Provinciale VW wil Zeeland opdelen' in zeven werkdistricten Provinciale VVV niet geschikt als verhuurkantoor' Met autowrak op weg naar de sloper: 155 gulden boete Rijks pedagogische academie houdt project over onderwijs Open de Beuk houdt ,Dag van de Aarde' ruimere bevoegdheden voor destreekorganen bedenkingen tegen 'n zeeuwse vakantie reserveringscentrale DIRECTEUR IS TELEURGESTELD Een Pontiac is een gelukkig bezit. T Pontiac tijd tffi juiste tijd Uit Breda EXAMENS Middelburg een oude en een nieuwe stad' DONDERDAG 22 OKTOBER 1970 PROVINCfXIE ZEEUWSE COUR X NT 7 Hg# V PLAATSELIJKE VW'S IN STICHTINGSVORM VLISSINGEN Naast het groene, het gele, en het rode boekje is er nu het werkje met een blauwe omslag: het vormt de verpakking van een nota waarin de structuur van het VW-wezen in Zeeland wordt omschreven. Het rapport over de organisatie van het vreemde lingenverkeer in deze provincie zal op 20 november ter vaststel ling worden aangeboden. In het blauwe boekje wordt een ana lyse gegeven van- het VVV-wezen. De gedachten en conclusies die hierbij naar voren zijn gekomen vragen om een concrete vastlegging van een aan tal regels waarmee kan worden ge werkt. En deze regels zijn weer on dergebracht in statuten en huishoude lijke reglementen, voor zowel de plaatselijke en regionale VVV's als voor de provinciale instelling. Deze regelen dienen als leidraad voor de betreffende vw-organisatie: ze zijn bedoeld als voorbeeld waarvan kan worden afgeweken indien daaraan be hoefte bestaat. In de nieuwe structuur blijven de plaatselijke vw's auto noom. Ze hebben een drieledige taak: een receptieve, een ontwikkelings- en een promotionele taak. De nadruk valt bij dit alles op de receptieve taak. In de nieuwe structuur blijven de plaatselijke vw's niet langer lid van de provinciale vw maar vormen met de gemeentebesturen een stichting waartoe ook het bedrijfsleven kan toetreden. Bij de provinciale wv komt meer de nadruk te liggen op de promotionele taak. In de nota wordt onder meer gesteld dat door een gro tere coördinatie van de promotionele werkzaamheden zoals die kan geschie den door een te vormen provinciale propagandacommissie een aanzienlijk groter rendement van de geïnvesteer de gelden kan worden verkre gen. Schakelorgaan De streek vw's krijgen in de nieuwe structuur de functie van schakelor gaan tussen plaatselijke en provincia le vvv. De plaatselij ko vw's verenigen zich in een streek-vw. Deze streek-wv is in tegenstelling tot de plaatselijke Beurtmelder voor Zeeland op nummer 008 VLISSINGEN Voor de telefoon abonnees, die aangesloten zijn op de telefoonnetten met de netnummers 011.., wordt vandaag, donderdag, op het inlichtingennummer 008 een beurt melder in dienst gesteld. Deze tele foonnetten omvatten de hele provincie Zeeland, met uitzondering van het ei land Tholen en St-Philipsland. De abonnees die het nummer 008 kiezen worden dan met een tussenpoos ran ongeveer zes seconden inge licht over het aantal wachtenden dat nog voor hen is. Verbreekt men na deze mededeling de verbinding, en belt men enige tijd later weer 008 dan komt men opnieuw onderaan de lijst van wachtenden te staan. Het is dus zaak te wachten tot de telefoniste doorverbindt. Proeve voor een pastoraal program' TERNEUZEN Op donderdagavond 29 oktober wordt de .Proeve voor een pastoraal program in het bisdom Bre da gepresenteerd aan het decanaat Zeeland. Dit geschiedt in de Triniteits- kerk te Temeuzen, in aanwezigheid van bisschop H. Ernst. De bijeen komst begint om 20 uur. vvv wel lid van de provinciale vvv. Er zijn aan de streek-vvv's belangrijke bevoegdheden toeoedacht ten aanzien van het toezicht op het functioneren van de plaatselijke wv's. Dat valt onder meer af te leiden uit een arti kel uit het huishoudelijk reglement dat stelt: Indien het algemeen bestuur van oor deel is dat een deelnemer (plaatselij ke vvv) haar taak gedurende een lan gere periode onvoldoende heeft