Jan Agten is van alle muziekmarkten thuis... Stichting Veere' zet zich in voor carillon Zeeland: ruim 2 ton voor Henry Dunant' Verbod op modelvliegtuigjes in de raad van Valkenisse 7 GELD INZAMELEN VOOR HERSTELKOSTEN Zaalvoetbal voor Schip Ahoy' Afdelingen Startsubsidie f250 voor jeugdsoos DE KLEDINGBOKSER OKTOBER 1970 PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT EERSTE ZEEUWSE DISCOTHARIS FONOTHEEK TERNEUZEN VRIJDAG OPEN TERNEUZEN ,Ik hou op muziekgebied van een hele boel dingen: pop, oude jazz en klassiek. Niet dat ik alles even hard bewonder: van sommige langspeelplaten zijn dat maar een of twee nummers.' De eerste discothecaris van Zee land, de 17-jarige Jan Agten uit Terneuzen, legt behoedzaam een glanzende langspeelplaat uit de p-ote Beatles-fabriek op een al •ven glanzende draaitafel. Vrij- jag begint zijn werk in de fono- ;heek, de uitleencentrale van langspeelplaten, van de Terneu- :ense openbare bibliotheek pas jfficieel. Agten, 17 jaar en in het jezit van hbs-b moet uitleenklan- m straks adviseren en assisteren jij hun keus uit 800 (binnen en kele maanden zelfs 1200) fraaie jiatenhoezen-met-inhoud. Bach, Beethoven, Beatles, jazz, volks muziek en een stevige portie ca- oaret: allemaal zijn ze vertegen woordigd in de eerste fonotheek van de provincie tot stand ge- jracht dankzij een voor insi ders nog steeds: uit de lucht jevallen —financieel extraatje ?an het ministerie van dr Marga Klompé. De figuur van discothecaris Is in ie provincie even pril als de jitleencentrale van muziek, reden ian ook waarom Agten voor zijn [unctic niet veel meer mee lioef- ie te brengen dan de middelbare school en muzikale interesse. 3ibliotheek-directrice mejuffrouw T. C. Hoekman: ,Voor discotheca ris als zodanig bestaat nog geen speciale opleiding. Elders in Ne derland zijn wel discotheken, maar die opereren vaak op aan- sienlijk bescheidener schaal dan die in Terneuzen, dat is meer een kwestie van een draaitafeltje aeerzetten met een platenbak er- Dij. In grotere plaatsen komt het daarnaast wel voor dat er voor dit werk vakkrachten worden jangetrokken: mensen die aan de bibliotheekschool het assïstentiedi- ploma hebben gehaald en daar naast nog hebben gestudeerd ?oor dat van muziekbibliotheca- ris.' Het lukte de Terneuzense Dibliotheek niet om een dergelij ke functionaris aan te trekken en nadat het benaderen van muziek schooldirecteuren en het plaatsen ran annonces evenmin resultaten jpleverden, wendde mejuffrouw Hoekman zich tot het arbeidsbu reau, dat Jan Agten uit de kaar- Mnbak haalde. Sinds 24 augustus werkt hij aan de voorbereiding van de fonotheek. Grote Vraag Hoe en op welke schaal het uitle nen van mini-groeven gaat lopen is voor Agten, mejuffrouw Hoek man en het bibliotheekbestuur nog een hele grote vraag. Mejuffrouw Hoekman: ,We kun nen op niets teruggrijpen. Wel zijn Jan en ik bij verschillende discotheken elders in het land gaan kijken en daar had men uitstekende ervaringen met het systeem opgedaan. In Zweden, de VS en België bestaan al jaren fonotheken. Zelf ben ik in het Belgische Hasselt gaan kijken, waar een grote staat.' De platenkeus is het resultaat van hetzelfde speurwerk en van de medewerking van de vereni ging van openbare bibliotheken, die bereidwillig een lijst van veel gevraagde muziek uit enkele van haar discotheken opstuurde. Jan Agten krijgt straks onder meer ook tot (wellicht ondankbare) taak om achteloze klanten te on derhouden over beschadigingen van platen. DISCOTHECARIS JAN AGTEN ...nuttig... Nu