Middelburgers stalen auto ,om te treffen' .KAPPEN MET DE DUBBELFUNCTIE' Gegadigden voor voormalig gemeentehuis te Nieuwland KAMERLID/WETHOUDER J. A. VAN BENNEKOM: POLITIERECHTER MIDDELBURG EERSTE JAARVERSLAG VAN DE STICHTING ZEEUWSE KRUISRAAD DEFINITIEVE DATA EIND- EN STAATSEXAMENS IN 1971 70 ZATERDAG J SEPTEMBER 1970 RROVINCIAIE ZEEUWSE COURANT 7 MIDDELBURG Terwijl de tweede kamer afgelopen dinsdag de .Wassenaarse slag' van de Zuid-Molukkers behandelde, koos de raad van Middelburg de heer J. A. van Bennekom (65) opnieuw tot wethouder. Eigenlijk heb ik in die Middelburgse vergadering zit ten wippen op mijn stoel. Ik behoorde op het Binnenhof in mijn bank van de AR-fractie te zitten, maar dat kon niet. Zo'n gevoel frustreert je', vertelde hij achteraf. In het voorbije jaar heeft de spraakzame politicus met de gebeitelde zinsconstructies en de wat barokke betoogtrant uit de Zeeuwse hoofdstad ondervonden dat het in de praktijk niet te combineren is: lid van de tweede kamer én wethouder van Middelburg. En omdat hij liever één politieke functie goed doet dan twee maar half, heeft hij deze week de knoop doorgehakt en kamervoorzitter Van Thiel een brief geschreven met de mededeling: ,dat ik mij genoodzaakt zie met ingang van 7 september mijn lidmaatschap der kamer neer te leggen'. Vandaag woont de heer Bennekom in Harlingen de officiële opening van de nieuwe vissershaven bij. Het is zijn laatste bezoek als parlemen tariër. Kappen met de dubbelfunctie kamer lid-wethouder. Na tien jaar vergade. ren in het Haagse binnenhof vindt hij het wel wat zuur, maar aan de andere kant de enige juiste con. sequentie. Een jaar wethouderschap heeft de heer Van Bennekom geleerd dat er heel wat meer aan dit ambt vast zit dan hij aan de andere kant van de tafel als raadslid had kunnen vermoeden. .Komt bij, dat ik geen veertig eer ben en dat de pendelafstand Middelburg-Den Haag toch altijd nog aanzienlijk is', zo motiveert hij zijn besliss.ng even. Graag had de AR-fractie hem nog tot de verkiezingen volgend jaar wil len vasthouden, desnoods met de no dige vrijstellingen. Maar de heer Van Bennekom wil geen randfiguur zijn in het parlement. Voor hem zijn er maar twee mogelijkheden: of met volle energie meespelen of vertrek ken. Daarom is hij van de week al uitgeluid in Den Haag en hij heeft zijn portefeuilles (onderwijs, visserij en binnenlandse zaken) ter beschikking gesteld. delbare scholen m Zeeland onder haar beheer heeft (1700 leerlingen, 150 leraren). En in de politiek: als veer tienjarige jongen kocht hij de korte verslagen van de handelingen Uit de tweede kamer. Voorzitter van anti revolutionaire kiesverenigingen, pro vinciale organisaties, in 1954 voor het eerst op de kamdidaatslijst voor de tweede kamer, raadslid van Mid. delburg, fractieleider van de AR in de staten van Zeeland. En nu, sinds jum vorig jaar, ook hier in de stoel van het beleidscollege, dat van de wethouders. MAMMOET-FIGUUR ,Het heeft zo z|Jn eigen bekoring om een stukje beleid mee te bepa len. Je krijgt meer de kans om alle aspecten van een bepaald vraagstuk Heeft de heer Van Bennekom ook principiële bezwaren tegen dit soort combinaties van politieke functies? Hij aarzelt geen moment: ,Die heb Ik niet. In het algemeen vind ik het bijzonder