Scheldepoort dicht voor stakers onderaannemer „Kom te voet of per fiets naar stadhuis' Burgemeester Huber opende de vierde Goese braderie de BILT 2 OOK PERSONEELSCOMMISSIE KREEG GEEN TOEGANG EXAMEN STUKJE GOES IS DRIE DAGEN ,LA DOUCE FRANCE' PROTESTJE TEGEN WITTE KARRENPLAN B EN W VAN MIDDELBURG VERZOEKEN GEMEENTEPERSONEEL ALMANAK OVERDRACHT „CERBERUS' AAN TURKIJE .Stedenspiegel' toont groei van de stad PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 18 SEPTEMÈER 1970 BOUWVAKBONDEN BOOS OP KMS VLISSINGEN Donderdagmorgen vroeg heeft het ongeveer 80 man tellende 3childerspersoneel van het Rotterdams Zandstraalbedrijf een onderaannemer van De Schelde te Vlissingen het werk neer gelegd. De KMS-directie heeft niet toegestaan, dat de stakende werk nemers zich op haar terrein ophielden. Ook mochten twee leden van de personeelscommissie van het zandstraalbedrijf, die met de vak bondsbestuurders van de drie bonden in de bouwnijverheid het Scheldeterrein op wilden om met de bedrijfsleider van het Zandstraal bedrijf id de directiekeet te praten, niet de poort van De Schelde op het Eiland oinnen. .Order van de directie', luidde het antwoord van het hoofd van de Seheldebewakingsdienst bij De Schelde te werken met colle- a's van de KMS die de toezegging van Ie 400,. al wél hebben. Natuurlijk moeilijkheden, waarop wij de directie van het Rotterdams zandstraalbedrijf woensdag hebben gewezen", aldus de vakbondsbestuurders. Deze directie heeft echter de eis nog niet Ingewilligd. Be halve door de werknemers van het zand straalbedrijf werd volgens de districts bestuurders ln de Zeeuwse bouw donder dag alleen gestaakt bij het Deltabouw bedrijf. op de hoog. en laagbouwpro- jecten in Vlissingen en Middelburg. In een gesprek dat de bonden op ver zoek van de directie van het .Zand straalbedrijf' donderdag met haar had den. is overeengekomen dat. indien er binnen veertien agen geen centrale ovreenkomst is, de werknemers van .Zandstraal' de 400.- zullen ontvangen. In verband met liquiditeitsmoeilijkreden De Schelde heeft ook niet goed gevon den dat de lonen van het personeel van het zandstraalbedrijf werden alt- betaald in de direetiekeet die op KMS-terrein staat. Wel zou dit wor den toegestaan in de portiersloge, zo deelden de heren B. W ink, dis- triclsbestuurder van de Algemene Nederlandse Bonwbedrijfsbond mee op een korte persconferentie donder, dagmiddag. .Wij hebben tegen de handelwijze van de KMS-directie twee bezwaren: ten eerste, dat een twee man sterke per- soneelsdel egatr.e, die met haar directie praten wil en daarvoor 50 meter het terrein op moet, de toegang wordt ge weigerd. En ten tweede dat D» Schelde zijn onderaannemer dwingt lonen op de openbare weg uit te betalen. Vooral dat laatste vinden wij .middeleeuws'. Dit zei de heer Wink, die evenals zijn colle ga Onderdijk ook sprak namens de r.k bouwvakarbeidersbond St.-Josef. De heer Onderdijk zes de houding van de Scheldedirecfcie niet te kun nen begrijpen, te meer daar deze di rectie zich vol medewerking heeft getoond waar het de staking op het eigen bedrijf betrof. De heer Wink noemde deze houding van De Schelde ,een rotte ervaring". .Daar waar gestaakt wordt in deze provincie is er ae afspraak ,we houden het goed' Nergens hoeft de politie zich dan ook te laten zien en de werkgevers weten deze houding van hun stakende werknemers dan ook te t aldus de heer De beide vakbondsbestuurders waren van mening dat men door zelfs te wei geren de lonen (die