ver vuld, is deze deeinmer gehouden me dewerking te verlenen aan een door het algemeen bestuur in te stellen onderzoek naar de gang van zaken bij die deelnemer. Indien uit het onder zoek blijkt dat er geen uitzicht is op verbetering in de toestand, terwijl de betrokken deeinemei ongenegen is haar werkzaamheden over te dragen kan het algemeen bestuur haar hier toe verplichten. De instelling van de streek-vw's is in zoverre een nieuwigheid dat Zeeland nu zal worden opgedeeld in zeven streken. Er bestonden in Zeeland op verschillende p aalsen al contactcom missies die een bepaald gedeelte van Zeeland overkoepelden maar het ging hier om instellingen zonder enige rechtsvorm. Met de uitwerking van het streek-wv-idce is ook voldaan aan de wensen van de nationale structuur- commissie. Teneir.de in de toekomst tot een duidelijk financieel overzicht op provinciaal niveau te kunnen ko men zal net aanbeveling verdienen dat door alle vvv 3 een uniforme wijze van boekhouding wordt gehanteerd. VLISSINGEN Het bestuur van de provinciale Zeeuwse WV stelt de algemene vergade ring voor het hoofdkantoor te Middelburg niet meer te laten optreden als verhuurkantoor. Dit is in het recente verleden in cidenteel gebeurd. In een beslo ten algemene vergadering rezen zoveel bedenkingen tegen het plan om te komen tot een pro vinciale reserveringscentrale, dat het algemeen bestuur thans voorstelt om de provinciale Zeeuwse WV alleen te laten be middelen bij de verhuur van vakantie-accommodaties. VW-directeur J. P. de Regt is enigs zins teleurgesteld over de houding van de plaatselijke afdelingen, die zich hebben uitgesproken tegen de opzet van een reserveringscentrale. Daarbij werd gesteld dat het niet juist is, dat een WV die met algemene middelen werkt, dit apparaat ook gebruikt voor het verhuren van bepaalde accommo daties zoals de afgelopen maanden als proef met de twaalf bungalows van .Rancho Grande' op Noord-Beveland is gebeurd. Deze verhuur is overigens een groot succes geworden. Geen schade .Men vond dat dit zou leiden tot een bevoordeling van bepaalde eigenaars. Maar wij zeggen op onze beurt: ieder een mag dat doen. Daar hoeft nie mand schade van te ondervinden'. Al dus de heer De Regt, die meent, dat het, Juist zou zijn om te komen tot één grote verhuurcentrale. Zoals het nu gaat is het nog zeer bewerkelijk Er wordt gewerkt met folders, waar op weer een aantal adressen staan, zonder prijzen dikwijls nog. Dat vergt weer een aantal extra telefoontjes en dat kan voor iemand die uit Duitsland belt aardig oplopen. Een verhuurkantoor zoals wij dat zien, kan rechtstreeks zaken doen. Nu is het zo dat veel mensen in het voorjaar die verschillende adressen uit de folders nog eens op komen zoeken om met eigen ogen te zien wat er te huur is. En dat is natuurlijk wel leuk, dat voorseizoentoerisme (ADVERTENTIE) Maar het moet niet nodig zijn, dat nog eens extra moeten kómen kijken. Het was, zo stelt de heer De Regt nadrukkelijk, helemaal niet de bedoe ling geweest om bij de opzet van de reserveringscentrale fel te gaan con curreren met de bestaande particulie re verhuurkantoren. ,We hadden graag met de heren om een tafel willen gaan zitten om te bevorderen dat de hele zaak wat meer gekanaliseerd zou worden. De verhuurkantoren zouden er alleen maar beter van geworden zijn'. Op een kier Nu is het bestuur, na de meningen op de besloten vergadering te hebben aangehoord, met het voorstel op tafel gekomen om de provinciale Zeeuwse WV niet meer te laten verhuren. De heer De Regt: ,Wij zullen nu diep nadenken wat dit alles betekent: ver huren nee, bemiddelen ja. De deur staat dus eigenlijk nog op een kier. J. P. DE REGT En het zou best eens kunnen, dat wc samen mét de particuliere verhuur kantoren zullen kunnen streven naar een kanalisering van de hele verhuur van zomeraccommodaties. Op de algemene vergadering van de provinciale VW bomt. tevens de pro blematiek rond