nuttig dat een kamerlid naas zijn post in het parlement aller lei maatschappelijke, culturele en politieke bindingen heeft. Dat be. waart je voor een zekere blikvere- niging. Wanneer je nu bijvoorbeeld wethouder zou zijn van een plaats op een kwartier afstand vaji Den Haag, dan zie ik er geen enkel been in'. Onderwijs en politiek: van jongs af zijn die twee zaken bij de heer Van Bennekom nauw verstrengeld ge weest en als 65-phisser kan hij er nog steeds niet van los komen. Hij heeft mid'den m de praktijk van het onderwijs gestaan: de lagere akten, leraar voor het vhmo, directeur van de christelijke kweekschool in Mid delburg. Nog steeds zit hij op de be stuurlijke stoel: voorzitter van de vereniging die drie christelijke mid litiek', zijn min of meer toevallige bemoeienissen met de visserij (,ik ben géboren in Elburg. heb een vrouw getrouwd afkomstig uit Har lingen, leerde haar kennen in Urk, heb in Scheven ingen gewoond en heb met plezier de vaste kamercom missie voor de visserij gepresideerd), naast die bemoeienissen had de heer Van Bennekom in het parlement zo zijn .Zeeuwse specialiteiten'. De her. indeling van Zuid-Beveland. Zeeirwsch.Vlaanderen en Tholen; de oesterschadewet, de gevolgen van de deltawerken, de industrialisatie van Zeeland. .ZEEUWSE FRACTIE' Hoe vreemd het ook klinkt, er is in de tweede kamer de afgelopen tien jaar altijd een soort van .Zeeuwse fractie' geweest. Een kern van par lementariërs uit deze provincie, die de katheder om voor de vuist weg zijn .portefeuille" waar te maken Of hij vindt dat er in het Haagse B.nnenhof veel .3 veranderd De heer Van Bennekom: ,Het is niet meer zo gezapig als toen ik tien jaar terug in de tweede kamer kwam. W> zijn dat academische karakter wal kwijt geraakt. Tegenwoordig spring: de kamer op de actualiteit. Er hoef' vallende onduidelijkheden worden meteen schriftelijke of mondelinge vragen gesteld. Natuurlijk wordt hel eigenlijke wetgevende werk van de kamer daardoor vertraagd. Komt nog bij dat we tegenwoordig maar even 15 fracties aan het woord moeten laten. Persoonlijk zou ik wel voelen voor een soort rantsoenering van de spreektijd in de kamer, hoewel je ook daarmee weer voorzichtig moet zijn.' 'n college van b en w (en ook van de raad) heel anders dan die in de tweede kamer, waar regenngs. partijen en oppositie voortdurend te- genove elkaar staan'. Op 21 februari kwam de heer Van Bennekom in de tweede kamer. Hij schoof op de lijst omhoog naar een zetel, toen drs C. P. Hazenbosch bij een verkeersongeluk om het le ven kwam. Het was aan de voor avond van de behandeling van de mammoetwet, de grote wet op het voortgezet onderwijs. ,Ik had mij daartegen nogal furieus gekeerd, in woord en geschrift. Je denkt dan: .3 dit niet het moment om hier nog wat te doen. Als fractie hebben we zo'n 45 amendementen ingediend. Een aantal zijn aanvaard, maar de meest wezenlijke zijn verworpen. Vandaar dat ik uit overtuiging te gen die mammoetwet heb gestemd'. Wat heeft de meeste indruk op de heer Vam Bennekom nagelaten uit zijn decennium in de tweede kamer? gen heen liep. De heer Van Benne- DPI IP HIPHT kom was er één van. .Naar verhou- L/CUIx ISIV/III geweest, dat we met zo'n vijf man waren: Van Dongen. Vam der Peijl. Westerhout, Kodde. Zo'n club