Middelburgse raad stemt in met project gezondheidszorg de oproerige krabbels van verhage n SAMENWERKING TUSSEN ARTSENWIJKVERPLEEGSTERS EN MAATSCHAPPELIJK WERKERS INGROEPEN' TECHNISCH BUREAU KRAMER ,IK BEN 'N MENS DIE LEEFT ALS 'N KUNSTENAAR' punt komma YANMAR SCHEEPSDIESELS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 22 SEPTEMBER 1970 GARANTIESUBSIDIE VAN 3000 GULDEN MIDDELBURG De Middelburg se gemeenteraad heeft zich maan dagmiddag unaniem akkoord ver klaard met een gemeentelijke ga rantie-subsidie van drieduizend gulden in de kosten van een sa menwerkingsproject op het ge bied van de gezondheidszorg in de stad. In dit project wordt samen gewerkt door de Middelburgse huisartsen, de kruisverenigingen en de organisaties voor maat schappelijk werk in Middelburg. Opzet daarbij is om te komen tot twee zogenaamde praktijkgroepen, die elk zullen bestaan uit zes huisartsen, vier wijkverpleegsters en een maatschappe lijk werkster. De betrokken wijkver pleegsters zullen dan de stad in vier wijken verdelen. Wethouder J. A. van Bennekom, die een en ander toelichtte, wees erop dat binnen deze verdeling van de stad in wijken de eigen artsenkeuze voor betrokkenen toch behouden zal blijven en men ook, als dat zou worden verlangd, zijn keuze op een andere wijkverpleegster zou kunnen laten vallen. Eerder had de heer Van Bennekom ook betoogd, dat het col lege bijzonder verheugd was met dit initiatief tot samenwerking. Tot nu toe zijn de wijkverpleegsters zn. ieder op him eigen terrein werk zaam, waarbij men maar al te dikwijls niet op de hoogte is van eikaars aktivi- teiten. De wethouder wees er voorts op, dat men in dit Middelburgse pro ject zijn voordeel zal kunnen doen met elders in het land. onder meer Assen, op dit terrein opgedane ervaringen. Onder meer naar aanleiding van de vraag van de heer ds J. Wessel (arp) welke vorm aan de samenwerking zal worden gegeven, zei de heer Van Benne kom, dat reeds nu moeilijk zou kunnen worden aangegeven hoe een en ander precies zal worden .uitgedok terd', ook al omdat het in feite nog om een experiment gaat beter tot blauwe zone worden ver klaard. De heer W. Don (pvda) zag in het voorstel een poging van b en w om via. de .nagel', .het gaat hier tenslotte maar om vijf parkeerplaatsen', de hele arm binnen te krijgen. Met die hele arm bedoelde de heer Don de Lange Delft. De heer Don, die weinig bleek te voelen voor het voorstel, vroeg zich ook af waarom men de maatregel voorstelde voor dit .fraai gerestaureerde pleintje' men blijkbaar het vlak daarbij lig gende terrein aan de Schuiffelstraat was vergeten. Drs G. Kerkhof zei onder meer de blauwe strepen van de blauwe zone evenmin fraai te vinden. Hij gaf daar om om esthetische redenen liever de voorkeur aan parkeermeters, ook al omdat zo verwachtte hij op het pleintje aanmerkelijk minder druk zou worden geparkeerd. SGP-woordvoerder W. Rentier, noemde de plaatsing van de parkeermeters een stap in de goede richting. Hij opperde in dit verband ook nog de mogelijk heid. dat industriële ontwerpers een aantrekkelijker uiterlijk aan de meters zouden geven. In zijn antwoord zei burgemeester drs P. Wolters allereerst, evenals zijn voor ganger burgemeester m: J. Drijber, voorstander te zijn van het gebruik van parkeermeters. Ook de heer Wolters zag in de bestemming van de Potten- markt tot blauwe zone geen .esthetische winst', temeer ook omdat in dat geval hier een zestal verkeersborden zouden moeten worden geplaatst. Hij wees er voorts op, dat met het gebruik van parkeermeters elders in de stad goede ervaringen waren opgedaan. Burgemeester Wolters zei tenslotte het Begeleiding Vooral ook omdat het nog een zaak van .zoeken en tasten' betreft, achtte de heer Van Bennekom een goed en regel matig overleg en een begeleiding van de groepen van groot belang. Deze