Veel oud-leerlingen van ,De RuyterschooP op reünie Vereniging Milieuhygiëne wil krachtig verzet tegen tweede raffinaderij in Sloegehied Studieweekeinde resulteerde in anti-Progil actie zeeuws 2 ALLE KRACHTEN! MOBILISEREN' Leeuwse ALMANAK 2000 PAMFLETTEN IN SLUIS MILIEUHYGIËNE IN DELTAGEBIED GESPREKSTHEMA Janseniuslyceum hield reünie van oud-leerlingen HONDERDEN OP REGIONALE PRESENTATIE DISCUSSIEFILM EXAMENS M. A. Geuze en A. J. Kaland in commissie wijze mannen van CHU SPORT, EXCURSIE, AUTORALLY, FEESTAVOND Zevibel-protest tegen pijpleiding voor Total' ZEVENHONDERD MAN OP FEESTAVOND Daan Manneke communiceert met zijn publiek PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 19 OKTOBER 1970 DUIZENDSTE LID TEGELIJK MET KONINKLIJKE GOEDKEURING OOSTBURG. De vereniging, voor milieuhygiëne Zeeland zal zich tot het uiterste verzetten tegen de plannen voor mogelijke vestiging van een Duitse raffina- derij (de Union Rheinischei Braunkohlen Krafstoff AG) in het industriegebied Vlissingen- Oost. Deze uitspraak deed zater dagmiddag de voorzitster van de Vereniging Milieuhygiëne Zee land, mevrouw mr C. Kannegie- ter uit Middelburg, tijdens een bijeenkomst in het vormings-| centrum ,Hedenesse\ waar het 1000ste lid van de vereniging werd gehuldigd. ,Het vooorkomen van deze tweede vestiging van een raffinaderij is een zaak die beslist alle krachten van de vereniging eist', aldus mevruw Kanne- gieter, die het .een cynische zaak' noemde als het provinciaal bestuur de vestiging zou goedkeuren. De voorzit ster van milieuhyhiëne Zeeland zei dat er zonder de noodzakelijke meteo- o-onderzoekingen vooral gericht op verontreiniging door olieraffinaderijen geen sprak kan zijn van uitbreiding van de luchtverontreinigende indus trieën. De gebeurtenissen in Rijn mond wijze erop dat het ook in Zeeland zo kan gebeuren', meende me vrouw Kannegieter. De bijeenkomst ter gelegenheid van het 1000ste lid van de in februari 1970 begonnen vereniging werd gehouden tijdens een vormingsweekeinde van jongeren uit de jeugdcommissies van de rooms katholieke, hervormde en gerefosmeerde kerken, die een aantal dagen discussieerden over de vraag stukken rondom de milieuhygië Goedkeuring Mevrouw mr Kannegiter wees erop dat het bereiken van het 1000ste lid (Inmiddels groeide het aantal leden tot 1043) tegelijk valt mt de koninklij ke goedkeuring van de statuten van de verenigir die daardoor rechtsper soon is geworden. Het desbetreffende koninklijk besluit was op 28 september getekend, rond die tijd meldde de jeugd- en vormingsleider T. van Mau- rik uit Goes, zich als lid (het 1000ste) aan. Voorzitster Kannegieter zei dat de vereniging met alle mogelijke wettige middelen de bevuiling van het milieu tegen probeert te houden, onder meer middels informaties, een tijdschrift een documentatiecentrum, waarvan vooral veel jongeren gebruik maken. Mevrouw Kannegieter noemde ook de voorlichting die de vereniging heeft gegeven bij het opstellen van be zwaarschriften en het vertegenwoordi gen van indieners bij de behandeling van hun bezwaren. De mogelijkheden die de burger heeft voor het indienen van bezwaarschriften zijn nog veel te weinig bekend', betoogde mevrouw Kannegieter. Zij verwacht dat de Rijn- mondgebeurtenissen en de plannen voor een nieuwe raffinaderij in het Sloe er steeds meer mensen van be wust maken dat men wat moet doen tegen de .verdere verontreiniging van ADVERTENTIE Lift Een Oostburgse secreiarie-amb tenaar die in Schoondijke woont, wilde. dezer dagen een goede daad stellen door vanaf Schoondijke drie jongelui die stonden te liften een ritje naar Oostburg te bezorgen. Het wa ren drie Franse jongens Een van hen nam plaats naast de be stuurder en sprak met de Uitge ver over koetjes en kalfjes Of zoals u wilt over .caches en veaux.' De anderen hielden zich opvallend rustig op de achter bank. Achteraf heeft de bestuur der wel kunnen nagaan, waar om die twee daar op de achter bank geen stom woord zeiden. De heren hadden zich