Terneuzense PvdA doet frontale aanval op het beleid bouwvereniging Verontreiniging van Walchers polderwater geeft reden tot zorg Waterschap verkoopt gronden voor uitbreiding van havens in gebied Vlissingen-Oost Ook Axel heeft nu plan voor sporthal PTT ,HALF MILJOEN TEN ONRECHTE IN DE KAS' Kampeerterreinen doen duchtig mee Onrustbarend Klachten Voor 4000 aan juwelen gestolen van Deens schip BB-ZEELAND-A OEFENDE MET ASSISTENTIE Voorschriften voor de aanleg enz. van Gemeenschappelijke Antenne-inrichtingen en Centrale Antenne-inrichtingen* KOSTEN ANDERHALF MILJOEN Man brak been bij aanrijding Examens B en w Reimers- waal niet geïnteresseerd in vliegveld Midden-Zeeland VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II BOUWPLANNEN IN HOEK EN ZAAMSLAG BELICHT ADVERTENTIE) TERNEUZEN Het Terneu- zense PvdA-raadslid P. J. Huij- bracht, gesteund door mevrouw J. M. Doppegieter-Thiel (ver. chr. part.) heeft donderdagavond in de raadsvergadering een fron tale aanval gedaan op de regio nale Zeeuws-Vlaamse woning bouwvereniging in Kloosterzan- de. Volgens de heer Huijbrecht heeft de vereniging alleen al aan administratiekosten en waar borgsommen een half miljoen ten onrechte in de kas laten vloeien. Hij had verder verifica tierapporten gemist, constateer de hoge huurprijzen en vertelde dat de woningbouwvereniging 3 jaar achterloopt met het opma ken van balansen en verlies- en winstrekeningen. De aanleiding tot de kritiek van het PvdA-raadslid waren voorstellen om de regionale woningbouwvereniging I bijdragen te verlenen bij het realise ren van 18 premiewoningen in Zaam- slag en 12 woningwetwoningen in Hoek. Een raadsbesluit om grond be schikbaar te stellen voor de bouw van nog eens 12 woningwetwoningen in het Hoekse plan Lovenpolder moest worden ingetrokken. De voorstellen gingen uiteindelijk on der de hamer door. Al direct bij de behandeling bleek dat de raad met zijn rug tegen de muur stond. .De huizen staan er al voor een deel', wist de heer Huijbrecht zelfs te melden. Wethouder P. A. Lindenberg beperkte zich tot de opmerking dat de bouw plannen een aangelegenheid waren van de oude gemeentebesturen. .We kunnen dit niet meer terugdraaien zonder dat de woningbouw in de ker nen er onder zou lijden'. Hij had graag wat meer inzicht in de finan ciële positie van de vereniging gehad (ook de commissie voor de gemeente- financiën stelde zich direct kritisch op) en beloofde dat de gemeente de organisatie voor wat de toekomst aan gaat kritisch zal volgen. .sleutelgeld' (waarborgsom) van 150,-. .Een bedrag dat voor de wo ningbouwvereniging Terneuzen op 25,- ligt', aldus het PvdA-raadslid. Huurders moeten vervolgens nog eens 25.- neertellen als adminis tratiekosten en kosten voor het op maken van het huurcontract. .Wan neer Je nagaat dat het zo'n 3000 huizen betreft, dan moet er al pak weg 500.000,- ten onrechte in de kas zijn gevloeid'. De heer Huijbrecht vroeg zich verder af of de regionale Zeeuws-Vlaamse woningbouwvereniging over een zo genaamd .reservefonds' (voorgeschre ven in art. 24 c van de woningwet) be schikt en of er zonder toestemming van b en w geld aan die reserve is of nistratie drie jaar achter liep met het opstellen van verschillende rekenin gen', aldus de heer Huijbrecht, die verder nadere informaties wilde over de wijze waarop de vereniging de 10 procent .eigen financiering' van de pre- j miewoningen op tafel legt en of er, als onderpand voor gemeentelijke bijdra gen, wel woningwetwoningen beschik baar zijn. Mevrouw Doppegieter-Thiel