Gevangen priesters worden in Brazilië vrij veel gemarteld' Canadese maatregelen VEL Minister Klompé: in Brazilië is terreur PROCES TEGEN .STAATSVIJAND NUMMER 1' IN FRANKRIJK WERPT SCHADUW VOORUIT wintersportreizigers komen voor volle treinen te staan 3 Communistische infiltratie in Zuid-Vietnam SURREALIST GER LANGEWEG OVERLEDEN DRAKA ZWEDEN E1JDEN SCHIPBREUK Alain Geismar, leider van Maoisten staat terecht in belegerd paleis van justitie DINSDAG 20 OKTOBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KARDINAAL ALFRINK - TERUG VAN REIS BEVESTIGT: SCHIPHOL In een oude, go re voormalige slavengevange nis bij de Braziliaanse stad Sao Paulo heeft kardinaal dr B. J. Alfrink een aantal om hun politieke gezindheid vast gezette rooms-kathojieke pries ters bezocht. Juist om deze priesters en velen van hun lotgenoten zijn in Brazilië be togingen gehouden van de we reldbeweging der Katholieke Werkende Jeugd. Hun arres tatie heeft elders in de wereld, ook in Nederland, weer tot protestbijeenkomsten en -op tochten geleid. ,De priesters die ik heb bezocht samen met de (Nederlandse) bis schop van het Braziliaanse bisdom Lins. Koop zagen er vodderig uit. Het was ook een oude gevange nis zonder behoorlijke hygiënische toestanden. De priesters zagen er duidelijk onderkomen uit, maar psychisch waren ze zeker niet ge broken.' Gemarteld Het zal stellig zo zijn, dat niet alle berichten die uit Brazilië Nederland bereiken, allemaal even juist zijn, maar het is wel degelijk waar dat in Brazilië priesters zonder per soonlijke rechten worden gevangen gezet en het is ook waar dat ze vrij veel worden gemarteld, lichamelijk en geestelijk.' Kardinaal Alfrink zei maandagmiddag bij zijn terugkeer op Schiphol dat hij alles zal doen wat in zijn ver mogen ligt om tegen de behande ling van de priesters, maar ook van anderen, een protest te laten horen. De meeste van de priesters zijn vastgezet wegens hun links aandoen- NEW YORK (DPA) Het blad .New- York Times' meent te weten, dat vol gens een geheim onderzoek van Amerikaanse inlichtingendienst (CIA) de terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Vietnam gepaard zal gaan met communistische Infiltratie. Het Zuïdvietnamese staatsapparaat zou reeds door 30.000 communistische agen ten ge-Inffltreerd zijn. Het aan president Nixon voorgelegde rapport van het CIA-onderzoek zou geen aanwijzingen bevatten omtrent de levensvatbaarheid van de Zuidvietna- mese regering na de volledige terug trekking der Amerikaanse strijdkrach ten uit Vietnam. De ,New York Times' schrijft ten slotte, dat Amerikaanse regeringsambtenaren het CIA-rapport als een niet-normbepa- lend incidenteel rapport hebben stempeld. (ADVERTENTIE) Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy. LADDERS De vrouwen in de Au stralische industriestad Tembla. 80 km ten zuiden van Sydney, zijn boos. Zij zeggen dat hun kousen ladderen en in stukken vallen als gevolg van de zuren in vuile lucht, die afkomstig is van de plaatselijke staalfabrieken. Het departement van gezondheid van Nieuw-Zuid-Wales zal volgende week de klacht gaan onderzoeken. de uitlatingen voor de overheden vaak al genoeg om voor communis tische sympathieën aan te zien. Het Braziliaanse episcopaat heeft eind vorige week. zo vertelde kardinaal Alfrink. trouwens ook gereageerd op de handelwijze van Braziliaanse overheden. .Het heeft dat gedaan in een niet agressief maar wel duide lijk afwijzend stuk.' Kentering Kardinaal Alfrink had overigens ge constateerd dat er een algemene indruk in Brazilië is dat er een kentering ten goede bij de Brazili aanse regering aan hel doorbreken is. Dat de regering inziet dat liet I niet gaat op de manier die thans] wordt gevolgd: ,De president zou, zich bijvoorbeeld ook ontstemd hebben uitgelaten omdat hij van bepaalde zaken niet op de hoogte was gesteld'. Suggesties zijn gedaan om processen! die al