Timmeren en koken in Middelburg gaan samen Plan regionale centra sociale dienstverlening snel uitvoeren NAJAARSBEURS VAKBEURZEN VERLICHTING INTER DECOR TOELEVERING MEUBELINDUSTRIE Vredesmarkt ging in ,De Veste' te Goes van start SPORTHAL TERNEUZEN: 'T ZWAANTJE RUIM DRIEDUIZEND TOERISTEN KREGEN VERKEERSV00RLICHTING DINSDAG 8 SEPTEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 (ADVERTENTIE} KON. NED. JAARBEURS UTRECHT OPENINGSTIJDEN ALLE BEURZEN werkdagen van 9-18 uur zondag 6 september van 10-18 uur voordelige trem-toegangsbiljetten op ca 170 stations verkrijgbaar (Slot van pagina 1) leur D. Roos van de technische soliool en mej. J. M. Stolk en de lieer H. Mennes van de huishoudschool Het Molenwater tot een eerste ge sprek over de wijze waarop de .eer stejaars'. in het algemeen dus 12-ja- rige jongens en meisjes, in gezamen lijke brugklassen zouden kunnen worden ondergebracht. Bij dit stre ven hielp de mammoetwet in feite een handje. Weliswaar schrijft deze nieuwe wet op het voortgezet onder wijs een dergelijke nieuwe opzet niet voor, maar laat wel de nodige ruimte om bij wijze van experiment een af wijkend lesrooster te hanteren. Bil dit eerste contact beschikte men al spoedig over drie argumenten, die voor een samenwerking pleitten: De al geruime tijd aan de gang zijnde maatschappelijke .verschui. ving. Een aantal jaren geleden was bijvoorbeeld een vrouwelijke kraandrijver ondenkbaar- Meis jes en vrouwen .veroveren' dus nog steeds meer beroepen, maar ook de mannelijke helft treft men ook steeds meer aan in sectoren, die voorheen in hoofdzaak tot het vrouwelijke domein behoorden, zo als de ziekenverpleging (broeders en do kinderverzorging (jeugdlei ders). De eveneens gewijzigde ge zinssituatie. waarbij de vrouw in toenemende mate een deel van het gezinsinkomen voor haar re kening neemt, en met alleen ken nis van het huishouden dus niet meer toekomt. De gescheiden opleiding tussen jon gens en meisjes werd als een belem mering in het beroepsonderwijs ge voeld. vooral dus omdat zoals ge. zegd in de praktijk de scheidslij nen gaandeweg verdwijnen. Beide schoolbesturen aan wie de plan nen werden voorgelegd, toonden ziclh al spoedig enthousiast, terwijl ook de betrokken inspecties van het on derwijs hun medewerking verleen den. Op dat moment was men dus toe nan de praktische uitwerking van de nieuwe opzet. Daarbij achtte men de belangrijkste te beantwoor den vraag welke lessen aan jongens en meisjes gezamenlijk zouden die nen te worden gegeven en wat toch nog gescheiden diende te blijven. Tegelijkertijd moest natuurlijk ook een keuze worden gemaakt, uit de vakken, die zo goed mogelijk bij de verdere opleiding van cle leerlingen zouden passen. In de vroegere, ge scheiden brugklassen, waren dat voor meisjes vooral zorg voor de voeding, inrichting woning, versieringsvakken enz. en voor jongens metaal- en hout bewerking enz. nieuwe onderwijsvorm varingen. Zo werd een school in Rot terdam bezocht, waar men zelfs al zover was, dat al het gezamenlijke onderwijs in één en hetzelfde ge bouw kon worden gegeven. In onderling overleg kwam de lei ding van beide scholen tot een roos ter met 32 lesuren, waarvan 26 uur gemeenschappelijk. Die zes geschei den uren betreffen twee uur licha melijke oefening (een derde uur sport is wel gezamenlijk) en in to taal vier uur naaldvakken uitslui tend voor de meisjes. In deze zelfde tijd zijn voor de jongens extra uren metaal- en houtbewerking opgevoerd. Uitgangspunt hierbij was, dat men aan de meisjes op deze leeftijd de specifieke naald vakken niet wilde ontnemen, terwijl men het ander, zijds oi.k besefte, dat 12-iarige jon gens niet enthousiast zouden zijn te maken voor het naaien van een jurk- Je. De gezamenlijke lessen betreffen Ne. derlands. Engels, geschiedenis, aard rijkskunde, wiskunde, kennis