vertelde de kritiek van het PvdA-raadslid te de len. Zij wilde, om de woningplannen in de kernen niet te stremmen, dit keer wel vóór stemmen, maar behield zich het recht voor toekomstige voorstel len te torpederen. PvdA-raadslid me- W. Kes-Spruyt informeerde nog- wordt onttrokken. Dat zou dan volko-maals naar liet sleutelgeld. .Daar is men in strijd zijn met de voorschrif- j mij niets van bekend', zei wethouder ten. Jk heb ook gehoord dat de adml- j Lindenberg. WATERSCHAP IN JAARVERSLAG: Sleutelgeld De heer Huijbracht zei ronduit dat het de raad volkomen aan infor matie over de woningbouwvereni ging had ontbroken. Volgens hem eist de vereniging wanneer de woningen betrokken worden een MIDDELBURG Het water- schap Walcheren maakt zich zorgen over de toenemende ver vuiling van het polderwater. In het jaarverslag over 1969 wordt er een boekje over opengedaan. Tot de voornaamste veroorza kers behoren ook kampeerter reinen aan de Walcherse kust. In een speciaal hoofdstuk wordt een opsomming gegeven van de werking en de invloed van di verse gemeentelijke en andere rioolwaterzuiveringsinstallaties op de zuiverheid van het bin nenwater. Zo wordt onder meer gesteld dat de (ADVERTENTIE) Publikatie van de PTT Aanmeldingsplicht voor bestaande of in aanleg zijnde Gemeenschappelijke Antenne-inrichtingen Ingevolge de Ministeriële Beschikking d.d. 27 juli 1970, Staatscourant nr. 144, moeten de bestaande dan wel de ten tijde van de publikatie van deze beschikking in aanleg zijnde gemeenschappelijke antenne-inrichtingen vóór 1 februari 1971 worden aangemeld. De aanmelding dient te geschieden door de eigenaar, of door degene die opdracht heeft gegeven tot de aanleg, dan wel door degene die belast is met het beheer; dit kan zowel een natuurlijke als een rechtspersoon zijn. De meldingsplicht betreft alle inrichtingen, dus ook de inrichtingen waarvoor de PTT in het verleden, ten behoeve van de aanleg, een verklaring van 'geen bezwaar' heeft afgegeven. Indien een inrichting vóór 1 februari 1971 niet is aangemeld, valt hij op grond van de Ministeriële Beschikking onder de categorie van de gemeenschappelijke antenne-inrichtingen waarvoor een individuele machtiging is vereist. Dat betekent dat de bestaande inrichting dan moet voldoen aan alle technische eisen die aan nieuwe inrichtingen gesteld worden. Ter voldoening aan de meldingsplicht kan men desgewenst de onderstaande bon invullen en in gesloten envelop ongefrankeerd opzenden aan de Centrale Directie der PTT, Antwoordnummer 37, Den Haag. Na ontvangst zullen de nodige bescheiden (waaronder de veiligheidseisen waaraan de inrichting conform de bovengenoemde Ministeriële Beschikking ten minste moet voldoen) worden toegezonden. Aanmeldingsbon (met blokletlers invullen s.v.p.) Zend mij de nodige bescheiden voor de aanmelding van (aantal) gemeenschappelijke antenne-inrichtingen. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: vervuiling in het gebied Arnemuiden Kleverskerke toeneemt. Andermaal is de gemeenten verzocht maatregelen te treffen alsmede de vergunningsvoor waarden na te komen om een behoor lijke werking van de rioolwaterzuive ringsinstallaties te bewerkstelligen, dit met het oog op de in dit gebied aanwezige veeteelt en de visserijbelan- gen. De destijds iii beroep door gs van Zeeland gewijzigde vergunningsvoor waarden bemoeilijken, aldus het ver-, slag, het concreet constateren van overtreding van de vergunningsvoor-1 waarden. Zowel de installatie in Domburg als die in Oostkapelle blijven