Idekock P.Z.C. RADIO P. van Looy, Sint-Jansteen wint 1e nationaal Bourges «I dynamische krant in Z. Vlaanderen 10.000 abonnees TE KOOP EEN RIANTE WONING 1399 een jonge boekhoudkundige kracht VAN STRI EN'S BAKKERIJ ONZE WEEKRECLAME sinaasappeltaart van 2,49 voor f2,25 250 gram witte speculaas van 1,25 voor f 1,10 BEHOORT U AL BIJ DIE 10.000? I BON I ADVERTEREN DOET VERKOPEN WIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN VRIJDAG 16 OKTOBER 1970 extw ZEEUWSCH-VLAANDEREN omdat ie zo zorgvuldig wast (ook wolen zo schoon (bio-programma). En omdat ie zo geweldig centrifugeert (1000 toeren De unieke CC 1000 van Philips. 1000: SSlSSScot I ïSkonvC'U - p-ogr.-.^ I Minus Philips InruUpremie van 50,- Vb mmm mmm HM V 8 - 42 Notaris K. J. Hoving, Westkolkstraat 48, Terneuzen, telefoon 01150 - 2290 vraagt, in verband met een plotse ling overlijden, bij voorkeur 21jaar of ouder. Geboden wordt een interessante werkkring, alsmede een goede ho norering. Alléén het beste brood en gebak is goed genoeg voor u mevrouw ga daarom naar TERNEUZEN Noordstraat 79 Telefoon 3198 Noordstraat 72 Telefoon 01150 - 2250 Voor uw bruidsboeket Bloemenhuis Flora I Zo niet, vul dan onderstaande bon in en stuur deze naar PZC, Antwoordnum mer 7474, Terneuzen. (U hoeft geen postzegel te plakken). Ondergetekende Handtekening wenst zich te abonneren per kwartaal/per maand op de PZC. De droom van Iedere bruid. Grote keuze in bloemen en modellen. Het meest gesorteerde bloemenhuis ter plaatse. met garage en tuin gelegen aan de Hontstraat 5, AXEL. Indeling o.a. grote woonkamer, grote woonkeuken, drie slaapkamers en zolderkamer. Te bevragen: Aannemersbedrijf H. C. VAN TATENHOVE De Hontstraat 5 - Axel Telefoon 01155 -1328 AUTORIJSCHOOL MOLENAAR TERNEUZEN Diepenbrockstraat 151 - TeL 01150-5117 geeft: Eerste 10 lessen voor 59,75 Theorielessen met kleurendia's. Losse lessen 8,50 per 50 minuten. Wij lessen in de fonkelnieuwe Volkswagen 1302 Dc Bourgesvluchï stond niet op het programma van de afdeling Zeeland, maar omdat er op deze vlucht gouden ringen-prijzen te winnen waren, gingen ver schillende leden toch op nationaal vlak hun kansje wagen. De rayonstrijd was door de zeer geringe deelname niet interessant, maar van dit heel klein contingent Zeeuwse duiven was toch het geschelpte witpen-dui- vinnctje van P. van Looy uit Sint-Jansteen zo supersnel, dat het eveneens de meer dan 5000 nationale duiven achter zich wist te laten. Op de laatste natio nale vlucht van het seizoen, was het dus weer een Zeeuwse duif, die de over winning wist tc behalen. P. van Looy pas voor het tweede jaar weer actief dulvenliefhebber, na er achttien jaar geen meer gehad' te hebben heeft wel een buitenge woon opvallende terugkomst ge vierd. Hij kocht dit voorjaar 15 gouden ringen, maar had slechts 11 jonge duiven om ze aan te doen. Maar. niet het vele bleek er goed te zijn, maar het goede veel, want die jonge duiven hebben buitengewoon gepresteerd. Want naast deze nationale overwin' ning zagen we hem op de provincia le Orleans, eveneens tegen meer dan 5000 duiven de 12de en 38ste win nen. daarmee liefst drie gouden hor loges en een constateur winnend. Bovendien won hij op provinciaal Chateauroux de 3de prijs. Allemaal met duiven, die afstammen van twee hokken... namelijk van Sj. Gijzeis uit Heikant, die nog de zuivere Ha- venith-duiven bezit en van duiven van Alf. de Backer, van wien hij eieren kreeg uit diens koppel, waar uit hij in 1968 zijn 2de prijswinnaar nationaal Chateauroux