Verbrugge: ,Met wat ik verdien koop ik weer nieuwe auto's Tarwe- en gerstoogst zullen in dit jaar zeer matig zijn 7 HANDELAAR UIT GOES VRIJGESPROKEN HAVENSCHAP TERNEUZEN Z LM-BESTUURVOORSPELT: Last van roest en meeldauw tuinbouw niet rooskleurig UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JUBILERENDE TRANSPORTONDERNEMER IN TERNEUZEN TERNEUZEN Een stoet geel-groen gespoten vrachtwagen combinaties van vier kilometer lang zal midden Zeeuwsch-Vlaan- deren op zaterdag 12 september wat nadrukkelijk confronteren met het twaalfeneenhalf jarig bestaan van het transportbedrijf Verbrugge en De Meijer in Terneuzen. Het jubileum op zich is wei nig opmerkelijk, maar de firma waar het om gaat is dat des te meer. Van een plaatselijk vervoersbedrijf je dat in 1958 met vier vrachtauto's begon, groeide Verbrugge en De Meijer uit tot een Europees georiënteerde transportondeneming met nevenvestigin gen in België, Frankrijk, Italië en inEtten-Leur. De vier vracht auto's van toen werden 220 motorwagens, opleggers en aanhang- I wagens. op een speciale wagon gereden en de trein brengt de hele zaak naar Ita lië. Daar wordt de oplegger weer achter een trekker gekoppeld en bij de klant afgeleverd. Voordelen: min der transportrisico en de kostbare vergunningen kunnen worden ge spaard voor transporten naar het land zelf. Groei De man achter Verbrugge en De Meijer is A. J (Vnton) Verbrugge, een joviale veertiger die bij toeval en dan nog via een begrafenisonder neming in de transporfbusiness te recht kwam. In zijn kantoor hangt een forse foto waarop hijzelf in over al figureert naast een ouderwets aan doende vrachtauto van het type, waarmee de Canadezen in 1944 zuid west-Nederland binnenreden. De op name dateert uit de tijd dat trans port voor Verbrugge nog betekende: zelf aehter het stuur zitten. Het is 1 janpari 1958. als hij, 31 jaar oud, zijn positie als medefirmant van een plaatselijk vervoersbedrijf er aan geeft en voor zichzelf begint. Ver brugge: Jk dacht, ik moet af van te lefoontjes als: meneer, hebt u een wagen voor een vracht aardappels of een vracht stro. Dat is niks, daar zit geen continuïteit in. Een trans portbedrijf kun je alleen groot ma ken door continuïteit te brengen in het werk. Ik ben de industrie gaan bezoeken. In het begin ging het moei zaam, maar ik had geluk. .De Hoop' hier in Terneuzen werd mijn eerste grote klant.' Specialisatie Verbrugge werd, wat hij zelf noemt, een typische industrievervoerder. Het wagenpark werd afgestemd op de spe cifieke behoefte van de klant: glas- en glaswolfabneken, chemische- en petrochemische bedrijven. Verbrug ge: .Iedere vrachtauto die wij bijko pen. kopen we voor een bepaalde klant. We hebben tankwagens voor chemicaliën, met onze diepladers ver voeren wij alle spiegelglas in de Be nelux. We hebben een speciale volu mineuze vloot: hele grote opleggers met een inhoud van 90 tot 120 m3. Dat zijn gegarandeerd de grootste van de wereld.' De gebondenheid aan een aantal gro te bedrijven lijkt riskant, maar heeft volgens Verbrugge hoofdzakelijk voordelen. .Het is natuurlijk de kun'st de relatie met je klanten zo goed en zo duurzaam mogelijk te maken. We hebben contracten van vijf jaar en als alle® goed gaat worden die na afloop stilzwijgend verlengd. Er is natuurlijk wel een risicofactor, maar aan de andere kant zit ook de klant aan mij vast, want ik heb de vracht auto's voor zijn sooit vervoer. Er is natuurlijk wel een andere vervoer der te vinden, maar die moet dan eerst forse bedragen investeren om nog maar te zwijgen van de lever tijden.' Financieel lijkt het