We horen vaak dat we een vriendelijke bankzijn... Dank uwe doen ons best. Oostburgse raad op de valreep garant voor 26 woningen PAALRIJEN BETEUGELEN AFSLAG DUIN EN STRAND OP SCHOUWEN Middenstand Borsele werd het niet eens over vrije middag Boerenleenbank VRAGEN OVER .ZEEBAD' Stormseizoen had er nog geen vat op Hoofden Paalhoofden BIJEENKOMST IN Kerkelijke mutaties OOK HAVO EN VWO BIJ CONTROLE SCHOOLARTSEN UITSLAGEN VAN DE BAKKERS VAKWEDSTRIJDEN IN GOES Paalrijen EXAMENS Krabbengat Natuurgebied Dr W. P. J. Lignac hield een lezing voor de ZVU Voorzichtig Schoolartsen OKTOBER 1970 PROVINCIAL* ZEEUWSE COURANT 13 ZIERIKZEE De nieuwe wijze van strandverdediging op de jtop' van Schouwen door mid del van paalrijden is tot nu toe een succes gebleken. De el? paalrijen, die op het Schouwse strand zijn gesitueerd westelijk van de Westerlichttoren bij Haamstede hebben al één stormseizoen doorstaan. Tij dens dit stormseizoen kwam geen duinafslag ter plaatse meer voor. In het verleden daarentegen nam dit gedeelte van de Schouwse duinen bij el ke stormvloed af. Het werk werd uitgevoerd onder de directie van rijkswaterstaat, arrondis sement Goes, dienstkring Zierikzee in dc periode januari 1968 - augustus 1969. Vorig jaar zijn hoofdzakelijk de zeeëinden van de paalrijen aange bracht. De heer II. Verheij, ing; hoofd van de dienstkring Zierikzee is nog steeds enthousiast over de resultaten, die hij ,zeer bevredigend' noemt. ,Twee weekeinden terug nog hadden we te doen met een fiks hoog tij, van 2,75 meter plus NAP. Dat is één me ter boven normaal. Er is nog steeds geen sprake van afslag. Dat is frap pant, als men bedenkt, dat we elk jaar wel ..sen de 5 en 7 meter duin kwijt raakten. Sinds 1880 is wel een 500 meter duin verloren gegaan' al dus de heer Verheij. Het idee om het Schouwse strand en de duinen beveiligen tegen de .vraatzucht' de zee door middel van eenvoudige paalrijen, werd geboren in de werk groep Schouwen-Duiveland, waarin naast de studiedienst en de rijkswa terstaatsorganen als deltadienst, de dienst afsluitingswerken zuid en het arrondissement Goes, ook de provin ciale waterstaat en het waterschap Schouwen zitting hebben. Men was er diep van overtuigd, dat tegen de afslag van het Schouwse strand en duin iets moest worden gedaan. Strandbeveiliging door middel van strandhoofden was bekend, rr aan stenen strandhoofden kleven na delen. Als de strandverlaging ondanks de aanleg van zo'n strandhoofd toch doorzet, komt dat hoofd hoog boven het strand te liggen. De stroming en de overslaande golven zorgen dan voor een verhoogde .turbulentie,' voor een versterkte werveling, die juist een ontzandende werking heeft. Voor de kop van zo'n stenen strand hoofd ontstaan weer ongunstige stroombewegingen met wervelingen, die ook weer de ontzanding bevorde ren. De vervelingen, die de stenen hoofden dus kunnen veroorzaken zijn weer van ongunstige invloed op het ontstaan van inscharingen, de boog-' vormige inhammen op het strand tus sen de hoofden. Men had al wel ervaring met paal hoofden, rijen palen .geplant' op ste nen hoofden, zoals er op Walcheren zijn. Deze hebben tot gevolg, dat het .natte strand' veel minder steil naar beneden afloopt en minder schommelingen in de hoogte vertoont. Een dergelijk ef- Matroos door auto aangereden TERNEUZEN Aan do westzijde, van de buitenhaven heeft de automo-j bihst A. A. uit