leert de ervaring (onder meer in het buitenland) dat maar 2 procent van de uitgeleen de platen met krassen terugkomt, de Terneuzense fonotheek heeft zich via een schaderegeling toch maar op alle eventualiteiten voor bereid. Agten: ,Als de platen te rugkomen worden ze eerst beke ken. Is de beschadiging zodanig dat de lp nog wel uitgeleend kan worden dan brengen we ƒ5,- in rekening, kan hij niet meer uitge leend worden dan moet de man die hem heeft beschadigd de aan- schaffingskosten met aftrek van het aantal uitleningen betalen. Ik denk overigens niet dat we zo vaak moeten ingrijpen: de men sen zijn al bereid lid te worden, geld op tafel te leggen, ze zullen echt wel op de platen passen.' Hoe Jan Agten zijn functie ziet? Hij is er kort maar uiterst krach tig over: .Nuttig'. En daar kun nen toekomstige klanten, die aan vijf fonkelnieuwe draaitafels hun keus moeten bepalen, het vast mee doen... Slot van pagina 1 burgers lieten zich niet kennen en maakten er ruim 14.000 van. Met vreugde werd ten Middelburgse stad- huize het bericht in ontvangst geno men, dat er voor elke inwoner van de stad Veere een gulden was opgehaald. Om tien voor negen een eerste tussen stand, waaruit maar weinig was op te maken: bijna 12.000. Rinus Ferdinan- dusse verschijnt voor het eerst voor de buis en deelt mee, dat hij heeft geprotesteerd tegen de schatting, die voor Zeeland gedaan is. Hij maakt melding van een telefoontje van ie mand uit Biggekerke. die heel Bigge- kerke aanbiedt. .Maar goederen wor den niet aangenomen', verkondigt hij. Verder meldt Ferdinandusse uit Sou burg een telefoontje, dat onverstaan baar was vanwege de golfslag. Later voert hij verpakking van zijn aansporingen een tante en een rijks politieman uit Zeeland ten tonele en hij kondigt aan, dat Henry Dunant. Zeeuw zal worden als het in Zeeland zo doorgaat. Intussen gaat men inderdaad door in het Zeeuwse. Gretig wordt in de dor pen en steden het geld geteld, dat op vaak inventieve wijze bij elkaar ge- REGIONALE PRESENTATIE ,IN DE BAN VAN HET GEBEUREN' IN GOES GOES Na de centrale presentatie van de discussiefilm ,In de ban van het gebeuren' van Dirk Jan Bijker in Zierikzee op 5 oktober jl wordt in het Deltagebied een aantal regionale pre sentaties georganiseerd voor personen en instanties, die met de film kunnen werken. Voor de provincie Zeeland zal deze regionale presentatie plaatsvinden op morgen vrijdag, 16 oktober as om 20 uur in ,De Prins van Oranje', Nieuw- straat 14, Goes. TERNEUZEN Het ten bate van de actie Schip Ahoy gehouden zaalvoet baltoernooi te Terneuzen Is een groot succes geworden, zowel sportief als financieel. De zeven uit de gemeente Terneuzen afkomstige voetbalvereni gingen hebben sportief om de eerste plaats gestreden. Zaamslag, Hoek, Spui, Sluiskil, Bier vliet, Terneuzen en Terneuzense Boys waren verdeeld in twee poules. In poule A speelden Hoek, Biervliet, Ter neuzen en Terneuzense Boys en in poule B Zaamslag, Sluiskil en Spui. Uitslagen poule A: Biervliet - Tern. Boys 1-2, Hoek - Terneuzen 0-1, Ter neuzen - Terneuzense Boys 0-0, Bier vliet - Hoek 0-1, Tern. Boys - Hoek 1- 1, Biervliet - Terneuzen 0-2. Poule B: Spui - Zaamslag 1-2, Zaamslag - Sluis kil 1-1, Spui - Sluiskil 0-1. De eind stand in poule A: 1 Terneuzen, 2 Tern. Boys, 3 Hoek, 4 Biervliet. In poule B eindigden Zaamslag en Sluiskil gelijk, zodat hier strafschoppen de beslissing moesten brengen. Zaamslag schoot iets scherper en kwam zodoende in de finale uit tegen Terneuzen. In de fina le, die gespeeld werd