Anke Rijnders naar nieuw Nederlands record 200 m S0UBURGSE CLUB WORDT ZEEUWS ZWEMKAMPI0EN Zeeuws-Vlamingen haalden hoogste graad in het jiu jitsu: de zesde ZATERDAG DAMSTRIJD ZEELAND-DORDRECHT VIANEN WON RIT CRUIJFF HERSTELD 15 TON VAN KLOOSTER BLEEF VER ACHTER OP DE 1500 METER Debacle Favoriet Dieptepunt Priem gedubbeld in Roosendaal Clay eind oktober tegen Jerry Quarry AV-JUNI0REN KAMPIOEN WEST-II JAARVERGADERING AFDELING ZEELAND TAFELTENNISBOND Harry Jansen 2e in ronde van het Noorden VERSLAGENHEID IN ARGENTINIË Zeeuwse renners in België Zaterdagmiddag slotwedstrijden in Vlissingen H i m i VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1970 MÖTlftCfXtl IüüWJ! COURANT BARCELONA (GPD) De mentale dreun was uitstekend verwerkt. Natuurlijk waren er weer de gebruikelijke wedstrijdzenuwen, maar de angst, dat de krachtexplosie opnieuw niet toereikend zou zijn, was in slechts twee dagen volledig overwonnen. Zo op het oog niets bij zonders, is men geneigd te zeggen. In de harde wereld van de sport gebeurt dat bijna dagelijks. Zeker, maar als het gaat om een meisje van veertien jaar wordt het wél bijzonder. En daarom was de vreug de van Anke Rijnders over haar nieuwe Nederlandse recordtijd op de 200 meter vrije slag (2.13,0) zo begrijpelijk. Of ze het niet jammer vond, dat ze slechts 0,2 sec. de bronzen medaille had gemist? Jam mer? Natuurlijk niet. Daar had ik ook helemaal niet op gerekend. Het is al meegenomen dat ik vierde ben geworden'. Er is geen speld tussen te krijgen. Dins dagavond, in de met hooggespannen verwachtingen tegemoet geziene eind strijd op de 400 meter vrije slag be leefde het Amersfoortse meisje een soort nachtmerrie. Ze was duidelijk aangeslagen door de tegenvallende prestatie: zesde in 4.41,2. Haar trainer Wout Gerritse: ,We hadden verwacht dat ze sneller zou gaan en het was een ferme tik voor haar Loen dat niet was gelukt'. Anke had zich in de series van de 200 meter, woensdagmorgen, al goed hersteld. Zij heroverde het nationale record op Yvonne van Kuilenburg met 2.13,6 en stapte als derde de finale in. Niemand zag in haar echter een seri euze kandidate voor het brons. Trai ningsadviseur Jo Schreurs: ,We hadden op een vijfde of zesde plaats gerekend'. Anke liet gisteravond echter sterren met internationale faam als Claude Mandonnaud Frankrjjk) en de Itali aanse Novella Galligaris achter zich en kwam precies uit op haar streeftijd: 2.13,0. Ook op de zesde dag van de Europese kampioenschappen is medailleverzwel- ger Oost-Duitsland weer succesvol ge weest. Een tussenbalans: op de tot nu toe 23 afgewerkte nummers haalden de Oostduitsers tien gouden, twee zilveren en vier bronzen plakken! De 16-jarige Gabriëlle YV'etzko verbeterde op de 200 meter vrye slag haar eigen Europees record met 0,7 sec. en bracht het op 2.08,2. Een prestatie, die «le aanwezige Amerikaanse coaches met rood zullen omlijnen in hun kladboekjes. Het is overigens niet do eerste keer, dat zy de .gevaarlijke' kleur deze week gebrui ken. Het zal ook niet de laatste keer zijn. Er werden nóg twee Europese re cords verbeterd. De Hongaanrse rug- slagzweinster Andrea Gyarniaty zorgde er voor dat de jubelstemming in het Britse kamp, die gisteren was ontstaan nadat Wendy Burell het record van de Hongaarse had overgenomen (2.26,2) compleet verdween. Andrea greep het record op overtuigende wijze terug: 2.25.5. Het werd voor de Britten een debacle toen Wendy Burell zelfs