ZELFS TSJECHEN GELOVEN NIET IN ZEGE VAN GOTTWALDOV OP PSV Ajax minzaam ontvangen door VC ,17 november' WIELERSPORTDAG 's-GRAVENPOLDER I x Zwemkloof AMERIKA-EUROPA blijft Mol won 10 mijl 'fksu svv->> »>so Nog onzekerheid over tv-uitzending UITERTON ZEEUWS KAMPIOEN VAN HET ZOMERAVONDVOETBAL j Comité Ludor et Emergo opgericht ZEEUWS 10- KAMPREC0RD JAAP DE REGT ZEEUWSE HONK WON IN ETTEN Succes Zeeuwse renners in België Grote tent Deelnemers Misleidend Den Hertog leidt in Parijs-Thiers WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 GOTTWALDOV (GPD) In de Caravelle PH-TKO, op 9500 me ter hoogte tussen Eindhoven en Brno, hield PSV-traïner Kurt Linder gisterochtend een byzon- der lang gesprek met de Deen Bent Schmïdt-Hansen. Hij wens te er zich na de landing niet over uit te laten wat zij met hun twee- en hadden bedisseld. Het lag ech ter min of meer voor de hand: de blonde Bent moet vanmiddag in de cup-wedstrijd van PSV tegen Gottwaldov als stormram funge ren. Kurt Linder weet dat de de fensie van de Tsjechische ploeg met vier man op één lijn blijft opereren en dat het daarom niet zo gemakkelijk is deze linie te doorbreken. Nee, Kurt Linder wilde één dag voor het duel nog niet meedelen hoe hij zijn ploeg gaat formeren. .Ga er maar vanuit da,t de aamenstelling hetzelfde ROTTERDAM (GPD) Het staat nog geenszins vast dat de voetbal wedstrijd Feijenoord - Ut Arad van avond (woensdag) via de tv wordt uitgezonden. Gistermiddag nog waren er in elk geval nog heel wat kaartjes te koop. Ken uitverkocht stadion is voorwaarde voor een tv-reportage. Voor twaalf uur vanmiddag moet de definitieve beslissing voor een tv-uit zending worden opgenomen. Dit is voor de NOS de uiterste tijd om nog voorbereidingen te kunnen treffen voor de uitzending Ts avonds om half gen. Het eerste treffen Gottwaldov - PSV. in de eerste ronde voor "de Europese cup voor bekerwinnaars, begint niet om half vder maar om tien minuten over vier. Er bestaat een kleine kans. dat er van de wedstrijd een directe tv-reportage wordt verzorgd. In dat ge val is Theo Reitsma commentator. De tv-repontage is afhankelijk van het wel of niet doorgaan van een uitzen ding van de Europese bekerwedstrijd Feijenoord - Ut Arad. is als tegen Exselsior. Ik heb alleen de geblesseerde Radovlc niet ter be schikking. Voor hem komt Van Til burg in de plaats. Nu speel ik met de gedachte Pleun Strik als centrale ver dediger op te stellen. Maar :k moet eerst nog eens met hem praten. Het kan natuurlijk zijn dat hij zich men taal voor die taak niet sterk genoeg voelt. Daarom heeft het ook geen zin dat ik nu al het elftal bekend maak.' De geïnteresseerden werden van deze uitspraak natuurlijk niet veel wijzer. Maar wanneer middenvelder Strik in derdaad naar de achterhoede verhuist, is aan te nemen dat de Deen Hennmg Munk-Jensen als .libero' gaat funge ren achter Wim van den Dungen, Pleun Strik en Harry Vos. Voor de midden- linie heeft Kurt Linder dan de be schikking over Guus Hiddink. Gerrit van Tilburg en Harry Vos. De voor hoede vormt met Bent Schmidt-Han-1 sen, Willy van der Kuilen en Johan I Devrindjt uiteraard geen probleem. Kurt Linder hield zich ook ten aanzien van de wedstrijd in zijn geheel op de vlakte. .Ik heb Gottwaldov maar twee keer gezien', was zijn antwoord op dei vraag of hij dt Tsjechen vreesde. ,Het is geen grote ploeg. Spartak' Trnava I cs beter. Maar Gottwaldov heeft Spar tak dan toch maar verslagen. Vergeert ook niet dat