over 2 x 10 minuten had de tweede klasser Ter neuzen zijn handen vol aan de man nen uit Zaamslag. In het begin was Zaamslag zelfs iets sterker, maar langzaam maar zeker nam het toch meer geroutineerde Terneuzen het ini tiatief. Het resulteerde in een prachtig doelpunt van Han van der Hooft na een schitterende aanval. Terneuzen bleef iets sterker en kreeg ook de betere kansen, maar het had niet over geluk te klagen toen Bakker tegen de paal knalde. Gescoord werd er niet mee zodat Terneuzen winnaar werd van het eerste zaalvoetbaltoernooi in de nieuwe sporthal. Het zal beslist niet het laatste toernooi zijn. Na afloop kon de heer Van der Ploeg na enig telwerk de balans afsluiten voor actie Schip Ahoy. Resultaat 300,04. NOG f80.000 NÓDIG VEERE Het bestuur van de stich ting Veere heeft op zich genomen via een te voeren actie gelden in te zame len om het herstel van het carillon mogelijk te maken. De totale kosten van liet weer in goede staat brengen van het klokken spel worden geraamd op ongeveer honderdduizend gulden. Op een verzoek van de gemeente Veere aan het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk om subsidie, heeft men ten antwoord ge kregen dat van deze zijde op veertig procent van de subsidiabele kosten kan worden gerekend. Aangezien het subsidiabele bedrag op 41.600 gulden is gesteld, zou langs deze weg dus een bedrag van welgeteld 16.640 kunnen worden verkregen. Een provinciale subsidie meegerekend zou men aldus op ongeveer 20.000 gulden ko men. Burgemeester A. de Kam, die woens dagmiddag een en ander meedeelde aan het begin van de raadsvergade ring, zei dat de actie, die zich zal richten tot .vrienden van Veere' op touw was gezet omdat de gemeente zelf, gezien zijn financiële positie zelf onmogelijk het verschil zou kunnen dragen. .Ik wil bij voorbaat op deze actie geen domper zetten, maar tachtigdui zend gulden is een heel bedrag om bij elkaar te brengen'. Zo reageerde de heer J. Mol (gem. bel.) op de medede lingen van de burgemeester. Ook al zou de inzameling de helft van het benodigde bedrag opleveren, dan zou de gemeente toch nog niet in staat zijn om de resterende veertigduizend gulden voor het carillon op tafel te brengen. JDat moeten ze in Den Haag haald is: In Terneuzen wordt zaalvoetbaltoernooi gehouden, waar aan zeven ploegen van Groot Terneu zen meedoen. Het levert ruim 300 gulden op. Bruinisser brandweerlieden treden een keer niet op als spuitgast, maar slaan aan het collecteren. Vere nigingen en verschillende Instanties zijn in touw om het geld bij elkaar te krijgen, dat van Zeeland wordt ver wacht en het lukt beter. Even voor tienen stelt Rinus Ferdi nandusse op de beeldbuis tevreden vast, dat er ƒ47.446,- binnen ls uit Zeeland. In Rotterdam komen de re sultaten kennelijk wat trager door. dan in Zeeland wordt gegeven. Het Rode Kruis geeft de bedragen door, die in de 27 verschillende afde lingen zijn opgehaald met de collecte bus. Dat is uit Arnemuiden 1184,-; Axel ƒ4436.-: Brouwershaven ƒ2579,-; Bruinisse f2611,-; Duiveland ƒ2851,-; Hoek ƒ251.-; Hontenisse ƒ3400,-; Hulst 2077,-; Kapelle, Biezelinge, Schore en Wemeldinge ƒ8523,-; Kou- dekerke ƒ2775,-; Middelburg 14.478,-; Noord-Beveland ƒ3392.-; Sas van Gent 3333.-; Schouwen Westhoek 4572,-; Sint-Jansteen 1386,-; Sint-Philipsland ƒ1471.-; Tprneuzen ƒ7443,-; Tholen 4547,-; Vlissingen en Oost- en West- Souburg f 13.544.-; Walcheren Noord- West ƒ2084,-; Westkapelle ƒ2137,-; West-Zeeuwsch-Vlaanderen 8115.-; Zaamslag f 1483,-: Zierikzee 7082.