niet in staat bleek het 'brons voor haar op te eisen. Rusland verbeterde de beste Europese tyd op de 4 x 100 meter vrije slag esta fette heren, dat met 3.34,0 al in eigen beheer was, De Russische ploeg, waarin ook Nikolai Pankin zwom, die nog geen kwartier daarvoor op de 200 meter schoolslag zilver had gewonnen, finish te vóór West-Duitsland in 2.32,3. land bij elke wedstrijd een hoofdrol vertolken, hij is beslist nog niet rijp om op het internationale zwemtoneel te worden ingezet. Destijds was hij ge selecteerd op de 1500 meter met de goede tjjd van iets meer dan 16.56,0, ruim onder de limiet van 17.15,0. Maar dat was bedriegelijk, omdat hij die prestatie op een 25 meter-baan had ge leverd. Hoe bedriegelijk bleek eigenlijk al in Leeuwarden bij de nationale kam pioenschappen toen hij op een 50 meter- baan 17.46,3 maakte. Gezien het feit, dat hij kort voor de kampioenschappen ziek was geweest en ook omdat hij zijn persoonlijke records op alle andere af standen in Leeuwarden verbeterd had, werd de Naarden-zwemmer tóch uitge zonden. Ten onrechte bleek nu. Hij was in het gezelschap van zwemmers als de Spanjaard Esteva (16.48.7), de West duitser Fassnaeht (17.00.2) en de jonge Europese recordhouder Werner Lampe, eveneens uit West-Duitsland (17.15,8) met zijn 17.38,8 eigenlijk nog niet eens een figurant. ,Ik had wel verwacht sneller te gaan, maar een plaats in de finale zat er niet in', zei Ton van Klooster, die dan nog enige troost mag putten uit de verbetering van zijn per soonlijke beste tijd met 2,4 sec. ,Ton was afgegaan op een schema van 1.09,0, maar daar zat hij al snel ver boven', vertelde de duidelijk teleurgestelde bondsadviseur Jo Schreurs. Opvallend bij de series op de 1500 meter was de zeer matige tijd van Werner Lampe (17.15,8), ver bóven zijn Euro pees record van 16.23,9. Algemeen wordt aangenomen, dat hij zich voor de eindstrijd heeft gespaard. Vanavond (vrijdag) geldt Werner, die pas dins dag in Barcelona arriveerde omdat hij ter verhoging van het aantal rode bloedlichaampjes na de Westduitse kampioenschappen in de Zwitserse ber gen is gaan trainen, daarom toch als de £rote favoriet. en tweede teleurstelling beleefden de Nederlanders in de serie 4 x 100 meter vrije slag estafette dames. De ploeg leiding had in plaats van Anke Rijn ders, die 's avonds in de finale 200 meter vrije slag moest uitkomen, Frasquita Het moest een keer komen. In deze voor zwemmend-Nederland vrij gunsti ge week kon een dieptepunt niet uit blijven. Gistermorgen was het dan zo ver. En het ergste is, dat het had kun nen worden voorkomen. Ton van Kloos ter mag dan een bijzonder talentvolle zwemmer zijn, hij mag dan in Neder- NEURENBREG: De bekende Duitse voetballer Uwe Seelcr heeft zijn tin ternationale) voetbalschoenen aan de wilgen gehangen: woensdagavond speelde hij zijn laatste interland tegen Hongarije, waarbij hij met zijn ploeg genoten met 3-1 won. Seeler ont ving het lcruis van verdienste en is voor zijn leven ere.aanvoerder gewor den. Na de strijd was er een huldi ging met bloemen en een rondgang op op de schouders. ROOSENDAAL De Amsterdammer Ben Jurriaans heeft gisteren een wie lerwedstrijd voor amateurs in Roosen daal gewonnen. Hij won de sprint van een kopgroep van acht man. Op vallend was dat tot de gednbbelde renners die uit de strijd werden ge nomen Kees Priem en Kees Koeken behoorden. De uitslag luidt: 1 Ben Jurriaans, j Amsterdam, 100 km in 2.40.56; 2 Wim I Prinsen, Hank; 3 W. Smeek ens, Gil-! ze; 4 Kees van Bostelen, Halsteren;! 