SAROMA De macht van een zoekgeraakte' brief ervaren verkoopster De PZC een goede vriend VEGA STOFFEN i 'i^^AC<xcLeIiui^ Muziekschool komt goed voor de dag Werknemers Huiszoon Touwtrekken om een werkplaats Touwtrekken om een meavo-school IKOR-serie over dominee Vakantie-uitkering voor bejaarden Bejaardenzorg 6 PROVINCIALE ZEEUWS! COURANT WOENSDAG 21 OKTOBER 1975 GEMEENTE SLUIS Herziening bestemmingsplan Oost. De burgemeester van Sluis maakt ingev. art. 26 van de wet op de ruimtelijke orde ning bekend, dat vanaf 26 oktober 1970 gedurende een maand ter gemeentesecreta rie van Sluis voor een ieder ter inzage is neergelegd het besluit van de raad van 35 oktober 1970 tot. vaststel ling van een herziening van het bestemmingsplan Oost Ridderstraat/Zuiddijk- straat) met bijbehorende bescheiden, zoals die in ont werp ter visie heeft gele gen. Zij, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kun nen gedurende bovenge noemde termijn bij gedepu teerde staten van Zeeland schriftelijk bezwaren tegen dit besluit indienen. Sluis. 16 oktober 1970. De burgemeester voornoemd, mr H. P. L. van den Beid. MIDDELBURG zoekt een Leeftijd 25-40 jaar bruidsstoffen per meter! Grote Markt 6 GOES Telefoon 6015 JA MEVROUW, U KUNT THUIS VEEL GELD VERDIENEN Mits u aan de volgende voorwaarden voldoet in het bezit bent van een naaimachine en hier .handig' op bent. U over wat vrije tijd beschikt. Het u leuk lijkt te werken op een originele In dustrie breimachine. (Door iedereen te Ieren, uw man kan het ookU serieus met ons wilt sa menwerken en wij op u kunnen rekenen. Zegt u ja', schrijf ons dan even een briefje en wij zor gen voor uitvoerige inlichtingen. Hebt u telefoon, vermeldt dan het nummer. NV INTERTECH Gerolaan 42 A ZEIST Postbus 178 Inleiding: Voor de geschiedschrijving wil ik nog eenmaal terugkomen op de voorgestel de naamswijziging van de naam Oost burg in Ter Wielingen. Tevens wil ik van deze plaats mijn er kentelijkheid uitspreken voor die raadsleden en andere inwoners van de nieuwgevormde gemeente Oostburg voor hun strijd en steun die zij aan het verzoek hebben gegeven. Uit stemming en ontvangen reacties is gebleken dat het niet een voorstel van een eenling was, maar dat een groot deel van de bevolking met het verzoek meeging. Waarom werd het verzoek ingediend? Voordat de herindeling in de Tweede Kamer der Staten-Generaal werd be handeld, kwam in gesprekken met vele inwoners naar voren dat de naam Oostburg voor de nieuw te vormen ge meente ongelukkig gekozen was. Ei kon echter niet massaal hierop worden gereageerd omdat meerdere gemeenten nog steeds trachten een zelfstandige Lang, maar ln een vlot tempo gepre senteerd, was de einduitvoering 1970 van de afdeling Middelburg van de Zeeuwse Muziekschool. Verveling bij het luisteren naar de kinderlijke, voor jeugdige amateurs soms verrassend volwassen prestaties, was er beslist niet bij. Dat was met name te danken aan de percentueel grote inbreng in het programma van docent Peter Jen- se. Een musicus die de benijdenswaar dige begaafdheid bezit om met groe pen kinderen tot een werkelijk musi ceren te geraken. Op zijn elementairst in muziekjes van Telemann, Hans Keuning en in de bekoorlijke Kinder symfonie van Leopold Mozart (die al lesbehalve naief klonk), gevorderd in een fuga van Pergolesi en in een gi taarconcert van Vivaldi, waarmee Thom Burmanje zich als een voortref felijk solist deed kennen. In een mu zikale versie van het gedichtje .Pas op voor de hitte' betrad Peter Jense andere wegen: het zoeken naar moge lijkheden tot een soort geïmproviseer de groepskomedie. De leerlingen toon den enthousiast hun verbaal-expressie ve gaven in deze tekst van Annie M. G. Schmidt, die iets actueels kreeg in de slotzin: laten we overal gaan zit ten; maar vooral niet midden op de Dam! Groepswerk van goed gehalte leverde ook