-: Zuid-Beveland-Oost 561,- en Zuid- Beveland-West 13.104.-. Niet van alle banken in Zeeland zijn de resultaten woensdagavond verkrijg baar, omdat vanuit verschillende kan toren naar verschillende centrale pun ten wordt gebeld met einduitslagen. Duidelijk is in ieder geval al om half twaalf, dat Zeeland ruimschoots vol daan heeft aan de gestelde verwach tingen. Een naar de mening van de heer Van der Weel zal het definitieve eindbedrag nas later bekend worden, want nog niet alle collectebussen zijn geleegd In het kantoor van de Nutsspaarbank aan de Coosje Buskenstraat te Vlis singen iverd woensdagavond druk geld geteld, dat was binnengekomen voor de .Henry Dunant II'. fFoto PZCJ ook inzien. Als men Veere als monu-| ment wil beschermen betekent dat ook, dat men Veere in stand moet houden'. Deze mening van de heeri Mol werd onderschreven door burge meester De Kam, die trouwens verze kerde. dat bij erm op een hogere subsidie zou worden aangedron gen. De heer De Kam deelde ook mee, dat aan provinciale waterstaat is ge vraagd om een schetsontwerp te ma ken voor uitbreiding van de ligplaat sen in de jachthaven .Oostwatering'. Deze uitbreiding zou met subsidie van het ministerie van economische zaken verwezenlijkt kunnen worden. De raad kreeg verder van de burge-: zpeester te horen, dat met de bouwj van de woningwetwoningen te Gapin- ge en Serooskerke inmiddels een be gin is gemaakt. De bejaardenwoningen j in Gapinge zullen nog deze maand, die in Serooskerke iets later, worden be trokken. Van deze complexen is thans ongeveer de helft verhuurd. De aan sluiting van de langs het bejaardente huis te Veere aangelegde weg op de Veerseweg, zal vermoedelijk nog eind deze week gereedkomen. Met het verder doortrekken van deze weg naar de Zanddijkseweg is door de aannemer een begin gemaakt. Over het leggen van een persleiding langs de Veerseweg zijn nog onderhandelin gen gaande. Zo bleek tenslotte uit dei mededelingen van de burgemees- ter. De raad werkte In een vlot tempo een reeks belangrijke voorstellen af. Zo verklaarde men zich zonder stemming akkoord met deelname van de ge meente Veere aan een drietal gemeen schappelijke regelingen, namelijk de gemeenschappelijke regeling .Centrum voor Automatisering Zuid-West-Neder land', de regeling voor een regionaal woonwagencentrum Midden-Zeeland; en de deelname aan de gemeenschap-j pelijke regeling tot instelling van eeni centraal alarmnummer voor Noord- Zeeland. Dit alarmnummer, dat nodig wordt geoordeeld voor een meer effi- j ciënte hulpverleningsorganisatie zal zoals gemeld waarschijnlijk worden ondergebracht in de centrale van de gemeentepolitie te Goes. Op de vraag van de heer Mol of deelname aan de geautomatiseerde ad ministratie tot vermindering van de personeelsbezetting op de secretarie zou leiden, antwoordde burgemeester De Kam, dat men daar niet op be hoefde te rekenen onder meer wegens de invoering van kortere werktij den. Over het voorstel tot deelname aan een regionaal woonwagencentrum was de heer Mol niet enthousiast. ,Wij hebben in drie jaar tijd e'ën woonwa gen met nette mensen op het grondge bied van de gemeente gehad. Moeten we nu voor zo'n enkele keer duizend gulden per jaar gaan betalen?' De burgemeester kon daarop slechts antwoorden dat Veere er niet onder uit kan. omdat de gemeentebesturen bij de wet worden verplicht met een of meer gemeenten een openbaar cen trum voor woonwagens in stand te houden. De raad stemde ook grif in met een gemeentelijke bijdrage van 7200 gul den in de kosten van een