Terneuzen donderdags- j vond de 31-jarige Deense matroos R T. van het vrachtschip .Solheim'. met1 zijn wagen aangereden. T. raakte daarbij zodanig gewond, dat hij pet ambulance naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Het ongeluk gebeur de doordat automobilist A., die met gedimde lichten in de richting van de Wulpenbek-Scheldekade reed, de raa troos, die op het midden van de weg reed, niet tijdig opmerkte en kon ontwijken. GEREFORM. GEMEENTEN Beroepen te Rhenen J. C. Weststrate te Meliskerke. NED HERV KERK Beroepen te Kamperland Ph. M. Becht te Terheijde. OOSTBURG De regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging gaat in de gemeente Oostburg 62 bejaar den- en 6 premiewoningen bouwen. Dc Oostburgse raad stelde zich donderdag avond voor circa 2,5 min garant voor dit project. B en w hadden daarom via een extra voorstel ver zocht. Van de hejaardenwoningen ko men er 18 in Groede, 8 ln Waterland kerkje, 12 in Hoofdplaat en 24 in NIEMAND WERD VEEL WIJZER S HEERENHOEK ,Na deze verga dering zijn we allemaal een beetje minder wijs geworden', stelde één van de bijna zestig Borselse middenstan ders donderdagavond in De Jeugdhoe- ve te 's Heerenhoek vast. De zestig waren naar de Jeugdhoeve gekomen om daar op uitnodiging van de Stich ting Opbouw West Zuid-Beveland te spreken over één uniforme winkelslui- tingsverordening voor heel nieuw Bor sele. .Dames en heren, deze vergade ring is belangrijk. U krijgt nu de gelegenheid voor inspraak', had voor- zitter W. Remijn van de sectie mid denstand van de opbouwstlchting werveni op de uitnodiging gesche- ven. De feiten stelden hem donderdagavond in het ongelijk. Inspraak hebben de belanghebbenden al gekregen. De Ka mer van Koophandel heeft namelijk alle middenstanders in de gemeenten een enquêteformulier toegestuurd, waarop ieder zijn wensen over de winkelsluiting kenbaar kan maken. Aangezien het gemeentebestuur bij het vaststellen van een winkelslui- lingsverordening is gebonden aan hel advies van de KvK en aangezien de KvK haar advies zo mogelijk baseert op een twee-derde meerderheid van de middenstanders was inspraak al verzekerd. Tot deze conclusie kwam donderdaga vond de vergadering na bijna twee uur vruchteloos vergaderen. Het was de opbouwfunctionaris van de West-Zuid- Bevelandse stichting, de heer Van Woerkom, die de aanwezigen op deze gedachte bracht. Hij rekende voor, dat zelfs al zouden de zestig aanwezi gen tot een eensluidend standpunt ko men, dat zij dan nog lang geen twee derde meerderheid kunnen vormen ran de veel meer dan tweehonderd middenstanders, die in Borsele hun brood verdienen. Voordat dit besef tot ieder was door gedrongen waren er overigens al flink wat zaken besproken. Aan het begin van de vergadering had KvK-secret,aris mr. Otten uiteengezet, hoe de winkels luitingswet werkt In de daarop vol gende discussie werd de vergadering het snel eens, dat een verplichte slui tingsmiddag wenselijk is Geen over eenstemming werd berekt over welke middag de voorkeur verdiendt. .Nu zitten we over die midda gte miete ren'. merkte een aanwezige op. maar we kunnen het. onder elkaar zelfs niet eens worden over hoe lang we tussen de middag sluiten. Zegt de wet daar niets over?' ,Neen', verzekerde mr. Otten hem. .Dan interesseert de rest me ook niet', aldus de middenstan der. Voorzitter Uit de vergadering werd ook bezwaar