aanleiding geven tot minder bevredigende uitsla gen van het periodiek onderzoek. In de zomer van het vorig jaar gaven de rapporten onrustbarende uitslagen te zien, vooral vanwege de overbelasting door het toerisme en waarschijnlijk mede door het lozen van in de land bouw toegepaste bestrijdingsmiddelen. De installaties van Aagtekerke, Grijps- kerke en Meliskerke zijn verder niet van zodanige capaciteit, dat een goede en efficiënte zuivering gewaarborgd is. Vooral de installatie van Aagteker ke werkt minder goed. De installatie in Nieuw- en St Joosland functioneert niet naar behoren. De toestand vol doet ter plaatse niet meer. Er moet een oplossing worden gezocht in een aansluiting op de persleiding van Mid delburg naar de Westerschelde. De bediening van de installatie te Zoute- lande leverde ook in 1969 weer moei lijkheden op. De rapporten over de lozing van het gemeentelijk kamphut- tenterrein aan de Melseweg waren ook dit jaar minder goed tijdens de seizoendrukte. De beheerder van een kampeerterrein aan de Westkapelseweg bleek volgens de rapportage van het Waterschap Walcheren ondanks de voor 1969 op gelegde restrictie tot het herbergen van maximaal 400 gasten op zijn ter rein en 't tussentijdse ledigen van de aanwezige emkoputten annez cokes- filterbedden. toch tot toelating van een groter aantal gasten te zijn over gegaan. Er werd een waarschuwing verzonden, waarin werd aangekon digd, dat hij een nieuwe overtreding tot intrekking van de vergunning res pectievelijk de afsluiting van de lozing zal worden overgegaan. Op een verzoek van de gemeente Veere om de ongezuiverde lozing op de Sanenburgse kreek verder uit te breiden, werd na een advies van het RIZA afwijzend beschikt. Verder meldt het jaarverslag van het Water schap Walcheren, dat ook het van de zuiveringsinstallatie te Vrouwenpol der, alsmede het van de kampeerter reinen .Oranjezon' en J)e Zandpunt' afkomstige effluent en sterke nadelige invloed had op het ontvangende water in de polder. Naar aanleiding van herhaalde klach ten over de vervuiling van het opper vlaktewater in de omgeving van Se- rooskerke is de gemeente Veere op gedragen uit het gehele leidingvak. waarin de zuiveringsinstallatie van Se- rooskerke loost, de afgezette rioolstof- fen te verwijderen. De verontreiniging van het polderwater in de zuidwate ring tengevolge van de lozing door de met een geringe capaciteit werken de zuiveringsinstallatie te Oost-Sou burg was in het verslagjaar weer aanzienlijk. Vooruitlopend op het cen trale persleidingproject, waardoor rechtstreeks afvoer op de Wester schelde mogelijk zal worden is aan de gemeente Vlissingen vergunning ver leend tot het tijdelijk lozen van riool water, afkomstig uit de aan te leggen rioolpersleiding op de spuiboezem te i Ritthem. In de vergunning is mede een bepaling opgenomen met het oog op eventueel aan beroepsvissers toe te brengen schade als gevolgs van deze lozing. Na het gereedkomen van deze persleiding kunnen de zuiverings installaties in Oost-Souburg en Rit them buiten gebruik worden ge steld. De installatie van de gemeente West- kapelle voldeed redelijk, al is vooral in het seizoen nog sprake van een overbelasting. Ernstige vervuiling in deze omgeving treedt voornamlijk op door de niet op de centrale riolering aangesloten en in het topseizoen overbelaste kampeerterreinen binnen deze gemeente. VLISSINGEN Uit een hut van het Deense schip .Brigitte Maersk', dat mo menteel voor reparatie op de werf ,Scheldepoort' in de Sloehaven ligt, is een