Ondankspaniek' toch straf voor doorrijden na dubbele aanrijding Spontane staking legt het bouwbedrijf ,De Delta', Middelburg-Vlissingen, plat de BILT PIKNIK' IN BAARN, FANS IN DOMBURG Marie-Cécile liet haar Zeeuwen zingen tijdens het tweede Scheldemond-festival B en W van Borsele: belastingen omhoog 200 GULDEN BOETE EN 3 MAANDEN ZONDER AUTO RIJKSPOLITIE ACHTERHAALDE SNELLE RIJDER zeeuws AANVOER VAN BIETEN BEGINT 23 SEPTEMBER ALMANAK Boycol Pechiney vraagt bouwvergunning voor elektrische installaties Vermiste man uit Arnemuiden is verdronken 400 jongelui reden uit na ,loos alarm' ROEMERS- DOEDELOM' Inbraak in nieuwe Goese supermarkt Geen optreden van Rainy day women' in Vlissingen ACHTERSTAND OP LANDELIJKE NORMEN DIRECT STEUN VAN DE BONDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1970 MIDDELBURG .Paniekreactie' was de motivering, die verschillen de personen donderdag voor de politierechter te Middelburg opga ven voor het feit, dat zij na het veroorzaken van een ongeval wa ren doorgereden zonder de eigen identiteit kenbaar te maken. In alle gevallen was de politie toch achter die identiteit gekomen, zo dat dagvaarding voor de rechter volgde. Officier van justitie mr J. Blok rei don derdag in de zaak tegen H. L. G. uit Hoedekenskerkc. dat van iedere fatsoen lijke Nederlander .toch moest worden verwacht, dat hij alleen al stopte om te kijken wat cr gebeurd was. I)al had L. G. niet gedaan. Op een dijk in Borsele was hij met rijn auto te ver naar links gekomen en had achtereenvolgens een (ADVERTENTIE) van de botsing verwondingen opgelopen. L. G. ontkende te zijn doorgereden om dat hij van zich zelf zou hebben gedacht toen teveel te hebben gedronken en al dus bang te zijn geweest voor bepaalde gevolgen, als h-j in contact zou zijn ge- Komen met de politie. Politierechter mr W. van Solingc veroordeelde L. G. voor het doorrij den tensloHe tot een boete van twee honderd gulden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. Voor het veroor zaken van de aanrijdingen kreeg L. G. bovendien nog een boete van 75 ■gulden. De officier had eerder res pectievelijk geëis'. een boete van 150 gulden een ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van vier maan den en eveneens een boete van 75 gulden. Ook T. R. uit Aardenburg had na het veroorzaken van een aanrijding geen naamkaartje achtergelaten. R. was, ter wijl hij op een scooter reed, in Temeu- zen in aanrijding gekomen met een per sonenauto. De officier wees er in zijn requisitoir op. dat de paniek bij R. waarschijnlijk wel was veroorzaakt om dat hij geen rijbewijs bezat. Mr Blok vorderde voor de twee feiten boeten van 150 en 75 gulden. Het vonnis luidde con- van de rijbevoegdheid eiste. De politie-1 rechter, die er onder meer aan herinner de. dat de arts, die G. na het gebeurde had onderzocht hem niet merkbaar on der invloed had bevonden, sprak de ver dachte van de dronkenschap vrij. Voor de resterende feiten werd G. tenslotte •eroordeeld tot een boete van 75 gul len en een voorwaardelijke ontzeesnnzi van de rijbevoegdheid voor de tijc drie maanden. Mevrouw T. X W. uit' Axel werd bij verstek veroordeeld tot boeten van respectievelijk 50 en 150 gulden en een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden. Zij had bij het weg rijden in Temeuzer schade veroorzaakt aan een geparkeerde auto en was daar na, zonder zich bekend te maken, door gereden. Voor hetzelfde feit werd. even eens bij verstelt. B. K. uit Schoondijke veroordeeld tot een boete van 