Fadrhonc deed tevergeefs beroep op Coen Moulijn VAN POECKE EN BAL KONDEN BELG NIET ACHTERHALEN IN HULST... AJAX VOOR EUROPACUP TEGEN ZWAK FC BASEL Eijkenbroek: nooitGEKUND meer in oranje SUURBIER EN DROST TE VEEL AANVALLEND AJAX MEER GELUK DAN PSV PSV na Feijenoord ook tegen Roemeense club! MICHELS: HET HAD SLECHTER Den Hertog nog aan de leiding Oranjeteam tot 23 jaar Elf tegen Zuidsiavië lekker lui m Treffer :i Eenvoudige jongens Moulijn Ontsnapping Ontgoocheld Uitslag JAN JANSSEN MOET 3 MAANDEN RUST HOUDEN WOENSDAG 7 OKTOBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 ZEIST (ANP) Frantisek Fadrhonc, de nieuwe bondscoach van de KNVB begon dinsdagmiddag in het sportcentrum in Zeist, voor hij de opstelling van het Nederlands elftal bekend maakte, met een verontschuldiging. Fadrhonc bekende misschien fout te zijn geweest ten opzichte van Hans Eykenbroek. ,Maar', zei hij, ,ik heb met geen van de spelers van tevoren overleg gepleegd, dus ook niet met Eykenbroek. Op dit moment geloof ik dat de sterkste twee die wij op het moment in de verdediging kunnen zetten de twee van Feijenoord, Israël en Laseroms, zijn. Ik geloof dat wij hel een speler als Eykenbroek, oud aanvoerder van het Nederlands elftal, niet kunnen aandoen hem reserve te zetten. Ik wist al dat coach zijn van het Nederlands elftal een rotbaan is, dat je nooit goed leunt doen, maar ik wil wel proberen het zo eerlijk mogelijk te doen. Het grote probleem in het elftal was de bezetting van de rechtsachter- plaats. Ik heb gekozen voor Pleun Strik, die ik nog zeer goed ken uit de tijd dat hij bij Go Ahead voetbalde. Strik is een man, die zich voor hon derd pet aan een opdracht kan hou den. Een dergelijke speler heb ik zon dag nodig tegen Djajic, de Zuidslavi- sehe linksbuiten, waarschijnlijk op dit moment de beste vleugelspeler van Europa. Ik heb Suurbier de laatste weken zoveel mogelijk gevolgd maar hij heeft bij Ajax teveel een systeem moeten spelen, dat niet past in mijn opzet. Bij Ajax is aanvallen een zeer belangrijke taak voor de achterspe- lers, in die opdracht is Suurbier de laatste weken gegroeid. Ik kan bij Djajic echter geen man gebruiken, die teveel met zijn gedachten bij de aan val is. Daarom heb ik niet Epi Drost gekozen. Tegen het zeer sterke Zuid- slavische elftal vind ik dat je voor honderd pet op je mensen moet kun nen bouwen. Het Nederlands elftal heeft in deze zeer belangrijke wed strijd spelers nodig die bereid zijn de gegeven opdracht volledig uit te voe ren. Suurbier en Drost zijn teveel aanvallers, zij hebben voor deze wed strijd niet de juiste opvatting, niet voldoende rust.' ste plaats Eef Mulders in aanmerking, maar ik heb tegen Eef gezegd dat ik tot donderdag wil wachten met het nemen van een beslissing. Tot dat moment wil ik hem bij jong-Oranje laten.' De verdediging? ,Mijn keuze van de verdediging is mede bepaald door het elftal van Zuid-Slavië. De voorhoede met Pet.rovic, Bajevic. Muzaric en Djajic zal veel vragen van de verdedi ging in het middenveld, daarom zal ook niemand de keuze van Rijnders en Jansen vreemd vinden. De steun van een man als Rijnders bijvoor beeld zullen de achterste vier drin gend nodig hebben tegen de vier klas sespelers uit de Zuidslavische voor hoede. Dit. viertal aanvallers lijkt mij het sterkst, omdat het mij de moge lijkheid laat bepaalde tactische