riGENDte Zonder rijbewijs, kenteken en verzekering op weg met sloopauto: 235 gulden boete Tholense Boys gelijk tegen Olympia: 2-2 5 NOORD-ZEELAND Raad. St-Philipsland buigt zich over de begroting voor 1971 NOAD won van Volharding: 5-4 G. Toorenaar (chef proeftuin) vandaag begraven MARKTBERICHTEN WERKGROEP D'66 BESPRAK DE MIDDELBURGSE RAADSAGENDA donderdag 15 oktober 1970 VV/SSFL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KANTONRECHTER MIDDELBURG MET HELEMAAL RECHTS WEGENS GROND OP WEGDEK MIDDELBURG Een boete van 300 gulden was het bedrag dat de officier mr 91. C. G. S. F. Keyser in de zitting van de kantonrechter woensdag eiste tegen N. I. V. uit Middelburg. De verdachte had onverzekerd, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs en een kentekenbewijs zich met een auto op de weg gewaagd, waar de sloper nog 25 gulden voor over had gehad. Bovendien had V. toen hij door de politie in het voertuig werd aangehouden een valse naam opgege ven. Vier dingen werden hem dan ook ten laste gelegd. De officier vroeg 50 gul den boete voor rijden zonder kente ken, 100 gulden boete voor het rijden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, 50 gulden boete voor het opgeven van de valse naam en gulden boete voor het onverzekerd lijden. Kantonrechter mr A. Veenlio- ven hield er in zijn uitspraak rekening mee dat V. al schade had geleden toen bleek dat de sloper nog slechts 25 gulden had overgehad voor de auto, waar hij zelf eerst meer voor had betaald. Alles bij elkaar bedroeg het evenwel nog 235 gulden. J. de B, uit Koudekerke werd verwe ten dat hij met zijn wagen te links door een bocht was gereden. Daarbij was hij in botsing gekomen met een andere wagen. Uit een verkla ring van een getuige bleek dat er een hoeveelheid grond had gelegen op de rechter kant van de weg, zodat men moeilijk kon vaststellen of men daar al dan niet rechts reed. De officier eiste 30 gulden boete, een bedrag dat ook van de bestuurder van de andere wagen was gevraagd, die eveneens links door de bocht was komen rij den. Mr Veenhoven halveerde het ge vorderde bedrag. Ook C. de V. uit Baarland was links door een bocht gereden en was daar bij gebotst tegen een tegemc Jtkomen- de volkswagenbus. De aanrijding was geschied op de kruising Sloestraat Burgemeester Vogelaarstraat te Baar land. De verdachte verweet de be stuurster van de volkswagenbus, die als getuige was verschenen, dat ze wel 80 had gereden in plaats van de 45 a 50 kilometer per uur. ten. Het vonnis was conform de eis 40 gulden boete. Eveneens conform werd C. A. v. d. W. uit Vlissingen veroordeeld tot 5 gul den boete omdat hij geen geldig ken tekenbewijs bij zich had. H. J. A. B. uit De Bilt had zi.in wagen toen liij in volle vaart een atslag was voorbij gereden op de rijksweg door Zuid-Beveland op deze autoweg ge keerd en dat mag niet. Het kostte hem dan 25 gulden. De officier had het dubbele van dat bedrag geëist A. de K. uit Goes en A. L. de F. uit Middelburg hadden beiden te snel ge reden. de een met de brommer te 's- Heer-Arendskerke, de ander met de auto in de bebouwde kom van Vlissin gen. In beide gevallen vorderde Keyser een boete van 35 gulden. Het vonnis luidde 25 gulden boete voor De K. en 30 gulden boete voor De F. Mr Veenhoven halveerde het. bedrag aan boete dat de officier tegen W. F. v. R. uit Goes had gevraagd omdat van een van zijn werknemers het werkboekje niet juist was ingevuld. De verdachte was van mening dat de zaak zwaar werd overdreven De for mele overtreding kostte hem 15 gul den. Een zaak tegen R. R. uit Middel burg, aan wie niet voldoende rechts- houden ten laste was gelegd, werd aangehouden. Overwerk Remsporen De verbalisant-getuige had uit de rem sporen en andere sporen op de weg, zo verklaarde iiij. reeds op kunnen maken dat de verdachte de bocht te ruim had genomen en links had geze- Donderdag 16 oktober DREISCHOR De drie Schorren: ledenvergadering Nut en Genoegen. GOES Grote Kerk, 20 uur: concert door de christelijke oratoriumvereni ging .Willem 't Hooft.' Juliana, 11 uur: vakwedstrijd voor bakkers. Slot Ostende, 14.30 uur: wijn- en kaas middag voor de Nederlandse vereni ging van huisvrouwen. Slot Ostende, 20 uur: bijeenkomst openbaar onderwijs. MIDDELBURG Brasserie, middag: discussiemiddag CPB. Kantine Vitrite, 16.30 uur: bijeen komst Nederlands instituut voor effi ciency. Gasthuis, 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. De Schakel, 19.30 uur: bijeenkomst filatelisten Dela-West. Schouwburg, 20 uur: voorstelling van De Jantjes.' NIEUWER KERK Zaal achter de kerk, 14.30-17 en 19-21.30 uur: verkoop- avond vrouwenvereniging gerefor meerde gemeente. OOSTERLAND Hervormd vereni gingsgebouw, 14 uur: start bejaarden- soos. VLISSINGEN Strandhotel. 