be geleiding zal worden verzorgd door een op dit terrein gespecialiseerd weten schappelijk instituut. De kosten van de ze begeleiding, voor de tijd van een jaar, worden geraamd op negenduizend gulden. Aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid is inmiddels om een subsidie tot dit bedrag ver zocht. Bij een afwijzende beschikking op dit verzoek wil men het experiment in Middelburg echter toch door laten gaan. Door de kruisverenigingen en uit de actie .zomerzegels' zou dan zesdui zend gulden kunnen worden gefinan cierd. Voor het resterende bedrag van drieduizend gulden is nu dus de meentelij ke garantie verkregen. De raad bleek heel wat minder stemmig te zijn met betrekking tot het voorstel om op de Pottenmarkt par keermeters te plaatsen. Zelfs binnen het college bleek men op dit punt verdeeld. Ofschoon wethouder Van Bennekom zijn aanvankelijke bezwaren liet varen en nog voor de behandeling door de raad, zijn fiat aan het voorstel gaf, hield wethouder mr J. van der Weel voet bij stuk. De heer Van der Weel zei daarbij van mening te zijn, dat alle .esthetica' in de stad beslist niet mocht worden opgeof ferd aan de auto, maar dat het gemeen tebestuur integendeel verplicht was om uiterst behoedzaam om te springen met voorwerpen.die ,van nature' niet in de stad thuishoorden. Ook gelet op het feit, dat de promenade de Nieuwe Burg, wellicht is te beschouwen als de inleiding tot de aanleg van een groter voetgangersdomein in de binenring van de stad, zei de heer Van der Weel het ongepast te achten om hier verder ter rein te verliezen aan de auto. Naar zijn mening kon de Pottenmarkt daarom Ervaring VRAGEN STATENLEDEN OVER INPOLDERING VAN DE .MOSSELBANKEN' GOES-OOSTBURG De statenleden C. T. A. van Waterschoot (ppr) en H. Kapenga (d '66) hebben op grond van artikel 24 van het reglement van orde voor de statenvergaderingen aan het college van gedeputeerde staten van Zeeland schriftelijk de volgende vragen gesteld over de inpoldering van de Mos- selbanken gesteld: Is uw college met ons van mening dat de inpoldering van de Mosselbanken van grote invloed zal zijn op de (plano logische) ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen?; heeft uw college reeds een advies uitgebracht aan de minister van verkeer en waterstaat inzake de inpoldering van de Mosselbanken?; in dien het antwoord op deze vraag ont kennend is, wanneer verwacht u ter zake uw advies te kunnen uitbrengen?; bent u bereid het uitgebrachte of nog uit te brengen advies aan de staten over te leggen? In voorgaande jaren is van de zijde van de provincie voor zover ons bekend steeds het standpunt ingeno men dat de Mosselbanken dienen te worden ingepolderd ten behoeve van de industrialisatie. Acht uw college thans dit standpunt nog volledig aanvaard baar, gezien de bezwaren die bij grote groepen van de bevolking tegen deze inpoldering blijken te leven? Bent u bereid deze bezwaren uit de bevolking, die vooral betrekking hebben op het verloren gaan van een zeer belangrijk natuurgebied en mede op de consequenties voor het recreatiegebied De Braakman en de uit een oogpunt van milieuhygiëne ongunstige ligging van het te creëeren industriegebied, aan een nadere beschouwing te onderwer pen en op korte termijn een nota aan de staten uit te brengen? Het al dan niet inpolderen van de Mosselbanken hangt nauw samen met de visie op de toekomstige industriege bieden in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen; is het juist dat sedert enige tijd een voorontwerp dan wel een voorstudie voor het streekplan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen gereed is? Bent u bereid zodanig voorontwerp c q voorstudie aan de staten over te leggen dan wel nog dit jaar te bespreken in de commissie van advies en bijstand voor de streekplannen? moment nog niet