STERRENT0ER00I GAAT NIET DOOR HOCKEYTEAM DOOR WINST IN VERLENGING OP POLEN NAAR WERELDT0ERN00I Toernooi Avanti veel interesse Zaterdagvoetbal UITGESTOTEN BESTUURSLEDEN WILLEN POSITIE WIELERCLUB THEO MIDDELKAMP IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ONDERMIJNEN Consul Ben IJsebaert weigert pertinent iedere medewerking Peter Post zegeviert in Londen Achter de schermen al lang bezig met oprichting van derde club Argumentatie IJsebaert Trainingspakken Telefoontje TOERNOOI MET 250 JUDOKA'S IN SPORTHAL VAN VLISSINGEN EDDY MERCKX WINT OP MONTJUICH Volleybalteam was niet opgewassen tegen Japan: 3-0 TOTO 6: NOG GEEN VAN 13 Onzekerheid over cupvoetbal op tv Volleybalteam verloor van Roemenië: 3-0 Barcelona in tweede ronde runners-up-cup Veel geslaagden diploma D voor voetbaltrainer 970 VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 GOES, TERNEUZEN Terwijl zij nota bene bestuursleden waren van de Zeeuwse wielerclub ,Theo Middelkamp' hebben de Axelaars Ab den Doelder en Jan Dieleman in de afgelopen maanden achter de schermen voorbereidingen ge troffen voor de oprichting van een wielerclub in Zeeuwsch- Vlaanderen. Dat zou dan na ,Theo Middelkamp' en ,Er op en er over' de derde wielerclub in Zeeland worden. Jan Diele man en Den Doelder hebben met hun plannen echter duide- lijk voor ogen de positie van ,Theo Middelkamp' in Zeeuwsch-VJaanderen te verzwakken. Deze opzet maakt van hun plannen een uiterst wankele onderneming. Zo liet KNWU-consul Ben IJsebaert uit Terneuzen reeds zeer be slist weten: ,Ik weiger pertinent alle medewerking aan de oprichting van deze Zeeuws-Vlaamse club als deze actie ge richt is tegen de wielervereniging ,Theo Middelkamp'. Een dergelijke actie heb ik in het verleden al meer getorpedeerd en ik zal niet aarzelen dat ook nu weer te doen'. Voor de overige bestuursleden van .Theo Middelkamp' waren de acties van het duo Den Doelder-Dieleman ,de drup pel die de emmer deed overlopen', zoals voorzitter Jan van Stee van .Middel kamp' het formuleerde. Het bestuur van deze club had een duidelijke om schrijving voor de activiteiten van deze beide .bestuursleden' uit Axel: .Wat de heren Den Doelder en Dieleman achter onze rug in Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben gedaan, noemen wij voor .Theo Middelkamp' ondermijnende activitei ten', aldus de heer Van Stee. Unaniem namen de overige bestuurs leden dan ook de beslissing de heren Dieleman en Den Doelder uit het be stuur te zetten. Als een donderslag bij heldere hemel kwam die beslissing voor de bestuursleden van .Middelkamp' niet want op de bestuursvergaderingen schitterden de heren Den Doelder en Dieleman dit jaar vrijwel altijd door afwezigheid terwijl tal van keren tever geefs een beroep op hen werd gedaan. Voorzitter Jan van Stee: .Keer op keer besloten we hen nog een kans te geven maar ook na herhaalde verzoeken en na beloften van hun kant kwamen ze niet opdagen'. Tenslotte besloten de bestuursleden Jan van Stee, Jan Grimminck, Ko van de Velde. Bas de Graaff. Rinus Platschorre, Rinus Hoogerland en mejuffrouw Mat- tie Schijf de heren vriendelijk te ver zoeken hun diensten niet langer aan .Theo Middelkamp' te verlenen. In e enbrief aan de heren Den Doelder en Dieleman gaf het bestuur van .Theo Middelkamp' onder meer de volgende argumentatie voor het ontslag: a. ge brek aan interesse in zijn algemeenheid voor alles wat met de vereniging te maken heeft; b. het niet of niet regel matig bezoeken van de bestuursverga deringen; c. het niet dan wel gedeel