de nieuwe rage: Egypte in diepe rouw VIJFJARENPLAN VOOR HET BEJAARDENBELEID Aanvullende nota' op regeringsplan Wie zal kloven kunnen overbruggen? DOOD VAN NASSER EEN POLITIEKE RAMP en 3 NIXON EN TITO NIET BIJ BEGRAFENIS MR HARTSUIKER WIL ONDERZOEK NAAR UITZENDING VAN DE VPRO W' WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURXNT Poging knelpunten weg te nemen (ADVERTENTIE Nixon tot scheepsbemanningen: ,ROL 6e VLOOT IN AFGELOPEN DAGEN ZEER BELANGRIJK' ROME (DPA) De Amerikaanse pre sident Richard Nixon heeft dinsdag zijn bezoek aan de zesde vloot beslo ten met een conferentie over de ver dediging van het Middellandse Zeege bied op lange termijn. Aan het over leg op het vlaggeschip .Springfield' werd deelgenomen door minister van buitenlandse zaken William Rogers, minister van defensie Meivin Laird. Nlxons adviseur Kissinger en hoge militaire functionarissen. Na de besprekingen vloog de presi dent naar Napels, waar hij vandaag het NAVO-hoofdkwartier voor Zuid- Europa zal bezoekt. In een toespraak tot de bemanning van het vliegdek- schip .Saratoga' legde Nixon veel na druk op de betekenis die het instand houden van een sterke strijdmacht heeft voor de vrede. Hij wees daarbij op de rol die de zesde vloot de afgelopen dagen heeft gespeeld in de crisis in het Midden-Oosten. .Nooit is de Amerikaanse macht zo effectief gebruikt', meende president Nixon. Hij verklaarde dinsdag ook dat de dood van de Egyptische president Nasser een nieuwe situatie in het Midden-Oosten schept. Maar hij vond het nog te vroeg voor speculaties, omdat over de opvolging van Nasser nog niets bekend is. Zijn adviseur Richard Finch zal donderdag de Amerikaanse delegatie bij Nassers begrafenis leiden. Na zijn bezoek aan het NAVO-hoofd kwartier gaat Nixon voor een drie daags bezoek aan Zuidslavië naar Bel- 'grado. In zijn reisplannen hoefden geen veranderingen aangebracht te worden omdat de Joegoslavische pre sident Tito niet persoonlijk naar Cai ro zal gaan voor de begrafenis van de Egyptische president. Jozsef Guruz, een attaché van de Hongaarse ambassade in Stockholm, die volgens de persberichten om poli tiek asiel in Zweden had gevraagd, is maandag naar Hongarije terugge keerd, zo heeft de persafdeling van het ministerie van buitenlandse zaken bekendgemaakt. DEN HAAG (GPD) Bij de tweede-kamer is dinsdag een vijfjaren plan voor het bejaardenbeleid ingediend, dat tot doel heeft de .erg ste knelpunten' voor de meest kwetsbare groep van de bejaarden weg te nemen. Kernpunten van het beleidsplan zijn: Structurele verbetering van de aow, waarmee al een begin is ge maakt. Bouw van minimaal 12.000 bejaardenwoningen per jaar. Uitbreiding van het aantal (part-time) gezinshelpsters voor be jaarden met 45.000 in vijf jaar. Uitbreiding van de wijkverpleging met 1200 ziekenverzorgsters in vijf jaar. Jaarlijkse uitbreiding van het aantal dienstencentra met dertig. Vergroting van het aantal verpleegbedden met 10.000 in vijf jaar. Wettelijke planning en afremming van de bouw van verzorgings tehuizen. jaardenwoningen, serviceflats, verzor gingstehuizen en verpleegtehuizen. On geveer 82 procent van het totale aan tal bejaarden woont dus in een nor male gezinswoning, al dan niet zelf standig bij anderen in of in een be jaardentehuis met een capaciteit van minder dan vijf personen. Met de realisering van deze maatrege len zal in totaal 359 miljoen gulden gemoeid zijn. De Nederlandse Federa tie voor Bejaardenzorg meent dat de regeringsnota niet getuigd van een brede visie op het totale bejaardenbe leid, ook al is een aantal maatregelen op zichzelf waardevol. Voorbijgegaan is echter aan de kern van het pro bleem: de omstandigheid dat de oude re mens in onze welvaartssamenleving een weinig zinvolle rol heeft. Vergrijzing Recente prognoses wijzen in de rich ting van een voortgaande vergrijzing van de Nederlandse bevolking. Ver wacht wordt dat tussen 1965 en 2000 de