150 gul den en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie jaar. K. had met zijn auto op de Markt in Oostburg een andere auto ge raakt. De wijze waarop W. de F. uit Axel in zijn woonplaats zijn fiets be reed had de aandacht van de politie ge trokken. De F. slingerde zo hevig dat hij nu en dan zelfs op het linker ge deelte van de rijweg terecht kwam. De kon voor de politierechter alleen Lr verklaren, dat het juist steeds de laatste glazen bier waren, die het 'm deden. De F. werd voor de dronken schap op de fiets, cor.form de eis van de officier veroordeeld tot een boete van 150 gulden, waarvan echter 100 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dran\ ,Ik voelde niks aan mezelf, maar ik raakte in paniek. Daarom ben ik door gereden. Aldus voerde F. G. uit Axel te zijner verdediging aan. De politie, die G. nadat deze bij een botsing was be trokken op de Abdaelsweg in Hulst, toch had achterhaald, had echter bij G. drank gebruik geconstateerd. G. zei zelf op het bewuste deel van de weg te ver naar 1 links te zijn gekomen doordat hij zich in die auto bukte om een gevallen jas op te rapen. Officier mr Blok achtte de fe<- ten echter zo ernstig, dat hij tegen G. een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en een jaar ontzegging ROOSENDAAL (GPD) De bieten- aanvor voor de bij Suikenmle aangeslo ten suikerfabrieken, begint op 23 sep tember. De verwerkingscampagne zal in het daarop volgende weekeinde star ten. Brj de CSM-f abri eken was nog niet bekend wanneer daar de bietencam pagne aanvangt De Suikerunie verwacht dit jaar een oogst van 4,9 miljoen ton bieten, het- Êeen een kleinere opbrengst is in verge- jking met dr.e voorgaande jaren. De oorzaak word: gezocht m de late uit zaai. die in 1970 pas rond 4 mei plaats vond. Naar alle waarschijnlijkheid zal West-Brabant dit jaar niet boven het gemiddelde uitkomen, terwijl de oog sten in onder andere Tholen slecht zul len zijn. Het suikergehalte van de bie ten zal naar de mening van de land bouwkundige van de suikerunie, ir. J. van den Hil. hoger zijn dan in 1969, toen het 16.02 procent gemiddeld be droeg. ADVERTENTIE Zeeuwse Dang niet alle veranderingen ver- Ierpen zonder schokken. Zo span den enkele tientallen jaren gele den mechanisatie-beduchte arbei ders fraaie rolletjes prikkeldraad tussen de tarwe, iu de hoop dat de zelfmaaiers erin zouden vast lopen. Dat deden ze ook, maar, de machine bleef, zij het wat minder glanzend in de verf. Uit Nieuwdorp wordt deze week gemeld dat de boycot van de zo genaamde vernieuwende vervan ging nog lang niet ten einde is. Een veelgeprezen man heeft, er zijn huts geruild voor een béjaar denwoninkje. Dat bevalt uitste kend op een klein maar belang rijk onderdeel na. 's Avonds kan men de man naar zijn oude be huizing zien stappen, waar hij zander omzien de tuin ingaat om er gebruik te maken van het toi let, een keurig onderhouden vrij staand pandje. Dat moderne ap paraat in huis is tenslotte iets waar je niet zomaar aan went. En, wat de douche betreft; dóór wordt zelfs niet over gesproken. pllceerde botsmg op de Absdaalsewcg I bij Hulst, werd de Belg G. B. bi] ver-1 slek veroordeeld tot een boete van 300 gulden en een ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van twaalf maan- j den. Het vonn.s was daarmee zwaarde: VLISSINGEN IK- gemeenteraad lis- dan de eis, die naast de boete slech's singen zal binnenkort een verzoek om een ontzegging van zes maanden luidde.leen bouwvergunning van Pechiney Ne derland