14.15 uur: bridge en handwerken damesso ciëteit. Britannia. 14 uur: bridge en canasta voor de Nederlandse vereniging van huisvrouwen. ZIERIKZEE Foyer concertzaal, 20 uur: lezing ZVU over .Natuurreserva ten in de USA.' BERGEN OP ZOOM Etcetera: ten toonstelling werken Martinus Schip per, GOES Museum 10-12 en 13.30-17 uur: tentoonstelling .Painting from 1900 to 1925'. Juliana, vanaf 11 uur: tentoonstelling ingericht door de Zeeuwse bakkers. HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling .Het kind in de kunst KORTGEN'E Les deux chapeaux, 9- 18 uur: tentoonstelling werken Leo de Kruis. MIDDELBURG Galerie Roggeveen, ingang Cerbrandylaan, 10-12 en 14-17 uur: tentoonstelling werken enkele Zeeuwse beeldende kunstenaars. ZIERIKZEE Gemeentehuis. 10-12 en 13.3016.30 uur: tentoonstelling scheepsmodellen, aardewerk, porselein en dergelijke. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: The five man army, 14 jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: The graduate. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Easy rider, 18 jaar. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT. P/A PZC.VLISSINGEN TEL.01184 -5144 TOESTEL 29 J. van der P. uit Oudelande had men sen laten overwerken, zonder dat hij de daarvoor nodige vergunning bad. De officier eiste 75 gulden boete, het vonnis was 40 gulden boete. Mr F. K. Adriaansc, die als gevolmachtigde en verdediging van de verdachte optrad bracht naar voren dat het in dit geval voor Van der P. wel moeilijk was geweest, gezien het spoedeisende ka rakter van het werk. Inmiddels was wel een ontheffing aangevraagd. Eveneens als gevolgmachtigde tracl mr Adriaanse op in de zaak tegen de Duitse politieman M. E. J uit Barden- berg. Deze werd verweten dat hij geen voorrang had verleend aan de wielrijder, die op de Pnns Hendrik- weg te Vlissingen voorrang zou heb ben gehad. De eis was 75 gulden boete. Mr Adriaanse was het niet eens met de tenlastelegging en vroeg vrij spraak. Mr Veenhoven zal over de zaak nog schriftelijk vonnis wijzen. Conform de eis kreeg de Belg A. v. d. V. en uit Antwerpen een boete van 20 gulden omdat hij op de Zeedijk te Westkapelle met zijn wagen achteduit- rijdend op een op dezelfde manier manoeuvrerende wagen was gebotst. Mr Adriaanse voerde ook hier de verdediging. Links af Een boete van 30 gulden conform de eis was het vonnis dat mr Veenhoven uitsprak tegen A. P. A. H. uit St- Amandsberg in België, voor wie mr Adriaansen als gevolmachtigde verde diger optrad. J. was op de afslag van de rijksweg 58 naar de Vülkenisseweg te Rilland-Bath linksaf geslagen op het moment dat hij links werd inge haald. Een botsing was gevolgd. De getuigenverklaring van een chauf feur die wachtend in de Valkenisse- weg precies had zien gebeuren hoe de wagens op elkaar reden stemde niet overeen met de verklaring van de automobilist waarmee J. was gebotst, en die overigens zelf reeds min of meer medeschuld aan de aanrijding had bekend door te schikken voor een bepaald bedrag. Mr Adriaanse was van mening dat zijn cliënt nooit had kunnen zien dat er nog verkeer achter hem kwam. Er was eerst een grote stroom rechts voorbij gereden toen hij voorgesorteerd stond. De advocaat meende daarin gesterkt te zijn door de opmerking van de inhalende auto mobilist, dat er achter de wagen van J. nog een vrachtwagen had gestaan, waardoor hij J. niet kon zien. Over die vrachtwagen repte de andere getuige echter geen woord. Mr Keyser was geneigd meer waarde te hechten aan de verklaring van deze laatste getuige, die alles rustig van af een overzichtelijke positie had kunnen zien gebeuren. De officier meende dal hinderlijk afslaan hier ook verwijt baar was. Mr Adriaansc meende van niet, de verdachte kon de achteropko mende wagen eenvoudig niet gezien hebben. Hij vroeg vrijspraak voor zijn cliënt en ging in hoger beroep na het horen van het vonnis. ZIERIK7.EE Mr F. Th. Dijckmeester over slot Haamstede in Zierikzee De vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland houdt een lezing avond op vrijdag 30 oktober in de foyer van .Mondragon' te Zierikzee, avonds om half negen. Het onderwerp is: .Welhaast zeven eeuwen slot Haamstede en wat daaraan vooraf ging', een lezing te houden door mr F. Th. Dijckmeester, oud-burgemeester van Zierikzee. Aan deze lezing zal om half acht een algemene ledenvergade ring voorafgaan. Reconstructie wegverharding aanbesteed B en w van Zierikzee hebben woens dagmorgen in het gemeentehuis open baar aanbesteed, bet reconstrueren van ongeveer 6420 vierkante meter wegverharding met bijbehorende wer ken aan de Schuurbeque Boeijestraat en de Calandweg. De gunning is aan gehouden. Ër waren 11 inschrijvers. De laagste was NV Leenhouts te Sluis voor een bedrag van ƒ202.600,-. De andere schrijvers waren: firma Wandel te Nieuwerkerk (ƒ203.300.