Belgen vinden wel recht in Nederland' I Ere-tentoonstelling Louis Heymans in stadhuis van Middelburg geopend eennie Goede kwaliteit schapen bij 15e fokveedag in Goes Ruim kwart miljoen tekort op begroting van Terneuzen 0 OD 0 0 Drie jaar geëist tegen brandstichter rechtbankgebouw Afscheid meester' L. A. Uitterhoeve in Vogelwaarde Ir H. E. Heringa nieuwe H.I.D. van cultuurtechnische dienst Zeeland Miljoenenopdracht van Hoechst voor ,De Schelde' Vuicana gashaarden... Nihilisme Verraad PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1970 RAADSMAN NA RECHTBANKZITTING: MIDDELBURG Een advocaat uit Oss. mr J. Schiffeleers, heeft vrijdagmorgen na de zitting van de arrondissementsrechtbank te Middelburg tegenover persver tegenwoordigers zijn bewonde ring uitgesproken voor de wijze, waarop men in Nederland recht kan vinden. Hoewel in de door hem te behartigen zaak, eer aanrijding die een Belg veroor zaakt zou hebben bg Biervliet, nog geen uitspraak is gedaan, toonde hg zich bijzonder ver heugd over de aandacht, die de schuldvraag van een eenvoudige aanrijding, waarbij alleen blik schade was in dit geval be droeg de schade slechts enkele honderden guldens krijgt. Mr Schiffeleers trad op voor de Belg L. L. F. nit Beveren-Waes, die in verband met deze aanrijding door de kantonrechter te Terneuzen was ver oordeeld tot het betalen van een boe te van honderd gulden. De Belg ging In appel en stond, vertegenwoordigd rechtbank te Middelburg. W. uit Beveren-Waes zou de aanrijding tussen twee personenauto's op 27 april 1969 op de provinciale weg te Biervliet hebben veroorzaakt doordat hij plotseling teveel naar links uit week. In verband met dit appel wor den door de Belgische justitie getui gen gehoord ln België en de rechter commissaris In Nederland gelastte een nieuw vooronderzoek. Het had de raadsman Schiffeleers vooral geïmponeerd, dat de Nederlandse ■titie zdch zoveel moeite getroost om een dergelijke zaak tot op de bo- TOGELWAARDE Heel Vogelwaarde heeft vrijdag afscheid genomen van .meester' L. A. Uitterhoeve, hoofd van de Mariaschool Ih het voormalige Stop peldijk. De heer Uitterhoeve gaat 40 jaar tussen de jeugd te hebben werkt met pensioen. Het was dan diezelfde jeugd die een belangrijk a deel had in de feestelijkheden rond zijn vertrek. 'sMorgens weird er in da parochiekerk een feestelijke eucharistieviering gehou den. waaraan een groot aantal kinde ren meewerkt». Op een bijeenkomst in de gymzaal van de Mariaschool kreeg de heer Uitterhoeve later op de morgen een hele reeks geschenken aangeboden, variërend van een tuinameublement (na mens ouders en leerlingen) tot hobby- Bakx sprak lovend» woorden als ver tegenwoordiger van het schoolbestuur, burgemeester mr M. Somers van Hon- Ibenisse deed het namens de gemeente. De katholieke onderwijzersbond en de collega's hadden de heer J. C. A. Koop- mans afgevaardigd, de ouders de heer J. de Block. Na afloop van een koffie maaltijd in ,Het wapen van Zeeland' werden de schoolkinderen getrakteerd en konden ze kijken naar een filmprogram ma. Het afscheid vond zijn afronding in een drukbezochte receptie nastiekzaal van de Marias kwam onder anderen ook Bouwman, inapectrice van het lager on derwijs. Brand in auto te Hulst HULST Door nog onbekende oor zaak is er vrijdagmiddag brand ont staan in de wagen van J. R. uit Kijkuit. De man reed ter hoogte van het Hulster warenhuis Wilking, toen vlammen een gedeelte van- het ontstekingsmechanis me van zijn auto vernielden. Met be hulp van een schulmblusapparaat van de firma Wilking konden de vlajmmen tijdig worden gedoofd De brandweer, die direct was uitgereden, behoefde niet in actie te komen. Het is niet bekend hoe groot de schade is. GOES Tot opvolger van Ir D. van der Zaken als hoofdingenieur-directeur van de