telijk of zeer langzaam uitvoeren van de op zich genomen werkzaamheden en activiteiten; d. het zich onttrekken aan werkzaamheden; e. het beslist onteer de maat blijven als belangenbehartiger van de vereniging, zowel namens het be stuur als namens de leden. De heren Den Doelder en Dieleman zijn overigens eerlijk genoeg om te beken nen dat zij al geruime tijd bezig zijn met hun voorbereidingen een Zeeuws- Vlaamse wielerclub op te richten: ,We waren al lang van plan te stoppen als bestuurslid van .Theo Middelkamp' Van verschillende kanten werd enwi benaderd om een club hier in Zeeuwsch- Vlaanderen op te richten. Maar we wil den het netjes spelen en onze functies pas beschikbaar stellen tijdens de jaar vergadering van .Middelkamp' in de cember. Na deze ontslagbrief wachten we echter niet langer: we zijn nu se rieus bezig met de oprichting van een Zeeuws-Vlaamse wielerclub'. Het bestuur van .Theo Middelkamp' meent daarentegen dat er juist geen sprake is geweest van .netjes spelen', zoals én Jan Dieleman en Ab den Doel der het noemde. .Ze waren achter onze rug immers al bezig met hun voorbe reidingen voor een club', aldus voorzit ter Jan van Stee. Ook gisteravond toen ten huize van secretaris Jan Grim minck in Goes een reeds weken eerder geplande bestuursvergadering werd ge houden keurde het bestuur het op treden van de heren Dieleman en Den Doelder nog eens duidelijk af. LONDEN (ANP) Peter Post is de gevolgen van zijn langdurige ziekte, die hem in het begin van dit jaar trof, te boven. Woensdagavond laat leverde de Amstelvener het bewijs door met de Belg Patrick Sercu te zegevieren in de 56c editie van de Zesdaagse van Londen, de opening van het winterseizoen. Ook in de voorgaande twee jaren wonnen Post en Sercu ln Londen. Het tweetal fi nishte met een ronde voorsprong op de Westduitser Sigi Renz en de Brit Tony Gowland, die op het laatste moment de Westduitser Dieter Kern- per en Klaus Bugdahl verdrongen. De eindstand is: 1 Post (Ned.) en Scrcu (Bc'.g) 174 punten; 2 Gowland (G-B) en Renz (W-dld) 170 punten, op een ronde; 3 Kemper en Bugdahl (W- Dld) 150 punten, op een ronde; 4 F. Pfenninger en Spahn (Zwi) 135, op een ronde; 5 Altig (W-Dld) en Porter (G-B) 74, op drie ronden; 6 Verschue- ren en Seeuws (Belg) 70, op drie ronden; 7 Larwie en Gilmore (Aus.) 96. op vijf ronden: 8 Loevestijn en De Wit (Ned.) 145, op 12 ronden; 9 Koel (Ned.) en Hitchen (G-B) 79. op 31 ronden. Ab den Doelder leverde overigens zelf het bewijs dat hij en Jan Dieleman al bezig waren met een Zeeuws-Vlaamse club nog voor zij de ontslagbrief in hun bus vonden. Hij vertelde: .We hebben vanzelfsprekend de medewerking nodig van KNWU-consul Ben IJsebaert want die moet ons officieel voordragen bij de KNWU als nieuwe club. En op de Expo in Axel (dat was op 2 september) heeft IJsebaert ons gezegd dat hij ach ter ons staat'. Ben IJsebaert Is het overigens met deze lezing niet eens: .Vanzelfsprekend sta ik onpartijdig tegenover iedere wieler club. In principe ben ik dan ook geen tegenstander van een Zeeuws-Vlaamse wielerclub. Maar als absolute voor waarde stel ik wel dat het belang van de wielersport er mee gediend moet zijn. Ik ben alleen vóór een nieuwe wie lerclub in Zeeuwsch-Vlaanderen als ik de overtuiging heb dat die clubs samen mét de andere clubs, dus ook samen met .Theo Middelkamp' in het belang van de wielersport wil werken. Maar als ik de uitlatingen van de heren Diele man en Den Doelder nu hoor zie ik tussen de regels door dat het hier gaat om een activiteit tegen .Middelkamp' Destijds heb ik tegen I)en Doelder in derdaad gezegd zoals ik al vaker heb gezegd in principe niet tegen een Zeeuws-Vlaamse wielerclub te zijn. Maar zoals hel nu wordt gespeeld, wei ger ik pertinent mijn medewerking. Want van een samenwerking met Mid delkamp' is nu ge ensprake. Ik proef juist een tegenwerking', aldus de heer Ben IJsebaert. Ab den Doelder blijkt overigens ook op andere punten zijn mening te baseren op te weinig informatie. Zo heeft hij het onmiddellijk over .discriminatie van de Zeeuws-Vlamingen' als het gaat over de sponsors voor trainingspakken. VLISSINGEN Het sterrentoernooi voor de beste Zeeuwse tafeltennissers, dat zich in de afgelopen jaren bepaald niet mocht verheugen In een stijgende belangstelling, zal dit jaar helemaal geen doorgang vinden. Reden daarvoor: de te geringe belangstelling van de Zeeuwse .sterren'. De actieve tafeltennisvereniging Middelburg-Zuid had voor de eerste maal de organisatie van dit evenement op zich genomen en in tegenstelling tot nu toe er was alleen maar een toernooi voor de besten uit de le klas een sterrentoernooi voor de 1tot en met de 4e klas in elkaar gezet. Maar voor de geïnviteerde .sterren' was het moment kennelijk nog te vroeg. Middelburg-Zuid heeft nog getracht om een plaatsje voor zijn toernooi na afloop van de tafeltenniscompetitie te krijgen, maar die periode was te druk bezet met evenementen. En nu voor in het seizoen blijkt het niet te lukken. .We zullen het volgend seizoen nog een keer proberen', aldus MZ-voorzitter W. Moerman, die een dergelijk interessant tornooi niet zomaar aan cle kant wil zetten. De wielerclub .Theo Middelkamp' slaagt er namelijk steeds weer in bedrijven te vinden die trainingspakken beschikbaar stellen voor de nieuwelingen en adspi- ranten: de sponsors betalen 300,— voor vier trainingspakken en 250, per jaar donatie en daar staat dan tegenover dat zij reclame hebben op hun vier trainingspakken. Ab den Doelder: Maar ik ontdekte dat de sponsors boven de Westcrschelde on geveer de helft minder moesten betalen dan de sponsors in Zeeuwsch-Vlaande ren'. Deze beschuldiging blijkt kant noch wal te raken. Van de zeven ,trai- ningspakkensponsors' boven de Wester- schelde betalen inderdaad twee de f 250 donatie niet maar daar staat tegenover dat deze twee daarnaast voor vele tege moetkomingen zorgen. Jan van Stee: ,Er is dus geen sprake van meten met twee maten.' Ook andere argument envan Den Doel der en Dieleman blijken weinig steek houdend. .We werden bijna overal bui tengelaten en als we eens ergens naar toe moesten met een ploeg hoorden we het een dag van tevoren', aldus Ab den Doelder, die in februari van dit jaar bestuurslid werd van .Middelkamp' en die op deze vraag hoeveel bestuursver gaderingen hij dit jaar heeft bezocht antwoordde: ,Ik heb zes bestuursver gaderingen bezocht en er twee of drie overgeslagen'. Gisteravond wisten ech ter alle bestuursleden van Middelkamp' unaniem te verklaren dat Den Doelder zich tweemaal heeft laten zien op een bestuursvergadering (.eigenlijk maar 1 Va keer want een keer kwam hij om half negen en moest voor half tien al weer weg') en dat Jan Dieleman dit jaar slechts één keer een bestuursverga dering heeft bezocht. Beide heren kregen evenals de an dere bestuursleden altijd schriftelijk bericht wanneer de vergaderingen wer den gehouden. Bovendien telefoneerde én voorzitter Van Stee en secretaris Grimminck dan nog vlak voor de ver gadering met het verzoek svp te ko men. De laatste keer (voor de vergade ring van 27 