plan nen uit te voeren. Ik heb het volledige vertrouwen in dit elftal. Ik venvacht van deze eenvoudige jongens een maximale inzet en dat is een eerste noodzaak De eenvoudige jongens bekeken hun keuze aanmerkelijk nuchterder dan de debuterende bondscoach. Veenstra bij voorbeeld: ,lk kan erin komen dat Coen Moulijn bedankt. Hij kan het vermoeden gehad hebben geen eerste keus te zijn en dat voor hem moeilijk aanvaardbaar. Fadrhonc heeft mij bij P.SV ook een aantal keren linksbuiten zien spelen en ik neem dus aan dat Als dat zo zou zijn, zou hij wel een echte linksbuiten nemen. Het maakt mij niet zoveel uit op welke plaats ik in het elftal speel. Bij PSV trek ik ook vaak naar links en wat is eigen lijk linksbuiten? Je hebt in feite aan vallers, middenvelders en verdedigers en de taken van die groepen spelers lopen zelfs nog door elkaar.' Strik: ,Ik had liever in het centrum gestaan, maar het kan me niet zo veel schelen. Het belangrijkste vind ik dat ik erbij ben. Ik speel graag in het Nederlands elftal. Ik ga niet in de eerste plaats als rechtsachter in het veld, maar met een bepaalde taak, en die taak is .Djajic.' Rechtsachter trou wens is mij betrekkelijk onbekend. Ik heb het pas een keer gedaan in mijn loopbaan en dat was jaren geleden bij Go Ahead.' Laseroms: ,Toen de kern ploeg werd bekend gemaakt, was het voor mij geen verrassing meer dat ik gekozen zou worden in het centrum. Hoe de zaak met Eykenbroek ligt kan mij niet zo erg veel schelen. Ik hou geen rekening met andere spelers, maar uitsluitend met mezelf.' Training Nederlands elftal onder lei ding van dr Fahdronc. Dr Fa'ndronc onderwierp zijn pupillen aan een strafte training vlnr: Willy van de Kuylen fPSVj dr Fahdronc en Jan Klijnjan Sparta]. Fadrhonc had het moeilijk bij zijn eerste zo duidelijk naar buiten gerich te taak als bondscoach van de KNVB. Niet in het minst door het bedanken van Moulijn op het moment dat Fa drhonc dat bekend maakte, liet de nieu we coach zijn gezicht zien. Dat ge zicht stond heel anders dan dat van de koele George Kessler. Dr Frantisek Fadrhonc deed zijn verhaal geëmotio neerd, opgewonden bijna. Niet in het precieze Nederlands van de vorige bondscoach, niet met ontwijkende, omtrekkende bewegingen, maar recht op het doel af. ,Tk ben bang dat Coen Moulijn heeft gevreesd derde keus te zijn. Hij heeft misschien gedacht dat ik hem pas heb gekozen nadat Keizer cn Rensenbrink ais kandidaten waren afgevallen. Maandagavond om kwart over tien belde de heer Brox mij op met de mededeling dat Moulijn bedankte voor de uitnodiging. Ik heb toen met Brox gesproken en hij zegde mij toe Moulijn te vragen er nog een nachtje over te slapen. Dinsdagmorgen hoorde ik dat het ,nee' van Moulijn ,nee' bleef.' .Rinus Israël is aanvoerder. Wanneer in de volgende dagen zou blijken dat het herstel van de blessure van Wery teveel tijd vraagt, zal de ploeg nog worden aangevuld met een speler uit long-Oranje. Daarvoor komt in de eer- AMSTERDAM (ANP) Vier clubs zaten er nog in de grote beker. Everton, Borussia Münclien-GIadbach, FC Bazel en Ajax. De .Amsterdamse' hoek van de zaal van het Caransalio- tel was stil. Toen trok de Belg Crahay eerst de Duitse kampi oen en vervolgens de Engelse titelhouder weg. Ajax haalde op gelucht adem. Bazel, toch een van de tegenstanders die de voorkeur had, was overgeble ven. Ajax