Oost-Zeeuwsch-ïlaanderen, ter land, ter zee en uit de Eucht SAS VAN GENT, HULST Luchtfotograaf Wim Riemens heeft dezer dagen een aantal fraaie platen gemaakt van stads- en dorpskernen en van enkele andere markante punten in het Zeeuws-Vlaamse landschap. Sas van Gent en Hulst hebben deze maal de primeur; tal van andere vPlgen in de komende weken. De bovenste luchtfoto geeft een wel heel duidelijk beeld van Sas van Gent in het zuidwestelijk deel van de Zeeuws-Vtaamse kanaalzo ne. Links iets boven het midden enkele van de Sasse fabrieken die jaar en dag hebben gezorgd voor een goed arbeidsklimaat en mede hebben bijgedragen dat deze gemeente dc afgelopen tien jaren zo sterk is gegroeid. Daarmee wil overigens niets kwaads gezegd worden van de andere bedrijven in Sas van Gent maar die staan nu eenmaal helaas niet op deze foto. Fraai komt er ook uit de brug over het verruimde kanaal van Terneuzcn naar Gent, waarover de bewoners van laatstgenoemde stad niet uitgepraat raken. In hel midden, rechts van de fabrieken, het oudere stadsdeel, meer naar beneden de nieuwere woonwijken, vlak tegen de Belgische grens aan. Over het kanaal ziet men nog juist de kom van Westdorpe liggen met de zich naar de linker-bovenhoek slingerende Graafsjansdijk. Hulst blijkt uit de lucht nóg mooier te zijn dan vanaf de begane grond te zien is. De bebossing voor en tussen de binnen- en buitenvest van het oude stadsdeel hebben voor niet minder dan een fotografisch juweeltje gezorgd. Centraal op deze foto gemaakt op een zonnige herfstmaandag, hetgeen te zien is aan de kramen op de markt staat de basiliek met daaromheen de vaak gezellige Gentse- en Steenstraat, de Houtmarkt en uiteraard de Markt. Rechts boven nog een gedeelte van Nieuw Hulst met onder andere het Jansen!us Lyceum. De andere foto's op deze pagina geven van boven naar beneden een beeld van het scheepvaartverkeer door de nieuwe zeesluis van Terneuzen, daaronder de Zevenaarhaven in vol bedrijf, verder een markant gebouw in Sluiskil, namelijk het zusterhuis en gedeelten van ziekenhuis en pont, terwijl tenslotte de foto onderaan de pagina een doorkijkje te zien geeft van Koewacht. Luchtfoto Wim Riemens, overige foto's PZC)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 39