augustus) kreeg Dieleman een dag voor de bijeenkomst een tele foontje van Grimminck en op de dag zelf een telefoontje van Van Stee. Beide heren beloofde hij te komen. Hij kwam niet! Voorzitter Jan van Stee: .Vrijwel alle toezeggingen die zij deden werden niet gehonoreerd'. Als voorbeeld: én Den Doelder én Dieleman beloofden vele malen voor sponsors te zullen zorgen. Er kwam er tenslotte één uit de bus. I)en Doelder beloofde steeds paraat te zijn voor ploegenwedstrijden met een stationcar. Hij kreeg daartoe een door .Theo Middelkamp' betaalde ploeglci- derslicentic maar kwam nooit met zijn stationcar opdagen. Jan Dieleman ging met ploegleider Ben Mulder van Mid delkamp' naar de Omloop van het Volk om voor ploegleider te leren maar toen voor de bekende Belgische amateur wedstrijd Kortrijk-Galmaarden een be roep op hem werd gedaan om ais ploeg leider voor Middelkamp' op te treden, zei hij niet te kunnen. Later bleek hij wel met zijn auto in de volgerskaravaan van deze koers te rijden. Hoewel het bestuur van .Middelkamp' reeds in de bestuursvergadering van 27 augustus besloot tot het ontslag, wilde men de twee Axelaars nog een kans geven. Zo werd Den Doelder tijdens de koers in Cadzand op 6 september nog gevraagd zich beschikbaar te stellen als ploegleider voor de clubkampioenschap pen in Dronthen. Den Doelder gaf weer niet thuis. Toen daarna bij het bestuur steeds meer informatie binnenkwam over de voorbereidingen die het tweetal trof voor een club in Zeeuwsch-Vlaan deren was de kogel door de kerk. Het ontslag was toen definitief. Volgende week donderdag houden Die leman en Den Doelder in Axel een ver gadering (,We zullen daarvoor uitnodi gingen uitschrijven en we hebben al twaalf belangstellenden'). Nu echter duidelijk is geworden dat hun oprich tingsplannen vooral de intentie hebben de positie van ,Theo Middelkamp' in Zeeuwsch-Vlaanderen te verzwakken, zal het Jan Dieleman en Ab den Doelder moeilijk vallen hhun plannen te reali seren. JOOP VAN DEN BERG VLISSINGEN Niet minder dan 250 judoka's zullen zondagmiddag in de sporthal van Vlissingen deelnemen aan het bondstoernooi dat georgani seerd wordt door de Judovereniging Kial uit Souburg. In dit individueel judotoernooi voor junioren, senioren en dames zullen de deelnemers elkaar In 17 gewichtsklassen bestrijden. Voor de VNJB (Vrije Nederlandse Judo BARCELONA (ANP) De Belgische wielrenner Eddy Merckx heeft dins dag bij Barcelona de traditionele be klimming van de Montjuich gewon nen. Het eerste gedeelte was een groepsrit, het tweede gedeelte een in dividuele tijdrit. De Spanjaard Luis Ocana eindigde als tweede, voor de Portugees Joaquin Agostinho. De uitslag is: 1 Eddy Merckx (Bel) 35 km met een totaaltijd van 57 min. 11 sec.; 2 Luis Ocana (Spa) 57.27; 3 Joaquin Agostin ho (Por) 57.45; 4 Thomas Pettersson (Zwe) 57.49; 5 Gianni Motta (It) 57.53; 6 Antonio Tamames (Spa) 58.03. De Italiaan Motto won de eerste rit over 23 km in 36.41. gevolgd door Eddy Merckx en de Spanjaard Augus- tin Tamames. beiden in dezelfde tijd. De Fransman Raymond Poulidor werd vierde in 36.52. gevolgd door de Italianen Felice Gimondi en Fillioli in 36.55 en 36.57. De tijdrit werd gewonnen door Merckx in 20.30. gevolgd door cle Spanjaard Luis Ocana in 20.36. Daar na volgden de Engelsman Petersen (20.54), de Portugees Agustinho (20.55) e n Motta (21.12). Poulidor was achtste in 21.22. SOFIA (ANP) Het Nederlands vol leybalteam heeft donderdag in Sofia tegen Japan een duidelijke 3-0 neder laag geleden. De setstanden waren 15- 