der na tuur. muziek, tekenen, godsdienst, vasthoudend dat doen de jongens bij deze eerste lessen, overigens dik-1 wijls ook kloppen ze toegewijd op hel metalen plaatje, dat een bepaalde vorm moet worden gegeven. De heuse bankschroeven duiden erop, dat het\ hier inderdaad om. technisch onder wijs gaat. Dat het bij dit gemengd onderwijs nog wel wat wennen moet, blijkt uit het feit dat de meeste meis jes nog in hun frisse zomerjurkjes aan de werktafels staan, terwijl de meeste jongens hi een overall zijn ge stoken. Maar ook daarin komt. verotndering. De meisjes zullen een schort aankrij gen. De metalen produkten, die de overwegend 12-jarige jongens en meisjes in dit eerste vormingsjaar moeten maken zijn in de meeste ge vallen niet te technisch, bijvoorbeeld silhouetten in metaal van dieren en wat. praktischer dingen zoals metalen luciferhouder voor de keuken. Men wil de eigen creativiteit zoveel moge. lijk kansen geven. siören, voorbereidend vaktekenen (bijvoorbeeld een kamer op sahaal tekenen), handenarbeid algemeen en handvaardigheid hout en metaal. In feite zijn al deze lessen een .meng sel' van hetgeen vorig jaar nog op de twee scholen afzonderlijk werd on derwezen, Als winstpunt wordt voor al beschouwd, dat aldus een verbre ding van het lesprogramma is ver kregen. De docenten van de twee scholen die bij deze nieuwe opzet in zekere zin in een team samenwer ken en ook voortdurend de .stand van zaken' bespreken, trachten tege lijkertijd de leerstof zo efficiënt mo gelijk te brengen. Voor staat, aat in deze brugklas sen aan het einde waarvan dus een bepaalde studierichting dient te worden gekozen uitsluitend crea tief wordt gewerkt. Niet het .tech nische meetinstrument' is bepalend, maar wét de jongen of het meisje er zelf van maakt. Zelfs de lessen in koken en metaalberwerking, hier maakt men bijvoorbeeld sierraden, is in deze algemene vorming inge past. De mogelijkheden om tot een betere beroepskeuze te komen, zijn bier na tuurlijk al legio. Zo kan in dit eerste jaar bijvoorbeeld bij een meis. je al belangstelling worden gewekt, en verder ontwikkeld, voor de elek trotechniek en een jongen tot de con clusie komen, dat hij zich graag een verzorgmgsvak eigen zou maken. Jurkje T oekomst Bij het opstellen van dit rooster maakte men zoveel mogelijk gebruik van elders in het land met deze Motorrijder brak sleutelbeen VLISSINGEN Op de President Roo- seveltlaan te Vlissingen is maandag middag omstreeks twintig minuten voor één de motorrijder J. M. M. K. uit Vlis singen ten val gekomm. waarb'i hij zijn sleutelbeen brak. Het ongeluk ont stond doordat een personenauto, die langs de President Rooseveltlaan ge parkeerd stond, plotseling optrok, waar bij de bestuurster, J. W. S. uit Vlissin gen, niet voldoende op het achteropko mende verkeer lette. Bij het uitwijken voor de auto raakte de motorrijder in een slip en kwam hij te vallen. Hij is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis Bethesda. De motorfiets werd licht beschadigd. Bejaardenreis ,t Trefpunt' Circa tachtig bejaarden hebben dee nomen aan de jaarlijkse reis van dienstencentrum voor bejaarden ,'t Tref punt'. De tocht ging ditmaal naar Bel gië. Via Antwerpen reisde het gezelschap per bus naar Bokrijk om er te .ankeren' m het .domein Bokrijk'. De Kempen wa ren het volgende doel van de trip. Na een kort oponthoud in Baarle-Nassau vertrok men naar Hoeven, de laatste pleisterplaats. Bij terugkomst in Axel bedankte de heer D Kuyken voor de reis. In zijn waardering betrok hij in het bijzonder'mevrouw Versteeg. Mej. Stoik en de heren Mennes en Roos moeten zich nu ook al bezig houden met de vraag wat er te doen staat bij de aanvang van het tweede jaar tn deze onderwijssamenwerking, Men moet namelijk nog komen tot .synchronisatie' omdat op de tech nische school reeds na het eerste