de classificatie van Vakantieverblijven aan de orde. Het gaat hier om een documentatiesys teem dat voor de vakantiegangers in de toekomst een waarborg moet kun nen zijn voor een goed onderkomen tegen een redelijke prijs. Bij de invoe ring van de classificatie zal, zo wordt voorgesteld, gebruik worden gemaakt van de normen die door het nationaal bureau voor het toerisme en ANWB worden gesteld. Deze normen zullen per 1 januari van het volgend jaar bekend zijn. Bij de praktische uitvoering zal worden samengewerkt met het nationaal bureau voor het toerisme en de ANWB. dan wel wor den gewerkt aan de hand van de richtlijnen die in overleg met deze organisaties worden opgesteld. Het Is de bedoeling om in de zomer van 1971 een begin te maken met de classificatie. Tijdens een besloten ver gadering in september is de zaak van de classificatie al uitvoerig doorge praat. De geclassificeerde vakantiever blijven zullen worden ondergebracht in een centraal register, dat in de toekomst deel zal uitmaken van een nationaal register van erkende vakan tieverblijven. De vergadering zal op 20 november afscheid nemen van voorzitter mr E. Wage. Er is tot op heden nog geen '--volger gevonden. Klompcnbeker naar Clinge De firma Gebroeders van de Branden uit Clinge heeft op de klompenbeurs. die jaarlijks in het Brabantse plaatste Sint Oedenro- de wordt gehouden, de wisselbe ker in de wacht gesleept. Het is voor de eerste maal dat een Zeeuwse klompenfabrikant deze wisselbeker heeft bemachtigd. Aan deze wedstrijd voor handels klompen namen ongeveer 90 klompenfabrikanten uit heel Ne derland deel. KANTONRECHTER MIDDELBURG LAWAAIERIGE UITLAAT, FOUTE REMMEN, GLADDE BANDEN EN CHASSIS DOORGEROEST MIDDELBURG Voor 67 gul den had J. M. J. P. uit Hoek van ADVERTENTIE Eén Pontiac maakt u blij omdat het zo'n mooi horloge is. Een Pontiac maakt u tevreden omdat het zo'n goed horloge is. Pontiac met fraai gedlamanteerde zwaar gouden band 575.- Met lang collier. Zeer charmant Doublé v.a. 1125.- Wordt het geen tijd dat u eens bij een Pontiac-dealer gaat kijken naar de nieuwe collectie? Holland het autowrak gekocht, waarmee hij onderweg was naar de sloper, naar P. zelf zei, toen de politie hem betrapte. Van de wagen deugden toen de geluidsdemping, de rem, de par- keerrem en de banden niet, ter wijl de chassisbalken waren doorgeroest. Woensdag moest P. zich voor de kantonrechter te Middelburg verantwoorden voor het rijden in de wagen. De officier, mr. M. C. G. S. Keyser, eiste bij elkaar een boete van 255 gulden, nader gespecificeerd in 25 gul den voor de lawaaierige uitlaat, 30 gulden vonr de rem. die niet functio neerde zoals het moest, 10 gulden voor de handrem, die het niet deed. 40 gulden voor de doorgeroeste chas sisbalken en 150 gulden voor de glad de banden. Kantonrechter mr. A. Veenhoven vond dat P. wel pech had gehad en deed 100 gulden af van het totale bedrag, dat mr. Keyser had gevorderd. M. de P. uit Serooskerke stond te recht omdat hij op de Nieuwe Vlis- singseweg was gaan inhalen terwijl een andere auto achter hem reed bezig was hem in te halen. De officier eiste een boete van 75 gulden, mr. Veenhoven maakte er echter 40 gul den van. Een snelheidsovertreding kostte J. H. van de B. uit Gapinge 75 gulden, een tientje minder dan officier had geëist. Ook L. W. uit Kruiningen had te snel gereden. De eis was 60 gulden boete, het vonnis een boete van 40 gulden. Eveneens 60 gulden boete vorderde de officier tegen E. C. van N. uit Serooskerke wegens een snelheids overtreding. De kantonrechter deed er nog een tientje af. Parkeren in strijd roet de borden op de Duinweg te Oostkapelle was de overtreding die J. K. uit Middelburg en C. P. van de B. uit Sint Laurens ten laste werd gelegd. In beide geval len had de officier graag een boete van 15 gulden gezien, de kantonrech ter maakte er echter een tientje boete van. Mejuffrouw C. H. M. van M. uit Bre da was speciaal uit