Belgen beperken lozing van afval op de Westerschelde Minder werkloosheid in gebied Oostburg Hulst Unicef-actie van start Havenschap Vlissingen' passeerde eerste kamer Honderd man bij Dow-Ter neuzen in sit-down-staking voor ,de f400.-' lekker lui aw Treffer Aanklacht wegens schietpartij op vuilnisbelt bij Vlissingen ALMANAK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NIEUWE BEDRIJVEN KRIJGEN VERBOD (Vam een onzer redacteuren) DEN HAAG De Belgen hebben Nederland toegezegd dat zij zullen streven naar een vermindering van de ver vuiling van het oostelijk deel van de Westerschelde. De belofte is gedaan bij de on derhandelingen tussen beide landen over de aanleg van het Baalhoekkanaal, dat de linker Scheldeoever van Ant werpen (bestemd voor indu strie) moet verbinden met de Westerschelde via Zeeuwsch- Vlaanderen. De maatregelen, die de Bel gen nu hebben aangekondigd zijn: 1 aan industrieën, die afval water op de Schelde lozen, zullen voorwaarden wor den gesteld; 2 bij Antwerpen zullen zui veringsinstallaties worden gebouwd; 3 nieuwe bedrijven die zich aan het Baalhoekkanaal op Belgisch grondgebied zullen vestigen, mogen niet lozen op de Wester schelde. Minister Bakker (verkeer en wa terstaat) deed dinsdagmiddag: in ie eerste kamer deze mededelin gen in antwoord op een aantal vra gen van drs. Y. P. W. van dei Werff (wd) bij de behandeling van het wetsontwerp havenschap Vlissingen. Deze wilde namelijk graag weten hoe de regering denkt over een lozingsverbod van ongezuiverd water op open zee- Bovendien signaleerde hij een scheef getrokken concurrentiever houding tussen Nederlandse en Belgische bedrijven, die hun afval water lozen via de Westerschelde en waarvan de eerste catagorie mogelijk aan hoge kosten voor al lerlei voorzieningen zou worden geboden terwijl de tweede groep, op hetzelfde water lozend, die kos ten niet zou hoeven te maken. De heer Van der Werff vroeg zich verder af of met strenge beper kingen moeten worden "opgelegd aan de lozfflg van ongezuiverd wa ter op de Westerschelde: H(j had daarbij ook het oog op de afval waterleiding die van westelijk Bra bant naar de Westerschelde wordt aangelegd. Minister Bakker ant woordde dat de Brabantse leiding slechts een beperkt beroep zal doen op het zelfreinigend vermo gen van de Westerschelde. .Wij zijn geen voorstanders van lozing van afvalwater op de Wes terschelde', aldus de minister, .maar liet kan verantwoord zijn om van liet zelfreinigend vermo gen van deze zeearm gebruik te maken'. Overigens verzekerde de bewinsman de eerste kamer dat de regering .met veel zorg zal blij ven letten op de kwaliteit van het water van de Westerschelde'. schikt ingeschrevenen bij de verschillen de arbeidsbureaus intussen verder te ruggebracht. Via medische keuringen enz worden degenen, die niet meer als wer kelijk bemiddelbaar kunnen worden be schouwd, aan de zorg van andere in stanties overgedragen. Een dergelijke doorlichting heeft korte lings ook plaatsgevonden in het rayon Oostburg. Naar rayon gerekend is voor al in het gebied van Goes het aantal werklozen gediald, namelijk van 206 per eind juli naar 189 per eind augustus. Dat was voor een niet gering deel te danken aan het op gang komen van de mossel visserij. Deze zelfde visserij ging van de werkloosheid. Nu en dan optredende stagnaties in de aanvoeren leiden hier en daar tot ontslagen, al dus deelt het districtsbureau mee. Per beroepsgroep was in de afgelopen maand ook een vermindering merkbaar in de groep losse