6 15-10 en 15-9. Coach Van der Ploege, die er bij voorbaat van overtuigd was dat zijn teams geen enekele kans zou maken tegen deze grootmeesters had opdracht gegeven er een relaxedpar tijtje van te maken, waaraan de spe lers zich dan ook goed gehouden heb ben. Het was overigens toch geen spelletje van kat-en-muis, omdat de Nederlandse ploeg, die in de basisop stelling Constandse, De Vink, Kooien. Hoeben. Velthuis en Tinga verscheen, ontspannen speelde en daardoor tot zeer knappe combinaties kwam. Tink- hof die enkele malen werd gewisseld, voldeed zeer goed, maar de grote uiblinker was ditmaal Keea Tinga. Deze had de laatste wedstrijden iet wat teleurgesteld, maar bleek nu vol komen over zijn depressie heen te zijn. Nederland zal nu in de tweede groep uitkomen om de negende tot de zestiende plaats, waarin ook Noordko- rea is geplaatst. Maar de ornajeploegj zal niet meer tegen de Noordkoreanen behoeven aan te treden en starten dus. al met een overwinning. De andere ploegen in deze poule zijn: Cuba, Ita lië. Hongarije. Mongolië en de verlie-j zers van Belgiè-Zuidslaviè n Brazilië-, Verenigde Staten. De wedstrijden in] deze poule beginnen zondag en wor den gespeeld in Jambol Bond) is dit toernooi het grootste van de afgelopen jaren. De judovereniging Kiai kreeg onder meer de volgende inschrijvingen: 20 deelnemers uit de Engelse plaats Deal van de .Bushido Judo Kiai'; 71 van de judoschool Zazen uit Bergen op Zoom; 16 van de Nakada-judoclub uit Den Haag; 1 deelnemer uit Breda; 30 uit Oosterhout; 49 van de judoschool Brielle en 53 deelnemers van de orga niserende club. De leiding van de scheidsrechters is in handen van de president van de VNJB de heer Joh. van Bruggen (6e dan) en van de heer A. de Meulmeester (2e dan) van de organiserende vereniging. De Engelse deelnemers hebben als leiders bij zich de heren Pat Butler (4e dan) en Arnold Davies (2e dan). Aan het toer nooi wordt deelgenomen door 28 meisjes. Na afloop is er een gezellig samenzijn in het restaurant van de sporthal. VLISSINGEN In het bericht over de voorlopige toto-uitslag is een sto rende fout geslopen. Zoals in de kop regel reeds werd vermeld waren er woensdag voor toto 6 nog geen mel dingen met 13 goede kruisjes binnen gekomen. Door een fout bij de op maak werd middels een correctieregel een verkeerde uitslag gegeven; dus, toto 6 heeft nog geen meldingen van 13 goed opgeleverd. ROTTERDAM (GPD) Het is niet uitgesloten dat de tv-kij- kers volgende week woensdag geen van de drie cup-voetbal wedstrijden op hun scherm krij gen te zien. De NOS is met de Roemeense tv in onderhande ling over uitzending van de wedstrijd UT Arad-Feijenoord, woensdagmiddag. Maar zelfs het tijdstip van aanvang van de wedstrijd staat nog niet geheel vast. Voor de andere twee cup wedstrijden waar Nederlandse clubs bij betrokken zijn. Ajax- Tirana en PSV-Gottwaldow, moeten nog zeer veel kaarten worden verkocht eer de stadi ons zijn uitverkocht, wat voor waarde is voor een tv-uitzen- ding. SOFIA (ANP) De Nederlandse he- renvolleybalploeg heeft het. ondanks een uitstekende start in poule C met overwinningen tegen Venezuela eni Noord-Korca, niet gered. Woensdag moest oranje tegen Roemenië aantre den met als inzet een plaats in de finalegroep. Het duel is op een tegen valler uitgelopen want de Roemenen behaalden een regelmatige overwin ning van 3-0. Ronny de Bisschop (Sint-Jansteen) 4de te Westkerke. Ronny de Bisschop werd 4de in de 110 km wegwedstrijd te Westkerke.' De koers werd gewonnen door de Belg G. Eeckhout