Zes dagen voor rijden na teveel glazen bier Gevaarlijke situatie bij de nieuwe overweg in Middelburg Gs: reageren op bezwaren mosselbanken nu weinig inzake zinvol Motie voor raad Borsele: Total stoken met aardgas Zeer geringe kans in Goes, Zierikzee op nieuwe industrie en St-Maartensdijk 11 POLITIERECHTER MIDDELBURG Vervoersdiensten RSK Zeeland in handen van SBS Collecte HUMANITAS VERGADERT ,PR0DUKTIE CHEMIE ALLEEN ALS HET VERANTWOORD IS' NOG DIT NAJAAR VOORONTWERP STREEKPLAN Bejaardenwoningen en dienstencentrum in raad Vlissingen VRIJDAG 1Ó OKTOBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURG De nieuwe overweg bij de kanaalbrug-in-aanbouw te Middelburg is donder dag opengesteld voor het verkeer. De overweg, een automatische met halve bomen, sluit aan op de tweebaans Schroeweg. De ahob-installatie zal samen met de nieuwe brug aangesloten wor- schillende stoplichtenstelsels rondom de nieuwe den op de computer, die de stand van de ver- brug en het Poelendaele-zwembad gaat regelen. Een gevolg van de openstelling van de ahob- overweg is dat een gevaarlijke situatie ontstaat voor fietsers die vanaf de Oude Vlissingseweg de Schroeweg naderen en de overweg over wil len. Weliswaar is de Oude Vlissingseweg,. tussen de P. D. van Campenstraat en de Schroeweg gesloten voor het verkeer in de richting Mid delburg, toch Is de macht der gewoonte zo sterk dat velen de eeenrlchtingsweg tegen de draad inrijden. Deze verkeerszondaars slaan dan bij de Schroeweg gekomen linksaf en rijden, richting Middelburg vervolgens via het Schroe- weggedeelte, dat voor het tegemoetkomend ver keer bestemd is, links de overweg op. Dat is gevaarlijk, want zoals bij ahob-overwegen het geval is, wordt het linkergedeelte niet door een spoorboom afgesloten, als er een trein komt: er zijn immers maar halve bomen. Om te voorkomen dat fietsers en bromfietsers argeloos zomaar het niet beveiligde linker ge deelte van de overweg oprijden, heeft men een bord .verboden linksaf te slaan' geplaatst, op de plaats waar de Oude Vlissingseweg in de Schroe weg .uitmondt'. Omdat de politie meent dat er ter plaatse nog wel enige tijd tegen de ver- keersaanwijzingen gezondigd zal worden, vooral door scholieren, zal men bij het bewuste punt intensief controleren. De politie was donderdag reeds met die con trole bezig en er werden verschillende verkeers- overtreders betrapt. De foto is gemaakt vanaf de Oude Vlissingseweg. Rechts het bord .ver boden links af te slaan'. De overweg is juist dicht wegens de nadering van een trein uit de richting Middelburg, De linker helft is niet af gesloten. (Foto PZC). NAAR AANLEIDING VAN SMOG IN RIJNMOND TEGENSTRIJDIGHEDEN OVER DE GEVAREN VAN STOOKOLIE BORSELE De heren I. A. van Royen en J. de Koster van de PvdA/ PPR-fractie in de gemeenteraad van Borsele hebben alle fracties in deze raad een motie voorgesteld naar aan leiding van de ,smog' in de Rijnmond. De raad van Borsele moet. .verontrust door de problemen van de luchtver ontreiniging elders in het land (.smog'j in het Rijnmondgebied), ,en van oor-j deel zijnde dat gekomen moet wor den tot zo goed mogelijke bepalingen en waarborgen' besluiten uit de spre ken: dat in het convenant met Total het hinderwetartikel (artikel drie con venant met Hoechst) wordt gehand- haafd cq er alsnog in wordt opgeno men. In de motie moet de raad van b en w voorts vragen alles te doen wat mogelijk is om te voorkomen dat in- bedrijfstelling zónder hinderwetver gunning plaatsvindt en voorts moet de raad volgens beide fractieleden