gemaakt tegen de opstelling van voor zitter Remijn, die de dinsdagmiddag als ideale sluitingsmiddag aanbeval. ,üe voorzitter moet meningen regi streren, niet naar voren brengen', meend. een toehoorder onder instem mend gemompel. Over de gedragslijn van de midden stand ten opzichte van de industriali satie werd korter gesproken. Functio naris Van Woerden bepleitte de vor ming van een werkgroep om deze zaak te bekijken. De vergadering werd namens het ge meentebestuur van Borsele bijge woond door loco-burgemeester Jan sen. Zijn aanwezigheid werd door de middenstanders op hoge prijs gesteld, hoewel sommigen het spijtig vonden, dat de burgemeester er zelf niet was. Dan hadden wij ook eens kennis met hem kunnen maken'. Waarschijnlijk in december komen b en w Borsele met het winkelslul- tingsvoorstel in de raad. Dan kan de raad zich mede namens de consumen ten, de andere groep van belangheb benden, uitspr ken. fect verwachtte men ook van simpele open paalrijen. Ook financieel toonde dit verdedigingsmiddel aantrekkelijke aspecten. Met de simpelweg in de bodem te heien palen kon men voor hetzelfde geld een vijf tot tienmaal zo lang strandvlak verdedigen dan met de traditionele stenen hoofden moge lijk is. Geen wonder, dat de heer Verheij nog steeds geestdriftig is over de aange brachte paalrijen. In het september nummer van Otar. het orgaan van de vereniging van waterstaatkundige ambtenaren van de rijkswaterstaat, heeft hij een uitvoerig artikel gewijd aan de nieuwe wijze van strandverde diging op Schouwen-Duiveland, waar aan wij het een en ander mochten ontlenen. De nieuwe verdediging bestaat uit 11 rijen palen. De ,even nummers' van de paalrijen lopen vanaf de duinvoet tot de dieptclijn van drie meter min NAP Voor het te Middelburg afgenomen examen voor het hoger technisch di ploma weg- en waterbouwkunde .Zee land' slaagden de heren: J. C. v. Doe selaar, Hoek; I. v. d. Jagt, Terneuzen; L. A. Moelker, Heinkenszand; W. M. Polderman, Rilland Bath. Voor het theoretisch gedeelte van het examen slaagden: A. P. Beaufort, Goes; E. G. van Bergen, Middelburg; J. C. Hamelink, Terneuzen; W. J. Minnaard, 's-Heer Abtskerke; T. M. v. Pul, Rilland-Bath; D. C. Rijk, Kwaden- damme; G. H. Sentse, Rilland-Bath; J. C. Versteeg, Goes en F. P. Wikam, Ovezande. Ambonese avond voor bejaarden Woensdagavond 21 oktober, verzorgt de culturele groep van de Zuia-Moluk se gemeenschap ,Dr. Sumoukü', speel aal voor ouderen, een Ambonese avond in het dienstencentrum ,Het Schuttershof' (aanvang half 7). Onder leidiing van de heer en mevrouw J. Seluta zal de groep Ambonese dansen demonstreren en liederen ten gehore brengen. Verschillende dames zullen thuis heerlijke .Indische hapjes' klaar maken en die zelf serveren Doel van deze avond is kennis te maken met een voor velen onbekende cultuur. Het is tevens een andere opzet van een .eet-speel avond' Kaarten voor de avond rijn verkrijg baar bij de medewerksters in het dienstencentrum. tot vier meter min NAP (de .koppen- lijn'). De paalrijen liggen op 400 me ter afstand van elkaar. De .oneven nummers' van de paalrijen loren vanaf de duinvoet tot de diepte- lijn van één meter min NAP en zijn naast en midden tussen de langere paalrijen aangebracht. Zeewaarts van de dieptelijn van één meter min NAP zijn de paalrijen ,in dubbele formatie' opgesteld, omdat daar de golfaanval op de paalrij