de sfeer in de Tsjechische voetbalsport toch wel anders is dan bij ons.' Nu hoeft men niet zo zwaar te tilled aan de voorzichtigheid die Kurt Linder I daar op het vliegveld van Brno en later na een lichte training van de PSV-ers in Gottwaldov etaleerde. Wie de PSV- trainer een tikkeltje beter kent, weet! maat al te goed dat hij rotsvast ge looft in eed zege van PSV. Trouwens] ook de Tsjechische man in de straat is daar van overtuigd. Hij zegt: .Gott waldov is vermoeid. Omdat de ploeg in de competitie de bekerfinale heeft moeten spelen, waren de jongens te! vroeg in vorm. Dat wreekt zich nu.j Kijk maar naar de laatste twee com petitiewedstrijden tegen Trencih en Plzen. Gottwaldov verloor die ont-1 moetingen met respectievelijk 3-1 en 2-1. Daardoor zakte de ploeg van de tweede naar de tiende plaats.' SPARTAK TRNAVA WON VAN MARSEILLE: 2-0 TRNAVA (ANP) Spartak Trnava, dat twee jaar geleden door Ajax in de strijd om de Europacup werd uitge schakeld, heeft dinsdag in Trnava voor de eerste ronde van runners-up-cup met 2-0 gewonnen van Olympique Mar seille De ruststand was 1-0. De doel punten werden gescoord door Dobias; (31) en Masrna (48). De Tsjechische voetballiefhebbers ver geten ook niet, dat Gottwaldov op het speltechnische vlak niet zo bijzonder veel heeft te bieden. De ploeg drijft op de geestdriftige inzet van de spe lers. die in dienst zijn van de schoenen fabriek Svit. die voorheen Bata heette. In dienst dan als voetballer, want geen van de knapen behoeft zich druk te maken om het produktieproces van ge noemde industrie. Dat net optimisme van de Tsjechen ten aanzien van een goed resultaat voor Gottwaldov de laartste weken aanzienlijk naar het nulpunt is gezakt, blijkt ook uit de verwachting dat er slechts vijf- lol tienduizend toeschouwers de moeite zullen nemen om op de tribunes van het 50000 plaatsen tellende stadion neer te strijken. .En dan nog', zeiden de Tsjechische supporters gisteren .Kucera is er niet bij. H-.j 13 gebles- omdat hij een broer is van de man, die vele triomfen oogstte bij Dukla Praag. En .n Gottwaldov treurt men ook nog steeds over het heengaan van Juran naar Slovan Bratislava. Goed. voor de transfersom kon Gottwaldov' voor de huidige competitie Hosjsik, M.alaszki en Cipro kopen. ,Dat zijn] goede spelers', verkondiggen de sup-| porters van Gottwaldov. maar zij Ia-! ten er onmiddellijk op volgen dat de! vertrokken Juran toch een man vonj uitzonderlijke klasse is. ,Het is te ho pen dat de 19-jarige belofte Nehoda zijn voorbeeld niiet volgt. Ongeveer alle Tsjechische clubs van naam zitten! achter hem aan', aldus nog altijd die zelfde supporters. TIRANA (ANP) .Natuurlijk j blijft er vandaag (woensdagmid dag) geen plaats onbezet'. Eddy de gids van Albtourist, het Alba nese staatsrcisbnreau beschouw de het in het tropisch warme Ti rana als een vanzelfsprekendheid dat 25.000 Albanezen woensdag naar de wedstrijd tussen Nanduri (17 november) en Ajax zullen komen kijken. Die belangstelling manifesteerde zich NTEUW-N AMEN Kees Koeken wordt gehuldigd als winnaar van de amateurronde van Nteuw-Namen. Op deze koers komen we nader terug. (Foto PZC) TERNEUZEN Ondanks het feit dat Uiterton dit jaar geen kampioen is geworden in het rayon Vlissingen Komeravondvoetbal, heeft het afgelo pen zaterdag voor de tweede opeen volgende maal en voor de vijfde keer m totaal, beslag weten te leggen op het kampioenschap van Zeeland zo- nieravondvoetbal. Toch hebben ze het