uitspreken dat de raffinaderij van Total als brandstof uitsluitend aard gas gaat gebruiken. Ongeloofwaardig VLISSINGEN Anderhalf jaar, n dat een aantal vervoersbedrijven in Zeeland hesloten tot vorming van één organisatie, die werd ondergebracht in RSK (Reimann, Stok en Kerkskens Verenigde Expeditiebedrijven NV), heeft die nv haar binnenlands vervoer landelijk overgedragen aan wat RSK zelf noemt ,onze exclusief binnenland se zusteronderneming Van 'Ier Schuit - Van den Boom - Stanfries NV (SBS). Veranderingen veroorzaakt dat niet in het vrachtvervoer of de bodediensten, die RSK in Zeeland on derhield. Dreigde aanvankelijk een aan tal diensten uit te vallen, de SBS NV zal de activiteiten van RSK normaal voortzetten. De rijksinspecteur van het verkeer, de heer S. Fonteyne te Middelburg: Als iemand zijn verplichtingen niet na komt. dan zien we wel mogelijkheden de pakjes toch op z'n plaats te krij gen. Er zijn wat overgangsmoeilijkhe den, maar dat is een papieren kwes tie. In de praktijk verandert er niets voor de consument.' RSK kondigde vorig jaar april aan, dat de expeditie bedrijven Wiebajo Terneuzen. Ver- schelling Breskens. Blomaard en zoon Goes en Boon te Sïnt-Laurens zouden worden omgezet in één Zeeuwse orga nisatie binnen RSK. Nadien kwamen daar nog bij de expeditiebedrijven Caljouw uit Veere, Walrave Rilland- Bath, Minderhoud Zoutelande en Roel- se Domburg althans wat betreft de1 geregelde vrachtautodiensten. De overdracht van de organisatie van het binnenlands vervoer aan SBS is vol gens een bekendmaking van RSK het geiolg van ,de fusie van de grote scheepvaartmaatschappijen begin dit )aar-' RSK deelde in een officiële be kendmaking onlangs mee, dat de in ternationale activiteite. door haarzelf zouden worden voortgezet. De heer Fonteyne van de rijksverkeersinspec- t i, *s onze taak er toezicht °P te houden, dat de diensten goed draai- en en ei" op toe te zien, dat men elkaar geen vliegen afvangt, in de ver voerswereld. Het kan zijn, dat er even wat problemen zijn geweest bij de overgang, maar de bodediensten wor oen normaal voortgezet. Het heeft er even op geleken, dat er diensten zou den uitvallen, maar er is uiteindelijk mets aan de hand.' Collecte ?!LZecuwse collecte heeft in Waarde ƒ231,70 opgebracht. .Alleen door een eensgezind optreden kan worden bereikt dat onze gemeente over ongeveer vijf jaar niet met de zelfde smogproblemen zit als in de Rijnmond', aldus de raadsleden. In de tekst van het convenant betreffende de vestiging van Hoechst in het gebied van het voormalige Zuid-Sloe blijft na de schrapping van artikel 3 in feite niets anders over dan dat de partijen (staat, provincie, gemeente Vlissin- gen) in gemeenschappelijk overleg de voorwaarden zullen vaststellen welke in verband met de bodem-, water- en luchtverontreiniging gesteld moeten worden'. Ondanks de schrapping van het hin derwetartikel uit het convenant, zeg gen de ministers Nelissen en Schut en staatssecretaris Kruisinga in antwoord op vragen van het PSP-kamerlid Van der Lek over deze raffinaderij: .de hinderwet zal uitputtend worden toe gepast'. Dit antwoord inzake de raf finaderij van Total is derhalve niet meer geloofwaardig, want aan de ene kant wordt het hinderwetartikel ge schrapt in een convenant cq komt het in het Total-convenant mogeliik niet voor, aan de andere kant stelt Hoechst ovens in gebruik zonder in het bezit te zijn van een geldige hinderwets vergunning, sterker nog: de convenant- eis dat de hinderwetvergunning ver leend zal moeten zijn voordat