namelijk ontfermd over de inhoud van het broodtrommeltje van de ambtenaar. Slechts enkele scha mele resten herinnerden na de rit aan deze kruimeldiefstal. Een ordinaire broodroof. En dat op klaarlichte dag! Mevrouw mr C. Kannegieter overhan digt aan het 1000ste lid van de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland, de heer T. van Maurik uit Goes, een boek over milieuleer. (Foto PZCJ. het leefmilieu en de verpesting van landschap en recreatiegebied.' Namens de vereniging overhandigde zij de heer Van Maurik een boek (over de milieuleer 1. Vormingsleider Van Mau rik kondigde meteen een aantal nieu we leden aan: de acteurs en actrices van de .straattoneelgroep' van het vorminswerk De Veste' in Goes. De groep jongeren is bezig met een nieuw straattoneelstuk (dat overigens ook binnenskamers gespeeld wordt) over de milieuhygiëne.. Het toneelstuk .Vuiltje aan de lucht' zal in december in Goes in première gaan. CADZAND-SLUIS De ongeveer 80 deelnemers aan een jeugdweekend in Hedenesse hebben zondagmiddag aan winkelende Belgen in Sluis pamfletten uitgedeeld, waarin gewaarschuwd wordt tegen de voorgenomen Progil- vestiging bij Antwerpen. In het pam flet, dat de titel droeg .oproep aan onze lotgenoten.' werd gepleit voor een gezamenlijke actie via de Zeeuwse vereniging voor milieuhygiëne. .Als wij niet samenwerken word"» wij te gen elkaar uitgespeeld.' aldus het pamflet, dat in een oplage van 2000 exemplaren werd verspreid. De deelnemers aan het jeugdstudie weekend besloten tevens om over de Progil-zaak een brief te schrijven aan het provinciaal bestuur. Deze brief gaat vandaag, maandag, de deur uit. Zowel de brief als de in Sluis uitge deelde pamfletten vloeiden voort uit het thema van het studiev/eekend. na melijk een discussie over de milieuhy giëne in het deltagebied. Aan het week end werd deelgenomen door de jeugddienstcommissies ^an de rooms- katholieke, de gereformeerde en de hervormde kerken in Zeeland. HULST Zaterdag is ter gele genheid van dc opening van een nieuwe vleugel van hel Janseni uslyceum te Hulst en het 50- jarig bestaan van deze katholie ke middelbare school een reü nie van oud-leerlingen gehou den. In de aula van het lyceum ver welkomde rector Boeren een honderd reünisten. De spreker ging nog even in op de organi satie van deze dag, die niet helemaal vlotte, omdat er te laat aan begonnen was. Door opheffing van de bond van oud- leerlingen', aldus de heer Boe ren, moest men nu met grote spoed deze dag als het ware uit de grond stampen'. Dit was dan ook de reden dat zo weinig mensen gehoor aan de oproep van het lyceum hadden gegeven. Hij lanceerde dan ook het voor stel tot de oprichting van een lustrumcommissie te komen, die iedere 5 jaar een uitgebrei de reüniedag met een zeer be hoorlijke inhoud kunnen organi seren. Hierna haalden verschei dene oud-leerlingen voorbeelden van plezierige voorvallen uit het verleden aan. Naast het ontmoe ten van oude bekenden konden de oud-leerlingen de school be zichtigen met daarbij een ten toonstelling van foto's uit het 50-jarige verleden, terwijl in de bibliotheek dia's werden ver toond. Hierna ging men naar hotel van Oostrom waar een wel voorziene mosselmaaltijd op de reünisten wachtte. Als sluitstuk was er in .De Koning van Engeland' een groot bal. Hier groeide het aantal oud leerlingen aan en drie k vier honderd man beleefden tot diep in de nacht een gezellig feest. De boerenkapel De Kallaseien' en een Belgisch amusementsorkest zorgden voor een sfeervolle en gezellige stemming. ,/n de ban van het gebeuren' ,In de Prins van Oranje' te Goes Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer U M. Renser te Sint Jansteen voor het kandidaatsexamen rechtgeleerdheid. GOES Verscheidene honderden be-1 langstellenden hebben vrijdagavond in De Prins van Oranje' te Goes de re gionale presentatie voor Zeeland be leefd van .In de ban van het gebeu ren', de discussiefilm over .welvaart en welzijn* (en de vierde dimensie van mens