was meer dan tevre den, hoewel eerst thuis zal moe ten worden gespeeld. PSV heeft veel korter in onze kerheid gezeten. Het Hongaarse UEFA-bestuurslid Barcs lootte onmiddellijk PSV en vervolgens de Roemeense bekerhouder Steaua Boekarest, die afgelopen zondag met 0-1 werd verslagen door UT Arad. Ben van Gelder had redenen om minder opgelucht te kijken dan de grote Ajax-delegatie, die zich bij Caransa bijna in eigen huis voelde. Van Gelder: ,Het zal een moeilijke tegenstander voor ons zijn. Ik heb gehoord dat Steaua als voetbalploeg be duidend meer voorstelt dan UT Arad en dan heb je verder wei nig fantasie meer nodig. Wij spelen weer gelijk uit en thuis met Ajax, het zou best moeilijk heden met de tv-uitzending kun nen geven, maar ik geloof dat wij, nu het een zaak is van maar twee ploegen, de oplos sing gemakkelijker zullen kun nen vinden'. Mircer Samareanu, vertegen woordiger van de Roemeense voetbalbond, die in Amsterdam tegelijkertijd de belangen van UT Arad behartigde, zag PSV als een volslagen onbekende te genstander. ,Van het Nederland se voetbal weten wij wel iets, maar van PSV komt alleen de naam mij bekend voor'. Steaua Boekarest heeft de be schikking over vier internatio nals, die allen deel uitmaakten' van de ploeg die naar Mexico reisde. Het zijn doelman Suciu, Satmareanu, Halmageanu en Tataru. Het geluk, want zo noemden de Ajacieden het, werd door aan voerder Velibor Vasovic als volgt onder woorden gebracht: ,Ik zou ontevreden zijn geweest als wij Atletico, Celtic of Ever- ton hadden getroffen. Zeer te vreden als het Waterford of Ba zel zou zijn geweest. Op papier leek Waterford de zwakste te genstander en Bazel de op een na zwakste. Bij zo'n loting heb je geluk nodig en ik geloof dat wij mogen zeggen het gehad te hebben. Eerst een uitwedstrijd was misschien nog gunstiger ge weest, maar dat is de enige tegenvaller. Je kunt tenslotte niet alles hebben'. HüLST De sterke Belgische wielrenner André Peirsman uit Temse bleek gistermiddag niet tevergeefs even de grens te zijn overgewipt. Deze coureur die dit seizoen in eigen land al tien overwinningen had geboekt voegde daar op Ne derlandse bodem de elfde zege aan toe: hij was de sterkste in de Ronde van Hulst. Elf ronden (oftewel bijna 18 km) voor het einde maakte hij zich uit een kleine kopgroep los en ging in eenzaamheid zegevierend over de eindstreep. Met zijn plaatsgenoot José de Cauwer (die overigens opgaf) was winnaar Peirsman pas op het laatst toegevoegd aan het pro gramma. Deze Belgische zege mocht enige ver bazing wekken want bij de 72 vertrek kers waren slechts drie Belgen: behal ve de al genoemde twee ook nog Ronny de Bisschop uit Kemzeke. De organisatoren van deze ronde van Hulst waren er in geslaagd een (voor het einde van het seizoen althans) opvallend sterk rennersveld aan de start te krijgen. Niettemin lieten enke le coureurs van naam verstek gaan, onder anderen Jan Aling uit Bunne (geen vrij van militaire dienst.), Sjef van de Burgh uit Berkel (ziek) en Kees Priem uit Goes (die telefonisch meedeelde gevallen te zijn). De vaak neervallende regen zorgde cr overigens voor dat ook in deze ronde voor amateurs veel renners tegen de straat smakten, vooral in enkele scherpe bochten, want dc natte stra ten bleken spiegelglad. Niettemin werd er in een hoog tempo gestreden en mede dankzij een