donderdags bij het zandstraalbedrijf worden uitbetaald) binnen de poorten van het Scheldeter rein te laten betalen, bedenkelijk dicht was gekomen bij een toestand, die door de wet ls verboden: namelijk uitbeta ling in een café. .We hebben er geen behoefte aan ons verder tot de KMS-directie te wenden. In feite is het nu verder een zaak tus sen De Schelde en haar onderaannemer", meenden de belde vakbondsbestuurders. Geen opdracht Directeur Ohr. Hermsen van de KMS verklaarde desgevraagd geen opdracht te hebben gegeven de porsoneeNdelega- tie van het terTein te houden. ,VVel meen. den wij dat de stakers daar niet hoor den. We stelden ons op het standpunt: jongens, dit Is jullie zaak, maar niet op ons terrein', aldus de heer Hermsen. Mr J. Quast, personeelschef van De Schelde zei. dat men op het Schelde terrein geen samenscholingen wüden. Maar ik heb geen opdracht gegeven de leden van de personeelscommissie niet toe te laten. De vakbondsbestuurders van de bouw bedrijfsbonden hadden toestemming zich naar de directiekeet te begeven', zei de heer Quast. Op de vraag: .Zoudt u de personeels commissieleden de toegang gewei gerd hebben als die uitdrukkelijk was gevraagd', antwoordde de heer Quast: ,Het is niet gevraagd..'. De f400,- De staking van de werknemers van het Rotterdams zandstraalbedrijf bij De Schelde heeft ook als inzet de 400, ,Die werknemers verkeren iin ADVERTENTIE) Voor het examen ziekenverpleging a. slaagden de dames: J. P. A. Asschema, N, Blok, P. Brouwer, J. a. Dtngeman- se. T. E. van Doorn. M. Gillissen. W. Kramer, J. Renshof, A. D. Versluis. A. J. Zuidweg te Vlissmgen. De heer C. P. de Kraker uit Oostburg is aa.n de rijksuniversiteit te Leiden ge. De Delta Verlichtingsactie ANWB in Zeeland VLISSINGEN Evenals vorig jaar gaat de ANWB dit jaar weer m Zee land een verlichtingsactie voeren. Het doel van deze actie is de automobilis ten te overtuigen dat een goede ver lichting van groot belang is voor de verkeersveiligheid. De automoblisten krijgen op verschillende plaatsen in Zeeland de gelegenheid hun verlichting gratis te laten bijstellen. De verlichting equipe is van 29 september tot en met 3 oktober gestationeerd op het Haven- plein te Zierikzee, van 29 september tot en met 3 oktober tevens op het parkeerterrein bij het zwembad te Goes van 13 oktober tot ®n met 17 oktober op het parkeerterrein bij het nieuwe gemeentehuis van Terneuzen, van 6 ok tober tot en met 10 oktober op De Nieuwendijk te Vlissingen en eveneens van 6 tot en met 10 oktober op de Dam (noord-zijde) te Middelburg. fADVERTENTIE Ook donderdag is op de werkterreinen van het bouwbedrijf De Delta te Vlis singen en Middelburg gestaakt. Even als woensdag lag het werk plat bij de hoogbouw in Middelburg-Zuid (de toren flats), de laagbouw te Middelburg en bij de flatbouw op de boulevard in Vlissingen. Ongeveer 80 bouwvakarbei ders zijn betrokken bij de staking, waarvan zoals bekend ,de 400 gulden' inzet is. Mogelijk begint men vandaag met de prikstaking. De staking bij De Delta begonnen vo. rige week donderdag en werd de dag daarop voortgezet. Maandag en dinsdag werkte men weer en woensdag legde men het werk opnieuw neer. De sta king, die de steun heeft van de vak bonden, brak uit nadat het overleg met de bouwondernemers aan de top* was vastgelopen en nadat de bonden hadden geadviseerd maar te proberen per be drijf tot een akkoord te komen met de onderaannemers. Nadat de werkgevers organisaties een kort geding tegen de bouwbonden