cultuurtechnische diehst Zeeland ts benoemd ir H. E. Heringa, voorheen HID van de cultuurtechnische dienst in Drente, waar hij 7 jaar in die functie werkzaam Ls geweest. De heer H. E. Heringa is in 1917 in Blora (Java) in het toenmalige Neder- landsch Indië geboren- Na zijn studie aan de hbs in Malamg en de landbouw hogeschool in Wagemngen, heeft hij tot 1950 als opperhoutvester in Indonesië dem uit te zoeken. ,De in België vaak gehoorde opvatting dat men in Ne derland geen recht kan vinden wordt hiermee gelogenstraft' aldus raadsman. De officier van justitie had b(j de be handeling van de zaak, omdat getuigenverklaringen elkaar tegen spraken en het belastend materiaal niet overtuigend was, vernietiginj van het vonnis van de kantonrechte gevraagd. De rechtbank doet l: september uitspraak. ADVERTENTIE VLISSINGEN De NV Koninklijke Maatschappij .De Schelde' te Vlissin- gen en Delta Engineering NV te Schie dam, beide lid van de Rijn-Scheldegroep hebben van Hoechst-Vlissingen NV de opdracht gkregem voor het leveren en monteren van respectievelijk twee Schelde C. E. stoomketels, elk met een stoomproduktie van 45 ton per uur en één Delta-Bobv demi-waterinsta 11 atie van 175 m3 per uur alsmede een Delta- Boby voedingswaterontgasser van 90 m3 per uur. Met deze opdracht is een be- dragg emoeid van circa 2,5 miljoen gul den. K. L. V. Willaert begraven te Clinge CLINGE Onder grote belangstelling gisteren in Clmge het Hulster raads- K. L. S. Willaert uit Clinge ten grave gedragen. De plechtige requiem mis in de r-k kerk te Clinge, gecele breerd door pastoor Fick, daarbij ge assisteerd door rector Kramer, werd door talrijke autoriteiten bijgewoond. Zo waren alle raadsleden, b en w. be stuur en personeel van de NV Clitex, waar de overledene als chef-appreteur werkzaam is geweest, aanwezig. Ook het bestuur en leden van de drumband en orkestvereniging .Simper en Gaudate' en van de Clingse hengel sportver eniging, waarvan de overledene voorzit ter was. De heer Willaert, die 59 jaar werd. is onlangs gehuldigd omdat hij 25 jaar raadslid geweest is. NA SAMENVOEGING GEMEENTEN gewerkt. Door zijn interesse en studie voor de bosbouw heeft hij in Drente waar hij van 1954 tot 1958 reeds eerder als plaatsvervangend HID werkzaam was. veel medewerking verleend aan de ontginningen en cultuurtechnische wer ken. Tijdens zijn HID-schap in Drente zijn veel herverkavelingswerken gereed gekomen en werd over 8 ruilverkavelin gen met een oppervlakte van ruim 43.000 hectare gestemd Ook besteed de hij veel aandacht aan waterschaps- werken en landbouwwegen. KANAALPEIL WALCHEREN TIJDELIJK LAGER VLISSINGEN In verband met de herstelwerkzaamheden zal, vanaf 7 tot en met 12 september aanstaande of zo veel korter als mogelijk, het kanaalpeil van het Kanaal door Walcheren met 50 cm worden verdaagd tot 0,40 m NAP. TERNEUZEN De ontwerp-be- groting voor de nieuwe gemeente Terneuzen (samenvoeging van Hoek, Biervliet, Terneuzen en Zaamslag) over het tijdvak 1 april 1970 tot 31 december 1970, geeft een tekort aan van 255.000,-. Dit bedrag zal in mindering worden gebracht op de saldi reserves van de vier voormalige gemeenten, die 1.183.700,- bedroegen, waarna een reserve overblijft van een be drag van 928.700,-. Het ontioerp voor de begroting, dat ln de gemeenteraadsvergadering van donderdag 24 september aanstaande ter berandeling en vaststelling zal worden aangeboden, bestaat uit twee gedeelten. Namelijk een gecombi neerde begroting van de oude ge meenten Biervliet, Hoek, Terneuzen en Zaamslag, zoals vastgesteld op 31 maart 1970 en een 18-tal wijzi. gingen daarop van na die datum. Het ontwerp sluit zonder saldo in over eenstemming met de begrotingen van de opgeheven gemeenten, die ook alle zonder saldo sloten. Bij de overgang op 1 april ia een post aan