NV in Ylissingen-oost behan- B. had op de Absdaalseweg met een delen. De nv heeft een aanvraag inge- Isnelheid van ongeveer 130 kilometer perjdiend om een onderstation, transfornia- uur gereden. Toen hij op een bepaald ;torenrevisiehal, bedieningsgebouw en gc- moment een voor hem rijdende persu-'lijkrichtergebouw in Vlissingcii-oost te nenauto ging inhalpn naderde er juist mogen neerzetten- een tegenligger. De drie auto's kwamen Het bouwwerk is op een afstand van met elkaar in botsing waarbij niet min- ongeveer 30 meter uit het hart van de der dan acht personen werden gewond. Sloeweg gepland. In het bestemmings- [plan .VKssingen-oost' is ecliter voorge- Twee van hen, daarbij ook B., moesten schreven dat bouwwerken tenminste 50 Tegenligger Wegens .grove schuld' aan ter behandeling in een ziekenhuis wor den opgenomen. B. had aan de politie veiklaard, dat op dit fatale moir.ent de remmen van zijn auto hadden geweigerd. Bij een technisch onderzoek door de politie was daarvan echter niets gebleken De Duitse gasi- arbeider H. R" stond bij verstek terecht tor i meter uit het hart van de Sloeweg ten worden gebouwd. B en w delen de raad mee dat na de voorgenomen verlegging van het tracé van de Sloeweg, de gebouwen wél 50 meter van de weg af zullen liggen. Het college heeft dan ook in principe geen bezwaar tegen het verlenen van de bouw- vergunning en vraagt de raad om ak- joyridmg met een landbouwtrav-i koord te gaan met een voorbereidings- n Biervliet. Het aanslaan van de [besluit betreffende wijziging van het be naar zijn eigendom spoedde. De op dat moment nog onbekende man op de trac tor maakte echter niet direct aanstal ten om de bestuurdersplaats te verlaten, waarop de eigenaar met een stok dreig de. De joyrider achtte het toen maar wijseiijker om aan de haal te gaan. Xa een korte achtervolging kon de inmid dels gewaarschuwde"politie de man ecli ter in de kraag grijpen. Politierechter mr Van Solinge vercordeelde R. tot een boete van 40 gulden. De officier had eerder een boete van 100 gulden geëist. MIDDELBURG (ANP) In de Bin nenhaven aan de Kousteensedijk te Mid delburg is donderdagmorgen het stoffe lijk overschot aangetroffen van de 40- jarige ongehuwde J. M. uit Arnemui- deh. De man werd sinds zondag mist. DOMBURG Afgaand op een simpel maar beslist van alle waarheid ontbloot ge rucht, hebben vierhonderd jongelui donderdagavond voor niets op de kasteelwei van .Westhove' bij Domburg staan wachten op het open luchtprogramma .Piknik'. Zij hadden horen waaien dat de Vrijzinnig Protestante Radio Om roep het televisieprogramma .Pik nik-, dat gisteren voor de laatste keer op het scherm kwam, vanuit de omgeving van kasteel .West hove zou uitzenden. Dat verklaar de het ongewoon grote aantal jon geren. uit Vlissingen, Middelburg en Goes, die zich daar ophielden. Velen zochten grote delen van Walcheren ai in de hoop een glimp van de programmamakers op te vangen. Omstreeks half ze ven waren er ongeveer zestig be langstellenden, een groep die om zeven uur al uit tweehonderd per sonen bestond. Een omwonende wees op de mogelijkheid dat het evenement op een honderd nieter verder gelegen recreatigebied plaats zou hebben. Men besloot daar een kijkje te gaan nemen en al snel wemelde het in het boa van speurende popliefhebbers, die noch een recreatieterrein, noch een televisieploeg vonden. De groep groeide aan tot ongeveer vierhonderd mensen, die niets za gen maar wel hoopten. De televi siekijkers hadden er echter al een uur .Piknik' opzitten, want de VPRO was de uitzending om 19.04 begonnen. Niet uit Domburg of omstreken want de kamera's stonden al vanaf 's morgens opge steld bij Baan in het Gooi. VLISSINGEN Het waren al- tijd nog vér over de duizend stemmen, die donderdagavond ,het Nederlandse volkslied' zon gen in de Vlissingse sporthal tij dens het tweede Scheldemond- volksliedfestival, maar de to- taalaanblik van de enorme hal deed toch wat povertjes aan. Dat verhinderde Marie-Cécile Moerdijk niet om met het van haar bekende enthousiasme de zittende menigte te verleiden een zingende menigte te wor den. Dat lukte al na twee samengezongen liederen, het lied van de Gildebroe- ders en dat van Hertog Jan. Niet al leen de geestdriftige leiding van volkszang .directeur' Marie-Cécile werkte inspirerend, ook de voortref felijke begeleiding van de mini-big band The Variations en van broer C'arios Moerdijk misten hun uitwer king niet. .Jongens, we zuilen de volwassenen vanavond net zo goed ,hoy' laten roepen als de schooljeugd dat heeft gedaan', zei mevrouw Moerdijk en waarachtig, ook dat lukte in het massaal gezongen, geïmproviseerde flauwekulletje .Vlissingen, doedele- doedeledom', dat later op de avond dankzij Marie-Cécile zelfs .Roemers- doedelom' werd, dit ter ere van Vlissingens burgemeester, die met zijn collega vain Hilvarenbeek. J. P. M. Meeuwse, voorzitter van de Ne derlandse vereniging voor Volkszang en wethouder Gillissen Verschage het avond-zangfeest bijwoonde. Mevrouw Moerdijk uitte haar te vredenheid over de wijze waarop de Vlissingse schooljeugd, die 's mor gens en 's middags in grote drommen ae sporthal bevolkte, hadden gezon gen en wist het ene volksliedje na net andere uit de merendeels volwas sen kelen te krijgen. Het was allemaal .algemeen Neder land ds', want zowel het .Suid-Afri- kaanse .Sarie Marais' als het Vlaam se „Al onder de weg naai- ...Malde- tuurlijk" dit onvermijdelijke canon, in dit ge val ,'t Zonnetje schijnt zo heerlijk schoon'. Vlissingers, andere Zeeuwen, maar ook de Vlaamse gasten van het Belgische Algemeen Nederlands Zangverbond en d,e vertegenwoordi gers van het ministerie van erm zon gen letterlijk en figuurlijk het hoog ste lied. Ook Peter Koene aangekondigd als ,de Hollandse Troubadocr uit Delft' bracht voorzien van een geestig com mentaar enkele volksliedjes, waar. van dat over het mooie meisjes' met de .lelijke moer' het meest aan sloeg. Koren Gasten Marie Cécile had een aantal gasten meegebracht: de zangeres Corry Kort uit Zierikzee begeleidde zich zelf op de gitaar in het liedje van de dansende boer. Samen met me vrouw Moerdijk (.moeder' en Pe ter Koene (.vrijer') zong de Vlns- singse sopraan Clara Zietse het kod dige liedje van de aan de deur staan de vrijer. Later demonstreerde Cla ra Zietse in een alleen gezongen ,'Het Kind' over een goede voor dracht en een vol sopraan-geluld te beschikken. Een aantal koren uit Vlissingen en omgeving kreeg eveneens de gele genheid zich te laten horen. Daar waren het Souburgs Mannenkoor dat onder leiding van dirigent Goe- degeburen ,Jan de Mulder' bracht, en het kinderkoor Zuider,stommen geleiid door mevrouw De Boer kwam mét .Wijd de wereld in'. Het tiener koor Jong Leven bracht enkele ne gro-spirituals, daarin geleid en be geleid door Philip Fey, die ook ,De Volksstem' durigeerde in .Winden en Wolken'. Jammer dat liet uitsteltend musi cerende Jeugdorkest van Vlijt en Volharding' uit Souburg, dat onder leiding van dirigent Bram van Wal lenburg een leuk programmatje