FEIJENOORD KON TEGEN ARAD ZIJN REPUTATIE NIET WAARMAKEN: 1-1 PSV ONTSNAPT AAN DEBACLE GELIJKSPEL AJAX DOOR FOUTEN IN DE VERDEDIGING Offday voor cupvoetbal Uitslagen Europacup Sporttoto PAKT MVV WEER EEN PUNT VAN FEIJENOORD SLECHTS ZEVEN DAGEN BEHIELD REPUTATIE GLANS EINDHOVENSE STERREN ZWAK DOOR FALEN SPITSEN Tot 2-0 beheersten Ajacieden de siutatie volkomen A-JUNIOREN R 19701 DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 MfOVINCI'At! ZEEÜWJ! COURXNT 13 Ugen. Wj tuize mo. de wtjj, ebrando RUwoi Zuidl: - Spijh Boys Smerdi. uck. Tf rt (161s NOAD- i (16,1- cn©A! Boys A A 1 2 r 6-0. urg B b b i idia 2 4-Muï 8-mtt Ichere ngen 5 E GOTTWALDOV (ANP) PSV heef! rich, ondanks een dreigende nederlaag met grote cijfers, in de uitwedstrijd tegen Gottwaldov toch een redelijke uitgangspositie kunnen verwerven voor een plaats in de tweede ronde van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars. De Eindhove- naren, die hijzonder zwak speelden en lange tijd geconfronteerd waren met een achterstand van 0-2, kwamen er tenslotte genadig af met een neder, laag van 1-2 door een late treffer van Devrindt. De nauwelijks vierduizend toeschou wers hadden PSV tevoren veel hoger aangeslagen. PSV kreeg direct a.l niet een achterstand te maken. Nauwelijks anderhalve mtanut na het beginstg- naail van de Oostenrijkse scheidsrech ter Lmemaer zag da dribbelende jeugdinternational Nehoda ploegmaat Urban op links vrij lopen. De blonde vleugeLspeLer knalde vervolgens in vol le vaart de bal achter de verblufte Van Beveren. De Emdhovenaren, met van Tilburg voor de in Brabant ach tergebleven geblesseerde Radovic als rechtshalf, dreigden onder de voet ge lopen te worden door het onstuimig Gottwaldov. Bovendien hadden de pu pillen van Kurt Binder tijd nodig om te wennen aan het harde, glibberige veld, dat de val d» vreemdste caprio len meegaf. De lange Munlc Jensen, die evenals in de laatste competitiewedstrijden als vrjje verdediger fungeerde, had de grootste moeite om staande Je blijven. Daarvan wisten de uiterst snelle Tsjechten goed te profiteren. Vooral het rechter verdedigingsblok van PSV werd in de beginfase herhaaldelijk doorsneden. Urban, Jenslnk en Nehoda raasden langs Van Tilburg en Van Dungen als of ze met geen tegenstan ders te maken hadden. Na een kwartier was het bijna 2-0. Een prachtige combinatie tussen Ci pro en Nehoda werd door de laaitste in volle ren juist naast getikt. De snelheid van de Tsjechen verminderde nog niet en PSV had geen tijd om tot reorganisatieplannen te komen. Na negentien minuten moest doelman Hastnk het-eerste schot van PSV ver werken. Devrindt, die nog altijd te log wendt, riefhtte te laag na goed werk van Veenstra. De ouaspeler van Go Ahead, was trouwens de enige die zijn voetbalverstand bij elkaar hield en menige Tsjechische aanval op tijd wist te onderbreken. Maar hij kon Gottwaldov natuurlijk niet alleen ke ren. In de S7e minuut haalde trainer Kurt Linder Van Tilburg uit het veld en zette Van Stippent in 0111 het. midden veld wat te versterken, het geen niet het gewenste resultaat had. Toch kreeg PSV in de laatste fase van de eerste helft qog enkele onverwachto kansjes, telkens door goed weerk van Devrindt. Eerst school Van der Kuy- len uit een fraaie voorzet van d Belg juist over en daarna richtte de mee gekomen Slrik verkeerd. Het leek erop dat PSV zich enigs