in een tijd van 2.42 uur. Er namen 66 amateurs aan deze koers deel. BRUSSEL Nederland tracht door te breken tijdens de wedstrijd tegen Pelen in de kwartfinale om de Europese hockeybeker. In de verlenging won Nederland met 1-0 BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft zich geplaatst voor de hal ve finales van de strijd om de Europese hockeybeker in Brus sel door een overwinning met 1-0 op Polen. Het doelpunt werd in de negende minuut van de eerste verlenging gemaakt door Jos Christis. In de halve eind strijd komt Nederland uit tegen Spanje, dat België met 2-1 ver- Het Nederlandse hockeyelftal heeft zijn eerste doel bereikt: zich te plaat sen voor het in februari 1971 in Laho re te houden wereldtoernooi. Jos Christis, de kleine linksbuiten van de oranjeploeg, gaf in de negende minuut van de eerste verlenging van de wed strijd tegen Polen in de donderdag middag gespeelde kwartfinale van het toernooi om de Europese beker de bal de beslissende tik na een soloactie vanaf de vleugel. Nico Spits, de grote uitblinker deze middag, bracht uit de achterhoede de bal naar André Bol huis, die op zijn beurt Jos Christis wond. Christis kromde de rug en trok langs de Poolse verdedigers, die kort tevoren nog een onneembare verdedi- gingsblok vormden. Op het schot dat van zijn stick kwam, was doelman Twardowski kansloos. De vreugde ln het Nederlandse kamp kende geen grenzen. Hoog vlogen de sticks in de lucht en in eikaars an uitten de spelers hun blijdschap: het was toch gelukt, maar oh, wat een moeite had het gekost om de Poolse defensie tot capitulatie te dwingen. Met Nederland bereikten de zaterdag te spelen halve finales West-Duitsland, door een overwinning met 1-0 in de tweede verlenging op Engeland, Span je, dat het gastland België met 2-1 versloeg en nu de volgende tegenstan der van Nederland is, en Frankrijk, dat met 2-0 zegevierde over Zwitser land. En nu de Europese beker., ofschoon Nederland in eerste aanleg, evenals West-Duitsland, niet wilde deelnemen aan dit toernooi, maar hiertoe ge dwongen werd in verband met het feit, dat het tevens als kwalificatie ging gelden voor Lahore, zullen onze landgenoten zich er ongetwijfeld toe zetten zich de Europese beker toe te eigenen. Nico Spits hierover: ,Ach, we zijn er nu toch. De belangrijkste stap, die de weg effent naar het wereldtoer nooi, hebben we echter gedaan'. Er is echter een lange aanloop voor nodig geweest, eer die bevrijdende stap lukte. Want de Polen, die de omstandigheden mee hadden zij hadden niets te verliezen, maar alles te winnen en hadden met hun aanzien lijk minder op techniek afgestemde spel bovendien minder last van het hobbelige veld hebben het de Ne derlanders zeer moeilijk gemaakt. Vooral de lange Stefan Otulakowski, die zeer stickvast was en een voor treffelijke kijk op de situatie bleek t® bezitten, vormde een schier onoverko melijke hindernis in de Pools® verde diging. Gesecondeerd door al evenzeer stick- vaste medewerkers, die bovendien fy siek hun mannetje stonden, vormd® hij in de Poolse verdediging een barri cade, die zeer moeilijk was te nemen. Kick Thole, die een vrijwel constante bewaking genoot, kreeg geen kans zich te ontplooien en mede daardoor bleef het gevaar van de Nederlands® voorlinie beperkt tot een enkel® Indi viduele actie. De twee .Fransen' op de rechtervleu gel, Spits en Christis, konden echter hun grote vorm niet bereiken en de grootste dreiging kwam van Jos Christis, die in zijn acties goed werd gesteund door linkshalf Coen Kranen- berg. BARCELONA (ANP) Barcelona heeft zich woensdagavond geplaatst voor de tweede ronde van het toer nooi om de runners-up-cup door een overwinning in de tweede wedstrijd tegen de Poolse club Katowice van 3- 2. Bij de rust leidden de Polen nog met 2-0, waardoor zij goede kansen hadden op kwalificatie aangezien de eerste wedstrijd een Spaanse winst van 1-0 had opgeleverd. In de 9e en 41e minuut scoorden respectievelijk Rother en Bluck. In de 51e minuut beperkte Pujol de Spaanse achter stand, gevolgd door treffers van Marti Filosia (60e minuut) en Rexach (84e minuut). Er waren ongeveer 40.000 toeschouwers. MIDDELBURG Of Avanti met zijn jaarlijkse toernooi (dat zaterdag a.s. gehouden wordt) al een goede reputa tie heeft opgebouwd, of omdat er per jaar slechts één toernooi in Zeeland georganiseerd wordt, er is dit jaar een zó grote belangstelling, dat slechts de helft van de aangemelde partijen kan worden gespeeld. Het wedstrijdcomité gaat een enquête on der de deelnemers houden om na te gaan of volgend Jaar een 2-daags toer nooi haalbaar Ls. Dan zou nagenoeg het dubbele aantal partijen gespeeld kunnen worden. Thans zal elke deelne mer slechts in 2 nummers kunnen meespelen, wat de organisatie gemak kelijker maakt en liet niveau van de finales ongetwijfeld zal verhogen, om dat de spelers minder vermoeid zijn. Jammer dat bovendien nog een aantal inschrijvers moesten worden teleurge steld. Bij het herenenkel heeft de winnaar van vorig jaar, de Brabander F. Bro- die opnieuw Ingeschreven. Zeeuwse spelers die het hem moeilijk kunnen maken zijn de Jong Ambon spelers Martm Titiheru en Jan WUlem Visser en de In eigen zaal spelende Avantile- den Coen Valckenier en Rudy Bish, hoewel het spel van laatstgenoemde wellicht nog te speels is. Bij de da mes ontbreekt de winnares van vorig Jaar. Als sterke Roosendaalse speel- MIDDELBURG In de le klas van de zaterdagcompetitie in de KNVB, afdeling Zeeland, gaan de twee laagst geplaatsten, Arnemuiden II en Beve landers, elkaar op het veld van eerst genoemde te lijf. Schromelijk gebrek aan produktiviteit zijn hoofdoorzaak van het feit dat beide elftallen nog maar 1 puntje hebben vergaard. Het terreinvoordeel kan juist voldoende zijn om de balans naar de Amemui- den-kant te doen doorslaan. Middel burg V speelt thuis tegen benjamin Waarde. Hoewel laatstgenoemde het tot heden verdienstelijk doet is de kans toch groot dat men minstens een deel van de buit in de hoofdstad zal moeten achterlaten. Wemeldinge en Mevo zijn tot heden wat beneden de verwachtingen geble ven en nu tegen elkaar spelen lijkt een gelijkspel een voor cle hand liggende prognose. Wolfaartsdijk moet in staat worden geacht om Heinkens- zand het vuur na aan de schenen te leggen en in elk geval zal koploper Zaamslag er wel voor zorgen een even tuele misstap of een gelijkspel uit te buiten. Daarbij moet worden aange nomen dat Zaamslag zelf van 's-Heer- Arendskerke zal winnen, le KLAS Arnemuiden II - Bevelanders I; Mid delburg V - Waarde I; Wemeldinge I - Mevo I; Wolfaartsdijk I - Heinkens- zand I; Zaamslag I - 's-Heer-Arends kerke I. Alle wedstrijden beginnen om 16.00 uur. 2e KLAS Borssele I - Colijnspl. Boys I; Bruse Boys I - Brouwershaven I; Rillan- dia II - Wemeldinge II; SKNWK I ZSC I; WIK I - Kruiningen I; Yer- seke II - Duiveland I. 2e KLAS B Kapelle II - Apollo I; Kloetinge II - Vlissingen VII; Spui I - Serooskerke I; SVD I - Oostkapelle I; Tern. Boys II - Meeuwen II. 3e KLAS A 's-Heer-Arendskerke II - Bruse Boys II; Schore I - Kloetinge III; WIK II - DFS