toeneming van het aantal bejaar den op circa 80 procent kan worden gesteld tegenover een bevolkingsgroei van ongeveer 47 procent. De sterfte van de Nederlandse man tussen de 40 en 80 vertoont een stij gende tendens, terwijl daarentegen bij de vrouwen van een toenemende sterfte geen sprake is. De gezond heidszorg voor bejaarden zou zich dan ook ir het bijzonder op het voorkomen en het behandelen van ou derdomsziekten van de man moeten richten, aldus de nota. Inkomsten Representatieve gegevens over de in komsten van bejaarden ontbreken nog, maar de volkstelling in 1971 hierin op -edelijke wijze voorz Vaststaat echter dat de pensioenen in het algemeen te laag zijn. Eind vorig jaar maakten 239.000 be jaarden (18 procent v:m het totale aantal) gebruik van de speciaal voor hen bestemde woonvormen, zoals be- Federatie Bejaardenzorg brengt: DEN HAAG (GPD) De Neder landse Federatie voor Bejaarden zorg komt binnenkort waar schijnlijk begin december met een aanvullende nota op het re geringsplan voor vijf jaar bejaar denbeleid. ,Een tegen-nota wil ik het niet noemen' zegt de heer C. Egas, voorzitter van de federatie (en tweede kamerlid voor de par tij van de arbeid), ,Wij zullen sug gesties doen op een aantal deel terreinen en onze visie op het ge hele bejaardenvraagstuk'. De aan vullende nota zal in elk geval zo tijdig verschijnen dat de visie van de federatie volledig kan .mee spelen' bij de behandeling van het regeringsplan in de tweede kamer. De verschijning van een aanvullende nota betekent overigens niet dat de heer Egas in het geheel geen waarde ring zou hebben voor het beleids plan. Hij spreekt van een .doorstoot naar de fundamentele problematiek: het algemene vraagstuk van de oude re generatie'. Toch stellen de uitkom sten van de nota hem teleur. ,De regering heeft uit haar eigen werkstuk ADVERTENTIE' Kif 1'. SU CHINEES ETEN Liefhebbers van de Chinese keuken kunnen nu voor een speciaal menu naar Bangkok. Wong Chue Mo serveert in zijn Sakol-hotel op bestelling het menu van de keizer van China, dat uit 108 schotels be staat. Omdat enkele gerechten, zoals berepoot, minder gangbaar zijn, vraagt Wong dat men hem vier maan den de tijd geeft om het menu klaar te maken. De benodigde ingrediënten, zoals berepoot (ongeveer zestig kilo) moet hij uit Hong Kong halen. Het complete menu, voor tien personen, komt op 30.000 baht (ongeveer 5200 gulden) bediening inbegrepen HUIS GESTOLEN De politie in Zuid-Afrika speurt r dieven die een heel huis hebben gesto len, dat drie slaapkamers bevatte. Het huis bevond ziel in een voorstad van Johannesburg. Het was enige mi den geleden ontruimd. Eerst verdween alles in het huis en op een gegeven moment haalden dé dieven op klaar lichte dag deuren, ramen, vloeren, lei dingen en het dak weg. Hij wist daarbij op het ontbreken van preventiemaatregelen, waarbij hij denkt aan voorlichting over be jaardenzorg, sociaal-culturele activi teiten en een nadere visie van de regering op een eventueel flexibeler pensioneringsleeftijd. ,In dit opzicht stelt de nota teleur'. Als een belang rijk winstpunt beschouwt hij de aankondiging van een uitgebreid on derzoekprogramma. Naar zijn oor deel is ook de noodzaak van de afremming van tehuizen onvoldoen de waar gemaakt. Verkeerde weg Moet er in de nabije toekomst staatssecretariaat komen voor het be jaardenbeleid, vooral nu dat een groot aantal sectoren omvat? Egas: .teveel groepen in onze samenleving willen een eigen minister of staatssecretaris. Het wordt een legertje.... naar mijn idee gaan we daarmee de verkeerde weg op'. ,Het is veel belangrijker dat het be jaardenbeleid wordt weggehaald uit de engheid van het maatschappelijk werk. Ik zie mogelijkheden voor een goed geïntegreerde afdeling bejaarden beleid op niveau van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. De tegenwoordige afde ling is te klein en onvoldoende toege nist'. Accent verlegd In het