trok. Dit jaar won diezelfde Alf. de Backer van Kappellebrug de 1ste provinciaal en 3de nationaal Chateauroux. Het Geschelpte Witpen duifje vloog op eieren van veertien dagen en kwam buitengewoon uitgerust aan de start. De week tevoren had het een 9de prijs behaald op Quivraino en tevoren een Beaumetz, Dourdan en de eerste Orleans gevlogen. KAMPIOENSCHAPPEN: Philippine: Oude duiven: onaange duid. P. Roegiest; aangeduid. J. de Mul. Jonge duiven: onaangeduid. J. de Mul; aangeduid. J. de Mul. Generaalkampioen: F. Roegiest. Najaarskampioen: A. de Krijger. Beste fondspeler: L. Taalman, die de lste provinciaal Orleans en de 6de van Chateauroux won. Jong maar moedig te Driewegen: Vitesse oude duiven: 1 Aug. Jans- sens; 2 A. Engels; 3 I. Klaeijssen. Vitesse jonge duiven: 1 A. Engels; 2 B. v. d. Slikke; 3 A. Engels. Fond oude duiven: 1 A. Janssens; 3 B. v. d. Slikke; 3 J, Boerman. Fond jonge duiven: 1 I. Klaeijssen; 2 Aug. .Janssens; 3 C. Babijn Kampioenschap navluchten: 1 J Boerman; 2 J. Boerman; 3 A. de Hamer. UITSLAGEN Strijd in vrede te Groede. Oude duiven vitesse onaangeduid: 1 G. Du- sarduyn 1151 pnt 2 D. Ekkebus 1053 pnt 3 L. van de Wege 934 pnt. Vitesse aangeduid: 1 G. Dusarduyn 620 pnt 2 D. Ekkebus 539 pnt 3 G. de Roeck 493 pnt. Oude Midfond onaangeduid: 1 G. Dusardyun 1006 pnt 2 J. van Driel 481 pnt 3 Th. de Buck 476. Midfond aangeduid: 1 G. Dusarduyn 539 pnt 2 Th. de Buck 300 pnt 3 Ch. Ras 142 pnt. Jonge duiven Vitesse onaangeduid: 1 L. van de Wege 1380 pnt Th. de Buck 1227 pnt 3 H. Simpelaar 1202. Jonge Vitesse aangeduid: 1 L. van de Wege 723 pnt 2 D. Ekkebus 521 pnt 3 Th. de Buck 448 pnt. Jonge Midfond onaangeduid: 1 G. Dusarduyn 583 pnt Th. de Buck 402 pnt 3 Ch. van de Bossche 398. Jonge midfond aan geduid: 1 Th. de Buck 267 2 G. Dusarduyn 246 3 J. Manhave 235 pnt. Beker voor de meeste prijzen (Oude duiven): W. Risseeuw met. ringnum- mer 864006. die tien prijzen won. Beker meeste prijzen (jonge dui ven): gewonnen door O. de Zutter met 490955. welke liefst elf prijzen won. Generaal kampioen: 1970 G Dusarduyn met 4145 pnt. Uitslag ca- deauvlucht strijd in vrede vanuit Moeskroen met 176 duiven: G. de Roeck 1 H. Elfrink 2 L. van de Wege 3-6 J. van Driel 4 A. Merelaai 5-8-9 D. Ekkebus 7 A. Hendriks 10. Eerste de beste te Schoondijke met 80 duiven. G. Dobbelaere 1-4-8 H. Calon 2 Klaassen Taille 3 C. Jans en 5-6 P. Ras 7-9 Gebr. Huigh 10. Eindstand koppelkoers 1970: 1 CAlon 307 pnt 2 en 3 A. de Poorter en C. Janssen 280 pnt 4 Klaassen Taillie 274 pnt 5 G. Dobbelaere 256 pnt 6 S. Huigh 218 pnt 7 C. van Akker 172 pnt 8 en 9 J. Tournois en D. van Houte 156 pnt 10 P. Ras 127 pnt. Yzendijke met liefst 249 duiven: J. de Smet 1-4-9 A. Verwulst 2 P. Neve 3 O. Mariens 5 A. Termote 6 G. Vlaeijs 7 C. Mornhout 8 A. Ter- mot 10 C. C. Zuid-Beveland met 326 duiven: J. en P, Voois 1-4-5 L. Jonge Kwadendamme 2 A. van de Does Kapelle 3 A. Hundersmarck Biezelinge 6 D. Brouwer Goes 7 M. Blok Kruiningen 8 C. Dijl Kruinin gen 9 J. Voois Goes 10. Kampioenschappen Rayon F van de Bond van Zaterdagvliegers in de Af deling Zeeland: Vitesse Hokkampi oen: 1 A. Sémallegange Terneuzen 2 J. de Kraker 3 A. Scheele allen Terneuzen Vitesse duif kampioen: 1 J. de Kra ker 2 D. Deurwaarder en 3 A. Smal- legange allen Terneuzen. Midfond hokkampioen: 1 A. Smallegange 2 D. Deurwaarder 3 A. Scheele allen Ter neuzen. Midfond kampioen: 1 A. Smallegan ge ^erneuzen 2 H. de Feijter Axel 3 A. f ïallegange. FonoKampioen: 1 D. Deurwaarder Terneuzen 2 R. Harms Axel 3 A Smallegange Tem. Fond duifkampi oen: 1 D. Deurwaarder Terneuzen 2 R. Harms Axel 3 D. Deurwaarder Tem. Jonge duiven hokkampioen: 1 O. Deurwaarder Tem. 2 A. Scheele Tem. 3 A. Smellegange Terneuzen.' Jónge duif kampioen: 1 A. Smallegan ge Terneuzen 2 en 3 D. Deurwaarder Terneuzen. Navluchten Hokkampi oen: 1 A. Smallegange Terneuzen 2 J. de Kraker Terneuzen. Navluchten Duif kampioen: 1 H. de Feijter Axel 2 J. de Krker Terneuzen 3 A. Smal legange Terneuzen. Generaal hok kampioen: 1 D Deurwaarder Ter neuzen. 