zins hei-stelde. Van der Kuylen speel de nu meer achter de voorhoede en kon soms voor aanvoer zorgen, zodat Johan de Vrindt, maker van het eni ge PSV.doelpunt, waagt hier nog eens een kansje. er eindelijk enig kansrijke situaties ontstonden. Bij een voorzet van Mulders tastte doelman Hastik mis, maar Van der Kuylen wist hiervan niet naar behoren te profitereren. Ook een hakje van Devrindt kreeg niet de juiste afwer king. Ineens werd PSV echter weer terug gebracht. in de koele werkelijkheid. Ne hoda en Jensink zetten van het mid denveld en gezamenlijke actie op, hoda en Jensink zetten van het mid denveld een gezamenlijke actie op, waarbij Aan Stippent wel probeerde tegen te werken, maar er eenvoudig de kans niet toe kreeg en simpel weg werd voorbij gelopen. Nehoda liet vervolgens zo'n verraderlijke hoog hal los, dat de in de andere hoek staande Van Beveren machteloos was: 2-0. Een debacle dreigde. Opnieuw sneden de Tsjechen door de Elndhovense ver dediging heen. Elke organisatie in de achterste hjn van PSV ontbrak, de chaos was volkomen. Het was duidelijk dat PSV het niet zou redden. Van de voorhede ging geen enkele kracht uit. Todh zou de Tsjechische aanvalslawme eens moeten stoppen. Halverwege de tweede helft zakte het tempo iets, net genofór vor PSV om zich wat te bevrijden. Nadat Jensen nog eens had moeten redden hij een gevaarlijke actie van Jehoda, kreeg Hastik weer wat handelingen te verrichten. Van der Kuylen schoot va<n twintig meter, Hastrik stond op zijn plaats. Hii was echter vijf minuten voor tijd kansloos. Een hoge voorzet van links kwam bij de scherp opge. stelde Devrindt terecht. Deze moest het rechterbeen op ongeveer zeven me ter voor doel hoog optillen voor een schot of zijn hoofd gebruiken. Hij verkoos het eerste en zag tot zijn vreugde de bal achter Hast.k verdwij nen (2-1). Tsjechen weg en PSV was een uiter- Soheïdsrechter Linemnyer wuifde de zwakke buitenspel protesten van do Tsjechen weg en PSV was een uiter mate kostbaar doelpunt rijker. Bijna was het zelfs nog 2-2 geworden, maar Devrindt had met een kopbal net geen succes. Een gelijkspel zouook volko men onverdiend zijn geweest voor de Eindhovonaren, die maar ternauwer nood aan een nederlaag met. grote c\jfera waren ontsnapt. (Van onze sportredactie) BOTTERDAM Slechts zeven dagen heeft de schitterende repu tatie van Feijenoord in het we reldvoetbal al zijn glans kunnen behouden. Een reputatie die een niet te overtreffen schittering had gekregen door de geslaagde machtsgreep van Feijenoord naar de wereldbeker dankzij de feno-. menale 1-0-zege vorige week woensdag op het vaak brute Es- tudiantes. Maar slechts zeven da gen later al wist datzelfde Feije noord zich op de internationale markt verminderd door de ont goocheling van een gelijkspel te gen de Roemeense underdog UT Arad. Feijenoord was zonder meer aan zijn grote reputatie ver plicht dit ogenschijnlijk kansloze UT Arad vernietigend van de grasmat te vegen. Maar de 1-1 gelijke stand die nu beschamend op het scorebord bleef staan was niets minder dan een sensatie, een sensatie omdat de Rotter damse wereldkampioen dit gelij ke spel moest accepteren op eigen veld. Dat Feijenoord met een ont stellend veldoverwiclit zeer lang durig storm heeft gelopen op het doel van de Roemenen doet aan deze sensatie niets af. In Europa- cupvoetbal telt slechts de uitslag. Het