hadden verloren werd het overleg aan de top weer hervat. Burgemeester Huber van Goes opende donderdagochtend de vier. de Goese braderie. Hij deed dit door zes ballonnen ,de tucht in te knippen'. De voorzitter van de Goese Middenstand Centrale, de heer A. Kampman, steekt een handje toe. (Foto PZC) len slaagde voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde de heer, R. W C. Brom uit Terneuzen MINISTER LARDINOIS OPENT .PRINS WILLEM'- SCHOOL TE SCHOONDIJKE SCHOONDIJKE De minister van landbouw en visserij, ir P. J Lardinois, zal woensdag 7 oktober het nieuwe ge bouwencomplex van de landbouwprak- tijkschool .Prins W'Jlem' te Scnoon- dijke openen. Om twee uur begint de officiële plechtigheid in de praktijk- loods. GOES Donderdagmorgen om half elf gingen bij de Stenen Brug in Goes zes grote ballonnen de lucht in. Het betekende het offi ciële begin van de braderie in de Goese binnenstad. Even tevoren bad burgemeester mr F. G. A. Hu ber met een schaar de touwtjes doorgeknipt waarmee de ballonnen aan een hek waren bevestigd. Dit jaar neemt een recordaantal van '5 winkeliers aan de braderie deel. De vierde braderie is georgani seerd door de Goese Middenstand Centrale. Elke deelnemende straat heeft echter een eigen braderiebe- stuur gekozen en deze verschillen de besturen hebben zich beijverd hun straat de mooiste van de hele braderie te kimnen noemen. De opening bdj de Stenen Brug werd naast burgemeester Huber bijgewoond door de wethouders J. Roose en J. Lin- denberg en bestuursleden van de Goese Middenstandscentrale. In een kort woord tot de aanwezigen noemde voorzitter van de GMC, de heer A. L. Kampman, de braderie een gebeuren dat ieder jaar meer allure Krijgt. ,Het ziet er naar uit dat Goes er een mooie traditie by heeft. De reacties van het publiek zijn ieder jaar erg positief en ook het aan tal deelnemende winkeliers neemt ie der jaar toe', aldus de heer Kampman. Na de opening wandelde het gezelschap de braderie op In de Ganzepoortstraat werd burgemeester Huber direct aan het werk gezet Hem werd verzocht zijn handtekening onder een op een schil dersezel staande tekening te zeiben. Op de schildersezels, die her en der in de met penseel en verf. Een jury deelt elke dag wat het mooiste schilde rij is geworden. Het voorbeeld van bur gemeester Huber werd al snel door vele terwijl hij een groene helikopter op het papier toverde: ,Dit is het mooiste van de hele braderie, voor mij hoeft de rest helemaal niet want ze geven bijna nie's aan de kinderen. Ik vroeg bijvoorbeeld om een ballon en toen zei iemand: ,Heb je toch geld bij je France Aangekomen bil de ingang van de Lange Vorststraat werd het gezelschap opge wacht door het bestuur van deze win kelstraat, voor de gelegenheid speciaal uitgerust met jacquet, hoge hoed en typisch Franse knevel. Burgemeester Huber knipte een over de straat han gend paars lmt door en hiermee was ook ae braderie wat betreft de Lange Vorst straat geopend. De Lange Vorststraat is volledig In Franse stijl aangekleed. De deelnemende middenstanders lopen zoveel mogelijk In kledij van La Douce France, terwijl ook de stands op een uitzondering na, alle een Franse sfeer oproepen. Bovendien zijn er kaasstalletjes, wijnstalletjes cn een speciaal ingericht .C'afê de Paris'. Het gezelschap ging dit café, dat an ders dienst doet als schilderwerkplaats, binnen om een kopje koffie en ,een echt Frans slagroomgebakje' te nuttigen. de straten, door de vorige week in gebruik genomen promenade