zie je niet uit andere provincies. Ik vind het jammer dat die club wordt uitge dund. Of dat gevolgen heeft? Er zijn veel Zeeuwse zaken opgelost. Wat dat betreft, valt het nog niet zo om. gelukkig. Wel zal de band tussen kiezer-gekozene misschien wat ver schralen. wanneer Zeeland minder ,ei. gen vertegenwoordigers' in de kamer heeft. Een club overigens, die vol gens de heer Van Bennekom in het Haagse parlementaire bedrijf altijd met een .begrijpende glimlach' is be. keken. Naast zijn .onderwijshobby in de po. Terugkijkend op de tien jaren ka merlidmaatschap typeert de nu ver trekkende heer Vam Bennekom zijn werk daar als een .boeiende honde- baan'. Maar hij is er nooit voor opzij gegaan. In het stellen van vragen aan ministers over de meest uiteenlopen de onderwerpen probeerde hij de kampioen-in-aantal te benaderen. Als één van de weinigen (mét bij. voorbeeld zijn fractiegenoot Scha kel) klom hij zonder papier achter We zitten aan het Middelburgs Mo. lenwater in zijn werkkamer tegen over de heer Van Bennekom op de dag dat het Haagse Binnenhof her. metisch as afgesloten in verband met het bezoek van de Indonesische pre sident Soeharto. Voor zióhzelf heeft deze Middelburgse onderwijsman, d;e pas laat actief werd lm de politiek, m datzelfde Den Haag een deur dacht, gegooid, al zal hij contacten blijven onderhouden met de mensen daarach ter. Op een leeftijd dat anderen van alles en nog wat aan de wilgen hangen begint de heer Van Bennekom nog even aan een nieuwe vierjarige wet houdersperiode en aan een statenpe- riode als fractieleider. ,Ik wil me nu geheel op stad en gewest gaan rich ten.' zei hij een paar maanden terug heel formeel. Een zaak die hem daarbij voor de ko mende jaren bijzonder bezighoudt is het milieubeheer in Zeeland. ,Het wordt hoog tijd dat we in Nederland een ministerie van milieubeheer krij gen. Ik heb namelijk sterk de in druk dat we bezig zijn van onze kant het evenwicht in de natuur tus- ten dat hele biochemische proces goed in de gaten houden. Ten onrechte heeft men mij hier en daar afgeschilderd als een vijand van de industrie. Dt zou wel dwaas zijn als ik dat was. We moeten industrie aantrekken. Maar niet tegen elke pr js. We moeten, nu we Hoechst, Pechiney en Total hier in het Sloe, gebied hebben, goed uitkijken wat we doen. Ik ben dankbaar voor de werk gelegenheid die de industrie gebracht heeft, maar ik ben tegelijk bezorgd voor het milieu. Zeker, het provin ciaal bestuur van Zeeland wil hier be slist geen Pernis-toestanden. Maar laten we er met zi-'n allen voor zor gen daj het niet ongemerkt die kant opgaat. Ik ben blij met de activitei ten van een Vereniging voor Milieu hygiëne Zeeland, hoe eenzijdig die ook is. Maar mag ze misschien Tenslotte hoeft een vereniging die pleit v or orematie zich ook n.et te Bekommeren over de reinheid op begraafplaatsen. Ik heb de indruk dat in toenemende mate een groot aantal mensen zich bij de zorg voor het milieubeheer be trokken voelen. We hoeven niet pa niekerig te gaan doen, maar we moe. ten er wél voor zorgen dat het ons niet over de schoenen groeit. Inspraak, medezeggenschap, openheid van het bestuur: het begint te leven, je voelt het lm de praktijk. Het wordt hier echt nog een boeiende tijd. Voorlopig wü ik nog wel even