groot aantal juwelen met een gezamenlijke waarde van ruim 4000 gestolen. De juwelen zijn eigendom van mevrouw A. G. uit Le Pecu (Frankrijk), echtgeno te van de gezagvoerder van het schip. Onder de vermiste sieraden zijn een geel gouden ring met een kroon, die een blauwe cirkel afge zet met diamantjes draagt (en een waarde van 400 dollar verte genwoordigt), een topaas hals snoer oorbellen met parels, een ring met twee grijze parels en twee gouden blaadjes, verschillen de gouden ringen en een broche. De Vlissingse recherche stelt een onderzoek in. GOES Ongeveer tachtig noodwacht plichtigen van de Bescherming Bevol king zijn donderdag betrokken ge weest bij een paraatheidsoefening van de BB-kring Zeeland-A het gebied ten noorden van de Westerschelde). waar ook een klein aantal mensen uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Holland aan deelnamen. Doel was daarbij met name de verschillende sectorstaven te testen, terwijl men tevens wilde na gaan hoed de assistentieverlening uit andere BB-kringen zou verlopen. De oefening ging er van uit, dat tus sen Middelburg en Vlissingen een atoombom was gevallen en dat de' noodwachtplichtigen, die deel uitma ken van de zogenaamde sectorslaven hulp boden bij het redden van slacht offers. In dit kader werden .schade- cirkels' rond ae plaats van de ramp getrokken en werd het te bereiken gebied verdeeld in vijf sectoren. Voor drie sectoren kon de BB-kring Zeeland A de hulp verlenen, voor de beide andere sectoren moest via het provin ciaal commando van de BB in Zee land een beroep worden gedaan op assistentie uit andere gebieden. Centrale punt voor de BB-oefening was de commandopost- in Goes, die eveneens was bezet met een veertigtal noodwachtplichtigen en stafleden. Het provinciaal commando speelde in de oefening mee in het kader van de berichtgeving, maar ook in het raam van de hulpverlening aan de slachtof fers: gegeven was namelijk, dat de beide Vlissingse ziekenhuizen niet kon den worden benut in verband met de plaats van de ramp, waardoor het zaak was de gewonden onder te bren gen in andere ziekenhuizen. Het hoofd van de Zeeuwse BB-kring; A, de heer H. B. Pilaar, sprak na' afloop van een plezierige oefening en; wees erop. dat men aan de hand van! de resultaten en discussie over de j oefeningen tot voorbereidingsbestrij-i dingsplannen komt voor echte noodsi-| tuaties. Publikatie van de PTT Ingevolge de Ministeriële Beschikking d.d, 27 juli 1970, Staatscourant nr. 144, zijn voor de aanleg, instandhouding en exploitatie van gemeenschappelijke en centrale antenne inrichtingen die na de publikatiedatum van deze beschikking zijn of worden aangelegd, machtigingen vereist, te verlenen door de Directeur-Generaal der PTT. CENTRALE DIRECTIE Deze machtigingen worden alleen verleend wanneer de inrichtingen voldoen aan bepaalde, hiervoor gestelde technische voorschriften. Nadere inlichtingen over de wijze van verkrijging van dergelijke machtigingen kunt n schriftelijk aanvragen bij de Centrale Directie der PTT, afdeling Draadomroep systemen, Kortenaerkade 12 te 's-Gravenhagc. Gemeenschappelijke antenne-inrichtingen zijn inrichtingen met ten hoogste 100 woningen, of meer dan 100 woningen wanneer na kruising van openbare wegen géén versterking wordt toegepast Centrale antenne-inrichtingen zijn inrichtingen van grotere omvang dan een gemeenschappelijke antenne-inrichi! ng. NA DISCUSSIE IN DE ALGEMENE VERGADERING ,DE BREDE WATERING' HAVEN KATTENDIJKE IS NOG NIET GEHEEL .RECREATIEF' GOES De algemene