uitste kend geschikt voor een braderie, heb ben geen speciaal thema uitgezocht. De inrichting van de stands is vol ledig overgelaten aan de fantasie ran de winkeliers zelf In een zijstraat van de Lange Kerk straat, de Klolcstraat, hebben kun stenaars hun tenten opgeslagen. De geëxposeerde werken lopen uiteen vanu schilderijen en smeedwerk tot pentekeningen en allerhande vazen en beschilderde wandborden. Karren dat wethouder dr E- J. Prins enl dagen geleden lanceerde. Voor zijn winkel staat een klein wit karretje met daarop een mannetje dat komische bewegingen maakt. Het ge heel wordt gecompleteerd met een bord- Je waarop staat .Bewaar ons voor het witte karrenplan.' Winkelder Simon J. de Witte voegt nieraan toe: ,Ik be grijp niet helemaal hoe de wethouder er bij komt. Stel je voor dat er een hele boel van die karren zouden komen, dan zou het gewoon een chaos worden ln de winkelstraten. Bovendien is zo'n kar voor een winkelende familie met een paar kinderen alleen maar een obstakel. Nee, Ik zie het niet zitten.' In de Korte Kerkstraat vormen de stands weer één geheel. De braderie staat hier in het teken van de land bouw. Dit houdt ln dat de verschillen de winkeliers gehuld in boerenkiel hun waren aanprijzen, daarbij geassisteerd door levensgrote poppen dienstdoende als vogelverschrikker. Na afloop van de bezichtiging van de braderie begaven de burgemeester en wethouders en de overige leden van het gezelschap zich naar ,De Korenbeurs', waar men tot slot een kopje koffie kreeg aangeboden van de Goese Mid denstandscentrale. AANRIJDING OP KRUISING SLOEWEG-STOÖFWEG 'S-HEERENHOEK Op de kruising Sloeweg - Stoofweg te 's-Heerenhoek had woensdag omstreeks vijf uur een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. De aanrijding ontstond, toen de personenauto, bestuurd door mevrouw A. J. J. uit Nleuwdorp. die in de rich ting 's-Heerenlhoek reed geen voorrang verleende aan de auto. bestuurd door M. F. R. die uit de richting Vlissingen kwam. Door de aanrijding werden me vrouw A. L L. en het vier-jarig doch tertje van mevrouw J. uit de wagen geslingerd. Na behandeld te zijn door dokter J. Geldof uit Dn wegen konden de gewonden naar huis terug keren. De beide auto's werden zodanig beschadigd dat ze moesten worden weggesleept. leeuwse Rijden Toen de stortbui voorbij wos en de zon weer doorbrak, stroopte dte man m het Zeeuws-Vlaamse spontaan de mouwen op om van de gelegenheid gebruik te maken en z'n autootje een grote beurt te geven. Twee uur later bezag h\j het resultaat zwetend, maar te- oreden. Auto en man blonken en glommen, maar het sierde de wa- gen meer dan de chauffeur. Houen zo, zo lang mogelijk,' dacht de man, met een blik op de glim mende spatborden, toen hij instap te voor etn rit door het Zeeuws- vlaamse land. Hij maakte er veel werk van om aUe plassen zorgvuldig te ontwij ken en het lukte vlekkeloos. Na een half uur rijden werd de auto nog door geen druppeltje water ontsierd. Intussen werd de wagen wél ge volgd door een politic-wuto, waar. van (le inzittenden de caprtolen van de voor hen rijdende bestuur der met toenemende kommer volgdtn. Ze besloten tot ingrijpen en noodden de ander tot stoppen. Snuivend staken ze hun hoofd in de cabine en de één sprak uitno digend. Blaast u hier maar eens in, meneer.' De zaak werd fn der msnne geschikt. Ter verbetering parkeersituatie in binnenstad MIDDELBURG Kom te voet of per fiets naar uw werk in de binnenstad. Dat is de kern van een oproep die burgemeester