Drinkwater in Zeeland wordt in 1971 duurder Geen extra toezicht nodig op evenementen Jeugd en Muziek Beperkte dijkwacht in district Zuid, nooddijk bij Bergen op Zoom bezweken Raad unaniem achter b en w OOK RAAD VAN BROUWERSHAVEN WIL NU ÉÉN GROTE GEMEENTE OP SCHOUWEN EN DUIVELAND Collecte leverde genoeg geld voor bejaardenbusje ALMANAK ,Nota b en w juiste zaak' DO-DÉ DONSDEKKEN Bromfietster zwaar gewond OVERHEID GEEN KINDERJUFFROUW Drie gewonden bij frontale botsing op rijksweg 58 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 20 OKTOBER 1970 WATERLEIDINGMAATSCHAPPIJ VOORTAAN ZEEUWS' SCHOUWEN-DUIVELAND MOET NA 1976 HET DRINKWATER INVOEREN GOES De tarieven van de NV waterleidingmaatschappij ,Zee land' zullen waarschijnlijk per 1 januari 1971 verhoogd worden. Dit deelde de voorzitter van de raad van commissarissen, A. J Kaland, maandagmiddag mee op de eerste openbare aandeelhou dersvergadering van de waterlei dingmij .Zeeland' in het nieuwe hoofdkantoor in Goes. De heer Kaland vertelde ook. dat de aandeelhouders van de Zeeuws-Vlaam se waterleidingmaatschappijen maan dagmorgen de ondernemingen geliqui deerd hebben, zodat de nieuwe .geheel Zeeuwse' waterleidingmaatschappij woensdag met terugwerkende kracht tot 1 januari 1970 officieel een feit zal worden. De commissarissen van deze nieuwe maatschappij hopen dankzij een ge matigde tariefsverhoging plus een pro vinciale bijdrage ter dekking van de aanloopverliezen in Zeeuwsch-Vlaande ren het jaar 1971 zonder verlies af te sluiten. Voor de tariefsverhoging moet het ministerie van economische zaken nog toestemming worden ge vraagd. De tarieven van de maat schappij Zeeland zijn voor 1970 met het maximaal toegestane bedrag verhoogd. De directie ver wacht. dat deze verhoging voldoende is om verlies over dit jaar te voorko men. Het zal echter niet genoeg zijn TERNEUZEN De collecte die in Terneuzen gehouden Is om een volks wagenbusje ten behoeve van de be jaarden te kunnen aanschaffen, heeft een bedrag van 5398,90 opgebracht. Toegezegd zijn nog een aantal giften voor een totaalbedrag van 1.700, Het hoofd van het dienstencentrum .De Schakel', de heer C. M. van Bins- bergen, vertelde dat deze bedragen veel hoger liggen dan hij verwacht had. Het busje zal nu op korte termijn worden aangeschaft, zodat het dien stencentrum dan over een eigpn ver voermiddel beschikt. De 51 collectri- ces komen vrijdagmiddag aanstaande in J3e Schakel' bijeen om de nieuwe contacten, die tijdens de collecte wer den gelegd, te bespreken. (ADVERTENTIE) GOED BEKEKEN Kijk voor uw bril bij OPTICIEN St-Jacobsstraat 14 Vlissingen - Tel. 2389. Leeuwse Vuiltje Het schrijven dat ice dezer dagen in dialect kregen, van een lezeres uit Westkapellewas eerder be doeld als een Tractie op de ont boezeming. die we vorige week op een onbewaakt moment in dit hoekje lieten doorklinken en waarbij we tot de conclusie kwa men dat we de kans lopen dat we er instinken als al die proble men rond de luchtverontreiniging zich nog zullen uitbreiden. De le zeres uit Westkapelle is dat ge zeur over de luchtverontreiniging nu toch wel .spugende beu' .Also! 