VV CLINGE BESCHULDIGT ARBITER VAN BLACK-OUT Weinig kans op hoofdklas in zoncfagamateun/oetbal HELMUTH BENTHAUS: FC BASEL IS HIER GEKOMEN OM TE SPELEN EN NIET OM MAAR TE PRATEN... Het is altijd mogelijk dat ik zelf moet spelen Uitschakeling voor Ajax een financiële catastrofe... ItFuXè*W£*v SCHAAKINTERLAND WEER IN VLISSINGEN LANDSTITEL LANGEMATSPRINGEN VOOR JONGENS VTV VLISSINGEN 9 BIG COMMENTAAR TRAINER-SPELER WEIGERDE Premie Achttien ALGEMENE VERGADERING DISTRICT ZUID I DISCUSSIE WORDT WEL VOORTGEZET MDERLAAG (5-1) ONGELDIG LATEN VERKLAREN' VOORZITTER: HIJ HEEFT HET ZELF GEZEGD! Omgedraaid Meer dan 100 Ondanks dubbele beenbreuk treedt voetballer toch in het huwelijk ^oorbeeld DINSDAG 20 OKTOBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SCHIPHOL -— Be spelers van de FC pioenen tegen Ajax uitkomt, zijn giste- mer, Odermatt. Wenaer, Kunz en Ram- Basel. dat woensdag in de tweede ron- ren op Schiphol aangekomen. Op de seier. Op de achtergrond Ajax-voorzit- de van de Europacup voor landslcam- foto vlnr trainer-speler Benthaus, Bal- ter Jaap van Praag. AMSTERDAM (GPD) De heer Ochsenbein, secretaris van FC Basel, had toch gelijk, toen hij de spelers van zijn club .amateurs' noemde. De Zwitserse toppers mogen dan door het voetbal aan een bijverdienste van zo'n slordige 1600 gul den in de maand kunnen komen, hun instelling buiten het veld lijkt echter nog steeds op die van een gemiddelde Ne derlandse amateurclub. ,Wij zijn hier gekomen om te spelen en niet om te praten', zei trainer-speler Helmuth Benthaus gisteren na aankomst in het Amsterdamse Howard John- son's hotel in het hartje van de stad. De oefenmeester, en met hem de zestien spelers die het KLM-toestel uit Zürich aanvoerde, weigerden te beseffen dat er ook vóór de wed strijd het nodige gedaan moet worden om de Europa-cup duels voor het publiek interessant te maken. Hij zag ge makshalve over het hoofd dat gastheer Ajax zeer gebaat zou zijn bij een uitverkocht Olympisch Stadion en weigerde on derhoud met de pers. Walter Balmer (22). Helmuth Hauser (29), Peter Wenger (26), Edouard Man- zoni (23), Otto Demarmels (22) en Paul Fischli (25). Het is zo goed als zeker dat Helmuth Benthaus woensdag niet kan rekenen op Hauser en Kiefer, die resp. met een rug- en knieblessure tobben. Ook Ram- seier, één van de zes spelers die deel uitmaken van de nationale selectie, is geblesseerd, maar voor hem bestaat nog de mogelijkheid dat hij voor het eerste treffen met Ajax genezen zal zijn. De vier spelers die zaterdag in het Zwit serse elftal tegen Italië speelden (Oder matt, Kunz, Balmer en Wenger) hebben die vuurproef goed doorstaan. De wed strijd eindigde in 1-1. Schneiter: Jïet blijft natuurlijk erg gevaarlijk om je beste spelers zo vlak voor een Europa cupduel af te moeten staan, maar er is bij ons geen andere mogelijkheid. De voetbalbond houdt bij de samenstelling van het interlandprogramma geen reke ning met de belangen van de topclubs.' Benthaus: ,Er is altijd nog een moge lijkheid dat ik zélf moet spelen. Daarom bereid ik me net zo als alle andere spe lers op het duel voor. Dat betekent geen lange gesprekken en geen telefoonge- rinkel. Ik ben bereid om uiteenzettin gen te geven, maar dan pas donderdag morgen. Na de wedstrijd heb ik tijd ge noeg. Intussen zal de heer Schneiter, onze perssecretaris, voor de communi catie zorgen'. En