gevoerd zijn tegen mensen i wien communistische sympathieën zijn aangewreven, te herzien. .Er wordt ondertussen wel veel ge-j daan in Brazilië voor de verheffing] van het volk dat in culturele ont wikkeling en in materieel welzijnj sterk is achtergebleven. Het is voor] een goed deel een erfenis van vori ge regeringen. Maar het is in zo'n onmetelijk land een ontzaglijke op gave.' T-er de studentenpastoor Huub Ooster huis. die tijdens zijn afwezigheid als eerste gehuwde priester voor ging in de dienst van de eucharistie ondanks het verbod van de kardi naal en de bisschoppen, zei mgr Alfrink niet veel. ,De stap van Huub Oosterhuis was mij voor mijn ver trek bekend en we hebben ons standpunt toen bepaald, zoals ook uit de verklaring van mgr Zwart kruis is gebleken. Eerst moet ik mij met de bisschoppen beraden voordat verdere stappen worden ondernomen'. Slot van pagina 1 ming voor de in Canada werkzame Amerikaanse functionarissen verzocht. Volgens een woordvoerder van het ministerie in Washington, John King, is de Amerikaanse ambtenaren in Ot- ACTIEGROEP STROHALM LICHT SCHOLEN VOOR AMSTERDAM (GPD) Hoe komt het dat zoveel mensen zich niet bewust zijn van de problemen van milieuvervuiling? Voorlichting over de oecologie, dat is de studie van de verhoudingen tussen orga nismen en hun omgeving, is voor het begrip van de gevolgen van milieuvervuiling onontbeerlijk. De middelbare school kan veel bijdra gen tot de ontwikkeling van dit be grip. De Amsterdamse afdeling van de actiegroep Strohalm schrijft deze woorden in een vijf pagina's tel lend geschrift, dat een dezer dagen aan een aantal Amsterdamse scho len is toegestuurd. Mevrouw B. Arisz, echtgenote van een Amsterdams advocaat, heeft zich belast met de publiciteit van de aktiegroep. Het manifest, zo vertelde zij ons, is bedoeld als dis cussiestof voor blologledocenten. aan de liand waarvan zij, samen met hun leerlingen kunnen spreken over de noodzaak ons milieu in stand te houden door mee te wer ken aan de handhaving van de di verse levensgemeenschappen waar uit het milieu Is samengesteld. tawa en Quebec opdracht gegeven bil- zondere voorzorgsmaatregelen te tref- Bungalow De politie heeft maandagmorgen het huis gevonden waar de minister van arbeid, Pierre Laporte, de week voor dat hij werd vermoord, door zijn ontvoerders van het FLQ is vastge houden. Het is een leegstaande houten bungalow in het plaatsje St-Hubert, 16 kilometer ten zuiden van Montreal. Voordat de politie het huis binnen ging. blies zij de deuren met explosie ven op voor het geval de leden van het FLQ boobytraps in het huis zou den hebben achtergelaten. In één van. de vertrekken bleek het een grote wanorde te zijn. Overal werden bloed sporen gevonden. Op de grond lagen kippebeentjes, oude kleren en ander afval. Volgens een woordvoerder van de po litie is het net om de verdachten van deze moord nauw aangehaald. Van de op 5 oktober ontvoerde Britse handels sattaché James Cross ontbreekt nog ieder spoor. Volgens het FLQ verkeert AMSTERDAM (ANP) In Amster dam is zondag op 78-jarige leeftijd overleden de surrealist Ger Langewcg. De ln Willemstad (N-B) geboren kun stenaar was vooral bekend als teke naar. maar hij maakte ook schilderij en en aquarellen. Veel van zijn werk is in collecties van rijk en gemeente opgenomen. Ook in musea, onder an dere het Stedelijk Museum ln Amster dam, is zijn werk te vinden. Hij was sinds 1936 lid van Arti et Amicitiae. MONTREAL Mevrouw Juliette Laporte (midden) en Francoise Laporte (rechts), resp. moeder en echtgenote van de minister, die door zijn ontvoerders werd ver moord, en de dochters van het slachtoffer verlaten het gerechts gebouw na de lijkschouwing. de 49-jarige Britse diplomaat in goede gezondheid. Dit werd meegedeeld in een communiqué van het front dat enige uren na de ontdekking van het lijk van Laporte werd aangetroffen. Sinds de ontvoering