kan dus niet verbloemd worden: Feijenoord heeft zijn grote naam gis teravond in het Rotterdamse stadion niet waar kunnen maken. Dat neemt overigens niet weg dat de toekomst voor de Rotterdammers niet al te somber uitziet. Feijenoord heeft zich een bikkelharde aanpak eigen ge maakt in het Europese cupvoetbal en in de strijd om de vorige beker heb ben de uitwedstrijden tegen de kam pioenen van Italië, Polen en Oost- Duit si and wei bewezen dat de Rot terdammers op vreemde bodem nau welijks minder geïnspireerd en krach tig kunnen aanvallen dan voor het eigen stimulerende publiek. Voor Felje. noord blijft er dus alle gelegenheid een revanche te nemen in de resteren de negentig minuten voetbal die nog gspeeld moeten worden op het veld ran Arad. Bovendien is het vrijwel uitgesloten dat de Rotterdammers ooit nog wee* een» zoveel levensgrote kansen zullen verprutsen als gisteravond in het eigen stadion. Het was ook niet slechts een kwestie van verprutsen'. Steeds duidelijker werd ook dat op deze 16dë september Feijehoord geen greintje go- luk aan zijn kant had: niets 'lukte. Want hef was uitsluitend en alleen in de afwerking dat Feijenoord faalde. Merkwaardig genoeg lieten de Rot terdammers ditmaal veel vaker su bliem opgezet aanvalsspel zien dan ih hun laatste wedstrijden tegen Es- tudiantes (dat overigens het moet toegegeven worden de Rotterdam mers dan ook minder toelieten te spe len), maar ze combineerden ook veel belet dan bijvoorbeeld in de competle- wedstrljd tegen NEC uit Nijmegen. slissende mvloed geweest op het ver loop van de strijd. De Spaanse arbiter onthield Feijenoord twee duidelijke strafschoppen: één voor rust toen Klndvall door Brosiwsky onderuit werd gewerkt op het moment dat hij oog in oog stond met doelman Garnea. Vooral! het nonchalante gebaar van scheidsrechter Pintado, waarmee hij een strafschop voor de wandaad te gen Kindvall wegwuifde, was van in grijpende betekenis. Want UT Arad putte uit deze meevaller moed om zich nog feller op de defensie te werpen. En juist een strafschop in die periode van de wedstrijd, circa een kwartier voor rust, had voor de Roemen het begin van de vernietiging kunnen be tekenen. Ook het geheime wapen dat luistert naar de naam Joop van Daele kon deze afgang van Feijenoord in de pas begonnen strijd om de volgende Euro pacup niet voorkomen. Evenals de an. dere Rotterdamse spitsen liep deze blonde goalgetter zich steeds weer kansloos vast in het Roemeense woud van spelers dat voor het doel van Arad was geplant. Eerst nog had het publiek dat toch weer 60-000 man sterk naar de kuip gekomen mede dogen met een falende Ove Klndvall. Want toen de Zweed die Feijenoord vaak de beslissende doelpunten had maar die nu gen bal DWALINGEN Bovendien zijn twee scheidsrechter lijke dwalingen zonder twijfel van be- Het Nederlandse Europacupvoet bal beleefde gisteren een bijzonder trieste dag. Drie nog vrijwel onbe kende voetbalploegen trokken zich hoegenaamd niets aan van de re putaties van sterrenploegen als Fejjenoord en Ajax en net sterren- firmament van PSV verbleekte in Tsjeeho-Slowaije zelfs geheel en al. De Eindhovenaren speelden een bijzonder slechts wedstrijd tegeu Gottwaldov en als ze met 4-0 ver loren hadden, had niemand van de Nederlanders kunnen proteste ren. Het bleef nu, dankzij een fer van de Belg Johan Devrindt, bij een nederlaag van 2-1, die