haar woonplaats Breda gekomen om zich te verdedigen tegen de tenlastelegging dat zij op de rijksweg in een auto zonder branden de linker koplamp had gereden. De verdachte stelde dat het licht nog had gegloeid en dat ze wel degelijk reser velampjes bij zich had gehad, al had ze daar wel even naar moeten zoeken. De officier achtte het tenlastegelegde echter bewezen en vroeg een boete van 30 gulden. Mejuffrouw Van M. was het er geenszins mee eens. Om dat zij speciaal uit Breda was geko men. wilde de kantonrechter met een boete van 20 gulden de zaak als afge daan beschouwen. Een tientje boete kreeg W. F. B. uit Kamperland, die als voorzitter van een vereniging verantwoordelijk was voor het feit dat een jeugdleider ie mand had laten rijden op een brom fiets van de vereniging, die niet verze kerd was De officier had 40 gulden boete geëist. Aangehouden werde de zaak tegen A. M. L. M. uit Goes, die men verweet dat hij in staat van openbare dronkenschap was aangetroffen te Goes. De man gaf toe wat bier te hebben genuttigd, maar dat hij op de politie een wat wazige indruk had gemaakt kwam volgens hem niet door de drank maar door tabletten, die hij had ingenomen. Hij kon de kanton rechter zo'n tablet overhandigen. Het medicijn zal nader worden onder zocht. Ook de zaak tegen mevrouw P. de J.-L. uit Lewedorp werd voor nader onder zoek en getuigenverhoor aangehouden. Mevrouw De J. werd ten laste gelegd dat ze te Kruiningen door het rode licht was gereden. Opnieuw aangehouden werd de zaak tegen A. J. uit Koudekerke en A. G. P. S. uit Tilburg, die op «le Galgeweg te Koudekerke met elkaar in een ondui delijke botsing waren gekomen. Uitge- zoch moet nog worden de precieze stand van de auto's ten opzichte van elkaar, want daarover bleven menings verschillen bestaan. De eis tegen J. was 25 gulden en tegen S. 15 gulden boete. S. wordt verdedigd door mr. F. K. Adriaanse. OP 4 EN 5 NOV. IN MIDDELBURG Aan de rijksuniversiteit van Leiden slaagde voor het doctoraal examen Nederlands recht mevrouw J. Kunst-de Vos vroeger woonachtig te Vlissin- gen. In Ede slaagde voor het examen ak\e U (vrouwelijke handwerken) mevrouw H. Theernim-Götzen ta Vlissm- I gen. BELANGSTELLING VOOR SAMENWERKING OP DE CPA NIHIL... MIDDELBURG Op woensdag 4 en donderdag 5 november houdt de rijks pedagogische academie te Middelburg een project over het onderwijs. Begin oktober pas was een kleine werk groep de voorbereidingen voor dit project aan, waaraan alle 450 leerlin gen van de havo-opleiding, de kleuter leidstersopleiding en de onderwijzers opleiding deelnemen. Nu al staat va^t. dat in tegenstelling tot het vorige project, dat over .industrialisa tie in Zeeland' ging de rijks peda gogische academie alle moeite doen om een discussie in zo groot mogelijke kring over de ontwikkeling van het onderwijs en de plaats van het onderwijs in de maatschappij op gang te brengen. Het naar buiten treden vormt een van de belangrijkste aspecten van dit nieuwe project, waarna men zoveel mogelijk benader ingswijzen een kans wil geven. Het idee kwam naar voren naar aan leiding van de suggestie om een natio nale ouderavond te houden, waarmee wordt beoogd de ouders te confronte ren met. onderwijsvernieuwingen en hen daar zelf over te laten discussieren. Leraar pedagogiek L. A. C. Soe- ters: .We vroegen ons toen af of we daar als opleidingsschool voor onder wijsmensen daar niet veel meer aan moesten doen. Met een aantal leerlin gen zijn we toen de klassen ingegaan en hebben we een hearing gehouden'. Praktisch alle leerlingen toonden zich voorstander van een project over .on derwijs'. De werkgroep, die na de hearing werd geformeerd uit vijftien leerlingen en drie leerkrachten, wilde in eerste instantie een dergelijk pro ject samen met de christelijke peda gogische academie opzetten en uitvoe ren. Daar heeft men het verzoek samen te werken nog steeds in be raad en de heer Soeters verwacht, gezien de