stortvloed van premies wijzigde het strijdbeekl zich voortdurend omdat cr steeds weer andere renners in de voorste linies streden. Kees Bal. Rudle Liebregts en Hennie Gijzel vestigden als eersten de aan dacht. op zich door het ondernemen van enkele solo's. Maar stuk voor stuk werden ze weer achterhaald door een fel jagend peloton. Ongeveer half- koers ontstond er een kopgroep van vijf man: Jan Zoons uit Voorschoten. Wim de Waal uil Axel, Wim van Steenis uit Hoogblokland. Piet Fran ken uit Oosterhout en Gaby Minnebo uit Heenvliet. Dat was door de aanwezigheid van Wim van Steenis een belangrijk wa penfeit. Van Steenis stond namelijk als tweede geklasseerd in het Vlaan- derenklassement van Breda Bier. Nummer één in dit klassement. Piet Gödde uit Hulst, had dus de slag gemist. Voordien was Gödde in deze wedstrijd dan ook voortdurend te zien aan de zijde van Van Steen is om geen risico te nemen en zijn eerste plaats niet in gevaar te laten komen. De attente jury ontdekte dat Gödde zelfs niet in een grote peloton de jurywagen passeerde. Pas twee minu ten later fietste een ontgoochelde Piet Gödde (die tegenwoordig in Hulst woont) voorbij: hij was gevallen en zijn rechterhand hing machteloos op het stuur door een blessure aan de pols. Wel zette hij lang de strijd voort, werd op enkele ronden achter stand gereden en moest tenslotte de strijd staken. Van Steen is, die 14 punten achter stand had in het Vlaantlerenklasse- ment op Gödde, moestoverlgens nog op een van de eerste vier plaatsen beslag leggen in deze ronde van Hulst om Gödde van de eerste plaats te verdringen. Hij slaagde er maar net in: hij werd vierde. En daarmee won Van Stecnis dit Vlaanderenklassement want de ronde van Hulst was daar voor de laatste wedstrijd. Overigens werd de vijf man tellende kopgroep Zoons. De Waal, Van Steenis, Franken en Minnebo) later achterhaald nadat onder meer Kees Bal een felle achtervolging had inge zet:. Daarna richtte het. talrijke pu bliek vooral de aandacht op Theo van Poecke uit Sas van Gent die door materiaalpech van fiets moest verwis selen en daarbij bijna een halve ronde achterstand (derhalve bijna 800 me ter) opliep. Zowaar slaagde de lange coureur (door speaker Wim Hendrik- se ,de reus uit Koewacht' genoemd) er in na een verbeten achtervolging in zijn grootste versnelling het peleton weer te achterhalen. Inmiddels had Jan Zoons weer een; geslaagde ontsnapping ondernomen-.: vele ronden lang fietste hij voor het peloton uit. Een achtervolgingsgroep werd geformeerd bestaande uit Van Dok uit Grootebroek, Wim van Steen- j is. Schuitemaker uit Andijk. Herinie Gijsel, André Peirsman, Kees Koeken.I Kees van Dongen. Theo van Poecke. Wim Liebregts, en Ko Blok. Wim Evertse en Kees Bal misten de slag maar Kees Bal zou later na een schitterende achtervolging terugko men. Inmiddels waren velen (onder wie Wim de Waal en Grand Thomas) afgestapt. Na een tempoverhoging van de achtervolgers capituleerde Zoons tenslotte. Vijftien ronden voor het einde viel de beslissende ontsnapping: Kees Bal, Wim Liebregts, André Peirsman en Wim van Stcenis vormden eensterke kopgroep. Alleen de ijzersterke Theo van Poecke die in deze ronde ontstel lend veel werk verzette slaagde er met een snelle solo in deze kopgroep nog te bereiken. Elf ronden voor het einde sprong de Belg echter alleen weg. Van Poecke inct