het be proeven van een inrichting een aan vang neemt is met voeten getreden, aldus de raadsleden Van Royen en De Koster. Zijn vervolgen: ,Ten aanzien van Total wordt enerzijds geschreven dat de raffinaderij wordt gestookt met zware stookolie hetgeen een uit stoot oplevert van 2000 kilo S02 per uur, terwijl anderzijds de PZC in heel grote letters vermelde: Dr N. Groen (hoofdinspectie voor de volksgezond heid): Vestiging Total baart weinig zorgen voor verontreiniging'. .Deze te genstrijdigheid ontlokt ons de opmer king: vertelt dr Groen zo maar wat, of heeft hij zijn conclusie gesteld op het gebruik van aardgas, terwijl dit blijkbaar niet verplicht is gesteld en daardoor het bedrijf in de mogelijk heid wordt gesteld de wellicht in het bedrijf aanwezige zware zwa velhoudende stookolie te gebruiken als brandstof. Voor de bevolking van onze gemeente geen prettig vooruitzicht'. ,Zo zijn er vele vragen te stellen om dat verschillende berichten met elkaar in strijd zijn. Al met al geen symp tomen van een duidelijkheid die drin gend geboden is', aldus concluderen beide raadsleden van Borsele. VANAVOND EXTRA VOOR STELLING VAN ,DE JANTJES' MIDDELBURG Voor de opvoering van De Jantjes' te Middelburg ge bracht door het Amsterdams Volksto neel onder leiding van Beppie Nooy, bestaat zo'n grote belangstelling, dat het gezelschap heeft besloten een ex tra nachtvoorstelling te geven. Gister avond traden De Jantjes' op voor een enthousiast publiek, dat de Schouwburgzaal tot de laatste plaats bezette. Aansluitend op de reeds ge heel uitverkochte voorstelling van vanavond vrijdag geeft het Am sterdams volkstoneel een nachtvoor stelling, die om elf uur aan vangt. NA OMKIJKEN' TEGEN BOOM MIDDELBURG ,Het kwam niet door die acht glazen l)ler. Ik keek naar meisjes, daardoor ben ik de macht over het stuur kwijtge raakt.' Dit verweer, dat P. B. uit Kloetlnge donderdag voor de po Middelburg aanvoerde, mocht hem] weinig baten. Politierechter mr P. Empel veroordeelde B. wegens het rijden met een auto na teveel te hebben gedronken tot een onvoor waardelijke gevagenisstraf van zes da gen en een verbod om auto's te bestu ren voor de tijd van een Jaar. De officier, mr Th. Lebret had naast deze ontzegging van de rijbevoegdheid nog een iets zwaardere straf geëist. B. was met zijn wagen op de Platijnweg in Goes tegen een boom gereden. Een bloedproer had bij B. één pro mille opgeleverd. Ook N. V. uit Middelburg werd vankelijk rijden onder invloed ten las te gelegd. Daarnaast moest hij zich ook nog verantwoorden voor het zon der rijbewijs besturen van een auto. die bovendien niet bleek te zijn verze kerd. Deze feiten waren aan het licht gekomen nadat hij met zijn auto op de Noordweg in Middelburg met een harde klap tegen een huis was opgere den. De oorzaak van deze manoeuvre waarschijnlijk, zo vertelde V. het vast lopen van een remvoering. streedt, dat hij teveel zou hebben gedronken. Ook Van de B. wiens huis werd beschadigd, zei ter zitting als getuige, niet met zekerheid te kunnen zeggen of V. te zeer onder invloed van alcohol was geweest. De schade aan het huis, voor een bedrag van ongeveer vijfhonderd gulden, was in middels geregeld. Zo deelde Van de B. nog mee. De officier, die wilde toegeven, dat het gebruik van teveel drank hier inderdaad niet meer viel aan te tonen, meende anderzijds toch, dat er op gevaarlijke wijze was gereden. Voor de botsing vorderde hij een boete van 150 gulden en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, voor het rijden zonder rijbewijs 100 