moeilijker gehad dan in andere jaren, met namen de kampioen van het rayon Terneuzen heeft hardnekkig weer stand geboden. De laatste wedstrijd van het toernooi, die gin? tussen Ui terton en Van der Poel moest de be slissing brengen. Uiterton had 'een ge lijkspel al genoeg om zich kampioen te noemen, bij winst voor Van der Poel ging de titel naar Terneuzen. Na veel spanning bleef de stand ge lijk 0-0. Uiterton mag zich vooral gelukkig prijzen met het meer dan uitstékende keeperswerk van ex-Zee land - Sportdoelman Kees de Ridder want wat deze man deze uniddag heeft laten zien is onibegrijpelij.- voor een keeper in het zomeravondvoetbal. De ze klasserijke doelman, zou bij elke amateurcluib nog van harte welkom zijn. Zonder hem had Uiterton waar schijnlijk nooit de titel behaald. Geen enkele ploeg is erin geslaagd doelman De Ridder te passeren. De bekende handbalspeler Sam Traas liet bij de FC Beveianden, kampioen van het rayon Goes, zien dat hij naast hand ballen ook nog wel kan voetballen. De kampioen van het rayon Vlissin- r bracht het niet verder dan de der plaats. zodat Uiterton sportieve weerwraak heeft genomen. Toch had BW de beste schutters van het toer nooi. maar de kampioen van Terneu zen Van der Poel sloot voor hen de weg naar een topplaats af door met! 1-0 van BW te winnen. De wedstnj-j den tussen de eerste drie waren soms! van zeer goede kwaliteit al ontbraken hierin de doelpunten. Met nog tweel wedstrijden te spelen hadden Van der| Poel en Uiterton evenveel punten, in j zijn voorlaatste wedstrijd verspeelde Van der Poel echter een punt tegen FC Beveianden. Uiterton maakte geeni fout tegen Ona en ging dus met een' punt meer de laatste wedstrijd tege-j moet. Alhoewel er een halve competi tie is gespeeld kon men toch van een; finalwedstrijd spreken, zoals gezegd' Van der Poel kon het niet redden, al! was het via de ex-HW-speler Willy van der Poel wel zeer dicht bij een treffer, toen hij de bal over de iets te ver voor ziijn doel staande doelman De Ridder kopte, met een fantastische safe wist deze echter de bal nog te pakken. De uitslagen: Van de Poei- Ona 0-0; Blauw Wit-Bevelanden 0-0: Ona RWS 1: 1, Bevelanden-EW 1-1; Blauw Wit-Ona 0-0; BW-RWS 3-0: Ona-Bevelanden 0-1RWS-Uiterton 0-2; Van de Poel-BW 1-0: Blauw Witt-Uiterton 03: RWS-Van der Poel 0-2; FC Bevelanden-Uiterton 0-1; Van der Poel-Blauw Wit 21: Uitertom- BW 0-0; RWS-Blauw Wit 1-2; Ui- terton-Ona 1-0; Bevelanden-RWS 0-0; Ona-BW 0-4; Bevelanden-Van der Poel 1-1: BW-©lauw Wit 3-0; Van der Poel-Uiterton 0-0. De eindstand: Uiterton VI. 6 -1 2 0 10 7-0 V. d. Poel Tern. 6 3 3 0 9 6-2! BW VI. 6 3 2 1 8 11-2 FC Bevel. Goes 6 14 16 3-3 Bi. Wit Mdg 6 1 2 3 4 3-9! Ona S. v. Gent 6 0 3 3 3 1-7! RWS Z'zee 6 0 2 4 2 1-91 STEENBERGEN Tydons dom Diomedon te Steenbergen georgani seerde 5- en 10-kamp\vedstrijden heeft ORGANISATOR WIL de talentvolle Zeeland Sport A-junior ja.pR»B, BETERE COMMUNICATIE cord gevestigd op de 10-kamp jon- ook bij de aankomst van de Ajaxbus bij het zeer comfortabele Dajti-hotel in het hart va'n deze 200.000 zielen- stad. Op afstand, Schuchter bijna, be keek een groep van bijna 100 Tirane- zen de aankomst van Ajax. Zij onder braken daarvoor hun wandeling over het imponerende Skanderbergplein en de boulevard van Nieuw Albanië, waarop tout-Tirana zich wandelend leek op te houden. Wandelen over de immens brede boulevard, niet of nau welijks gehinderd door de enkele auto of de spaarzame fiets, die