mee- STRAF VAN ZES DAGEN "i .ONVOORWAARDELIJK' MIDDELBURG ,Dan hebben m hem toch te pakken gehad'. Zo ledeneerden twee Middelburgse Jongemannen die nadat ze in een bar in hun woonplaats waren litgezet hun woede op de eige- uar daarvan koelden door er met Sens auto vandoor te gaan. De po- itierechter te Middelburg, mr P. rtn Empel, voor wie het tweetal ir,h donderdag moest verantwoor- len, achtte hier diefstal, en niet slechts joy-riding, bewezen. Mr Van Empel veroordeelde beiden tot een onvoorwaardelijke gevangenis straf van zes dagen. De officier mr. Kolkert, had eerder dezelfde straf geëist. Geen van de twee, -J, van B. en W- 'tG. bad in-n rijbewijs. De laatste had het stuur In de liand genomeh en onder meer enige tijd in de rich ting Goès gereden Op een gegeven moment werd 't G. echter, zo ver telde hij voor do politierechter, door de slaap overmand. Het gevolg was. dat. de auto in een Rloot terecht kwam en uiteraard schade opliep. Het tweetal werd licht, gewond en daarvoor hl het Gasthuis behandeld. De politic was daarbij zo attent om beiden eens nader aan de tand te voelen. De politierechter, die er op wees, dat 't G. nog een voorwaardelijke straf had lopen, merkte ook berispend op: .Jullie vrijetijdsbesteding rit _t wel erg maar alcohol. Daar moet wel misère van komen.' .Dit was geen pretntje. Jullie hebben als heer en meester over de auto be. schikt.' Aldus de officier, die in zijn requisitoir voorts stelde, dat zij of schoon beide heren allerminst een blan- op strafregister" haden, toch onbe kommerd aan deze escapade waren be gonnen. Hij achtte daarom een onvoor waardelijke straf, die nog ent ge indruk' voorwaardelijke straf aandrong, betoog de dat moreel gesproken hier geen dief stal of joy-riding maar een poging tot beschadiging was begaan om aldus de barhouder te treffen- Centen Alcoholgebruik had ook een belang rijke rol gespeeld zo vertelde hij zelf in het gedrag van W. R. uit Mddelburg. Een trip naar Vlissingen om te trachten daar werk te vinden was tenslotte op cafébezoek uiilge- - Hik omdat hij geldge- jchafte hij zich in de- dra&id. Kenneli; brek had verse, zelfde plaats en in het holst van de nacht toegang tot een ijssalon. De buit was voor R. bijzonder teleur stellend, slechts een zak met losse centen terwijl bovendien de eige naar van de ijssalon wakker was ge worden door een plof en glasgerin kel. Om binnen te kunnen komen bleek R. namelijk een raam in de voordeur te hebben vernield. De offioler zei in zijn requisitoir, dat het hier weliswaar een kleine diefstal betrof doch dat R. anderzijds toch wel zo langzamerhand de lering had kunnen tre' ken ui' eerdere veroordelingenDe eis luidde een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee weiken met een proef tijd van drie jaar en een boete van zes tig gulden. Nadat verdediger mr W. Dieleman er onder meer nog op had ge wezen, dat een werkgever van R- zich bijzonder lovend over hem had uitgela ten, stelde de politierechter, dat het hier in feite ging om een door drank be paalde baldadigheid. Hij legde alleen de voorwaardelijke straf op. Mej. F. P. u.t Souburg had in het wa renhuis in Middelburg, waar zij een kassa bediende, op verschillende tijd stippen bij elkaar een bedrag van wel geteld 519 gulden gestolen. Het