gulden en voor het feit dat de auto niet was verze kerd nog eens een boete van 50 gul den. Mr Van Empel bepaalde de straf tenslotte op twee boeten van honderd gulden, één van vijftig gulden terwijl hij ook de zes maanden ontzegging oplegde. gedronken. De eis luidde een boete van 150 gulden en vier maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. De po litierechter deed van de boete 25 gul den af. Wel kreeg W. conform de eis van de officier voor de opgevoerde motor nog eens een boete van 25 gulden. ,U had beter een strandwandeling kun nen gaan maken, dan in een auto te - gaan rijden'. Dat zei de officier tegen de ^politierechter te p_ van jjg cadzand. Deze was ln ■*"**- de ochtenduren uit Knokke komen rijden en blijkbaar achter het stuur van zijn auto in slaap gesukkeld. Als gevolg daarvan raakte Van de V. even de macht over het stuur kwijt en raakte een geparkeerde auto. Mr Lebret zei van oordeel te zijn, dat Van de V. op dat moment bepaald ongeschikt was om achter het stuur van zijn auto te zitten. De eis luidde een boete van honderd gulden terwijl de officier nog eens een boete van vijftig gulden vorderde voor het feit. dat Van de V. na het veroorzaken van de aanrijding was doorgereden zonder zijn identiteit kenbaar te maken. In zijn vonnis bepaalde mr Van Empel beide boeten op honderd gul den. Mejuffrouw D. S. uit België werd bij verstek en conform de eis van de officier veroordeeld tot boeten van vijftig en honderd gulden voor respec tievelijk het veroorzaken van een aan rijding op een parkeerterrein in Hulst en het daarna eveneens wegrijden zonder de politie te waarschu- Brommen R. W. uit Middelburg stond terecht omdat hij, na teveel te hebben ge dronken. toch met zijn bromfiets was gaan rijden. Op een rijwielpad in Oostburg was hij in botsing gekomen met een tegemoetkomende bromfiet ser. Beiden liepen als gevolg van de aanrijding een aantal verwondingen op. De politie constateerde ook nog, dat W. op een .opgevoerde' bromfiets reed. Op een vraag van de politierechter ontkende W. zelf aan de motor van zijn bromfiets te hebben .ge prutst'. Mr Lebret stelde in zijn requisitoir, dat hier duidelijk sprake was van het brokken maken na teveel te hebben Inhalen F. zou op een kruispunt in Poortvliet met zijn auto naar links zijn gereden op het moment, dat hij door een andere auto werd ingehaald. Het ge volg was een botsing. Verdediger mr J. van Deinse, die het met de lezing van de officier niet eens was, vroeg vrijspraak. Aan dat verzoek werd door de politierechter voldaan. ,U had in Terneuzen uw identiteit kenbaar moeten maken.' Zo zei de politierechter, in deze zaak mr J. Mul der, tegen J. W. in Goes, die in Ter neuzen tegen een lantaarnpaal was opgebotst. W kreeg voor dit feit een boete van vijftig gulden. De officier, mr J Blok had eerder honderdvijftig gulden geëist. Verdediger mr F. K. Adriaanse voerde nog aan. dat W. zich wel degelijk bij de politie had willen melden, docht dat hij eerst nog de boot naar lloede- kenskerke had willen halen. Bij aan komst van de veerboot stond de ge waarschuwde politie echter al op W. te wachten. De officier eiste tegen C. F. uit Til-, MIDDELBURG De afdeling Walche ren van de Nederlandse vereniging voor maatschappelijk werk .Humani- tas' houdt maandag 19 oktober in De Gouden Poorte te Middelburg de jaar lijkse leden-vergadering. Tijdens deze bijeenkomst spreekt de heer H. van Dijk, staffunctionaris bij het centraal bureau van .Humanitas', over het on- burg wegens onoplettendheid in hetj derwerp .Humanitas, wat nu?' De ver- verkeer een boete van zestig gulden. gadering begint om acht uur. Gs over Hoechst, Pechiney enTotal: zijn dat een soortgelijke situatie-bij hin- derwetaanvragen van Pechiney en Total zich niet zal voordoen, dat het in bedrijf stellen van een bepaalde pro- duktie-eenheid zonder vergunning slechts geschiedt indien uit het ge voerde overleg met voldoende zeker heid is gebleken dat het reeds nu in werking stellen verantwoord kan wor den geacht. Gs zijn bereid de vonve- nanten betreffende Pechiney en Total ter kennis te brengen van de staten onder voorbehoud dat de andere con venantpartners daartegen geen be- Vetraging is niet te voorkomen VLISSINGEN Het in bedrijf stel- i len van een bepaalde produktie-een- heid zonder vergunning geschiedt i slechts indien uit het gevoerde over leg met voldoende zekerheid gebleken is dat het reeds nu in werking stellen! verantwoord kan worden geacht. j Dit delen gs van Zeeland mee aan hetl statenlid J. Roodenburg uit Souburg j zwaar maken. In antwoord op andere in antwoord op een reeks vragen be-; vragen van de heer Roodenburg deelt treffende Hoechst, Pechiney en Total.1 het college van gs onder meer mee Ten aanzien van de vraag van de heer; dat het convenant van Hoechst een Roodenburg of de opgetreden vertra- afspraak is tussen overheden en dat gingen bij het afgeven van een hinder- het duidelijk is dat het bedrijf geen wetvergunning aan Hoechst voorko-; partij is bij een convenant, zodat het men hadden kunnen worden, antwoor-; bedrijf het convenant niet kan onder den gs dat de aard van het produktie-1 tekenen, noch kan verklaren de bepa- proces van deze bedrijven intensief; lingen van het convenant te zullen overleg noodzakelijk maakt met dlver- eerbiedigen. Het convenant staat toe- se instanties, hetgeen geruime tijd' passing van in april 1960 door de vergt en waaraan een zekere verlra- minister van sociale zaken en volksge- ging inherent is. De heer Roodenburg; zondheid toegestane afwijking in be- krijgt als antwoord op zijn vraag of; paalde gevallen van de hinderwet, niet en zo ja welke maatregelen genomen i in de weg volgens gs. GS OVER SCHORSING INVESTERINGSPREMIE: ZEEHAVENBELEID WORDT DOORKRUIST premieregeling in Zeeland ten behoeve van vestigingen en uit breidingen van industrieën een VLISSINGEN Gs van Zee-| doorkruising betekent van het land zijn van mening dat de schorsing van de investerings- nationale zeehaven- en planolo gisch beleid. Het college vindt EXPANSIE DOW CHEMICAL VAN LEVENSBELANG VOOR WERKGELEGENHEID ZEELAND voorts dat de kansen voor nieu we vestigingen in de secundaire kernen Goes, Zierikzee en St- Maartensdijk .zeer gering lij ken'. Zonder nu van onzorgvuldig bestuur (door de rijksoverheid - red.) te wil len spreken, is het college wel van oordeel dat verwachtingen zijn ge wekt, die niet zonder meer ongedaan kunnen worden gemaakt. Gs delen één en ander mee in antwoord op vragen van het statenlid P. A. Roels. Het college herinnert eraan dat men de staatssecretaris van economische ken ernstige bezwaren heeft kenbaar gemaakt tegen schorsing van de IPR daar dit het verlenen van steun bij het aantrekken van uit nationaal-eco- nomisch oogpunt belangrijke zeehaven- I industrieën niet meer mogelijk 1 maakt. Bovendien is voor het tot standkomen van een meer gevarieerd industrieel pakket in Zeeland vesti ging van n iet-zeehavenindustrieën noodzakelijk. Juist voor deze catego rie bedrijven is een premie bij vestiging in een kern van 25 pro cent van de investeringen in vaste