hij vertrok naar rustiger oorden, ge volgd door zijn teamgenoten die hun uiterste best deden de persfotografen om de tuin tc leiden. Voor Schneiter geen ongewone gang van zaken. .Voor een wedstrijd is Benthaus zelfs niet voor het bestuur te spreken. Hij bereidt zich altijd erg intensief op een belang rijke ontmoeting voor. Het gebeurt vaak dat de bestuursleden vlak voor het begin van de wedstrijd de opstelling nog niet weten, maar dat verontrust ons niet. Benthaus heeft het volledige vertrouwen van liet bestuur', aldus de goedmoedige Zwitser, die verder weinig concreets te melden had, omdat de be slissingen uiteindelijk toch door Bent haus genomen moeten worden. Zeker is alleen dat de trainer voor zijn r.ien man heeft meegenomen. Dat is in ti enman heeft meegenomen. Dat is in de eerste plaats hijzelf i.Het trainer schap is uitstekend te combineren met spelen. Tot nu toe is het altijd goed ge gaan, dus waarom zou het eventueel niet tegen Ajax kunnen'), de doelver dedigers Marcel Kunz (27) en Josef Laufenburger (26), de verdedigers Josef Kiefer (27), Walter Mundschin (23), Pe ter Ramseier (25), Roland Paolucci (23) en Urs Siegenthaler (22), de midden velders Karl Odermatt (27), JUrgen Sündermann (30), Stefan Reisch (28) en Bruno Rahmen (22) en de aanvallers Bij een overwinning op Ajax wacht de .amateurs' van FC Basel een extra pre mie. Hoe hoog die zal zijn, weet nog niemand. .Ik heb er zelf ook geen idee van', zegt Schneiter, ,wij hebben op dat gebied geen enkele ervaring. FC Basel won vorige maand weliswaar van Spar- tak Moskou, maar wat de voetballers daarvoor kregen, is zelfs nu nog niet bekend, omdat het slalaris over die pe riode nog uitbetaald moet worden.' Bij de aankomst van FC Basel op Schip hol ontbrak gisteren aanvankelijk aan voerder Karl Odermatt. De 27-jarige verkoper arriveerde kort na de groep met het lijnvliegtuig uit Genève. Oor zaak van deze verlate trip was de hui dige tijdelijke werkkring van de middenvelder. Momenteel maakt hij na melijk als dienstplichtig soldaat op herhaling deel uit van de bewakings troepen die het internationale vliegveld van Genève tegen kapers beschermen. Hij vloog rechtstreeks uit Genève om het maximum-aantal vrije dagen niet te overschrijden. Gisteravond oefenden de Zwitsers op één van de bijvelden van het Olympisch Stadion. Vanavond om zeven uur zal Helmuth Benthaus zijn spelers nog maals onder handen nemen, vóór zij zich de laatste uren voor de match in alle rust gaan voorbereiden. Voor woensdag arriveren in Amsterdam met zeven vliegtuigen en o.m. een extra trein ongeveer 2000 Zwitserse suppor ters. BREDA Nauwelijks een kans van slagen heeft de suggestie om in het zondagamaleurvoet- bal één of meer hoofdklassen in te stellen. Dat was zaterdag middag in hotel Cosmopolite te Breda de mening van voorzit ter I. W. Bakker tijdens de alge mene vergadering van het dis trict Zuid I van de KNVB, De heer Bakker herinnerde aan de enquête die onlangs onder de eerste klassers is gehouden Van de 72 eerste klassers waren 33 clubs voor handhaving van de huidige toestand (zes eerste klassen), 22 voor instelling van drie (regionale) hoofdklassen 15 voor twee (regionale) hoofd klassen en 2 clubs voor het in stellen van één landelijke hoofd klas. Naar de mening van de heer Bakkei was de uitslag van deze enquête ech ter sterk beïnvloed door de