deze rusti ge promenade van zeer zomers gekle de wandelaars doorkruiste. Tirana manifesteerde zich anders dan alle plaatsen, waar Nederlandse ver tegenwoordigers voor Europese beker toernooien zich tot nu toe hebben ge meld. Geen supporters, die opdr.nge. ng een toekomstige nederlaag voor spellen, geen opwinding, slechts rust. .Maar dat zal woensdag anderszijn', profeteerde Eddy-de-gids. Een derge lijke prognose over het stadiongebeu- ren had Ajax ook al ontvangen van het Zweedse Atvidaberg, dat in de ontvangst van 17 Nanduri op het vliegveldje Rimas, 27 km van Tirana, halverwege de hoofdstad en de kust. uiterst vriendelijk, voorkomend Voor het gezelst' stond een consumptie e van 17 Nanduri klaar. Het gesprek werd via een tolk in het Duits ge voerd. De moeilijk geachte fmaaciëie gevestigd op de 10-kamp jon- geas A. Van de tien verwerkte nummers wist hij er niet minder dan 6 te winnen, 2 maal tweede en 2 maal derde te wor den. Voor persoonlijke records zorgde Jaap de Regt op de nummers hoog springen met 1.65 m, verspringen met 5.58 m, 110 m horden in 17.5 sec. dis cuswerpen met 26,34 m en vooral een voortreffelijke prestatie op het num mer polsstok met een sprong van 3.10 m. waarmee hij slechts 5 cm van) het Zeeuws record verwijderd bleef, i Overige prestaties: 100 m - 12,2 sec,I 400 m - 56. - s. kogel 8.65 m, speer 31.01 m en de 1500 m in 4.35.8 m.' De Regt behaalde óver deze 10 num mers een puntentotaal van 4978 waar mee h:j het in het bezit zijde record van Nico Sprenkels van Scheldesport met 105 punten verbeterde. ETTKN-LELR Het Zeeuwse Honk is eerst© geworden in Etten-Leur tij dens een himbaltoernooi, waaraan ver der werd deelgenomen door J. E. K.| A. IU, TSC, Internos en Marathon Marathon werd derde. Uitslagen: Zeeuiwse Honk - JEICA 6-3, Internos - ZH 3-7, ZH - TSC 7.3, Ma rathon - ZH 2-S. Gebleken is dat de speltechnieik en het enthousiasme van het Zeeuws Honk goed omhoog zijn gegaan sinds liet begi'n van de compe titie. Het veldwerk" van het Zeeuws Honk was bijvoorbeeld uitermate goed. Eerste prijs voor ZH was een wisselbe ker. Eindstand: 1 Zeeuws Honk, 2 Internos. 3 Marathon, 4 JEKA en 5 TSC. OVER HET DORPSHUIS 'S-GRAVENPOLDER Vooral met het doel 's-Gravenpolder meer evene menten te bezorgen is dinsdagavond in deze plaats het wielersportcomité Luetor et Emtrgo opgericht. Inmiddels heeft initiatiefnemer -Jan Moerdijk al een grote wielersportdag op stapel ge zet die op zaterdag 26 september van 's middags half een tot liet midder nachtelijk uur zal duren. Gerrit Blom (ook bekdiui uit de Zeeuwse damwe- reld) heeft liet voorzitterschap van het dij' helft het voorzitterschap van het wielerconiilé op zich genomen. Voorts hebben zitting in het bestuur Jan Moer dijk, Adrie Sonke, Ko Lokerse, Ton Bostelaar. Kees Goensc, Rinus Pln»- sehnrre uit Eliewoutsdijk (als advi seur) en Jan Franse uit Kwadendam- iue (tot 26 september omdat de licen tie van Kwadendamme gebruikt wordt voor de koers in 's-Gravenpolder). Na 26 septemhed zal het wielersportcomi té <le bestuursfuncties gaan verde len. Organisator Jan Moerdijk had voor de avonduren vele evenementen gepland in hot dorpshuis: de prijsuitreiking, een groot wielerbal en de huldiging Keetie Hage (kampioene van Nederland op de weg en in de achtervolging). Jan Moerdijk daarover: .De opzet is om van deze wielersportdag een evenement te maken voor heel de bevolking. Daar- I om is er bijvoorbeeld 's middags om half een ook een