betrof feld, dat klanten voor bepaalde goede- teren hadden afgedragen. Mej. P. werd conform de eis van de of ficier, veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van drie jaar en een boete van vijftig gulden. Zij kreeg bo vendien de bijzondere voorwaarde opge legd om het achtergehouden bedrag binnen anderhalf jaar terug te betalen. Twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een boete van vijfltig gulden was de straf, die de heer en me\-rouw K. elk kregen opge legd omdat zij hadden verzwegen Be paalde inkomsten te hebben gehad en aldus toch het volle bedrag op grond van de werkloosheidswet te hebben ge kregen. dat het werk in feite toon had betroffen, en dat zii er Opgericht op 16 mei 1969 Hoop op het naar elkaar toegroeien VLISSINGEN .Mogen door het tot- «tundkomen van de Kruisrnad de drie ïUsterorganisalicH zodanig naar elkaar tw groeien, dat in de kan het ziln nabije toekomst het vormen van één brinonieus gezin nog slechts een for- ttaUteit is.' Dit schrijft de secretaris >i»ii de Stichting Zeeuwse Kruisraad, fe heer F. A. Bulder, in het eerste jaar- *?r*lag van deze Kruisraad, die op 16 niet 1969 ten overstaan van notaris Blin- denliach te St-Maartensdijk werd opge richt. Na de oprichting zijn er vier bestuursvergaderingen gehouden. Op de torste werden de lieren D. Boone (Oran je-Groene Krols). F. A. Bulder (Groene Kruis) en I'. Hagenaar (Wlt-Gele Kruis)respectievelijk tot voorzitter, leeretaris en penningmeester gekozen. Voorts werden er op de verg onderwerpen behandeld als een nieuwe riyonindeling districtsverpleegsters kin- öerhygiëne. een tweede diëtiste, de or- tanisatie van de Kruisraad, dc aanstel- kng van een part-tune sociaal-genees- ;e, bejairdengymnastiek en pro- iciale subsidie. 't jaarverslag 1969 bevat verder ver- i Wagen van de Zeeuwse Stichting voor Reumabestrijding, de Zeeuwse Stich ting voor de kankerbestrijding, de Com missie voor de hygiëne van het k.nd in Zeeland en de Federatieve Commissie voor de zedelijke volksgezondheid. De districtskinderarts M. J. van de Voo- ren schrijft 'n ziin verslag onder meer .dat het tot de taak van de districts- kinderarts behoort om zich te bezinnen op het milieu, waarin onze kinderen opgroeien.' Hij meent dait het milieu minder geschikt voor kinderen net de kleine en gehorige wonin gen. .Ook buitenshuls zijn er weinig moge lijkheden meer tot individueel spel en individuele vrijheid. Dokter Van Voo- ren acht de behoefte aan crèches voor 2- en 3-jarigen Jan ook begrijpelijk, ,Het feit dat ons milieu zo langzamer hand niet geschikt meer is voor kinde ren om in op te groeien, is op zichzelf ail ernstig' zo stelt dokter Van Vooren, maar hij vervolgt: .Erger wordt het echter indien het milieu dan bovendien nog een ernstige bedreiging voor de gezondheid gaait vormen. Indien niet tijdig maatregelen worden genomen, zullen lucht-, water- en bodemveront reiniging een ernstig gevaar voor de ge zondheid van zowel het kind als de vol wassenen en daardcor ook weer van de komende generatie gaan vormen' Uit het verslag van dc Federatieve Commissie voor de zedelijke volks gezondheid blijkt dat er momenteel 390 mannen en 331 vrouwen in Zee land staan ingeschreven met een ve nerische zjékte. Er kwamen in 1969 94 mannen en 46 vrouwen