en wethouders van Middelburg, op grond van de steeds moeilijker wordende parkeersituatie in het centrum van de Zeeuwse hoofd stad, tot de ambtenaren van de gemeente hebben gericht. In een brief ,aan de dames en heren werkzaam bij de gemeente' wijzen burgemeester en wethouders erop, dat met hun verzoek vooral het oog hebben ,op hen, die op een zodanige afstand van hun werk wonen, dat zij zonder bezwaar zich te voet of met de fiets daar (de binnenstad) naar toe kunnen begeven'. Tegenover dit verlies aan gemak staat winst op an der terrein, want zo stelt het col lege niet alleen wordt hier het algemeen belang gediend, maar kan ook .worden opgemerkt, dat enige lichaamsbeweging voor een ieder heel gezond is'. Natuurlijk te er van verplichting geen sprake. Burgemeester en wet houders kunnen slechts in overwe ging geven om zich weer op eigen lichaamskracht tussen huis en werk op en neer te bewegen. Wel spreken zij het vertrouwen uit, dat ,in ge vallen waarin het gaat' aan het ver zoek zal worden voldaan. Het colle ge haast zich er intussen nog op te wijzen, dat hun aanbeveling uiter aard niet ia bedoeld voor hen, die om lichamelijke redenen niet buiten het gebruik van een auto kunnen. De brief begint met: .Regelmatig zullen velen onder u in de praktijk bemerkt hebben, dat het op werkda gen steeds moeilijker wordt een par- gelijk voor het nog steeds toenemen de autobezit de nodige voorzieningen te treffen. De beschikbare ruimte •■-oor het parkeren van auto's in de binnenstad is echter beperkt, zodat ons college haar beleid op de eerste plaats moest richten op het schep pen van parkeergelegenheid voor Icortparkeerders. Op deze wijze wordt namelijk bereikt, aat van de schaar se parkeerruimte in de binnenstad een zo intensief mogelijk gebruik wordt gemaakt'. Aldus schrijven de stadsbestuurders Zij voegen daaraan direct toe, dat ofschoon het voor degenen die hun auto voor een kortere periode wil len stallen gemakkelijker is gewor den. ook in de bestaande situaties ln de binnenstad nog verdere ver betering dient te worden gebracht. wer de eerste burger der stad, zowel als de wethouders zich stapvoetB dan wel per rijwiel door de straten van Middelburg bewegen. Burgemeester drs P. Wolters zei des gevraagd, dat het natuurlijk aan ae andere kant voor een aantal func tionarissen. onder wie ook leden van het college, zaak ia om .mobiel' te blijven en dus de eigen auto in de buurt moeter houden, ook al om dat er niet over een dienstauto kan worden beschikt. De burgemeester, die er op wees dat het toch als normaal kon worden beschouwd, dat een winkelier zijn nuto niet de hele dag voor de win kel laat staan omdat er dan geen plaats meer is voor de klant, wilde in dit licht ook het interne verzoek op het gemeentehuis zien. Van ge meentewege wil men een vlotte door stroming van het verkeer ln de bin nenstad zoveel mogelijk bevorderen. ,\Vat wij van anderen graag gedaan zouden willen hebben, moeten wij zelf natuurlijk ook zelf niet nalaten'. Aldus burgemeester Wolters. Moeilijk (ADVERTENTIE) Beperken Om daarin te slagen Is dus ook de medewerking nodig van de perso neelsleden van de gemeentelijke dien sten, omdat er natuurlijk Juist onder hen het stadhuis bijvoorbeeld vormt nagenoeg het middelpunt van de binnenstad veel .langparkeer- ders' zijn te vinden. .Indien deze automobilisten zich in het gebruik van hun auto op werkdagen zouden beperken, za! alt tot gevolg heb ben, dat de algemene parkeersituatie in de binnenstad nog verder verbe tert'. Zo *- meester en De leden van het college vragen daarmee van de ambtenaren overi gens geen inspanning, die zij ook niet van zichzelf zouden vergen. Re gelmatig «iet da attente toeschou- Echt suède met bontkraag en borgvoenng, lang 325,- kort model, Idem 297.