aan zien wiel Kees Bal en Van Steenis wierp zich nog in een verbeten achtervolging maar de Belg bleek een sterkte tem poloper en liet zich niet meer achter halen. In de spurt om de tweede plaats was Kees Bal duidelijk sneller dan een vermoeide Theo van Poecke. AMSTERDAM (GPD) FC Basel is de volgende tegenstan der van Ajax in de competitie om de Europacup I. Basel, de Zwitserse kampioen, is mis schien wel de zwakste ploeg die was overgebleven in de strijd om de Europese beker. De Am sterdammers hadden in stilte gehoopt op deze tegenstander. PSV lootte voor de Europacup 2 tegen Steaue Boekarest de Roemeense bekerhouder. In de Europacup I luidde de uitslag van de loting die werd gehouden in het Amsterdamse Caransa-hotel ver der: Waterford (Noord-Ierland) - Cel tic Glasgow (Schotland): Panathinai- kos (Griekenland) - Slovan Bratislava (Tsjechoslowakije); Rode Ster Belgra do (Joegoslavië) - UT Arad Roeme nië): Carl Zeiss Jena (Oost-Duitsland) Sporting Lissabon (Portugal): Standaard Luik (België) - Legia War schau (Polen); US Cagliari (Italië) - Atletico Madrid (Spanje): Borusia München-Gladbacht (West-Duitsland) - Everton (Engeland). De Europacup 2-competitie ziet er als volgt uit: Goestepe Ismir (Turkije) - Gornik Zabrze (Polen); CSKA Sofia (Bulga rije) - Celsea (Engeland); Real Ma drid (Spanje) - Wacker Innsbruck (Oostenrijk); Benfica (Portugal) - Vorwarts Berlin (Oost-Duitsland); Honved Boedapest (Hongarije) - Man chester City (Schotland): FC Brugge (België) - FC Zurich (Zwitserland); Cardiff (Wales) - FC Nantes (Frank rijk). AJAX UITSTEL Ajax zal proberen zijn competitiewed strijden, die vlak voor de Europacup ontmoetingen tegen de FC Basel val len (thuiswedstrijd tegen Sparta op 18 oktober en PSV op 1 november) te vervroegen. Trainer Rinus Michels. die overweegt in het komende weekeinde de compe titiewedstrijd tussen Basel en FC Zu- erich, de Zwitserse vertegenwoordi gers in respectievelijk Europa cup 1 en 2, te bezoeken, zei onmiddellijk na de loting: ,Wij zullen Sparta, PSV en de KNVB vragen de data te vervroe gen. Van PSV reken ik op alle mede werking, die zitten in hetzelfde schuit je als wij. Ik hoop dat Sparta op vrijdagavond de 16e zal willen spelen. Na de interlandwedstrijd van zondag aanstaande kan dat nauwelijks be zwaarlijk zijn, en ik geloof dat zij volgende week nog geen wedstrijd hebben in de runnersup cup. waar door een beetje .spelen' met de wed strijddatum van onze wedstrijd ook voor hen niet nadelig zal zijn'. De wedstrijden worden op 21 oktober en 4 november gespeeld. De eerstge noemde clubs spelen op 21 oktober op eigen terrein. De 18 november Is de loting voor de kwart finales van beide toernooien in Parijs. Deze wor den op 10 en 21 maart 1971 gespeeld. FC BASEL De FC Basel, tegenstander van Ajax, is in de Zwitserse competitie nog ongeslagen en staat alleen aan kop met 14 punten uit 9 wedstrijden en een doelgemiddelde van 21-10. FC Basel won afgelopen zondag in een uitwedstrijd met 1-0 van La Chaux-de Fonds, dat de negende plaats inneemt. Rechtsbuiten Balmer scoorde na 12 minuten in de eerste helft het doel punt. Zes clubs die uitkomen in het toer nooi van de bekerwinnaars waren dinsdagmiddag in Amsterdam niet vertegenwoordigd, te weten Manches ter City, Chelsea, Cardiff City, CSKA Sofia, Honved en Goeztepe Izmir. Twee clubs van het toernooi