en wereld) van de Amsterdamse cineast Dirk-Jan Bijker. De filmer zelf was erbij aanwezig, evenals de heer W. Schüleman, een hoogbejaarde Vlissinger, die werd ge portretteerd en in de film voorkomt. Zij beiden werden met de andere aan wezigen verwelkomd door ds H. M. Strating. voorzitter van het interkerke lijk Deltaberaad dat voor deze film samen met de filmacademie in Amster dam de opdracht gaf. Ds Strating her innerde aan de achtergrond van de totstandkoming van de film: .de pas tores waren nog wel eens bezorr.d als zij zagen wal er allemaal aan de gang ging in de delta. Men had soms de idee alsof de voordelen zoveel miljard waren en de nadelen zoveel miljoen, dus dat het dan maar moest gebeuren. Zo ging het in 1966 met het deltaplan in de tweede kamer ook. Maar waar de mens in het geheel der ontwikkelin gen bleef werd niet gezegd'. De bedoeling van de discussiefilm Is dat die iets losmaakt, een discussie over welvaart en welzijn. .In niets is te herkennen dat dit een film van de kerken is. Maar als u het wilt zien zit het er wel in', aldus ds Strating over ,In de ban van het gebeuren', die verschillende persreacties heeft ge kregen. Ds Strating verwees onder an dere naar kritiek van een landelijk ochtendblad op minister Klompé's woorden in Zlerikzee bij de centrale presentatie ten aanzien van het af remmen van de welvaart in de rijke landen ten behoeve van de ontwikke lingslanden. De minister heeft vegen uit de pan gekregen, zij is mans ge noeg om zelf te antwoorden. In één van de dagbladen (het Alg. Dagblad red.) stond een verward verhaal over Delta waarheen?' Daarin staat dat wij als kerken niet duidelijk genoeg zijn met deze film. Dat is ook niet de be doeling: iedereen moet er over gaan praten, er is daarom niets gesugge reerd, niets opgelegd met deze film', aldus ds Strating. Al direct na de eerste vertoning (de film wordt op elke bijeenkomst twéé maal gedraaid) ontstond een levendige discussie met maker Dirk-Jan Bijker. waarbij zelfs een predikant de film Den uitermate moderne preek' noem de. Dit weekeinde draait de film op .Hedenesse' in Cadzand. De komende dagen en maanden zijn al behoorlijk volgeboekt door onder andere de ver eniging voor milieuhygiëne, het vrije tijdscentrum in Middelburg, de pro vinciale kerkvergadering der hervorm de kerk. de rijkskweekschool, de ring Tholen van hervormd-gereformeerde jeugdverenigingen en een tweedaagse bijeenkomst van de nationale raad voor maatschappelijk welzijn op .He denesse' (11 en 12 december). (ADVERTENTIE) giëne centraal. Uit de projectgroep .Actie' resulteerde het idee om zon dagmiddag onder het Belgische kopers- publiek in Sluis een manifest te ver spreiden. Het is de bedoeling, dat de jeugddienstcommissies in eigen kring de door de projectgroepen uitgewerk te schema's gaan toepassen. Men is; ook bereid de schema's aan anderen! ter beschikking te stellen. Het studieweekend milieuhygiëne del tagebied 3tond onder leiding van de; wika's R. YVasterval D. Hiensch, T.| van Maurik, de jeugdwerkleiders F. Bergwerff en F. Smits, de kapelaans: T. Brooijmans en V. Schoenmakers' en ds Y. van der Schoot. Het was liefde op 'teerste gezicht Metéén toen ik die ring in de etalage zag liggen - een vonkenschietend sterretje in wit goud gevat - wiet Ik: dit is hem! De ring van mijn dromen, sierlijk, gracieus, met een echte brillant. Nog nooit heb ik iets gekocht waar ik zó blij mee was 1/4 karaat In wit of geel goud vanaf 500.