jaar eeti beroepskeuze wordt ge maakt, terwijl het huishoud- en nij verheidsonderwijs twee algemene ja ren telt. Daarom wordt nu getracht om deze gezamenlijke opleiding bin nen het kader van de zogenaam de .experimentenwet' te brengen. Aldus wordt niet alleen, natuur lijk binnen bepaalde regels, een zekere vrijheid tot experimen teren verkregen, maar ook een vierjarige oplieding met twee al. gemene jaren kan tot stand wor den gebracht. De leiding van beide scholen ver zekert In ieder geval, dat of schoon een en ander nog nader moet worden uitgewerkt ook in de toe komst het streven zal zijn gericht op een zo hecht mogelijke samenwer king. De nieuwbouw van de techni sche school aan de Kruisweg, waar mee beg-.n dit jaar werd gestart, zaJ de samenwerking op geen enkele wijze m de weg staan. Integendeel, reeds bij het ontwerp van dit com plex werd rekening gehouden met een eventueel gemengde bevolking terwijl de plaats zodanig werd ge", kozen, dat zo nodig tot uitbreiding kan worden overgegaan. De ouders van de betrokken leer lingen zijn enige tijd geleden schrif telijk op de hoogte gebracht van deze gewijzigde vorm van onderwijl- waaraan hun kind deelneemt. Het ligt in de bedoeling om eerstdaags op een ouderavond de opgedane er varing te hespreken. Die ervaringen i zijn tot nu toe, zoals gezegd, bij de kinderen en de leerkrachten, volle tevredenheid. Orgelconcert Simon C. Jansen TERNEUZEN De serie orgelconcer ten in de grote kerk te Terneuzen zal vrijdag 11 september afgesloten worden met een orgelbespeling door Simon C. Jansen, organist van de Westerkerk te Amsterdam. Het slotconcert van dit zo merseizoen begint om acht uur. Ds J.v.d. Wielen deed intrede te Axel AXEL Zondag heeft ds J. van dei- Wielen voor een nagenoeg geheel be zette kerk van de gereformeei-de vrij gemaakte gemeente (artikel 31) te Axel zijn intrede gedaan. De dienst werd bij gewoond door afgevaardigden van de classis en de zusterkerken uit de om liggende gemeenten en door de heren IJsebaert en Smies namens de gemeen te Axel- Ds Van der Wielen, die ook reeds ambtsdrager is van de gerefor meerde gemeente te Zoutespui, volgt hieirmee ds A. Kuiper op. De bijbelle zing hield ds Van der Wielen uit Ro meinen 10 vers 4 tot 17. De tekst van de preek, ,Laat u voor God verzoene had hij ontleend aan 2 Corinthiërs vers 20 en 21. Ds A. Veefkind, eveneens gereformeerd predikant vrijgemaakt te Axel. begroette ds Van der Wielen na mens de kerkeraad. Namens de classis en zusterkerken sprak ds K. D. van Dijk uit Terneuzen. I GOES .Verenig de naties' is het the- i ma dat over veertien dagen in ons land j centraal zal staan wanneer op vele plaat sen de vredeswecw wordt gehouden. Voor uitlopend op deze week van vredesbe- zinnüng is de provinciale werkgroep Zeeland reeds aan het werk getogen met een vredesmarkt die Got* als start- plants had. In het jeugdcentrum ,Dc Veste' werden maandagavond hiervoor de deuren geopend en over belangstelling had men niet te klagen. Br was op deze vTedesmarkt een vloed aan foto- en documentatiemate riaal over en van velerlei instanties als interkerkelijk vredesberaad. voorlich tingsdienst Verenigde Naties. Unesco, Novib, Audivisuele dienst, het wereld voedselprogramma, Unicef enz. De boek jes, tijdschriftjes, brochures waren er in de eerste plaats neergelegd om de be zoekers van voorlichting te dienen, maar ze konden ook om niet of tegen een ge ringe vergoeding verkregen worden. Tot half negen was er volop gelegenheid om de stands met foto's en materialen rustig te bekijken. Daarna werden er een aantal dia's vertoond over .De rech ten van de mens. vrede en ontwikkelings samenwerking'. Vervolgens was er gele genheid om vragen te stellen, informa ties in te winnen of mededelingen te doen waarna tenslotte de indringende Nederlandse film regisseur Wim van de