- jacks, pracht model 187,50-/197,50 Pullovers, import 5T.JAC065STBA&T 25 VLI3SI NS ES Het verzoek is onder de ambtena ren zelf, dat kan moeilijk anders, niet steeds niet dezelfde mate van instemming ontvangen. Ofschoon men zich om verschillende redenen liever van commentaar onthield, zei een ambtenaar dat het toch wel eens bijzonder moeilijk zou kunnen vallen steeds aan het verzoek te voldoen. Hij schetste daarbij een naargeestig najaarsbeeld waarbij het buiten .klet ste' van di regen, men de comforta bele wagen voor de deur had staan en ln geweten toch verplicht zou zijn de tweewieler uit het schuurtje te halen Men had er op het stadhuis alle be grip voor. dat de brief was ingegen door de moeilijke situatie in de bin nenstad. Aan de andere kant werd liet ook redelijk genoemd dat de werkgever in algemene zin be doeld zodanige voorwaarden al een even grote zorg l zag men die mogelijkheden echter niet. Integendeel verwacht men van leze zijde, dat de automobilist bin nen afzienbare tijd ook op de markt weer naar een piaatsje zal moeten zoeken. Dat er nu nog vele vakken onbenut blijven wijt men bij de poli tie aan de omstandigheid, da; vele Middelburgers, en natuurlijk ook an deren. er nog niet aan gewend zijn om voor de parkeerplaats te beta len. Wennen ook nog de mogelijk gedurende de wintermaanden voor de markt waar men sinds juli voor een staanplaats moet betalen een zodanige regeling zou tref fen, dat hier aan toch nog een be paalde groep langparkeerders. bij voorbeeld de ambtenaren, terecht zouden kunnen. Dat laatste vooral omdat buiten het vakantieseizoen de markt, daarvan heeft het althans nu Bij de politie voor wie de parkeer perikelen in d« Middelburgse bin- De automobilisten, die toch geen kwartje of guldens in de parkeer automaten or parkeermeters wensen te stoppen, zullen dan zeker op den duur. door hun wagens buiten het centrum neer te zetten er aldus toch aan moeten wennen, dagelijks naar en van kantoor enz. enkele honder den meters te moeten lopen. Overigens herinnerde men er bij de politie nog aan. dat de situatie voor de kortparkeerders, nu aanmerkelijk is verbeterd Dat is natuurlijk in zekere zin ten koste gegaan ran de genen, die hun auto de gehele dag of een belangrijk deel van de dag willen laten staan. Zij werden al eer der .verdreven' door het instellen van de blauwe zone, uit de Lange Delft, de Segeerstraat en de Nieuwe Burg- Die zone werd later nog uitgebreid tot de Vlasmarkt, de Kromme Weele en de delen van de Pemnlnghoeksin- gel en Korte en Lange Noordstraat. Op Walplein en Zusterplein werden voorts de parkeermeters geplaatst terwijl, zoals gezegd, op de markt de parkeertijden naar" mate men er geld in werpt, door een automaat wordt geregeld. mer hand weer toe, zodat het zelfs voor de kortparkeerder in de Mid delburgse binnenstad weer moeilijker kan worden. Aldus concludeerde men bij de politie. Slot van pag. 1) telijk werd korporaal-machinist Johj Schroder, die bij ret gereedmaken vat het schip had geholpen, aan boort ontvangen. De .Cerberus 'werd in 1952 gebouwd in Amerika. De Amerikaanse marini leende het schip uit aan de Neder, landse marine, die het gebruikt» als netpoortschip: voor