zelfs nog perspectieven biedt voor een eventuele derde ronde. Ajax zag in Tirana een voorsprong verloren gaan en moest, tegen de jongens van 17 November een 2-2 gelijk spel incasseren. En wereldkam- Eioen Fejjenoord mankte de voet- alarmoe van gisteren allemaal compleet door tegen UT Arad uit Roemenië niet verder te komen dan een 1-1 gelijkspel. goed kon raken, even na rust voor de zoveelste maal een onvoorstelbaar ge makkelijke mogelijkheid op een doel punt onbenut had gelaten, scandeer de het publiek nog bemoedigend: Ove Kindvall aye, aye, aye. Maar toen het falen bleef duren, toen de acties van de Zweed steeds uitzicht- lozer werden, verloor zelfs het nau welijks te schokken publiek van Feije noord al zijn vertrouwen in de Zweed en riep het m staccato om Jopie, Jo- pie, Jopie. GEEN EFFECT Niet langer dan een minuut liet coach Ernst Happel deze smeekbeden onbe antwoord, maar toen deed de Feije- noord-trainer wat men al eerder vah hem verwacht had: h gaf Joop van Daele een seintje zich gereed te ma ken en hij wenkte naar Kindvall. Dat was in de 25ste minuut na de rust. Ditmaal echter had deze tactische zet van Happel geeu ehkel effect: want Van Daele kreeg niet eenmaal de ge legenheid een van zijn droge knallen op het vijandelijke doel af te vuren. Het bleef een onbegonhen uitzichtlo ze zaak voor de Rotterdammers, die het allemaal zo voortreffelijk deden buiten het Roemeense strafschopge bied, maar die de ene beslissende goal die de mentale kracht van Arad had kunnen breken, maar niet kondeh sco- Dit sensationele gelijkespel van Feije noord heeft dan ook geen mysterieuze oorzaken. Het is allemaal glashelder en zeer duidelijk aanwijsbaar: alleen het falen van de aanvalsspitsen van de Rotterdammers lag aan de basis van dit teleurstellende" resultaat. Natuur lijk hadden de Roemenen de verdien ste een knap opgezette defensie in stand kunnen houden, maar zij had den daarbij zo vaak het geluk aan hun zijde dat het niet uitsluitend eigen verdienste was dat de score voor Fejie- noord tot 1-1 beperkt bleef. Want de waarheid was dat de Rotterdammers de gehele wedstrijd in een vaste greep hadden: hun defensie kwam spora disch in gevaar, de Rotterdammers hadden door Jansen, Van Hanegem, Hasil en een vaak opgerukte Israël ook het middenveld sterk in hun greep en bovendien schitterde Moulijn weer, lie Van Hanegem ziveel verrasende cross, en dieptepasses los, dat er toch voldoende munitie werd aangedragen voor de aanvailsspitsen. De <loem voor Feijenoord was echter dat Kindvall plotseling heel zijn ima- £e van goalgetter had verloren, dat [enk Wery niet de verrassende stoot kracht kon opbrengen om op het be slissende moment toe te slaan en zelfs Willem van Hanegem op het mid denveld weer meester met de bal aan de voet faalde op dat éne punt: het afwerken van de aanvat Want ook hij kreeg in die ngentig minuten voet bal een ruim hand vol kansen, maat zijn kopstoten, zijn In een sliding ge loste schoten misten nu de zuiver heid. Iets meer geluk slechts en Feije noord had met een 3-1 of 4-1 zege de grasmat kunnen verlaten. Nu werd het de desillusie van een gelijkspel. Niet alleen door de sensationele uit slag verrasten de Roemenen maar ook door hun spelopvaating. Het werd zoals zo vaak door Oosteuorpese ploe gen in uitwedstrijden gedemonstreerd geen afbraakvoetbal. UT Arad eta leerde duidelijk, dat