onvoorzien intact gebleven van 141.595,-. Aan algemene bestemmingsreservea en en kapitaal is aanwezig resp. .850.200,- en ƒ399.000,De totale schuld van de nieuwe gemeente be draagt 76.406.900,-. De 18 wijizigïiinjgen bevatten ellecfats de in dit jaar nog te treffen strikt nood zakelijke voorzieningen. De reeds ge noemde post onvoorzien141.595,-) ia in eerste aanleg gdheel tem offer geval len aan de dekking van het tekort. In het preadvies aan de raad wordt duide lijk gesteld dat overbrugging van het tekort uit reserves, afkomstig van af gesloten diensten, een noodoplossing is waarop niet telkens kan worden terug, gegrepen. Alles wijst er op, zo wordt vervolgd, dat ook in 1971 met een defi cit rekening moet worden gehouden. Er zullen maatregelen nodig zijn om in de vaste dekking daarvan te voorzien, het. zij door verhoging van de belastingen, het aanvragen van een bijzondere uit kering uit het gemeentefonds, dan wel door beide maatregelen aan de orde te stellen. Daarnaast zal waar mogelijk GOES Op de Grote Markt in Goes is vrijdag voor de vijftiende maal de provinciale tentoonstelling voor scha. pen gehouden. Ongeveer 250 rammen, ooien en lammeren werden door 37 ver- schillende eigenaren aangevoerd. In te- °;estreefd moeten worden naar beper- genstelling tot andere jaren, ontbraken fcmg van de ujtgaven, zonder aantas- 3ilniaaJ £e varkens, omdat deze dieren ting van het voorziemngenpeil. De raad wegens veterinaire maatregelen niet kan daarover verdere adviezen verwach. •- -•--- «?- ten als in de loop van dit jaar meer gegevens bekend zijn over de fi nanciële positie in 1971. Onder de oos.|. ten die aanleiding geven tot een nade-i lig verschil komen voor de stichting j van een bijzondere school aan de Madame Curiestraat 35.674.- beplanting van de invalsweg t Zwaantje, hetstel af. valleidimg onder en naast de sporthal 13.017.- verbetering Stationsweg en Dokweg 20.000,- en onder meer de ge-1 schiedschrjjring over Biervliet 700(1,-. j aangevoerd konden worden. Ook een ging om de provinciale geïtenfokdag sr. cADVERTENTIE in één en dezelfde gashaard een altijd gezellig brandend houtvuur en een steeds behaaglijke stralingswarmte. Vraag de uitvoerige kleuren brochure aan bij Vuicana Apparaten industrie N.V., Waidorpstraat 148, Den Haag. Tel, 070-63 7914. gelijkertijd te houden kon vanwege ganisatonsche moeilijkheden geen door. gang vinden. De burgemeester van Goes, mr. F. G. A- Huber, opende 's morgens de manifes tatie. Hij feliciteerde het bestuur van het jubilerende S ch apenstamb oek en zei te verwachten dat de resultaten van de keuringen extra glans aan het 50- jarig bestaan zouden verlenen. Jk hoop dat de Goese markt qajs in de toekomst voor u beschikbaar zal blijven', aldus de Goese burgemeester. Behalve de Texelaars vleesschapen') waren er 'n twaalftal zogenaamde meik schapen (voor de schapemelk) naar de markt gebracht, omdat men naast traditionele, keuringen walde aantoi wat er na 50 jaren van geregistreerde schapenstamboeken in de fokkerij ge presenteerd is. Vakmanschap gevoerde schapen .jubileum-waardig', vooral onder de oudere rammen en ooien waren exemplaren met een goede kwaliteit. Ook jurylid C. Roeper uit Alkmaar was tevreden over de inge zonden dieren. ,Er is een enorme ver betering zichbaar geworden ten opzichte het opkweken van de dieren beter weet waarop te letten', aldus het Alkmaarse jurylicC dat voor de eerste maal btj een fokveedag in Zeeland jureerde. Uiteraard was er vrijdag veel belang stelling van de zijde van de Goese jeugd, die vooral bij de kleinere schapen niet weg was te slaan. Ook de zakenlieden hebben goed .geboerd'. Enkele van de beste Texelaars (rammen) werden voor hoge prijzen verkocht: de dieren zuilen hun .geboorteland' Texel binnenkort weer terugzien. (Op de uitslagen