muzikale rondgang door de muziekkorpsen Con Affezione uit Kwadendamme en Con Amore uit Hoedekenskerke. En daarom ook is er "s avonds een wielerbal.' dansavond (waarmee de organisatoren' van deze wielerdag overigens niets te maken hadden). De organisatoren van de wielerdag kunnen nu echter ook een; grote tent (met daarin een dansvloer met een oppervlakte van 300 vierkan te meter) huren. Inmiddels is de stich ting Ons Dorpsleven echter bereid het als de muziek om half twaalf stopt en! dorpshuis ter beschikking te stellen! de zaal om twaalf uur ontruimd is. Aanvankelijk was de stichting .Ons Dorpsleven echter niet bereid het dorps huis ter beschikking te stellen voor een bal omdat er zich eerder moeilijk heden hadden voorgedaan tijdens een Jan Moerdijk stelt nadrukkelijk; ,We hebben al medewerking win b en w en we hebben de indruk flat dit college alle wil doen om de leefbaarheid van <te dorpskernen te vergroten. Maar uit onze ervaringen is nu wel gebleken, dat er tussen de verenigingen en het bestuur van de stichting Ons Dorpslr-j ven communicatiestoringen mogelijk; er geen muziek gemaakt mocht w or- den, dat er niet gedanst mocht worden, maar dat staat allemaal niet in de sta tuten van de stichting. Ons doel is al leen maar om meer sportieve en cul turele evenementen in 's-Gravenpolder te krijgen. Dal is vooral in liet belang van de jeugd. En daarom moeten de verenigingen binnenkort de zaak eens duidelijk uitpraten met het stichtings bestuur.' Drie wielerwedstrijden staan voor za terdag 26 september op het program ma: om half twee gaan de adspiranten van start, om kwart voor twee is de finale van de school wedstrijden (geor ganiseerd door de jeugdcommissie wie- lerbelangen Zeeland) èn om kwart over vier wordt het vertreksein gegeven voor de nieuweli'ngen. Wethouder E. Baerends zal de startschoten voor zijn rekening nemen. Voor deze wielerwedstrijden van 's-Gravenpolder is inmiddels al een deelnemersveld bijeen waarop vele wielercomités jaloers zullen zijn. Bij de adspiranten hebben onder meer in geschreven: Begijn, Biddeo, Bierkens, Damen, Goeijers, Ter Harmsel, Heile- mons, Hoeks, De Jager, Luijk, Van wedstrijd voor beroepsrenners te Ni sele bij Antwerpen. Er verschenen renners aan de start De koers werdl gewonnen door R. Rogiers in een tijd van 3.21 uur. Jos van Bccrs en Huubj Harings arriveerden respectievelijk als 7 de en 11de. Ronny de Bisschop werd eerste in de 120 km wegwedstrijd voor ama- i teurs <te Overboeldere. Er namen 341 renners aan deze koers deel. De Bis-| schop legde de 120 km af in een tijdl van 2.51 uur. Richard Buckaki werd 10de, de! Zeeuws-Vlaamse renner Peter Kis. ner uit de .grensgemeente Stekene 12de i en Theo Vèrschueren uit Sint-Jansteen 15de in de 150 km wegwedstrijd voor1 profs te Wette ren. Er namen 52 ren-l ners aan deze koers deel. Winnaar! werd Jos van Beers in een tijd vani 3.37 uur. Ronny de Bisschop werd eerste in de 120km wegwedstrijd voor ama teurs die ter gelegenheid van de ker mis in de Belgische grensgemeente .Sint-Gilles' werd verreden. Er namen 40 renners aan deze koers deel, De Bisschop won in een tijd van 2.54 uur. regeling werd soepel opgelost. 