verdedij van havens tegen duikboota?nva.._ In 1960 werd het schip geschikt ge maakt voor duikwerk en in 1967, bij een reorganisatie van de mijnen, dienst, werd de .Cerberus' voorloplj geconserveerd. In 1969 kwam de ma. rineleidtng tot de beslissing, dat dj .Cerberus' niet langer meer nodig was en besloten werd het schip ova te dragen aan de Turken, die hei van de Amerikanen in bruikleen krij gen. wat donderdagmiddag officie»! werd bekrachtigd. Op de foto: eea beeld van de officiële gebeurtenissen ron de overdracht van het marine schip, dat van de Turken de naam TCG AG-6 gekregen heeft, waarme» wordt aangeduid, dat de .Cerberus' nu deel uitmaakt van de vloot vas de Turkse democratische republiek. (Foto PZC). GOES Do tentoonstelling .Steden- spiegel', die tot en met zaterdag 3 september in het voormalige Weeshui* museum voor Noord, wordt gehouden, trekt iek dan aanvankelijk was verwacht. Nochthans biedt tentoonstelling, die is Ingericht do/ de gemeente Goes in samenwerk^ met de stichting gemeentelijk cultur- fonds een keuze van interessant teriaal. In de exposltiozaai van Weeshuis' kan men kennismaken uw de ontwikkeling van een groot aantal Nederlandse steden vanaf «Ie nüd# eeuwen tot op "andaag. Steden ah Utrecht, Alkmaar, maar ook als Ar nel muiden z(jn er op fotopanelen te zien. Men ziet er behalve pitoreslke stads, gezichten als bijvoorbeeld ,De Waag1 m Alkmaar ook historische bijzonder heden als de Veer se bronzen handjes1, handen uit brons gegoten, die gestraf ten enige eeuwen geleden konden ko pen. om te voorkomen dat de eigen hand als straf voor een misdrijf werf afgehakt. Verder zijn er onder meer nog platte gronden te zien ran een aantal Zeeuws» steden en wordt er een duidelijk accent ;elegd op de groei van de stad vanaf iet eenvoudige hutje bultan de stads poort tot de massale complexen vai nieuwbouwflats in de huidige buiten, wijken. De tentoonstelling .Stedenspiegel' li geopend van maandag tot en met wij- dag van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur; zaterdags van 2 tot 5 uur nni. In het kader van het jaar van het on derwijs de Unesco heeft 1970 ais zodanig aangewezen heeft de ge meente Goes beslag weten te leggen op een unieke tentoonstelling, die 1 okto ber .exclusief' in het Goese Weeshui! te zien zal zijn. Het is de uit Ierland afkomstige ex- fr0m i9oo tot 1925', van 1900 tot 1925. Tij dens deze tentoonstelling zijn gekleor- s reproducties te bewonderen erken van schilders als Monet Renoir, Gauguin, Van Gogh en TouIoum Lautrec. Deze tentoonstelling zal alleen in Goes te zien zijn, want de werken worden na deze unieke exposit ie in Zee land weer onmiddellijk naar Ierland teruggezonden. ADVERTENTIE de heer -J. J. Meulmeester, GexbramJystraat 47, Vlissingen. Telefoon 01184-7622. - VERWACHT. TAMELIJK ZONNIG Droog en vijj warm. Meest matige, aan de kust eerst nog af en toe krach- nd r" - lyfc warm. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag: Fraai nazonierweer. Weersvooruitzichten m cijfers gemid deld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 3 tot 10; mm. temp.: omstreeks normaal; mex. temp.: 1 tot 5 graden boven normaal; kans op een droge periode van minsten* 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 3 tot 10; mui. temp,: omstreeks normaal: ma*, temp.: 1 tot S graden boven normaal: kans op een droge periode van minsten* 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal: 80 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2