Velde Bert Haanstra-produktie ,Niet genoeg' werd vertoond. De inlei ding van de avond berustte bij wika D. E. Hienscli. Vandaag zal er te Zie- rikzee een vredesmarkt worden gehouden die om acht uur begint in het rk paro chiecentrum aan de Mosselstraat. Don derdag 10 september is Middelburg aan de beurt (hal .Ontmoetingskerk' aan de Oosterscheldestraat) en vrijdag 11 sep tember wordt de vredesweek besloten in Terneuzen in het gebouw .Bethel' aan de Verbindingsstraat. Deze bijeenkom sten beginnen '-eneens om acht uur. TERNEUZEN Tijdens de vergade ring van de Terneuzense sportraad is deze week onder meer het openingspro gramma van de nieuwe sporthal ter sprake gebracht. Het programma was aJ in grote trekken door de gemeentelijke instanties rond gemaakt, maar het moest de goedkeuring van de sportraad '-rijgen. Het programma ziet er als uit: Vrijdag 25 september zal de sporthal officieel worden geopend, des avonds om kwart over zeven. Na het openingswoord door burgemeester J. C. Aschoff krijgen nog enkele sprekers de kans iets te zeggen, daarna is het de beurt aan de sportverenigingen voor kleine demonstraties. Tevens zullen ma jorettes en de drumband optreden. Voor de sportdemonstraties worat onder meer gedacht aan enkele kleine zaalsporten tegelijk, gymnastiek uitvoering, micro- korfbal. zaalhandbal, zaalvoetbal en zaalhockey, waarbij als belangrijkste maatstaf geldt zoveel mogelijk dingen naar voren te brengen waarvoor de sporthal geschikt is. Na dc demonstra ties die om kwart voor negen zijn afge lopen. kunnen de genodigden de sport hal bezichtigen. Voor zaterdag 26 sep tember wordt dan een beroep gedaan op de sportverenigingen voor grote de monstraties van zaalsporten. In de mor genuren staat de zaal open voor bezich tigingen door het publiek en in de mid daguren voor de sport. Vast staat dat er die middag in elk geval een zaal handbaldemonstratie zal worden gege ven door twee prominente Nederlandse clubs. Ben naam voor de sporthal is nog niet bekend, maar de heer Van der Broeke stelde tijdens de vergadering voor de sporthal de naam 't Zwaantje' te geven, omdat de sporthal staat op een gebied dat vroeger in Terneuzen bekend stond als 't Zwaantje. Alle aanwezigen -ingen met deze naam akkoord, zodat it in de eerstkomende vergadering van b en w naar voren zal worden gebracht. Voor de demonstratie op zaterdag zal dooi' de gemeente geen geldelijke ver goeding worden gegeven, zodat de or ganiserende cLubs zelf de kosten hier van moeten betalen Directeur geref. sociaal centrum bij vertrek: THANS DIRECTEUR ICCAN DRIEBERGEN MIDDELBURG Tijdens een receptie in de Schouwburg zal donderdag afscheid worden ge nomen van de heer L. A. Hart man, die gedurende negen jaar in Middelburg directeur is ge weest van de Stichting Gerefor meerd sociaal centrum voor Zeeland. De heer Hartman (61) is zoals bekend benoemd tot di recteur van de Stichting ICCAN te Driebergen, een stiehting, die de contacten behartigt met en tussen de Ambonezen en de Ne derlandse samenleving. Vroe ger heette deze stichting .Inter kerkelijke Contact Commissie Ambon-Nederland', waarvan de beginletters in de naam ICCAN (vis) bewaard zijn gebleven. De heer Hartman kwam in 1961 van uit Den Haag, waar hij hoofd was van de stiehting sociale wijkcentra, naar Zeeland, waar hij vooral, als hij op achterliggende negen jaar te rugkijkt, een periode van opbouw maakte. .Ikvond het vooral fasci nerend de ontsluiting van zo nabij mee te maken, de grote veranderih- plezïer gewerkt en met groot genoe gen ook gewoond'. De heer Hartman heeft ten dele reeds een begin gemaakt met zijn werk zaamheden in Driebergen, maar is ook nog regelmatig op zijn kantoor te Middelburg te vmden, waar hij verschillende activiteiten afsluit. .Hedenesse'. lid van de recreaf.eraad en voorzitter van de sociaal- gi3Che