van de keurin gen komen wij nog nader terug). (Slot van pagina 2 Mr Kolkert sprak zijn respect uit voor de bejaarde dame, die de tegenwoordig heid van geest had de telefoon tie pak- SCHIJNWERPER OPNIEUW OP 80-JARIGE .ZEEUWSE STANDWERKER VAN DE KUNST VAN GEESBERGEN: .BEWONDERING EN VERWONDERING' MIDDELBURG ,Ik wü hier mijn grote bewondering en verwondering uitspreken over het gigantische oeuvre van deze tachtigjarige kun stenaar, die nog steeds blijkt te zoeken naar nieuwe wegen en mogelijkheden, maar ook over Heymans, de bewogen mens'. Met deze woorden opende gedepu teerde A. L. van Geesbergen vrij dagmiddag ln de stijlvolle burger zaal van het Middelburgse Btad- huis voor een opmerkelijk groot gehoor de eretentoonstelling die ter gelegenheid van de 80ste ver jaardag van Louis Heymans in de Vleeshal is ingericht. Gede puteerde Van Geesbergen sprak over de Louis Heymans, ,die in zijn lange, nog steeds zeer werk zame leven met grote hartstocht en gedrevenheid en op velerlei wijze zijn liefde voor de kunst en in die kunst voor Zeeland heeft beleden en nog belijdt. Men wordt dat wel het duidelijkst gewaar, wanneer men zijn enorme plak boek gaat doorbladeren. Daaruit komt een mens naar voren met rote menselijke en artistieke iwaliteiten, die meer dan ooit verdiend heeft, weer eens naar voren te worden gehaald, om v or alles wat hij heeft verricht te worden gehuldigd'. De heer Van Geesbergen noemde Heymans' opleiding, zijn werk als kunstenaar, zijn exposities, zijn strijd voor de verbetering van het tekenonderwijs op de scholen, zijn pedagogische activi teiten, zijn onverdroten propagan da voor wat hij altijd weer noemt .de integratie van de kunst in onze samenleving" door lezingen, ingezonden stukken, het verzor gen van rondleidingen, maar ook zijn sociale activiteiten en vele functies in het kunstleven en last but not least zijn vele initiatie ven ter bevordering van kust en kunstzinnige activiteiten. Wanneer men alleen al van dat levensbericht kennis neemt, komt daaruit een man naar voren, be giftigd met een grote niet afla tende werklust en een profetische bewogenheid'. De heer Van Geesbergen ging verder in op de vestiging van Heymans in Zeeland, eerst als te kenleraar te Vlissingen, later in dezelfde functie te Middel burg. Die vestiging betekent ook de eerste stap op het pad van wat later een .Zeeuwse carrière' genoemd zal worden. .Heymans ontplooit zich in de loop der ja ren tot een zeer veelzijdig kun stenaar, die vele technieken be oefent en daarmee experimen teert. Hij werkt niet alleen met olieverf, maar is tevens een even bekwaam aquarellist als etser en lithograaf. Heymans is daarbij altijd zoekend geweest naar nieu we wegen en vormen en zijn al lerlaatste werk getuigt er van, hoe hij daarbij experimenteert met materialen, waarvan hij in zijn jonge jaren niet heeft kun nen dromen, eenvoudig omdat zij nog niet bestonden. Al vroeg is Heymans ook bezig met kunst zinnige reclame'. .Als toelichter van kunst en daar. mede als propagandist voor een bewuste kunstbeleving op ten toonstellingen heeft Heymans pio nierswerk verricht. Dit begon, naar ik meen bij de bekende, on der auspiciën van de toen pas op gerichte Zeeuwse Volksuniversi teit, in 1945 gehouden tentoon stelling in het museum in de Wa gen aarstraat onder de titel .Her wonnen kunstbezit' een keurcol- lectie 17e eeuwse schilderijen, waaronder enkele Rembrandts, uit de verzamelingen van het rijks, museum en het Manritshuis'. .Ook neemt hij vele Initiatieven, alles bezield door zijn overtui ging, dat de mens pas waarlijk Onderwijs erig i i als t MIDDELBURG De heren Van Geesbergen en Heymans in de Vleeshal bij hun eerste rondgang over de expositie. (Foto PZC mens kan zijn, als hij zich be wust weet van de in hem slui merende creatieve