aangebroken te ach-' ten, dat in de binnenstad beschikbare parkeerruimte zou worden getransfor meerd tot terrasjes. De heer ir W. Akkerman (d'66) had eerder de gedach-: te tot een dergelijke .positieve bestem ming" geopperd. Bij de hierna volgende stemming werd met veertien tegen zes stemmen tot plaatsing van de meters! besloten. Het parkeerprobleem kwam ook nog! eens ter sprake tijdens de rondvraag. De heer H. Harrewijn (chu) noemde het namelijk een goede gedachte, dat b w ter leniging van het gebrek aan ruimte, het gemeentepersoneel had ver zocht om zoveel mogelijk te voet of per fiets naar het werk te komen. De heer Harrewijn, die stelde dat dit voor beeld zeker navolging verdiende, wees er op dat het college met dit al toch niet af was van de taak om te zorgen voor voldoende parkeergelegenheid voor de personeelsleden die wel per auto wensten te komen. De heer Harre- wijn deed in dit verband het college de suggestie aan de hand om de mogelijk heden van het terrein bij de Engelse kerk eens te onderzoeken. Zwembad De heer Don bracht de tarieven voor het overdekte zwembad ter sprake. Een jaarabonnement van 320 gulden voor een gezien met vier kinderen was een bedrag, ,dat er niet om loog", aldus de heer Don die in dit verband het voor stel deed daarbij later ondersteund door de heer M. Vinke (chu) om dit jaarabonnement weliswaar in te stellen, doch het voor de gebruikers mogelijk te maken dit bedrag per maand te betalen. Burgemeester Wolters, die er in zijn antwoord op wees, dat het bepaald niet uitgesloten was. dat naast de halfjaar lijkse abonnementen ook kwartaalabon nementen zullen worden ingevoerd, bleek voor de gedachte van dit maande- lijke .uitsmeren' van de tarief gelden niet geheel ongevoelig. Overigens zei hij in dit stadium nog niet te kunnen overzien, welke .admini stratieve moeilijkheden' een dergelijke werkwijze zouden opleveren. Hij onder streepte ook, dat het college voorstan der was van gematigde tarieven. De burgemeester, die eraan herinnerde dat hier bij wijze van proef tot een eerste tariefstelling was gekomen, gaf tenslot te ook als zijn mening, dat de grens van hetgeen door een gezin kon worden opgebracht hier wel bereikt was. ,De gehele zaak van de zwemtarieven weegt zwaar bij het college', zo voegde hij daaraan nog toe. De heer Akkerman GOES MIST MOGELIJK MAANSTENEN 30ES Het is zeer de vraag of ie maanstenen in Goes bewon derd zullen kunnen worden. Het oestuur van de Goese midden- ïtandscentrale is in zijn vergade ring van maandagavond tot de ;onclusie gekomen geen mogelijk heden te zien voor een tentoon stelling van het maangesteente. De grote geldbedragen die ermee jemoeid zijn aan de ene kant en iet aantal bezoekers dat zou kun nen worden verwacht aan de an- iere kant, deden het GMC-be- stuur maar besluiten van een maansteenexpositie' af te zien. De initiatiefnemer van het Goese maansteenproject', de heer C. W. i/ervest, was maandagavond laat rüet voor commentaar bereik- aaar. Met de expositie zou een iedrag van 12.000 gemoeid zijn. noemde het tenslotte nog wenselijk om meer de aandacht te vestigen op de mogelijkheden voor burgers om de bij de raadsvoorstellen behorende stukken in te zien. Dr J. J. Westendorp Boerma in Zierikzee ter aarde besteld ZIERIKZEE Maandagmiddag heeft op de openbare begraafplaats in Zierik zee de ter aarde bestelling plaats gehad van woensdagmorgen zeer onverwacht overleden dr J. J. Westendorp Boerma, oud-rector van het Professor Zeeman lyceum in Zierikzee. Dr Westendorp Boerma was rector aan het lyceum van 1938 tot 1967. Hij be gon in 1938 als directeur van de hbs, die in 1946 een lyceum werd, waardoor dr Westendorp Boerma rector werd. Reeds in 1927 verbond hij zich aan de rijks-hbs als leraar geschiedenis, staats inrichting en staatshuishoudkunde. De heer Westendorp