der landskampieoenen waren afwezig: Cel tic en Borussia München Gladbach. Na de loting werd bepaald welke scheidsrechters de ontmoetingen zul len leiden. Het bestuur van de Euro pese voetbal unie (EUFA) heeft beslo ten de namen pas vrij te geven, nadat de nationale voetbalbonden op de hoogte zijn gebracht. W parelden de zweetdrupp De uitslag luidt: 1 André Peirsman. Temse, 110 km in 2.45 uur. Op 30 seconden: 2 Kees Bal, Kwadendam- me: 3 Theo van Poecke. Sas van Gent; 4 Wim van Steenis. Op 40 se conden: 5 Wim Liebregts, Vlaardin- gen. Op 1.10 minuut: 6 C. Tuit, Val- kenswaard; 7 Kees van Dongen, Oud- Gastel: 8 Ko Blok, Kruiningen; 9 Kees Koeken, Achtmaal. Op 1 of meer ron den: 10 Ben Jurriaans, Amsterdam; 11 S. Schuitemaker, Andijk; 12 Henny Gijzel, Heikant; 13 Jan Zoons, Voor schoten; 14 Johnny Meijer, Utrecht: 15 Wim Evertse, Zierikzee; 16 Gaby Minnebo, Heenvliet; 17 Kees van de Berghe, Sint Maargensdijk; 18 Wim Westdorp. Heinkenszand; 19 Jan Huijps, Heerle; 20 Bert ten Harmsel, Lage Zwaluwe; 21 Thomas van Steen is, Hoogblokland. Alle overige vertrek kers staakten de strijd. De Belg André Peirsman, winnaar van de ronde van Hulst, wordt, gehuldigd. (Foto PZC). ROTTERDAM (GPD) Hans Eijken broek, twintig wedstrijden lang vaste keus voor het Nederlands elftal, is sinds zondagavond een verbitterd man. Niet het niet-selecteren voor de nationale formatie, maar dc wijze waarop hij vernam dat Theo Lase roms zijn plaats tegen Joegoslavië zal innemen, bracht Sparta's libero tot het besluit: Nooit meer in oranje. Al krijg ik er tienduizend gulden voor nog niet'. Hans Eijkenbroek: ,Van Zanten was zondagmiddag bij Sparta-Holland Sport aanwezig. Ttoen ik hoorde hoe belangstellend hij informeerde hoe Jan Klijnjan de duels met Van der Bol was doorgekomen, toen ik me tevens realiseerde dat hij mij niets vroeg, voelde ik al nattigheid, 's- Avonds tijdens de NOS-sport-uit.zen- ding kreeg ik echter de klap van mijn leven'. .Kijk, wanneer ze tegen me zeggen: jij doet niet mee, want we gaan aan de toekomst, aan München denken, clan zeg ik oké, maar Laseroms is net zo oud als ik. Ook met het smoesje over die clubmootjes moeten ze bij mij niet aankomen. Want met Rinus Is raël speelde ik negentien keer samen en met Jan van Beveren dertien keer. Dus ook die vlieger gaat niet op'. De reactie van Hans Eijkenbroek was tekenend voor de topsporter, die zich onrecht voelt aangedaan. Want. Hans Eijkenbroek bedankte maandagmor gen telefonisch voor het oranje-team wat de toekomst betreft. De 31-jarige Eijkenbroek: .Misschien hadden ze me wel nooit meer opge steld. Maar ik heb nu toch de eer aan mezelf gelaten. Voor mij is het één grote vriendjespolitiek, die Fahdronc bedrijft. Alleen Feijenoorders en Go Ahead-spelers'. ,Ga zelf maar na, een Schneider, een Veenstra en een Strik zijn allemaal afkomstig uit Deventer. Voor mij hoeft het echt niet meer. Na Pieters Graafland hebben ze hun lesje nog steeds niet geleerd. Dat is alleen maar jammer voor wie met die kwalijke praktijben wordt geconfronteerd'. .Het excuus van Van Zanten (die Eij kenbroek opbelde om hem op de hoogte te stellen): Fahdroc belt je in de loop van de week nog op, accepteer ik dan ook helemaal niet. BOERGAS (ANP) De Italiaanse wielrenner Ongarato heeft dinsdag de achtste étappe van de Ronde van Bul garije voor amateurs gewonnen, een