van zevullertje' en zelfs geen vermelding kreeg. Gelukkig was er ook voor hen applaus van het publiek, dat die avond ook menigmaal voor zich zelf klapte... Landelijk Volkszangvooi'zitter Meeu- wese had aan het begin van de avond al geconstateerd, dat de be langstelling voor dit. festival min der was, dan die voor het eerste. Hij noemde dit geen specifiek Zeeuws, maar een overal ta het land voorkomend verschijnsel. Ook burgemeester dr D. Roemers, die het slotwoord sprak, had graag wat meer va.n zijn stadsgenoten in de sporthal gezien. Hij had waar dering voor mevr. Moerdijk en alle andere deelnemers. Voor alle solis ten waren er bloemen. De muziekvereniging Sint-Caecilla maakte voor de aanvang van het festival een muzikale wandeling r de sporthal. GOES Uit de juist een week geleden geopende Bras-Super-markt in Goes- noord zijn enkele honderden pakjes siga retten gestolen. De inbraak moet ge pleegd zijn in de nacht van woensdag op donderdag. In diezelfde nacht is een inbraak gepleegd in het winkeltimmer bedrijf Slabbekorn in de Lorentzstraat te Goes. Daar werd echter niets ver mist. Middels het openbreken van een klapraam is bij Bras een wederrechte lijke toegang geforceerd. Bij Slabbe korn werd een raam opengeschoven. De politie heeft beide zaken in onderzoek. VLISSINGEN Eén van de dames van de Zweedse bealband ,Rain day wo men', welke groep twee dag;en zou op treden in ,La Cave' te Vlissingen is overspannen geraakt tijdens de nu afge lopen Belgische Loernee. Op advies van een arts moeten de vier beaimeisjes spoorslags naar Zweden worden getrans- irteerd. 3 dames worden nu vanavond, vrijdag vervangen door de Valentino's en zater dag nemen John Lamers Diggers Gold mine haar taak over. BORSELE B en w van Borsele zul len de gemeenteraad tijdens de verga dering van 15 september voorstellen om akkoord te gaan met een forse verho ging van de stiraat- en rioolbelasting cn de opcenten personele belasting per 1 januari 1971. De raad zal hierover moeten beslissen, voor dat de vaststel ling van de gemeentebegroting en de bedrijfsbegrotingen over 1970 die een aanzienlijk tekort vertonen aan de orde komt. In een toelichting merkt het college op dat de momenteel geldende heffingen voor deze belastingen niet aan de door de minister van binnenlandse zaken per 1 januari 1971 gestelde normen voldoen. B en w menen dat behalve met een aanzienlijk tekort od de begroting van 1970, ook voor 1971 met een niet-slui- tende begroting rekening moet worden gehouden. ,In verband hiermede zullen wij genood zaakt zijn de eigen inkomstenheffingen aan te passen aan het door de minis ter gestelde peil. Wij menen namelijk met het risico te mogen lopen dat geen aanvullende bijdrage wordt verkregen uit het door gemeentefonds door het niet aanpassen van het belaalingpeil'. aldus b en w van Borsele. De voorstellen ko men neer op een verhoging van de straat belasting van 22 naar 23 pet voor de febouwde eigendommen en van 11 naar 1,5 pot voor de ongebouwde eigendom men. Er wordt een meerdere opbrengst verwacht van ongeveer ƒ9.000 (Totale opbrengst wordt dan 205.000). De riooi belasting wil men verhogen van 50 naar o3,50 per aangesloten perceel, hetgeen een verhoging op kan leveren van 9730 (Totale opbrengst ƒ148.730). INZET: OOK VIERHONDERD GULDEN INEENS VOOR DE BOUWVAKKERS Verhoging van de opcenten personele belasting van 220 naar 230 zal een meer-opbdengst opleveren van 6310 (totale opbrengst 145.130). Subsidies De raad van Borsele zal 15 september