2 A. Smallegange Terneuzen, 3 A. Scheele Terneuzen. Clubbolling De clubbolling van de boldersvereni ging .De ware vrienden' in café de Zwaan te Aardenburg had als uitslag: 1 J. de Meij, 2 T. Dhondt, 3 A. de Smet, 4 J. Simpelaar. Een wedstrijd tegen .De Kruisbollers' uit St-Kruis werd gewonnen met een totaal van 106 punten voor de ,Ware Vrienden' tegen 104 punten voor de .Kruisbollers'. Hiermee kwamen zij in het bezit van de uitgeloofde beker. Na de wedstrijd werd een beschrijfbol- ling gehouden. De uitslag daarvan was: 1 A. de Smet-C.Dhondt; 2 O. Herwegh - T. Dhondt; 3 P. Hermie - H. de Munck; 4 A. Snouwaert Hermie. Kaartcompetitie In .Victory' te Oostburg begon dezer dagen de ambtenarenvereniging Oost burg een kaartcompetitie, die evenals vorige jaren om de 14 dagen zal worden gehouden. Voor deze eerste wedstrijd waren 26 deelnemers opge komen. De heer P. C. Moens wist alle partijen te winnen en kwam onbe dreigd bovenaan het avondklassement te staan. De uitslag was: 1 P. C. Moens; 2 W. Klerks, 3 J. te Beek, 4 F. van Hee, 5 M. Vercruijsse, 6 mevrouw .1 van Hauwe, 7 B. Schrier, 8 M. Kesteloo, 9 W. den Hollander, 10 me vrouw J. van Buijten. Clubkampioenschap hengelaarsvereniging De zeehengelsportclub Sluiskil hield de laatste clubwedstrijd, die meetelde voor het clubkampioenschap. Zoals gewoonlijk werd de wedstrijd gehou den in het Scheldewater bij de water toren te Terneuzen. Er waren 130 deelnemers die bij prachtig najaars weer om de prijzen streden. De uits- slag luidde als volgt: 1 mevr. Debuck 465 ptn, 2 Joh. Harms 435 ptn, 3 mevr. V. d Velde 432, 4 W. de Winne 410, 5 H. Bakker 352, 6 F. Taalman 342, 7 R. de Smit 335, 8 mevr. Hame link 312, 9 mevr. Ferdermann 270, 10 J. van de Molen 265. Na deze wed strijd kwam de heer J. de Regt met een totaal van 1779 punten uit vijf wedstrijden (en de drie beste resulta ten) als algemeen clubkampioen uit de bus. Hij nam hiermede de titel over van de heer H. Dallinga, Er staat nu voor dit jaar nog een wedstrijd op het programma. De traditionele ,wild- wedstrijd' op 13 december. De prijzen bestaan dan uit kalkoenen, konijnen, eenden en kippen. .Ceres' in bejaardentehuis Een groot aantal leden van de vereni ging .Ceres' was dezer dagen in de conversatiezaal van het bejaardente huis De Burght' in Oostburg voor de bijeenkomst na de vakantie. Mevr. S. van Dronkelaar-Buijze uit Zuidzande gaf in haar openingswoord een uiteen zetting over de totstandkoming van het die middag gastvrijheid verlenen de tehuis waarvoor .Ceres' de initia tiefneemster is geweest. Ze bedankte mevr. Van Cruijningen, de heer Lau- ret,, de directrice en het personeel voor alle goede zorgen in het belang van de huisvesting van de bejaarden. Voor de pauze kwamen cursussen en uitstpajes aan de orde. Na een tracta- tie van de kok werd het gebouw bezichtigd. Zeeverkenners geïnstalleerd OOSTBURG In Oostburg is een zeeverkennerstroep van de Staley- groep van de .Nederlandse padvinders' opgericht, waardoor aan de reeds