-); NV aanne mingsbedrijf Zeeland te Middelburg (ƒ204.000,-); NV Schaper te Donk (ƒ205.000,-); NV Quist te Schiedam (ƒ206.000.-); firma gebrs J. M. Moer land te Sint-Annaland (ƒ208.000,-); fir ma K. P. de Oude te Biervliet (ƒ209.000,-): aannemingsbedrijf v/h M. v. d. Velde te Bruinisse ƒ211.700,-); aannemingsbedrijf Schouwen-Duive land te Zierikzee (ƒ213.000.-); firma De Ruysscher te Biervliet (ƒ216.000.-) en tot slot firma De Jonge te Zierik zee (ƒ219.000,-). Kinderzegelactie Op de -r-k basisschool te Zierikzee werd voor f841,- aan kinderpostzegels en kinderkaarten verkocht, gemiddeld 26,14 per kind. Damwedstrijden Voor de onderlinge clubcompetitïe van de damvereniging .Zierikzee' wer den onderstaande partijen gespeeld: J. Folmer - J. L. Smalheer 0-2; Jac. Huigens - C. L. Boot 2-0; W, C. Boot - J. Flikweert 2-0; Fr. Roggeband - J. A. Verton 2-0; W. C. Boot - M. de Wild 0- 2; C. L. Boot - J. A. Verton 0-2; J. Folmer - Fr. Roggeband 1-1; J. Flik weert - J. Huigens 0-2; J. Huigens - J. L. Straaijer 2-0. SINT-PHILIPSLAND De raadsleden van Sint-Philipsland buigen zich woensdag 21 oktober over de begroting 1971. De financiële ra mingen voor het volgend jaar zijn inmiddels door een commissie, be staande uit de lieren Beurkens, Den Braber en Den Engelsman onderzocht, waarna het commissierapport door burgemeester en wethouders is beant woord. Er zullen op de raadsvergadering, die om 19.30 uur begint, meteen al enkele wijzigingen voor de begroting worden voorgesteld. Eén wijziging betreft de.i financiële consequenties van de aan sluiting op h«t aardgasnet. De andere is noodzakelijk onder andere in ver-I band met de door de minister van binnenlandse zaken aangegeven wijzi ging van de financiële verhoudings wet. Deze wijziging is pas na samen-' stelling van de begroting bekendge maakt. De agenda vermeldt voorts onder meer een voorstel tot deelname aan de gemeenschappelijke regeling ,De Betho' te Goes. B en w achten deelname aan die regeling noodzake lijk. Zeeuwse collecte De door de plaatselijke afdeling van het WH te Sint-Philipsland gehouden Zeeuwse collecte heeft een bedrag van 1030,- opgebracht. In de 3e klasse van het Zeeuwse veldkorfbal heeft. NOAD I te Drei- schor een keurige overwinning be haald op Volharding I uit Yerseke. nadat de rust met 2-2 was ingegaan. Er was een kwartier gespeeld toen Toon Schouwenaar de Duivelanders de leiding kon geven (1-0). NOAD speelde weer zeer enthousiast en door een fraai doelpunt van de snelle Wim Kommer liepen de blauw-witten uit tot 2-0. Volharding kwam af en toe gevaarlijk in de aanval, en dat leidde na een half uur in een tegenpunt van Klaas Moerland (2-1). Kort voor de rust was het wederom Klaas Moer land. die de partijen op gelijke voet bracht door goed in te schieten. (2-2). Na de rust zag het er even naar uit dat de gasten het initiatief over zou den nemen en reeds na 8 minuten spelen namen zij door een doelpunt van Levina Koemans een kleine 2-3 voorsprong. NOAD zag het gevaar echter ruim op tijd in en na een kwar tier deponeerde Wijna van Nieuwen- huijzen de gelijkmaker weer in de korf van Volharding (3-3). NOAD drukte daarna flink door en mevrouw Dany Verburg-Ganzeman legde in kor te tijd de grondslag voor de uiteinde lijke zege van de blauw-witten. Eerst schoot zij NOAD keurig naar 4-3 en korte t.i.jd later werd zij ook de maak ster van het vijfde Dreischorse doel punt. (5-3). Kort voor het verstrijken van de speeltijd kon A. Peeman nog eenmaal ae NOAD-korf doorboren maar verder kwamen de gasten niet meer, zodat NOAD deze belangrijke wedstrijd weer in haar voordeel kon beslissen. Rest tenslotte nog te ver melden, dat de gasten drie straf wor pen hebben gemist. Drukbezochte modeshow Dezer dagen organiseerden de platte landsvrouwen, afdeling Noordwelle en omstreken in samenwerking met de Nederlandse vereniging van huisvrou wen te Westerschouwen in ,De Ark' te Renesse een modeshow, die door on geveer 450 belangstellenden werd be zocht. Mevr. Krijger heette de aanwe zigen welkom. Zij kondigde een druk winterprogramma aan. Tenslotte stel de zij ladyspeaker, mevr. Van Caspel uit Amsterdam voor. De twaalf man nequins waren leden van de huisvrou wen en plattelandsvrouwenverenigin gen en kinderen van leden. Modehuis Holty te Zierikzee verzorgde op deze show de dames en meisjes