toe neemt. Er is geen bodembescherming toege past. De palen van gecreosoteerd eikenhout of van beslagen tropisch hardhout zijn simpelweg de bodem ingeheid, al ging dat niet zo eenvoudig als hier is neergeschreven. Door de sterke branding kon er niet worden gewerkt met een traditionele heibak. Er is een hefeiland aan te pas gekomen. Het werk heeft een ander half miljoen gulden gekost. Eén der vele geulen en geultjes in het uitgebreide bankengebied De Banj- aard' voor de kop van Schouwen (dat wel 100 km2 groot is) dat een nogal kwaadaardige rol speelde, was het Krabbengat, dat even zuidelijk van het nu .bepaalde' gebied doorgang ver leende aan .slijpende' stromingen. Hoewel dit Krabbengat sinds het ein de van do vorige eeuw in omvang is afgenomen, bleef het naar de kust opdringen, daarbij een .boosaardig', maar belangrijk aandeel hebbend in de strand- en duinafslag, die zich vooral manifesteerde aan de hoge, waterkerende duinen van de duinpol der Westerenban van Schouwen, bij de vuurtoren van Haamstede. ,Dle duinafslag was weliswaar niet onmiddellijk gevaarlijk voor de pol der achter de duinen, Maar het werd toch nodig om de achteruitgang te keren, om te voorkomen, dat anders op die plaats kostbare voorzieningen getroffen zouden moeten worden', zegt de heer Verheij- Niet. alleen, dat door de verdedigende werking van de paalrijen de duinen als bolwerk tegen de zee behouden blijven. Er blijft op die manier ook ruimte bespaard voor een stuk na tuurgebied, want het duingebied van Schouwen is rijk aan unieke platen- en vogelsoorten, terwijl in het bebos te gedeelte van de duinen enkele ree ën een vrij leventje leiden. Op de begroting van verkeer en wa terstaat voor 1971 is ten behoeve van de .Schouwense paalrijen' een bedrag van 400.000 uitgetrokken. Of men hieraan genoeg heeft, te kort komt of overhoudt, is nu nog moeilijk te zeg gen. GOES De uitslagen van de hakkers- vakwedstrijden, die woensdag in de Juliana-zalen in Goes werden gehou den zijn, in de klasse A voor onderne mers in het bakkersbedrijf in de pro vincie Zeeland: Wit busbrood: 1 A. van Meijel, Clinge; 2 A. Kopmels, Hoedekenskerke; Wener snijder of Amerikaan: 1 A. van Meijel, Clinge; Duitser, papper of tijger: A. van Meijel Kadetten: 2 A. van Meijel, Clinge, 2 A. Brakman, Nieuwvliet; Duitse bol len: 2 C. Dey, Hoek; Harde puntjes: C. Dey, Hoek; Tarwebrood: 1 F. J. de Vlieger, Kruiningen; 2 G. Melse, Mid delburg; Tarwebol: 1 A. van Meijel, Clinge; 2 G. Melse, Middelburg; Tar webrood met rozijnen: 1 firma J. van der Linde en zonen, Vlissingen; 2 fir ma J. Bliek en zonen, Veere; Rozij nenbrood: 2 J. Corbijn, Vrouwenpol der, 2. C. Zwartepoorte, 's-Gravenpol- der; Weihnachtsstol met spijspil: P. Filius, Yerseke, Krentenbollen: 2 A. Kopmels, Hoedekenskerke, 2 firma J. van der Linde en zonen, Vlissingen; Gelegenheidstaart (motief van moe derdag): 1 firma J. van der Linde en zonen, Vlissingen, 2 P. Filius, Yerseke; Banketstaaf: 2 L. Lambrechts, Rilland- Bath; Spritsstukken: 2 firma J. Bliek en zonen, Veere; 2 G. Melse, Middel burg; Melkbusbrood: 1 P. Filius, Yer seke, 2 G. Melse, Middelburg; Gerezen tulband met kop: 1 J. Kopmels, Hoe dekenskerke, 2 P. Filius, Yerseke; Kleinbrood: 1 J. Corstanje, Middel burg, 2 P. Bouman, Kruiningen; Con sumptiebrood: (diploma's) J. Corbijn, Vrouwenpolder; R. van Rie, Hulst; L. van