runnen van een transportonderneming geen gemak kelijke zaak. Een kiene vrachtauto kost altijd nog ƒ25.000, een trekker veret 60.000, voor de bijbehorende oplegger moet tussen de 15.000 en 115.000 op tafel komen. Een chauf feur van een tankwagencombinatie zeult met zo'n 160.000 over de weg. De heer Verbrugge vertelt, dat hij het financieringsprobleem oplost door iedere cent due vrijkomt uit winst en afschrijving onmiddellijk weer te in vesteren. Zijn filosofie: .Van wat ik verdien koop ik nieuwe auto's.' EEG Het mag zo langzamerhand als een bekend feit worden verondersteld, dat de Nederlandse transporteurs het door de grotere EEG-landen niet ge makkelijk wordt gemaakt. Verbrug ge: ,Het Nederlandse internationale Vervoer wordt door Frankrijk eh Duitsland openlijk geboycot. Ze vin den dat wij als Nederlandse vervoer ders al genoeg doen. In Duitsland mogen per dag maar 1950 Neder landse vrachtauto's op de wegen zijn. Zonder .Genelunigung' kom je er niet ih. hoe graag je ook je vrachtje wilt afleveren. We hebben ons, speciaal 0111 deze reden, in het buitenland E'vestigd. Dat is voor een Neder- ndse vervoerder de enige mogelijk heid om internationaal tc groeien. Zo'n buitenlandse vestiging is ha- tuurlijk wel makkelijk gezegd, maar het eist enorm veel pioniersgeest, doorzettingsvermogen, organisatieta lent en. organisatie ter plaatse. Je moet er iemand uit: het land zelf bij halen- Wij doen liet zo: we kopen een bestaand bedrijfje in liet land waar we ons willen vestigen en gaan van daar uit verder houwen. Andere transportondernemers volgen dezelfde methode. Wat dat betreft vangen ze ons Hollanders niet zo gemakkelijk voor ééh get.' Voor het vervoer op Italië hebben de Gezonken sleepboot werd gelicht WEMELDINGE Woensdagmiddag on drie uur heeft de bok .Walcheren' van de firma Vau den Akker uit Missingen In de haven van Wemeldinge de maan dagmiddag gezonken sleepboot .Wil. leiii M.»f eigendom van rederij Muller uit Terneuzen, gelicht. De sleepboot is voor herstelwerkzaamheden op het dro- flaandagmiddag kapseisde de sleepboot toen hij doende was de 180 meter lange duweenheid PHemiscihmidt' de haven van Wemeldinge binnen te slepen. De sleepboot zonk ruim honderd meter buiten de haven, ruim dertig meter u.t de westelijke d-.jkgloormg. De drie op. varenden wisten zwemmend de wal te bereiken. ,EXPO '70' AXEL HULDIGDE 7000e AXEL Mevrouw Boerbooms uit Ter neuzen was donderdag de 7000ste be zoekster aan de .Expo '70' Axel. Vrij wel alle standhouders boden mevrouw Boerbooms waardevolle geschenken aan. In totaal hebben nu al zo'n 7500 per sonen een bezoek gebracht aan deze, tot nu toe zeer succesvol verlopen, show. In de amusementsten; waren er verder op deze avond judodemonstraties te zien van do verenigingen Axel, Ter neuzen en Kloosterzande. Nederlandse transporteurs weer een andere methode uitgedacht. Tussen Nederland en Italië bestaat een ak koord. dat vrachtwagens onbelem merd in en uit mogen rijden. Maar omdat Italië vanuit Nederland al leen bereikbaar is via Duitsland of Frankrijk moeten er toch weer tran- sitovergimningen op tafel komen. Er werd een samenwerking op touw ge zet met de spoorwegen, in feite de natuurlijke vijand van het wegver voer. Een en ander leidde tot het zg kangeroesysteem: de oplegger wordt Transporteur Verbrugge ziet voorlo pig nog geen eind aan de groei van zijn dienstverlend bedrijf. ,Ik weet niet waar we naar toe groeien, maar ik verwacht eeh grootse toekomst. Het is waar, dat Zeeuwsch-Vlaande ren ingeklemd zit tussen de Schelde en België maar over die grenzen ben Ik allang