rit over 140 kilometer van Varna naar Boergas. De Nederlander Fedor den Hertog, die aan de finish in een groep van dertig renners arriveerde, die dezelfde tijd maakte als de winnaar, behoudt de leiding in de algemene rangschikking. In de morgenuren is de zevende etap pe, een individuele tijdrit over dertig kilometer, in verband met de slechte weersomstandigheden afgelast. De uitslag van de achtste etappe is: 1. Ongarato (It) 140 km in 3 uur 21 min 42 sec (met tiidsvergoeding 3.20, 42); 2. Gonschorek (O-Dl) zt (met tijdsvergoeding 3.21.27). De klasseringen van de Nederlanders i nde achtste etappe waren: 6. De ko ning zt; 16. Kuiper zt; 20. Den Her tog z t; 44. Oosterhof z t; 46 Tabak zt; 65. Vermeulen 4.06.30. Na de achtste etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Den Hertog 17 uur 39 min 31 sec: 2. Ongarato 17.42.20; 3. Poloni (It) 17.42.39; 4. De Koning 17.42.50; 5. Mi- chein (O-Dl) 17.43.21. De plaatsen van de andere Nederlan ders in het algemeen klassement zijn: 8. Oosterhof 17.46.05; 12. Kuiper 17.47. 25; 53. Tabak 18.17.43: 63. Vermeulen 19.08.57. Het ploegenklassement is: 1. Neder land 54.10.17; 2. Oost-Duitsland 54.20. 35; 3. Italië 54.24.58; 4. Denemarken 54.26.03; 5. Bulgarije 54.27.55. want tenslotte speel ik beter dan ik ooit heb gedaan'. In Rotterdam was het gisteren een publiek geheim dat Hans Eijken- broek's clubgenoot Jan Klijnjan zon dagavond na de wedstrijd met de gedachte heeft gespeeld eveneens te bedanken voor oranje. ZEIST (ANP) Het Nederlands elf tal van spelers tot 23 jaar, dat zater dag in Eindhoven tegen Jong-Zuid-Sla- vië uitkomt in het parallel lopende Europese kampioenschap voor landen teams in deze leeftijdsgroep, ziet er als volgt uit: doel: Schrijvers (FC Twente): achter: Hildebrand (FC Utrecht), Nees- kens (Ajax), Weimar (Ado) en Visser (Sparta); midden: Mulders (PSV), Van der Veen (Sparta) en Boskamp (Feijenoord): voor: Hoekema (Go Ahead), Billy Bond (Volendam) en René van de Kerkhof (FC Twente). Wisserspelers: Reys (Fortuna VIaar dingen) a Arnold Mühren 'Volendam), Smid (Go Ahead) en Bonsink (DWS). De ADO-er Korevaar heeft zich terug getrokken. PARIJS (GPD) Jan Janssen zal zijn jongste val bij de aankomst van de wedstrijd Parijs-Tours met een lang durige rustperiode moeten betalen. Tegenover een Franse televisieverslag gever, die hem gisteren interviewde, vertelde de Toud de Francewinnaar- 1968 dat hij nog tot eind deze week in het ziekenhuis moest blijven om zijn wonden helemaal te laten gene zen. Ernstiger dan die wonden is de hart- vergroting die onze landgenoot bij de hoge inspanningen, die de vele cour ses de laatste jaren van hem hadden geëist, nu blijkt te hebben opgelopen. Prof. Raynaud, bekend Frans hart specialist, die Jan Janssen grondig on derzocht, eist dat hij eerst een week of twee de bergen of de zuidkust op zoekt om op verhaal te komen. Daar na zal hij de hele winter zeker ook nog wel rust moeten blijven houden. Dat aan de grandioze carrière van de Nederlandse crack nu een definitief einde zou zijn gekomen weigert Jan Janssen intussen zelf te geloven. ,Voor drie maanden laat ik mijn fiets op stal', zo liet hij gisteren weten, ,maar dan verschijn ik - weer op het appèl. Want rennen blijft mijn leven'. i Michels parelden de zweetdruppels nog op het voorhoofd, nadat de lo ting bekend was geworden maar