beleid zal het accent op de verzorging van bejaarden in tehuizen (vooral de laatste jaren sterk aanwe zig) worden verlegd naar de in de nota voorgestane hulpverlening buiten tehuizen. Het beddenbestand in ver zorgingstehuizen (vallend onder de wet op de bejaardenoorden) zal zon der bijzondere maatregelen in 1972 waarschijnlijk op 142.000 komen, waarmee dan accommodatie voor ruim 10 procent van het totale aantal bejaarden tot stand is gebracht. Via een wetswijziging komt er een planning en een afremming van de bouw van verzorgingstehuizen. Dit jaar is de uitgifte van nieuwe projec ten met overheidssteun beperkt tot 7.600 bedden. Van 1971 tot en met 1974 zullen ongeveer 20.000 bedden voor uitgifte met overheidssteun in aanmerking ko men. Ongeveer de helft van dat aantal moet dienen voor vervanging, de rest (tenminste 10.000) voor uitbreiding. Enkele andere punten: Er zullen tal van wetenschappelij ke onderzoeken worden verricht. Zo zal worden nagegaan welke mogelijk heden en wensen er zijn over een vroegere pensionering dan op 65-jari- ge leeftijd of een pensionering in fa sen; Ook de vaak wat negatieve hou ding van de samenleving ten opzichte van de bejaarde zal worden onder zocht. De regering denkt aan een een voudige maatregel, die de oudere mens zou kunnen helpen bij zijn vrije tijdsbesteding: een cultureel senioren paspoort, dat mensen van vijftig jaar en ouder faciliteiten geeft bij mu- seumbezoek en het bijwonen van evenementen. (Slot van pagina 1) het ministerie van buitenlandse zaken. Minister-president De Jong heeft een telegram van deelneming gezonden aan de waarnemend president van de Verenigde Arabische republiek, Anwar Al Sadat. Minister Luns beeft zijn Egyptische ambtgenoot, minister Ri- ad. een condoleancetelegram gezon den. Reacties Intussen kwam in de wereld een stroom van reacties los op het over lijden van Nasser. De Russische lei ders stuurden een rouwtelegram, waarin zij Nasser beschrijven als grote vriend van de Sowjet-Unie en onze persoonlijke vriend.' Het Krem lin heeft beloofd te blijven ijveren voor een politieke oplossing in het Midden-Oosten. Het riep de Arabieren op tot een krachtige eenheid als Jiet best mogelijke eerbetoon' aan de overleden president. Jasser Arafat, de leider van El Fatah, riep president Nasser uit tot .marte laar van de Palestijnse revolutie'. Het Israëlische kabinet kwam in een spe ciale zitting bijeen om te bespreken wat de gevolgen zouden kunnen zijn van de plotselinge dood van Nasser. Oud-premier David Ben Goerion, een van Nassers grootste tegenstanders, noemde de Egyptische president .ab soluut de bekwaamste leider in de hele Arabische wereld.' De algemene vergadering van de Verenigde Naties herdacht Nasser dinsdagmiddag met een minuut stilte. In Parijs tekende' een lange stroom bezoekers het con doleanceregister in de Egyptische am bassade. Ook president Pompidou ge tuigde van zijn medeleven. .Woorden zijn niet toereikend om het grote verdriet uit drukken dat mijn hart bevangt bij het vernemen van het verljes van mijn broeder, kameraad en vriend Gamal Nasser', aldus de Jordaanse koning Hoessein in zijn rouwtelegram. Het Syrische staats hoofd Atassie noemde de Egyptische president een moedig leider, die zijn leven heeft gewijd aan de verwerkelij king van de hoop van de Arabische- natie. VN-secretaris genraal Thant zei diep geschokt te zijn door het.on schatbare verlies' Minister Luns zei tegenover een KRO-verslaggever der meer: ,Als Nederlands minister kan ik niet anders zeggen dan dat het verdwijnen van deze zeer uitzonderlij ke man, die hoogtepunten heeft gehad in zijn carrière en ook tegenslagen, op dit speciale moment toch voor de hele wereld een slag is. Hij vertegen woordigde het stabiele element in de Arabische wereld.' RIJSENHOVT Ter hoogte van Rïjsenhout op de rijksleeg Amster dam - Rotterdam is dinsdagmid dag omstreeks 5 uur een oplegger met rollen papier