diens*, in Zeeland voor maatschappelijk werk onder de zwakzinnigen. Nauw was de heer Hartman ook betrokken bij het tot standkomen van het provinciaal in stituut van de dienst geestelij ke volksgezondheid en voorts nam hij regelmatig deel aan het direc teurencontact. waarin de coördinatie met de andere levensbeschouwelijke organen wordt behartigd Toen d* heer Hartman op 1 september 1961 zijn werk in Zeeland begon, bestond de stichting in naam, maar zij had nog niet gefunctioneerd. Zij heette toen geref. stichting voor maatsehap- pc'-'ik werk n de provincie Zeeland. Al spoedig bleek, dat er naast het maatschappelijk werk een heleboel andere zaken aan de orde kwamen, die verband hielden met de ontwik keling van de samenleving en de manieir, waarop de kerken in deze ontwikkelingen konden meewerken. t ging ir Hartn brug te vormen tussen de levensbe schouwelijke groeperingen en de sa menleving in totaal. In het gerefor meerd sociaal centrum voor Zeeland, een naam die later werd aangeno men, werden elementen als problema tiek en samenleving geconcentreerd Aparte taak Auto van de weg bij Kapelle KAPELLE Aan het einde van de zuidelijke oprit Vierwegen-r(jksweg 258 verleende maandagmorgen omstreeks zeven uur de bestuurder van een perso nenauto J. C. J. v. M. uit Goes geen voorrang aan de uit de richting Middel burg komende personenauto, bestuurd door J. L. R. uit Vlissingen. R. moest krachtig remmen om een aanrijding te voorkomen maar kom daarbij met ver hinderen dat hij met zijn auto naast; de weg terecht kwam om vervolgens op de bestrate berm tussen beide via ducten tot stilstand te komen. Er de den zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wei werd de auto van R. flink beschadigd. Botsing Zondagmiddag botste op de onoveraidh. telijke kruising Schoolstraat - Nieuw- straa-t te Koewacht de bromfietser A. A van R. uit Koewacht tegen de per sonenauto van F. M. B. uit Sluiskil. Van R. verzuimde hierbij voorrang te verlenen aan de personenauto. De brom mer liep geen noemenswaardige schade op. De auto kreeg nogal wat Iakschade. Ook volgend jaar campingbezoek MIDDELBURG De voorlichtingsa. vonden en -middagen, die het provin ciaal district van het Verbond voor Vei lig Verkeer in de afgelopen maanden op verschillende campings in Zeeland, heeft georganiseerd, hebben ruim drie duizend belangstellenden getrokken. Dit resultaat is voor de organisatoren der mate bevredigend, dat nu reeds is be sloten om deze verkeersvoorlichting aan vakantiegangers ook in de komen de jaren te geven. Zoals bekend werd vorig jaar met deze vorm van voorlichting, uiteraard ge richt op een veiliger verkeer, bij wijze van experiment begonnen. Een en an der betekende tevens een landelijke pri meur, die in feite in een dergelijk geor- taniseerde vorm tot nu toe in andere iatricten nog niet is nagevolgd. Het or- famiseren van de bijeenkomsten door istrictsconsulent Th Pfamn, vond plaaits In samenwerking met de afdeling ter wijl ook medewerking werd verkregen van het landelijk verbond. Die medewer king bestond onder meer uit het be schikbaar stellen van de folder ,Twee uur rijden een kwartier rust', die speciaal werd samengesteld voor vakan tiegangers. Hel district Zeeland gaf daarnaast aan de bezoekers nog een eigen folder met adviezen voor een, wat het verkeer be- Opbouw In de negen jaar. dat de heer Hart man in Zeeland werkzaam was is hij vooral betrokken geweest met de op bouw van het maatschappelijk werk, waarbij vooral de veranderende taak van het diaconaat in de wijzigende samenleving zijn belangstelling had. In dit- verband organiseerde hij in de provincie vele oriënterimgsavon- den voor diakenen, waarbij dit on derwerp centraal stond. De heer Hartman had zitting in diverse com missies en raden, was bestuurslid van het oecumenische vormingscentrum Belangrijk