grijnsde desondanks breed: .dat was een erg warm minuutje. Een Borussia en een Everton erin. sjonge', zuchtte hij. .Tevreden? Ik heb het al zo dikwijls gezegd: alle wedstrij den in de Europacup zijn moei lijk. Maar zeker het had slech ter gekund. Maar toch ook ge makkelijker. Ik geloof niet. dat we mogen mopperen. Ik weet maar heel weinig van het Zwit serse voetbal. Wij hebben eens tegen FC Biel gespeeld maar dat was ook alles. Ik weet dat Bazel erg constant speelt maar voor de rest ben ik een leek. Ik heb ze zelfs nog nooit zien spe len. Misschien dat ik zondag ga kijken maar ik zit ook nog met de interland tegen Zuid-Slavië. Ik weet het allemaal nog niet. Ik moet het bekijken. Maar nogmaals, als ik de laatste ploe gen bekijk dan zijn we toch wel aardig uit de clinch geko men'. Ajax-spitsspeler Dick van Dijk wandelde ook opgelucht rond. ,Wat zat ik in mijn rats. Ik dacht dat wordt München-Glaa- bach. Ik zie die jongens di kwijls op de televisie. Dan had ik nog liever Everton gehad. Maar achteraf ben ik best te vreden. Niet dat Bazel nu zo makkelijk zal zijn. Want tenslot te is Moskou toch door die Zwitsers uitgeschakeld en daar moet je niet te licht over den ken. Maar we hebben een kans. Och ja', besloot hij .tenslotte was de loting in Amsterdam en dan kunnen ze je toch ook niet meteen al te sterke tegenstan der afschepen'. Penningmeester Timman van Ajax zag ook wel lichtpunten. .Het had beroerder gekund, nietwaar, ik geloof dat een volgende ronde er voor ons wel inzit'. Ook de vertegenwoor diger van Bazel Frits Ochsen- bein toonde zich tevreden: .Het is een wedstrijd, die de kans biedt dat we veel supporters kunnn meenemen. Dat is altijd een attractie. Het spel van Ajax ligt ons geloof ik ook wel. Kansloos zijn we beslist niet. Tenslotte moesten de Russen in de eerste ronde ook ervaren, dat er in Zwitserland wel ge voetbald kan worden. Al sla ik Ajax hoger aan. Hij vertelde dat Bazel beweeglijk, koel voet bal speelt, niet de nadruk op de offensieve kracht legt, maar ook niet op de verdediging. De selectiegroep vrijwel geheel samengesteld tut semi-profs bestaat uit zo'n zeventien man. Slechts twee spelers namen wilde de heer Ochsenbein niet noemen zijn volledig profes sional. Sjaak Swart, vond, dat Ajax .lekker' uit de loting was gekomen. ,Toen er nog vier ploegen inzaten, was ik even stil. maar de beste voor ons is overgebleven. Het is toch duide lijk dat Bazel bij de minder sterke vier behoort, een ploeg uit de klasse van UT Arad. ondanks zijn overwinning op Feijenoord, Panathinaikos en Waterford. Nu wij een uit die zwakke groep hebben geloot, ben ik echt gelukkig'. ZEIST 'ANP) Bondscoach dr Frantisek Fadrhonc heeft het Neder landse voetbalelftal, dat zondag 11 oktober in het Feijenoordstadion van Rotterdam in een wedstrijd voor het toernooi om het Europees kam pioenschap tegen Zuidsiavië zal uitkomen, als volgt samengesteld: doel. Van Beveren (PSV): achter: Strik (PSV). Laseroms, Israël en Van Duivenbode (allen Feijenoord): midden: Jansen (Feijenoord) en Rijn ders A.iax1- voor: Klijnjan (Sparta, Van Hanegem (Feijenoord), Van der Kuylen en Veenstra (beiden PSV). Wisselspelers: Thie (ADO), Schneider (Feijenoord). Pahlplatz (FC Twente) en Wery (Feijenoord). De Feijenoorder Moulijn heeft zich teruggetrokken. ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9