Sighem, Westkapelle; J. J. Mal- jaars. Middelburg; A. Kopmels, Hoe dekenskerke; J. Nagelkerke, Gapinge; C. W. Stevense, Schore; E. E. de Block, Philippine P. Bouwman, Kortge- ne; J. Corbijn, Vrouwenpolder; P. Ofr le, Zaamslag; H. de Rijke, Wemeldin ge; P Bouwman, Kruiningen; P. van Keulen, Wissenkerke; C. Melse, Mid delburg; A. Kopmels, Hoedekensker ke; J. Bouwman, Oosterland. Vruch tencake- 2 L. Leenhouts, Sluis; 2 P. Filius, Yerseke; Gebakjes: 1 P. Filius, Yerseke, 2 firma J. W. van der Linde en zonen, Vlissingen; Crème au beurre taart: 1 P. Filius, Yerseke, 2 L. Slab- bekoorn. Goes; Vruchtentaart: 1 J Bouwman, Oosterland. 2 J. Burger, Kapelle; Vrije taart: 1 P. Filius, Yer seke; Kokosmakroontjes: 1 L. Slab- bekoorn. Goes, 2 J. Deij, Hoek; Zeeuwse bolussen: 2 E. de Block, Philippine, 2 P. Filius, Yerseke; 2 P. van Keulen; Boterkoekjes: 1 J. van der Linde en zonen, Vlissingen, 2 A. Kopmels, Hoedekenskerke; Boter spritskoekjes: 1 A. Kopmels, Hoede kenskerke en J. de Vlieger, Kruinin gen; Speculaas: 1 firma J. Bliek en zonen, Veere, 2 J. Maljaars, Middel burg. Provinciale beker: fa J. W. v. d Linde, Vlissingen. Klasse B: Voor werknemers in bakkersbedrijven in de provincie Zeeland. Melkbusbrood: 1 G Melse. Middelburg, 2 H. Walraven, Middelburg; Zachte luxe broodjes: 1. H. Geluk, Geersdijk, 2 P. Daane, Vlis singen; Gepaneerde harde puntjes: 1 E. de Wit, Clinge; Roombroodjes: 1 J. Zwartepoorte, 's-Gravenpolder, 2 C. J. Dekker, Hoedekenskerke; Tarwebus- brood: 1 J. Verhulst, Wemeldinge; Krentenbusbrood: 1 H. Filius, Yerse ke; Krentenbol: 1 P. Daane, Vlissingen en D. Izeboud, Koudekerke; Koffie- broodjes: 2 H. Filius, Yerseke; Vruch tentaart: 1 J. Goris, Vlissingen, 2 W. Koole, Haamstede; Cake: 1 H. Filius, Yerseke, 2 J. Goris, Vlissingen; Gevul de koeken: 2 H. Walraven, Middel burg; Gevulde koeken: 2 H. Walraven. Middelburg; Mokkataart: 1. J. Goris. Vlissingen, A. Eckhardt, Goes; Kokos makronen: 1 J. Basting, Retrenche ment, 2 A. Eckhardt, Goes; Vrije taart: 1 J. Zwartepoorte, 's-Gravenpol der; Roomhorens: 1 J. Zwartepoorte, 's-Gravenpolder, 2 J. Dek, Kruiningen; Appelbollen: 2 J. Goris, Vlissingen; Appelcarrés: 1 J. Zwartepoorte, 'sOra venpolder, 2 G. Kooman, Colijnsplaat Eierkoeken: 2 P. Daane, Vlissingen, 2 J. Zwartepoorte, 's-Gravenpolder. Sierstukken van de banketbakkerij: 1 J. Goris, Vlissingen, 2 W. Koole, Haamstede. Diploma's voor bijzonde re medewerking aan de vakscholen van Goes, Zierikzee, Middelburg en Terneuzen. Extra prijzen: (beker van de provinciale Zeeuwse Bakkersbond) firma J. van der Linde en zonen, Vlissingen; (beker van de Koninklijke Nederlandse Gist- en Spiritusfabrieken NV in Delft) A. ren Meijel, Clinge. Beker: J. C. G. Zwartepoorte, 's-Gra venpolder. Donderdagavond reikte de voorzitter van de tentoonstellingscom missie, van de federatie van bakkers, de heer J de Jonge Mzn uit Elle- woutsdijk, de prijzen uit. Donderdagavond verzorgde dr. W. P J. Lignac voor de ZVU in Mondragon te Zierikzee een lezing met als onder werp .Natuurparken en woestijnen tussen Rocky Mountains en Pacific'. In deze voordracht met een groot aantal kleurendia's nam hij zijn vrij talrijk gehoor mee door de woestij nen van Utah naar de besneeuwde vulkanen in Oregon en de zalmtrap- pen in de Columbia rivier. Dr. Lignao had ook dia's bij zich van de vierdui zend jaar oude reuzebomen in Califor- nië. De aanwezigen maakten