nog andere centen kwesties' behandelen waaronder het vaststellen van een sub sidie-verordening. B en w verdelen de instellingen die in aanmerking kompn voor subsidie in groepen die werkzaam zijn op het gebied van de cultuur, de jeugdsport en liet jeugdwerk, de maat schappelijke zorg, de volksgezondheid en de nejaaraensocieieiren. Het totaal uit te geven subsidiebedrag voor de gemeente Borsele wordt geschat op 280.000. Hierbij is inbegrepen de subsidie voor Instellingen voor gezins zorg- en gezinshulp (geraamd op een bedrag van ƒ200.000), die tot uiterlijk 1 januari 197J zal worden uitgekeerd. Voor de instellingen die door het in werking treden van de nieuwe subsidie regeling financieel nadeel hebben (voor de herindeling in hun oude gemeente meer ontvingen) willen b en w een over gangsregeling, die inhoudt dat in 1070 geen lagere subsidie zal worden uitge keerd dan in 1969 Het college stelt de raad voor om een subsidieverzoek van de Federatie van verpleeginrichting af te wijzen, omdat het belang van de ge meente Borsele bij het werk van de fe deratie te gering wordt geacht. Ind en de raad geen beaenkingen heeft, zal het bestemmingslan, .bebouwde kom Boisj- le' worden vastgest?ld. B en w willen verder toetreding tot de vereniging lan delijk contactorgaan voor het gemeente lijk en regionaal jeugd- en jongerenbe leid. ,Nu m onze gemeente het jeugd- en jongerenbeleid nog in de kinderschoe nen staat en thans nog vrijwel onbe kend is welke behoeften er in onze ge meente leven, lean mede door middel van het lidmaatschno een beter inzicht in deze materie worden verkregen', me nen b en w. MIDDELBURG Bij het bouw be drijf ,De Delta' te Middelburg en lissingen is donderdagmorgen een spontane staking uitgebroken. Ilirekt na het uitbreken van de staking stel den de drie vakbonden zich er achter. Inzet is de uitkering van 400 gulden, zoals die reeds op vele bedrijven is toegestaan. De staking begon om ne gen uur bij een woningbouwproject van 374 hoogbouwhuizen in MiddcJ- burg-Zuid en breidde zich in de loop van de morgen uit over de fabriek van .Do Delta' te Middelburg en een woningbouwproject van ,De Delta' aan de Boulevard te Vlissingen. Vak bondsmensen echten het niet uilge sloten dat vandaag de staking zich ook over andere bouwbedrijven zou gaan uitbreiden, met name in de Sloe- haven. In de .Gouden Poortc' te Middelburg kwamen gisterenmiddag de stakers, ongeveer 60 van de 145 die bij het bedrijf in dienst zijn. Op deze bijeen komst, waarbij tegenwoordig waren da heer J. Hekhuis van de ANB en de heer N. van Kaan van St.-Joseph. sprak de heer B. Wink, districtsbe stuurder van de Algemene Nederland se Bond voor de Bouwnijverheid, de stakers toe. Hij zette in het kort uit een wat de vonk was geweest die de staking had doen ontbranden: Een paar werknemers hadden hun werk enige tijd verzuimd, dat had moei lijkheden gegeven bij de lirectie. er was met ontslag gedreigd, maar uil solidariteit had de gehele ploeg toen het werk neergelegd- .Natuurlijk was dit slechts de vonk die een hoogst brandbaar materiaal had doen ontvlammen'. De heer Wink legde verder uit hoe het elders be gonnen was met de stakingen. Achterstand weg .Neen' van dc zijde van de werkgevers, aldus de heer Wink. Er bleef toen niets anders over dan te pogen per bedrijf tot een akkoord :c komen met de werkgever. De heer Wink stelde met nadruk begrip te hebben voor het feit dat een uitke ring van 400 gulden voor kleine aan nemers zeer moeilijk zou zijn, .ndien die stijging