vergadering van het waterschap J)e Brede Wate ring van Zuid-Beveland' heeft donder dag met meerderheid van stemmen besloten waterschapsgronden in de Zuid-Kraaijertpolder te verkopen aan de dienst der domeinen, die deze gronden wenste te verwerven In het kader van de uitbreiding van de ha ven van Vlissingen-Oost. Het gaat om ruim 33 ha bouw- en weide grond, 1,5 ha dijkweiland en 0,61 ha watergang. De berekende koopsom is een totaal bedrag van 1.107.676. Over de grondprijs van het bouw- en weiland 3,25 per ca ontstond enige discussie. Dijkgraag P. J. J. Dekker had namens het dagelijks bestuur aanbevolen de gronden voor deze prijs te verkopen. Hij achtte de prijs alleszins accepta bel, ook al lag zij enigszins lager dan de door het rijk aangekochte gronden in de Van Citterspolder, die een diep vaarwater liggen en daardoor een gere waarde hebben. De heer Dekker achtte het raadzaam nu reeds tot verkoop over te gaan, omdat het wel vaststaat dat te zij ner tijd toch afstand van de grond zal moeten worden gedaan in ver band met industrievestiging. ,Wij verwachten niet zo betoogde de, dijkgraaf dat de schadeloosstel-1 ling op onteigeningsbasis hoger zal uitvallen, terwijl daarenboven een spoedige verkoop een aanzienlijke rentewinst 80.000) voor het water schap zal opleveren. eens Niet MET TRIBUNE VOOR 500 TOESCHOUWERS AXEL Ook Axel heeft nu ver gevorderde plannen voor de bouw van een sporthal. Tijdens de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad van Axel (dinsdag 29 september) zal worden voorgesteld in principe in te stemmen met een ontwerp plan voor de bouw van een der gelijke hal. Het is een ontwerp van de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij op basis van het standaardtype 2. De ontworpen sporthal omvat een zaal met een vrij vloeroppervlak van 28 x 42 meter en een vrije hoogte van 7 meter. Op die opper- lakte kunnen worden uitgezet 6 badmintonvelden, 4 volleybalvel- den. 2 basketbalvelden en verder velden voor zaalhockey, micro- korfbal, zaalhandbal en tennissen. Volgens het plan zal in de zaal' een tribune worden gebouwd met 400 zitplaatsen en 100 staanplaat-j sen. Voorts komen er vier kleedruimten, wasruimten, administratie en EHBO een vergaderlokaal en een restaura tie, de stichtings- en inrichtingskos ten van de sporthal kunnen globaal worden gesteld op 1.500.000. Het feit dat het financieel gezien slechts mogelijk is een sporthal te exploite ren als die ook voor het onderwijs wordt gebruikt, heeft er toe geleid dat de grootste aandacht is besteed aan de eisen, die voor het onderwijs worden gesteld. De accommodatie is gelijk te stellen aan die van twee afzonderlijke gymnastieklokalen. Bo vendien is de situering aan de Rooseveltlaan zodanig gekozen dat het. bouwtechnische mogelijk is sporthal te zijner tijd te combineren met een overdekt zwembad. Aan de raad wordt bovendien verzocht her college van b en w te machtigen tot het aanvragen van zo veel en zo hoog mogelijke subsidies. Ook Axel wil evenals de andere ge meenten in het gebied, uittreden uit de gemeenschappelijke regeling .Ont wikkeling O.ost-Zeeuwsch-Vlaanderen- Oost'. Voorts komt er een groot aantal voorstellen ter tafel als een uitvloeisel van de herindeling van gemeenten. De raad wordt gevraagd medewerking te verlenen aan de tot standkoming van een nieuwe bijzon deze school voor gewoon lager onder wijs. te stichten door de vereniging tot bevordering van gereformeerd schoolonderwijs in Zeeuwsch-Vlaan deren te Axel. Gevraagd wordt een besluit, van 