verder uitwerken van het plan voor een cen trale rioolwaterpersleiding op Walche ren. Opzet is dat de gezamenlijke gemeenten vooruitlopend op de defini tieve ministeriële beslissing, al vast een bedrag van 50.000 gulden op tafel brengen om het betrokken technisch adviesbureau alvast opdracht te kun nen geven tot een eerste aanzet van het project. Daartoe behoort onder meer het ontwerpen van het tracé en wat daarmee samenhangt. De heer De Kam wees erop, dat het niet uitgesloten is dat eerlang ook Middel burg via een aftakking op de centrale persleiding zal kunnen worden aange sloten. ALBERT HEIJN WARENHUIS GAAT GEEN AH HETEN VLISSINGEN Het. zelfbedienings warenhuis van Albert Heijn dat vol gend jaar maart aan de president Rooseveltlaan te Vlissingen zal wor den geopend krijgt niet de naam A H. Men zegt tot een dergelijke beslissing te zijn overgegaan omdat deze naaam bij het publiek te veel aan voedings middelen doet denken, die in het nieu we warenhuis slechts een derde van het assortiment zullen uitmaken. Wel ke naam het warenhuis nu zal krijgen staat nog niet vast. De muziekvereniging EMM te Seroos kerke krijgt voor de aanschaffing van nieuwe instrumenten een gemeentelij ke bijdrage van duizend gulden. Een poging van de heer J. Cevaai (chu) om dit bedrag op twaalfhonderd gul den te brengen kreeg niet voldoende steun. De eenmalige subsidie van 25 gulden aan de zangvereniging .Een in geest en streven' te Serooskerke noemde dezelfde heer Cevaai een la chertje. Hij wilde er daarom honderd gulden van maken. Ook hier kreeg hij echter niet voldoende mederaadsleden achter zich. Lintbebouwing Heel wat meer moeite had de raad met het voorstel van b en w om het beroep van de heer P. Joziasse te Serooskerke, tegen het weigeren van een bouwvergunning van een schuur aan de Oostkapelseweg ongegrond te verklaren. De heer Joziasse wilde een schuur bouwen met een oppervlakte van 50 vierkante meter, terwijl slechts 20 vierkante meter Ls toegestaan. Dit voorschrift werd vastgesteld, zo bleek uit de toelichting van b en w, om aan de vooroorlogse lintbebouwing, die met name in Serooskerke zodanig is uitgegroeid, dat zij .ernstige schade doet aan het landschappelijk schoon' paal en perk te stellen. De beer Cevaai meende, dat het in dit geval wel om een zeer ingrijpende maatregel ging, vooral omdat de wei gering door de raad betrokkene een deel van zijn inkomen zou kosten. De heer Mol zei voorts het argument van de lintbebouwing in dit geval niet te sterk te achten, terwijl de heer Cevaai hierna zelfs de mogelijkheid van een voorbereidingsbesluit aar: de hand deed. om het betrokken plan op dit punt te herzien. Ook de heren C. Joziasse en B. Arendse (arp) meenden dat er aanleiding was om hier van de voorschriften af te wijken. Burge meester De Kam hield echter voet bij stuk: ,Er zit geen ontheffingsmogelijk heid in'. De raad besliste echter toch anders. Het voorstel van b en w werd met zes tegen vijf stemmen verwor pen. De heer De Kam deelde hierop mee. dat hij dit raadsbesluit ter ver nietiging bij de kroon zou voordra gen. Sportvelden In de rondvraag wees de heer Mol nog op de urgentie van uitbreiding van de sportaccommodatie in de ge meente. Hij wees er in dit verhand op, dat Veere reeds negen elftallen en Serooskerke zeven elftallen telt. De heer Cevaai haastte zich daarop zijn raadscollega te corrigeren door er op te wijzen, dat ook Serooskerke reeds aan de negen elftallen komt. In zijn antwoord zei de burgemeester, dat ofschoon aan een en ander wel