confectie- kleding, beautyfarm De Ark te Renes se de make-up en byjouterieën. Mai- son Drehen-Poel uit Zierikzee toonde een collectie hoeden en mutsen. Schoenen en tassen showde de firma Verton uit Zierikzee. Muzikaal bege leid door de heer Jan .longschaap uit Zierikzee werden voor de pauze hoofdzakelijk wintermantels met bij passende hoeden en accessoires ge toond. waarnaast ook de kinderkle ding een belangrijke plaats innam. Na de pauze presenteerde men vooral broekpakken, tuniepakken, japonnen, jumpsuits en maxi-jurken. DS A. P. GOUDSBLOEM TE IJLST OVERLEDEN VLISSINGEN Ds P. Goudsbloem uit IJlst., emeritus predikant van de Algemene doopsgezinde sociëteit, die zaterdag 10 oktober 1970 op ruim ëënenzeventigjarige leeftijd te Sneek is overleden, is inmiddels in alle stilte gecremeerd. Arie Pieter Goudsbloem werd 24 december 1898 uit een reders gezin te Rotterdam geboren. Hij heeft eerst vele jaren gevaren en werd in 1935 voorganger van de afde ling Vlissingen van de Vereniging van vrijzinnig hervormden. Na vervolgens van 1938 tot 1946 te Enkhuizen werk zaam te zijn geweest als evangelist godsdienstonderwijzer werd de heer Goudsbloem op 31 maart 1946 inge leid (bevestigd) als predikant van de doopsgezinde gemeente op Wieringen. Op 23 juni 1957 verwisselde hij de doopsgezinde gemeente van Wieringen met die van Terschelling, welke hij heeft gediend tot 1 oktober 1964, toen hem emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds Goudsbloem zich te IJlst, waar hij tot oktober 1968 de doopsgezinde gemeente als voorganger heeft gediend. WILHELMINADORP Vandaag (donderdag) wordt op de begraaf plaats te Wilbelminadorp het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van de heer G. Toorenaar, die in leven belangrijke functies in de fruitteelt sector vervulde en als zodanig in ge heel Nederland grote bekendheid ver wierf. De heer Toorenaar is afgelopen maan dag na langdurige ziekte op 51-jarige leeftijd overleden. De overledene was deskundig op het gebied van de fruit teelt. Na op een fruitteeltbedrijf in Zeeland te hebben gewerkt, vervulde hij een functie bij de veiligvereniging Kapelle- Biezelinge en omgeving. Op 5 april 1948 begon hij zijn werkzaamheden bij de toenmalige JZeelands Proeftuin', nu het .Proefstation voor de Fruitteelt' in Wilhelminadorp waarvan hij chef was. Hij ontving ontelbare fruittelers uit binnen- en buitenland op excursie. Ook werkte de heer Toorenaar vele jaren daadwerkelijk mee aan de oplei ding van fruittelers door praktijkles te geven aan de fruitteeltvakschooi in Wilhelminadorp. De overledene was voorts jarenlang voorzitter van de vereniging van tuinbouwvakonderwij- zers in Zeeland en West- en Noord-Bra bant. De begrafenis vindt plaats om 14.15 uur. Voorlichting over audio-visuele hulpmiddelen In de christelijke lagere technische school te Axel werd een voorlichtings avond gehouden over het gebruik van audio-visuele hulpmiddelen. Deze voorlichtingsavond werd bijge woond door leerkrachten van deze school en van de lagere technische sci ol te Terneuzen en door de heer Bemelmans van de stichting vakoplei ding Bemetel, die deze avond zou ver zorgen. De heer Bemelmans maakte in een fraai betoog zijn toehoorders de vele mogelijkheden bij het gebruik van overhead- en dia-projector duidelijk- Vooral het gebruik van de overhead projector kreeg ruimschoots de aan dacht en zowel voor- als tegenstan ders waren verbaasd over het arse naal van mogelijkheden dat dit appa raat biedt. Hierna bestond nog de gelegenheid het apparaat en de daar bij behorende hulpwerktuigen te be- •"chtigen. VISMIJN CIOLUNSPLAAT. KxportRBimlcn 4103 leg, 118—145; pellcrijgurn»- len 172 kg. 168-176. schar 113 kg, bot 70 kg; schol 1304 kg; kabeljauw 3783 kg: wijling 43 kg;| lom 180 leg; paling 92 kg; tarbot 44 kg; poonj 18 kg; sprot 4700 kg; ongesorteerde vis 18 kg. j VEILING MIDDELBURG. 14 oktober. Tomaten al 488-370, bl 492—694. Cl 276—300, a2 270—430, b2 348—436, C 2 264 —276; aardappelen Koopm. bl. gr 22—23; Glorie van Holland 65-75 15; Golden Delicious 65-75 15—10; Do. du Cornice 80-85 37—51, 73- 80 38—41, 70-75 33—45, 70 80 31-32, 60-70 29. 65-70 3537; Cars Or. P. SO 23-32, 75-80 32-! 34. 70 75 26-30. 65-70 19—27, 60-65 16-18:1 Lobo 80 17. 70-80 15-17; Conference 65 70] 2226, 6065 22—23, S565 15—18, Legipont' 6570 19-20, 6065 18; St-Hemy 65-70 27-28,! 60-65 20—21; Goudreinet 85 26, 85-95 25—23,! 7585 22—24, 6575 22; James Grieve 80-90 19.. 70-80 18—21, 05-70 15—17; Gieser Wildeman! 55-60 41; zoete Rlbbeling 60-70 48; Br Hardy] 70 33. 