't nog nooit ergens estoenken ei'. En zij herinnert eraan dat het vroeger in een plaats als Westka pelle ook niet alles was Want keek je. staande op de dijk in de richting van het dorp dan was het. zo vertelt onze schrijfster, .glad diezig boven het durp van aol die rookende schouwtjesden één stookte steenkole. den aoren. zeedricht (een stik van een teer- paele brandde stiklekker) en een derde stookte blookjes'. Daar kwam dan nog bij dat er achter elk huis een verkeskot sting, of een oenderkotge en bie veel nog 'n rijtje knienekotte en bie dat ael 'n mispitje. waor ok aol de vuulte van 't eele uusou- wen in terecht kwam'. En als dan op het warmste van de dag hel zonnetje erop scheen, .dan rookte 't ook mer eumerig oor', zo stelt onze briefschrijfster vast. Me da lette je nie op 't was aol eender. Zelfs de buren klaag den niet. Integendeel: want daar hadden ze een bok en die rook ook nie na lodderein', welk woord we vrijmoedig vertalen met eau de cologne. JM stukje dialect is', zo besluit de lezeres uit Westkapelle. .voor pruüebak of almanak', met welke uitspraak dan weer duidelijk het niveau van deze rubriek is aange geven. om de verliezen van de vorige jaren totaal f 464.761 in te lopen. De drinkwatervoorziening van Schou- wen-Duiveland zal binnen enkele jaren een zeer dure zaak worden voor de nieuwe Zeeuwse waterleidingmij. Bur gemeestcr H. P. Everwijn van Wester- schouwen stelde deze kwestie tijdens de rondvraag aan de orde. Hij wees er op, dat de putten bij Haamstede nu maximaal 1.9 miljoen m3 water per jaar kunnen leveren Met de nieuwe putten, die de maat schappij hoopt aan te boren, kan men de hoeveelheid opvoeren tot 2,2 mil joen m3, maar deze hoeveelheid water zal het eiland reeds in 1976 nodig hebben. Omdat wordt gerekend op een verbruik van 3 miljoen m3 in 1980 zal Schouwen-Duiveland voor zijn drinkwatervoorziening na 1967 op water van elders aangewezen zijn. Di recteur Ir P. Stoter zei er zo goed als zeker van te zijn, dat deze aanvoer zeer duw al zijn. Op het ugenblik wordt bestudeerd, waar men dat water het goedkoopst kan halen. Men heeft de keus tussen Rotterdam, Brabant en het Haring vliet. Deze drie mogelijkheden worden bestudeerd samen met Goeree Over- flakkee, dat in dezelfde situatie ver keert als Schouwen-Duiveland. De terleidingdirectie gaat ervan uit, dat men toestemming krijgt om voor 1976 nieuwe putten bij Haamstede aan te boren. De schadeclaims, die nu al ingediend zijn als gevolg van het zakken van het grondwaterpeil wor-l den. zo vertelde ir Stoter, door een onafhankelijke commissie onderzocht. Mocht blijken, dat het zakken van liet grondwater wordt veroorzaakt door het opzuigen van drinkwater, dan zal de waterleidingmaatschappij betalen Hoofdkantoor Het nieuwe hoofdkantoor van de nieu we Zeeuwse waterleidingmij., wordt, zo deelde de directeur mee, in januari officieel geopend. Het vorige hoofd kantoor in Goes is te koop. Er zijn nog geen serieuze gegadigden. Ook het waterleidingkantoor in Zierikzee is te koop. Men onderhandelt in dit geval met de deltadienst; de gesprekken vlotten echter niet zo erg. Door deze aandeelhoudersvergadering openbaar te maken heeft men voldaan aan de eisen van deze tijd, zp sprak voorzitter Kaland in zijn openings woord. De volgende aandeelhouders vergadering zal op 17 december wor den gehouden. Dit wordt dan een vergadering van de nieuwe maat schappij Zeeland. HARINGVLIETSLUIZEN NOODGEDWONGEN EEN MAAND EERDER DICHT VLISSINGEN In verband met de noordwester storm, die. na een tijdelijke afname in de af gelopen nacht, vandaag weer zal toenemen In krachK er worden uitschieters verwacht van wind kracht tien), werd gistermiddag om een uur in het gehele district zuid (van Zuid-Holland tot de DREISCHOR De