arbeiders." vooral als gevolg van meer vraag naar personeel in de conserveindustrie en op veilin gen. Spanning VOORAL WERK IN WONING- EN INDUSTRIEBOUW MIDDELBURG West-Zsch- Vlaanderen, dat .vanouds' met een tamelijk hoog werkloosheids gemiddelde heeft te kampen, pro fiteert in toenemende mate van de ruime werkgelegenheid in an dere delen van de provincie, voor al de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone. Eind augustus stonden bij het kan toor Oostburg nog goed negentig mannen als werkzoekenden inge schreven. Dat is twee procent van de totale mannelijke beroepsbe volking in dit gebied. Vorig jaar augustus waren dat er nog bijna 140 of ruim drie procent. In de ja ren daarvoor waren deze aantallen dikwijls nog hoger. Eenzelfde verschijnsel doet zich trou wens voor in Oost-Zeeuwsch-Vlaandcren, waar het totaal aantal geregistreerde mannelijke werklozen vergeleken met vorig jaar met ruim vijftig daalde tot negentig. Vanuit West zowel als Oost-Zeeuwscli "V laanderen vindt men In het gebied van Terneuzen vooral werk in woning- en industriebouw. In mindere mate gaat het hier echter ook dat gold dan vooral voor de jeugd om een regelma tig dienstverband bij op de eerste plaat-j natuurlijk de nieuwe chemische in trieën. .Als het wat de werkgelegenheid treft goed gaat, m de kanaalzone dan gaat het ook goed tol Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderan', aldus de conclu sie die men op het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Middelburg aan deze cijfers verbindt. Men wijst er in dit verband ook op, dat in beide gebie den zelf in feite te weinig aktiviteiten worden ontplooid om daar een ruimere werkgelegenheid te verzekeren. Op het districtsbureau waarschuwt men er ver der voor dat het gaat hier tenslotte nog om typische landbouwgebieden in de komende winter zowel op het kan toor Oostburg als Huist weer op een 6,.„ aanmerkelijke toename van het aantal schieting op kinderen van het woonwa- ïngeschrevenen moet worden gerekend K(,nkamp> foe in de nabijheid van de Vlissingse vuilnisbelt rond Jiepen. Bij OUnSn^londerzoek bleek dat een van de kin- Het districtsbureau noemt de ah i enigermate gedaald, met name m groep jeugd (jonger dan 19 jaar). Zoals uit het laatste al kan worden opgemaakt is de oorzaak daarvan in hoofdzaak de inschakeling van jeugdi- schoolverlaters. Plaatsing van jeug- J personeel, zo van de schoolbanken, was verder ook merkbaar in de sector kantoorpersoneel. Toch overtrof ook hier de vraag (113) weer in belangrijke mate het aanbod (29). Ofschoon het aanbod al uitermate ge ring was, is in de voorbije maand ook hot aantal bouwvakkers en metaalbe werkers toch nog enigermate vermin derd. De cijfers geven duidelijk de span ning aan, die op de Zeeuwse arbeids markt in deze sectoren bestaan: Ter wijl het aantal ingescheven werkloze bouwvakkers in de groep woningbouw industriebouw, enz. per eind augustus zegge en schrijve twintig bedroeg wer den er op het zelfde moment niet minder dan ruim vierhonderd gevraagd. In de metaal is hel al niet anders: ingeschreven 36 (ruim tien minder dan een maand daarvoor) en gevraagd zelfs 861. In deze twee belangrijkste beroepsgroe pen is de vraag in augustus overigens VLISSINGEN Bil het bureau oos van de gemeentepolitie Vlissingen i dinsdag aangifte gedaan van een be- jemene situatie op de arbeidsmarkt m Zeeland, zowel voor mannelijke als arbeidskrach ten. ook op korte termijn gezien uiter mate gunstig. Veranderingen hierin wor den gedurende