gedachte dat de clubs kunnen rekenen op een reisvergoeding van de KNVB als in derdaad hoofdklas(sen) wordt (wor den) ingesteld. ,De clubs die zullen uitkomen in een eventuele hoofdklas zullen vanzelfsprekend voor aanzien lijk hogere reiskosten komen te staan', aldus de heer Bakker, ,maar het is nu wel zeker dat de KNVB geen reiskostenvergoeding zal geven. En ik ben er van overtuigd dat de enquête een heel andere uitslag had opgeleverd als de clubs hadden gewe ten dat zij geen financiële bijdrage zouden krijgen. Dan zouden nog veel meer clubs voor handhaving van de huidige situatie zijn'. Toch wel het sectiebestuur zondaga- mateurvoetbal de -discussie over hei instellen van een of meer hoofdklas sen nog voortzetten. Zo zal er metter tijd een hoorzitting worden gehouden over dit onderwerp. De heer Bakker De sectie gaat nu met name uit van het instellen van drie hoofdklassen Er zal dan in feite één hoofdklas boven twee districten komen. De reis kosten zullen in dat geval heel wat minder groot zijn'. Mr. G. Brokx aanwezig namens liet bondsbestuur van de KNVB wees er overigens op dat .heel dit plan nog in de kinderschoenen staat': JDe dis cusslc moet in feite nog op gang komen. En als er door het instellen van drie hoofdklassen inderdaad een andere ophouw van de competitie komt, zuilen niet alleen de eerste vlassers in de discussie worden be trokken maar vanzelfsprekend ook dc besturen van de tweede, derde en vierde klassers omdat een nieuwe op bouw zijn invloed op alle competitie- zal doen gelden', aldus de hrr- Brokx. Deze overigens nog zeer vage nieuw i olannen waren voor de heer Bakkei aanleiding te stellen dat dit wel een reden te meer is om de versterkte degradatieregeling in het district Zuid t uit te stellen: .Want, als er inder daad hoofdklassen komen, kan de competitie-indeling in Zuid I tegelij kertijd geregeld worden'. Aanstaande zaterdag zal tijdens de jaarvergade ring van de sectie zondagamateurvoet bal van de KNVB in Zeist een voor stel van het district Zuid I aan de orde komen om de districtsbesturen vrijheid van handeling te geven wat betreft de indeling van de competities. Daarmee wil het district Zuid I voor komen dat de versterkte degradatie in dit district moet worden doorge voerd. Op de agenda van de vergadering voor zaterdag aanstaande staat een .voorstel van de bondsafgevaardigden voor het district Zuid I, de heren Th Blijdestein, H. M. Houben, A. F. H, Kiepen, F. C. J. Pigmans en S. Simon- se, om te besluiten dat districtsgewij ze zal worden bepaald of de terugkeer van semi-profclubs uit het betaalde voetbal in het amateurvoetbal eventu eel zal moeten leiden tot blijvende indeling van 13 of 14 clubs per compe titie-afdeling'. De heer Bakker kon de vergadering zaterdagmiddag niet vertellen of dit voorstel van Zuid I veel steun zal krijgen: .We weten dat ook het dis trict Zuid II wel iets voor ons voor stel voelt. Ook een woordvoerder van West II sprak met instemming over onze suggestie. Waarschijnlijk zou de ze woordvoerder achter het voorste' van Zuid I gaan staan'. De heer Simonse voegde daaraan to dat de indieners van het voorstel vai Zuid I aan alle bondsafgevaardigder van de andere districten een schrijven (alsmede de motie van het district Zuid I) hebben gestuurd. De heer Van der Aa van de 2e klasser OJC uit Rosmalen meende dat het voorstel niet