van de personeelskosten niet mag worden doorberekend in de bouwkosten. Vandaar evenwel ook de wenselijkheid van een centraal akkoord. Toen evenwel besloten was te pogen per bedrijf tot een akkoord te ko men probeerde men ook met ,De Del ta-directie', tot overeenstemming te komen. Dat alles vond dinsdag plaats Een uitkering van 400 gulden (bru to) aan het metaal alleen zou de achterstand van de werknemers in de bouw-sector nog meer doen toe nemen, aldus de ANB-districtsbestuur der. en daarom was aan de werkge vers m de bouw gevraagd om even eens een uitkering van 400 gulden. Bij onderhandelingen tussen de bon den ein de werkgevers vorige week vrijdag, was men gestuit op een bot- Kans Km? Van de kant van de directie werd toegezegd dat woensdag of uiterlijk donderdag schriftelijk het standpunt van de directie zou worden uiteenge zet. Woensdag liet de directie echter op alle bouwterreinen van ,De Delta' mondeling rondzeggen dat het ant woord op het verzoek om 400 gulden .Neen' was. De vakbonden kwamen donderdag informeren, en hoorden wat men reeds wist: ,Neen'. Niet lang daarna was de stak.ng een feit. Bedrijfsleider I- J. Tevel verklaart in een toelichting op het directie- standpunt het kinderachtig te vin den dat men gevallen is over ein mondelinge in plaats van een schrif telijke verklaring van de directie. Hij zegt wel van mening te zijn dal liet bedrag van 400 gulden er uitein delijk wel zal komen, maar dat de directie zich van de andere kant niet verplicht voelt om tot een dergelijke uitkering over te gaan zolang er nog geen centrale regeling over deze kwestie is getroffen. Overigens kwalificeert hij de sta king als bijzonder netjes verlopen, alles ging volgons de regels, men poogde niet op andere werken te infiltreren. Er waren geen hand tastelijkheden, wel deed men met woorden wat men kom om dc werklustigen te bewegen zich bij de «taking aan te sluiten. Centrale regeling De vergadering in ,I)e Gouden Poor tc' besloot, onder leiding van dis- trlctsbenUiurder Wink ook vandaag vrijdag, te staken. Maandag en dins dag zal men neer aan het werk gaan om de- werkgever een kans te geven zijn standpunt te wijzigen. .Moclit dan zou men woensdag opnieuw het werk plat leggen en bijeen komen in ,De Gouden Poorte' om de verder te volgen taktiek te bespreken. De vakbondsbestuurders tenslottet spreken met nadruk uit da.t zij het zouden betreuren als met name de woningbouw lang zou moeten stillig gen. Zij zijn evenwel van mening dat de werkgevers in de bouw verantwoor delijk zijn voor wat is gebeurd, door dat niet werd gehandeld in overeen stemming met de richtlijnen van de Stichting van de Arbeid, zo zegt men. Bij het uitbreken van dc staking was ook een vertegenwoordiger van christelijke bouwnijverheldsbond aan wezig. Er is nu een comité gevormd waarin (behalve genoemde vakbondsbestuur ders) van zowel het bouwterrein van .De Delta' in Middelburg-Zuid. als van dat aan de Boulevard te Vlissin gen elk twee vertegenwoordigers zitting hebben. ADVERTENTIE In geval van storing is voor de abonnees op onze servicedlenst dit weekend beschikbaar: de heer B. C. Neve. Dorus Kijkers straat 12, Middelburg. Telefoon 01180-5025. VERWACHT... Zonnige perioden en slechts hier en daar een bui. Matige tot vry krachtige, aan de kust aanvankelijk nog krachtige wind. Dezelfde temperaturen als donder dag of Iets hogere. ZON EN MAAN 12 september Zon op 06 09 onder 19.03 Maan op 17.5» onder 01.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2