5 Kas Fiktoprie, Bergen op Zoom; 6 i Ton Damen, UI venhout; 7 Adrie vani Opdorp, Hoogerheide; 8 Dirk Aard-, oom, Hulst. Op 1 ronde: 9 Piet de Jonge, Til burg; 10 Kees van Dongen, Oud-Gas tel. Peiter Remljn uit Goeis werd 18e. De race voor adspiranten werd ge wonnen door Gerard Firard uilt Breda (35 km in 1.00.46). Adrie Biddeloo uit Graauw werd 7e en Bennie Scheers uit Middelburg 10e. Smits ingezet. Dat kostte de Nederlan ders een plaats m de finale. De tijden; Sla Telkamp 1.03,9, Yvonne van Kui lenburg 1.02,2, Cora Schouten 1.02,8 en Frasquita Smits 1.04,3. Totaal: 4.13,2. Italië plaatste zich met 4.13,0 als laat ste in de eindstrijd. Nico van Dam had geen spijt van zijn beslissing Anke Rijn ders niet te laten zwemmen. .Moeten we voor een uitzichtloze finaleplaats van de estafetteploeg de kans van Anke Rijnders op een goede tijd in gevaar brengen. Ik dacht het niet. Maar mis schien hadden we als we Linda de Boer hadden laten zwemmen het net wél gered. Het is jammer, maar er is niets meer aan te doen". NEW YORK (ANP) Cassius Clay, de voormalige wereldkampioen boksen In het zwaargewicht maar die zijn ti tel verloor ln 1967 na een veroordeling wegens dienstweigering, zal op 26 ok- ober in Atlanta (Georgia) uikomen tegen Jerry Quarry. Quarry staat in ,Rmg Magazine' genoteerd als uitda- fer van de huidige wereldkampioen oe Frazier. GOES Als zaterdagmiddag aan staande om ongeveer 1 uur aan vijf enveertig borden de klokken in wer king worden gesteld en de eerste zet ten worden gedaan, is de massa-kamp Zeeland - Dordrecht weer van start. Plaats van handeling, de kantine van de AKF in Goes. Zeeland zal tegen het distriet Dordrecht van de KNDB enigszins verzwakt in het strijdperk treden, omdat de spelers van Goes niet beschikbaar zijn. Zij spelen namelijk op dezelfde dag een wedstrijd voor de nationale hoofdklas, tegen Papen- drecht. Hoewel de spelers van het district Dordrecht ook niet kunnen beschikken over Papendrecht.spelers, kan hier nauwelijks van verzwakking gesproken worden, omdat de top daar breder is dan in Zeeland. delijke nederlaag tegemoet gaat. De eerste-klasspelers maken een kans. Hierbij is dan nitgegaan van de ge dachte, dat Dordt zo sterk mogelijk zal optreden. De Zeeuwen komen vermoedelijk ln de volgende opstelling uit: Hoofdklas: 1 J. Blom; 2 Jac. Blaas; 3 A. v. d. Scrraaf; 4 M. F. 3e Jonge; 5 C. van Rijswijk; 6 Iz. op'tHof; 7 v. d. Kree- ke;" 8 A. Willemse; 9 D. Davidse; 10 E. A. Schuitema; 11 De Vlieger; 12 Kievit; 13 C. de Blaey; 14 A. Kryger 15 J. Boon jr. Eerste klas; 1 IV. Heijdra; 2 A. de Buck; 3 J. de Wild; 4 J. Baaijens; 5 Saarland; 6 A. Francke (L); 7 W. Koppejan; 8 Adriaanse; 9 A. Frameke (A); 10 Ver- doolaege; 11 J. Lodder; 12 J. Dekker; 13 F. Brasser; 14 M. Boonc; 15 J. Strooband jsr. JEUGD 1 J. Rotte; 2 P. Baaijens; 3 J. Franc ke; 4 P. Francke; 5 M. Boogert; 6 J. Veerhoek; 7 W. Neels; 8 R. Nijsse; 9 J. Flikweert; 10 J. A. Verton; 11 J. Quaak; 12 K. Polderman; 13 A. Vroegindeweij; 14 Nog niet bekend: 15 nog niet bekend. Voor hoofd- en eerste klas beschikt men over de reserves A. v. d. Slnijs, Korstanje, W. Lievense. en J. Honmes. De namen der jeugdspelers staan nog niet in de juiste volgorde. De defini tieve opstelling maakt men pas kort voor de wedstrijd bekend. Het belooft in de kantine van de Apparaten- en Ketelfabriek aan de Houtkade te Goes een