uitgebrand. De chauffeur wist zijn combinatie nog op de vluchtstrook tot stil stand fp n*">- Internationale io-Yo shows Twintig intemationaleYo-Yo kampioenen uit Japan, Mexico, Argentinië en Bolivia trekken tien weken lang kris-kras door Nederland en geven overal sprankelende Yo-Yo demonstraties. Yo-Yo wedstrijden met mooie prijzen Let op de aankondigingen bij je Coca-Cola-winkelier. Binnenkort komen ze ook bij jou in de buurt. En dan gaat het beginnen. Zorg dat jij dok een Yo-Yo hebt, doe mee aan de wedstrijden en win prachtige prijzen. Kijk uit naar de Yo-Yo film jfiMW op deTV-reclame Doe mee! Doe mee! Doe meel (Slot van pagina 1) kanaal zijn onmiddellijk na het be richt van Nassers overlijden in staat van verhoogde paraatheid gebracht. Volgens het gezaghebbende dagblad Al Achram' Is dit een van de eerste voorzorgsmaatregelen om aan onvoor ziene gebeurtenissen het hoofd te kun nen bieden.' Doodmoe Enige uren voor zijn overlijden zei president Nasser na afloop van een telefoongesprek tot zijn vertrouweling en minister van voorlichting. Has- sanein Heikal: ,Ik ben doodmoe. Ik kan bijna niet meer op mijn benen staan.' Heikal adviseerde hem een paar dagen met vakantie te gaan. Maar Nasser antwoordde lachend: ,Ik ga wel met mijn voeten in warm zout water zitten. Daarna ben Ik wel weer uitgerust.' Nadat hij afscheid had genomen van de emir van Koeweit, die als laatste van de Arabische staatshoofden uit Cairo vertrok, zei de president, dat hij ,heel lang' wilde slapen, wel ,twee of drie dagen', voordat hij voor een korte vakantie naar Alexandria zou vertrekken. Deze bijzonderheden over óe laatste uren van het Egyptische staatshoofd zijn dinsdag gepubliceerd in Al Achram', waarvan Heikal hoofdredac teur is. Toen de artsen maandagavond inza gen dat zij de strijd om het leven van de president hadden verloren, barst ten zij in tranen uit. Mevrouw Nasser kwam daarop de sterfkamer binnen, knielde neer en kuste de hand van haar overleden echtgenoot. Alle aanwezigen onder wie vice-president Anwar Al-Sadat, de minister van defensie, generaal Mo hammed Fawzi, de minister van bin nenlandse zaken, Sjarawi Mohammed Guma en minister Heikal trokken zich terug in de werkkamer van Nas ser. Zij besloten voor de troepen bij het Suezkanaal de hoogste alarmtoe stand af te kondigen en het uitvoeren de comité en het kabinet in spoedzit ting bijeen te roepen. Toen zij in de sterfkamer terugkeer den, zei mevrouw Nasser: Jk wens niets. Ik heb mijn gehele leven alleen maar hem gewild. Ik zou samen met hem begraven willen worden.' Op dat moment was het overlijden van de president nog niet openbaar gemaakt. Alleen had radio-Cairo wel zijn programma onderbroken en was gedeelten uit de Koran gaan uitzen den. Dinsdagmorgen zijn alle Egyptische bladen met een rouwrand verschenen. Alle bladen hadden alleen maar nieuws over het heengaan van Nasser. Op de voorpagina's prijkte zijn laatste foto. Het was het afscheid van de emir van Koeweit op het vliegveld van Cairo, enige ogenblikken voordat de president onwel werd. Prinselijk paar naar Genève DEN HAAG (ANP) Prinses Beatrix en prins Claus zijn gisteren voor een verblijf van ongeveer een week naar Genève vertrokken, waar zij een aan tal internationale instellingen zullen bezoeken, zo deelt de rvd mede. NIXON: VOLMACHT VOOR WAPENLEVERANTIES AAN ISRAEL WASHINGTON (DPA) President Nixon heeft dinsdag van het Ameri kaanse congres een blanco-volmacht gekregen alle benodigde wapens aan Israël te leveren om het militaire evenwicht in het Midden-Oosten in stand te houden. De Amerikaanse parlementariërs ga ven ook toestemming voor dergelijke leveranties uitgebreide kredieten te geven, hoewel Israel het tot nu toe gekregen materieel altijd prompt heeft betaald. Het begrip wapenleve ranties blijft bovendien niet alleen be perkt tot vliegtuigen maar ook raket ten, tanks en kanonnen mogen na de nieuwe volmacht geleverd