potenties en deze potenties als belever van kunst, maar vooral ook als zelf doener tot ontplooiing weet te brengen'. .Vandaar ook zijn initiatief, openbaar gemaakt bij de ope ning van eretentoonstel- mallge Kunstmuseum op 3 september 1960. Precies 10 laar en 2 dagen geleden dus kondigde hij daar de instel ling aan van het Zeeuws Mu seumfonds. door uit eigen mid delen 2000,- in handen van de toenmalige commissaris der koningin en tevens zijn oud- leerling, de heer De Casem- broot, te stellen als eerste aan zet voor dat fonds'. Hij wilde dat fonds bestemd zien K ,Nu wordt Heymans op deze ten toonstelling terecht niet alleen maar als kunstenaar geëerd, maar ook als pedagoog, didac ticus, promotor en initiatiefne mer. Zijn grote kwaliteiten als onderwijsman kwamen al spoe dig aan het licht eerst in Vhs- singen de zeer gewaardeerde tekenleraar maar vooral sinds 1921 als leraar tekenen aan de Rijkskweekschool en het stedelijk gymnasium te Middelburg. Van den beginne af streeft Heymans naar vernieuwing van het teken onderwijs- Parallel daarmee loopt zijn voortdurende strijd voor be ter tekenonderwijs op de lagere scholen, dat in de jaren '30 in Zeeland nog veel te wensen over liet. In 1933 houdt hij, naar aan leiding van een tentoonstelling van tekenwerk van Tsjechoslo- waakse lagere schooljeugd in het schoolmuseum een fel pleidooi in de Middelburgsche Courant voor meer en beter tekenonderwijs op de lagere scholen. Op de kweekschool en het gym. nas-urn zijn in de loop der ja ren honderden jonge mensen kunstzinnig door hem opgevoed en tot discipelen gemaakt van zijn ideeën, welke hij uiteinde lijk weet uitgedrukt in wat hij, bij zijn afscheid als docent aan de kweekschool in 1955 heeft genoemd zijn .aesthetisch testa ment": eer grote verzameling te keningen en ander werk van zijn kweekschoolleerlingen. Deze ver zameling wordt in dat zelfde jaar ook geëxposeerd in museum Boy mans te Rotterdam en daar door Heymans persoonlijk toegelicht ter gelegenheid van het driedaag se congres van de dan 75-jarige Nederlandse vereniging van te kenonderwijs. vooi', zoals hij het noemde, ,eem levend museum voor beeldende kunst in Zeeland.' Teleurstelling .Helaas i3 dat fonds niet uitge groeid tot de omvang die Hey mans daar als enthousiast opti mist van had verwacht. Een half miljoen noemde hij bij die ope ning. In de later gevolgde, aan 2000 personen en instellingen toe- Sezonden circulaire werd hij wat escheidener en dacht hij aan 100.000. Maar teleurgesteld was hij wel, toen het er slechts 13.000,. werden, waaruit inmid dels tot nu toe enkele bescheiden subsidies konden worden verleend. In die circulaire waren Heymans gedachten nader uitgewerkt en pleitte hij voor twee zaken: de totstandkoming van een mobiel museum, dat de kunst in het kleinste dorpje van Zeeland zou .Een nieuwe actie voor verster king van dit fonds lijkt mij een zinvolle zaak, vooral nu een in 1960 door Heymans uitgesproken wens, dat in het Abdijcomplex een museum zal worden gevestigd, van waaruit dan in de toekomst wellicht ook het mobiele museum zou kunnen gaan opereren, binnen afzienbare tijd werkelijkheid gaat worden, namelijk wanneer het huidige Zeeuws Museum zal zijn gevestigd in de thans in res tauratie zijnde Kanunnikenwonin gen', aldus de heer Van Geesber gen. Mr J. J. van der Weel, wethou der van Middelburg, had tevoren de heer Van Geesbergen in het kort ingeleid en de genodigden verwelkomd- Hij bracht dank aan de heer Heymans en het tentoon- stcllingseomité, de heren M. P- de Bruin, mr VV. D. de Bruine, dr P. K. van Daalen, G. A. de Kok en J. J. de Rey, die samen met hem de expositie hebben moge lijk gemaakt. Nadat de heer Van Geesbergen de tentoonstelling voor geopend had verklaard sprak een diep be wogen Louis Heymans een aank. woord op