bij. ïulpbe- beiden K- voerde te zijner verdediging aan, slechts in' sil e in totaal niet meer dan driehonderd gulden aan hadden verdiend. Hij voegde daaraan nog toe. dat zij toch al ge straft waren omdat het g. a. k. de uit kering had gestaakt. Officier mr Kolkert concludeerde, dat hier misbruik was gemaakt van de .goe de sociale regelingen in dit land'. Hij vorderde naast de voorwaardelijke straf een boete van tweehonderd gulden. De politieagent S. die in Vlissingen door een straat reed en daarbij een wo ning binnenkeek zag tot zijn verrassing achter het glas een lichte mitrailleur staan. Het wapen bleek eigendom te an L. B. Het wapen, waarschijn- an het merk Lee, Enfield, was weliswaar zwaar verroest maar nog best schietklaar te maken, zo werd later vastgesteld. Bovehdien werden bij het wapen nog zeven scherpe patronen en voorts on der nieer een aantal lege hulzen aange troffen. De officier wees erop. dat vooral de laatste tijd door ongeoorloofd bezit van vuurwapens veel narigheid was veroor zaakt. Hij vorderde een voorwaardelij ke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar. een boete van tweehonderd gulden en verbeurd verklaring van het wapen met toebeho ren. Het vonnis was conform. De jeugdige F. R. uit Eindhoven moest zich verantwoorden voor het feit. dat hij zich in een horecabedrijf in West- kapelle ongevraagd glazen had toege. eigend. Ook op zijn verder gedrag in deze zaak bleek overigens het nodige aan te merken. Officier mr Kolkert, die concludeerde, dat de houding vam de jongeman een allerberoerdste Indruk had gemaakt, vorderde een boete vam veertig gulden, die de politierechter conform oplegde. M. G. uit Goes, die met zijn vader on min had over een geldkwestie en diens herhaald bezoek beu werd. maakte dat op een avond hardhandig duidelijk. De officier wees er in zijn requisitoir tegen R. op, dat er voor een en ander wellicht wel een aanleiding was geweest, doch de klappen hadden, aldus mr Kol ken, noo'- mogen vallen. Hij vorderde een boete van honderd gulden, waar van vijftig gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Politierech ter nir Van Empel, die G- er nog op Het niet betalen van verzekeringspremie door J. H. had bij J. T. uit Vlissingen dermate ergernis gewekt, dat hij op een bepaald moment zijn zelfbeheersing verloor en de achterstallige betaler eeh paar stompen toediende. De officier achtte hier een boete van vijftig gulden op zijn plaats. De politie rechter maakte er veertig van. ADVERTENTIE VLISSINGEN De definitieve data voor de eind- en staats examens zijn bekend. Voor de op 15 jnni 1970 bekendgemaakte data zijn enkele wijzigingen en aanvul lingen wenselijk gebleken. Zo zjjn de examendata voor de middelbare scholen voor meisjes vervroegd in verband met het feit dat een aan tal van deze scholen deelneemt aan het experiment v.w.o. voor Frans. Duits en Engels. In verband met de gebleken belangstelling voor het vak Fries is aan de examendata voor de eind- en staatsexamens mavo 4 en mavo 3 maandag 17 mei toegevoegd. Het rooster voor de examens luidt als volgt: hbs-a en 6taatsexamen hbs-a: woensdag 14 april, 9.00-12 00: boek houden; 13.30.15.30: Duits (vertaling); ctonderdag 15 april 9.00-11.30; Engels (verslag of brieven) 13.30-15.30: Frans (vertaling); maandag 19 april 9.00.12 00 boekhouden n 13.30-15.30: Engels (ver taling); dinsdag 20 april 9.00-11.30: Ne- Duïts (verslag of brieven) 13.30-15.30 Organisatie en techniek vam handel en handelsrekenen (Ie gedeelte); woensdag 21 april 9.00-11.30: Frans (verslag ol brieven) 13.30-1600: Nederlands (op. stel); donderdag 22 april 9.00-11.30: Duits verslag of brieven) 13.30-15.30 Org. en techn. van handel en handete. NIEUW- EN SINT JOOSLAND i het gebouw in gebruik bij de chris- Dit is het voormalig gemeente- telijke lagere school te Nieuwland. huis van Nieuw- en Sint Joosland. I De school zal van het gebouwtje Op het moment zijn de ruimten in I als extra leslokaal en handenar- beidlokaal gebruik blijven maken tot een nieuw te bouwen lokaal ge reed is. Dat kan echter nog wel even op zich laten wachten. Van de kant van de Nieuwlandse be jaarden werd onlangs verzocht of men er een sociëteit mocht inrich ten. Dat gebeurde tijdens de ken nismakingbijeenkomst met burge meester drs P. A. Wolters op 17 augustus in café ,De nieuwe hoop' te Nieuwland. Men zei toen dat men gaarne met de wensen van de bejaarden rekening zou hebben gehouden, indien het gebouwtje inderdaad leeg zou zijn geweest. De christelijke schooi zat er echter in. Tijdens genoemde kennismakingsbijeen komst kwam een van de aanwezigen met de opmerking dat hij vernomen had dat de BIÏ Belangstelling had om het ge bouwtje te gebruiken als opslagruimte voor het gemeentelijk bb-matenaal en als leslokaal!je. De heer H. B. Pilaar van de krng Zee land van de BH te Goes zegt dat er in derdaad belnngsteJung bestaat voor het gebouwtje E> was echter nog geen be sluit in de nchtine gevallen. Van de kant van de gemeente wordt met nadruk gesteld dat een amotenaar die de BB- zaken in de gem rente behandelt wel eens de suggestie had gedaan het voor malige gemeentehuis van Nieuw- en St- Joosiana als tijdelijke BB-ruimte te ge bruiken. Er was evenwel geen enkel b en w-besluit, krachtens welk de BB over het gebouwt je zou kunnen beschik ken, zo verklaart men nadrukkelijk. En ware het niet dat de school het gebouw tje nodig had, dan was aan de wens van de bejaarden om er een sociëteitsruim- te te mogen inrichten tegemoet geko men. Overigens bestaan er ook plannen voor een, nog lang niee gerealiseerd gemeenschapshuis :n Nieuwland, waar dan ook de bejaarden een onderkomen zouden kunnen vinden. (Foto PZC). rekenen (?e gedeelte), voor staatsexa men hbs-a: vrijdag 23 april 9 00-12.00. Hbs en staatsexamen hbs-b: woensdag 14 april 9 00-11.30 goniome trie en anal, meetkunde 13.30.15-30: Duits; donderdag 15 april 9.00-11.30: stereometrie 13.30-15.30 Frans: maan dag 19 aprü 9.00.12.00 natuurkun de 13.30-15-30 Engels; dinsdag 20 april 9.00-11.30 algebra 13.30-15.30 Nederlands (tekst); woensdag 21 april 9.00-12 00 scheikunde 13.30-16.00 Nederlands (op stel)- Gymnasium-a en staatsexamen gymna sium-a: woensdag 14 april 9.00-11.00 Grieks 13.30-15.30 Duits; donderdag 15 april 9.00-11.00 Latijn, 13.30-15 30 Frans; maandag 19 april 9.00.11.30 Neder lands (opstel) 13.30-15.30 Engels: dins dag 20 april 13.30-15.30 Nederlands (tekst). Gymnasium-b en staatsexamen gymna- sium-b: woensdag 14 april 9.00-11.30 goniome trie en anal, meetkunde 13 30-15.30 Duits donderdag 15 