worden. Verzoek Amsterdams O.M. aan procureur-generaal AMSTERDAM (ANP) De tekst van de radio-uitzending van de VPRO, afgelopen vrijdag, waarin een aantal anonieme mi litairen vertelden hoe sabotage daden kunnen worden uitge voerd, is voor het hoofd van het Amsterdamse arrondissements parket, mr J. F. Hartsuiker, aanleiding geweest de procu reur-generaal te verzoeken om een politioneel onderzoek door een rijksrechercheur. Dit onderzoek moet onder meer op heldering verschaffen over de vraag of hier sprake is van een strafbaar feit, hoe een en ander in zijn werk is gegaan en wie erbij betrokken waren. Een rijksrechercheur is in het hele land bevoegd onderzoek te verrichten. ■pEL AVIV Het plotseling overlij den van Gamal Abdel Nasser heeft de toestand in het Midden-Oosten niet vereenvoudigd. Nasser heeft zijn land tweemaal tot een desastreuze oorlog tegen Israël geleid en zijn pogingen om met Syrië een Verenigde Arabische Republiek te stichten werden een poli tiek fiasco, doch in elk geval bleef hij vrijwel onbetwist de leider van de Arabische wereld. Nasser was uiteraard in Israël verre van populair, maar als mogelijke onderhandelings partner én als vijand werd hij nog altijd verre verkozen boven de figuren van aanmer kelijk geringer statuur en minder heldere politieke ambities waaruit zijn opvolger than- zal moeten worden gerecruteerd. Ondanks de ruime mate waarin hij bereic was zijn land voor generaties bij Rusland in de schuld te zetten, door het aanvaarden van militaire hulp (en dus onvermijdelijk politie ke invloed) bleef Nasser een duidelijke anti communist. Communisme met zijn atheïsti sche wezenstrekken strookten niet met zijn sterk religieuze overtuiging en in zijn ge schriften heeft hij er nimmer een geheim van gemaakt dat hij wars was van alles dat tot een communistisch beheer van zijn land zou kunnen leiden. Nasser heeft in de historie nu een plaats gekregen onder de teleurgestelden: noch zijn zogenaamde sociale revolutie, noch zijn idea len omtrent een eensgezinde Arabische wereld die eigen politieke macht en invloed zou kunnen uitoefenen, zijn ook maar nabij ver werkelijking gekomen. Zijn landgenoten, vooi wie hij in juli 1952 zijn revolutie begon, zijn in doorsnee nog even arm of armer dan onder Faroek. En de heilloze strijd tegen Israël heeft zelfs de volksbevrijding die hem voor ogen stond tot een zeer betrekkelijk gegeven gemaakt, omdat hij tenslotte dankzi- kortzichtige westelijke politiek, steeds verdei aan de schijnbare Russische vrijgevigheid ver slingerd raakte. De Arabische wereld, die zo'n begrijpelijk, in velerlei opzichten waardevol ideaal be lichaamde, is zoals in de afgelopen dagen eens te meer bleek vooralsnog gedoemd onder te gaan aan tegenstrijdige belangen, in concurrente politieke systemen en onderling geweld. Een wereld bovendien, die enigszins bereid bleek om Nasser als leider aller Ara bieren te aanvaarden, omdat hij voor de traditionele regimes te radikaal en voor de extremisten doorgaans te gematigd was. Hoewel van Nasser's politieke idealen de resultaten nauwelijks aan totale mislukking ontstijgen is het duidelijk dat de Arabieren dankzij hem in elk geval voor het eerst sedert het verval van him machtige oude rijk, een stem hebben gekregen die in de wereld politiek toch gehoor vond. En recentelijk kon het thans overleden staatshoofd zijn aange vreten leiderschap nog enige nieuwe glans geven door de nauwere alliantie die hij mei de Soedan en het nog zo kersvers revolutio naire Lybië wist te bereiken. Nasser is dood. Hei valt helaas nauwelijks te voorzien dat de Arabische wereld een leider naar voren kar schuiven, die zelfs eerlang in staat zal zijr vankele bruggen te slaan over de vele klover der onderlinge geschillen. Dit zal in de nabije toekomst op mogelijk onthutsende wijze ont WERELDGEBEUREN hullen hoe allerlei belanghebbenden zullen pogen te vissen in het uiterst troebele water van de Arabische politiek. De haastige revolutionair Quadafi uit Lybie zal wellicht pogen om met zijn oliemiljarden als handzaam drukmiddel een grotere invloed re krijgen. En de Palestijnen zouden met enige reden kunnen vrezen, dat een nieuwe Egyptische leider minder belangstelling zal hebben voor hun veronderstelde bevrijdings- strijd. Het lijkt daarom' niet zeer gewaagd te veronderstellen dat mèt. Nasser ook de laat ste Overblijfselen van Arabische eenheid ter ziele zijn gegaan. 