het door de muziekschool geïn strueerde jeugdkorps van ONDA. On der directie van Cees Cevaal blies het werkjes van Purcell en. mooi even wichtig. een arrangement van Forsters .Old Folks at Home'. Voor de leerlin gen van het basismuziekonderwijs was deze avond ongetwijfeld een hoogte punt. Zij kregen immers, na zich ge hoord te doen hebben in een aantal liedjes, uit handen van directeur G. W. Bergman het getuigschrift algemene muzikale vorming. Gevorderde leerlingen uit de sector individueel onderwijs speelden werken van Bach (Mart Roegholt, viool) en een suite over Engelse volksliederen (Arthur van den Berg, bugel, uitste kend aan de vleugel geassisteerd door Frank Mol). De accordeoniste Kasia Grochla en de pianist Henk van Ben- them (in een virtuoze toccota van Chatsjaturian) lieten horen tot welke uitstekende spelresultaten het werk van hun leraar Gé Audenaerdt leidt. De Zeeuwse Koorschool van Evert Heijblok is de laatste jaren een trou we partner in de muziekschooluitvoe ringen geworden. Met het zangspel De Markies van Carabas' wisten de jon gens. ondanks het late avondlijke uur, zowel jeugd als volwassenen te boeien. Eerste nederlaag GPC Zaterdag was het de eerste nederlaag van dit seizoen voor FPC, en wel tegen de reserves van Hoek. Tech nisch was CPC een klas beter maar de doelpunten bleven deze middag uit. Na één kwartier was het Hoek die uit een sporadische uitval 1-0 maakte, de ze stand bleef ook tot de rust. Na de rust ging EPC veel feller spelen, maar de thuisclub verdedigde zijn voor sprong met veel geluk tot het einde. De leiding was bij R. Francoois in goede handen. gemeente te blijven, of in kleiner ver band met één of meer gemeenten sa mengevoegd te worden. Wanneer uitge sproken zou worden dat de naam Oost burg niet aanvaardbaar was, dan zou den de pogingen tot eigen zelfstandig heid afbreuk worden gedaan. Daarbij kwam dat de gemeente Breskens reeds in 1967 had geschreven aan Ged. Staten van Zeeland dat zij akkoord ging met één gemeente voor geheel W.-Z-.Vlaan- deren echter onder een neutrale naam. (De hoofdopsteller van deze brief stem de later vóór de naam Oostburg!). Van daar dat door mij op 7 maart 1969 een schrijven gericht werd aan alle fracties van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal om een andere naam vast te stel len voor de nieuw te vormen gemeente, dus vóórdat de herindelingsdebatten in de Tweede Kamer waren begonnen. Van de veertien aangeschreven fracties konden slechts drie het .fatsoen' op brengen hierop te reageren, te weten (alfabetisch) D' 66, KVP en VVD. Daar steeds meer uit gesprekken bleek dat de naam Oostburg niet gelukkig was, getuige de steeds weer terugke rende naam Groot-Oostburg, (herinne ring aan Das grosze Duitsche Reich), om misverstand te voorkomen met Oostburg als eigen gemeentekern, werd daarom op 2 februari 1970 de bekende brief geschreven aan alle lijstaanvoer ders van de ingediende lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing in maart 1970. Tevens werd deze brief ter hand gesteld aan de per 1 april 1970 tijdelijk benoemde gemeentesecretaris van de nieuw gevormde gemeente Oostburg, met mondelinge toelichting waarom deze brief reeds zo vroeg werd inge diend aan de gemeenteraad van Oost burg (nieuwe stijl), nl. het voorkomen van onnodige uitgaven wanneer naams wijziging zou plaatshebben. TIJDSTIJ VAN BEHANDELING Dat het door mij ingezonden verzoek niet meteen als eerste punt van de eer ste raadsvergadering van de gemeente raad Oostburg (nieuwe stijl) behandeld zou worden had ik verwacht. Er waren wel belangrijker zaken. Dat de brief echter ook in mei en in juni niet ter sprake kwam, wekte mijn verbazing. Temeer daar de voorzitter van de raad mededeelde in de raadsvergadering van juni dat aan de raad van adel was ge vraagd een nieuw wapen vast te stel len. Ik moest