17 Nanduri draagt de kosten van 25 Ajacieden in Tirana, Ajax betaalt voor 21 Albanezen. Het verblijf van 17 Nanduri in Nederland zal mogelijk iets langer zijn, omdat zij zijn aangewe zen op de weinig frequente vliegver binding met de rest van Europa. Uit het gesprek bleek dat het Inter nationale contact van het Albanese voetbal beperkt bleef tot een aantal bekerwedstrijden en dat het nationa le elftal drie Jaar geleden zijn laatste interlandwedstrijd speelde tegen West- Duitsland in de kwalificatie voor de Europese kampioenschappen van lan denteams. Voor Mexico was de in» schnjvmg van Albanië niet geaccep teerd, omdat de Albanese voetbalbond zich niet binnen de vastgestelde ter mijn had aangemeld. Drie spelers van liet huidige 17 Nan duri (17 november, de dag waarop in 1944 Tirana door de Partizanen werd bevrijd van de Duitse bezetters) ston den in het Albanese elftal dat tegen West-Duitsland speelde. Het zijn de flankverdedigers Stashewi en Kasml en de aanvafsspifs Zhcga. Stashewi is wel één van de gevaarlijkste \oetbal- lers van Albanië. Zes jaar geleden be hoorde hij ook tot de Albanese ploeg, die toen in de voorronden \an het we reldkampioenschap tegen het Neder lands elftal van Denis Neville speelde. De Albanese kampioen 17 Nanduri ia afgelopen zondag de competitie begon nen met dertien andere ploegen in de eerste dn-.s.e. De tegenstander van Ajax won met 1-0 van het pas ge promoveerde Beslichja uit de in Noord Albanië gelegen plaa.ts Lezha, Voetbal is in A lbanië de meest populaire tak van sport, od afstand gevolgd door basketbal, volleybal en atletiek. De toeschouwers, die een competitiewed strijd willen bijwonen, wordt het vel niet over de oren gehaaid. De beste tribuneplaats in het Gemat Stafa-sta- dion kost drie leks. ongeveer 90 cent, maar er zijn ook kaartjes voor twee en een lek. Voor internationale wed strijden zijn de entreeprijzen opge schroefd tot zes, drie en twee leks. Nispen. Pellikaan, Petie. Pirard, De Roo, Ruckert. Spaans. Scheers. Ver- straeten. Van Wanrooi), Van Kollen burg en Huzinga. Bij de nieuwelingen zien we bekende namen als: Van Baal. Bogers, Van Bragt, Broeksteeg, Deusing, Dubbeld, Faas, Fase, Van Geriven, Hellemons, Huizen. De Jager, Kuzee, De Looze, I.uijsterberg, Monnee, Raas, Rombouts, Spqkerhoer, Stoutjesdijk, oermans,. Yoeseiiek, Rovers, tan de Akker en Vasseur. BARCELONA (ANP) Amerika en Oost-Duitsland zijn als de grote overwin naars te voorschijn getreden uit, de twaalfde Europese zwemkampioenschappen in Barcelona. Don Gambril zag zijn ene pupil Hans Fassnacht drie Europese titels pakken in evenzovele Europese re cordtijden en zijn andere pu pil, de Zweed Gunnar Lars- son, drie titels en twee we reldrecords. Voor het overige werden de gebeurtenissen op de Mont- juich voornamelijk beheerst door Oostduitsland. Rusland, in Utrecht nog het meest vooraanstaande zwemland moest met een bijrol genoe gen nemen. De van oudsher belangrijke West- europese zwemnaties speelden eveneens slechts een bijrol. Fran krijk moest het doen met één gouden medaille voor Michel Rousseau, Hongarije dank: twee titels aan het ongeëvenaarde ta lent van Andrea Garmnti. Wesl- Duitsland had van eigen boden al leen Hans Lampe, en grote zwem naties als Groot-Brit tannië en Ne derland moesten het doen me: zilver en brons, waarbij moei worden aangetekend dat de zil veren medaille voor Linda de Boer en de bronzen van Coby Bute: en Bob Schoutsen meer waren dan waarop was gerekend. Na de drie gouden medailles van Utrecht en de zes van Leipzig is er desondanks sprake van een U.nke achteruitgang, hoewel men gezien de zeer lage gemiddelde leeftijd van de Nederlandse ploeg hoop mag hebben voor München, Enigszins misleidend meldde hel scorebord aan