65-70 27; Goudreinet val 9; druiven 124-209. aardbeien ds 59-64. Groenten. Sla 6—13; andijvie 10—16; spinazie i 5—42; postelein 5968; bospeen 18; waspten 21—42; breekpwn 7—16; boskroten 33-21;]' kroten 7—27; fcassnljbonen 123-146; krom 99;' Voor de eerste maal Openbaarheid gevraagd commissievergaderingen MIDDELBURG De werkgroep Mid delburg van D '66 heeft zich uitge sproken tegen het houden van infor mele raadsvergaderingen zonder open baarheid en vóór openheid van de vergaderingen van de commissies in de gemeenteraad. Voor wat de Infor mele raadsvergaderingen betreft weet men zich gedeeltelijk geschraagd door artikel 50 van de gemeentewet, waar in staat dat in een besloten vergade ring jiiet kan worden beraadslaagd, noch een besluit kan worden genomen over.' Het artikel noemt vervolgens een aantal onderwerpen, waarover in zo'n besloten vergadering geen beslui ten mogen worden genomen, maar waarover dus ook niet mag worden beraadslaagd. De werkgroep Middelburg van D '66 heeft dinsdagavond voor de eerste maal in een openbare bijeenkomst een zitting van de Middelburgse ge meenteraad voorbereid, waarin D zoals bekend thans met een zetel is vertegenwoordigd. Met dit raadslid, ir W. J. Akkerman nam de werkgroep de agenda met de voorstellen voor de raadsvergadering door, die maandag 19 oktober wordt gehouden. Een ge- dachtenwisseling dus over de stand punten, die D '66 zal innemen ten aanzien van verschillende zaken die in deze vergadering aan de orde komen. Ieder raadsvoorstel werd zeer zorg vuldig hekeken, van de benoeming van een kleuterleidster tot de weigering van een vergunning voor de houw van een garage. le klas: HNC Beatrix '63 II HNC had deze middag weinig moeite om zijn koppositie te handhaven en won met 3-0. Door deze nederlaag komt Beatrix overigens op de laatste plaats staan. Kogelvangers - JPS. Kogelvangers zorgde voor de verrassing van de week en speelde JPS naar een 3-2 nederlaag, meteen verliet Kogelvan gers hierdoor de onderste plaats. SSC'55 The Gunners Al scoorde The Gunners dan het enige doelpunt in deze wedstrijd, de punten waren voor SSC want een Gunnerspeler was zo ongelukkig zijn eigen doelman te pas seren. DVO'fiO - BWR. De Roosendaalse derby eindigde in een debacle voor de DVO- ers, die vooral verdedigend volkomen faalden, de eindstand was 6-1 voor BWR dat zich nu goed heeft hersteld van haar slecht begin. Olympia'BO Tholense-Boys. Een harde wedstrijd die door de goede leiding volkomen in de hand bleef, maar waar teveel overtredingen werden ge maakt die beslist niet door de beugel konden. Aanvankelijk een op en neer golvende wedstrijd maar successieve lijk kwam er toch een Thools over wicht. Dit overwicht kon Kousemaker na een kwartier in een doelpunt uit drukken. wat op beheerste wijze werd gescoord en de uitlopende Olympia- rioelman volkomen kansloos maakte. Er kwamen hierna nog diverse goede kansen, maar deze stranden te vaak op buitenspel. Toen na 26 minuten deze buitenspelval faalde was het weer Kousemaker die de Tholenaren op een 2-0 voorsprong brachten. Een prachtige kans kreeg M. van Houdt nog. maar de bal kwam iuist tegen de doelman waardoor een heel fraaie kans verloren ging. Na rust startte Olympia fel en de twee vervangers die waren ingezet gaven het Olympia- spel veel meer inhoud. Ook de Thole naren lieten zich echter niet onbe tuigd maar weer was het de buiten spelval waar teveel in werd getrapt, Toen na ruim 20 minuten M. van Houdt vanwege een blessure moest vallen kwam in feite het grote keerpunt in deze wedstrijd. Men ging van Thoolse zijde nerveuzer spelen en het terugtrekken van N. van Houdt naar het middenveld had tot gevolg dal. de voorhoede praktisch alle stoot kracht werd ontnomen. Na 25 minu ten kropen de Tholenaren door het oog van de naald. Een voorzet beland de bij achterspeler .P Kwist, die in het nauw gedreven de bal over de lat wilde werken, deze belandde echter tegen de lat, de terugspringende bal belandde in de handen van doelman Van Westen. Na ongeveer 25 minuten faalde Van Westen echter volkomen toen een ver overigens wel hard schot over zijn handen in het net belandde Hieraan trok Olympia zich op cn de Tholenaren gingen steeds nerveuzer spelen. Met nog ongeveer acht minu ten te spelen werd het 2-2 toen bij een vrije trap niet voldoende werd afgedekt en met een kopstoot werd de gelijkmaker gescoord. Juist voor het einde kregen de Tholenaren nog een goede kans maar met een uiterste krachtinspanning wist de Otympia- doelman de zaak te klaren. Bij het eindsignaal was er dus een gelijke stand die gezien het goede herstel van Olympia na rust wel verdiend mag worden genoemd, maar wat ongeluk kig tot stand kwam. 0 II 15- 5 0 10 8-3 2 7 12-11 3 6 15-13 2 5 11- 5 3 4 