heengesprongen. We zitten hier bovendien bij industrieën die verschrikkelijk hard groeien- Je moet alleeh zorgen dat je meegroeit. Verder zitten er geen problemen meer in'. Verbrugge vertelt dat het mee groeien voor hem betekent, dat de noodzakelijke uitbreidingen ruim van te voren worden gepland. ,Ik vraag aan de bedrijven wat ze verwach ten voor de eerstkomende twee jaar. Dan bekijken wij dat voor ons voor consequenties heeft. Op dit moment is onze uitbreiding tot eind 1971 al bekeken en het materiaal besteld. Onverwachte dingen kunnen we op vangen dank zij onze gedifferen tieerde vloot, of door links en rechts te charteren. Maar ook dan passen we direct aan.' De beslommeringen van het trans portbedrijf met op het moment zo'n 150 man personeel, hebben niet ver hinderd dat de heer Verbrugge zich ook op andere paden der commercie begaf Hij stichtte zijn eigen gara gebedrijf en een containerservice voor het afvoeren van grote hoeveelhe den puin en afval In portefeuille is nog steeds een plan. om in Zeeuwsch-Vlaanderen een vuil verbrandingsoven te bouwen voor het verwerken van huisvuil. Het plan om bij de viering van het 12,5-jarig jubileum al het rijdend materieel achter elkaar door de Ka naalzone te latch rijden, bleek in zijn uiterste consequentie niet uit voerbaar. Het worden nu .slechts' 75 vrachtwagencombinaties, die zich in een file van vier kilometev door Ter neuzen. Sas van Gent, Westdorpe en Axel zulleh wringen. Een groot aantal officiële genodigden zullen de .vlootshow' bijwonen- MIDDELBURG De politierechter te .Middelburg heeft de Gnes'e autohande laar H. J. W-. die aan de grenspost hij Sas van G'-nt had gepoogd een Bel gische sloopauto onder een verkeerd ken teken Nederland binnen te. rijden vrij- j gesproken. Politierechter tnr P. van Em- pel deed in deze zaak. die vorige week donderdag diende, schriftelijk uitspraak. De politierechter moest W. op formele gronden vrijspreken. In de tenlasteleg- ging stond namelijk, da*. W. het motor rijtuig had voorzien van een niet voor die auto bestemd kenteken, te of nabij Sas van Gent. althans in het ar rondissement Middelburg. W. had de verkeerde kentekenplaat in België op de auto bevestigd. Bij de behandeling van de zaak had de officier van justitie een boete van 500 geëist. Zeeuwsche Wit-Gele Kruis boekte in 1969 ledenwinst SLUIS Het jaarverslag over 1969 van de Provinciale Bond Het Zeeuw sche Wit-Gele Kruis meldt dat op 1 ja- dat dit niet in verhouding is met de l>e- droeg. Dat betekent een ledenwinst van 432 of 2,5 procent. Men stelt evenwel dzt dit niet in verhouding is met de be volkingsaanwas. In 22 afdelingen werd ledenwinst geboekt, in 6 liep het leden aantal terug en in 4 bleef het gelijk. Financieel kon het Wit-Gele Kruis liet jaar 1969 besluiten niet een batig slado van ƒ4.902.52. Het rijk verleende een subsidie voor het aanstellen van een diëtiste. Door beide besturen werd m deze functie benoemd mejuffrouw C. J. van Vogelpoel. In het district West-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Wit-Gele Knus is men op 22 janau- ri 1969 tot een samenwerking gekomen met het Groene Kruis op het gebied van de wijkverpleegsters, met name be treffende de weekenddiensten. Na een proefperiode van negen maanden was men er nog zo enthousiast over dat men besloot om op de ingeslagen weg voort te gaan. Door het Kraamcentrum Zeeuwsch- Vlaanderen werden :n 1969 in totaal 3.945 dagen hulp verleend, namelijk 2.942 dagen door gediplomeerde kraam verzorgsters en 1003 door leerling kraamverzorgsters. Dit is 613 dagen minder dan in 1968. Voor het kraam