gemeente raad van Brouwershaven heeft zich maandagavond eendrachtig geschaard achter de nota van burgemeester en wethouders om te komen tot één gemeente op Schouwen-Duiveland. De woordvoerders van de verschil lende fracties waren het erover eens dat het college er goed aan heeft gedaan om de herindeling opnieuw aan de orde te stellen. Wel echter meende men dat de zaak niet overhaast behandeld mag worden en dat zeker zorgvuldig en efficiënt te werk moet worden gegaan. De heer J. A. van der Bijl fprot. chr. groep) noemde de herindelingsnota niet nieuw. .Bij de herindeling van 18 naar 6 gemeenten, tien jaar geleden, is van onze kant ook al het idee geopperd om te komen tot één gemeente', aldus de heer Van der Bijl, die het gezien de ligging en structuur van Schouwen- Duiveland een belangrijke zaak vond om de ontwikkelingen bij te hou den en te komen tot een grotere be stuursvorm. De protestants-christelijke woordvoer der memoreerde dat hij reeds bij de behandeling van de begroting van 1969 tijdens de algemene beschouwingen had gewezen op de noodzaak van de verandering van de bestuursvorm. ,Nu de wettelijke middelen binnen ons bereik liggen, is het zaak om daarvan gebruik te maken. De problematiek op dit gebied is een constructieve bijdra ge om van onder af tot een gesprek te komen. Maar daarbij moeten we er wel nadrukkelijk op wijzen dat er niet overhaast te werk moet worden gaan', aldus de heer Van der Bijl. Uit reacties had het PCG-raadslid ge constateerd dat er verschillende pro's en contra's zijn. .De contra's spreken mij in het geheel niet aan. Maar vooral het argument dat rust dienstig zou zijn. nu er nogal wat onrust in de Zeeuwse herindeüngsgebieden heerst, vind ik volstrekt onjuist. Als bevolking van Schouwen-Duiveland hebben we toch één gemeenschappelijke taak, we hebben verantwoordelijkheid voor de hele streek*. De heer Van der Bijl deed de sugges tie dat de nota apart in enkele politie ke groeperingen op het eiland zal wor den behandeld. Door dit voorbereiden de werk zouden de discussies volgens het raadslid, ln de diverse gemeenten vruchtbaarder kunnen verlopen. De heer Van der Bijl meende dat het juist is dat Zierikzee bij een herinde ling tot één gemeente de centrumposi tie inneemt. Ook was hij het eens met b en w dat door de herindeling de recreatie op Schouwen-Duiveland een goede be geleiding kriigt, die beter tot z'n recht komt in een grotere bestuursvorm. Volgens de heer Van der Bijl kan de PCG-fractie zich verenigen met de nota voor wat betreft de hoofdlijnen. ,Op de onderdelen hebben we nogal be zwaar, maar het is nu niet de tijd en de plaats om hierop verder in te gaan, zo besloot de heer Van der Bijl. T ekorten moet handelen. Overigens was hij van mening dat de nota van b en w een juiste daad is. .Sinds 1968 pleiten wij tenslotte al voor één gemeente', aldus het raadslid. De heer P. van Asten (wd) meende dat er veel meer problemen zijn dan er in de nota staan aangegeven. ,Er zijn yoor- en nadelen, maar de voor delen winnen het ruimschoots van de nadelen', aldus Van Asten, die ten slotte opmerkte dat zijn fractie met belangstelling de discussie, die de no ta zal opleveren, afwacht. Het PvdA-raadslId L. C. Braber /IfllInrhtPri 5 het in grote lijnen met de nota n/U^UUUUl eens. HtJ meende echter dat aan be paalde voordelen niet te zwaar moet worden getild. JEen herindeling is echt niet goed koop. Wanneer je te maken krijgt met een grote