lang bestaande Staleygroep een nieuw onderdeel kon worden toege voegd. Drie van de welpen die de verkenners leeftijd hadden bereikt namen af scheid van Akela en Raksha en wer den doorgeleid naar het vooronder van de zeeverkenners, waar ze werden opgevangen door schipper C. I. de Meij uit Oostburg, die met 6 jongens de nieuwe zeeverkennersgroep zal be ginnen. Voor de .eerste bak' werd de naam De Otters' gekozen. Groepslei der schipper J. van der Plassche wees in een toespraak op de extra-verant woordelijkheid die men als zeeverken ner op het water gaat krijgen. Na mens de districtsleiding werd nog het woord gevoerd door hopman J. L. StoeL Schietingen Aan de schieting bij C. de Kind te Kapellebrug namen 93 schutters deel. De uitslag luidde: wip I: hogevogel: C. Hofkens, De Klinge (B); eerste zijvo gel: A. Zegers, Koewacht; tweede z-ij vogel: W. Wuytack, Sint-Niklaas (B). Wip II: hogevogel: J. Uytenhouwe, De Klinge (B); eerste zijvogel: E. Schelf hout. Kapellebrug; tweede zij vogel: Alb. Haegeman, Kemzeke (B). Aan de internationale schieting geor- g liseerd door de schuttersvereniging ,Sint-Jan' te Sint-Jansteen namen 119 schutters deel. De uitslag luidde: wip I: le hogevogel: C. de Moor, Sint- Jansteen; 2de hogevogel, G. v. Daele, Koewacht: le zijvogel: R. de Block, Graauw; 2de zijvogel: A. Constanje, Axel; 3e zij vogel: P. v. Dorsselaer, Sint- Gillis (B); 4e zijvogel, verloot; le kal: P. Baert, Koewacht; 2de kal: F. Hoog straten, Axel; 3de kal: Ed. Savooij, Sint-Jansteen; 4de kal: A. de Winter, Sint-Gillis (B). Wip II: le hogevogel: M. v. Marcken. Stekene (B); 2de hogevogel, C. Hage- man, Clinge; le zijvogel. J. Verkruijs- sen, Zwïjndrecht (B); 2de zijvogel: P. Steijaert, Graauw; 3e zijvogel: C. Alonsius, Axel. 4ae zijvogel: W. Bons- sen, Sint-J3nsteen; le kal: M. v. a. Gucht, Ovezande; 2de kal: A. de Munck, Zuiddorpe; 3e kal: A. de Munck, Zuiddorpe; 4de kal: M. v. Marcke, Stekene (B). Aan de schieting bij L. de Vilder te Clinge namen 41 schutters deel. De uitslag luidde: wip I; hogevogel: L. de Vilder, Clinge. eerste zijvogel: J. Uij- tenhoeve, Clinge; tweede zijvogel: Fr. Franchaert, De Klinge (B). Wip II: hogevogel: L. de Vilder, Clin ge: eerste zijvogel: J. Uijtenhouwe, Clinge; tweede zij vogel: L de Vilder. Clinge; grootste aantal (6 stuks) J. Pilaet (Clinge). In haar lokaal bij de heer A. de Kind te Koewacht organiseerde de schutters vereniging .Nooit Gedacht' uit Koe wacht haar traditionele koningschie- ting. In de vijfde ronde deed de heer A. Rombaut de koningsvogel tuimelen en werd daardoor koning van de so ciëteit voor het seizoen 70-71. Eerste winnaar werd de heer Aug. de Letter, tweede minister de heer P. van Goe- them. Allen kwamen uit Koewacht Installatie welpen AXEL Dezer dagen werd in het hordehol van de welpen van de jhr De Casembrootgroep van de .Neder landse padvinders' te Axel een zestal nieuwe welpen geïnstalleerd. Na een welkomstwoord van welpen leidster akela E. H. ten Harkei uit Axel, die ouders en belangstellenden en hopman J. L. Stoel namens de districtsleiding kon begroeten. Met de zes nieuwe welpen is men begonnen aan een geheel nieuwe .hor de', omdat de vorige welpen wegens het bereiken van de verkennersleeftijd zijn overgegaan naar een nieuwe op gerichte verkennersgroep van de jhr De Casembrootgroep. Onder leiding van Raksha, de assistens welpenleid ster, werd door de welpen na de installatieceremonie het spel ,Reis door Europa' gespeeld. HOOFDPLAAT Pony op hol In de Kersenlaan te