broeken voor!! DE provinciale zeeuwse courant WOENSDAG 30 Sbtl lmBER Het heeft er een poosje op geleken dat de broeken wat uit het modebeeld zouden verdwij nen nu de midimode alle aandacht voor zich opeiste. Niets is echter minder waar: de panta lons, de tuniekpakken, de knickerbocker, de jumpsuit en ook de knickersuit winnen nog meer terrein. Ook de oudere vrouw heeft nu haar schroom overwonnen om zich in een broek- of tuniekpak te steken en de confectionairs willen haar wel een handje helpen: vrijwel in iedere collectie zijn goed gesneden broekpakken voor de grotere maten opgenomen. Voor de slanke dennen blijft de jumpsuit en de knickersuit (een broekpak uit één stuk met pijpen tot net over de knie) een belangrijke plaats innemen. Ook in de bruidskleding wordt trouwens gebruik gemaakt van pantalons; vaak in combinatie met een lange japon of jas. Body-stocking BODY-STOCKING Méët nog dan onder enige andere kledij is een bcdystocking onder een nauw aansluitend jump suit noodzakelijk. Als een tweede huidje sluit de bodystocking om het lichaam, zodat er geen vetrolletjes, knellende bandjes en wat dies meer zij te zien zijn. De bodystocking is er alleen voor de kleine maatjes, waar de corrigerende factor klein is, omdat het materiaal van de bodystocking vrij dun en soepel is. Voor de zwaardere figuren zijn er corseletjes. De nieuwe kleuren in de corsetterie en lingerie: vrij donkerbruin enigszins koffiekleurig en .clementine', een kleur die tussen oud-roze en oranje in ligt. Daarnaast blijven de huidkleur en het transparant-roze de belangrijkste plaats in nemen. Naast de softlook die een combinatie vormde met de minimode komt er nu een nieuwe lijn met een accent op de smalle taille en met een geprononceerde bustelij n De meeste behaatjes hebben een diepe boothals en ook een diep uitgesneden halslijn. En ook dat zal wel verband houden met de midilengte en de lange nekharen van de laatste haarmode. KINDERKLEDING Voor de tieners blijft er gelukkig vlotte, frisse, leuke minimode. De jurkjes voor de schoolgaan de jeugd blijven heel kort, de Jassen zijn er wel in midilengte te krijgen, maar het is de vraag of dat aanslaat bij de Hollandse moeder. Pof mouwtjes, poncho's en franjes zijn modische details óók voor de allerkleinsten. En natuur lijk zijn de broek- en tuniekpakjes favoriet voor de koude dagen. Ook in de babymode verandert er nu en dan het een en ander: er zijn wat nieuwe kleurtjes zoals lila en turquoise, babyjasjes worden meer en meer vervangen door capes, gevoerd met nylon bont. Vistram, suède en veel nieuwe synthetische vezels die makkelijk te wassen zijn worden het meest gebruikt voor kinderkleding. HOEDEN In de hoedenmode is men het ook niet zo erg met elkaar eens. De Nederlandse ontwerpers leggen voor de winter het accent op de echte bontmutsen. Daarnaast brachten zij series hoe den die onderling sterk verschillen. Peter Voorn bijvoorbeeld bracht weer hoeden met veren; ook in Engeland is die verenmode van weleer weer opgeleefd. In de meeste Nederlandse winkels zal het beeld echter niet drastisch worden gewij zigd- grote flapranden verdwijnen, vrij hoge hoeden blijven. Maar omdat er ook zoveel vrou wen zijn die alleen met een klein hoofddeksel staan, zijn er ook nog kleine dopjes. Voor de jonge vrouw zijn er nog veel gebreide mutsen die al dan niet vrij strak over het hele kapsel sluiten. Bij de foto's, rechtsboven: een rode jersey jump suit met een grote uitsparing onder de arm, zodat er een effect van een overgooier ontstaat. Linksonder: een combinatie van pantalon en lang vest in paars en wit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 21