centrum Zeeuwse Eilanden bedroegen deze cijfers: totaal 2.580 dagen (1972 door gediplomeerden en 608 door leer lingen). Ten opzichte van 1968 zijn dat 50 dagen minder. Diefstal van foto-apparatuur MIDDELBURG Uit het atelier van J. P. in de Bellinkstraat te Middelburg is foto-apparatuur ter waarde van acht, honderd gulden verdwenen. Onbekenden hebben zich via een openstaand klap- raam aan de achtergevel toegang ver schaft. De inbraak moet zijn gepleegd tussen afgelopen maandag en woens- Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Met groot leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlij den van onze lieve dochter MARIA J. SCHRKÏ op de jeugdige leeftijd van 21 jaar. Uit aller naam: T. van der Horst-' Bos Tonny en Cokky Vlissingen. september 1970. Here. Seghersl, 222. slot vcm pagina 1 overleg met andere niet aan de ge meenschappelijke regeling deelne mende gemeenten, wier belangen bij het bestuur van die havenschappen zijn betrokken. Deze ervaringen zullen bovendien aanleiding kunnen zijn om laatst bedoelde gemeenten alsnog een raad gevende stem te geven m de raad van bestuur, wanneer zou blijken dat in het ontwerp van de gemeen, schappelijke regeling voorziene mo gelijkheid van consultatie niet goed zou blyken te functioneren. De vergaderingen van de raad van bestuur moeten zoveel mogelijk open baar, zeggen de bewindslieden en zij vinden dat van de mogelijkheid welke airt. 11 van t ontwerp van de gemeen schappelijke regeling biedt, om met gesloten deuren te vergaderen slechts gebruik dient te worden gemaakt in dien het algemeen belang zich tegen die openbaarheid verzet of bijzonde re belangen daardoor onevenredig zouden worden geschaad. De verte genwoordigers van het rijk zullen cnet lichtvaardig de aanwezigheid van een dergelijke bijzondere omstandig heid mogen aannemen. Het overleg over een blijvende deel name van het rijk In de NV Haven van Vlissingen ls nog niet tn een zodanig stadium gekomen, dat hier over thans reeds concrete medede lingen zijn te doen, Aan het begin van hun memorie van antwoord zetten de bewindslieden uiteen hoe de samenstelling van de raad van bestuur zal zajn bij wijzi ging van het aantal leden ten gevolge van de toetreding van een gemeente en hoe in dat geval de verhouding van het totale aantal stemmen, uit te brengen door de ver tegenwoordigers van het rijk, de pro vincie Zeeland en de deelnemende ge meenten blijft gehandhaafd op 3:2:2. Borsele In dit verband wordt venvezen naar het voorschrift van artikel 5. vierde lid van het ontwerp van de gemeen schappelijke regeling. Daarbij is be paald, dat bij toetreding van een n.euwe gemeente b en w van die ge meente de bevoegdheid bezitten om één lid m de raad van bestuur te benoemen. Bij toetreding van de gemeente Bor sele zal de raad van bestuur derhalve bestaan uit 4 vertegenwoordigers van het rijk, 2 van de provincie Zeeland en 3 van de deelnemende gemeenten, te weten twee van de gemeente Vlis singen en één van de gemeente Bor sele. De verhouding van het aantal leden van iedere groep van vertegenwoor digers (rijk. provincie en deelnemen de gemeenten) is dan derhalve 4:2:3. terwijl de verhouding van het aan tal stemmen waarover die groepen beschikken ingevolge het voorschrift van artikel 5. vijfde lid. behandhaafd dient te blijven op 3:2:2. Zuiver rekenkundle gezien hebben de leden, die tot de onderscheiden groe pen behoren ieder dus respectievelijk 'V,. 1 (2/2) en 2/3 stem. Brengt men dit einder dezelfde mer. dan worden dit respectievelijk 9. 