'at Egypte zelf betreftzullen de Russen deze gelegenheid niet laten voorbijgaan om hun zeer duidelijke invloed op de benoe- nung van een nieuw staatshoofd uit te oefe nen. Maar de heetgebakerde Egyptische leger officieren, die al geruime tijd staan te sprin gen van ongeduld om eindelijk de schande van 1967 te wreken, zullen evenmin nalaten hun stempel te drukken op de toekomst. Het gevaar van een machtsgreep door deze leger- laste is echter de laatste tijd aanmerkelijk erminderd omdat de Russen zelf, dankzij het •igen beheer van de raketopstellingen langs >ei Suezkanaal en hun piloten, in staat zijn Egypte militair duidelijker de wet voor te chrijven dan voorheen Dit zou er heel mis schien toe kunnen leiden, dat. de wrijvingen ussen het Egyptische leger, dat zich gecom mandeerd voelt door een buitenlandse mo gendheid en die mogendheid. Rusland, zullen toenemen. Doch de dadendrang van de Egyp- ■enaren zal zo op het oog niet tot overhaaste militaire avonturen kunnen leiden, als Nassers sterven tot een verscherping van tegenstellingen leidt, die in militaire zin merk baai wordt, dan is dat in Jordanië. En het feit dat het overlijden van het Egyptische staatshoofd in de politiek zo'n enorm luchtle dig heeft doen ontstaan zal zeker blijken in New York. waar het toch al niet zeer succes volle plan-Rogers nu met een onderhandelaar zonder Arabisch mandaat volledig dreigt te stranden. Het verscheiden van Nasser is. kor tom, een hoogst ongelukkige gebeurtenis met onvoorspelbare gevolgen omdat er geen erfge namen zijn die de last van zijn nalatenschap kunnen torsen. Twee kwesties Het openbaar ministerie moet over twee kwesties beslissen, aldus de heer Hartsuiker, ten eerste of er een straf baar feit is gepleegd, en ten tweede of het oppotuun is dit vervolgen. .Beide vragen kunnen pas worden be antwoord als de context bekend is', zei hij. De officier van justitie ver klaarde desgevraagd tot bestudering van de tekst van de uitzending te zijn overgegaan naar aanleiding van kran tenberichten en van een klacht van de voorzitter van het oud-strijderslegi- Gen, P. J. G. A. Ego. Van een eventu eel overleg tussen de ministers van justitie en defensie over deze zaak was hem niets bekend. PSP Over een soortgelijke klacht van de heer Ego tegen de PSP, die deze medio september tot het openbaar ministerie richtte wilde de heer Hart suiker zich niet uitspreken daar hij de oud-strijders zelf nog niet had geant woord. Bovendien wilde hij afwachten wat er uit het onderzoek van de klacht tegen de VPRO zal blijken. Overigens zei hij .vanzelfsprekend' uit hoofde van zijn ambt attent te zijn op eventuele gevallen van sabotage. Hij meende voorts dat het niet op zijn weg ligt te vorderen dat de PSP als een met de openbare orde strijdi ge vereniging zou worden verboden, zoals door het oud-strijderslegioen was gesuggereerd. .Het is bovendien de vraag of een politieke oartij een vereniging is', meende hij. BARGER CO.MPASCUUM (ANP) De 60-jarige landbouwer H. E. Cramer uit Bargercompascuum is dinsdagmid dag aan de Limietweg onder een door hem bestuurde landbouwtrekker ge raakt en op slag gedood Het ongeluk gebeurde toen een aar- dappelrooimachine in het land weg zakte. De daarachter gekoppelde en door het het slachtoffer bestuurde landbouwtrekker sloeg daarbij over de kop, waarbij hij onder de zware trekker terechtkwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3