deze maand niet verwacht. Wel zal het aanbod wat toenemen als ge volg van het geleidelijk verminderen van de werkzaamheden in een aantal seizoen- bedrijven. Ook in de afgelopen maand is het totaal aantal als werkloos inge schreven mannelijke werknemers op nieuw teruggelopen, ondanks het feit, dat het aanbod al aan de lage kant was Dat bedraagt nu nog ongeveer 820 waar van nog meer dan de helft onder de categorie .minder geschikt' valt, zodat het normale aanbod nog slechts enke le honderden betreft. Via een .doorlich ting" wordt het aantal als minder ge- deren van de pachter van de vuilnisbelt, V. uit Middelburg. In het bezit war van een flobert-geweer. Of er op de kin deren geschoten is, werd niet duidelijk. V. heeft reeds meerdere malen geklaag*' er de woonwagenkampbewoners, di- ijzer en andere materialen ongevraagd van de vuilnisopslagplaats weghaalden. Tegen de 20-jarige zoon is proces ver baal wegens ongeoorloofd wapenbezit opgemaakt. Bieten Het langzamerhand tendnde lopen van het toeristenseizoen is ook te merken in de vraag naar horecapersoneel, dat in de afgelopen maand terugliep van 38 naar 28. terwijl het aantal als werkloos ingeschrevenen weer iets toenam. gevolg van de genoemde plaatsing- jeugdig personeel >n metaal en bouw liep de totale vraag in Zeeland in afgelopen maand iets terug en wel van 2176 naar 2150. Van de zijde van districtsbureau wijst men er overigens nog op, dat in ds sector wegenbouw, kanaalwerkcn (Schelde-Rijn-kanaal) enz. weer meer personeel wordt ge vraag dan op het eind van de vorige maand. Naar rayon gerekend is vooral in Sas van Gent sprake van e.en duidelijk toegenomen vraag naar mannelijk per soneel. Aangezien aan het eind van de maand de bietencampagne naar ver wacht weer op gang zal komen, zijn nu reeds door de suikerfabrieken aan vragen om personeel ingediend. Overi gens zal hier natuurlijk, evenals in v gaande jaren, ook weer Belgisch soneel uit het grensgebied worden geschakeld. Verreweg de grootst» behoefte aan i soneel bestaat in hut rayon Goes (616) gevolgd door Terneuzen (340) en Vlis singen (318). Do afname van de vraag, als gevolg van de plaatsing van de jeugdigen, was vooral merkbaar in Terneuzen. Middel burg en Vlissingen. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten heeft een lichte stijging op- dergaan. betgeen echter voor augustus als normaal kan worden beschouwd. Het totaal aantal als werkloos inge schreven vrouwen, rond de tweehon derd. verschil+ weinig van dat van vo rig jaar. De vraag vertoont hier onder invloed van de inschakeling van jeugdi gen een dalende Hin. d e vooral zicht baar wordt bij de beroepsgroepen win kelpersoneel en kantoorpersoneel. Kamerlid Goedhart stelt vragen over .Ambonezenrel' te Scheveningen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het tweede kamerlid F. J. Goedhart (DS 70) heeft de minister van justitie schriftelijk vragen gesteld over de rel die een aantal Ambonezen, hoofdzakelijk afkomstig uit Middelburg en Souburg zaterdag voor de poort van de Scheveningse strafgevangenis hebben veroorzaakt. Hij wil weten of de rel met medeweten en instemming van de minis ter plaatse is behandeld en afgewerkt. .Moet uit het optreden van de magistra tuur bij deze gelegenheid wellicht afge leid wórden dat het in ons land regel wordt, dat benden herrieschoppers zich door middel van wilde demonstraties toe gang tot gevangenissen kunnen ver schaffen', zo vraagt de heer Goedhart. MIDDELBURG Dinsdagmorgen Is de .jaarlijkse actie