12 en 8 stemmen. De vertegen woordigers van het rijk verkrijgen daD in totaal 9 maal 4 is 36 slem- men; die van de provincie 2 maal 12 is 24 stemmen en die van de ge meenten Vlissingen en Borsele 2 maal 8 plus 1 maal S is 24 stemmen. De verhouding van het totaal aantal stemmen wordt dus 36:24:24, welke verhouding weer kan worden herleid tot 3:2:2. GOES De opbrengsten van de tarwe en gerst in Zuid-West-Ne derland zijn dit jaar weer matig. Dat is één van de voorlopige con clusies, die het dagelijks bestuur van de ZLM in zijn laatste verga dering trok ten aanzien van de op brengsten. Het is nog te vroeg om een totale oogstbalans op te ma ken. Duidelijk is wel, dat men op veel percelen te kampen heeft ge had met een aantasting door roest en meeldauw. Men zal daarmee met de rassenkeuze rekening moe ten gaan houden, zo meende het dagelijks bestuur van de ZLM. De opbrengsten van de erwten vielen tegen en het vlas bleef te kort, waardoor de kilo-opbrengst tegen valt. Voor bruine bonen verwacht men de normale opbrengsten. De aardappeloogst laat zich wat op brengsten betreft, niet slecht aanzien, er moet echter rekening worden gehou den met een aanzienlijk percentage uit val, zodat het een vraag is of de netto, opbrengsten veel boven die van vorig jaar zullen gaan liggen. Voor de Ne derlandse aardappel blijft een doorlo. pende goede export van veel betekenis. De suikerbieten ontwikkelen zich laatste weken, dankzij de gunstige weersomstandigheden, goed, waarbij nog nioct worden afgewacht of ook het sui kerpercentage het niveau van de laat ste jaren nog zal kunnen hereiken. Ir de fruitteelt tenslotte worden goede op. brengsten verwacht, de prijzen echter bewegen zich zowel voor appels als pe ren op een dusdanig niveau, dat ook dit jaar voor de fruittelers weer tot een zorgwekkend resultaat kan gaan lelden. Van de hoofdafdeling sociale zaken van het landbouwschap werd bericht ontvangen, dat de concept-cao voor de landbouw in Zeeland niet bij het loon- bureau kan worden ingediend, omdat het verplicht stellen van een deel van de waarderingstoeslag een te grote af wijking oetekent van de model-cao. Het staat partijen thans vrij om zelf voor indiening bij het loonbureau te zorgen. Het bestuur besloot niet tot indiening over te gaan en een eventueel binden, de oplegging van de cao af te wachten. Het bestuur van de ZLM is van mening, dat het tot dusverre gevolgde systeem van loononderhandelingen dringend ver betering behoeft. De onderhandelingen zullen voortaan eerder moeten worden geopend, en er moet ook worden ge. streefd naar een drastische beperking van het aantal cao's, zo mogelijk naar één landelijke cao. Daarin zullen ri.et alle arbeidsvoorwaarden tot in de per fectie dienen te worden geregeld, doch dient ruimte te worden gelaten voor detaillering per gebied voor wat betreft bijvoorbeeld aanvang en einde van ar beidstijden enz. Over de gang van zaken in de fruit teelt deelde de heer Vogelaar mee dat er een grote oogst van appels en peren in ons land wordt verwacht. De kwali teit is bijzonder goed: het zal dit jaar niet nodig zijn golden delicious uit Frankrijk in te voeren, omdat er in eigen land voldoende goede kwaliteit voorradig is. In verband met de grote oogst zijn vooruitzichten over het prijs peil weer ongunstig. De james grieve brengt momenteel zeer lage prijzen op. Tn de sector van de kleinmntteelt wor den dit seizoen financieel redelijke re sultaten behaald door gunstige prijzen voor frambozen en vooral ook bramen. .ergadering besteedde ook aandacht een nota van de afdeling fruitteelt het landbouwschap, waarin onder andere voorstellen worden gedaan voor concentratie