abraham gezien DE provinciale zeeutcse courant WOENSDAG 30 SEPTEMBER De roklengte zakt tot over de knie; dat is nu wel genoegzaam bekend Maar het is nog maar zelden voorgekomen dat ook de vrouw die Abra ham gezien heeft bijna onmiddellijk een nieuwe modelijn volgde; en gebeurt nü. Er moet wel bij verteld worden dat heel veel confectionairs die voor de exclusieve (én dure) merken tekenen altijd hebben gezegd dat de lengte tot op de knie heel ideaal was voor him klanten: de oudere vrouw. En nu zelfs de knie bedekt mag worden, gaan ze graag mee. De coupe van de kleding moet wel aangepast worden, vrijwel alle kleding loopt naar onderen iets gérend uit; Kleding van tien jaar geleden blijft uit de tijd!!! Wim Riemens maakte in Veere een aantal mode foto's met mevrouw T. A. Vervaat-Feelders; zij vertegenwoordig^ in deze modebijlage de grote re maten. In de maten 42-44-46 valt de rokzoom meeestal maar even onder de knie, maar er is ook kleding die tot midden op de kuit valt. Het is wel even wennen, maar aan mevrouw Vervaat is toch te zien dat het heel goed kan staan. COSMETICA De verzorging van de huid zou natuurlijk al van jongs af aan de aandacht moeten hebben, maar de praktijk leert dat men pas bij de eerste rimpeltjes véél belangstelling voor huidsverzor- gingspreparaten toont De gulden regel voor elke huid en voor elke leeftijd is: schoonmaken, schoonmaken en nog eens schoonmaken. Dat in de eerste plaats. Daarna komt dan de verzorging met crèmes en lotions en daarna pas de make up. Nieuws in deze branche is een anti-rimpellotion 31ue-lines' die de bestaande rimpeltjes effent en de te droge huid lest. Nieuw is ook de .lotion Gommante' een preparaat dat de dode huidcellen van het gezicht .afgomt'; men voelt het vocht op de huid inwerken waarna het gelaatsoppervlak zacht en glad wordt. Tussen de eau de toilette en parfum is nu een nieuw geurend watertoilette ontworpen: de mi- parfum. Het houdt bijna zo lang als parfum, is iets minder doordringend en minder kostbaar in aanschaf. KAPSEL Meer nog dan voor de jonge vrouw geld voor de vrouw van middelbare leeftijd, dat haar kapsel flatteert; als het bovendien geknipt is en naar de eisen van de allerlaatste mode is dat meegeno- Dp oudere leeftijd gaat ook de haarverzorgingg een grotere rol spelen. Nogmaals, het hdórt natuurlijk niet zo te zijn, maar de praktijk wijst het weer uit: verzorgende crèmes, duurdere (en vaak betere) lakken en speciale shampo's raakt de kapper beter kwijt aan oudere dames. JUWELEN Juwelen zijn een wereldje apart. Tegenwoordig echt niet meer onbereikbaar voor de jonge vrouw: wie kent niet het idee van de groeibril jant of het parels kopen per stuk? Toch is het logisch dat de oudere vrouw zich meer op dit gebied kan permitteren, en ook duurdere ca deautjes krijgt dan jonge meisjes en piepjonge huisvrouwtjes. Daarom op deze pagina een foto van de zo .Zeeuwse juwelen: granaten: Een collier, ring en armband die helemaal op elkaar afgestemd zijn. Granaat is een populaire steen die makkelijk te combineren is. Bi] de foto's: rechtsboven: een mantel die tot net even over de knie valt, de mixi-lengte, door alle confectiefabrikanten in ere gehouden. Linksonder: een modieus mantelpakje in een zui verc scheerwollenkwaliteit; de modekleur is bruin, een ceintuur accentueert de taille, de lengte laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Rechtsonder: voor de Veerse jachthaven toont mevrouw Vervaat een driedelig tricot pakje: een grijze rok en pullover met een mouwloos grijs- 'ood gestreept hesje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 25