vindt de heer Hartman, dat de provinciale levensbeschou welijke samenwerkingsorganen nu door het beleid van het ministerie, een .onderkende functie' krijgen en men er officieel een grotere plaats aan gaat geven. .De behar tiging van het maatschappelijk werk in de meest brede zin wordt hermee als een aparte taak ge zien', aldus de heer Hartman. In zijn Zeeuwse tijd zag de scheiden de directeur dus vooral, hoe het werk zich geleidelijk aan meer toespitste op de samenlevingsopbouw. .Dit heeft zich in Zeeland neel duidelijk gede monstreerd', aldus de heer Hartman, ,du werk is altijd leuk gegaan, om dat deze samenleving ervoor open stond'. Als bijzonder waardevol er voer de heer Hartman de federatie van samenwerkingsorganen voor de sociale dienstverlening, die enkele ja ren geleden tot stand js gekomen. In deze federatie werken de vier or ganen van hervormde, gereformeerde en katholieke gezindte samen met .Humanitas'. .Dit betekende een stuk intensieve re samenwerking, waardoor de socia le dienstverlening beter tot haar recht komt eh gemakkelijk binnen bereik komt van ieder die het nodig L. A. HARTMAN ,ik heeft', zo zei de heer Hartman, hoop daarom ook van harte dat het plan tot het stichten van regionale eentra voor de sociale dienstverlening snel wordt verwezenlijkt. Ik verwacht dat die in Zee label binnen afzienbare tijd vorm zal krijgen. Bijzonder waar devol is ook gebleken de samenwer king die tot stand is gekomen in het vormingscentrum Hedenesse, het eer ste oecumenische in Nederland'. Examen FONS JANSEN CONCURREERT MET FEIJENOORD MIDDELBURG Cabaretier Fons Jan sen zal behalve vanavond zoals aange kondigd, ook woensdagavond zijn pro gramma .Driemaal andermaal' in de iliddelburgse schouwburg brengen. Belangrijkste reden voor deze onver wachte prolongatie, is het feit dat de voorstelling van vandaag geheel is uit verkocht. De .druk' op de kassa was daarbij zo groot, dat Fons Jansen een tweede optreden in de Zeeuwse hoofd stad aandurfde. Uiteraard is hij er zeer goed van op de hoogte, dat juist op deze woensdag avond de wedstrijd Feijenoord-Estudi- antes wordt gespeeld en aldus, via de tv-uitzending, het overgrote deel van he>t publiek zal bezighouden. Daarom ook was trouwens in het druk bezette pro gramma van Fons Jansen juist deze avond vrijgebleven. Cabaretier Jansen is er intussen wel van overtuigd, dat er genoeg mensen zijn. die uiteindelijk zijn cabaret boven het voetbal zullen Bij hot aan de pedagogische academie rijksopleiding te Middelburg voor onder wijzer gehouden examen voor de volle dige bevoegdheid (hoofdakte onderwij zeres) slaagden: Gerard van de Hoven, Goes. Betsy Kaat, Kruisingen. Piet Kal le, Middelburg. Ritha Kesteloo, Vlissin gen. Henk van Koe vering e, Hansweert. Piet Loekemoijer, Vlissingen. Wim van de Meer Zonnemaire. Koos je Moerland, St Amialand. Joop Uil, Zierikzee. Piet Vreeke, Domburg. Kees van Kerkhoven, Terneuzen. Kees Polderman, Goes. Wim,— de Pundert. Kwadendamme. David Schil- Preferen. Daarom verschijnt hij woens- lemam. Biervliet. Hanny Verpreat. Aar-j dag toch op de plankeh denburg. Jan van Witzenburg. Wentel- jWoensdagavond is wel definitief de dinge. Mick Wise, Vlissingen. 4 kandida- j laatste keer. dat .Driemaal andermaal' Middelburg is te zien De aanplak ten kregen een her-examen. Een kan- i;_ 0 didaat werd afgewezen. biljetten, die In totaal deden 48 kandidaten examen. I van Fons Jansen aan de Middelburgse waarvan 37 kandidaten slaagden: 10jschouwburg zullen worden aangeplakt, kandidaten Joegen een her-examen en izullen namelijk een geheel nieuw pro- 1 kandidaat werd afgewezen. Het exa-igramma vermelden, zo verzekerde zijn men is hiermede beëindigd. I impressario. Heden nam de Heer, nog onverwachts, tot Zich, onze lieve vader, groot, en overgrootva der JACOBUS DE BACK weduwnaar van Leuntje