agglomeratie raak je al snel met tekorten beladen. Am sterdam, Rotterdam etc. zijn daar van voorbeelden', aldus de heer Braber. die ook nog even terugging naar de herindeling van tien jaar geleden. .Indertijd raakten we door de herin deling een heleboel burgemeesters kwijt, maar daar tegenover stond dat er veertig ambtenaren werden be noemd, een kostenbesparing was het dus zeker niet'. De beer M. Matthijssegevuld met zuiver dons. (pvda) waarschuwde het college er! licht, warm luchtig voor dat men in de gesprekken metl andere gemeenten wel overwogenYanaf 133/75 Burgemeester mr J. P. Boersma wilde nogmaals vooropstellen dat het aan de orde stellen van de herindeling ze ker niet nieuw is. .We hebben niet veel meer willen doen dan de positie van de gemeente Brouwershaven vast stellen en daarmee de discussie op gang brengen', aldus de Brouwersbs- vense burgemeester. Voorts beklemtoonde hij dat het niet in de bedoeling van het college ligt om maatregelen te vragen aan gs en ook niet om de gemeenten zich ten aanzien van de herindeling te laten uitspreken. ,Wij hebben onze positie bepaald en wachten nu af. Wij zullen echt niet inhakken op gemeenten, die het met onze nota niet eens zijn'. De burgemeester wilde er tenslotte op wijzen, dat de nota nooit betiteld kan worden als ,nota Boersma'. ,Het ts een initiatief van het college van Brouwershaven en zeker geen eenmanszaak'. De herlndellngsnota zal nu ter kennis worden gebracht van de minister van binnenlandse zaken, de eerste en tweede kamer, het Zeeuws provincie bestuur en alle gemeentebesturen op Schouwen-Duiveland. (ADVERTENTIE) WALST RAAT 36 TELEFOON (01164) 2491 - VLISSINGEN Belgische kust) een beperkte dijkbewaking ingesteld. In Vlis singen werd gistermiddag bij hoog water omstreeks half vijf een verhoging van de waterstand van ruim een meter geconsta teerd (3.34 meter -f NAP). Bij de Nolledijk te Vlissingen heeft de studiedienst van de rijkswa terstaat golven van ongeveer twee meter hoogte gemeten. In de overige gebieden van het. district Zuid verwacht men niet veel moeilijk heden. Dijkgraaf van het waterschap Walcheren, jhr mr G. C. D. Rutgers van Rozenburg: .Het is alweer vijf da gen na springvloed zodat we nog al wat verhoging kunnen hebben. We maken ons dan niet veel zorgen'. Ove rigens hebben de Walcherse en Schouwse duinen wel last van enige afslag gehad. Hier en daar zou spra ke zijn geweest van een duinafslag van ongeveer een meter. Als gevolg van de hoge water stand is gisteravond omstreeks zes uur de nooddijk, die bij Ber gen op Zoom op de schorren was aangelegd voor de werkzaamhe den aan de rioolpersleiding naar Waarde, doorgebroken. Hierdoor kwam een gedeelte van de bouw put onder water te staan. Met een eventuele doorbraak van de nooddam die twee weken ge leden ook al was doorgebroken had men rekening gehouden. De schade kan in enkele dagen worden hersteld. Haringvliet De storm heeft er ook voor gezorgd dat de spuisluizen in het Haringvliet eerder in gebruik werden genomen dan de bedoeling was. Minister Bak ker zou deze sluizen 2 november of ficieel in gebruik stellen. In verband met de anderhalve meter verhoging van de waterstand heeft men de slui zen gistermiddag om half drie geslo ten. Aan de hand van de gegevens van het elektrisch .analogon Deltar' in Den Haag zal worden besloten wanneer de sluizen weer open worden gedraaid. De Haringvlietdam, die wel stormvei- lig is maar nog niet geheel