- heetman edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 82 tel. 116670 filiaal: ooslzeedljk 155-157 rotterdam Zeeuwse musici gaan concerteren in Groningen GOES De violiste Gerda Bromlow, de fluitiste Trudie Gunst-Dekker, de violiste Else Bongers en de organist Stoffel Gunst gaan in de week van 19 tot en met 24 oktober een viertal kamerconcerten geven in de provincië Groningen. De baten van hun concerten zullen zijn bestemd voor de stichting ter be vordering van de restauratie van oude Groningse kerken. De Groningse tournee van deze Zeeuw se musici die behalve mevrouw Gunst allen zijn verbonden aan de Zeeuwse muziekschool is een initia tief van Else Bongers. VLISSINGEN Ir. M. A. Geuze uit Poortvliet en de heer A. J. Kaland uit Middelburg krijgen zitting in een com missie van wijze mannen die het hoofdstuk van de CHU heeft benoemd om gegadigden voor een tweede-ka merlidmaatschap te selecteren en te rangschikken. Op de voorlopige kandi datenlijst van dc CHU voor de tweede kamer komen 200 namen voor. Van de commissie maken verder deel uit mr. IJ. Scholten uit Den Haag (voorzitter), mr. H. K. J. Beernink uit Rijswijk, mevrouw D. J. W. de Graaf- Nauta uit Sneek, drs J. van Hellem uit Capelle aan de IJssel en C. J. de Mastrigt uit Zeist. De commissie zal uit de 200 kandidaten de geschikte kamerleden sorteren en hen binnen zes weken aan het hoofdbestuur voordragen. Eén man is zeker van zijn uitverkiezing en van zijn plaats. Dat is minister Udink, die onlangs door de Unieraad ais lijsttrekker is benoemd. De alfabetische lijst van kandidaat-kamerleden wordt in de eer-, ste helft van januari door het hoofd bestuur gesanctioneerd en doorge stuurd naar de verenigingen die voor 15 gebruari hun voorkeur voor de volgorde moeten vaststellen. In de tweede helft van februari zal de kan didatenlijst van de CHU voor de twee de kamer dan definietief zijn. De CHU heeft in de huidige tweede kamer 12 zetels. Avonden Ter voorbereiding van de discussies in Hedenesse werden dc afgelopen we ke». in Vlissingen. Middelburg. Goes, Kapelle en Sluiskil gespreksavonden gehouden. Ambtenaren van de provin ciale griffie verzorgden bij die gele genheid een stukje voorlichting over de industrialisatie in Zeeland. In Hedenesse zelf werd zaterdagmid dag de in opdracht van het interker kelijk deltaberaad vervaardigde dis cussiefilm Jn de ban van het gebeu ren' gedraaid. Zeven projectgroepen werkten vervolgens schema's uit voor (onder meer) een Klankbeeld, een kerkdienst, een gespreksavond. een actieprogram en een les voor de zesde klas lagere school. Bij deze projecten stond uiteraard de milieuhy- MIDDELBURG De vereniging ter bevordering van de Zeeuwse visserij- belangen .Zevibel' vreest, dat door de aanleg van een pijpleiding voor het transport van ruwe olie van het Bot- lekgebied naar de te bouwen raffina derij van Total Nederland NV in hel Zuidsloe grote gevaren zullen ont staan, onder meer voor de visserij in de Oosterschelde. Hierbij wordt aangetekend, dat de beroepsvisserij in Zuidwest-Nederland reeds zwaar getroffen is door de aan leg van de Deltawerken. Zevibel heeft zich tot minister drs Bakker van ver keer en waterstaat gericht met een schrijven waarin adhesie wordt be tuigd aan het adres van de vereniging voor milieuhygiëne Zeeland, dat op 2 oktober jl naar de minister is ge stuurd. Zevibel heert de minister verzocht ,het daartoe te leiden, dat de aanleg van de pijpleiding onmogelijk zal wor den gemaakt door het tijdig treffen van terzake nodige maatregelen'. VLISSINGEN Honderden oud-leer- lingen van de Vlissingse De Ruyter- school' lid van de vereniging vanj oud-leerlingen hebben elkaar zater-! dag weer getroffen. Het bestuur van de vereniging had alle registers open-! getrokken voor de organisatie van de jaarlijkse reünie, die de deelnemers, de keuze bood uit een keur van veelal ontspannende activiteiten. De reünie! mondde ook ditmaal uit in een groots opgezette feestavond in ie sporthal van het internaat, door meer dan zevenhonderd deelnemers bijgewoond. Enkele tientallen deelnemers kozen 's- morgens al vrij vroeg het sop - zal dat voor de meesten nauwelijks het ruime sop zijn geweest: ze scheep ten zich in voor een hengel wedstrijd op de Oosterschelde, die een groot deel van de dag in beslag nam en door de sociëteit van het Loodswezen georganiseerd was. Voor wie het zaterdagmorgen wat rustiger aan wilde doen, waren er andere mogelijkheden. Een bezoek aan de De Ruyterschool' bijvoorbeeld, waar het .open dag' was, om