voorzichtig, .bedoeld met ie Verenigde Naties .Dat is Noord-Amerika', luidde het antwoord. De jongeman ging gelijk door voor de volgende ronde, want als je dit soort dingen zegt. kijk je niet op een miskleun. En wat zijn de Verenigde Star ten?', probeerden de collega's andermaal .Dat moet Zuid-Amerika zijn', sprak de knaap overtuigend Ontroerd staarden de mannen op het Middelburgse kantoor hun nieuwe aanwinst aan. .Kom', sprak de chef van het ge zelschap met omfloerste stem. .laten we het nog één keer pro beren. Wat is dan de veiligheids raad?' Dat is', zo sprak de jongeman triomfantelijk. .het hoofdbe stuur van de bond voor veilig verkeer". Snikkend heeft toen het perso neel afleiding gezocht in het da gelijks werk. ,WE DACHTEN DAT WE BIJ DE NEUS WERDEN GENOMEN' BUITENKANSJE AANGENOMEN SCHIPHOL De dames J. C. Klaaysen-Dierick (66) en De Zeeuw-De Doelder (72) uit Terneuzen stonden aan vankelijk hoogst wantrou wig tegenover het aanbod dat hen onverwacht werd gedaan: twee maanden gra tis naar de Costa del Sol. Het zou best wel eens kun nen, dat ze door iemand ,bij de neus' werden genomen. ,Mijn kinderen hebben de zaak daarom eerst onder zocht', aldus een van de da mes. De inlichtingen stelden hen ge rust. Het reisbureau dat zo roy aal voor de dag was gekomen verzekerde nog eens, dat de twee inwoonsters uit Terneuzen tot de uitverkorenen behoorden. Ze be hoefden alleen maar ja te zeggen en zouden dan gedurende 65 da gen voor niets en niemendal een appartement aan de Spaanse zon- nekust mogen bewonen. Ook voor dc vliegreis heen en terug kon de beurs gesloten blijven. Bleef alleen de voeding over. Ook op dit punt waren er echter geen zorgen. Elk appartement beschik te over een keukentje zodat men naar eigen goeddunken kon kok kerellen. En... de prijzen van de etenswaren zijn op het Iberische schiereiland aan de lage kant. Op een gure regenachtige middag deze week zaten de dames Klaay- sen en De Zeeuw met him hand bagage zo dicht mogelijk bij .ga- te 44'. Aan het eind van deze loopbrug stond in wind- en regen vlagen op het platform van Schiphol de PH-MAN. klaar voor de zoveelste trip naar Malaga. Bond. Tot het gezelschap van de twee vrouwen behoorden nog zevenen veertig personen, die zich allen met het volste recht 65-plusser konden noemen. Ook zij hadden het verzoek gekregen: Als u wilt...' De taak om uit te maken wie onder de honderdduizenden bejaarden dit buitenkansje zou toevallen, had het reisbureau op gedragen aan het hoofdbestuur van de Algemene Bond van Be jaarden. Daardoor werd de keus al .beperkt' tot de honderdvijftig- duizend leden van deze bond. De kanshebbers werden zoveel moge lijk over de provincies of distric ten verdeeld, aangewezen. Hoofdbestuurslid D. Zalm. bedrij vig in de weer in de vertrekhal op Schiphol, vertelde dat het bij- elkaar krijgen van de groep toch nog enige moeite had gekost, deels omdat men gelet op de datum gewoon in tijdnood dreig de te komen en deels omdat de leden van de bond. die op het aanbod ingingen, eerst nog in het bezit moesten zien te komen van een doktersverklaring van .geen bezwaar' Bij de bepaling wie er mee zou den mogen gaan. keek het hoofd bestuur op de eerste plaats de lijsten van bestuurders en propa gandisten van de bond na. Aldu kwam behalve bij de da mes Klaaysen en De Zeeuw, bei den bestuurslid van de plaatselij ke afdeling, de verrassende uitno diging ook in de bus bij de heer en mevrouw L. Goedbloed-Poppe in Vlissingen. die respectievelijk 73 en 72 jaar oud zijn. De heer Goedbloed. die secretaris is van het districtsbestuur. zei ronduit: ,Ik zie de reis als een beloning voor het bondswerk'. Op weg naar het vliegtuig voegde mevrouw Goedbloed lichtelijk nerveus er nog even gauw aan toe: ,Wat zijn we toch boffers'. Commercie Het genereuse gebaar van het. reisbureau komt natuurlijk be slist niet voort uit een al te grote onbaatzuchtigheid van een in we zen volstrekt commerciële onder neming. Adjunct directeur G. Mol- lemau (van Airtour-Nespanda): -De mogelijkheid om tegen be trekkelijk lage prijzen in Spanje onder.een behagelijk zonnetje te overwinteren bestaat al enkele ja ren. Dat er niet meer gebruik van wordt gemaakt, komt mis schien door de te geringe bekend heid. Vandaar dat wij...' De belangrijkste achtergrond van de goedkope aanbiedingen die voor iedereen geldt, maar dc ge pensioneerden hebben natuurlijk veel meer vrije tijd is dc omstandigheid, dat de in ontzag lijk tempo groeiende toeristenac commodaties langs dc Spaanse kusten als 't even kan ook nog in het winterseizoen hun geld moe ten opbrengen. Zo