28 mei 1968, waarin de raad medewerking verleende voor de stichting van een bijzondere school voor mavo, in te trekken. De betrok ken vereniging .voor christelijk natio naal onderwijs te Axel zal nu de stichting realiseren met toepassing van de bepalingen voor het voortge zet onderwijs. Verder wordt de raad gevraagd het besluit te nemen dat voor het gebied ten noorden van de Rooseveltlaan een bestemmingspal n in voorberei ding is. Tentoonstelling Louis Heymans: al 1750 bezoekers MIDDELBURG De tentoonstelling van werken van de 80-jarige Middel burgse kunstschilder Louis Heymans in de Vleeshal van het stadhuis heeft tot op heden 1750 bezoekers getrok ken. De expositie is nog tot en met! zondag te zien. De openingstijden: zijn: op werkdagen van 14 tot 18 uur,! op zaterdag van 10 tot 18 uur en opl zondag van 14 tot 17 uur. De heer De Bruine was het met het voorstel niet eens: ,Het is mij bekend dat particuliere grondeigenaren ook in onderhandeling zijn over verkoop. Wij mogen die onderhandelingen niet met ons voorstel doorkruisen'. De heer Dekker wees op de belangen: van het waterschap, en de rentewinst van 80.000. .Die andere grondeigena ren zijn bovendien eigen gebruikers'. Mr F. G. A. Huber meende dat men de belangen van particlulieren niet; voorbij mag zien en twijfelde boven-; dien aan de gunstige gevolgen voor de| toekomst bij afwijking van een taxa-j tierapport, zoals hier wellicht heefti plaatsgevonden. De heer Dekker onthulde hierna, dat; de dienst der domeinen aanvankelijk j een onderhandse verkoop had voorge steld. maar dat op verzoek van het waterschap het taxatiebureau voor grond- en pachtzaken was ingescha keld. .Maar de taxatiecommïssie van domei nen heeft ons toch duidelijk gemaakt, dat ƒ3,25 per m2 de hoogste prijs wordt geacht, omdat door domeinen geen verschil wordt gemaakt tussen verpachte en pachtvrije grond', aldus de dijkgraaf, die nog eens stelde dat het dagelijks bestuur de voorgestelde oplossing de beste vond. Met zeven stemmen tegen werd tens lotte het voorstel aangenomen. De algemene vergadering besloot ook het voorstel aan een concessie-aanvra ge in te dienen voor de heffing van rachten voor het gebruik van land bouw de haven van Kattendijke, waar van men de tariefregeling vul confor meren aan die van de landbouwhaven te Wolphaartsdijk. Men wil het mini mum op ƒ1,25 per vaartuig stellen, daarbij overwegende dat het comfort dat Kattendijkes haven aan plezier vaartuigen heeft te bieden minder is dan in Wolphaartsdijk. De heer Huber had geen bezwaar tegen de tariefregeling op zich, maar vroeg zich af of de inningskosten de inkomsten niet te niet deden gaan. In antwoord op de door de heer Huber gestelde vragen merkte de dijkgraaf op dat naar zijn oordeel uit traditio nele overwegingen de term .liggeld' niet plaats hoefde te maken voor die van .kadegeld'. zo nu en dan een plezierbootje aan legt. Maar met het oog op de komen de afsluiting van de Oosterschelde wil men voorlopig nog niet verder gaan. .We willen niet de weg op van het Veerse Meer, maar in het komende recreatiegebied van het Zeeuwse Meer willen we liever uniforme regelingen. We willen rekening houden met de plannen, die de gemeentebesturen in dit gebied hebben voor na de afslui ting van de Oosterschelde' aldus de dijkgraaf. De algemene vergadering ging verder zonder hoofdelijke stemming akkoord met de verkoop van totaal 1.75.70 ha waterschapsgrond in de Goese polder voor de getaxeerde prijs van 43 925 aan de gemeente Goes ten behoeve van de