11-13 4 2 5-11 5 2 10-17 4 1 1-12 De stand is: NHC SSC'55 II Olympia'60 DEB JPS BWR Tholense B. DVO'60 The Gunners Kogelvangers Beatrix'63 II Tweede klas A: Vrederust - Dinteloord II Vrederust stelde enigszins teleur door niet ver der te komen dan een 2-2 gelijkspel, wat trouwens het eerste punt voor Dinteloord II is. PTT II - VVC'68 Ook in de tweede klas een flinke verrassing, nu PTT II kans zag het ongeslagen VVC'68 een nederlaag aan te passen met nog wel flink verschil ook. Het werd een 6-3 winst voor PTT. FCH - Smerdiek II. De SmercneKre serves deden het c'eze zaterdag weer voortreffelijk, door het sterke FCH op een 0-0 gelijk spel te houden SPS - SSC'55 III. Ging niet door omdat SSC niet kwam opdagen, ach teraf bleek men met pech onderweg te hebben gekampt. De stand is hier: VVC'68 6 5 0 1 10 16-10 FCH 6 3 2 1 8 10- 8 Smerdiek II 6 3 2 I 8 11- 9 Neo 25 II 5 3 0 2 6 18- 5 SPS 5 2 2 1 6 9-9 Vrederust 6 2 2 2 6 10-12 PTT II 6 2 2 2 6 14-14 BVC'54 II 5 13 15 5-5 Veerse B. 4 112 3-6 SSC'55 III 5 1 1 3 3 9-9 Chrislandia II 4 1 0 3 2 2-16 Dinteloord II 6 0 15 1 6-16 Derde klas A: Tholense Boys II WN II. De winst ging via 1-2 mee naar Klundert en de Thoolse reserves komen slecht uit de startblokken. Smerdiek 111 - FSV. FSV behaalde een ruime 7-0 winst op het Smerdiek- selftal. BWR II - Kogelvangers II. De punten bleven via 3-2 juist bij de EWR-ers. Chrislandia III - NOAD'67. Noad be haalde een 2-0 overwinning en hand haaft zich goed in de kop. Derde klas B: SC Stavenlsse II - FSV II. De Staven- ïsse reserves leden een grote 9-2 neder laag. BVVB'63 - BWR III. Al had BWB wel wat meer tegenstand dan de vori ge wedstrijden, de winst kwam via 3-11 toch binnen. ÏVN III - Seolto III. Een vlotte overwinning voor de VVN-ers. Tholense Boys III Dinteloord III. Een verwachte overwinning voor de Dinteloorders met 4-2. Kogelvangers III - SPS II. De SPS reserves hadden aan de eerste helft in feite genoeg, want toen was de 4-0 eindstand al bereikt- Derde klas C: Vrederust II Noad '67 II. De punten waren met 5-1 voor Vrederust II. FSV II - BWB'63 II. De eindstand was 3-1 in het voordeel van BWB'63 II. WHS II - DVO'60 IV. De WHS-reser- ves behaalden een 5-1 overwinning. VVC.'68 - Zwaluwse Boys II. De VVC- reserves maakten het de koploper wel erg lastig maar verloren tenslotte toch met 3-2. Het punt openbaarheid kwam bij de werkgroep verschillende malen aan de orde. Zo werd ook onjuist geacht, dat bij bepaalde transacties geheimhou ding bestaat rond de prijzen van per celen grond. De raadsleden wordt ge heimhouding opgelegd en de desbe treffende stukken liggen alleen .in de trommel' op het stadhuis voor de raadsleden ter inzage. De werkgroep vond, dat de democratie hiermee wei nig gediend is. Plastic zak Met instemming werd kennis geno men van het voorstel voor het vuilop- halen de plastic zak in te voeren, hoewel men er over het algemeen weinig mee ingenomen was, dat de zakken slechts eenmaal per week zul len worden opgehaald. Vele mensen zitten met een ruimtetekort, zo stelde men en voor hen zal het een pro bleem zijn de zakken als maar één maal per week wordt opgehaald, op te bergen. Aangestipt werd voorts, dat in het voorstel niets over de tarieven wordt gezegd. In dit verband werd nog opgemerkt, dat aan het aantal zakken geen limiet wordt gesteld, terwijl de mensen nu nog per em mer worden aangeslagen en dus naar het aantal emmers dat men in gebruik heeft, verschillende tarieven betalen. Daarom zal het wellicht juister zijn. geheel van de basis reinigingsrechten af te stappen en deze te calculeren in de prijs van de zakken. Men had ook becijferd, dat de reinigingsrechten doordat men nu een extra voor de zakken gaat betalen, van ƒ26,40 tot 39,40 omhoog gaan. Bijzonder toegejucht werden het voor stel rond de instelling van de centrale alarmpost voor Zeeland benoorden de Westerschelde te Goes en het voorstel tot herstel van de gasleidingen; ga een riool kan bijzonder gevaarlijk zijn. Meer in het algemeen werd nog opge merkt, dat de grote gpmeenten sneJ en gecoördineerd moeten komen tot vuilverbranding. De manier, waarop dit thans in Middelburg gebeurd werd .middeleeuws' genoemd. Men prees zich gelukkig te weten, dat Vlissingen reeds positief tegenover een .afvoer- plan' staat, een alternatief plan voor de eerste vijftien jaar. Bij de huidige grootte van de gemeenten Middelburg en Vlissingen is het commercieel voorlopig gunstiger het vuil af te voeren en elders te laten verbranden. Collectes voor actie Schip Ahoy' De collecte voor de actie .Schip Ahoy' heeft in Wemeldinge een bedrag van ƒ2623,24 opgebracht. Kapelle bracht 2445,17 bijeen. In Biezelinge bedroeg de opbrengst ƒ643,13 en in Schore werd een bedrag van 401,88 geteld. STAVENISSE Verkoping In het voormalige gemeentehuis Voor straat 42 te Stavenisse wordt zater dag 17 oktober, de jaarlijkse verko ping gehouden door de zendingskrans. 