bijzonder plezierige en gezellige dammiddag te worden. RIJSSEL (ANP) De tweede etap pe van de Ronde van het Noorden voor beroepsronners, is donderdag ge wonnen door de Nederlander Gerard Vianen. De etappe ging van Calais naar Rijssel over een afstand van 187 kilometer, Vianen won de sprint van een kopgroep die uit zes man be stond. De Belg Hooyberglies. die tweede werd, kwam ln liet bezit van de leiderstrui. De uitslag van de 2e etappe is; 1 Vianen (Ned) 187 km in 5 uur 16 min en 57 sec in dezelfde tijd; 2 Hooyberghs (Belg); 3 Berckmans (Belg); 4 Hautsebaut (Belg); 5 Tschan (WDld); 6 Evers (Belg). Op 2 minuten en seconden onder andere de Nederlanders9 Krekels; 10 Steevens, 14 Benjamins, 16 Harry Jansen, 19 Rentmeester. AMSTERDAM (ANP) Ajax' fa meuze spitsspeler Johan Cruyff is don derdagochtend door de sportarts Ro- link gekeurd en hersteld bevonden van een blessure, die hem enkele weken heeft belet te spelen. Zaterdag zal Ajax dus weer voltallig kunnen aan treden voor de derby tegen DWS. GOES Een junïorenplueg van de atletiekvereniging A V'56 uit Goes heeft het kampioenschap voor D-jon- gens behaald in het district west II (Zuid-Holland en Zeeland) van de KNAU. Met een puntentotaal van 5321 wonnen zy zaterdagmiddag te Delft de twee de wedstrijd in deze competitie voor Haag '68 uit Den Haag met 4826 pun ten en Sliedrecht Sport met 4601 pun ten op de derde plaats. De Goese junioren behaalden over twee wedstrijden in totaal 10.436 punten en het Itampioensehap voor Sliedrecht Sport met 9647 punten en Haag '68 niet 8907 punten. Onno Sturm van AV '56 won de 60 meter met 8.3 sec. en bleef hiermede 0.3 sec. voor op zijn naaste concurrent A. Hardebol van Parthenon uit Dor drecht die 8.6 sec. nodig had voor deze afstand. De tweede Goesenaar, Rudi Vermeulen kwam tot een tijd van 8.9 sec. Op het hoogspringen moest Paul Snel van AV '56 de eerste plaats delen met B. de Leyster van Haag '68. Beiden kwamen tot een hoogte van 1.30 m. Het kogelstoten leverde een tweede en derde plaats op voor Onno Sturm met 9.39 m. en Piet Paauwe niet 9.14 m. De estafette 4x60 meter werd met rui me voorsprong gewonnen door AV '56 met de tijd van 34.8 sec. voor Slie drecht Sport met 35.2 sec. AV 5'6 heeft dit jaar bijzonder succes vol deelgenomen in de verschillende competities. De herenploeg heeft in de derde klas de finale bereikt welke de jongens-juniorenploeg maakt een meisjes-juniorenploeg eveneens zeer goede kans kampioene te worden. Za terdag aanstaande komen zij ln de laatste competitiewedstrijd uit te Rijs wijk. .MIDDELBURG In de gezellige en riante personeelskantine van de fa Croon te Middelburg hield de afdeling Zeeland der Nederlandse Tafeltennis- bond de afgelopen week haar jaarver gadering, hierbij tevens de actieve start inluidend van net komende speelsei zoen. Het merendeel der Zeeuwse tafelten nisverenigingen had een afvaardiging gezonden om de omvangrijke agenda af te werken. Langdurig werd gedis cussieerd over de opgestelde begroting voor het seizoen 1970-1971 hetgeen mede ten grondslag lag aan de ge. riinge contributieverhoging, welke het afdelingsbestuur noodzakelijk achtte om op verantwoorde wijze op de goede in geslagen weg voort te gaan. De na druk werd hierbij gelegd op de belang rijke groep jeugd, welke categorie nog steeds in omvang toeneemt en waarvoor zo mogelijk opnieuw een af- deiingstraining zal worden gegeven. Na de gebruikelijke prijsuitreiking der