korte tijd van voorbereiding die nog rest, niet, dat er nog iets positiefs uit de bus zal komen: ,Geen enkele leerkracht heeft het daal de orde willen s' m'. De werkgroep stelde alle leerlingen in de gelegenheid hun voorkeuren op tc geven voor te behandelen onderwer pen. Deze onderwerpen zouden in dien een goede inleider kon worden gevonden worden besproken en bediscussieerd. Woensdag had Gertjan Verburg zeventien sprekers .verza meld'. Omdat de tijd van voorberei ding erg kort is bleken tal van topfi guren al andere afspraken te hebben. Desondanks was er woensdag al een indrukwekkende lijst van inleiders op gesteld Enquete deze enquête, die men donderdag middag uitgewerkt wil hebben en door middel van grote kaarten visu eel zal maken. Ongeveer 25 leerlingen zullen de leer lingen en de bezoekers confronteren met ,de school van morgen'. Dat zal gebeuren door middel van maquettes van schoolgebouwen, zoals die er in de toekomst wellicht zullen uitzien. Een andere groep zal de provincie intrekken om opnamen te maken voor een foto-expositie, die een repre sentatief beeld moet geven van het onderwijs in Zeeland. Drie werkgroe pen zullen de nieuwste ontwikkelingen in het onderwijs dramatiseren. Hier bij is men uitgegaan van workshops, zodat er geen afgeronde voorstelling zal worden verzorgd. Ook zal het onderwijs door tekenende en schilder ende leerlingen worden benaderd. Donderdagsmiddags geven een aantal leerlingen openbare lessen op de rijks leerschool. Belangstellenden kunnen daar kennisnemen van moderne on derwijsmethoden. Om donderdags het publiek attent te maken op het project zal op de Mid delburgse Maikt een wagenspel wor den opgevoerd. In een korte redevoe ring zullen de mensen op de Markt worden opgeroepen om naar de RPA te gaan. Donderdagavond staat- het academie gebouw open voor de ouders van de leerlingen. Ditmaal niet voor een tra ditionele ouderavond, maar om kennis te nemen van de resultaten van het project en moderne onderwijsmetho den. Ook zal aan de gelegenheid be staan om te discussiëren. Sprekers Vijftig leerlingen van de RPA zullen woensdag 4 november in vijfhon derd gezinnen in Middelhurg-Zuid een enquête over onderwijs houden. Drs .lansen die behalve medewerker van de Stichting Zeeland ook leraar aan dc RPA is, heeft de leiding van De deelnemers aan het project kun nen kiezen uit de volgende lijst van prekers: Woensdag 10 uur: de heer A. G. C. Kappenburg van het regionaal pedago gisch centrum Zeeland over .de ver houding basis- en kleuteronderwijs', dr D. van Ooijen, commissaris van politie te Middelburg over jonge men sen en gezag', de heer A. J. Boom, zenuwarts te Vlissingen, over .drugs op school' en cle heer J. de Voogd, consulent van het leerlingenstelsel, over .onderwijs en werkende jeugd'. Woensdag 11 uur: Jan Dobber uit Beverwijk over .academie in opstand' en Renë Mendel, departement van on derwijs van Oranjevrijstaat. over derwijs in Oranjevrijstaat'. Woensdag 2 uur: de heer Have uit Rotterdam over .vervreemding van de natuur', de heer Olson van de Zweed se ambassade over .onderwijs in Zwe den', de heer P. Lansu, hoofd van de rk lagere school te Clinge, over ,de flexibele school' en sprekers over Rus sisch en Amerikaans onderwijs. Donderdag 10 uur: mevrouw drs W. P. Bouwman, insprectrice van het la ger onderwijs in de inspectie Goes, over .een blik in het Engelse onder wijssysteem', mr J. P. Boersma, bur gemeester van Brouwershaven, over .concentratie van het basisonderwijs, bekeken van de kant van een bestuur der. Donderdag 11 uur; de heer C. dolph van het algemeen pedagogisch centrum, over .onderwijsvernieuwing op de basisschool', oud-wethouüer Pontzen van Tilburg over een nog nader te noemen onderwerp en de heer Sprenger, geschorst als leraar van de rk pedagogische academie te Beverwijk, over .academie in opstand'. Donderdag 2 uur: Koos Swart, redac teur van, Aloha, over .drugs school'. ,The Cats' in