hieruit de conclusie trek ken, dat hij niet van het bestaan van het verzoek op de hoogte was. Na in formatie bij enkele gemeenteraadsle den bleek dat het verzoek .zoek' was. Vandaar dat eerst in de juli-vergade- ring het verzoek behandeld werd. Door de staking van stemmen (8 tegen 8) werd in de augustusvergadering we derom hier over gestemd met als re sultaat verwerping van het verzoek (10 tegen 7). Twee raadsleden die eerst verklaard hadden met het voorstel ak koord te gaan, stemden nu tegen, .ge zien de grootte van het bedrag dat nü ten laste van de gemeente zou komen bij naamswijziging, oa. verandering van het hele ponssysteem'. Het ene raadslid had in zijn verkie zingsprogramma in maart 1970 staan .bevordering van een neutrale naam voor de nieuw gevormde gemeente', de andere bevordering van de belangen van de dorpskernen die bij Oostburg waren gevoegd'. CONCLUSIE: Door het zoek' raken van de brief door een persoon die felle tegenstander was van naamswijziging werd de naam Oostburg gehandhaafd. Enige cijfers: Het wetsontwerp tot her indeling werd indertijd ingediend door de heer staatssecretaris Westerhout van de Partij van de Arbeid, verdedigd in de Tweede kamer door de heer Beernink, minister van binnenlandse ken. lid van de CHU. Bij de stemming in dè gemeenteraadsvergadering van Oostburg stemden de vier vertegen woordigers van de Partij van de Arbeid tegen, evenals de twee leden van de CHU. De overige partijen waren bij de stem ming verdeeld: VVD 3 voor 1 tegen. KVP 2 voor 1 tegen, Prot. Ch. groep 1 voor 2 tegen, Dorpsbelangen was eerst voor, tweede stemming tegen. D '66 was voor, PPR in laatste instantie te gen. Alle kiezers van PvdA en van de CHU zijn dus eensgezind vóór de naam Oost- burg. Import: Wanneer we dit woord gebrul ken dan gaan we uit van het standpunt dat de nieuw gevormde gemeente uit tien dorpskernen is gevormd. Biervliet heeft geschiedkundig, en zeker gods dienstig, nooit bij West-Zeeuwsch- Vlaanderen behoord (een klein gedeel te van deze voormalige gemeente ging over naar Oostburg, ging niet mee naar Terneuzen). Van de zeventien raadsleden woonden er bij de bevrij ding in 1944 tien in West-Zeeuwsch- Vlaanderen (zonder Biervliet). Bij de eerste stemming waren hiervan zes voor en vier tegen naamswijziging, bij de tweede stemming was de verhou ding 5-5. Van de zeven raadsleden die 11a 1944 (bevrijding) in West-Zeeuwsch- Vlaanderen kwamen wonen (dus met Biervliet) waren bij de eerste stem ming twee vóór en vier tegen het voor stel, bij de tweede stemming was de verhouding twee vóór en vijf tegen. Van de drie in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren (waaronder Biervliet) geboren raadsleden was 1 voor en waren 2 raadsleden tegen. Democratie: Toen Souburg en Ritthem (plm. 6000 inwoners) bij Vlissingen (plm. 24000 inwoners) werden gevoegd kwam de gemeente Vlissingen uit de bus. Toen St-Laurens en Nieuwland (plm. 4000 inwoners) samengevoegd werden met Middelburg (plm. 22000 inwoners) werd de naam Middelburg vastgesteld, toen Yerseke, Krabbendij- ke. Waarde, Rilland-Bath en Kruinin- gen werden samengevoegd ontstond de gemeente Reimerswaal. Toen negen ge meenten (plus een handjevol mensen uit Biervliet) (samen plm. 14000 inwo ners) samen moesten gaan optrekken met Oostburg (plm. 4000 inwoners) ontstond Groot-Oostburg. Wanneer over .enige' jaren Sluis en Aardenburg samengevoegd worden met Oostburg dan kan het niet anders zijn dan dat de nieuwe gemeente Sluis genoemd zal worden omdat zij de min ste inwoners heeft. SLOTWOORD: Blij ben ik dat ik, ook .import' zijnde iets heb mogen trachten te doen voor de echte West-Zeeuws-Vlaming. dien nog zo vaak de gedachte heeft dat hij een verschoppeling is wanneer over zijn lot wordt beslist: dat meerdere echte Oost burgers begrip hebben kunnen opbren gen voor een naamswijziging. Zij