van de veilingen en 2',(> cent per kg subsidie voor centraal ge sorteerd, geblokt en - of gepoold fruit. Hoewel deze nota nader in de tuin- bouwcomniissïe op alle consequenties zal worden bezien, was het bestuur van' oordeel dat vooral het streven naar! In zijn overzicht over de recente ont- concentratie van het aanbod van groot wikkelingen in de veehouderijsector deeL instelling zelve. Het bestuur sprak uit voeriger over een discussie nota van het landbouwschap over vraag stukken en overwegingen met betrek king tot de keuze van het mengpr.js. systeem of contractenstelsel bij de teelt van suikerbieten. Het bestuur overwoog dat. indien men de EEG tot een werkelijkheid wil doen komen, de contingentering van de bie tenteelt, die in strijd is met het begin, sel van de EEG, binnen afzienbare tijd zal moeten verlaten. De kosten en moei ten voor .het oontraotsysteem zouden dan voor korte tijd getroffen moeten worden, terwijl in de huidige omstan digheden de voordelen van dit systeem ten opzichte van het niengprijssysteem vermoedelijk tegen de kosten wegval len, nog ongea.cn. de grote problemen, die het contractenstelsel in de prak tijd voor eea rechtvaardige toepassing zou geven. Wanneer niettemin toch besluiten zou den vallen, die Nederland zouden no pen tot het contractenstelsel over te gaan, zal het bestuur in een extra ver garing bijeen komen om de dan ont worpen voorwaarden nader te bespre ken. belang is en dat dc maatregelen aan. sluiten bij eerdere oorstellen van de ZLM. Het bestuur wees voorts nog eens op de noodzaak \au bespoedigen van een subsidie op de hagelpremie. De heer J. B. Beou wees er in zijn snasjjsuio -reeC Sijoa inp 'do npizjOAO deze tijd de markten niet best waren, m verband met de problemen rond de devaluatie van de Franse franc. Later is het meegevallen. De grote voorra den werden weggewerkt onder andere middels een soepel denaturatiebeleid voor het graan. Dit jaar was de start gunstiger, doch het is n.et uitgesloten dat er in het ver dere verloop tegenwind zal komen. De graanoogst is in de EEG weliswaar klei ner, doen er gelden lagere denaturatie- prijzen voor tarwe dan vorig jaar. Er is ook een tekort aam brouwgerst. Het lijkt gewenst dat er overleg komt met de brouwerijen om te komen tot meer jarige contracten. Het bestuur consta teerde met voldoening dat nu dan uit eindelijk een EEG-vlasr egel tog tot stand is gekomen, inhoudende dat een toeslag van 398,20 per hectare wordt ver strekt, die voor de helft aan de teler en voor de helft aan de verwerker wordt uitgekeerd. Hiermede is aan een reeds jarenlang naar voren gebrachte wens voldaan. Het bestuur" stond voorts stil mede naar aanleiding van vra gen bij de veranderingen, die zich voltrekken to de coöperatieve suiker, industrie en die ten doel hebben het beleid en beheer op een aan de tijd en omstandigheden aangepaste wijze te doen verlopen. .De ontwikkelingen van de moderne commerciële onderneming moeten in de ze tijd van snelle wijzigingen worden aanvaard en toegejuicht als op die wij ze een sterkere positie kan worden ingenomen, zo vondt het ZLM-bcstuur, In dit proces heeft de landbouworga nisatie zeker een taak. maar daar waar het vormgeving en structuur betreft ligt naar de mening van het bestuur een primaire taak voor de coöperatieve de de heer Van Heijst mede dat de voe- derpositic er voor de komende winter brengsten van de niet rooskleurig uitziet. Dp hooi-op- brengsten van de eerste snede ziin on geveer eenderde lager dan normaal en de hooiprijzen zijn dan ook hoog. Hoe wel dc tweede snede goed is gegroeid moet