gipsy-look DE provinciale zeeuwse courant WOENSDAG 30 SEPTEMBER De mldimode zou er zonder de impulsen van de stoil'enfabrikanten niet zo gauw doorgekomen ziln. En nu .men' die lange mode geaccepteerd heeft, vaart men er in de stoffenbranche wel bij. Voor de midi- en maxijurken gebruikt men over het algemeen, en zeker voor het komende win terseizoen, vrij zware stoffen: jersey in een goede kwaliteit, veel tweedstoffen, veel syntheti sche materialen ook, waarbij de trevira's favo riet zijn. De dessins zijn onderling erg verschillend, er rijn kleine symmetrische tweestructuren en er zijn ook heel veel effen stoffen. Paars en auber gine zijn naast bruin en zwart de belangrijkste modekleuren. Ook reptieldessins houden het nog wel een wintertje vol. In Engeland is men dol op de combinaties van kleding, tassen en schoenen in hetzelfde dessin, en omdat al die zaken ook op de Nederlandse markt gebracht worden kunnen wij hier die combinaties ook zo ver doorvoeren. De .Gipsy-look" die de afgelopen zomer zo plotse ling 4n' werd, wordt door enkele ontwerpers nog geprolongeerd en ook confectionairs hebben nog zigeuner-invloeden een woordje mee laten spre ken. De mode is daarom vrij romantisch geble ven en alles heeft zich daarbij aangepast. Er is nu ook onderkleding in deze gipsy-stijl te krij gen, de schoenen zijn er bij aangepast, de lange schoudertassen idem dito en ook de sieraden, oorbellen en vlak rond de hals liggende sieraden horen bij dit geheel PRUIKJES Wat de haren betreft, zowel het syndicat de la haute coiffure als vooraanstaande kappers zoals Alexandre hebben de .straatmode' gevolgd en houden het op korte kapsels met een extra lange nekpartij, naar idee van de zogenaamde London- Look. Het Parijse syndicat houdt het nog meer op ae haarstijl uit de dertiger jaren met stijve krullen langs het voorhoofd. Alexandre is trouw aan een vrij natuurlijke haarval. In Nederland zijn tot dusver ruim vierhonderd duizend pruiken verkocht en de omzet in het eerste halfjaar van 1970 heeft de hele omzet van 19(>9 al overtroffen, zodat men ook van het najaar goede verwachtingen heeft. Axs gevolg van een prijsdaling van de haren pruiken is verhouding tussen verkochte haren en synthetische pruiken fifty-fifty. Haren pruiken gaan over het algemeen langer mee, syntetische pruikjes zijn veel makkelijker in het onderhoud. De keus is aan koning klant. TRANSPARANT Transparant is een mode-term die door de mode gelanceerd wordt; er is een transparante kleding, ondei kleding, make up en er zijn transparante brilmonturen. De brilmonturen blijven vrij groot op de eveneens modieuze oma's-brilletjes na maar de ronde vorm gaat verdwijnen. Bepaald popu lair voor jongeren is de vlieger- of pilotenbril' met bijna driehoekige glazen. Ze worden ge bracht in dun doublé of nikkel. Meest gebruikte materialen: transparant cellu loid in lila, zachtgroen, roze en dergelijke, glazen zijn er in dezelfde kleuren bij te krijgen: heel dun en licht doublé in goud en zilverkleur. BRUIDSKLEDING In de bruidskleding blijft de lange japon tot op de voet toch favoriet, maar de eerste bruidsja ponnen met de midilengte zijn ook al gesigna leerd. Wit blijft dé kleur, eventueel gegarneerd met wat roze of lila roosjes. De hoed, die weer een bloeitijd beleeft in de bruidsmode is vaak voorzien van een kleurige roze of lila corsage. Bij de foto's rechtsboven: Een lange japon die nog wat aan de gipsy-look doet denken: wilde kleurencombinaties: geel-oranje-rood-groen-bruin en zwart! Het model is heel eenvoudig voor handige doe-het-zelfsters makkelijk na te maken. De rokzoom hangt net even boven de enkels. Op de ceintuur wordt een leren ceintuur met fran jes gedragen. Linksonder: Een truitje dat net tot de taille valt in paars en wit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 23