realisering van het bestem mingsplan .Goese Polder 2e gedeelte'. Ook had de vergadering geen moeite met de verkoop van wat grond in Kruiningen voor totaal ƒ1.507 in ver band met de aanleg van het wegvak .Waarde - Biezelinge van de nieuwe autosnel veg op Zuid-Beveland. CDK bezoekt Hulst HULST De commissaris der konin gin. rar J. van Aartsen. en enkele leden van gedeputeerde staten bren gen vanmiddag (vrijdag) een werkbe zoek aan Hulst. B en w van Hulst willen de exploitatie van het vliegveld Hulst ter sprake brengen. Recreatie, Het waterschap heeft er ook nog geen behoefte aan zo zei hij verder, antwoordende nu al besluiten te; nemen inzake de recreatieve bestem- ming van de haven van Kattendijke. al staan wij niet afwijzend tegenover recreatieve doeleinden, en al zal er incidenteel geen bezwaar zijn. dat er IJZENDIJKE De landbouwer P. Z. uit Hoofdplaat heeft donderdagmid dag omstreeks half zes zijn been ge broken, toen hij werd aangereden door een Oostburgse bromfietser na bij het kruispunt Driewegen tussen Hoofdplaat en IJzendijke. Nadat dok ter Lievense uit IJzendijke eerste hulp had verleend werd Z. per ambulance naar het Sint Elisabethziekekhuis te Sas van Gent gebracht. Z. stak plotse ling de weg over nadat hij een aan hangwagen aan zijn tractor had ge koppeld. De bromfiets werd bescha- igd. Voor het semi-arts examen slaagden aan de rijksuniversiteit te Utrecht: mejuffrouw A. Kuypers te Klooster- zande en de heer O. W. Verburg te Middelburg. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen sociologie mej. M. J. Verhoef, voor-j heen te Middelburg. REIMERSWAAL B en w van Rel- merswaal zijn van mening dat de gemeente Reimerswaal niet kan wor den gerekend tot de geïnteresseerden voor liet vliegveld Midden-Zeeland. Daarom stelt het college de gemeente raad voor een verzoek van gedepu teerde staten, om financiële medewer king tc verlenen en zodoende een deel van het exploitatietekort te dekken, af te wijzen. Gs hebben aan alle gemeentebesturen op Walcheren en Zuid-Beveland ge vraagd om medewerking ter dekking van 60 pet van het exploitatietekort over 1970 en 1971, wat zou komen op ƒ75.000 per jaar. Volgens gs is het waarschijnlijk dat de gezamenlijke overheden (evenais dat het geval is met een aantal andere (streek)vlieg velden in het land) na verloop van tijd ook in de exploitatielasten zullen gaan bijdragen. In afwachting van een beslissing van rijkswege wil men een interimregeling treffen, waarbij de provincie 40 pet en de bij het vlieg veld geïnteresseerde gemeenten 60 pet van de tekorten dekken. Het college van b en w van Reimerswaal is ech ter van mening dat het niet juist is de gemeente Reimerswaal tot de geïn teresseerde gemeenten te rekenen. Het belang van Reimerswaal bij dit vliegveld is volgens het college niet of nauwelijks aanwezig. Gelet op het budgetair tekort van de gemeente ten bedrage van ƒ330.000 voor 1970 cn het mede daaruit voortvloeiende sub sidiebeleid acht het college het onver antwoord voor een bedrag van ƒ4857 te subsidiëren in de exploitatie. Een minderheid van het college stelt voor een zogenaamde aanraoedigingssubsi- die van 1000 per jaar te geven daar. volgens deze minderheid het belang van het gewest met het vliegveld wordt gediend. De minderheid is ech ter ook van mening dat Reimerswaal zich nimmer formeel moet binden aan het vliegveld, waardoor zij aansprake lijk zou zijn voor bijdrage in het huidige of toekomstige nadelig slot van het vliegveld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11