er toch rekening mee worden ge houden dat er beduidend minder voeder zal zijn dan vorig jaar en de prijzen van ruwvoer zijn dan ook belangrijk hoger. Tevens kon worden geconstateerd dat de krachtvoeren izen van de voorver kooporders ook belangrijk hoger zijn. Men moet dan ook verwachten dat er dit najaar nogal veel aanbod zal zijn wegens uitstoot van vee, dat in nor male omstandigheden op stal nog ver der gemest zou worden Met het oog hierop verwacht men algemeen dit na jaar een sterke prijsdaling voor het rundvee. De biggenring, die in Zeeland en West- Brabant werkzaam is, is van plan over te gaan tot totale integratie, waardoor er een bodem in de markt komt te liggen van 66.50 per big en een slach- varkensprijs van 2,74 per kg geslacht fewicht. De voorlopige indruk ;s dat e leden van de biggenring niet af zijdig tegenover deze plannen staan. De vergadering nam ook kennis van de zeer moeilijke situatie in de pluimvee-1 houderij. Zij besloot de zorgen van haar leden-pluimveehouders ook op hoger ni veau te bespreken De heer M. C. J. Kosten, Tholen, werd benoemd tot lid van de raad va.n af gevaardigden van de BVAB en het be. drijfspensioenfonds voor de landbouw, zulks in de plaats van de heer-A. .T. van Nieuwenhuijzen te De Heen. De heer A. Korteweg werd to dezelfde or ganen tot plaatsvervangend lid herbe noemd. De heer J. B. Becu, Groede. werd benoemd tot plaatsvervangend lid van het hoofdbestuur van het? KNLG, zulks in de plaats van de heer :nr E. Wage. .O. wat zal het heer lijk zijn altijd bij de He^r te zijn'. Heden overleed, in het ziekenhuis te Oost burg. onze geliefde moeder. behuwd-, groot-, overgroot, en betovergrootmoeder FRANCINA MARIA DE RUIJSSCHKR geboren Xotebaart, in de ouderdom van ruim 92 jaar- Uit aller naam: Fam. De Ruijsscher Breskens, 2 september 1970. 2e Zandstraat 13. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 4 september 1970 om 14.45 uur, vanaf gebouw ,Imma- nuël' aan de Weijk- manlaan te Breskens. Heden overleed, na een kortstondige ziek te, nog onverwacht, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MARIE BERGER weduwe van J. Sloover, in de ouderdom van bijna 94 jaar. C. J. P. Sclïillemans- Sloover J. Schillemans M. J. v. d. Berge- Sloover K. v. d. Berge Klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 3 september 1970 Tooroplaan 11 De overledene Is op gebaard ln de rouw kamer van het zie kenhuis ,Slnt-Joseph'. Bezoekuren van 10.30 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 7 september om 13.00 uur op de alg. begraafplaats. Vertrek van huis om 12.45 uur. Heden overleed, ln verpleeghuis ,Ter Valcke' te Goes, onze geliefde moeder, be huwd-, groot-en over grootmoeder LEUNT JE DE REGT geboren Imanse, in de ouderdom van bijna 95 jaar. Uit aller naam: Wirtz-de Regt Oudelande, 2 september 1970. Burg. van Lierestr. 10 De begrafenis zal plaatsvinden op za terdag 5 september 1970 des namiddags om 2 uur vanuit het verenigingsgebouw te Oudelande. Heden overleed, na een geduldig gedra gen lijden, zacht en kalm, onze innig ge liefde zuster, behuwd zuster en tante op de leeftijd van 53 jaar. De familie Guiljam 3 september 1970 Bakendorpseweg 17 De begrafenis zal plaatsvinden DV op maandag 7 september 1970 om 14 uur. Heden overleed onze lieve vrouw, moedor en dochter LEVINA ADRIANA VISSER-OOSTERLING op de leef tjjd van 46 Jaar. Goes: C. Visser Rlny Jager-Visser Hans Jager Arte-Jan en Coby Lilian C. Oosterllng-Schrier Goes, 3 september 1970, Keizersdflk 30-32. Dc begrafenis zal plaatsvinden op maandag 7 september om 13.00 uur vanuit de aula op de algemene begraafplaats te Goes. Aanvang rouwdienst 12.