van James Cross op 5 oktober zijn in Quebec 319 mensen in hechtenis genomen. Slechts enkelen van hen zijn weer in vrijheid gesteld. Begrafenis De begrafenis van de vermoorde mi nister van arbeid, Pierre Laporte, zal vandaag een zuiver particulier karak ter dragen. Dit heeft maandag een woordvoerder van de premier van de provincie Quebec meegedeeld. .Publiek zal bij de plechtigheden niet worden toegelaten. Ook de pers en de televi sie zullen worden geweerd', aldus de woordvoerder, die eraan toevoegde dat de weduwe van de minister zich heeft verzet tegen een nationale bc*: grafenis. BEZETTING SURINAAMS RADIOSTATION OPGEHEVEN PARAMARIBO (ANP) Circa 501 scholieren die maandagochtend de omroepstudio van de stichting radio omroep Suriname hadden bezet, heb ben het gebouw verlaten na een ge sprek met de directeur van het radio station, R. Rens. f ADV BRTENTIE de „harde" matras met alle comfort van een „zachte" Slot van pagina 1 nen redden, wierpen zij zich op hun opblaasbare reddingsvlot (dinghy),1 maar in de haast gelukte het hun niet dit volledig vol lucht te doen stromen. Met 't half opgeblazen ding hy sprongen zij overboord. Zij wa ren toen de kust tot op ongeveer vier mijl genaderd. Omdat varen onmogelijk •■-■as, klampten ze zich zwemmend a; n het vlot vast. Geholpen door ae stroom bereikten ze omstreeks één uur het strand bij de zuidpunt van Texel. De gebroe ders Ostervall moeten zich op een onbewoond eiland hebben gewaand, want het vergde nog een mars van drie kwartier, voordat ze aan de oostkust de eerste tekenen van be woning zagen. Dat was bij een com plex van mariniers. Voor Bo en Sonny was het leed toen geleden. Gestoken in geleend ge vechtstenue stortten ze zich op vele koppen koffie en een stevige warme hap. Wat ze verder zullen doen, wis ten ze gisteren nog niet. Het jacht van de twee broers, die allebei ge trouwd zijn en kinderen hebben, was goed verzekerd. Het avontuur had een abrupt eind gemaakt aan tien jaar oude zeildromen, welke drie jaar geleden gestalte kregen met de bouw van een eigen schip. Hoewel geen radio-apparatuur aan boord, was de schipbreuk niet on opgemerkt gebleven. Vanuit de vuurtoren te Huisduinen was waar genomen dat het scheepje naar de kelder ging. Daarop voer ae reddingsboot .Suzanna' uit terwijl op Texel de plaatelijbe reddingscom missie met een whippertoestel naar de kust snelde. Deze hulp was ech ter niet meer nodig. JVederland.se regering mag dat niet zonder meer laten passeren' UTRECHT ((GPD) Minister Klompé stelt zonder omwegen dat er in Brazilië terreur is en schending van de rechten van de mens. Zij vindt dat de Nederlandse regering (,met een christe lijke signatuur') dat niet zonder meer mag laten passeren, maar druk moet uitoefenen op de Braziliaanse regering. De minister zegt ook dat dat al herhaaldelijk is gedaan, maar dat haar col lega Luns noch met het ontbieden van de Braziliaanse ambassa deur noch met een poging om de kwestie in de VN op de agenda te krijgen succes heeft geboekt. In de VN wil geen enkel land steun hieraan geven. Mogelijkheden om druk op Brazilië uit te oefenen zijn (helaas) uitgeput' Minister Klompé heeft dit verklaard in een interview met ,Ruim Zicht', het weekblad van het Nederlands Katho liek Vakverbond. Zij blijkt ook, als lid van de pauselijke commissie .recht vaardigheid en vrede', rechtstreeks be trokken te zijn in besprekingen over ,de vervolgingen, arrestaties en folte ringen in Brazilië'. Deze commissie heeft in maart een scherpe verklaring uitgegeven. De minister heeft, evenals de heer Luns en nog andere bewindslieden de zaak in het Nederlandse kabinet ter sprake gebracht. Zelf heeft zij dezer dagen besloten dat Nederland, evenals vorig jaar, niet zal meedoen aan de internationale biennale voor beeldende kunst in Sao Paulo (Brazilië). Mogelijkheden Naast de thans al door Nederland beproefde wegen om