wa ren niet graag Bressiaander of Zuid- zandenaar geworden: dat ik deze strijd niet alleen heb mogen voeren. Wat mij betreft: Zand er over. Oostburg H. Enkelaar Haast alle lekkere toetjes die Saroma u voorschotelt, komt daar zomaar opeens Saroma Sinaasappel ter tafel. Beroemde, zachte Instant-pudding nu met de zuivere smaak van frisse sinaasappels. Klaar In 'n handomdraai. En In één woord verrukkelijk. Waarom zou je van zo'n lekker toetje niet 'n péér pakjes nemen? VOLMONDIG GEPREZEN! In de PZC van 3 oktober jongstleden stond onder de kop: helft werknemers Huiszoon weer aan het werk op oude condities een bericht, waarin staat, dat de helft van het personeel met de heer Huiszoon overeengekomen is om op de oude voet weer verder te gaan. Dit is waar, voor wat de jonge werk nemers tot twintig jaar betreft. Ik, ben donderdagmiddag één oktober! Terwijl ik het verslag las van de laatste vergadering tussen Middelburg en Vlissingen over Werkplaatsen Wal cheren, bekroop mij een gevoel van onbehagen. Wordt et geen waarde ge hecht aan de menselijke waarden van vriendschap en tevredenheid? Dertien jaar werk ik in de werkplaats, ik ben er altijd heen gegaan met het gevoel dat ook ik mocht mee helpen deze tot bloei te brengen en wist dat mijn werk door mijn superieuren gewaar deerd werd. Nu is er ongerustheid bij al de mensen die er werken, wat zal het worden, onzekerheid, hoe zal het gaan? Bijna 100 mensen komen er tegen op om Vlissingen te verlaten en in een verloren hoek van Middelburg te moeten gaan werken, terwijl zij nu nog onder de mensen zijn. Vinden de heren het verantwoord straks in zee te moeten gaan met mensen die geen plezier meer in hun werk hebben? Juist deze mensen, die toch al zo veel ontnomen is? Nu gaan zij nog thuis eten in de pauze, straks niet meer. Nu zijn zij in ongeveer 10 minuten thuis, straks later. Daarom hoop ik dat het bestuur er ernstig rekening mee houdt, dat voor ons' invalide mensen, bij een afvloeing naar Middelburg de tevredenheid ver te zoeken zal zijn. En waar ontevre denheid heerst is ook geen animo om iets te presteren. Of Vlissingen en Middelburg uitbreiden, de mogelijkhe den zijn legio of op Souburg een nieuwe werkplaats. Wat wij nu heb ben moeten wij zien te houden. Daar om, praat eens met de werkmensen en u zult versteld staan hoe zij aan ,De Brug' verknocht rijn. Zelfs als zij moeten werken, waar dat bijna onmo gelijk is. Maar dan met het gevoel van tevredenheid en onderlinge kame raadschap. A. Theune Vlissingen. jongstleden met de heer Huizsoon in overleg geweest en we heben besloten dat de jonge werknemers tot twintig jaar op de oude voet voort zullen gaan en dat de oudere werknemers meer zóuden gaan verdienen. De heer Huiszoon voegde hier wel aan toe, dat hij hierover nog overleg moest ple gen. Ook over de wel zo overbekende ƒ400,-. Deze toezeggingen gaf hij me donderdagmiddag. Vrijdagmiddag had den we afgesproken dat dus de jonge ren op dezelfde voet verder zullen gaan, en dat de oudere werknemers op dezelfde voet verder wilden gaan onder voorwaarden, dat er mettertijd een loonsverhoging in het. verschiet lag. En niet zoals in uw blsd stond vermeld, dat de acht k negen werkne mers op oude voet voortgaan, en hun looneisen hebben laten vallen. Ook zou het gesprek dat de heer Huiszoon met de heer Scheele gehad heeft op niets uitgelopen zijn. Dit omdat de heer Huiszoon dacht dat iedereen te rug zou komen, terwijl hij nog nie mand (behalve wij) had gesproken. Om zo een gesprek te beginnen met iemand van de bond betitel ik als het misbruik maken van een situatie wat de heer Huiszoon handig, maar dan ook zeer handig heeft gedaan. T. de Ruyter Vlissingen (Naar aanleiding van bovenstaande, deelde de heer Huiszoon desgevraagd mede, dat er bij het bewuste gesprek van 1 oktober niet over jonge of oudere werknemers is