Mulder in de ouderdom van 83 jaar. Goes: A P. de Back C. M. de Back-van Fraassen Werkendam: P. A. de Back En kleinkinderen Goes, 4 september 1970. .Huize Randwijck'. De begrafenis zal plaatshebben op de algeme ne begraafplaats te KIoetinge op dinsdag 8 september 1970 om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Huize Randwijck'. treft, zo veaiig mogelijke vakantie in Zeeland. Deze adviezen betroffen onder moer dan ook een aantal typische plat telandssituaties, zoals rekening houden met lanóbouwtractoren enz. Verreweg de grootste belangstelling voor deze voorlichting bleek dit kampeerterrein werd bezocht noteer de men rond vijfhonderd bezoekers, de tweede keer waren dat er zelfs nog vijftig meer. Ook in Zeeuwsch-Vlaan- deren was het bezoek bevredigend. Bij de voorldchtingsmiddagen moest men het in een aantal gevallen met een aanmer kelijk geringere belangstelling doen om dat bij mooi weer, het strand een gro tere trekpleister bleek. De verkeersvoorlichting is op deze bij eenkomsten in hoofdzaak gegeven aan de hand van film's en dia's, Overigens was het programma aan de vakantie- sfeer aangepast terwijl er ook bepaald rekening mee werd gehouden als het publiek bijvoorbeeld hoofdzakelijk van zeer jeugdige leeftijd was In een aantal gevallen werd onder de aanwezigen ook een verkeersquiz gehou den. Wat de organisator, de heer I'hann, daarbij vooral opviel was, dat de theo retische kennis van de verkeersregels, vooral ook bij de jeugd, in het alge. meen vrij goed kon worden genoemd. Het nut van de voorlichtingsbijeenkom sten bestond dan ook in het verschaf fen van meer inzicht in bepaalde ver keerssituaties. JOHANNA JACOMEN'A STURM in de ouderdom van ruim 88 jaar. Middelburg: J. M. Tazelaar T. Tazelaar-Cornelisse Anne A. J. Tazelaar P. H .Tazelaar-de Ruiter Pauline Edwin Middelburg, 6 september 1970. Nieuwe Vlissingseweg 114. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuren zijn dinsdag en woensdag van 18.00-19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 10 september 1970 om 13.30 ur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor fami lie en belangstellenden in een der zalen van de Getuigeniskerk aan de Adr. Lauwereysz- straat die aanvangt om 12.30 uur en geleid zal worden door de weleerw. heer ds J. A. A de Boer. Geen bèzoek aan huis. Algemene kennisgeving. Heden is van ons heengegaan onze ge liefde tante, mevrouw in de ouderdom van ruim 94 jaar. Uit aller naam: Fam. Wesdorp Breskens, 3 september 1970. De begrafenis heeft maandag 7 septem ber 1970 plaatsgehad. PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC Heden overleed, nog onverwachts, mijn lieve zuster, onze lie ve tante weduwe van W. Zuiderduin in de ouderdom var 81 jaar. Namens de familie, J. P. Geluk Middelburg, 7 september 1970. Bachtenstene L Correspondentieadres Nw. Vlissingse weg 286 De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het Gast huis. Bezoekuren van 10.00-11.00 uur en van 18.00-19.00 uur De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 10 september 1970 op de algemene begraafplaats. Ver trek van gebouw .De Schakel', Bachtenste ne om 14.10 uur Heden overleed, zacht en kalm. onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder TRIJNTJE DIJ KEMA geboren v. d. Schaaf in de ouderdom van 89 jaar. Goes: K. Dijkema-Wisse Goes: A. de Leeuw v. Weenen- Dijkem P. C. de Leeuw v. Weenen Rotterdam: A. Dijkgma N. M. Dijkema-Tuinman Klein- en achterkleinkinderei Goes, 5 september 1970. J. A. Blanckstraat 24. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag september 1970 om 12 uur op de algemene be graafplaats te Goes. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis ,St-Joanna' te Goes. Gelegen heid tot bezoek van 11.00 tot 12.00 uur en van 3.00 tot 4.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11