april 9.00-11.30 stereome trie 13.30-15.30 Frans; maandag 19 april 9.00-11-30 Nederlands (opstel) 13.30- 15.30 Engels; dinsdag 20 april 9.00- 11.30 algebra 13.30.15.30 Nederlands (tekst). Middelbare scholen voor meis; No ■■Pi- rdag april 9 00-11.30 Nederlands (opstel) 13 sjes: 4 april 9 00-11.30 Nederlands ,30-16.00 Dirts; donderc i Frans; maandag 19 april 13.30- wetenschappelijk onderwijs: woensdag 14 april 9-00-11.30 Nederlands I a 13.30-16.00 Duits; donderdag 15 april 9.00-12.00 Nederlands I b 13.30- 16.00 Frans; maandag 19 april 9.00.12 00 wiskunde I 13.30.16.00 Engels; dinsdag 20 april 9.00-11.00 Latijn 13.30-16.00 eco nomische wetenschappen I: woensdag 21 april 9.00-12.00 wiskunde II 13.30-16 30 scheikunde: donderdag 22 april 9 00- 12.00 economische wetenschappen H 13.30-15.30 Grieks; vrijdag 23 april 9.00 -12.00 natuurkunde. Havo en staatsexamen havo: maandag 10 mei, 9-11, Nederlands A. 13.30-15.30, Frans: dinsdag 11 mei. 9.00-12.00, Ne. derlands B, 13 30-1530, Duits; woens dag 12 mei, 9.00-12-00, wiskunde, 13.30- 15.30, Engels; donderdag 13 mei, 9.00- 12.00, natuurkunde, 13.30-16.30 handete. v/etenschappen I; vrijdag 14 mei, 9 00- 12.00, handelswetenschappen n, 13-30- 16.30, scheikunde. Mavo.3 en mavo-4 en staatsexamen mavo-3 en mavo-4. Maandag 10 mei, Nederlands I (tekst), 9 00-10.30 i mavo-39.00-10.30 (mavo- 4), wiskunde I, 14-00-15 30 (mavo-3), 14.00-16.00 (mavo-4); dinsdag 11 mei. Engels, 9.00.11.00 (mavo-3),"9.00.11.00 (mavo-4), handelskennis I, 14.00-15 30 (mavo-3), 14.00-16.00 (mavo-4); woens dag 12 mei, natuur- en scheikunde, 9.00-11.00 (mavo.3), natuur- en schei, kunde I 9.00-11.00 (mavo-4), Duits, 14.00-16.00 (mavo-3), 14.00-16.00 (ma vo-4): donderdag 13 mei. Nederlands II (6telopdracht), 830.1000 (mavo-3). 8.30.10.00 (:navo-4). natuur- en schei kunde II 10.30-12.30 (mavo-4). handels kennis II. 14 00-15.30 (mavo-3). 14.00- 16-00 (mavo-4); vrijdag 14 mei, wis kunde n. 9.00-10.30 lmavo-3). 9.00. 11.00 (mavo-4). Frans. 14.00-16.00 (ma vo-3), 14.00-16.00 (mavo-4); maandag 17 mei. Fries I, 9.00-10.30 (mavo-3). 9 00-10-30 (mavo-4). Fries Et (stelop- dracht, 11.00-12.30 (mavo-3), 11.00 - 12.30 (mavo-4) Handelsavondscholen met 3 jc en 5 jc: maandag 10 mei Nederlands 19 00-21.30 (3 jc) 19.00-21.30 (5 jc); dinsdag 11 mei Duits 19.00-2130 (3jc) 19.00-21.30 (5jc): woensdag 12 mei Frans 19.00-21.30 (3 jc) 19 00-2130 (5jc): donderdag 13 mei Org. en techn. van de handel en han delsrekenen 19.00.21.30 (3 jc) 19.00- 2130 (5jc); maandag 17 mei Dubbel boekhouden en bedrijfsleer 19.00-21.30 (3 jc). Boekhouden en bedrijfsleer (le gedeelte) 19 00-21.30 <5jc): dinsdag 18 mei Engels 19-00-21.30 (3jc) 19.00-21.30 (5jc); woensdag 19 mei Enkel boekhou. den 19.00-21.30 (3 jc) Boekhouden en bedrijfsleer (2e gedeelte) 19.00-2130 (5 jc). Op maandag 14 juni zijn de schrifte lijke herexamens voor de experimen terende vwo-scholen. voor het havo het mavo-3 en het mavo-4. Voor de gymnasia, de hogere burgerscholen en de middelbare scholen voor meisjes, die deelnemen aan het experiment moderne vreemde talen en gebruik maken van opgaven voor experimenterende vwo. scholen, is de tijdsduur van het examen voor de vakken Frans. Duits en Easels van 13.30-16.00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7