midimode DE het lange silhouet van de taille laarzen tass:n make-up provinciale zeeuWse courant WOENSDAG 30 SEPTEMBER ,De knie is fini' riep een groot warenhuis en gooide resoluut de minirokken in de uitverkoop. En als we de confectiefabrikanten mogen gelo ven zullen we jong en oud er allemaal aan moeten geloven dit en het volgende seizoen: géén onbedekte knieën meer voor wie er modisch bij wil lopen. Over hoe het dan wel moet is men het nog lang niet met elkaar eens: op de knie, net over de knie, op de kuit, net over de kuit, boven de enkel of op de enkel of zelfs op de voet: de ver warring over de roklengte is groter dan ooit. ,De elegantste oplossing is mijn oplossing* zei Coco Chanel die jaar en dag één lengte even over de knie heeft aangehouden Het lijkt er op dat zij het pleit zal winnen. De maximode heeft een spoedig einde gevonden, de mode met een roklengte op de kuit is alleen weg gelegd voor jeugdige mensen met 'n lang lichaam wil het charmant blijven. Met deze radicale verandering van de mode en heus, net zal net zo gaan als met de minimode, langzaam maar zeker 'olgt iedereen de modeten- denzen is de chaos in de hele modewereld nog toegenomen: het lange silhouet van de midi mode vraagt namelijk heel andere accessoires dan de minimode. En eigenlijk vragen de diverse leng tes en stijlen wéér andere accenten op de details. Met de midimode is een belangrijk accent weer op de taille gelegd. En die accentuering is het duidelijkst in de corsetterie te zien: de heren fa brikanten hebben teruggegrepen op de Victoriaan se tijd en ontwierpen kledingstukken die de taille iets insnoeren (in de goede zin van het woord) en ook de maag in bedwang houden. .Waistwip- per' heeft deze nieuwe aanwinst en met dit kle dingstuk zijn de baleintjes overigens niet te vergelijken met de stevige baleinen van weleer teruggekeerd in ons modebeeld. Irma Goedemondt uit Vlissingen gaf haar visie op het modebeeld van winter 1970-1971 en ook zij gaf haar maxi-japonnen een duidelijk accent op de taille. Ceintuurs, vooral in metaal, leer en suède doen dan ook duidelijk opgang. Ze wor den vaak gecombineerd met een bijpassende hals- en poteband. Behalve de ceintuurs, zijn ook de tassen, schoe nen en laarzen van leer of van imitatieleer. Rijg- laarsjes, ook al een erfenis van lange tijd geleden, worden getipt als de beste combinatie bij de mi- dirok. Voor de mixi-lengte (net over de knie) zijn er de maxi-laarzen tot over de knie, zodat het helt been warm beschermd blijft tegen de winterkou. Er is veel keus in geshcaduwd leer in de kleuren bruin en zwart. De schoenen zijn modieus met een hoog op de wreef aansluitend model met zware hak, ook vaak weer in geschaduwd leer Behalve zwart en bruin is ook paars-aubergine een modekleur die zij het op vrij bescheiden shcaal gebrahet wordt. In de tassenmode is geen lijn te trekken. Ook hier geldt: voor elke modelijn een andere (mode) tas. Bij de midilengte horen de vrij hoge schou dertassen heel vaak versierd met een gesp. Ze worden gemaakt in echt leer, maar ook heel veel In een imitatiekwaliteit die heel soepel en heel sterk kan zijn. Er is een enorm verschil tussen deze nieuwe materialen, dus het is zaak goed te vergelijken. Een goede kwaliteit van dit nieuwe synthetishce materiaal kan het overigens heel goed tegen leer opnemen. De suède franje tassen maken deel uit van een enorme moderage die door heel Europa woedt. Irma tekende ook een tas die teruggrijpt naar lang vervlogen tijden: maar waarom bij de terug kerende romantische midimode, geen even roman tische tasje oude stijl? Dergelijke tassen komen in de handel, geborduurd met Indische zijde in goudbruine tinten. De make-up die in dit hele modebeeld hoort is zacht van lijn en heeft tere kleuren zoals lila. Een zware eyeliner is helemaal uit den bozen, maar een goed geëpileerde wenkbrauw in een ronde vorm en de combinatie van twee of drie tinten oogschaduw houden het accent op het oog ti winter 1970-1971. Btj eie foto's: rechtsboven: Een roestbruine combinatieset met een maxi mouwloos hes, een midi rok en een :trakke ribpullover, een uitmuntend voorbeeld van de mode anno nu. linksonder: Over de lengte van de mantels is men het in de confectiewereld tamelijk eens: voor de kleinere maten (36-42) voor de jongere vrouw wo'dt het deze lengte; voor de grotere maten en vocn de wat oudere vrouw komt de mantel net ovet de knie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 19