eveneens kennis met de Hoopi indianen. In de pauze kon men een kleine tentoonstel ling van Indiaanse kleedjes, door hen zelf geslepen half edelstenen en een grote hoeveelheid foto's bezichtigen. Uit hander van de voorzitter F. G. Scherjon mocht ir. Lignac een boek in ontvangst nemen. Aan het begin van de bijeenkomst werd de onlangs overleden oud-voorziter van de ZVU dr. J. J Westendorp-Boerma her dacht. Oostburg. De 6 premiewoningen wor den gebouwd In Schoondijke. Burge meester A. Schipper vertelde, dat do financiering van deze zaak nu volko men rond is. B en w hebben woens dag een gesprek gehad met de hoofd ingenieur-directeur van de volkshuis vesting In Zeeland, De heren G. H. M. van Schalk (kvp), P. Zegers (prot. chr.) en A. J. Salomé (wd) toonden zich verontrust over de jaarrekening '69 van en de bestuurlij ke gang van zaken bij de camping .Zeebad Breskens'. De Jaarrekening over '69, die bij de ingekomen stuk ken was, ontlokte de heer Van Schalk de vraag waarom het accountantsrap port spreekt over .de voor zover door bescheiden gedekte inkomsten en uit gaven' over vorig jaar en waarom de functies van directeur en voorzitter nog steeds niet gescheiden zijn. De heer Zegers merkte op dat dit laatste punt ai eens eerder was besproken, maar dat er aan de discussie een nieuw element wordt toegevoegd nu ook het accountantskantoor een kop peling wat moeilijk vindt. WD-raads- lid Th. P. Cambier: .Juist omdat de functies van voorzitter en directeur in één hand zijn, ben ik indertijd uit de raad van beheer gestapt. Ik wilde geen verantwoording voor het beleid dragen.' Burgemeester Schipper waarschuwde de raadsleden voorzichtig te zijn met hun uitspraken over .zeebad'. Niets wijst erop dat de zaken niet in orde zouden zijn. Vermoedelijk gaat het om hele kleine uitgaven die nog niet in de cijfers van '69 zijn verwerkt. Wethouder J. J. Vergouwe liet zich ook in deze zin uit. JDat is nog schuld uit '69 die ongetwijfeld in de rekening "70 wordt verantwoord. Je kunt van een bedrijf als een camping nu een maal niet verwachten dat het precies rond is met zijn gegevens.' Burge meester Schipper wees er verder met nadruk op dat een functiescheiding binnen .zeebad' gepaard zou gaan jnet grote tekorten.' Over '69 sloot de cam ping met een batig saldo van 10.000 .en zeebad is echt een camping waar we als gemeente heel weinig zorgen over hebben,' zei hij. Het college zal echter, om tegemoet te komen aan de wens van de raadsle den, met het bestuur van het kam peerterrein contact opnemen om en kele punten nog eens door te praten. .Meneer de voorzitter ik kan moeilijk aannemen dat de fysieke toestand van een mavo-leerling zou kunnen verschil len van die van een havo-scholier', rea geerde de heer F. P. Baarends (ppr) op het voorstel om de gemeenschap pelijke regeling schoolartsendlenst Zeeuwsch-Vlaanderen. De PPR-vertegenwoordiger ontdekte in het stuk een voetangeltje: de con cept-verordening, opgesteld door een Terneuzen.se secretarie-ambtenaar, spreekt in artikel 2 lid 2 namelijk over geneeskundig schooltoezicht .om vattende de leerlingen der scholen voor: kleuteronderwijs, gewoon lager onderwijs, lager algemeen voortgezet onderwijs, middelbaar algemeen voortgezet onderwijs, lager beroepson derwijs en middelbaar beroepsonder wijs.' Ten aanzien van het hoger alge meen voortgezet onderwijs en het voorbereidend