Boerma was officier in de Orde van Oranje- Nassau en erebur ger van Zierikzee. Hij kreeg deze onder scheiding in 1947. In 1939 was hij mede oprichter van ,Stad en Lande', waarvan hij tevens vele jaren voorzitter is ge weest. Hij schreef een boek over de his torie van Zierikzee, evenals een tweede lige Vaderlandse Geschiedenis voor schoolgebruik en .Twintig eeuwen', waar van het eerste deel acht drukken be leefde. Ds J. B. Assendorp noemde de overlede ne iemand die tegelijk vooruitstrevend en conservatief was. ,Hij voelde precies aan waar de grenzen lagen'. Ds Assen dorp haalde de woorden aan die Paulus tot Timotheus sprak: .Bewaar wat U gegeven is'. Hij memoreerde dat ook voor de heer Westendorp Boerma deze woorden van grote betekenis waren. ,Het was iemand die spiritueel, soms aarze lend sprak. Zijn woorden, anekdotes en causeriën klinken na'. De dominee be sloot met de woorden: ,De overledene kon hard zijn, hij was een Groninger maar in zijn diepste wezen was hij gevoelig, hij was een romanticus'. Namens het Professor Zeeman lyceum sprak de heer Leeflang. De heer Leef- lang schetste de heer Westendorp Boer ma als iemand die respect had voor de rijkdom van elk menselijk bestaan. ,Voor de school, was het iemand die zich voor alles interesseerde, en hij dreef de school vaak in zijn eentje'. Voorts sprak dr Röner, oud-leraar. Namens de vereniging .Stad en Lande' sprak de heer Kosten. Hij memoreerde de grote interesse van de heer Westendorp Boerma voor het restaureren van oude gehouwen. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester D. W. Kastelein. Na de plechtigheid in de kleine kerk begaf de stoet zich naar de algemene begraafplaats, waar het stoffelijk overschot ter aarde werd be steld. Tot onze grote droefheid en teleurstelling be haagde het de Heere, slechts één dag na de geboorte wederom van ons weg te nemen, ons lief zoontje en broertje. F. Walhout E. Walhout-Maljaars Ronnie Middelburg, 21 september 1970, Nieuwe Vlissingseweg 436. Wij willen ons kindje teraardebestellen op woensdag 23 september, om 15.15 uur, op de algemene begraafplaats te Middelburg. De familie Poppe laat weten dat haar geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder LEINTJE LOUWERSE weduwe van C. Francois, in de ouderdom van 91 jaren van haar is heen gegaan. Middelburg, 19 september 1970 Koudekerkseweg 140 De begrafenis zal DV plaatsvinden op woens dag 23 september 1970, om 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Ritthem. Vertrek van Koudekerkseweg 140 te Middel burg om 13.30 uur. Met ontroering geven wij kennis van het over lijden van de heer L. TON Met dankbaarheid denken wij aan de arbeid door hem als tweede voorzitter van onze af deling verricht en de vriendschap die wij daar bij van hem hebben ondervonden. Sterke de Here zijn familie bij het dragen van dit grote verlies. Namens de C.B.TH., afd. Serooskerke, W. J. Sanderse, voorzitter A. Gideonse, secretaris Serooskerke, 20 september 1970 Heden ging vrij onverwachts van ons heen, na een zorgzaam en liefdevol leven, om volle dig in Gods liefde te verblijven, de heer CLEMENT CAMIEL EDUARD VERBEKE echtgenoot van mevrouw Esther Augusta Alida Gysel. Hij werd geboren te Eede, 29 augustus 1911 en overleed te Oostburg, 21 september 1970, nog gesterkt door het sacrament der zieken. Dit melden u vol droefenis, maar dankbaar voor wat hij als echtgenoot, vader en groot vader voor ons is geweest: mevrouw E. Verbeke-Gysel mevrouw Y. Modde-Verbeke de heer A. Modde en Marleen de heer A. Verbeke mevrouw L. Verbeke-de Backer de heer J. Verbeke de heer A. Gysel mevrouw M. Gysel-Vandamme de families Verbeke, Gysel, De Bruyckere en Rodts Eede, 21 september 1970, Brieversweg 20. De eucharistieviering, gevolgd door de begra fenis, waartoe wij u uitnodigen, zal plaats hebben op vrijdag 25 september 1970 te 10.00 uur in de parochiekerk te Eede. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging heb ben ontvangen, gelieve deze als zodanig te beschouwen. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MAATJE WONDERGEM weduwe van Lein Verhage, in de ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam, P. Verhage Middelburg, 20 september 1970 L. Stommesweg 1, .Swerfrust' Corr.adres: Ter Hoogestraat 23, Middelburg. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 23 september 1970 om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor fa milie en belangstellenden in de recreatiezaal van .Swerfrust', die aanvangt om 10.15 uur en geleid wordt door de weleerw. heer ds H. van Benthem. Heden overleed in het Gasthuis te Middelburg, tot onze diepe droefheid, mijn innig geliefde man en onze lieve, zorgzame vader, behuwd- en grootvader JAKOB FRANCKE echtgenoot van Maria de Visser, in de ouderdom van 68 jaar. Meliskerke: M. Francke-de Visser Nw. en St. Joosland: P. Coppoolse-Francke C. Coppoolse Meliskerke: C. de Visser-Francke H. de Visser M. Francke M. Francke-de Visser J. Francke W. Francke-Coppoolse Meliskerke. 21 september 1970, Burgemeester Huysmanstraat 15. De teraardebestelling zal DV plaatshebben vrijdag 25 september 1970, om 12 uur, op de begraafplaats te Meliskerke. Heden werd onverwachts, van ons weggeno men. onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader JOHANNES SCHIPPER echtgenoot van Johanna van Zweeden, op de leeftijd van 78 jaar. Kapelle: J. Schipper-van Zweeden Kapelle: M. D. Mieras-Schipper Kapelle: D. Schipper Kapelle, 21 september 1970, Stationsstraat 47. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 24 september om 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Kapelle. Heden werd plotseling van ons weggenomen, onze broeder en zwager JOHANNES SCHIPPER echtgenoot van Johanna van Zweeden, op de leeftijd van 78 jaar. Kapelle: A. J. de Graag-Schipper G. J. de Graag Leiden: J. Paulusse-Schipper J. P. Paulusse Kapelle: mevr. M. Schipper-Eversdijk Kapelle: mevr. Mennes-Schipper Utrecht: J. Schipper Kapelle, 21 september 1970. Heden bereikte ons het bericht van het overlijden van ons bestuurslid, de heer LEIN TON CH.T.B., gewest Walcheren, A. Lorier, voorz. L. Wattel, secr. Tot mijn grote droef heid overleed te Ul- venhout mijn zeer ge liefde zwager H. N. van Lynden- Calkoen Oostkapelle, 19 september 1970 Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze oud-werkgever C. L. VAN DE VREEDE. Personeel Firma C. L. van de Vreede Zoon Goes Goes, 18 september 1970. P. GRIEP, ARTS, te Goes Donderdag 24 september AFWEZIG. LEES DE PZC! ANWB-bootmotorhersteller Bouwen Ewoutstraat 22, Vlissingen, telefoon 01184-6364. GROEDE Het is donderdag 3 septem ber als de lezers van de Westzeewsch- Vlaamse editie van het .Zeeuwsch-Vlaams advertentieblad', de, gewoonlijk door voor deelaanbiedingen en witmakers beheerste, voorpagina van h-in periodiek opgevrolijkt vinden met een 6-koioms spotprent. De tekening, die weinig gevoel voor perspec tief verraadt, geelt een caravan weer, om ringd door deels zwetende figuurtjes die vlaggetjes torsen met de namen PvdA, PPR, V\"D. CHü-AR en D en T. De verte genwoordiger van D en T, een afkorting die insiders moeiteloos herleiden tot de naam van de groepering Dorpsbelangen en Toerisme' (l Oostburgse raadszetel) staat opvallend terzijde. .Daar en tegen was niks te doen meldt het bijschrift. De andere figuren zijn in kaart gebracht ter- wijl ze in het zweet huns aanschijns de caravan voorttrekken of duwen. Een huilende un bekroont de niet gesigneerde prent, die voorts nog de aanduidingen .Caravans taboe', .augustus TO'. gebruiksverordening Oostburg' en .ge meente Oostburgzijn- zedelijkheid, zijn- orde, zijn: netheid, zijn: esthetiek', bevat. Het