kampioensmedaüles aan de winnaars in de diverse klassen van het afgelo pen seizoen, kwam de verkiezing van nieuwe afdelingsbestuursleden aan de orde. Door het aftreden van voorzit ter uur W. Mes was een vakature ont staan waarvoor de heer A. de Jong (Middelburg-Zuid) zich beschikbaar stelde en waarbij hij met algemene stemmen werd benoemd. Tevens werd de uitbreiding met twee leden van het afdelingsbestuur aan de orde gesteld waarvoor uiteindelijk de heren Ch. Landré (Middelburg-Zuid) en H. Rid- derikhoff ('t-Zand), de laatste voor een jaar, werden gekozen. De suggestie van bestuurszijde tot in stelling van een bescheiden dam esc om. petitie naast de huidige competitie- klassen vormde aanleiding tot een bre de duscussie. Een en ander zal nu na der worden onderzocht op de moge lijkheden hiervan. Gezien de geringe groep dames welke momenteel actief aan de competitie deelneemt, verdient het allerwege aanlieveling het aantrek ken van nieuwe damesleden in de di verse verenigingen te bevorderen. Bij de opgaven der teams voor hel aanstaande seizoen bleek bij de senio ren het aantal ten opzichte van vorig jaar stabiel terwijl de juniorenklasse wederom een verheugende stijging te zien gaf van 13 naar 20 teams. Een aanwas derhalve van 50 procent. Nadat de scheidende voorzitter mr Mes met enkele waarderende woorden en onder aanbieding van een geschenk werd .uitgeluid', sloot deze voor de laatste maal in zijn functie de verga dering, waarbij hij nog even terugblik te op zijn voorbije voorzittersperiode en bovendien enkele waardevolle ad viezen toespeelde aan het afdelingsbe stuur. CALAIS (ANP) In de eerste etap pe van de Ronde van het Noorden, van Koubaix naar Calais, een afstand van 191 km. is de Nederlander Harry Jan sen woensdag als tweede geëindigd, de etappe werd een overwinning voor de Belg Roger Jochems, die een tijd no teerde van 4 uur 50 min. en 34sec Jan sen arriveerde twee seconden later. 1. Roger Jochems (Belg) 4.50.34 2. Harry Jansen (Ned) 4.50.36 3. Davai- ne (Fr) zt, 4. Harry Steevens (Ne derland) zt, 5. Eef Dolman (Neder land 4.50 49, 6. Verbeek (Belg) zt. 10. Henk Benjamins (Ned) zelfde tijd. BUENOS AIRES (ANP) Er heerst grote verslagenheid ln Argentinië na net verlies van Estudiantes de la Plata woensdagavond In Rotterdam tegen Fe (je noord (0-1). Over het algemeen had men zeker gerekend op een onbe slist, en daarmee op een derde wed strijd ln Madrid voor een .aanverwant* publiek. Men was veelal de mening toegedaan dat de kwaliteit van bet vertoonde voetbal laag was en dat niet de beste teams van Europa en Zuid- Amerika tegenover elkaar stonden. Te Sint-Gilles Waas (B) werd een wielerwedstrijd voor amateurs verre den. Aan deze wedstrijd, die over 101 km werd gehouden, namen 36 renners deel. Roomy de Bisschop uit Sint-Jan- steen gign als eerste door de finish in een tijd van 2 uur en 54 minuten. Zaterdag jongst leden werd te St- GllMs-Waas (B) een amieurwedstrijd over 110 km gehouden. Ronny de Bisschop uit St-Junsteen werd in deze wedstrijd tweede achter de winnaar André Peisman. Aan deze wedstrijd namen 44 amateurs deel. Te Eke (E) werd zaterdag jongst leden een wielerwedstrijd voor ama teurs verreden. De afstand bedroeg 112 km. De Nederlanders Cees Pnem en Fedor den Hertog klaaseerden zich in de sterk bezette wedstrijd respec tievelijk als 4de en 10de. Aan de wed strijd namen 28 deelnemers deel. Zondag werd te Destelberge B) een wielerwedstrijd