nog eens op te halen hoe het allemaal geweest is, een kijkje naar de maquette van het Loodswezen, waarop de nautische situatie in zuid-west-Noieriand in beeld is gebracht, het bijwonen van enkele voorstellingen van films, ge maakt rond de Vlissingse zeevaart school en daar hoorde meestal bij: een wandelingetje over de zonnige boulevard Wie vissen een te rusti ge sport vond. kon in de morgenuren voorts zijn hart ophalen tijdens een volleybal-competitie in de gemeentelij ke sporthal Teams van de leraren, de loodsen, de scheepswerktuigkundigen, de stuurlieden en de gasten traden daar tegen elkaar binnen de lijnen. r-n evenals vórige jaren bleken de lood sen en de scheepswerktuigkundigen over de sterkste volleybalteams te beschikken: behalve vorig jaar won nen de loodsen alle toernooien, vorig jaar werden de scheepswerktuigkundi- over de allersterkste volleybalploeg te SKI beschikken. Rally Aan het begin van de middag concen- treerde de drukte zich op het terrein k. X bij het internaat in Paauwenburg Daar ging namelijk een evenement van start, dat grote belangstelling trok: een oriëntatierit voor auto's over de Walcherse wegen, die eindigde bij de Scheldepoortwerf in het Sloege bied. De rally bleek een onderdeel van de reünie te zijn. dat bijzonder aan sloeg. Enkele tientallen andere deelnemers kwamen 's-middags ook in het Sloegf- bied terecht, maar dan voor een ex cursie naar Hoechst. waar men werd geïnformeerd over de produktie van het bedrijf en de verschillende fabrie ken kon bezichtigen. In aansluiting on de excursie was er een bezoek aan de nieuwe marinekazerne, die men even eens nader kon bekijken. Intusse was er ook aan de kinderen van df reüniegangers gedacht: voor de klei:: sten was er het eerste deel van d> middag een soort .chrèche', waar da mes, wier mannen op zee zaten, voo de organisatie van verschillende kir derspelletjes zorgden. Later in de middag was er in de speciale piste in de interiaatssporthal een succesvol voorstelling voor het jeugdcircus .H" gerop' uit Goes. En na het diner trof iedereen iedei een weer tijdens het hoogtepunt var, de reünie, de feestavond in de voor die gelegenheid zeer sfeervol aangekle de sporthal van het internaat, waar tussen de dansmuziek van .The Varia-1 tions links en rechts heel wat herinne ringen werden opgehaald De spits van de feestavond werd afgebeten, door een enthousiast ontvangen, kleurrijk optreden van het Vlissingse' Majorettenpeloton en in de loop van het feest reikte directeur G. Brouwer van de De Ruyterschool' als erelid van de vereniging van oud-leerlingen de eerste prijzen uit aan de winnaars van de verschillende evenementen. MIDDELBURG JEUGD MUZIEK Een door de hoge kerkruimte gestimu- leerde, optimale driemensionale geluias. kwaliteit kreeg zaterdagavond een im provisatie voor trombone, klarinet en elektrische gitaar, het besluit van een onvergetelijk muziekgebeuren in de Wandelkerk (onder de Lange Jan) van Middelburg. Zij werd ten gehore ge bracht door drie. van hun instrumenten bezeten, jonge artiesten: Frans van Luin (eerste trombonist van het Nederlands Blazers Ensemble en van het Rotter dams Philharmonisch Orkest), de klan- nettist Sjef Douwes (Arditokwintet. Ne derlands Blazers Ensemble) en de Bre dase gitarist Benny Ludemann. Al im proviserend, Van Luin in de Koorkerk. Douwes in de torenruimte, Ludemann in de Wandelkerk. gaven zij een per soonlijke visie op een hun door Daan Manneke ter hand gesteld schetsplan. Allengs voor een merkwaardige verras sing zorgend: naarmate zij .door de ruimte wandelend' hun opdrachtgever naderden, gaven zij hun eigen identiteit prijs. In een .psychologisch unisono', een citaat uit het ,Veni Creator spiri tus' van de 15de-eeuwer Guülaume Du- fay, mondden hun improvisaties uit: een eensgezinde aanbidding van een ver muziekverleden. dat meer banden met het heden heeft dan de argeloze toe hoorder bevroedt. Het was een avond waar een stuk hel dere informatie verstrekt is over alles