het terecht lands kampioen was geworden, want het ver dedigde voortdurend koelbloedig, trok slechts zelden aan de noodrem, maakte nauwelijks meer overtredingen dan Feijenoord en bleef ook onder de sterk ste druk van Feijenoord toch gevaar lijk door het consequent posteren van aanvalsspits Dembrowsky in de voor ste linie. Als er maar even een moge lijkheid opdoemde, toonden de Roeme nen aan ook fel op de aanval te willen spelen. Feijenoord schonk die moge lijkheid overigeais sporadisch. Voor de Rotterdammers geldt zelfs niet het excuus van onderschatting van deze te genstander. Toegegeven: aanvankelijk was die onderschatting er inderdaad wel. Daardoor kon het ook gebeuren, dat in de vijftiende minuut reeds UT Arad voor de absolute sensatie zorgde door tegen wereldkampioen Feijenoord de leiding te nemen. Axente mocht op rechts een vrije trap nemen en een nonchalant Feijenoord (op dat moment dus wel onderschatting) verzuimde Dembrowsky scherp af te dekken. De ze spits had dan ook niet de minste moeite keihard langs een kansloze Ed dy Treytel te koppen: 0-1. Maar eigenlijk kwam dit doelpunt van de Roemenen te Vroeg, want daarmee raagde Arad immers iedere vorm van onderschatting bij Feijenoord weg- Met een nauwelijks in toom te houden aan- valsgeweld liepen de Rotterdammers daarna dan ook bijna voortdurend storm en het was beschamend, dat er een afgrijselijke blunder van doelman Gornea in de 25ste minuut van de wedstrijd voor nodig was om (na een afstandsschot van Jansen) Feijenoord nog de gelijkmaker te schenken. Feij enoord bleef met schitterende acties komen, maar de voltreffer die Arad moest vellen bleef uit. Een troost slechts blijft er: een op re vanche belust Feijenoord is ook in het verre Arad niet kansloos in de tweede westrijd- Overigens hebben de Roeme nie n het voordeel dat ze in. hun uitwed strijd één doelpunt gescoord hebben, want dn uitwedstrijden gescoorde doel punten tellen dubbel. Aan een 0-0 ge lijkspel op eigen veld heeft Arad dus voldoende om Feijenoord te wippen. Zover zal Feijenoord het echter wel rniet laten komen... JOOP VAN DEN BERG BOTTERDAM: Feijenoord - UT Arad. Duel tussen Wim van Hanegem en een Roemeense verdediger. Rechts Ove Kindvall. DEN HAAG (ANP) De uitslagen van de wedstrijden, woensdag gespeeld voor het toernooi om de Europese j voetbalbeker voor landskampioenen! zijn: Bratislava! Slov&n (Tul. 81.) - BK| 1903 (Den.) 2-1; Moskou: Spartak - FC Basel (Zwlts) 3-2 (1-0); Boeda pest: Uipest Dozaa (Hong) - Rode Ster (Zd. 31.) 2-0 (0-0); Cagllari: US Cagliari (It) - St-Etienne (Fr) 3-0 (2-0): Göteborg: IFK (Zweden) - Le gia (Polen) 0-4 (0-1); Istanboel: Fe- nerbahce (Turk) - Carl Zeiss Jena (O-Dld) 0-4 (0-1)Varnax: EPA (Cy prus) - Borussla Mönchengladbach (W-Dld) 0-6 (0-3); Luik: Standard - Rosenborg (Noorw) 2-0 (1-0); Efech: Fanathinalkos Griek)-Jenesse (Lux) 2-1 (2-1). De uitslagen van de woensdag in ver schillende Eurotie.se steden gespeelde wedstrijden In net Europacuptoernooi voor bekerwinnaars zijn Drammen: Strömsgodset (Noor) FC Nantes (Fr) 0-5 (0-2); Sofia: CSKA (Buig) - Haka Yalkeakosken (Fin) 9-0 (5-0); Ljubljana: Olimpije (Z-Sl) - Benfica (Port) 1-1 (0-1); Ia Valet-, ta: Hibernians (Malta) - Real Ma drid (Spa) 0-0; Ooat-BerlljnVor- wiirts (O-DId) - Bologna (It) 0-0; Lwow: Karpatas (Rus) - Straua (Roem) 0-1 (0-0); Izmir: Goeslepe (Turk) - US Sportive (Lux) 5-0 (3-0). De uitslagen van de wedstrijden woens dag gespeeld voor de eerste ronde van de runner» up-cup zijn: Boekarest: Dynamo (Roem) - PAOK (Griek) 5-0 (1-0); Craiova; Univer- sitatea (Roem) - Dozsa (Hong) 2-1 (0-0); Wenen: Wiener Sportclub (Oost) - Beveren (Belg) 0-2 (O-O; Bskisehir: Eskisehlr (Turk) - Sevil- !a (Sp) 3-0 (0-0); Tempere: lives Kiss at (Finl) Sturm (Oost) 4-2 (2-1): Kaitowice: Katowice (Polen) - FC Barcelona 0-1 (0-0); Guimaraes: Vitoria (Port) - Angouleme (Fr )3-0 (0-0); Berreiro: FC Barreirense (Port Dyrnano (Z-Sl) 2-0 (1-0); Cork: Hi bernian (lerl) - Valencia (Sp) 0-~ (0-2); Kopenhagen: KB (Den) - Slie- ma Wanderers (lerl) 7-0 (2-0); Plov- Div: Trakia (Buig - Coventry City (GB) 0-4 (0-2; Praag: Spartak (Tsj-Si) - Atletaco Bilbao (Sp) 2-0 Lausanne Sports (Zwi. toria Setubal (Port) 0-2 (0-0); Split: Hadjuk (Zd-Sl) - Sla via (Buig) 3-0 (2-0); Edinburgh: Hibernian - Mal- moe (Zweden6-0 (2-0); Belgrado: Partizan (Zd-SL( q Dynamo Dresden (O-DId) 0-0; Müncheri: Bayern (W- Dld )- Glasgow Rangers (Schotl) 1-0 (1-0); Chorzow: Ruch (Polen) - Fio- glasgow: Celtic (Schotland) - Kok kola (Finl.) 9-0 (6-0); Liverpool: Everten (GB )- Keflavxk (LJsl )6-2 (2-1); Belfast: Glentoren (Nrd-Ierl)- Waterford (Ienl) 1-3 (1-1). TIRANA (GPD) Twee momentopna men van Huslim Alla, de vergrijsde 50- jarlge trainer van 17 Nendorl Tirana: L Di de tweede helft kjjkt hij hulp zoekend naar de tribune achter hem, naar de vlerkante, vertrouwenwekken de gestalte van Ajax-voorzitter Jaap van Praag. ,Mag er nog een speler in?' vraagt hjj, .of zjjn we aan onze limiet?' Nendorl had al gebruik ge maakt van twee wisselspelers. Doelman man Ikonoml was na het tweede doel punt van Ajax' rechtsback Wim Suur- oier vervangen door Tafai. En Xhacka had de kleedkamer opgezocht, omdat Kazanxhi eindelijk passende, voetbal schoenen had gevonden zonder te scher pe noppen. Jaap van Praag hielp Alla door nard ,nee' te schudden. Meer dan twee reserves mogen niet worden Inge zet in de Europa-cup-competitie. 2. Na de wedstrijd verklaarde de coach (terwjjl hjj grijnsde omdat Nendorl erin geslaagd was geljjk te spelen: 2-2), dat hjj had verwacht dat Ajax Nendorl met vijf spitsen zou aanvallen en dat daarom zyn achterhoede wat wa« te gengevallen. Deze opmerkingen zijn Illustrerend voor het peil, waarop 17 Nendori (ge noemd naar de dag waarop Tirana werd bevrijd van de Duitsers, de 17de november) zich pleegt voort te bewe gen: het 1» te vergelijken met een goe de middenmoter rut ae eredivisie, maar zelfs de trainer van die vereniging zou zich beslist beter voorbereiden dan Muslim Alla deed. En toch gaf Ajax. dat nog niet zo lang geleden uitkwam in de finale van de Europa-cup 1 een 2-0-voorsprong uit handen tegen dit Nendori, dat note bene sterk verzwakt was door het wegvallen van de gebles seerde rechtsback Frasheri, waarvoor geen invaller binnen de lijnen mocht komen. Verklaringen voor dit tegenvallende re sultaat zijn er nauwelijks voorhanden. De Ajax-achterhoede stond zelfs in het Offenbach: Kicker» Offenbach (Wdl.)