activa een belangrijke vestigings- VLISSINGEN Gs van Zee land achten het .weinig zinvol' in dit stadium nader in te gaan op de dpor de bevolking uitge brachte bezwaren tegen inpol dering van de Mosselbanken. Volgens de bezwaren gaat door de inpoldering een zeer belangrijk na tuurgebied verloren en men wijst mede op de consequenties voor het recreatiegebied De Braakman, door industrievestiging op de Mosselban ken (Dow Chemical) en de uit een oogpunt van milieuhygiëne ongunsti ge ligging van het te creëren indus triegebied. Eén en ander staat, in antwoorden op vragen van de statenleden C. T. A. van Waterschoot en H. Kapen-! ga. Het al dan niet inpolderen van de! Mosselbanken hangt samen met de visie op de toekomstige industriege- bieden in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen.; Een eerste voorstudie van hetj streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren is gereed, aldus gs, maar in het. licht van enige nadere studies wor-j den hieraan nog verdere werkzaam heden verricht. Een voorstel voor1 een voorontwerp streekplan wordt door gs dit najaar van de provincia le planologische commissie ver wacht, Voordat dit streekplan wordt1 gepubliceerd zullen gs hierover ad vies vragen aan de commissie van; advies en bijstand voor de streek-j plannen. Het college hoopt deze ad viesaanvrage binnen afzienbare tijd te kunnen doen. Levensbelang In antwoord op betreffende vragen wijst het college er op dat de inpol dering van de Mosselbanken ten be hoeve van Dows uitbreiding een uit vloeisel is van de eertijds genomen beslissing om aan Dow Chemical westelijk van Terneuzen vestiging toe te staan. J)e vestiging van dit wereldconcern werd destijds van vrij wel alle kanten toegejuicht. Ook thans zijn wij van mening, dat deze vestiging een zeer belangrijke en welkome aanzet is geweest en nog is tot de uitbreiding van de werkge legenheid in een sector waarvan wij in de toekomst grote verwachtingen hebben, niet alleen wat de primaire werkgelegenheid betreft, maar we gens de daarmee optredende belan- gens de daarmee optredende belang rijke secundaire werkgelegenheid. Mag misschien op korte termijn de ivprkgelpgpnheidssituatie zeer gun stig zijn, op lange termijn gezien zal de behoefte aan arbeidsplaatsen door de groeiende bevolking steeds toenemen, en is het bestaan en de expansie van niet erg conjunctuur gevoelige bedrijven van levensbelang j voor onze bevolking', aldus gs van Zeeland. Nu het bedrijf zich eenmaal teri plaatse heeft gevestigd is expansie! een noodzakelijk gevolg van een suc cesrijke ontwikkeling. Uit een oog-; punt van continuïteit in het beleid,' waarop een bedrijf gezien de tot nu toe gevolgde lijn zou mogen reke nen, maar een dergelijke ontwikke ling niet worden tegengehouden. Zo gaan gs verder, die er verder op wijzen dat planologisch gezien de situatie reeds bepaald was en dat daarom de inpoldering van de Mos selbanken niet gekenschetst kan| worden als een factor, die de (pla-i nologische) ontwikkeling een geheel nieuw aanzien geeft. Er is overigens nog geen advies! uitgebracht aan de minister van ver keer en waterstaat inzake de inpol-, dering. Omdat het een complexe ma terie betreft, kunnen gs nog niet met, zekerheid zeggen wanneer het advies zal worden uitgebracht. Het verwacht niet dat zulks nog dit jaar het geval zal zijn. Het zal ter inzage worden gelegd cn hoewel een en ander niet wettelijk is voorgeschre ven, zijn gs bereid een exemplaar van het advies ter kennismaking aan de staten over te leggen. Het college