Hoofdplaat is een pony op hol geslagen, met twee jeug dige berijders op zijn rug, en een karretje achter zich. Door de schok was een van de berijders van de pony gevallen en onder het karretje te rechtgekomen. Halverwege de Kersen- laan was de pony het trottoir opge- hold, maar doordat het karretje ge kanteld was, en het daardoor te zwaar werd om mee te trekken, werd belet dat het dier door een grote winkelruit vloog. De jeugdige berij ders kwamen met de schrik vrij. OOSTBURG N CB-winterprogramma Een groot aantal leden van de afde ling Oostburg van de katholieke vrou wen organisatie van de NCB was begin deze week in De Eenhoorn' te Oostburg op de eerste ledenvergade ring in het nieuwe vergaderseizoen. Na een welkomstwoord van voorzit ster, mevrouw A. Dierick-Buijck kwa men eerst enkele jaarverslagen aan de orde. Hoogtepunt van de vergadering vormde de bespreking van het winter- programma. Voor de afdeling is er 27 oktober een demonstratie met schoe nen, tassen en handschoenen, waarbij, mevrouw M. van Kampen-van Damme uit Oostburg een lezing met dia's zal houden over de schoenenmode in de komende winter. Met St.-Nicolaas in het verschiet zal mevrouw Van Kam pen op 17 november de dames weg wijs maken in het verantwoord kopen van speelgoed voor de kinderen en kleinkinderen. Op een nog nader te bepalen datum in december staat een balavond op het programma. Op 11 januari houdt de heer T. H. Jilleba in de burgerzaal van het gemeentehu.. een lezing over antiek en op 1 februa ri is er een lezing over het kweken en verzamelen van droog.^lanten. Voor de leden van de kring is er op 10 november van 2 tot 5 uur een culture le werkmiddag, waarvan de leiding in handen zal zijn van mejuffrouw Ho- vers. Op 26 november wordt een ka merplantenwedstrijd gehouden met onder andere het verwerken van stro- bloemen. Op 9 februari is het .verdie- pingsdag* met een lezing door de heer R. Visser over .Verdovende middelen'. In het kader van de sociale scholings cursus zij-t er 4 cursusbijeenkomsten. Op 19 november spreekt kapelaan Buysse uit IJzendijke over ,Hoe ge looft de jeugd', en op 17 december houdt de heer I. Ruijssen uit Wemel- dinge een lezing over .Muziek horen en zien'. De heer W. van Dongen spreekt op 18 februari over .Wordt mijn persoonlijk leven beïnvloed door de politiek', terwijl de 4de en laatste cursusmiddag de keuze van het onder werp door de deelnemers zelf zal worden bepaald. De beide aftredende dames, tw me-i vrouw E. van Waes-Paridaen uit Schoondijke en mevrouw C. de Millia- no-Bonte uit Waterlandkerkje werden in het bestuur herkozen. LUXORTHEATER TERNEUZEN (tel. 01150-2041) Vrijdag 16 t/m dinsdag 20 oktober om 8 uur. Zondagmiddag, aanvang 3 uur: CHARLTON HESTON JACK HAWKINS - HAYA HARAREET IN: Ml/AMWVWi (MlMflMLYimWKS Nooit won een film meer onderscheidingen en bekro ningen. Ben Hur, een on vergetelijke gebeurtenis. Gevaarlijke wagenrennen en een romantische liefde ver mengd tot een machtige epos. De grootste film aller tijden (alle leeftijden) VOLGENDE WEEK: /Zabriskie point' en /Een moderne Robinson Crusoe' Kaartavond In J)u Commerce' te Oostburg hield het katholiek vrouwengilde een kaar tavond in het bieden en jokeren, met respectievelijk 24 en 12 deelnemers. De uitslag was: bieden: 1 W. de Rijc- ke 4 gew. part., 0 tegenpnt; 2 mevr. D. Rottier. 3 en 5. 3 J. Goedhals, 3 7_ Jokeren: 1 mevr G. Nagelkerke, 61 straf pun ten; 2 mej. M. Jansen, 63; 3 mevr. Dhaenens, 64.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 43