herenmode. MO DE enorm scala wan mogelijk heden provinciale zeeuwse courant WOENSDAG 30 SEPTEMBER Drie verschillende dessins: voor het colbertje, het overhemd het sjaaltje. De pantalon van jerseykwaliteit vrij recht gesneden. Op deze zonnige dag droeg onze dressman nog een zonnebril, maar dergelijke montuurs worden ook gebracht voor de normale brillen dit seizoen. Foto's Dick Faber modern eugdig costuum ius moeilijk 'e 'tereiken: iaarom loort iier w Een kort wit nylonbont jasje, al gezet met vistram voor sportieve jonge mensen De geruite pantalon is vrij recht gesneden en loopt iets gerend uit. De schoenen die hierbij worden gedragen hebben een hoog oplopend voorblad, het materiaal heeft de moderne zogenaamde kroko-nerven. Herenmode is een .heerlijke' mode geworden: een mode met een enorme scala van keu zemogelijkheden. Een mode met lila overhemden, met paarse en aubergine-kleurige jassen, met vrolijk gekleurde dassen, met uitbundige bont jassen, met soepele suède pak ken en met oerdegelijke, vre selijk nette en bijzonder goed zittende kostuums. Herenmode staat gelukkig eindelijk eens op een zelfde niveau en (bijna) in dezelfde belangstellingsfeer als de damesmode. En terecht. Laten we maar eens gerust met zijn allen idyllisch over die herenmode doen. Wie had ooit durven dromen dat een man van pak weg veertig jaar deze winter rond kan rennen in een diep paarse pullover, een brede leren ceintuur en een zandkleurige panta lon. En wie vijf jaar geleden voor spelde dat de heren met gerust hart met een beslist roze getint colbertje kantoorwaarts zouden gaan werd smalend uitgelachen. Van de strikte regel .een kostuum in gedekte tinten of een lichtgrijze pantalon met blauw kolbert is de enige gepaste kleding voor heren, op straat, op kantoor en ter verga dering' (zoals we tien. vijftien jaar geleden nog in modebladen konden lezen) is niet veel meer over. De combinatie bestaat nog, maar daar is alles mee gezegd. MIDI Midi is ook voor heren erg belangrijk geworden. De jassen zijn namelijk of kort (tot op het dij been) of vrij lang: tot midden op de kuit. De korte jassen zijn voor hei merendeel gevoerd met bont of een andere kwaliteit kunstbont. Vis tram en kreukellak, suède en zuivere scheerwol zijn favoriet, daarnaast Een zwarte zuiver scheerwolieii jas mei Oi eat tei en ceinvuui wurui niet yeurugen in comtnnalw mei een zwarte hoed Zwarte kuitlaarzen, een zwart-wit geruite scheerwollen pantalon en een lange roze colltrui. En ook voor man nen is het grote halssieraad. zijn er synthetische vezels die ge bruikt worden voor imitatie-suede en dergelijke. Wat de kleuren betreft, de heren mode heeft zich aan het gamma van de damesmode overgenomen: bruin, zwart en aubergine nemen een be langrijke plaats in. De pullovers zijn lang, vrij strak en voorzien van een ceintuur van wol, leer of metaal. Voor de koudste maanden zijn er warme coltruien naast polotruien en pullovers met een rondaansluitende hals. LAARZEN Het herenmodebeeld wordt in de win ter beheerst door het duidelijke ac cent op de laarzen- Knielaarzen, kuitlaarzen en ook enkellaarzen wor den in vele kwaliteiten en kleuren gebracht. In aansluiting op de rage van suède franjepakken zijn er ook suède laarsen compleet met franje rand. Ze waren er vorig jaar ook al, maar toen sloegen ze niet aan bij het publiek; nu vliegen ze de deur uit. Laarzen zijn er ook voor de heer van middelbare leeftijd, maar hij be perkt zich, zo blijkt uit de verkoop cijfers tot de korte enkellaarsjes. Overigens de pantalon behoort in de kuitlaarzen gedragen te worden. De geklede herenschoen laat zich overigens niet verdringen: er wordt veelvuldig gebruik gemaakt van riempjes, gespen en andere versie ringen. TASSEN De Nederlandse heren zullen dit jaar het voorbeeld van hun buitenlandse sexegenoten kunnen volgen: er wor den volop herentassen op de markt gebracht: het zijn hoge, simpele en diepe tassen, vaak van een stug soort leer, waar ze met gemak een por tefeuille. sigarettten, aansteker en andere rommeltjes in kwijt kunnen. De mannen zulien mogelijk nog eni ge schroom hebben om met een tas om de schouders te lopen, maar het is wél makkelijk nu zoveel jasjes, truien en ook pantalons zakloos wor den gemaakt. Er zijn ook kleine cein tuur tasjes voor hen die wel het een en ander willen meedragen, maar nog niet aan de tas willen. COSMETICA En zoals het met de tassen gaat., zo gaat het langer met de cosmetica: meer en meer raakt men er van over tuigd dat ook de huid van de man wel enige verzorging behoeft, niet in de laatste plaats omdat de lucht verontreiniging steeds ernstiger wordt. Verzorgende crèmes horen daarom naast de al ingeburgerde deodorant en prë-1 en after-shaves op de heren toilettafel thuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 27