gesproken. Vol gens hem zouden allen op de de oude voorwaarden aan het werk gaan. Een loonsverhoging zou er dit jaar niet meer in ritten, zo had hij de betrokke nen nog meegedeeld. Wel had hij toege zegd te zullen zien of er nog iets gedaan zou kunnen worden wat de 400, betreft. RadV, Zeeland heeft een middelbare school voor economisch en administratief on derwijs nodig, (meavo) maar niet meer dan één. Het zou voor de hand liggen die school in een centraal punt, dus in Goes op te richten. Voorts, omdat de leerlingen behoren tot de meest verschillende richtingen, dat die school een openbare zou zijn. waar ieder desgewenst het door hem ver langde godsdienstonderwijs kan krij gen. Een openbare school heeft nog dit voordeel, dat een nauwlettende publieke opinie daarop meer vat heeft dan op een school van een besloten lichaam als een schoolbestuur. Maar in een land, waar de verzuiling het politieke en maatschappelijke le ven beheerst, is zulk een vanzelfspre kende oplossing niet mogelijk. Er zijn twee kandidaten voor de school: Goes, welks gemeenteraad zich te recht heeft uitgesproken tegen een protestantse school en, in dit geval tegen alle redelijkheid ln. het bestuur van de christelijke detailhandelvak school te Middelburg, die het meavo bij de detailhandelvakschool wil voe gen. (PZC 7 oktober). Stelt Goes nu een openbare school voor? Neen, dan stoot men de confes sionelen voor het hoofd, die daarvan niets moeten hebben. Dus moet het ingewikkelder. Volgens de Goese rand moet er een samenwerkingsschool ko men, die wordt beheerd door een stichting, waarin aanhangers van openbaar, protestants en katholiek on derwijs zitting hebben. De beide laat ste groepen hebben dus samen de meerderheid, het maximum van wat voor hen in deze omstandigheden be reikbaar is. Maar hun meerderheid in het bestuur zal niet kunnen beletten, dat deze school door de aard van haar bevolking en door de vrijheid al of niet godsdienstonderwijs te volgen, op een openbare zal gelijken als de ene druppel water op de andere. De chef van de Goese afdeling van onderwijs beveelt de door zijn raad geplande samenwerkingsschool aan door te wijzen op de vrijwillige keuze van godsdienstonderwijs. De voorzitter van het bestuur der christelijke detailhandelsvakschool blijft niet achter en voert aan, dat het op de protestantse school óók zo kan en dat er ln de praktijk geen verschil behoeft te bestaan tussen een samen werkingsschool en een christelijke. Het protestantse beginsel eist dus eerst een christelijke school, maar vervolgens kan dat beginsel worden losgelaten, als de concurrentie dat eist. Als Groen van Prinsterer en Kuy- per de uiteenzetting van deze geeste lijke nazaat eens hadden kunnen ho ren! De polemiek tussen de Goesenaar en de Middelburger bewijst, dat het beginsel van de scheiding der scholen naar de godsdienst dood en volkomen uit de tijd is. Hetgeen niet beletten zal, dat de bijzondere school het wint, aangezien zij, naar het schijnt, reeds gestart ls, nog voor de ministeriële aanwijzing is afgekomen. Middelburg A. M. v. d. Gieze. In uw courant van 9-10-70 las ik een stukje waar boven stond ,Ikor-serie over dominee zonder dominees toont je'. Er stond in dat stukje, dat wij vanaf 10 jan zullen kunnen genieten van een acht afleveringen omvattende serie, getiteld: .Memorandum, van een predikant. Hij houdt er uiteraard derne opvattingen op na en wil met •zijn vrouw, allerlei frisse ideeën *(of worden het onfrisse ideeën) in voeren' Woord voor woord', wordt steeds mooi verteld zondagsavonds Maar wij missen de gouden draad die door de geschiedenis loopt, de eer van God'. Het verhaal van David en Goliath mist die kern als er niet bij verteld j wordt, dat Goliath de slagorden van de levende God gehoond heeft en daarom sneuvelde, en dat wij van onze moeder geleerd hebben, het vers