juist op de agenda voor de bondsvergadering is gekomen: Jïet voorstel houdt geen rekening met de oestaande situatie maar alleen met een situatie die in de toekomst kan ontstaan, namelijk als er weer prof clubs terugkeren naar de gelederen van de amateurs' De heer Brokx meende echter dat tijdens de bonds vergadering gehandeld zal worden naar de .geest van het voorstel': .We nullen niet als letterzifters optreden U moet vertrouwen hebben in de be- stuurderen die het district Zuid I vertegenwoordigen', aldus de heer Brokx. Opvallend was de grote opkomst za terdagmiddag voor de algemene ver gadering van het district Zuid I. Niet temin werd de agenda pijlsnel afge werkt en reeds na vijf kwartier verga deren kon de heer Bakker het slot woord spreken. WASSENAAR (GPD) Rinus Michels weet zijn belangen duidelijk geschei den te liouclen van die van Ajax-penningniccster Henk Timman. Het belangrijkste voor de Ajax-oefenmeester die gistermiddag met slechts veertien spelers is neergestreken in hotel Duinoord in Wassenaar om zich in alle rust te prepare ren op de thuiswedstrijd tegen FC Basel is niet het feit of het stadion wel of niet Is uitverkocht, of er wel of geen televisie-uilzending komt, maar het re sultaat. Michels concludeert dan ook: .Wat voor invloed het publiek op de spelers uit oefent is een moeilijke zaak. Een juichend stadion werkt zeker stimulerend, maar anderzijds lean afkeurend gefluit en handgeklap averechts werken' Toch kan ook Michels moeilijk om het feit heen dat een vroegtijdige elimina tie in het lucratieve (mits de tegenstanders voor het publiek maar attractief genoeg zijn) Europacup I-toernooi voor Ajax niet minder dan een (financiële) catastrofe betekent. De tijd dat de landskampioenen vrees en verderf zaaiden op de Nederlandse velden lijkt alweer ver weg, terwijl een nieuwe landstitel (na de toegespitste concurrentie van niet alleen Feijenoord) nog veel verder van huis ligt. Het is een factor die in de Ajax-calculatie zeer zwaar weegt. Michels: .een catastrofe is misschien een te groot woord, alhoewel het bepaald overdreven zou zijn als ik zou zeggen dat wij een uitschakeling leuk zouden vinden. Er staat uiteraard echt wel wat op het spel'. Temeer daar de recette tegen Tirana en de (voorlopige) opbrengst van de strijd tegen Basel beneden de verwachtingen zijn gebleven. Michels: ,Het pu bliek is een beetje verwend. Vroeger kwamen de mensen voor een Europacup wedstrijd uit Twente, Limburg, Brabant en noem maar op. Het stadion zat grotendeels vol met mensen van buiten. Dat is nu veel minder. Ik geloof ook niet dat zij dat enthousiasme kunnen hebben als destijds. Dat krijg je nu al leen nog maar bij echte tegenstanders'. Michels is er echter van overtuigd dat Basel in Amsterdam vanuit een verde digende uitgangsstelling zal opereren. De wedstrijd B3sel-Zürich (waar hij een aandachtig toeschouwer was) is wat dat betreft geen graadmeter. ,Het was liet typische spelletje dat bij een thuiswedstrijd hoort. Er werd veel ge ïmproviseerd, terwijl het leek of er geen lijn in zat. Maar die was wel degelijk aanwezig'. Wat dat betreft is Celtic waar Basel vorig seizoen tegen opereer de een betrouwbare indicatie. Michels: Celtic heeft er ook niet meer dan twee in gekregen tegen Basel. Ik weet niet of het elftal veel verschilt aan dat van vorig jaar, maar dat zegt toch wel iets'. Over