is duidelijk dat 'e cartoon slaat op .verordening op het gebruik van gronden in de gemeente Oostburg', die de raad op 20 augustus met algemene stemmen (cq zon der hoofdelijke stemming) heeft aanvaard. De regeling bindt het plaatsen van cara vans, woonwagens en tenten op open ter reinen aan strenge voorwaarden. B en w kunnen ontheffing van de verbodsbepalin gen verlenen, maar daaraan .die voorwaar den verbinden, we>ke zij in het belang van de openbare orde, veiligheid, zedelijkheid, gezondheid of welstand nuttig of nodig achten'. Wie er die donderdagavond, ook schouder ophalend aan de cartoon voorbij mocht gaan, niet het Oostburgse KVP-raadslid G. H. M. van Schaick uit Breskens. Tijdens de raadsvergadering van donderdag 17 sep tember richt hij zich vanaf een niet mis te verstaan papiertje frontaal tot zijn collega van .Dorpsbelangen en Toeris me', de Groedese antiquair en veilingmees ter A. I. Verhage (31), door Van Schaick na knap speurwerk als tekenaar van de spotprent herkend .Onze fractie is van mening dat het plaatsen van spotprenten in deze democratische maatschappij geoor loofd is, maar tekent hier protest aan op de misleidende en negatieve wijze waarou dit is geschied. Uit de creatie blijkt, dat alle partijen, uitgezonderd de Partij voor Dorpsbelangen en Toerisme tegen enige vorm van het zogenaamde caravanisme is' aldus een boze Van Schaick, die Verhage vervolgens verwiit dat hij de verordening mee heeft helpen goedkeuren. Voorts vindt hij dat de prent .dermate misleidend is dat dit een anti-propaganda is voor het toerisme van de gemeente Oostburg', en dat de voorstelling van zaken, als zou de KVP achter het karretje van enige partij lopen onjuist is. .Zij zal zelf haar stand punt in alle zaken bepalen en heeft dit in dit besluit gedaan' Nadat Verhage er zijn verwondering over heeft uitgesproken dat de KVP nu pas reageert verontschuldigt hij zich voor net feit geen hoofdelijke stemming te hebben gevraagd (waarop ook PvdA-vertegenwoordiger A. van Beest fijntjes attendeert) .Ik ben nog niet zo lang raadslid, ik wist het niet zo goed. Burgemeester A. Schipper: .Ik heb de prent wel gezien, maar ik stond er niet bij stil dat het een spotprent was.... 't leek me meer iets om in '-'«iren'. taire actie: ,Ik ben een humoristisch mens en die humor ontbreekt nogal eens in de raad, vandaar dat ik die prent heb ge maakt.' Hij vertelt, de bevolking schertsenderwijs te hebben willen meedelen wat er in de raadsvergadering te koop is geweest. Ver hage (8 voor tekenen op de hbs) heeft bergen reacties gehad De mensen hebben zich slap gelachen. Een heleboel mensen vermoedden wel dat hij van mij was. maar niet ledereen heeft, geloof ik, de diepere betekenis begrepen.' Laat Dorpsbe langen en Toerisme' dan geen hoofdelijke stemming hebben gevraagd (.dat haalde toch niets uit: als eenling begin je niets, verontschuldigt Verhage zich), volgens de huistekenaar van deze groepering heeft hij ar bij de discussie wel herhaaldelijk op ge wezen niet gelukkig met de bepalingen te zijn. .Ik heb gezegd dat Ik er zo moeilijk mee akkoord kon gaan .ik kan mij voor stellen dat er mensen zijn die liever niet op een overvolle camping zitten maar op een rustige boerderij Uit deze zaken zijn goede relaties gegroeid die een grote bij drage hebben gegeven aan de welvaart van deze streek.' Verhage. losjes een glas pils hanterend, vindt liet onbegrijpelijk dat het plaatsen van een caravan bij een boerderij kan indruisen tegen de veiligheid, de zedelijk heid. de gezondheid of de welstand van dr bevolking. ook vindt dat de verordening de midden stand schade berokkent.,In het duingebied van Groede staan 27 caravans, die zorgen voor 7000 overnachtingen. We hebben hier in Groede één goed geoutilleerde cam ping... ik vraag me af waar al die mensen het volgend