wordt al liet mogelijke gedaan om dc torenho ge hotels en appartementengebou wen zeker aan liet warmste deel van de Middcllandsezeeucvcr tocli te bevolken in perioden dat dc bewoners van de noordelijke lan den worden geacht na de vakan tie weer nijver aan liet werk te. zijn. Brief met twee handtekeningen ,een vergissing'. besloten zo'n brief niet te versturen, nou, dat lijkt me toch wel heel sterk', aldus de heer De Broekert. Dokter Geldof vermoedt, dat raadsle den van de drie samenwerkende chris telijke fracties (kvp, chu en arp) lucht hebben gekregen van de Elle woutsdijk- protestplannen en dat ze daarom maandagavond, samen met hun wethouders, hebben besloten tot de .administratieve vergissing'. Niet waar Dc vermoedens van de Ellewoutsdijk- se ouders worden door loco-burge meester Jansen van Borsele als .perti nent niet waar' bestempeld. Hij geeft toe, dat hij zowel als de secretaris bij vergissing de brief aan de ouders heeft ondertekend. ,Als ik dat alle maal moet controleren', aldus de heer Jansen, die er op wijst, dat onderwijs niet tot zijn portefeuille behoort. AVij hebben beslist niet geprobeerd ons eruit te draaien'. Wethouder Baerends noemt het .pijn lijk, dat als je eerlijk een fout toe geeft, de mensen toch blijven twijfe len. maar', zegt hij, ,dat ze twijfelen is hun goéd recht. Ik heb heel open hartig op de raadsvergadering gezegd, hoe het is gebeurd. Na onder meer de bezwaren van dokter Goldof hebben b en w drie weken voor de raadsverga dering besloten het voorstel terug te trekken. Dat het toch op de agenda is gekomen, is voor mij onbegrijpelijk, maar ja, ambtelijke molens draaien langzaam, maar ze,draaien kennelijk stug door'. Dat doordraaien hééft volgens de wet houder van onderwijs ook veroor zaakt, dat op 15 oktober de bewuste brief is verzonden. ,Hoe is dat toch mogelijk geweest', vraagt de heer Baerends zich nu nog af. De kwestie zit hem. zoals hij eerlijk zegt hoog, ,ik heb er zelf erg veel last van'. De raadsleden van KVP. CHU en; ARP wisten vanaf maandagavond, datj het kleutervoorstel niet op de agenda! thuishoorde. Die fractievergaderingen' met de drie wethouders door de] heer De Jager (vvd) bestempeld als vroege raadsvergadering zijn vol gens wethouder Jansen doodgewoon. .Ik vind het typisch, dat de andere raadsleden wethouder Baerends niet hebben gebeld, dan hadden ze ook ,In de ban van het gebeuren' trok volle zaal in Open de Beuk MIDDELBURG De discussiefilm In de ban van het gebeuren' van Dirk Jan Bijker trok gisteravond (donder dag) in het. Middelburgse vrijetijds centrum .Open de Beuk' een volle zaal. Na afloop van de film werd gretig ge bruik gemaakt van de gelegenheid tot discussiëren. Ook vandaag (vrijdag) draait de film in het vrijetijdscentrum. Zaterdag, ,De dag van de Aarde', zal Jan Goedman van de projectgroep Rijn-Schelde-Delta in Open de Beuk spreken naar aanleiding van de film. gehoord, dat het kleutervoorstel een administratieve vergissing was', aldus wethouder Jansen. ,ïk vind het een vreemde zaak, dat elf van de zeventien raadsleden, onder wie alle wethouders, de avond tevoren de raadsagenda zitten door te wer ken', aldus raadslid De Jager. .Op die manier staat de raad, 'die b en w moet controleren, niet meer vrij. De avond tevoren worden eigenlijk de beslissingen al genomen'. Volgens de heer De Jager wordt zo het raadslidmaatschap .een beetje zon de van je tijd. Je zit overal achteraan, je hebt als je de raadsagenda krijgt Dokter Geldof: ,het riekt' maar een week de tijd tot de vergade ring. Als je dan in de vergadering komt met vragen en opmerkingen, wordt er niet naar je geluisterd, want alles is de avond tevoren al beslist. Dan voel ik me hogelijk belazerd. Ik voel me steeds machtelozer, maar ik ga wel door'. ADVERTENTIE OVERWEGEND DROOG Overwegend droog weer met wolken velden, afgewisseld door opklaringen. Iets hogere middagtemperaturen dan gisteren en een zwakke tot matige wind krimpend van noordwest naar west. Vooruitzichten voor zaterdag en zon dag Rustig en overwegend droog herfst- Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: om streeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent kans op een geheel droog etmaal 80 procent. Voor zondag; Aantal uren zon. 0 tot 5: min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: om streeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Normalen voor 23-27 oktober. min. temp. max. temp. Den Helder 8 12 Eelde 5 12 De Bilt ,s 12 Vlissingen g 12 Vlv. Zd Limburg 6 12 Gemidd. over Ned. 6.G 12.0 24 oktober Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2