voor profs over 145 km gehouden. Aam de wedstrijd werd door 47 renners deelgenomen. Theo Verschueren uit St-Jansfceen ein digde als 25ste. Wmmaar werd F. Kerremans ln de tijd van 3 uur en 24 minuten. VLISSINGEN Zaterdagmid dag zal in het zwembad te Vlis- singen worden beslist welke zwemvereniging zich dit jaar Kampioen van Zeeland' kan noe men. Er vinden dan de laat ste kortebaan-zwemwedstrijden plaats. In het klassement voor dit kampioenschap staat het Souburgse SZV ruim bovenaan gevolgd door de Zeehond uit Vlis singen dat 64 punten voorsprong heeft op de Schelde uit Terneu- TERNEUZEN Vrijdag 18 septem ber zullen twee Terneuzense sport mensen hun diploma ontvangen voor de prestaties die zij eerder dit jaar hebben geleverd. F- Buijze uit Zaam- slag en H. Schuit uit Terneuzen zijn er dit jaar te Maastricht in geslaagd de hoogste graad in jiu jitsu te beha len, Zij slaagden voor de zesde graad. Drs R. C. E. Barbé, wethouder van on derwijs en sportzaken zal het diploma uitreiken aan F. Buijze terwijl H. Schuit het ontvangt uit handen van de korpschef van de Terneuzense politie de heer E. Hubregtsen. Het blijft een formidabele prestatie om dit te bereiken, temeer als men in acht meemt dat er dit jaar slechts eenvierde van de kandidaten is ge slaagd. Behalve een succes voor deze sportmensen is het ook een verdienste van hum leraar, de bekende Axelse sportschool houder Staf de Moor- Naast die jiu jitsu-sport beoefenen bel den nog met succes het judo. H. Schuit bezit hierin de zwarte band, terwijl F. Buijze dit jaar zijn bruine hoopt te halen. F. Buijze en H. Schuit gaan ongeveer al een jaar of zeven op les bij Staf de Moor. In het begin is er altijd belangstelling genoeg, maar als de derde graad in zicht komt stap pen de meeste al over naar judo. Volgens H. Schuit is hot ontbreken van het wedstrijdelement wel een fac tor. .Maar het ergste is volgens hem ile hardheid. ,Kijk,' zegt hij, ,hoe ho ger je komt hoe harder het wordt. Bij de eerste graden gaat het alle maal wel- Maar jiu jitsu is een zelf- verdedigingssport. Je moet je uit de greep van een tegenstander kunnen onttrekken en hoe hoger je komt hoe zwaarder de eisen worden dat is lo gisch. Ik heb toevallig van de week mijn papieren eens zitten nakijken, .naar ik heb nu al meer dan 300 tech nieken om te ontkomen opstaan. Bij judo kun je mekaar af en toe nog eens lekker vast pakken, je kan eens echt een lekker robbertje knokken, muar dat kan je bij jiu jitsu niet. Dat is dnn ook de reden dat vele overstap pen naar judo. Maar de mensen moe ten niet denken dat het zomaar is ko men aanwaaien. Buijze en ik hebben er veel voor moeten doen, we waren tenslotte op elkaar aangewezen. Mijn diensten bij de politie waren wel eens aanleiding om zonder eten maar te gaan trainen. Het laatste jaar train den we iedere dag een p. r uur.' De rustige Buijze luistert voldaan naar de spraakwaterval van de Ter neuzense politieagent en vult soms even aan als Schuit even stilvalt, toch merk je dat beide mensen bezeten zijn van hun sport. Want wie denkt dat ze nu het hoogste hebben bereikt, wat kalmer gaan doen komt wel be drogen uit. Beide judoka's preferen het leerplan van Anton Geesink boven het verou derde systeem. ,Het leei-plan Geesink is gewoon een vereenvoudiging van het judo. Je gaat gemakkelijker van de ene worp over in de andere. Kijk zoiets willen we nou ook gaan doen in het jiu jitsu. Gewoon proberen iels nieuws of