's Middags van vier tot negen. De opbrengst is bestemd voor de MBU- MA-zending. De uil zit in DOW-olmen TERNEUZEN - HULST De Hulster bioloog en vogelkenner G. M. P. Sponselee heeft een dezer dagen een opmerkelijke vondst gedaan. Op de terreinen van de DOW Chemical in Ter- neuzen ontdekte hij tussen de ruïnes van een aantal oude boerderijen een groot aantal braakballen van kerkuilen en een klein aantal .etensresten' van steenuilen. De uitwerpselen varieerden van vrij oud tot tamelijk vers, zo dat verwacht mag worden dat deze zeldzame diersoort nog op de DOW-terreineu (onder de rook van de naftakraker) aan wezig is. De heer Sponselee vindt zijn vondst daarom zo interessant, omdat de kerkuilen de laatste jaren in Zeeuwsch-Vlaanderen zeldzaam aan het worden zijn. Als redenen daarvoor noemt hij onder meer de vervolging door de mensen en de gevolgen van de accumulatie van vergiften, waaronder de dieren veel te lij den hebben. Het aanial kerkuilen dat mo menteel in Zeeuwsch-Vlaande ren verblijf houdt, schat de heer Sponselee op 10 tot 15. Uit de gevonden braakballen blijkt wel dat de kerkuilen waarvan verondersteld wordt dat zij geen reukorganen heb ben) zich weinig aantrekken van de mogelijke luchtverontrei niging in de omgeving. tn IJ bonen 82—125; spekbonen 59; dubb. bonen 34—110; rode kool 3.5—10; sav. kool 8—18; Chinese kool 5—6; prei 16-23; uien 10-21; radijs 18—23; blauwk oprapen 4—5; snJJielderlj bos 11-28. kistje 25—32; petersdie 21-48; veldsla 29 —55; witlof b 128; boerenkool 15— 18; knolselderij s*. 1324; komkommers 61.76 46-51, 51-61 3060, 41-51 18-40, 36-41 22— 25; krom per kg 15-35, stek per kg 25-33; bloemkool 3 rt 53-58, 4 tt 32-57. 6 at 25— 47, 8 at 16—31; aplrulten ongeach. a 71—76, b 43. VEILING GOES. 14 oktober. Coxs Orange Pippin 1 80-88 35. 75-80 33-39, 70-75 32—41, 65 70 23-28. 6065 16—21, 55-60 1220—15, 2 803S 23-33. T5-W 18-32, 70-75 2232. 65-70 18-28. 15-19, d 12.20, grof 11.50-16; rode Goudrenet 1 85-95 31-35, 75-85 31—33; Goudrenet 1 95 mm en op 23. 85-95 26-34 75-85 28-34, 65-75 22-27, 2 85-95 24—28, 75-85 23—28, 65-75 21—24, grof 11.50-17; Golden Delicious 1 85-90 31. 80-85 35—43, 75-80 35—47, 70-75 26-39, 65-70 36-40, 60-65 25-28, d 12, 2 85 90 21. 80-85 17-22, 75- 80 22—29. 79-75 18-24, $5-70 12—16. grof 11-30— 15; Ingnd Marie 1 75-80 27, 70-75 20-21. 65-70 15, 6065 21.50; Jonathan 2 £590 23. 80 85 21, 75-80 12-19, 70-75 14—30, 63-70 1250. 60-65 9. grof 15; Lobo 1 990 mm en op 11.50—15. 80- 90 15-18; Odin 2 75-80 34. 70-7S 31, 65-70 19. 60-65 27; Br Hardy 2 70-75 27. grof 10, fijn 8— 9; Do du Cornice 1 80-85 37—43, 75 80 45-58, 70 75 46—59, 65-70 38—48. d 60-65 26-30, 2 85-90 43. 80-85 33—49, 75-80 35—53, 70-75 36— 52, 05-70 31—46, grof 10-14, fijn 15-34; Con ference 1 70-75 26. 65-70 28, «0-65 23. d 13.00. 2 70-75 19-21, 65-70 17.80-20. 60 65 17.80- 19; Br Alex Lucas 1 75-80 17-80. 70-75 17», 65 70 15. 60-65 15. grof 9—10; aardbeien per ds 2 90—116; bramen per ds 2 66; druiven 1 217, 2 115—163; meloenen 2 86-95. Totale aanvoer hard fruit 6200 kisten. Groenten; kropsla 1 11—12, 2 3.60—10; kom kommers 1 3041, 2 15—23; bloemkool 4 st 2758, 6 st 31—52, 8 sl 19—28. 10 st 16. afw. 17—34 en dd; Selderij 8—14; peterselie 18; wortelen 26—30; aardappelen 11—16; tomaten a2 65-108, b2 87—111. c2 18-72; andijvie 1 8-12. 2 6; spitskool 2 19-21; groene S8V. kool 4.80—10; rode kool 7—11: komkommers toorn 23—24, stek 6, snijbonen 175—193. afw. 88—107; dubbele pr.bonen 2 18; prei 2 32—37; witlof 2 128—159, afd. 103-110; spruiten al 69—73, b2 25. VEILING TERNEUZEN. 14 okt. Sla 1 6-11, 2 12; bloemkool a 62— 67. b2 34—57, b2 42-43, afw 16—36; gr. kom- kommers 2843; knolselderij 10—15; selderij 2—32; peterselie 12. kroten 3: aardbeien 66— 68; andijvie 10—25; breekpeen 15; prei 29— 34 prins bonen 30—91; sav. kool 9—15: rede kool 6—18; spinazie 21—26; spruiten 72—81; snijbonen kas 90—108; uien 14—21; witte kool 21; witlof b2 147—161, afw. 18—112; tomaten a 47-84, a2 59-64, b 89, b2 53-56, c 44; saboiionen 42. Coxs Or. 2 80 25—27, 75 26—30, 70 27—33. 65 22—28, 60 17—18; I 85 32, 80 32, 75 25-37, 65 21-30. 60 16-24: Br Hardy 1 80 30, 75 36, 70 35-36, 65 25-36, 60 18.40—25 2 75 29-32, 70 22—24, 65 18.40-26, 60 18.40; Jo- nathan 2 75 28. 70 29-30, 65 23-26; Goud reinet 2 85 21—23 75 28. 65 20-21: Golden Delicious 2 80 2930. 