verbetering van de Braziliaanse situatie te bereiken (via de VN. het internationale rode kruis, de Braziliaanse ambassadeur in Den Haag en de Nederlandse ambas sadeur in Brazilië) ziet de minister (.tot mijn grote verdriet') geen ande re mogelijkheden meer. Zij somt op dat het stoppen van ontwikkelings hulp geen zin heeft want Brazilië krijgt die niet; dat men de de hulp via de missie niet kan stoppen want dan treft men alleen de arme bevol king; en dat het stoppen van het zenden van vrijwHligersteams hoofd zakelijk een zaak van particulier initi atief zou moeten zijn. Enige in Europa ,Wij zijn bijna het enige land in Euro- Ernstig materieeltekort bij Westduitse spoorwegen UTRECHT (GPD) Een aantal Nederlandse reisor ganisaties maakt zich ern stig bezorgd over de trei nenloop tijdens de kerstpe riode naar wintersportplaat sen in Oostenrijk en Zwit serland. Indien niet spoedig een oplossing wordt gevon den voor een ernstig ma terieeltekort bij de West duitse spoorwegen zullen vele Nenderlandse winter sportreizigers een andere reisdatum moeten kiezen. Enkele belangrijke touroperators hebben van de NS de waarschu wing gekregen, dat hun reeds in augustus ingediende reserverin gen voor lig- of zitrijtuigen nog niet kunnen worden toegewezen. Zij moeten rekening houden met de mogelijkheid, dat een aantal reserveringen op 18 en 19 decem ber de meest gevraagde ver trekdagen niet kan worden ingewilligd, of dat in plaats van ligplaatsen (couchettes) slechts zitaccommodatie zal worden toe gewezen. De oorzaak van dit alles is een vervoersaanbod van 1.3 miljoen gastarbeiders, die tijdens de feestdagen naar huis terugke ren. De NS heeft de reisbureaus ge vraagd hun klanten te bewegen later of vroeger met vakantie te gaan. De normale treinen zijn reeds lang uitverkocht, en voor de extra-treinen die gedurende de vier dagen na 19 december wor den ingezet, is nog slechts een beperkte plaatsruimte. Enkele reis organisaties hebben al opties ge nomen op voor het wintervervoer geschikte autobussen, teneinde in noodsituaties toch voor vervoer te kunnen zorgen. Al volgeboekt Ook de reisbureau-organisaties die de Bergland-, Bicentra- en Ho telplan-expres naar de winter sportgebieden laten rijden, kam pen met hetzelfde probleem. Zes verlengde reisbureautreinen, die op 18 en 19 december naar Zwit serland en Oostenrijk vertrekken, zijn al volgeboekt. Op 20 en 21 december vertrekken vier extra-treinen en op 22 en 23 nog eens zeven treinen. Voor de normale dienstregeling naar het buitenland worden op 18 en 19 december 24 extra rijtuigen van de NS en 36 buitenlandse ingezet. Internationaal overleg Volgende week wordt over deze noodsituatie op vervoersgebied een internationale spoedconferen- tie gehouden van alle Westeuro- pese spoorwegdirecties. (Van onze correspondent) yandaag begint ten overstaan van de 17e kamer van het paleis van justi tie in Parijs het proces tegen de 29-ja- rige assistent-professor in de Mathe matica Alain Geismar, die als leider van de Franse Maoisten beschuldigd wordt van provocatie tot gewelddaden en pogingen tot wederoprichting van een verboden liga. Gisteren heeft het proces zijn luidruchtige schaduw al vooruit geworpen in de vorm van ver scheidene aanslagen op fabrieken, be lastingbureaus en winkels. Zeventien auto's van het merk Citroen van het laatste model werden in een fabriek in brand gestoken, waarbij de daders hun visite kaartjes achterlieten. Gisteravond deden die zelfde jonge revolutionairen, die de onmiddel lijke bevrijding van hun leider eisen, in de Parijse studentenwijk een l'elle en goed ge slaagde aanval met molotov-cocktails op een politieauto, die zwaar werd toegetakeld. De regering verwachtte vanmorgen kennelijk nog wel andere daadwerkelijke tekenen van mede leven met de jonge Maoïstische mathemati cus, want het paleis van justitie was in een bastion herschapen, dat in wijde