TIENDUIZEND PZC- ABONNEES in Zeeuwsch-Vlaanderen IN TIEN JAAR VERDRIEVOUDIGD a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a BIJNA 20 KEER ZOVEEL VRIJDAG 16 OKTOBER 1970 extw VL1SSINGEN Tienduizend PZC-abonnees in Zeeuwsch-Vlaanderen! Meer dan drieduizend alleen al in Terneuzen! Sprekende cijfers over de spectaculaire groei welke het abonneebestand van ons dagblad, dat nog maar kort geleden de vijftig duizendste abonnee verwelkomde, ook 'n het Zeeuws-Vlaamse land doormaakt. Want specta culair mag het toch zeker wel genoemd worden, wanneer in nauwelijks tien jaar tijd het aantal be talende lezers bijna verdrievoudigd is. Van zeven endertighonderd tot nu al weer méér dan tiendui zend! Met als de raket' onder de Zeeuws-Vlaam se gemeenten: Terneuzen. Twintig jaar geleden liep daar de PZC-agent met een pak van amper honderdvijftig kranten onder de arm en nu trekken iedere morgen acht bezorgers de Terneuzense stadswijken in om met elkaar meer dan éénender- tighonderd kranten bij onze abonnees in de bus te laten glijden! Na de .officiële' begroeting van onze tienduizendste abonnee in Zeeuwsch- Vlaanderen, de heer W. J. Kleijn, gis teren aan het lage Sas in Sas van Gent, is het voor onze trouwe Zeeuws-Vlaamse lezers u bent het die onze krant in uw gewest mede groter hebt helpen maken wel licht ook interessant om bij het bereiken van deze .mijlpaal' een te rugblik te werpen op de groeiperio de van de laatste twintig jaren, waarover wij ons in gepaste be scheidenheid oprecht verheugen. ke 358 (275), Sluis 322 (210), Groe- de 320 (271), Aardenburg 316 (222), Biervliet 296 (178), Cadzand 218 (158), IJzendijke 211 (142), Zuidzan- de 174 (167), Retranchement 120 (95), Nieuwvliet 88 (84), Hoofdplaat 85 (17), en Waterlandkerkje 74 (57). EXPEDITIE van vier redacteuren-verslaggevers vanuit Terneuzen geheel Zeeuwsch- Vlaanderen om mét de onontbeerlij ke medewerking van plaatselijke correspondenten en vaste medewer kers voor bijzondere rubrieken, da gelijks alle nieuws op te sporen en weer te geven in onze kolommen. teur voor abonneewerving werk- .EXTRA' CIJFERS Ongeveer twintig jaar terug om precies te zijn: 30 september 1951 telde onze abonnementenadministra tie 3369 lezers in Zeeuwsch-Vlaande ren. Wat betekende dat ongeveer dertien procent van ons totaal aantal abonnees beneden de Westerschelde woonde. Met de tienduizend abon nees van thans is Zeeuwsch-Vlaan deren opgerukt naar de twintig pro cent. Een nadere beschouwing van de abonnementscijfers leert, dat niet al leen Terneuzen van 173 in 1951 naar thans reeds meer dan 3100 een grote abonneewinst heeft opgele verd. De andere kanaalzone-gemeen ten lieten zich in diezelfde periode evenmin onbetuigd. Axel neemt na Terneuzen de tweede plaats in met thans 1056 abonees tegen 104 twin tig jaar geleden. Hoek liep uit van 55 tot 414 op 30 sept jl, Sas van Gent van 32 naar 365. Een stevig PZC-bol- werk in het oostelijk deel is verder Zaamslag met 384 abonees (1951: 43). Een sterke groei vertoonden ook de abonnee-aantallen in Hulst (van 15 naar 188), Philippine zelfs in onge veer één jaar van 29 naar 117, West- dorpe ook in korte tijd van 42 naar 98, Hontenisse van 14 naar 86 en Koewacht van 4 naar 32. Zo groeide het abonneeaantal in O.Z-Vlaanderen in twintig jaar van 472 naar ruim 6000. Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, een vanouds stevig PZC-gebied, dat tot dusver economisch minder expansief is gebleken dan oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, blijft met een toename 1951 naar thans ruim hechte pijler Breskens Tot voor enkele jaren zorgden de Zeeuws-Vlaamse busmaatschappijen ervoor, dat iedere dag de pakketten kranten bij onze agenten en op de postkantoren kwamen. De groot scheepse voorzieningen welke onze expeditie in de loop der jaren heeft moeten treffen, illustreren ook hier duidelijk de groei van de PZC in Zeeuwsch-Vlaanderen. Iedere morgen om tien minuten voor vijf staan twee PZC-bestelwa- gens een drie-tons Mercedes Benz en een Ford Transit als .vaste klanten' bij de eerste boot van Vlis- singen naar Breskens. In weer en wind, vaak nog in het nachtelijk duister, snorren twintig minuten later onze chauffeurs door het Zeeuws-Vlaamse land om het laatste nieuws van soms amper twee uur geleden, bij onze abonnees te brengen. In Terneuzen staat dan nog een derde auto gereed om onze abon nees in het vijfde district te bedie nen. Dat allemaal natuurlijk via ons wakkere korps van agenten en be zorgers, die in alle vroegte op pad gaan om. zoveel als mogelijk, uw krant bij de ontbijttafel aan te bie den. In de verre buitenwijken zorgt de post voor een tijdige bestelling. In enkele jaren tijd dus van een expeditie per bus naar een eigen transportdienst met drie bestelau to's, alleen al voor Zeeuwsch-Vlaan deren. De buschauffeurs van de lijn diensten zouden ons nu zien komen met bijvoorbeeld een 32-pagina's krant: twee en een halve ton papier. VESTIGING Zes jaar geleden opende de PZC in de Arsenaalstraat te Terneuzen zijn eerste vestiging in Zeeuwsch-Vlaan deren. Een kantoor met werkruim ten voor één redacteur en één admi nistratieve medewerkster. Weldra deed de expansieve kracht van de PZC zich ook hier gelden. Er moest naar een nieuw kantoor worden ge zocht, dat gevonden werd in een voormalig bankgebouw aan de Nieuwstraat in Terneuzen. In maart 1967 verrichtte burgemeester J. C. Aschoff de officiële opening van dit eigen kantoorpand, waar de vijf redactieleden en het administra tief personeel, momenteel te midden van ambachtslieden, die weer al aan een verdere uitbreiding van de kan toorruimten werken, hun taak ver richten, Twpp telexapparaten staan hen ter beschikking voor een snelle doorzending van artikelen en versla gen naar de centrale redactie te Vlissingen. Wat de personeelsbezetting betreft, zijn er in de buitendienst in Zeeuwsch-Vlaanderen thans twee ad vertentie-acquisiteurs en één acquisi In ons streven om nóg meer, nóg uitvoeriger alles weer te geven wat er zich in Zeeuwsch-Vlaanderen voordoet, werd in januari 1967 ge start met .Extra Zeeuwsch-Vlaande ren'. Meestal tweemaal per week wordt in deze bijlage in artikelen en reportages, rijk geïllustreerd, het streekgebeuren verder uitgediept. Op de advertentiepagina's in deze bijla gen vragen in het bijzonder de win keliers in het eigen gebied de aan dacht van de lezers. Oktober 1970: tienduizend abonnees in Zeeuwsch-Vlaan deren. Een mijlpaal, waarbij alle PZC-medewerkers en dat zijn er 'n tweehonderd even met voldoening terug blikken, maar niet stil blijven staan. Wij gaan met verdubbel de energie verder om u, lezers, een nóg betere, actuele, be trouwbare, aantrekkelijke krant te bezorgen. Op weg naar de 15.000ste abonnee in Zeeuwsch-Vlaanderen REDACTIE aan de kop met 791 abonnees 1951: 560), gevolgd door Oost- (407). Om verder nog met 646 ele kernen Groei, groei en nog eens groei. Ook in ons redactie-apparaat, dat zich beijvert om in Zeeuwsch-Vlaanderen de ontwikkeling en de velerlei activi teiten op de voet te volgen. Op 1 september 1958 betrok de heer D. C. Kaan als eerste redacteur-in-vaste- dienst voor Zeeuwsch-Vlaanderen na de oorlog, zijn post in Terneuzen. Nu, twaalf jaar later, doorkruist on der zijn directe leiding een ploeg 7 00 GEZINNEN 7950 760 1970 3100 Een spectaculaire groei maakte de P Z.C. in Terneuzen door. Terwijl in 1950 ome krant nog slechts in 160 Terneuzense ge zinnen werd gelezen, is dit aantal thans reeds tot meer de 3100 gestegen! 62:4350 '63:4900 '64:5350 '65:5800 '66:6300 '67:6900 '68 7600 '69:8550 '70:10000

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 33