voor Unicef weer van start gegaan. Dat gebeur, de symbolisch door het te koop aan bieden van de Unicef-agenda aan me. vrouw C. van Aartsen-Stap, echtge. Zeelieden braken auto's open VLISSINGEN In de nacht van maan dag op dinsdag zijn door de gemeente politie Vlissingen twee zeelieden u t Guatamaüa van 19 en 20 jaar opgepakt, die uit een viertal auto's in de Aagje Dekenstraat en de Paul Krugerstraat in Vlissingen, goederen hadden getolen. De jonge matrozen opvarenden van een Deèns schip zijn nadat de aan de auto's toegebrachte schade was ver. goed en proces verbaal was opgemaakt, aan boord van hun schip teruggebracht. (ADVERTENTIE) lakens en slopen note van de commissaris van do ko ningin in Zeeland, door dames van het regionaal Cnlcef.comité, me vrouw A. W. VisserJHageman uit Middelburg en mevrouw VV. de Weerd-van der Est uit Vlissingen. De agenda bevat - dit jaar kleuren- reproaukties van een aantal muurte- kenmgen. die kinderen uit 50 lan. den maakten ter gelegenheid van de Olympische spelen in Mexico. Door het kopen van de Unicef .agenda of Unicef-kaarten steunt men, zoals men weet, het jeugdwerk van de Verenigde Naties. Door de alom ge stegen prijzen, vielen de agenda en Bekende oplichter in Den Haag gepakt VLISSINGEN De Haagse politie heeft maandag een jongeman aangehou den, die door 15 politie-instanties waaronder de politie te Vlissingen gezocht werd op verdenking van op lichting en vervalsing. De jongeman de 21-jarige J. T. H. zonder vaste woon- of verblijfplaats wordt er onder meer van verdacht in juni een inwoonster van Vlissingen voor een bedrag 4.000 lie hebben opgelicht. Materialen uit lege woningen in Vlissingen geroofd VLISSINGEN Bij de gemeentepoli tie Vlissingen is aangifte gedaan vanl diefstal van bouwmaterialen waar-| onder mengkranen, verf, behang en een bankschroef ter waarde van onge-i veer ƒ400. De materialen waren wég-I gehaald uiit bijna gereedgekomen wo-j ningen in de Verdilaan. De inbrekers hebben zich toegang tot de onbewoon de hizen verschaft door een ruit in te drukken. De politie heeft de zaak in onderzoek. slot van pagina 1 bestroft hangt het van d ontwikkelingen langs do schelde af.' 9862, het Havenschap Vlis- Haven van Vlissingen de kaarten dit jaar iets duurder uit dan vorig jaar. De agenda kost nu negert gulden, de kaarten zestig cent. Op" de Toto: De Unicef-agenda wordt aan mevrouw Van Aartsen te koop aangeboden. (Foto PZC) Auto uit de bocht: Hulstenaar gewond TERNEUZEN Dinsdagnacht J. J. do B. uit Hulst is maandagnacht gewond naar het St Liduinaziekenhuis te Hulst gebracht, nadat hij op de Terneuzen.se straat bij Zaamslag met zijn auto u-.t de bocht was gevlogen. De B. kwam uit de richting Zaamslag. Ter hoogte van de Kraag ramde hij vier rechts van de weg staande bermpaaltjes, schoot ver volgens in zijn wagen naar links en kwam in de slootterecht. De Hulstc- naar had een hoofdwond en vermoede lijk een gebroken onderkaak. Zijn auto werd zeer zwaar beschadigd. De oorzaak van de slippartij is onbekend. Man mishandeld bij vechtpartij in Vlissingen VLISSINGEN In de nacht van maan dag op dinsdag heeft de VLissiingse ca féhouder E. uit het Groenewoud bij de gemeentepolitie aangifte gedaan van mishandeling en beroving. Bij onder zoek bleek dat E. betrokken was ge raakt bij een vechtpartij in de Wal- straat met 2 opvarenden van een bag- fermolen uit ae Sloehavem. De beide aggeraars hadden nogal diep in het glaasje gekeken en een van hen, H. B. was daar door agressief geworden. De .beroving' kon spoedig opgehelderd wor den, toen bleek dat E zijn geld op straat had verloren tijdens de vecht partij. Tegen de beide zeelieden werd proces verbaal opgemaakt. Terneuzen MINISTER BAKKER Drs Lockefeer drong er bij de mi nister op aan tijdig net bestuurlijke raam wettelijk vast te leggen, waar. binnen zoals htj het zei ,een ordel.