— FC Brugge (Belr) 2-1 (0-1). Aberdeen; Aberdeen (Schotl.)Honved (Hong) 3-1. Carctff: Cardiff City (Walea)-Larnaca Cyprus) S-0 (5-0). Manchester: Manchester City (Eng) - Linfield (N. lerl) 1-0 (0-0). vliegtuig terug naar huis. nog voor raadsels. Stuy, Ajax' doelman: ,11c weet het niet Ik kan alleen vertellen h» het ln zijn werk ging. Bij het e- rst doel punt had Ik de ba! vast. Ik kwam op de grond terecht en op dat moment sprong Zhegov (een uitblinker! tegen mijn elleboog op. Het was dus free- kick. maar de scheidsrechter floot niet. En de tweede treffer? Dat kan je be ter aan Hulshoff vragen'. Barry, die een uitstekende wedstrijd had gespeeld tot aan die tweede goal wist de oorzaak, waardoor die treffer tot stand kon ko men, niet helemaal aan te wijzen. ,We stonden met drie man achter. Noch Rudi Krol, noch ik durfde er ln te gaan en nummer 11 (Zhegov, red.) aan te vallen'. Rinus Michel» haalde zijn schouder* op. In de restauratie van liet vliegveld van Tirana zuchtte hij diep, voordat hjj zei! .Ach, die eerste treffer was voor mij een duidelijke overtreding, maar die tweede goal kan ik niet ander* dan onachtzaamheid noemen. De man had al veel te veel ruimte toen hij de bal kreeg aangespeeld van nr 14 (Ceco). Voor my kwam het door al die intermezzo's. De .Schwung' was eruit'. En dn' kan dan misschien een verklaring zjjn voor de onw(|ze manier waarop Ajax stuk liep In Tirana. Een verklaring, een veront schuldiging ook. maar geen rechtvaar diging. Ajax hrtd moeten winnen. Het speelde in het door de gehele voet balwereld verafschuwde Gemal Stafa- stadlon een gewonnen wedstrijd. Al di rect na het oeginsignaal van scheids rechter Schiller bleek dat de Albanezen misschien wel eens op een systeem go- oefend hadden, maar dat zij te tempe ramentvol waren om zich aan systeem- voetbal te houden. Het spel dat Nen dori Tirana op de grasmat uitspreid de, v:as zo oppurtinistisch, zo romme lig, dat Ajax er geen touw aan kon vastknopen. De Amsterdammers, die afwachtend gestart waren met één spits (Van Dijk), een seml-middellinie Swart en Piet Keizer en vervolgens de mid denlinie Rijnders. Neeskens en Muii- ren, namen na vijftien minuten het initiatief dan ook zonder moeite over. Reeds na enkele minuten (later zou Neeskens zeggen: .Alleen de eerste vijf tien minuten waren vermoeiend, omdat ze volgens plan vanuit de middentinie ln de diepte moesten sprinten') viel de eerste treffer. Het was een juweel van een counter. Tijdens één van de rom melige aanvallen van Nendori haalde Hulshoff de bal om, Piet Keizer ving hem op en gaf een dieptepass op de sprintende Siiurbier. Zijn schot raakte de touwen van het net laag. Op dat moment was het Gemal Stafa- Btadion, waar gerenommeerde ploegen al» FC Luik, Benfica en Celtic niet geslaagd waren, het bezit van Airx Het gehuil en gejoel waarmee het Tlra- nese legioen zijn favorieten pleegt te steunen, zakte weg. Ket werd doodstil. Ajax was de sterkste. Dat was ook het ook in de tweede helft. De supporters van Nendori, afgeschilderd als wolven, gedroegen zich als lammetjes. Ajax gaf ae maat aan en Nendori moest wel mee dansen. Het tweede doelpunt van (weer) Suur- bier was slechts een bevestiging van deze situatie, waarmee iedereen vrede scheen te hebben. Totdat Zhegov Stuy de bal uit handen liep. Tavanti maakte gretig gebruik van de situatie. Tirana ontwaakte. Het Gemal Stafa-stadion werd de hel die Ajax was voorgeschil derd door het Zweedse Advidaberg, dat de Albanese hoofdstad enige weken eerder bezocht. Maar toch was er eigenlijk voor het geroutineerde Ajax nog geen vuiltje aan de lucht. Het stond met 2-1 voor tegen een onmachtige tegenstander. De toestand werd