wetenschappelijk on derwijs staat er in het concept, dat geneeskundig toezicht ook kan uit strekken tot leerlingen van deze scho len .ter beoordeling van het algemeen bestuur.' Volgens de heer Baarends is dit uitgangspunt niet alleen geënt op de Temeuzense situatie, maar houdt het in feite een ongeoorloofde beper king in. Een categorie die zeker onder tafel valt zijn de scholieren die aan de scholengemeenschap een eerste ge meenschappelijk basisjaar (de zoge naamde brugklas) volgen. Het PPR- raadslid stelde zich op het standpunt dat in principe alle scholieren voor controle in aanmerking komen. .Wan neer het hestuur kan beslissen dat havo- en vwo-scholieren niet in aan merking komen omdat de schoolart sen overbezet raken dan moet het apparaat maar worden uitgebreid.' Eventueel zou hij nog wel voelen voor een leeftijdsgrens, maar naar de mening van de heer Baarends mag daar pas in allerlaatste instantie van worden uitgegaan. De Zeeuws-Vlaamse schoolartsen, er zijn er nu 3, hebben gemiddeld 6 tot vnno kinderen onder controle, de landelijke norm is 5 tot 6000. Aan uitbreiding valt dus toch al niet te ontkomen.' De raad ging met de suggestie van de PPR-vertegenwoordiger mee en be sloot goedkeuring van de regeling te koppelen aan de eis dat ook havo en vwo binen de controle vallen. Wet houder Vergouwe werd aangewezen tot lid van het algemeen bestuur, de heer Zegers als plaatsvervanger. Voorbereidingen carnaval alweer in volle gang De Hulster carnavalsvereniging Da Vossen' is al geruime tijd bez'g om de nodige voorbereidingen te treffen voor de komende carnavalstijd. Onder leiding van hun nieuwe voorzitter E. Eggermont zijn er een groot aantal activiteiten op touw gezet, die de komende maand al zullen beginnen. Het bestuur belegt in november een zogenaamde ,open house' vergadering. Op deze vergadering kunnen alle vere nigingen buurtschappen en inwoners van Hulst hun ideeën naar voren brengen. Het komende carnaval moet dit jaar nog meer een Hulster volks feest worden, waaraan door alle inwo ners van de Reinaert-stad wordt deel genomen Op de elfde van de elfde zal de raad van elf uittrekken om met de boerenkapel de JCallesaien'. de jarigen in de stad te gaan feliciteren. Verder zal er op 14 november in de .Koning van Engeland' te Hulst, in samenwer king met het Hulster Gemengd Koor een groot bal belegd worden hierop zal de nieuwe prins carnaval, met de nieuwe nar en de hofdames aan het publiek voorgesteld worden. ADVERTENTTI De Boerenleenbank is de bank-van-ml.voor Wilt u sparen? We zijn altijd dichtbij en we bieden u vele spaarvormen. Met rente vanaf 4als u steeds direkt over uiv spaargeld wilt beschikken, tot 8als u op langere termijn wilt sparen. We zijn open op de uren, die schikken. En als u over andere geldzaken wilt praten, dan is dat ook geen probleem: de Boerenleenbank biedt u ook de voordelen van een Privérekening voor de ontvangst van uw salaris. Adviseert u bij verzekeringen en het boeken van uw vakantiereis. En we vinden dat bij al die zaken best een vriendelijk woord kan. We zeiden het al: we doen ons best omeen vriendelijke bank te de bank voor iedereen 11Ó0 vestigingen Goes, St-Adriaanstraat 6; 's-Heerenhoek, Werrilaan 25; Heinkenszand, Mr dr Meslaan 1; Lewedorp, Scheldcstraat 54; Ovezande, Kerkplein 6; Vlissingen, Lange Zelke 19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13