het fenomeen Benthaus (trainer-speler) maakt hij zich vooralsnog weinig zorgen. Michels: .Dat vind ik wel romantisch. Het is voor Basel in het verleden naar ik heb vernomen wel eens praktisch geweest ook. Hij houdt het echter geen volledige wedstrijd vol'. Toch geeft de strijd met de Zwitserse semiprofs Michels meer kopzorg dan het duel met. de amateurs uit Tirana. Toen was hij rijkelijk gul met zijn prognoses en maakte hij van zijn opstelling geen geheim Dit in flagrante tegenstelling tot Wassenaar oktober 1970. De opstelling? Nee, die kan ik nog niet zeggen, die hangt af van de manier waarop ik spelen wil'. Het Ajax-brein heeft nog ruim een etmaal om in de gezonde duinlucht over deze belangrijke zaak na te denken. (ADVERTENTIE) Pak een pakje. Sportieve pakjes horen er helemaal bij. Wij hebben ze in een aantal tweeds, jaquards en jerseys. Met jasjes in o.a. baltle-dress style. Met midirokken waarop leuke knoop-zak-rits garneringen. Eigenlijk zit alles wat u zoekt erbij. Kom maar kijken. PS. Bij midi horen laarzen. U kunt er van ons even een paar aantrekken. Kunt u zien hoe goed dat staat. Breda - Tilburg - Roosendaal - Middelburg VLISSINGEN De interlandwedstrijd tussen de schaakteams van Nederland en Engeland is zaterdag 31 oktober en zondag 1 november in het Schelde- kwartier te Vlissingen weer te beleven. Van beide zijden treden er ditmaal acht senioren, één dame en één senior tegen elkaar aan. Het Nederlandse tiental is als volgt samengesteld: Jan Hein Donner. Eddy Scholl. ir Frans Kuijpers, Hans Ree, Hans Bouwmeester, Jan Timman. T. D. van Scheltlnga, Rob Hartoch, mevrouw Corry Vreeken-Bouwman en junior M. Viergever. Voor Engeland treden aan: R. G. Wade. R. D. Keene. W. R. Hartston. P. H. Clarke, A. J. Whiteley, M. J. Gorden, G. S. Botterili, S. Webb, mrs J Hartston en junior R. G. Eales .Op zaterdag beginnen de wedstrijden om twee uur en op zondag beginnen de tientallen 's morgens om 11 uur reeds met de partijen. De NV Koninklijke Maatschappij De Schelde heeft wederom medewerking aan dit belangrijke schaakgebeuren verleend, onder meer door het beschikbaar stellen van het Scheldekwartler. CLINGE/VLISSINGEN De voetbalvereniging Clinge gaat een poging ondernemen om de zondag gespeelde wedstrijd Zie- rikzee-Clinge ongeldig te laten verklaren. Maar voorzitter A. E. van de Kelen van Clinge zelf ver wacht niet dat deze poging ook slagen zal: ,Pe scheidsrechter ontkent nu dat hij ons onmiddel lijk na afloop van de wedstrijd in het gelijk heeft gesteld. Wij hebben dus nu de scheidsrechter tegen ons en dan maak je weinig klaar hij de KNVB. Maar al ver wachten we dan ook dat we deze zaak niet zullen winnen, toch gaat ons rapport naar de KNVB, aldus de heer Van de Kelen. Clinge verloor zondag in Zierikzee met niet minder dan 5-1. Deze wat hoog opgelopen eindstand doet er vol gens liet bestuur van Clinge weinig toe Belangrijker is, aldus voorzitter Van de Kelen, dat het tweede en derde doelpunt van Zierikzee (waar door het 3-0 werd) jn volslagen bui tenspel positie gescoord werden', zo als hij het noemde. De heer Van de Kelen (die de wedstrijd bijwoonde) vertelt ons daarover: .Onze grensrech ter vlagde in beide gevallen voor bul tenspel. Maar de scheidsrechter ging er niet op in. Na de wedstrijd echter maakte die scheidsrechter ons her haaldelijk zijn excuus. Het is mijn schuld, zei