veel eenvoudigers te vinden. Gewoon de technieken perfectioneren, daarom 13 die zesde graad pas het be gin in plaats van het einde.' Beiden geven natuurlijk ook les in het jiu jit su op de sportschool van Staf de Moor. F. Buijze doet dat in Zaam- slag en H. Schuit in Terneuzen. Beide sportmensen kunnen in de jiu jitsu nu nog doorgaan voor leraar maar daar zien beiden geen brood in. Dan moet je plannen hebben om zelf een sportschool te beginnen en dat is in Zeeuwsch-Vlaanderen nog niet haal baar en dan zouden ze hun leermees ter concurrentie aan moeten doen en daar denken ze in de versta verte niet aan. n Buijze (links/ en Schuit, die de hoog- to PZC). sle graad in het jiu jitsu haalden. (Po zen. Vooral de strijd om de 2e en Se plaats zal bijzonder spannend worden daar de Schelde met een sterke zwemploeg naar Vlissingen komt. Uiteraard zal de Zeehondploeg zich tot het uiterste verdedigen om deze tweede plaats vast te houden. Het zou een prachtig resultaat zijn als beide clubs uit Groot-Vlissingen namelijk SZV en de Zeehand als le en 2e uit de strijd zouden komen. De harde trai. ning die de leden van beide verenigin gen gezamenlijk in de nieuwe zwem inrichting te Vlissingen hebben onder gaan heeft dan beslist zijn vruchten afgeworpen. Gezien de goede zwemconditie, die praktisch alle deelnemers op de lan- gebaanwedstrijden hebben opgelw>uwd kunnen er goede prestaties worden verwacht. Zo krijgt Sjaak van der Hooft van de Schèlde uit Terneuzen zijn laatste kans het Zeeuws record op de 100 meter vrije slag heren te verbeteren. En dit zal moeten gebeu ren op het allereerste nummer van de middag. De 8 beste sprinters van Zee land zullen in één serie worden on. dergebracht. Ze zullen elkaar opja gen naar beslist goede tijden. slag heren. Ook hier heeft Van der Hooft de beste kansen op een over winning. Ook Tonnie Veerman Schel de) krijgt een laatste kans op de 100 meiter rugslag om zijn Zeeuws record te verbeteren. Beslist even spannend als de 100 me ter vrije slag heren zal het laatste zwem nummer van het programma zijn namelijk de 100 meter vrije slag meis jes onder de 16 jaar. Momenteel telt Zeeland een achttal meisjes dat de 100 meter kan zwemmen in de tijd rond de 1.20. Wie dit nummer gaat winnen ;s met te voorspellen doch Anita Bracke (Zeehond). Els Wolff (SZV), Joke de Wilde Gauze iIneke Meeusen (Zeehond) en Els van Ta- tenhoven (Braakman) zijn stuk voor stuk favoriet. Op de 200 meter schoolslag dames zal Marlies Vercruijsse (Braakman) zich niet laten verrassen. Maar het Zee hond-meisje Anita Bracke zal beslist revanche willen nemen voor haar ne derlagen ln de Ronde van Sas en de Kanaal-race. Martha Wolff (SZV) zal ongetwijfeld proberen haar Zeeuws record op de 400 meter vrije slag weer wat scherper te stellen of het zover zal komen zal afhangen van de te genstand die Truus van de Linde ongetwijfeld proneren haar Zeeuws (Schelde) haar zal kunnen bieden. De SZV-meisjes Els Wolff en Marja Jakobsen hebben de beste kansen voor de overwinning op de 100 meter ruofslae voor meisjes onder de 14 jaar. Zij zullen echter veel tegenstand kun nen verwachten van de Zeeuwse kampioene op dit nummer Ineke Meeusen van de Zeehond en het Braakman-meisjes Els van Tatenho- ven. Verder staan nog een aantal jeugd- nummers en estafettes op het pro gramma waardoor de wedstrijden "een bijzonder enerverend verloop zullen hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 15