het eind van de kampioenschappen de oogst van records: zes wereldrecords, 28 Europese records en 229 uatio- toale records, waaronder veertien voor Nederland. .Misleidend in zo verre. dat me» bij het vernemen van deze cijfers zou kunnen ge loven (lat do afstand tussen het Europese en het Amerikaanse zwemmen aanmerkelijk is ver kleind. Wellicht is dat op enkele onderdelen het geval maar stel lig niet in zijn algemeen lieid. I.arsson zwom twee wereldre cords: de 400 meter vrije slag in 4.02.6 en de 200 wisselslag op de laatste dag iu 2 minuten 9.3 secohden. In Amerika is men ech ter druk bezig voorbereidingen te» treffen om beneden de vier mi nuten en de 2 minuut 8 secon den te duiken. In het olympisch jaar van Mün chen, waaneer het Amerikaanse trainingssysteem op volle toeren draait zuilen die doelen ongetwij feld worden bereikt, evenals de toppers van Roland Maft hes. Diens wereldrecords op de 100 en 200 meter rugslag (56.9 secon den en 2 minuten 6.1 seconden) en zijn aandeel in het Oostduit- se wereldrecord op de 4 x 100 me ter wisselslag, zijn nauwelijks hoog genoeg te schatten. In iets mindere mate dat liet geval met Gabrieie Wetzko en wissel- slagzwemsrter Evelyn Stolze. Ook op hen richtten de Amerikaanse ;oaches veelvuldig hun onderwa- tercamera's. Een bijverschijnsel bij de vele Europese resultaten van de Oostduitse research. ,Als zij hun zwemmers wetenschappe lijk gaan begeleiden, zulten wij de race in het geheel met vol kunnen houden', aldus een Oost duitse woordvoerder .Zij hebben enkele miljoenen wedstrijdzwem mers. wij slechts 30.000'. ETTEN-LEUR (ANP) Rud: Mol van de atletiekvereniging GAC uit Hilversum heeft zendag an Etten-Leur een stratenloop over tien Engelse mij len gewonnen De tweede piaats was voor Ad van den Heining (Volt-Til- burg). De uitslag is: 1 Rudï Mol GAC-Hilversiim i 54 minuten 13.4 seconden2 Ad van den Heining (Volt- Tilburg) 51.36 2 en 3 Willy Willem3 l Krimbria-Maastrieht) 56.46'l. Voor deze loop bestond zowel van de zijde van het publiek als van de atle ten een goede belangstelling. De Hulst atleet René van Zee werd na een zeer goede start 10e ir. 59.55 mm. Het be tekende voor Van Zee een verbetering van zijn persoonlijk récord met iiefst 10 minuten. Bij de veteranen werden de AV'56 atleten Jae. Roose en J. Hoeksema zeer verdienstelijk 11e en 13e. Bij de senioren werd Jan Roose van AV'56 30ste in 72.54. De weersom standigheden waren bijzonder slecht, de atleten hadden twee-derde van de wedstrijd de wind pal tegen. CHATEAUCHIXOX (ANP) De Nederlander Fedor den Hertog voert na de ierde etappe van de wieler wedstrijd Parijs - Vierzon - Thiers de algemene rangschikking aan. De Italiaan Beloli bracht deze etappe, die ging van Vierzon naar Chateau- Chinon (198 km), op zijn naam. In de eindsprint versloeg hij Janbroers en de Fransman Millard. De uitslag van de rit is: 1 Beloli (It.) 5 uur 4 nun 4 sec; 2 Janbroers (Ned); 3 Millard (Fr) beiden zelfde tijd; 4 Duchemin (Fr) 5.05.19; 5 Den Her tog (Ned) zt. Algemeen klassement: 1 Den Hertog 14.52.38: 2 Duchemin 14.52.39: 3 Pai- ka Fr) 14 53.06 4 Lechatellier (Fr) 14.53.40: 5 Balduzzi (It) 14.53.47; 6 De Koning (Ned) 14.54.07; 11 Schur (Ned) 14.56.14: 13 Tabak (Ned) 15.01.42; 17 Oosterhof (Ned) 15.02.38; 21 Janbroers (Ned) 15.44.05: 40 Priem (Ned) 15.45.49. .Algemeen ploegenklassemen:lNeder- land 44.37.18: 2 Frankrijk 4-4.3S.27j 3 Italië 44.46.40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 15