hij, ik heb een black-out gehad, ik had die doelpunten niet moeten toekennen. Hij vertelde dat', aldus de heer Van de Kelen, ,waar spelers van Zierikzee bij waren en later ook bij het ruilen van de formu lieren. Maar gisteravond (maandag) belden we hem op en toen zei hij: dat heb ik zo niet gezegd. Ik dacht dat we nu eindelijk een scheidsrechter hadden waar we groots op mochten zijn, een man die zijn fouten eerlijk wil bekennen. En dat ontkent hij in eens. Dat zijn nu onze Nederlandse scheidsrechters', aldus een verbolgen voorzitter van de voetbalclub Clinge. De scheidsrechter bij dit duel, de heer Karei Bomer (32) uit Vlissingen (spe ler van de selectiegroep van VCK uit Koudekerke) is er weinig mee ingeno men, dat Clinge wil, dat hij een tijdje black-out is geweest. .Clinge's spelers en bestuurders hebben mijn woorden namelijk totaal omgedraaid', aldus de Vlissingse arbiter. ,Toen ze bij mij protesteerden, dat ik twee buitenspel doelpunten, het tweede en het derde van Zierikzee, goedgekeurd zou heb ben, heb ik tegen ze verklaard: Dus in jullie ogen heb ik een black-out gehad, jullie denken, dat ik het vlag gen van de grensrechter van Clinee niet gezien heb'? niet op het moment van het begin van de pass, maar aan het eind er van, op het moment dus. dat de bal neerkwam'. De heer Bomer verzekert met klem: ,Het tweede en derde doelpunt van Zierikzee waren zuivere treffers, zon der meer. Ik zal dan ook nooit op mijn beslissingen terugkomen'. De heer Bomer vervolgt: .Clinge had zich bij mijn beslissingen moeten neerleggen. Dat hebben ze niet ge daan. En nu wil Clinge het doen voorkomen alsof ik een kwartier een black-out heb gehad, waardoor ik het vlaggen van de grensrechter van Clin ge niet heb opgemerkt. Volgens Clinge was het mijn schuld, dat het een harde wedstrijd werd en dat de Clin- ge-speler zijn been brak'. Over de oorzaak van de beenbreuk van Clingespeler Blommaert is scheidsrechter Bomer eveneens zeer beslist in zijn mening: ,Het was de eigen schuld van deze speler, hij ging er te onbehouwen tegenin' Bomer meent, dat Clinge nooit zoals nu gereageerd zou hebben als de beenbreuk niet was voorgekomen. De Vlissingse arbiter is van mening, dat hij deze wedstrijd heel goed gefloten heeft. Dc heer Bomer meent ook: ,Er zit wel meer achter'. Wat dan, wil hij in eerste instantie niet zeggen. Even la- Ier noemt hij het een kwestie van afgunst, ,'t Is een soort afgunst, waar bij men het niet zo goed hebben kan, dat ik zo snel op de scheidsrechterlad- der geklommen ben en nu in mijn zesde seizoen al derde-klaswedstrijden fluit'. Overigens is Karei Bömer weinig in genomen met het optreden van Clin ge. ,Op die manier gaat de aardigheid i scheidsrechteren er wel af'. In dit opzicht heeft de heer Plet van Baaien, de secretaris van de scheids- rechtersvereniging Walcheren COVS Walcheren) de heer Van Baaien had namelijk de Clinge-secretaris gis teravond aan de lijn en vroeg toen Bömer even langs te komen nog een opmerkelijk nieuwtje. .Tijdens de vergadering van de landelijke COVS, afgelopen weekeinde in Zeist', aldus de heer Van Baaien, .werd er meege deeld, dat er vanaf het begin van de huidige competitie tot nu toe meer dan 100 scheidsrechters van de KNVB bedankt hebben, omdat zij niet meer opkonden tegen de vaak walgelijke mentaliteit van een aantal voetbal clubs'. CLINGE Ondanks