III Wissenkerke I - SSV I. 3e KLAS B SSV I - GPC II; Apollo II - Nieuw- dorp II; Hoedekensk. I - Kapelle III; Kloetinge IV - Middelburg VI. 3e Klas C Sluis II - GPC I. 4e KLAS A Bevelanders II - Brouwershaven II; Brouwershaven III - Colijnpl. Boys II; DFS IV - Duiveland II; Mevo II - SKNWK II; Serooskerke II - WIK III. 4e KLAS B Domburg III - Vlissingen IX; Meeu wen III - Veere IH; VCK III - Seroos kerke IV. 4e KLAS C Borssele III - Wolfaartsdijk III; Hein- kenszand II - GPC III. 4e KLAS D Kapelle IV Krabbendijke III; Kloe tinge V - SSV III; Kruiningen IV - Apollo III; Rillandia III - Wemeldin ge III; Schore II - Kloetinge VII: Kruiningen II Kloetinge VI. 4e KLAS E Tern. Boys IV Spui III; Waarde II - SVD II. 4e KLAS F Corn Boys IV Steen III; Hoek IV - Tern. Boys V. Philippine III - AZVV' III. ster mogen we noemen Carleyn Laze- roms. Zeeuwse kanshebsters zijn de Rillandia speelsters Elly Koppejan, d® Koudekerkse Nel Ririhena en de Mid delburgse dames Cisca Duden (Zeeuws kampioene), Herma Kok en Roos Ver beek. Herendubbel-favorieten zijn op de eer ste plaats M. Titiheru - J. W. Visser, die echter op felle tegenstand moeten rekenen van A. Proos-Valckenier. In het damesdubbel zullen de Avanti- Wings combinatie C. Duden - N. Riri hena hoge ogen gooien evenals H. Kok - T. Verbeek, mits die niet teveel energie hebben moeten geven in de voorronden. Bij het gemengd dubbel tenslotte zijn er weinig uitgesproken favorieten. Omdat alle inschrijvers hun 3e nummer moesten laten verval len, hebben vrij velen htm mixed laten schieten. Het Wings-koppel Ririhena - Ou termans en A. Lammers - J. van Sommeren hebben goede papieren. Met het noemen van de kanshebbers hebben wij ons moeten beperken tot de spelers die ons bekend waren. De kans is groot dat de Zuidhoilandse afvaardiging, en die Ls heel groot, voor verrassingen zal zorgen. Ook West- Brabant Is sterk vertegenwoordigd. Het kan het toernooi alleen maar interessanter maken. De finales zullen naar verwachting ongeveer tussen 5 en 7 uur gespeeld worden. De wedstrijdcommissie be staande uit de dames E. Kommers, E. Montenarie, M. Viergever en de heren M. Bokhorst en C. Verbeek zullen het toernooi straf moeten leiden om met in tijdnood te geraken! MIDDELBURG De onder auspiciën van de KNVB afdeling Zeeland gehou den cursus voor het trainersdiploma D (1969-1970) blijkt bijzonder succes vol te zijn verlopen. Nadat in eerste instantie reeds 6 van de 15 cursisten slaagden, legden onlangs nog 6 kandi daten met succes hun her-examen af. Eén kandidaat komt nog in aanmer king voor een verlengd examen ter wijl bij één der cursisten het herexa men werd uitgesteld. Slechts één van de 15 deelnemers werd afgewezen. Na de heren J. Baas (Vlissingen), A. j. G. Courtin 'Heinkenszand), A. de Dreu "(Goes), G. L. v. d. Linde (Kruinin gen), H. Scherbeijn (Hoofdplaat) en P. J. de Smidt (Heinkenszand) kan nu ook aan de heren J. A. Fritz (Nieuw en Smt-Joosland), A. Hendrikse (Mid delburg), P. w. Hirdes (West-Sou burg), G. Siereveld (Arnemuiden), J. van Stel (Kortgene) en P. H. de Winde (Breskens) het diploma wor den uitgereikt. Intussen is men met de trainerscursus D (1970-1971) g®- start. Er was voldoende belangstelling om op 2 plaatsen een cursus te geven. In Middelburg, waar de training on der leiding staat van de heer H. de Jong uit Brielle zijn er 13 cursisten terwijl in Vogelwaarde, waar de heer P. Lindenberg uit Vlissingen als do cent optreedt; 15 deelnemers de les sen volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 17