70 15.20-36, 73 34—35, 65 18—25; Gieser Wildeman 65 56-60, 55 39— 40; Do. du Com. 2 80 43, 75 44 70 26.40—49, 65 23—42, 60 20. VEILING BERGEN OP ZOOM. 14 oktober. Andijvie 10—17; bloemkool 16— 76; snijbonen 115—224; prins.bomen 30—59; kas idem 145; rode kool 7—21; witte kool 16 —23; sav kool 10—27; waspeen 15—36; breek peen 7—14; prei 16—26; radijs 15—17; knol selderij p st 22—23, ld kg 35; sla 6—10; sprui ten 40—178; uien 9—20; witlof 140—177; boe renkool 14—17; Golden Delicious 36-46; St- Remy 15—26; Gieser Wildeman 63; Coxs Or. 18—40: Do. du Com 45—49; Conference 18 —38; Goudreinet 15—27; Glorie van Holland 19—24. Vansf 12 oktober zijn de Tellingen als volgt geregeld: komkommerveilingen alleen op dins dagen. Aanvoer voor 9 uur vm. Tomaten- veilingen alleen op dinsdagen en vrijdagen, aanvoer maands en donderdags van 3—5 uur namiddag. Bonenvelllngen vanaf vrijdag as. op maandag, woensdag en vrijdag. Aanvoer van 2—3 uur n.m. VEILING KAPELLE. 14 oktober. Valappelen rood 6. wit 7.50; tooet- appelen geplukt wit 10»—II»; Coxs Or. P. 180 32—33. 1 75 26-40, 1 70 26-36, 1 65 22-29. 1 60 17-20. 1 55 12, 2 80 20. 2 75 26 —28. 2 70 25-28 2 65 19—26. 2 60 16—19, 2 55 12; Goudreinet 1 85 30—31, 1 75 33-33, 1 65 23-25, 2 85 24, 2 75 24, 2 65 21, grof 12—15; rode Goudreinet 1 95 32—33, 1 85 37—38, 1 75 37, 1 65 22, grof 16; Golden Delicious 1 85 24-36. 1 80 31—41. 1 75 27—45, 1 70 24—43, 1 65 16—18, 1 60 12. 2 80 15-17, 2 75 17, 2 70 15-18, 2 65 12, 2 60 12; Jonathan 1 80 15, 1 75 16. 1 70 18. 1 65 15. 2 70 14. 2 65 10; Ingrid Marie 1 35 22, 1 75 19. 2 65 17; Ster- appel 2 60 34: Glorie van Holland 1 80 18, 1 70 19. 2 55 12; Lobo 1 80 21. 1 70 24; Odin 1 7 533, 1 70 35, 1 65 21. 1 60 12; Do. du Comm. 1 80 46. 1 75 52. 1 70 54. 1 65 43, 2 80 31—37, 2 75 38-45, 2 70 40—17, 2 65 33— 38, 2 60 32, 2 50 22. 2 x 70 33. noz 1 80 47-50, 1 75 56. 1 70 5862. 1 65 45-52; Conference 1 65 2026. 1 60 20—25. 1 55 14—16, 2 65 20, 2 60 18. 2 55 13—14. nor 1 65 19-20, 1 60 18; Legipont 1 70 28. 1 60 22-25. 1 55 15-16; Br A. Lucas 1 80 18, 1 75 25-26, 1 70 36-23. 1 65 23—26; St-Hemy 1 80 24, 1 70 29—33. 1 60 29—33 2x 60 27, 2 d 17; Bonne Louise 1 60 27, 1 55 15, 1 50 15; Br Hardy noz 2 65 26, 2 60 18; Gieser Wildeman 2 50 50, val 19; pondspeer 1 75 25, 1 65 24: bramen p ds 2 19—64; aardbeien p ds 2 80—117; meloenen p. st. 2 14—41 Groenten; Bloemkool 16-53; kassnijbonen 62; pronk bonen 43-, kssprins. 143; bosseleer Ij 9; andijvie 10—15. Tomatenveilingen. Vanaf beden worden deze gehouden op vrijdag en dinsdag v m. 1030 uur. Aanvoer op maandag en donderdag n-m. 4—6 uur en op de dag der veiling vm. 7—9 uur. VEILING ZW1JNDRECHT. 13 oklober. Andijvie 10—18; spinazie 3849; postelein 56—65; prei 16—35; uien 10—17; rode kool 5 50—20; witte kool 10—16; spitskool 8— 10; gele kool 8—15; Chinese kool 3: groene kool 10-17: witlof a2 180. b2 160; kroten 5-19; veldsla 30—110; stam bonen 499—50; bintjes 12; sla al 615; knoselderij 317; bloem kool aa 44—59, 3 28-52, b 22—35, c 16-23; komkommers 90 pl 63; 75 pl 66-68, 50 pl 54—58, 40 pl 45-54 35 pl 45-50, 30 pl 25; krom 67— 73, stek 19-37; tomaten a 5.50-555, b 5.50— 5.55, c 4 654 80; spruiten a 5063. b 4559, c 25, d 55—76, radijs rood 25—31; selderij 613; peterselie 68. Coxs Or. P 20—40; Golden Delic. 19-22; Legipont 18—31; Conference 13—19; Do. du Cornice 39—41; St-Remy 26. VEILING ROTTERDAM. 13 oktober. Bintjes 10—15; eigenheimers 16— 2-1; andijvie 10—19; bloemkool 6 st 44—66, 8 st 2748, 10 st 21—30; dubbele bonen la 99-139 2a 44—102. pronkbonen la 91-106. snijbonen la 150—189, rode kool 7—17; gele kool 22-25: groene kool 12—17; spitskool 13 —21; grote peen 10—19; peterselie 6—16; pos telein 55-64; pre 27—34; selderij 9—21: sja lotten 89 sla la 10—39; sla la 10—19, 2a 6—13; spinazie 27—55; spruiten la 50-88, ld 75—104; uien 11—30; witlof Ia 168—190, 2a 134—163, lb 115 —157; 2b 105-147; Black Alicante 150210; Frankenthalers 170—200 tomaten la 555—560, lb 570, lc 495; Coxs Or. P. 80-85 24—38. 75-80 20 —43. 70-75 21—36 65-70 15-26, 60 65 15-18; James Grieve 80-85 16—20, 7580 16—28, 70-75 16-24, 65-70 15-18; Goudrenet 80-35 27—40. 75-80 28—33, 70-75 27—33, 65-70 18—20, 60-65 15-18; Ingrid Marie 80-S5 25-31, 7580 28-32, 70-75 24—26, 65-70 15—17; Do. du Cornice 80-85 42—48. 75-80 46-53. 70-75 36-55, 65-70 33-51, 60-65 22—38; Br Alex Lucas 80-35 18—21, 75-80 19-22 70-75 18-22, 65-70 15—18; Conference 75-80 22—27, 70-75 21-23, 65-70 18-22, 60-65 18-21; Legipont 75-80 28-29, 70-75 20—32, 65-70 18—28: Bonne Louise 70-75 27—31, 63-70 23 30, 60-65 19-29, 55-660 14-18; St-Remy 75-63 26-30, 70-75 27-32. 65-70 28-32,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 27