een zondag middag opgelopen dubbele been breuk zal de voetballer Jo Blom maert van Clinge donderdagmid dag in Hulst toch in het huwelijk treden met Marleen Baart uit Hulst. In de wedstrijd Zierikzee- Clinge (5-1) brak Jo Blommaert hij een botsing met de Zierikzee- se linksbuiten Cor Sloutjesdijk zowel het rechter scheen- als kuitbeen. Per ambulance werd hij naar het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis in Zierikzee gebracht. Gisteren maandagarriveerde hij weer in zijn woonplaats Clin ge. voorzien van loopgips om het rechter been. Voorzichtig schui felend zal hij donderdagmiddag toch zijn eigen huwelijksplechtig heid kunnen bijwonen. Dankzij dit loopgips wordt de huwelijks dag voor Jo Blommaert en Mar leen Baart nu helemaal een on vergetelijk evenement want de belangstelling zal ongetwijfeld opmerkelijk groot zijn. Heel de voetbalclub Clinge zal donderdag middag aanwezig zijn Scheidsrechter Bömer: ,lk iicb het ze als voorbeeld gesteld en nu draaien ze het geheel volledig om. Want ik heb geen black-out gehad, nooit gehad', er aan toevoegend: ,En aan partijdigheid heb ik mijn hele leven nog nooit gedacht'. .We hadden de eerste drie kwartier heel prettig gespeeld, na de rust is het spel harder geworden. Nu wil het geval', aldus scheidsrechter Bömer. ,dat ik de grensrechter van Clinge al een paar keer had zien vlaggen, waar bij ik er aan twijfelde of hij het wel goed had gezien. Hij vlagde bijvoor beeld enkele malen voor buitenspel ZWOLLE Opnieuw is het be wijs geleverd dat Zeeland wel degelijk beschikt over voldoende jeugdig talent in de turnsport Dat bleek tijdens het afgelopen weekeinde in de Stilo-sporthal te Zwolle waar een jongensgróep van VTV uit Vlissingen de lands titel langematspringen verover de. De gymnastiekvereniging VTV nam zondag deel aan de verenigingswedstrijden die ge houden werden door de sectie keurturnen van het KNGV. Hercules uit Zwolle ah eerste uit de bus met 31,6 punt en tweede werd Texel met 31,2 punt. De uitstekende resultaten van VTV spreken nog meer tot de verbeelding als men rekening houdt met het feit dat de Vlissingse turnvereniging voor het eerst in deze wedstrijden uitkwam Bij de meisjes (12 tot 15 jaar) ston VTV veroverde deze titel met de jon gens Jan var de Sande. Henk Schip per, Tonny Moerings, Werner Hel mieh, Menno Stoffer. Hans Bommelje Hans Dupon en Ronny de Waal. Dit team stond onder leiding van trainer Jaap van de Sande. De Vlissingers verzamelden in totaal 32,6 punt. Als tweede eindigde Hercules uit Zwolle met 31,4 punt en derde werd DIO uit Oosterwolde met 27,8 punt. Bij het onderdeel kastspringen behaal- Op de fotode meisjes- en jongens groep van VTV uit Vlissingen met de trainers De Waal en Van de Sande. de dezelfde jongens van VTV de der de plaats met 30.2 punt. Hier kwam den 19 ploegen aangetreden voor de titel kampioen lange mat. De meisje- sploeg van VTV onder leiding van P. de Waal veroverde de vijfde plaats. Eerste werd Pro Patria uit Zoeter- meer met 31- punten 2e Vlugheid en Kracht uit Groningen met 30 punten. De meisjes van VTV (Susie Groot- jans, Ria Flipse. Amja van de Sande, Sari Keersemaeckers Janneke Ooie vaar, Frida Wieland en Carla van Dijk) behaalden met een klein ver schil op nummer 1 (1,5 punt) de vijfde plaats met een totaal van 29 5 punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 29