kring door honderden gewapende leden van de oproerpo litie in staat van verdediging is gebracht. Alain Geismar, die door de Franse minister van binnenlandse zaken Marcellin als de ge vaarlijkste oproerkraaier van de jonge intelli gent ia wordt beschouwd, riskeert, na zijn voorarrest van vier maanden, nog een defini- Alaiu Geismar is klein van stuk. gevuld van lijf en donker van haar en de Fransen herinneren zich hem nog goed uit de meida gen van 1968, toen hij samen met de roodhari ge Dany Cohn-Bendit en Jacques Sauvageot met het silhouet van de jeune premier het vro lijke trio vormde, dat aan de studentenrevo lutie leiding pretendeerde te geven. Geismar was in die dagen de secretaris generaal van het professorensyndicaat, dat hij tieve gevangenisstraf van drie jaar. wist mee te sleuren in de opstand der studen ten. Ik heb hem toen herhaaldelijk ontmoet en gesproken en van het triumviraat was hij zeker de figuur die met zijn gespierde benen het stevigst op de grond bleef staan. Daaren tegen had hij met Cohn-Bendit en Sauvageot wel gemeen, dat hij ook een zoon uit de welgestelde klasse was, zijn vader en grootva der bekleedden prominente plaatsen in het Parijse bankwezen die nu met de bourgeoi sie finaal wilde breken. De slogans die de studenten op de muren van de Sorbonne schilderden als de verbeeldingskracht grijpt naar de macht, neem je droom voor werkelijkheid, bedrijf de revolutie als de lief de vermaakten hem, maar gelijktijdig he greep deze mathematicus dat die literaire romantiek het kapitalisme toch evenmin ui zijn voegen zou kunnen lichten. Na de massale Gaullistische overwinning in dc verkiezingen, die onmiddellijk op de meidagen volgden, trok Geismar de lessen uit de nederlaag. Hij maakte twee reizen naar Cuba, maar zijn laatste ontmoeting met Fidel Castro, die hij eerst als profeet had omarmd, werd voor hem een teleurstelling. Het enige heil voor de revolutie in zijn land zag hij nu alleen nog maar in de lessen die Mao Tse- Toeng hem voorhield. Teruggekeerd in Parijs wierp hij zich met hart en ziel ln de buiten-parlementaire strijd en nam hij naast de wereldberoemde filosoof Jean-Paul Sartre, die tijdens zijn proces ook als getuige zal optreden, de leiding van de officieel ontbonden beweging, die zich .prole tarisch links' noemde. Maar in zijn quantita- tief nog steeds geringe aanhang werden de echte proletariërs van den bloede nog altijd sterk door de studenten en de intellectuelen uverheerst. Geismar wist zijn subtivistische schare echter wel een doeltreffende techniek van revolutionaire straatgevechten en com mando's bij te brengen, en heel wat geslaagde aanvallen op fabrieken en overheidsgebouwen mocht hij op zijn jachtlijst schrijven. De universiteit waar hem niettemin een briljante toekomst wachtte, was voor Geismar ,de afzichtelijkste integratie-machine, die het individu in het sociale en economi sche systeem van het kapitalisme integreren moet.' en hij had zich nu als doel gesteld ,de mensen le leren waarom zij niet gelukkig waren en hoe ze hun menselijke condities konden veranderen'. Zijn leuze bij die activi teiten bleef ,de macht ligt aan het eind van de loop van het geweer'. Dat dat geweer op de arbeiders nog steeds maar weinig attractie uitoefende en bovendien tegen de overmacht van de veel beter gewapende politie nog minder uit kon richten, heeft, zijn fanatisme tot dusver niet kunnen temmen en zijn revo lutionaire dialectiek evenmin beïnvloed. Uit hoofde van dat onbegrip of die verblin ding is Geismar voor dc eonservatier-ortho- doxe minister van binnenlandse zaken Ray mond Marcellin staatsvijand nummer één ge worden en middels dit proces hoopt hij met hem nu de rekening van alle jonge revolutio nairen die de bestaande orde bedreigen of verwerpen, eindelijk voor goed te kunnen vereffenen. pa dat dit doet' (actievoeren tegen het Braziiaanse beleid, red.) aldus