seizoen moeten blijven. Deze week krijgen al deze mensen een briefje thuis waarin ze wordt aangezegd te ver trekken'. Volgens Verhage heeft het bij het nemen van maatregelen ontbroken aan overleg met de VVV Hij vertelt, niet tegen goede voorzieningen op bestaande terreinen te zijn. .Mijn bezwaar is alleen, dat het een boer die één caravan wil ontvangen onmogelijk wordt gemaakt dat te doen. Dat druist niet in tegen zedelijk heid of orde. De boerenstand van Wes» Zeeuwsch-Vlaandeten is een van de best verzorgde en mooiste van heel Europa, ook wat de hygiëne en zo betreft. Natuur lijk bestaat er een angst dat elke boer caravans op zijn 'errein laat zetten. Maar die is ongegrond: het zijn alleen de kleint jes, zij kunnen het gebruiken. Een grov boer piekert er niet over' tel), dat, volgens inspirator Verhage onaf hankelijk van bestaande politieke groepe ringen op de bres wil staan voor een schoon, toeristisch West-Zeeuwsch-Vlaande ren, kwam terug. Met een prent over 5 kolommen, waarvoor de rekening nog moet komen. Verhage, op het punt naar Turkije te vertrekken, intussen al ingeënt tegen cholera en deze week tevens bedacht met een prik tegen de Dokken: ,Het is best mogelijk dat ik nog eens iets ga onderne men. Ik heb wethouder Barendregt ook al eens een situatieschetsje gegeven van een plaats bij Nieuwvliet. Daar kon ik m'n auto niet kwijt, nu ligt er een parkeerter rein. Dat is leuk, als je dat in de raad kunt doen'. Overigens zegt hij dat het raadswerk zoveel van zijn aandacht vraagt dat zijn beroep van makelaar-taxateur er Netheid Ongenoegen Humor Een ontspannen. *c tnn' gestoken Verhage, enkele dagen later in zijn met veel antiek ingericht huis aan het Marijke- plein in Groede over zijn buitenparlemen Zijn ongenoegen dateert al van juli, toen de Oostburgse raad een ruimere gebruiks verordening (waarin ook de verhuur van zomerhuisjes aan beperkingen werd gebon den) afstemde. Deel b van dit ontwerp, dat tenten en caravans behelsde, kwam 20 augustus wél door de raad. ,Ik heb toen al gepleit voor een ruimere ontheffingsmogelijkheid, waarbij de betrokken personen weten •vaar ze aan toe zijn', aldus Verhage, die De lijsttrekker van .Dorpsbelangen en toe risme' is het opgevallen dat de caravanbe woners in de duinen van Groede nooit rommel hebben gemaakt. Ook dat pleit zijns inziens tegen de verordening. ,De mensen hebben er altijd voor gezorgd dal alles er goed liep Hel toezicht zou wel eens kunnen verslappen straks Ik heb geprobeerd om de vrijheid in dit soon zaken te handhaven' Reden genoeg om dus hoofdelijke stemming te vragen. Verhage deed het niet: .Die raadsvergade ringen duren al zo lang, iedereen hoort zich zo graag praten 3ovendien kreeg ik geen enkele bijval en onervarenheid, die zal ook wel een rol hebben gespeeld'. Maar .Dorps belangen en Toerisme' (bij de raadsverkie zingen 850 stemmen, nét geen tweede ze |SOUfllI<f bifUL wel eens door in de <nel komt. Veilde hij recentelijk de munten van Raamsdonk veer, numeldt hij gemakkelijk achterover leunend in een klasse-fauteuil: .Kijk, ik ben eigenlijk een mens die leeft als een kunstenaar. Ik kan weken geen zin hebben om een veiling te houder en ineens krijg ik inspiratie, dan heb ik 't heilige vuur' Dat heeft de KVP dan ook geweten. Ver hage: .Eigenlijk had ik weer iets in m'n hoofd: een kast. een tekening van een kast met meneer Van Schaick erop. Maar ik denk niet dat 't er van komt'. Raadslid-veilingmeester-cartoonist Verhage: ,lk ben een mens, die leeft als een kunstenaar!' -JaEifljfIIjycffaL In verband met een aanzien- hike prijsverhoging per 1 ok- tober 1970, delen wij mede, dat er nog enkele motoren uit voorraad tegen de huidige prijs leverbaar zijn. Heeft u plannen voor .zelfinbouw' neem dan nu contact op met

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4