wordt gewerkt, bepaalde toezeggingen toch nog niet kunnen worden gedaan. Be langrijk punt is. aldus de heer De Kam. of op de begroting voor 1971 de gewenste financiële ruimte zal kunnen worden gevonden. Op een vraag van eveneens de heer Mol, zei de burgemeester dat de plan nen voor de nieuwe begraafplaats thans ver zijn gevorderd. Tot de heer G. de Vos (chu). die de parkeerproblemen van Vrouwenpolder in de zomermaanden aansneed, zei de heer De Kam, dat het verkeersbeeld hier inderdaad dikwijls aan de Kalver- straat deed denken. Ook de betrokken middenstandsvereniging heeft de ge meente al op een en ander gewezen. De burgemeester achtte het niet uitge sloten, dat hier een oplossing zou kunnen worden gevonden door het aanleggen van een parkeerpleintje dicht bij de kern. Aan het begin van de vergadering had de heer De Kam ook nog meegedeeld, dat het bestuur van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht met de colleges van b en w van de aangeslo ten gemeenten het huisvestingspro bleem van deze dienst heeft bespro ken. Men was daarbij algemeen van oordeel, dat een nieuw kantoor in een van de aangesloten gemeenten zou moeten komen. Indien het alleen om Walcheren zou gaan. zou dat kantoor in Koudekerke moeten komen. Zouden ook de Noord- bevelandse gemeenten bij de dienst worden betrokken dan zou, zo stelde men in deze vergadering, de keus op Serooskerke vallen. Naar de mening van b en w van Veere zou echter in beide gevallen wegens de meer centrale ligging de voorkeur aan Serooskerke moeten worden gegeven. Aldus de heer De Kam. NAAR AANLEIDING VAN ADRES INWONERS VALKENISSE Dc gemeenteraad van Valkenisse, die onlangs akkoord ting met een subsidie voor het vliegveld Midden-Zeeland in het Sloe, krijgt dinsdagmiddag aanstaande te maken met vliegerij op eigen terrein. In het klein. Het gaat om een door b en w voorgestelde wijziging in de algemene politieverordening met betrekking tot geluidshinder van modelvliegtuig jes. April dit jaar zond een aantal inwo ners van Biggekerke een adres aan de .REFLECTOR' OVER VESTIGING VAN PECHINEY VLISSINGEN In liet oktober-num- mer van .Reflector', geheel gewijd aan J)e mens en zijn omgeving', wordt een artikel gewijd aan de Sloe-vesli- g»ig van het Franse aluminiumcon- eern Pechiney. Onder liet opschrift: jPcchiney: hoe hel kwam dat-ie wel kwam' wordt een overzicht gegeven van tie gang van zaken rond de vesti- Khig en alles wat daaronihcem heeft ïespecld. .Reflector* is een uitgave van Systemen Keesing, speciaal be stemd voor liet middelbaar onderwijs, hi het Reflector-artikel wordt gezegd, cat de overeenkomst met Pechiney er op het eerste gezicht mooi en verstan dig uitzag, maar dat er bij nader hizien heel wat bezwaren zitten aan vestigingsbesluit. Verder wordt opgemerkt, dat de burger fout (door oe toenmalige minister van economi sche zaken De Block) of slecht (door Provinciale staten van Zeeland) is voorgelicht. Het. lijkt niet onredelijk je stellen, dat. er aan het functioneren u. Zeeuwse democratie nog het f" ander moet worden bijge schaafd, aldus het artikel, waarin er wt slot op wordt gewezen, dat inmid- ae s rustig wordt voortgebouwd, under het opschrift .Progil: hoe het ™?.m dat-ie niet kwam', wordt in dit zelfde nummer van .Reflector' de gehe- oi£ang.van zaken rond wat in 1968 en »b9 uitgroeide tot de kwestie-Progil «schreven. Dit Franse bedrijf, wilde, wais bekend. een vestiging in Amster- v,.' neerzetten zwavelkoolstof ra- nnrfoi'j ni?ar kree2 na felle acties £,^evolking van de