-jk economisch vorkeer zich kan ontwikkelen'. Het pleitte voor ui terste waakzaamheid waar het gaat om het moment om beide haven schappen samen te voegen. En toen dit kamerlid uit. Hulst het haven schap Terneuzen eenmaal ter sprake had gebracht besteedde hij er verder ook maar het grootste deel van zijn betoog aan. Drs Lockefeer voerde pleidooien om Hulst en Axel adviserende stemmen in het Havenschap Terneuzen te ge- ven en Sas van Gent en Hontenisse als volwaardige bestuursleden op te nemen. H(j trok daarbij paralellen met de bestuursrelatie van Middelburg tot het Havenschap Vlissingen. Dat •pre. luaïeren op wat er in het wetsont werp voor het havenschap Terneuzen uit de bus zal komen ontlokte aan kamervoorzitter mr M. de Niet wel de opmerking, toen de volgende spre. ker aan het woord kwam: ,U weet toch dat de discussie gaat over wets- Vlissingen in de nieuwe con stellatie van het havenschap. Hij noemde clit een ,goed en florissant be drijf' en zag niet goed an, waarom het rjjk zich met de deelname in de NV Haven van Vlissingen zou moeten terugtrekken. Deze PvdA. woordvoer der achtte het gevaar ntej denkbeel dig dat het wel eens in'strijd zou kunnen zijn met het regionaal be lang van deze NV Haven van Vlis singen. wanneer een groot bedrijf de aandelen van het rijk zou overnemen. Minister Bakker vond het wat zwaar om aan de vraag of het rijk zijn aan delen in de NV Haven van Vlissingen al dan mot moet afstoten een princi. piële duscussie te verbinden ovei staatsdeelneming in bedrijven, zoals de heer Verburg mm of meer uitlokte .Het zal een praktische kwestie zijn of we de aandelen van het rijk in de NV Haven van Vlissingen moeten aanhouden of afstoten. Als het in derdaad zo is dat afstoten in strijd zou zijn met het regionaal belai van de haven, dan heb ik alle geve voor de gedachte dat rijk, provin* en gemeente in dit bedrijf blijven Zeeuwse Sport De sport stelt zeer hogen eisen, vandoor die dikwijls verbeten ge zichten die de sportkolommen van de dagbladen sieren. Op Schouwen hebben zich d»t weekeinde wiel renners beziggehouden met een omloop. Niet zomaar een loopje, neen, er is gevochten om de me ters. Als we het verslag er op naslaan, geven ds trsfkopjes een aardig beeld van de ernst van de situatie laatste kans - desillusie twaalf man - noodlot - sleutelbeen'. Dit alles eindigt (het kon niet andersblijkens een speciaal be richt het ziekenhuis. Er was zelfs een renner die er 'al te snel vandoor wilde. Hij zette zo sterk aan dat hij we citeren tegen de grond sloeg en vele renners over zich heen voelde vallen. Bij na onherkenbaar door de vele snij- en schaafwonden aan gezicht, rug en armen moest hij worden opge nomen in het ziekenhuis'. Dat zou allemaal niet zo erg zijn als hier niet overduidelijk sprake geweest zou zijn van boze opzet en voorbedachte rade, want. zegt het verslag ,De organisa tie van de omloop bewees bij de grote valpartij dat de zaak ter de- ge vxis voorbereid'. DIRECTEUR KUYL: .EIND SEPTEMBER 200 BRUTO' Auto deed dienst als kraamkamer... GROEDE De heer A. Wage naar. ambtenaar op het gemeente huis van Oostburg. heeft maan dagavond overuren gemaakt om