het thema .ars longa, De tentoonstelling in de Vlees- hnl, waarop we nog nader te rugkomen, is tot en met 27 september dagelijks te bezich tigen, van maandag tot en met vrijdag van twee tot zes uur, zaterdag van tien tot zes uur en zondag van twee tot rijf ken en de naam van haar zoon te roe pen. Zich even uitdrukkend ln een voor de verdachte begrijpelijk jargon zei luj. J-Ieit werd De B. te link, hij ging er van door'. Do officier, met een rapport van de huisarts van mevrouw Leijnse in de hand, vervolgde: ,De oude dame -weet er nog van. lie huisarts kan niet pre- Over de persoon van de verdachte: De B. wordt nu als verminderd toere keningsvatbaar aangemerkt. Dat zal wel. fk kan me tenminste niet voor stellen, dat iemand die evenwichtig is zoiets doet'. De officier achtte het uitgesloten dat De B. op dit moment terugkeert m de maatschappij en kwam zo tenslotte tot zijn eis van drie jaar gevangenisstraf. Mr F. K. Adriaans? had de weinig aan lokkelijke taak De B. te verdedigen. Hij stelde onmiddellijk, dat het om twee ernstige feiten ging, ,dat is niet te loochenen'. Het eerste feit haalde de voorpagina's, het tweede alle binnen- pagin&'s van de Nederlandse dagbladen. ,Een daad van pur sang nihilisme, waar ook van mijn kant niets goeds over te zeggen is' aldus de raadsman, die wel wiJde stellen, da/t De B. zich door zijn verkeerde omgeving liet .opfokken, zo als ze het zelf noemen'. De B. liet zich telkens voor het karretje spannen, ge makkelijk kneedbaar en beïnvloedbaar door negatieve derden. Pleiter stipte aan dat bij de overval, bij De B. het be wustzijn doorbrak ,dit kan niet, dit gaat te ver.' De B. heeft gepoogd zichzelf een plaat» in een milieu te verschaffen, een mi lieu waarin de eigen moraal werd op geofferd aan de groepsmoraal. Boven dien had de alcohol de remmen mede te ver losgemaakt. O., reeds veroordeeld, kreeg zestien maanden. De raadsman meende, dat de schuld van De B. niet twee maal zo hoog kan wonden ge taxeerd die van O. Verdachte De B. klampte zich hieraan in zijn laatste woord eveneens vast. Officier: ,U hebt in uw leven al drie maai de kans gehad, toen u met de rechter in aanraking kwam. Bij de behandeling van de zaak van me- de-overvaUer t G.. die op de uitkijk stond, viel mede de aandacht op het feit, dat O. en 't G. twee uur na het mislukken van de overval De B. lieten .vallen'. O. belde toen de eerdergenoem de zoon van mevrouw Leijnse met het aanbod hem voor .twee rooic' (twee duizend gulden) de naam van de over valler te noemen. O. had haast met deze transactie, want de inventief speu rende politie wrs al op de hoogte, nse. ging op t honorarium voor deze informatie werd op 1000.- afgemaakt. O. en t G. deel den dit, ieder vijfhooderd gulden. In zijn requisitoir tegen 't G. ging de officier van justitie Sier nader" op* in: ,Er was sprake van regelrecht verraad, sprake van baten trekken uit dit ver raad'. De officier aarzelde niet hier het woord louche te gebruiken: er werd niet alleen meegedaan aan de overval, er werd ook munt geslagen uit het ver raad. Het was de officier bekend, dat 't G. niets van reciasseringsinstellingen wil weten, hij wil na het uitzitten van zijn straf naar zee. De raadsman van 't G., mr M A Terwoert, schilderde het milieu, waarin de groep rond O weinig welriekend opbloeide: de omge ving van Achtersingel. Teerpakhuizen- straat en Gesre, een buurt die thans door de sanering verdwijnt. Hij meende, dat het 't G goed zal doen uit deze groep te worden gelicht en als zeeman een nieuwe bestemming te vinden. In dit verband wees de raadsman er nog op. dat de gevangenis een verdere on gunstige invloed zal hebben op 't G. De rechtbank zal, zoals in de aan hef reeds is vermeld, 18 september uitspraak doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4