afgewerkt, liep wat stormschade op. Tamelijk grote hoeveelheden mijnsteen zouden door het water zijn weggeslagen. De kade bij de vismijn Breskens kwam bij maximum vloed net onder water te staan. De auto's behoefden er echter niet voor weggereden te worden. BEN WEN MEERDERHEID RAAD MIDDELBURG: BERGEN OP ZOOM Maandagmor gen rond acht uur is op de weg van Tholen naar Halsteren een vrij ern stig verkeersongeluk gebeurd, waarhij de 43-jarige mevrouw H. M. v. d. uit Tholen zwaar werd gewond. Zij reed op een bromfiets vanuit Tho len naar Bergen op Zoom. Bij een zijweg kwam een vrachtauto met aan hanger. bestuurd door J. J. v. B. uit Goes, haar achterop gereden. Deze sloeg de zijweg in. Of mevrouw Van B. deze manoeuvre niet of te laat politie uitgezocht. Zij kwam onder •politie uitgezocht. Zij kwam onder de wielen van de wagen terecht en liep ernstige verwondingen op. Zij is per ambulance naar het Lievensberg- ziekenhuis ln Bergen op Zoom ver voerd. Haar brommer werd totaal vernield. MIDDELBURG Burgemeester en wethouders en de meerder heid van de Middelburgse raad voelen er niets voor om activiteiten van Jeugd en Muziek, zoals filmavonden, aan een extra toezicht te onderwerpen. In een onverwacht debat, dat de raad maandagmid dag aan het wel en wee van Jeugd en Muziek wijdde, zei burge meester drs P. Wolters onomwonden, dat het veel te ver zou gaan om er ,een politieagent neer te zetten'. Naar zijn mening ontbrak hier in feite ook de bevoegdheid voor een dergelijke maatregel. De burgemeester zei voorts, dat de belangrijkste verantwoordelijk heid voor de aard van de activiteiten en het bezoek daaraan lag bij de ouders, de kerken, de verenigingen enz. worden gesproken terwijl zij zich ook niet aan de indruk kon onttrekken, dat het hier vrijwel uitsluitend om een evenement ging voor de jeugd, gooide de heer H. Harrewijn de knuppel in het hoenderhok door het ter sprake brengen van Jeugd en Muziek die samen met de ZVU het concert zal organiseren. De heer Harrewijn zei zich met het Dc heer Wolters had er eerder del raad ook van op de hoogte gesteld in de vorm van een .mededeling' dat er op zes oktober een gesprek heeft plaatsgevonden tussen het be stuur van Jeugd en Muziek en b en w onder meer naar aanleiding van gere zen vragen rond een film en muziek programma. (het .permanent progres sief concert' op 12 september). Het, bestuur van Jeugd en Muziek had zaa! hadden gzeten. Drs Wolters had in dit verband eerder opgemerkt, dat aar .Porcile de nikscoedkeuring voor 18-jarigen was gehecht. Van de zijde van Jeugd en Muziek heeft men zich bereid verklaard om voortaan bij vertoning van films de leeftijdsgrens] aan te geven. De burgemeester kreeg bij het verde digen van zijn standpunt vooral ook de steun van PvdA-fractievoorzitter W. daarbij zijn spijt betuigd over het feit Don en de voorzitter van de rechtse dat men de vertoonde films slechts gedeeltelijk vooraf had kunnen zien.. Van de zijde van het bestuur was de( garantie gegeven, dat dit vooraf be-| oordelen van een film in de toekomst wel zou plaatsvinden. Burgemeester Wolters zei een en an der onder meer naar aanleiding van opmerkingen van de heer W. de Voogd. Dit sgp-raadslid had eerder; bestreden, dat er nu van garanties zou kunnen worden gesproken Dat was naar zijn mening ook duidelijk gebleken door de vertoning, op zater dag 10 oktober, van de film .Porcile' waarin naar zijn opvatting het .anima- lisme werd