één van de merkwaardigste baby's uit de geschiedenis van dc (overi gens nog kersverse) gemeente te registreren. Het gfng om 't Fran se meisje Patricia Rafaele, dat woensdagmiddag rond vier uur ter wereld kwam in een auto. die langs de provinciale weg Bres- ltens-Sluis was geparkeerd- Moe der en kind maken het uitstekend De Franse vrouw was samen met de zich arts noemende Parjjzenaar A. D. van Rotterdam op weg naar Parijs toen de baby zich halverwe ge Groede aandiende. D. assisteer de bij de bevalling. Later op de middag meldde hij zich bij de rijkspolitie van Sluis, met de me dedeling dat er in zijn wagen een kind was geboren. De politie scha kelde het "gemeentehuis van Oost burg in. waar de heer Wagenaar het meisje rond 19 uur inschreef. De Fransen konden daarna maar nu gedrieën hun reis ver volgen. AKF-GOES GEZIEN ALS SOORT .KOPPELBAAS' TERNEUZEN Na de staking van 320 man Dow Chemical- personeel in het Botlekgebied van vrijdagmiddag tot maan dagmiddag hebben dinsdag on geveer honderd personeelsle den van de technische dienst van Dow Chemical Terneuzen het werk voor één uur neerge- legd. Volgens de heer C. A. J. Kuyl te Wassenaar lid van de raad van be heer van Dow Chemical was het in Terneuzen, aan het eind van de dins dagmorgen en omstreeks het middag uur. geen kwestie van staken, maar ging het meer om een zekere ar beidsonrust en het discussiëren over 200 bruto extra uitkering die de Dow Chemical-directie zowel Bot lek als Terneuzen in navolging van Shell Chemie en AKZO aan haar cao-personeel zal verstrekken. De directie voegde aan de medede ling toe dat DOW .vanzelfsprekend volledig zal meegaan met verdere ontwikkelingen in de chemische- en petrochemische industrie'. Na de .sit-down staking' verklaar den de betrokken werknemers na ge zamenlijk overleg in de kantine niet akkoord te gaan met de inhoud van de circulaire. Geëist werd een een malige uitkering van 400. terwijl men bovendien duidelijkheid wenst over de datum waarop dit bedrag zal worden uitbetaald. De zinsnede, dat DOW zal meegaan niet verdere ontwikkelingen achtte men te vrij blijvend om er conclusies aan te kunnen verbinden. De betrokk n werknemers hebben de DOW-directie gevraagd voor volgen de week vrijdag een definitief stand punt bekend te maken over de kwes tie. Dit definitieve standpunt kan dan worden bepaald naar aanleiding van een vergadering van de onder nemingsraad op maandagavond aan staande Eind september .Het gaat hier om een eenmalige uitkering, die zal wel eind septem ber bij de mensen komen, omdat wij alleen maar maandloners kennen. Na de staking van DOW in de Bot lek, vrijdag laat in de middag tot maandagmiddag omstreeeks drie uur hebben we 200 bruto extra voor het cao-personeel toegezegd. Dat is dinsdagmorgen in Terneuzen bekend gemaakt via publicatieborden en der gelijke. We hebben zo'n 4 a 500 man onderhoudspersoneel en bij de bouw van de nieuwe fabriek werken nog ongeveer 1000 man. Dat maakt de zaak allemaal n.et zo erg overzich telijk. Op bepaalde plaatsen is het onderhoudspersoneel de bekend ge maakte maatregelen gaan bespreken. Daarom kunt u die bespreking niet als staking kwalificeren dat is t als men werk weigert, het betrof zeker niet het hele bedrijf en ook niet het hele onderhoudspersoneel', aldus dc heer Kuyl. Het ging vol gens hem om niet meer dan 100 per soneelsleden van de technische dienst De directe aanleiding tot de sta king zou zijn geweest dat de Appa raten en Ketelfabriek In Goes, de AKF. in navolging van