minister Klompé, ,dat Is niet erg. maar het verklaart waarom wU zo weinig effect hebben.' VENTILATIE EURO-WONINGEN WORDT HERSTELD KRIMPEN AAN DE IJSSEL (GPD) De directie van Eurowoningen NV heeft gisteren verklaard de afvoer- ventilatiekanalen van de 154 Euro- Meanderwoningen ln de wijk Korte- land in Krimpen aan de IJssel op kosten van de firma te veranderen. Hoe en wanneer dat zou gebeuren wist de directie nog niet. .Dat hangt af van de adviezen die de technische dienst, die het probleem van de moei lijkheden met de afvoergassen op het ogenblik bestuderen, geeft', zei de pre sident-directeur van Eurowoningen NV drs A. Snel, gisteren. Eurowoningen verklaarde dit naar aanleiding van de actie die bewoners van Euro-Meanderwoningen zaterdag en zondag hielden; 125 bewoners bo den hierbij hun huizen te koop aan. De bewoners wilden Eurowoningen zo dwingen de aan- en afvoerkanalen van de huizen te veranderen. Door ae situering van de huizen is het moge lijk, dat bij harde wind de afvoergas sen terugstromen en kookmonoxyde- vergiftiging veroorzaken. De eerste klachten dateren al van april 1969, direct nadat de huizen waren opgele verd. Dat Eurowoningen er tot nog toe niets aan heeft gedaan, heeft tot de actie geleid- Het GEB-Dordrecht had mondeling twaalf bewoners een stookverbod op gelegd en dreigde ln augustus van het vorig jaar met een algemeen stook verbod. NKV-voorzitter: VREES VOOR PRIJSEXPLOSIE IS ONZIN UTRECHT (ANP) De voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakver bond, de heer P. J. J Mertens, meent dat de vrees voor een prijsexplosie ongegrond is en dat de opvatting, als zou de Sociaal-Economische Raad in zijn interimadvies over het gedetail leerde loon- en prijsbeleid het hele loon- en prijsbeleid overboord hebben gezet, als .klinkklare nonsens' kan worden bestempeld. Hij zei maandagmidag in Utrecht op het congres van de katholieke bond van werknemers in het kleding en textielbedrijf, dat de bevoegdheid van de minister van economische za ken om op grond van artikel 2 van de prijzenwet algemene prijsvoorschrif- ten of te kondigen, volledig overeind is gebleven. Overigens is ook gedetail leerd ingrijpen in de prijsvorming niet uitgesloten. De SER meent dat de overheid het recht en de plicht heeft om in te grijpen in die situaties waarin de concurrentie onvoldoende werkt, bijvoorbeeld als te hoge prij zen het gevolg zijn van een machtspo sitie van een bedrijfstak of onderne ming. Brief over de fiscale positie werkende echtgenote DEN HAAG (ANP) In verband met de komende behandeling van het vraag stuk van de fiscale positie van de wer kende gehuwde vrouw, heeft het hoofd bestuur van de Nederlandse vrijgezel- lenbond in een brief, die aan alle leden van de eerste en tweede kamer is ter hand gesteld, enkele desiderata geuit. De bond stelt, dat de voor te stellen verhoogde aftrek tot een onverantwoor de belastingdiscriminatie ten opzichte van de ongehuwde zal leiden, terwijl het forfaitaire aftrekbedrag voor de werkende gehuwde vrouw naar het oor deel van de bond op basis van een on juiste premisse is berekend. Het basisbedrag van 1000.als waar dering voor ae huishoudelijke arbeid van de vrouw is volgens de bond veel te laag, zelfs als men het vergelijkt met het minimumloon voor een ongeschoold volwassen arbeider. Tenslotte stelt de vrijgezellenbond, dat de tariefsverhoging tussen ongehuwden en gehuwden ten nadele van de onge huwden moet worden rechtgetrokken door een. reeds in 1966 door alle par tijen bepleite, verdere verlaging van het ongehuwdentarief. ADVERTENTIE GERUISLOOS HETRUCHTKANON (Olie) Tevens garagekacbels, 35.000 KCal f 560.- Induslrieverwarmers, 35.000 KCal f 90.- Volautomatische verwarmingsinstallaties MïïAALWARENfABRIEK R. GROOT Grefiermeerslr. 61 'Mmftie terrein Hoofddorp (N.-HlTeleF. 02X242168

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 23