uitgebeend' .Laten alle ouders er zich toch terde ge rekenschap van geven waar ze hun kinderen naar toe laten gaan'. Zo riep de heer De Voogd uit. Hem was ook nog bekend, dat er bij de ▼an .Porcile' 13e 14-jarigen raadsfractie drs. G. Kerkhof. De eer-, ste zei onder meer dat men de over heid toch niet kon laten optreden als! kinderjuffrouw' terwijl de heer Kerk-j hof het evenmin een ongedeelde taakl van de overheid achtte om zien op het zedelijk heil van de burge rij'. Jeugd en Muziek hier kritisch op te stellen. Hij toonde vooral reserves ten aanzien van het .inclusieve' en het .experimentele' van het concert. .Tijdens de vergadering van de cul turele commissie heb ik echter begrepen, dat Jeugd en Muziek zelf zou hebben voorgesteld in dit geval de pop- en beatmuziek te laten ver vallen. Niet dat ik principiële be zwaren heb tegen pop- en beatmu ziek. maar mij is gebleken dat bij dit soort experimenten waatzaam- heid is geboden. Zo zei de heer Harrewijn, die toch nog graag van het college .publiekelijk' wilde ver nemen, of Jeugd en Muziek dit be sluit om af te zien van de pop- en beat .waardoor het educatieve! karakter van het concert beter tot zijn recht zou kunnen komen' i ook inderdaad had genomen Die publiekelijke mededeling kreeg de heer ilarrewijn van wethouder mr. van der Weel, die desgevraagd ook nog enige uitleg gaf over de betekenis tn» to in dit geval van het woord .Inclusief'. 'v,,,rr,o. Deze betiteling waarmee de beer Harrewijn overigens weinig gelukkig i Inclusief Aanleiding tot de discussie vormde het voorstel van het college om finan ciële medewerking te verlenen (tot maximum van 2100 gulden) in de kosten van het .inclusief concert' dat tijdens de kerstvakantie In Middel burg wordt georganiseerd. Nadat mevrouw M van den Boogert- Selhorst (wd) onder andere had ge steld, dat bij de naar haar mening niet hoge toegangsprijzen van 3,50 in leder geval niet- van .exclusief' was hield volgens de wethouder ln,i dat men met allerlei vormen van mu ziek te maken zou krijgen. Als voor beelden noemde hij de Bach-film en een vorm van ballet, die ook wel als' bewegingstheater wordt aange duid. De heer Van der Weel zei. het voorts eens te zijn met de opvatting van ir. W. Akkerman (D'66) dat hoge toe gangsprijzen bij serieuze muziek al te gemakkelijk ften .drempel' voor bezoe kers kon opleveren. Overigens achtte hij het niet uitgesloten, da gezien de huidige kostenbegroting de Het platform, dat bij WestkapeUt wordt gebruikt voor herstelwerkzaam heden aan de paalhoofden, werd gister middag belaagd door meters hoge golven. Foto PZC..) KRUININGEN Bij een frontale botsing op rijksweg 58 bij d Vlake- brug is maandagavond één persoon zwaar gewond geraakt. Twee mensen liepen lichte verwondingen op. De frontale botsing ontstond nadat een bestelauto, bestuurd door P. D. S. uit Yerseke, achter op een voor hem rijdende personenauto, bestuurd door A. M. v. E. uit Waarde, botste. Van E. reed stapvoets achter een tractor en een bestelauto en kon vanwege het tegemoetkomende verkeer niet passe ren. Alle voertuigen reden in de rich ting Bergen op Zoom. S. heeft waar schijnlijk te laat opgemerkt dat de voor hem rijdende voertuigen zeer langzaam reden en kon een botsing met de achterste auto die van v. E. niet meer voorkomen. Door de botsing kwam zijn bestelauto echter op de linker rijstrook terecht en botste toen vrijwel frontaal op een tegemoetko mende Belgische personenauto