hoofdstad uiteindelijk een duidelijk .neen' te ho- damVao de gemeenteraad van Amster- zal zlch nu- zoals malin gen semeld, in Antwerpen vesti- gemeente over geluidshinder door het oplaten van vliegtuigjes, welke door mechanische kracht worden voortbe wogen.' De vliegtuigjes worden opge laten op een particulier terrein, gele gen aan de provinciale weg van Bigge kerke naar Zoutelande, tegenover de Klaassesweg. De bestaande bepalingen van de algemene politieverordening in Valkenisse houden geen verbod in tot het oplaten van deze vliegtuigjes, .zo dat terzake niet kon worden opgetre den', aldus b en w van Vlakenisse. Daaraan kan iets worden gedaan door in te lassen in de APV dat het, .hetzij op of aan de openbare weg of op particulier terrein, hetzij in een geheel of gedeeltelijk afgesloten ruimte, ver boden is behalve het vorenstaande ook vliegtuigjes of andere voorwer pen. welke door mechanische kracht worden voortbewogen, op te la ten. Jeugdsoos De raadsagenda vermeldt voorts on der andere een startsubsidievoorstel ad f 250 aan het voorlopig comité voor een jeugdsoos in Zoutelande in gebouw .Middendorp'. De inrichtings kosten zijn geraamd op ƒ909. Het voorlopig comité telt een vertegen woordiging van ouderen uit diverse verenigingen en uit het college van b en w. Ernaast is een jeugdcomité ingesteld. B en w menen dat het verantwoord bezig zijn van de jeugd als een gemeentelijk belang moet worden aangemerkt en wijzen er ook op dat bij de oprichting van een jeugdsoos in Koudekerke een start subsidie van 530 is toegekend. Subsidievoorstellen betreffen voorts het Zeeuws instituut voor de geestelij ke volksgezondheid (75 cent per in woner, tegenover één gulden die werd gevraagd). Het voorstel van b en w is lager dan het gevraagde bedrag om dat het college, aldus schrijft, het aan de raad een juist financiee' inzicht in de exploittaie van dit instituut ont breekt. Mocht aan de hand van door het instituut over te leggen exploita tierekeningen blijken dat i noodza kelijk is, dan staat het college hierte genover niet onwelwillend. Aan de orde In de gemeenteraad ko men voorts dc aankoop van 3370 m2 bouwland aan de Oostwcg in Bigge kerke van de diaconie der hervormde gemeente voor totaal ƒ5055. Dit per ceel sluit aan op het bestaande sport- terrclnlje aan de Oostweg en is dus nuttig voor eventuele uitbreiding hier van. Voorgesteld wordt deel te nemen in de gemeenschappelijke regeling regio naal woonwagencentrum Midden-Zee land, dat in dc onmiddellijke omge ving van Goes is geprojecteerd, en om de bouwgrondprijs (voor woningbouw en autoboxen) in het bestemmings plan Biggekerke-Oost te bepalen op ƒ31 per m2 exclusief btw. Afgewezen willen b en w zien het beroep dat de heer Z. Simonse heeft ingesteld tegen een b en w-beslissing waarbij niet wordt toegestemd in de bouw van een bijkeuken met douche en wc aan de woning Valkenisseweg 19 te Biggekerke. Voorgesteld wordt 7150 te voteren als eerste deel van 50.000 die Valke nisse moet meebetalen in de centrale rioolwaterpersleiding op Walcheren. De raadsagenda omvat verder onder andere het bouwrijp maken van de eerste fase van het plan tweede Bos weg te Zoutelande, verbetering Noor- dendolfer en aansluiting van het kamp- huttenterrein Koppejan op de riole ring. Hulst - Terneuzen - Goes - Vlissingen (JlDVERTENTIE) een sportief DAMESJACK in pracht kwaliteit warm gevoerd met 30RG'-kraag ...en veel meer koopjes in dames-, heren- en kinderkwaliteitskleding!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7