wat in onze vastgeroeste, op de negen tiende eeuw gebaseerde concertprak tijk. gedicteerd door materialistische overwegingen en burgermansfatsoen niet aan de orde gesteld wordt: schep pingen uit Middeleeuwen en Renaissan ce enerzijds, actuele composities ander zijds (voor moderne musici moet je, evenals voor hedendaagse schilders, schrijvers, filmers oppassen: ze bedrie gen de boer waar-ie bij staat). Het komt mij voor dat wij zoetjesaan voldoende ingelicht zijn over het Noodlot dat Beethoven achtervolgde en over de psy chopathische melancholie van Tchai- kowsky die hem tot zelfmoord dreef, om thans aandacht te gaan besteden aan de muzikale taal van onze levende kunstenaars. Aan wier integriteit niet bij voorbaat getwijfeld mag worden. Dat doen we ook niet ten aanzien van onze tijdgenoten-ruimtevaartdeskundi gen. Af en toe honoreren we onze tijdgeno ten-componisten met een aanmoedi gingsprijs (Daan Manneke in 1967), maar op dezelfde dag en oio hetzelfde uur organiseren we in hetzelfde gebou wencomplex, een deur dertig meter ver der, buiten alle cultuurspreidingsafspra ken om, een traditiegebonden concert met beroepsmedewerking in de Provin ciale Muziekbibliotheek. Opdat of waar mee de stem van een op Europees ni veau scheppend Zeeuws musicus door weinigen gehoord wordt. Een fascine rende stem, met name in de grandioze cantate .Qui justus est, justificetur ad hue' naar Bijbelteksten voor zestien zangers (Madrigaalkoor Bergen op Zoom), klarinet, trombone, gitaar, vijf bekkens en tam tam. Het ongeveer zes tig koppen tellend publiek dat in het met kleurendia's en spotlights verlichte kerkgewelf op informele wijze rond de uitvoerenden gezeten was. onderging deze zich (letterlijk) in ruimte, tijd en kleur verschuivende compositie als een schok: deze volstrekt nieuwe muziek bleek waarachtig communicatief te zijn. Deze constatering was het onvergpfp- lijkste moment van dit concert waartoe Jeugd Muziek het initiatief nam. Het uit lekezangers gevormd Madri gaalkoor van de Bergense Muziekschool (dirigente: Elsa Hernady-Van Bueren) had eerder zijn voortreffelijke hoeda nigheden doen horen in canzonettes van Monteverdi en later in ongemeen fraaie liederen van Hugo Distier. In muziek van Bach, Rameau, Stravinsky en de Nederlander Carel Brons excel leerden Ludemann (in het bezit van een magnifieke gitaar). Van Luin, Douwes (fenomenaal!) en Cees Smetsers (eerste slagwerker Limburgs Symfonie Orkest) ieder op hun beurt. Een ballade van de middeleeuwse dichter Villon gaf Smet sers op Schoenberg.se wijze (Pierrot Lunaire) gestalte: een vallende en stij gende spreektoon die als een droom in wakende toestand verstandelijk becom mentarieerd werd op het door hem virtuoos bespeelde slaginstrumentari um. Daan Manneke gaf de uitbundige toehoorders een volledige reprise van zijn cantate als toegift. Een gedenk waardig concert, dat naar ik hoop, de weg in Zeeland zal effenen naar een vernieuwing van de concertpraktijk. G. W. B. (ADVERTENTIE) Dat waren bij de hengel wedstrijd de heer C. M. Kole uit Vlissingen; bij het volleybaltoernooi de heer L. Breel (wisselbeker) van het SWTK-team; bij de autoraliy de équipe S. G. Ade- ma uit Hoek (tweede werd het equipe Goverse uit Vlissingen en derde liet équipe Mast-Mosterd uit Terneuzcn, terwijl het eerste dames-équipe be stond uit de dames Verheije en Roose velt uit Vlissingen. Volleybal was zaterdagmorgen een at tractief onderdeel van de reünie van oud-leerlingen van .De Ruyterschool'. Op de foto spelers van een stuurlieden team tegen een ploeg van de scheeps werktuigkundigen. (Foto PZC STORM Vrij krachtige tot harde wind. aan de kust wind lot storm uit west tot noordwest. Half tot zwaar bewolkt met buien, waarvan sommige met ha gel. Lagere temperaturen. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag BUIIG MET KANS OP HAGEL OF ONWEER EN VRIJ KOUD. ZON EN MAAN 20 oktober Zon op Maan op onder 17.36 onder 14.10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2