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in de aula op de begraafplaats. Liever geen bezoek aan huis. Na een ernstige ziekte overleed 1 september j.l. onze medewerker en collega CORNELLS VAN DER ENT ln de ouderdom van 59 jaar. De teraardebestelling zal plaatsvinden zater dag 5 september 1970 om 11.30 uur op de alge mene begraafplaats te Vlissingen. Na afloop gelegenheid tot condoleren ln de au la op de begraafplaats. Na een langdurig, geduldig gedragen lijden, heeft de Heere tot Zich genomen, mijn lieve man, onze lieve, zorgzame vader en opa JACOBUS VAN DER GOUWE echtgenoot van Martina van Zweden, op de leeftijd van 66 jaar. M. v. d. Gouwe-van Zweden Kinderen en kleinkinderen Terneuzen. 2 september 1970, Bachlaan 2. De teraardebestelling zal DV plaatshebben op zaterdag 5 september 1970 op de algemene be graafplaats te Terneuzen om 13.45 uur, na voorafgaande rouwdienst in de Goede Herder kerk, welke aanvangt om 13.00 uur. Geen bloemen Heden werd nog onverwachts van ons wegge nomen, onze lieve man, vader, behuwdvader en opa ADAM MULDER in de ouderdom van ruim 76 jaar. A. J. Mulder-SmaUegange Wadenoijen: P. A. Monhemius-Mulder J. Monhemius Rotterdam: A. P. Verplakke-Mulder En kleinkinderen De begrafenis vindt plaats zaterdag 5 septem ber op de algemene begraafplaats te Goes om 11 uur. Vertrek van rusthuis Oost wal om 10.45 uur. Heden werd van onze zijde weggenomen, in huize ,De Werfkampen' te Rilland-Bath, na een geduldig gedragen ïyden, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder HELENA PIETERNELLA ADRIANA KRUIJSSE weduwe van Pieter de Koejjer, in de ouderdom van 78 jaar. Sas van Gent: J. de Vries - de Koeijer P. de Vries Vlissingen: A. C. de Koeler M. de Koeijer - de Vlieger C. de Vlieger - de Koeijer T. P. de Vlieger Sluiskil: E. de Rijke-de Koeijer J. de Rijke Hoek: C. de Koeijer S. de Koeijer - van Stralen Klein- en achterklein kinderen Rilland-Bath, 3 september 1970 huize ,De Werfkampen' Condoleantieadres: Molendijk 41, Hoek De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 5 september 1970 op de algemene begraafplaats te Sluiskil om 2.45 uur, na voorafgaande rouwdienst in gebouw ,De Ark' te Sluiskil, aanvangende om 2.00 uur. Bedroefd maar dankbaar voor hetgene wat zij in ons leven heeft betekend, berichten wij, dat na een toegewijd en zorgzaam leven, heden van ons is weggenomen, onze lieve moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder op de leeftqd van ruim 87 jaar. Middelburg. 3 september 1970. Seissingel 6, ,Ter Veste'. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg, bezoekuren zijn dagelijks van 10.00-11.00 uur en van 18.00- 19.00 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden maan dag 7 september 1970 om 13.45 uur op de al gemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor fa milie en belangstellenden in .Ter Veste', die aanvangt om 13.00 uur en geleid wordt door de weleerw. heer ds T. Rinkema. Correspondentieadres Korendijk 10. Middelburg. Geen bezoek aan huis. Heden is, na een langdurige ziekte, van ons heengegaan, onze innig geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder JACOMENA MINDERHOUT weduwe van Janus Hollebrandse, in de ouderdom van 94 jaar. Koudekerke, 3 september 1970 Verpleeginrichting ,Der Boedc' Correspondentieadres Nieuwstraat 48, Vlissingen De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 7 september, des namiddags 2 uur. op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Geen bezoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7