je. Maar David steunde op 's-Heeren macht en bouwde niet op eigen kracht, hij vond zijn sterkte in den Heer, en sloeg den bozen vijand neer. Er wordt in dat stukje gevraagd: Moet de predikant dan tegen ouders, die hun kindje verliezen zeggen dat dej dood van hun kindje toch maar eenj mooi ding is'. Nee, dat moet die. dominee niet zeggen. Maar hij kan en is verplicht te zeggen en daardoor de ouders te troosten. ,dat God hun kind je heeft geplaatst tussen de grote kinderschaar, die jubelt voor zijn troon. En dat Hij is en blijft de trouwe verbondt God die het verbond met Abraham zijn vriend, nog steeds bevestigt van kind tot kind'. Als die dominee dat niet meer zeggen kan of niet wil, tegen een bedroefd ouder paar dan is het maar beter voor hem en voor zijn schapen dat hij niet. langer herder van Jezus' kudde blijft, maar schaapherder wordt op de wijde stille heide. F. de Kok, Nieuwdorp Spannende weken hebben wij beleefd over de uitkering van de ƒ400, aan een groot aantal loontrekkenden waar, ik wat die uitkering betreft, niets op tegen heb. Ik vraag mij echter wel af. hoe dit nu moet met de boven 65-jarigen, want wij zullen toch ook mede moeten betalen aan de prijsverhogingen, welke ongetwijfeld niet zullen uitblijven. Ik heb goede hoop dat de bejaardenbonden er wel wat aan zullen gaan doen. Wat mij echter wel bevreemdt is, het volgen de: Ik heb aan een aantal boven 65- jarigen de vraag gesteld, wat denkt u.' zou er iets aan te doen zijn. dat wij als bejaarden, ook enige uitkering ex tra zouden kunnen ontvangen. Ik In mei 1970 hebben het PAK-Den Bosch en de bestuurdersbond van het NVV in Den Bosch in een brief aan het college van b en w te 's-Hertogen- bosch geprotesteerd tegen een door de gemeentelijke sociale dienst aange kondigde verlaging van de bijstand- wet-wintertoelage voor aow-ers. Ge noemde aow-ers kregen immers voor het eerst een vakantie-toelage en dis werd kennelijk zo royaal geacht, da: men meende de wintertoelage te kun nen verminderen. De gemeentelijke sociale dienst deelde mede, dat bovenomschreven regeling alleen gold voor bejaarden in de te huizen (kb ad 23 januari 1970). Uit publikaties blijkt echter dat nie alleen bijstandgenietende bejaarden, wintertoelage krachtens de bijstand- wintertoelage krachtens de bijstands wet krijgen, maar alle bijstandgenie tende aow-ers worden gekort. Het kamerlid Van Lier (pvda) heek over deze kwestie vragen gesteld in de tweede kamer. Mocht inderdaad blijken, dat aow-cn die bijstand genieten niet hun volledi ge vakantie-uitkering ontvangen cq ge kort worden in andere toelagen, dan is maar één woord van Schande! kreeg dan een antwoord, wat voor mij geen antwoord op mijn vraa? was: ,Ja. wij zijn nu eenmaal de groep die in de hoek gedrukt wordt, of. het zogenaamde vijfde wiel aan de wagen.' Indien dit zo is, moeten wl volgens mij wel degelijk van ons la ten horen, en niet berustend afwach ten wat er gebeurt, of, misschien niet gebeurt. Vele bejaarden moeten met hun aow en misschien een heel t* schelden bedrijfspensioen, zien rond te komen. Ik neem mijzelf als voor beeld: aow plus een heel klein bedrag van een bedrijfspensioenfonds. Tot op heden heb ik mij nog kunnen redden, door met overleg en zuinig te leven er door te komen. Nu zal men kunnen aanvoeren: dan is er nog de algemene bijstandswet. Ja ik zie mij al gaan Ik hoop echter dat er spoedig van de zijde van sociale zaken iets aan ge daan zal worden. Zo niet ,zou het dan geen tijd worden dat de bejaarden ook eens een protestdemonstratie houden in de Hofstad, maar clan zeer zeker een vreedzame. Ik denk wel commentaar te ontvangen op mijn schrijven. Dat is ook mijn bedoeling Misschien dat ik er dan ook beter uit kan komen, want nu is mij alles nog erg onduidelijk. J de Witte Breestraat 58 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 22