wil voorts onderscheid maken tus sen bezwaren tegen de indijking van de Mosselbanken als zodanig en die bezwaren, die zijn gericht tegen de bestemming van het in te polderen gebied. De indijkingsbezwaren zullen in het kader van de wet op droog makerijen en indijkingen aan een grondige beschouwing worden on derworpen. De bezwaren tegen de bestemming zullen in het kader van deze procedure niet aan de orde komen. Bezwaren van milieuhygiëni sche aard kunnen te zijner tijd worden ingebracht bij de toepassing van de hinderwetprocedure en de wet inzake de luchtverontreiniging zodra deze in werking is getreden, aldus gs. plaatsvoordeel, aldus gs. Het college heeft tegenover de rijksoverheid zijn verwondering uitgesproken over het feit dat de kleine vestigingsoverschot ten van de laatste jaren mede aanlei ding zijn geweest om tot schorsing van de premieregeling over te gaan. Het college antwoordt voorts op een betreffende vraag dat men grond heeft aan te nemen dat de eventuele schorsing van de industriële premiere geling ook voor andere gebieden over wogen is. De heer Roels sprak over Noord-Brabant. Goese NCBO houdt leden vergadering GOES Maandag 26 oktober houdt de afdeling Goes van de Nederlandse christelijke bond van overheidsperso neel een ledenvergadering in het res taurant .De Opril' aan de Opril Grote Markt te Goes. De heer Groen spreekt tijdens de bijeenkomst onder meer over de wijzigingen van het bezoldi gingsbesluit burgerlijke rijksambtena ren, de indeling van loongroepers in schalen en de werking van de ziekte verzekering ambtenaren. De vergade ring begint om acht uur. Verkoping woonhuis In het cafe De oude Sluis in Sas van Gent is donderdagmiddag het woon-l huis met aanbehoren en erf aan del Westkade 99 in Sas van Gent, door| notaris D. H. de Graaf te Axel in het i openbaar verkocht. Het woonhuis werd] voor een bedrag van 6500 het eigen-, dom van de heer P. P. Pieters te Ber gen op Zoom. VLISSINGEN Dezer dagen is aan de Vredehoflaan te Vlissingen begon nen met de bouw van een complex van 196 bejaardenwoningen annex dienstencentrum. Met betrekking tot deze bouw doen b en w van Missin gen in de raadsvergadering van vrij dag 30 oktober enkele voorstellen, zo als het verkopen aan het bestuur van de instelling bejaardencentrum ,Ter Reede' een perceel grond van 15.155 m2 voor de prijs van 343.260,75 de totale inrichtingskosten etcetera worden door het bestuur van .Ter Reede' geraamd op 9.751.611. Het bestuur is er in geslaagd om een geldlening af te sluiten van 10.100.000 nominaal. B en w stellen voor deze lening te garanderen. Met de gemeente wenst het bestuur van .Ter Reede' een kasgeldlening aan te gaan van 1.500.000 en tevens een speciale rekening-courant te openen. De huurprijs van de woningen wordt berekend op 161 per maand, ecxlu* sief een bijdrage in de kosten van algemene voorzieningen en exclusief variabele kosten. Het dienstencentrum zal tegen ongeveer 107.400 per jaar verhuurd worden aan de stichting dienstencentrum voor bejaarden. Vol gens de ingediende exploitatiebegro ting bedragen de subsidiabele lasten per jaar 163.000. Ben w achten het redelijk aan de stichting dienstencen trum voor bejaarden een jaarlijkse subsidie toe te kennen van ten minste 90 procent van de exploitatiekosten. De lasten van de gemeente worden op ten minste 16.300 en ten hoogste ƒ32.600 per jaar berekend. Hier staat tegenover dat de subsidiëring van het dienstencentrum Bachtenpoorte aan zienlijk minder wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11