met F. L. P. Z. achter het stuur. Deze werd evenals zijn mede-inzittende W. F. v. H; licht gewond. Een derde inzittende, wiens identiteit gisteravond bij de po litie en ook in het ziekenhuis nog onbekend was. werd vrij ernstig ge wond. De arts P. Allewijn uit Kruinin- gen verleende ter plaatse eerste hulp. waarna de drie gewonden per taxi naar het: St. Joanna-ziekenhuis in Goes werden overgebracht. De Belgi sche personenauto was totaal ver nield, de bestelauto van S. en de wagen van Van E. werden zwaar be schadigd. De drie auto's moesten wor den weggesleept. Het ongeval veroorzaakte een half uur stagnatie in dc verkeersstroom van beid., richtingen. Daarna, tot on geveer half acht, kon het verkeer slechts over één rijstrook worden ge leid. (ADVERTENTIE) Last met Uw kunstgebit! Gebruik dan DENTOFIX Als U moeilijkheden ondervindt met Uw gebit, zol do tondorls U het speeiola kleef- poeder Dentofix aanbevelen. Uw gebit zol doordoor niet meer wegschuiven als U spreekt, zodat U aan zelfvertrouwen wint. De tere weefsels van het tandvlees worden door Dentofix beschermd zodat U ook horde spijzen kunt eten en gemakkelijker kauwt, Dentofix helpt U duideli|ker spreken. U kunt opnieuw zonder bezwaar lachen cn zelfs niezen. Dentofix voorkomt ook slechtbe kende odem (kunstgebit-reuk). Schaft U nog heden Dentofix aan. Verkrijgbaar in plastic strooiflacons, onder neutrale verpakking. Bij Apothekers en Drogisten; fl. 2,60 per flacon. prijzen toch nog hoger zouden ko-i men te liggen dan ƒ3,50. Nadat de heer De Voogd en mevrouw Van den i Boogert in tweede instantie nog. zoals I gezegd tevergeefs, hadden aangedron- j gen op een strengere controle op de j avonden van Jeugd en Muziek, werd j het voorstel tot financiële medewer- I king met alleen de stemmen van de I sgp-fractie tegen aangenomen, oog op zijn recente ervaringen met De sgpleden verklaarden zich ook te- 4 VERWACHT. gen de overigens aangenomen voorstel len om een gemeenteliike subsidie te verstrekken aan het Middelburgs Dil- letantentoneel, in verband met de vie ring van het 45-jarig bestaan en om een bedrag van bijna 2500 gulden be-i schikbaar te stellen ter dekking van' AANHOUDEND Buiig Buiig weer met kans op hagel of onweer, maar ook verspreide opkla ringen. Dezelfde of iets lagere tempe raturen. Vrij krachtige tot harde. M" de kust harde tot stormachtige noord westelijke wind. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag. Af en toe buien en vrij koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor woensdag: Aantal uren zon 1 tot 5: min temp: van 0 tot 4 graden onder normaal; max. temp: van 1 tot 5 graden onder normaal; Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 40 procent; Kans op een geheel droog etmaal: 10 procent- Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 5; min. temp: 0 tot 5 graden onder normaal; max. temp: van 0 tot 4 graden onder normaal; Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent Normalen voor 18 tot 22 okt. DRS WOLTERS het geraamde tekort van de Manifes tatie 50 x 50. De sgp-fractie verklaar de zich tegen medewerking aan deze expositie van hedendaagse grafische kunst omdat de tentoonstelling ook op zondagen toegankelijk zijn. iin temp 9 max temp Den Helder 13 Eelde 6 13 De Bilt 7 14 Vlissingen 9 14 Vlv Zd Limb 7 13 gem over Ned 7 13 21 oktober Zon op Maan op ZON EN MAAN onder 17.34 onder 14.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 22