nog rooskleuriger toen Frasheri tijdens een -.vanhoops- actïe om Piet Keizer met Neeskens de grote uitblinker van Ajax) tot stoppen te dwingen, zichzelf blesseerde. Omdat Nendori al twee reserves in het veld had staan, kon hij niet worden vervan gen. Hij speelde het duel strompelend uit op de rechtervleugel. Het oponthoud dat de blessure van deze speler en die van de ausputzer Perlckll gaf, kan, zoals Miehels zegt. Ajax uit zjjn ritme hebben gehaald. In ieder ge val geloofden de Ajacieden een gewon nen wedstrijd te spelen. Het moment van onachtzaamheid in de achterhoede waardoor de tweedee treffer van Nen dori viel .omdat het allemaal toch niet meer nodig was' past in dit beeld. Zhegov, de maker van het doel punt etl Tirana waren de .eerste secre taris van de communistische partij' te rijk. Nendori had 't rwmoireliiKe waar gemaakt. Het had Ajax, waarvoor het zoveel respect had, bedwongen. TIRANA: Moment uit de gespeel de wedstrijd 17 Nenduri Aiax een spectaculaire redding van Stuy tijdens een aanval op zijn domein. Links Vasovic. MIDDELBURG Het voatbalpro- gramma voor de A-junioren in groep A I van het Zeeuwse juniorenvoetbal vermeldt voor dit weekeinde de vol gende wedstrijden: Axel A I-Terneuzense Boys A I (15.30) Goes A I-Arnemuiden A I (14.30); Oostburg A I-MLddelburg A I (14.30); Steen A I-HW A I (14-30); Terneu- zen A I-Vlisskngen A I (14.45); Wds- senkerke A I Zierikzee A I (14.30); Zeeland Sport A I-Vogelwaarde A I (15.30). Fejjanoord-Arad Caglisri-St. Etienne Benfica-Ljubjjana Vorwart» B-Bologna Nendori-Ajax Gott-/Boh.-PSV Spartak M-Bascl Göteborg-Legia Ujpest-Rode Ster VLISSINGEN Het Maastrichtse MW i» heel wat mans thuis, met name tegen topploegem. Zowel Feijen oord als Ajax moest vorig seizoen een Kunt achterlaten in de Limburgse oofdstad. Het zal daarom niet vreemd rijn als wereldkampioen Fejjenoord opnieuw een veer zal moeten laten tegen een thuisspelend MVV, vooral nu de Maasstedelingen een overladen programma achter de rug hebben. Nog meer dan naar deze ontmoeting zal de aandacht uitgaan naar het treffen tussen Sparta en PSV, twee ploegen, die momenteel nog tot de eredivisie- top behoren, Als de Elndhovense ploeg de slechte indruk van zijn optreden ln Tsjecho-Slowaijke nog niet te bo ven is zit er voor Sparta pure winst In. En dan heeft het met ADO, dat zich FC Utrecht wel van het lijf zal weten te houden, de meeste kans op de (gedeelde) topplaats. Ajax krijgt alle kansen om de aan sluiting niet te missen, want in Vo- 1 en dam moeiten de Amsterdammers toch wel in staat zijn de winst te grij pen. En ook Twente kan bijblijven via een zege op AZ'67. Het volledige programma voor het betaalde voetbal luidt EREDIVISIE: FC Twente - AZ'67. Sparta - PSV, Excelsior - XAC. Telstar - Holland Sport, Volendam - Ajax, DWS - Haarlem. ADO - FC Utrecht, MW - Feijenoord, NEC - Go Ahead; EERSTE DIVISIE: SW - Blauw Wit, HVC - DFC, GVAV - Vitesse, i SC Cambuur - FSC, De Graafschap - Heerenveen, Wageningen - Veendam, Willem II - FC Den Bosch, Helmond Sport - Heracles; TWEEDE DIVISIE: Gooiland - PEC. ZFC - NOAD. RCH - Roda JC. De Vo3ewijekers - VVV, Limburgia - For- tuna VI, Barorce - Hermes DVS, Eindhoven - RBC, EDO - SC Drenthe. Winnende kolom? Exoelsior-NAC Telstar-H. Sport Volendam-Ajax DWS-Haarlem MW:-Feijenoord Lfcnburgia-Fort. AT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13