Zuiderbaken In het kader van de viering van het eerste lustrum heeft de wijkvexeni- ging Zuid te Middelburg de pas van een wereldtournee teruggekeerde pop groep .The Cats' gecontracteerd. Mor gen, vrijdag, treedt deze groep op in net .Zuiderbaken' t Middelburg-Zuid. De bijeenkomst begint om acht uur. MIDDELBURG In het kader van de wereldstedebouwdag zal op dinsdaga vond 3 november aanstaande in de Vleeshal van het stadhuis een bijeen komst worden gehouden, gewijd aan het onderwerp .Middelburg een onde stad Middelburg een nieuwe stad'. Er zullen drie korte inleidingen wor den gehouden. ir J. Snoeij, adjunct-directeur van ge meentewerken zal spreken over JDe functie van restauratie in de binnen stad', ir H. Klarenbeek, adviseur sane ring binnenstad, geeft een toelichting op X>e functie van de binnenstad in de gemeente' en ir C. J. M. van Unen, directeur van gemeentewerken, zal in gaan op De functie van de gemeente Middelburg op Walcheren'. Na de inleidingen zal er gelegenheid zijn om nader van gedachten te wisse len. In de Vleeshal zal materiaal wor den opgesteld dat betrekking heeft op deze inleidingen. De bijeenkomst be gint om kwart voor acht. VRIJETIJDSCENTRUM MIDDELBURG CONTRA MILIEUVERONTREINIGING DONDERDAG EN VRIJDAG VERTONING FILM ,1N DE BAN VAN HET GEBEUREN' MIDDELBURG De acti viteiten in het Middelburg se vrijetijdscentrum ,Open de Beuk' staan vandaag (donderdag), vrijdag en za terdag geheel in het teken van de strijd tegen de milieuverontreiniging. Het hoogtepunt van de acties is zaterdag, 's middags en 's avonds. Dan wordt wat men noemt JDe Dag van de Aarde' gehouden. Mocht men nog niet weten wat verontreiniging precies is, dan zal men met een tentoonstelling van straatvuil op de hoogte worden gebracht. Iedereen, die zich ge roepen voelt voor deze tentoon stelling vuiligheid, viezigheid of smerige troep aan te dragen, kan de rommel op de expositie kwijt. Op ,De dag van de aarde' wordt tevens met regelmatige tussenpo zen de film ,N'70' gedraaid, die in het kader van het jaar van de natuurbescherming is vervaar- -iïgd. Er zijn verschillende mensen uit genodigd hun zegje te zeggen over de verontreiniging van het milieu, 's Middags komt Jan Goedman van de projectgroep Rijn-Schelde-Delta spreken, en 's avonds drs W. J„ Wolf van het delta-instituut te Yerseke en se cretaris van de stichting Bet Zeeuwsche Landschap' Hij zal wat vertellen over .Verontreini gingsproblemen, die op korte ter mijn om een oplossing vragen. (De laatst genoemde lezing be gint om acht uur). Uiteraard is er steeds ruime gele genheid tot discussie. Ook 's avonds wordt de film J4 '70' ver toond. Het nodige dokumentatie- materiaal is in ruime mate aan wezig. Zo is er een informatie map van de Oranje Vrijstaat Soest over de milieuverontreini ging, documentatie van de Zeeuw se vereniging voor de milieuhy giëne en de krant van de actie groep .Strohalm' uit Utrecht, die zoals bekend alle acties tegen het bederf van het milieu coördi neert. Ook worden affiches van kunstenaars over deze materie ten verkoop aangeboden. Overigens zal het niet de gehele dag .zware kost' zijn. Zoals men venvachten kan van een centrum waar nog niet zo lang geleden de kabouters te Mid delburg de Oranje Vrijstaat op richtten, zijn er natuurlijk ook ludieke acties. Om vier uur 's middags start men vanaf het vrijetijdscentrum aan het Koorkerkhof te Middel burg voor een .fiets-actie' door de Middelburgse binnenstad. 's Avonds zijn er komische .acts', passend bij het thema waarvoor men bijeen is. Donderdagavond en vrijdagavond draait in het vrijetijdscentrum de discussiefilm .In de ban van het gebeuren' van Dirk Jan Bïjker, een film waarover reeds uitvoe rig in dit dagblad werd geschre ven. Beide voorstellingen begin nen om acht uur. Met is niet uitgesloten dat de filmer zelf bij de voorstelling aanwezig is om een toelichting te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7