andere me taalbedrijven. haar werknemers des gevraagd 400 zal uitkeren. Twintig werknemers van de AKF voeren op drachten uit bij Dow Chemical in Terneuzen, waar de werknemers van de technische dienst tot de conclu sie zouden zijn gekomen dat de AKF eigenlijk als .koppelbaas' optrad. En dat zij ƒ200 minder zouden krijgen dan werknemers van deze .koppel baas', .Onzin', aldus de heer Kuyl: ,Dan realiseert men zich n.et wal een koppelbaas is. Dal is een le verancier van personeel. Ja. cok Dow Chemical werkt met koppelbazen, voor de schoonmaakdienst, maar zij werken met een cao waarin de ver plichting staat dat de lonen en sa larissen gelijk zullen zijn aan cl? cao. Dat is in de chemische indu strie wel. maar in dc haven en de metaal met het geval' Geen tweede staking De heer Kuyl verwacht niet dat er nog een staking zal komen om nog eens 200. ,Als de hele Nederland se industrie in haar totaal 400 geeft, dan zullen wij onze mensen ni>?t achterstellen, maar onze salaris sen liggen al belangrijk hoger dan die in de havens en de metaal. Wij hebben dus nu dacht ik met die 200 al een reëel aanbod gedaan en ik weet niet wat de loonindexering nog zal veroorzaken. Hebben de meeste Zeeuwse bedrijven 400 gegeven Ik dacht dat het zover nog niet was. Hoechst en Hercules hebben tacten van de chemie en petroche mie over deze zaak? Er is altijd een goede verstandhouding tus sen de chemische bedrijven geweest an ons land. Het zou vreemd zijn als je elkaar niet wat op de hoogte zou houden'. De Dow-direc'eur in Terneuzen vindt dat de hele affaire iets van paniek voetbal heeft. In het algemeen zit de chemische industrie enigszins ver baasd te kijken naar die 400. Er is niet sprake van veel duidelijkheid Ik heb de indruk dat chemie en pe troleumindustrie doen als Shell en AKZO en kijken hoe het aflocpt'. De heer Kuyl verklaarde dat men wil zorgen voor een rustige overleg- sfeer .Wij hebben een ondernemings raad, er is maandag vergaderd en wij hebben ons standpunt gegeven Dc ondernemingsraad blijkt een po sitieve functie te hebben in ons be drijf. Vakbonden buiten spel Wat de vakbonden betreft blijkt de heer Kuyl daaraan geen boodschap te hebben. Er is geen contact met de vakbonden geweest over deze kwestie. ,Dat zijn wij ook niet van plan. De vakbonden hebben zich bui ten spel gezet. Je hebt een cao of je hebt er geen. Het is jammer dat een van de partijen het contract als niet bindend beschouwt. Ik vrang me af of in deze situatie een cao nog zin heeft. Je vraagt je af wat d» beveiliging is voor de vak bonden of de werkgevers'. VEEL WIND Veel bewolking met tijdelijk regen. Matige tot krachtige, aan «Ie klist krach tige tot harde zuidwestelijke wind. Iet» lagere temperaturen dan dinsdag. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur: Opklaringen, ook enkele buien en onge veer normale middagtcinperaturen. Weersvooruitzichten ln cijfers gemid deld over Nederland Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min. temp.: 0 tot 4 graden bovenn ormaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 gra den boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 2 tot 7. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal! 50 procent. Normalen voor 8-12 september: resp. min. temp. en max. temp. Den Helder 13 19 Eelde 10 19 De Bilt 11 20 Vlissingen 33 19 Zuid-Limburg 11 20 Gemiddeld over Ned. 12 19 ZON EN MAAN 10 september Zon op 06.05 onder 19.08 Maan op 16.59 onder 23.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2