S.G.P.-kandidatuur in de raad van Middelburg weggestemd Zeeuwse raden kozen hun wethouders 4 ALLE VIER WETHOUDERS HERKOZEN AANPASSING' IN COMMISSIES GB in Valkenisse ontstemd over de wet^miderskeuze AR-fractie Veere: ,0nze man graag eerste wethouder' Vijf ton subsidie voor eilanden in Veerse Meer NEGEN BEZWAARSCHRIFTEN TEGEN PECHINEY-AANVRAAG DIAMANTEN HUWELIJKIN VLISSINGEN Midden-Schouwen krijgt haven voor sportvisserij UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1970 MIDDELBURG De SGP-fractie in de Middelburgse raad heeft dinsdagniiddag bij de wethouders- bieek, Stelde de heer Rentier zich na. mens zfjn fractie zelf kandidaat. Zo- verkiezing een .bommetje' laten a!s gezegd, zonder resultaat. Continuïteit orde en zedelijkheid, zeer liberaal op-1 graag in te stemmen met een herbe- sielde zodat .een samengaan met denoeming. Ook de uitbreiding van de j VVD goed mogelijk" zou zijn. stelde de j commissies achtte hij juist omdat aL i SGP.woordvoerder ook op grond van dus recht zou worden gedaan aan de I de nieuwe verhoudingen in de raad j gewijzigde samenstelling" van de raad. graag een derde kandidaat voor het Namens D '66. die snsteren voor het ...J sa. eers» z\_ ARP j raad deed. sprak tenslotte de heer" W. Akkerman zijn vertrouwen uit in de vier afgetreden en weer voorgedra gen wethouders. Zijn wens en die van de andere frac ties. uitgezonderd de SGP. werd gezegd bij de hierna volgende stemming vervuld. De verkiezing van de leden in de ver schillende raadscommissies leverde hier na vrijwel geen probleem meer op. De heer Don wees er nog we) op. dat na ruggespraak was gebleken, dat men in het algemeen er prijs op stelde de ver gaderingen van de verschillende com. missies voor de duur van tenminste nog een jaar alleen toegankelijk te verklaren voor raadsleden. De heer Ak kerman reageerde daar prompt op met de opmerking, dat deze vergadering door iedere belangstellende zou moe ten kunnen worden bezocht. Burge meester drs P. Wolters zei in zijn ant woord. dat dat er in de toekomst nog best van zou kunnen komen, doch dat het raadzaam was om de raadscom missies eerst eens te laten .inschieten' alvorens verdere stappen te nemen. Achtergrond De SGP-fractievoorzitter zei al aan het begin van zijn betoog de persoonlijke en bestuurlijke capaciteiten van de bei de door de PvdA gestelde kandidaten dus de heren Hubregtse en Van der Weel niet in twijfel te willen trek ken. De principiële achtergrond van beide heren was echter zodanig, dat aan het beleid, dat van deze twee PvdA.wethouders was te verwachten de SGP ,in veel opzichten' zijn steun niet zou kunnen geven. Aldus de heer Ren tier, die wel steun toezei aan de twee kandidaten (de heren Baars en Van Bennékom) van de samenwerkende con. fessionele fracties, .in het vertrouwen, dat ze bereid zullen blijven om te luis teren naar wat uit eigen kring aan verontrusting over de leefmilieu naar voren wordt gebracht'. De heer Ren tier wees er- vervolgens op, dat de stem busuitslag waardoor de SGP van twee op drie zetels kwam, zijn frac tie :n ieder geval de verantwoording had opgelegd om te streven naar een anders gericht gemeentelijk beleid. De heer Rentier zei dit andere beleid, bij noemde In dtt verband met name de openbare orde en zedelijkheid .op het gebied waar de verontrusting van le stadgenoten groot is' niet te kui verwachten van een college in zijn oude samenstelling. Nadat de heer Rentier er ook nog op had gewezen, dat de PvdA zich naar zijn mening op het gebied van openbare ontploffen, dat overigens niet vol doende explosieven bleek te bevat- ten on, de door deze groepering ge-1 wenste opening te verkrijgen. Die opening was dan bedoeld voor een wethouder uit SGP-kring ten kos te van een van de twee PvdA-ze- tels. De overgrote meerderheid in de nieuwe gemeenteraad van Mid delburg bleek echter niets te voe len voor een dergelijke zetelverwis seling in het college. Men wenste integendeel alle vier de wethou ders uit de oude. raad weer op hun plaats achter de b en w-tafel terug te zien. De uitslag vau de stemming sprak bij dit nlles de duidelijkste taal. De vier wethouders konden inderdaad weer nlaatsnemen. Van het totaal van 23 stemmen kreeg de heer W. Baars (chu) 22 stemmen, de heer J. van Bennekooi (arp) alle 23, de heer J. van de Weel (pvda) 20 en de heer M. Huhregtse (pvda) even eens 20, terwijl op de heer H. Har rewijn (ehu) nog een drietal stem men werden uitgebracht. De heer W. Rentier, die namens zijn SGP- fractie was gekandideerd voor het wethouderschap, zag hierbij alle il lusies als hij die al gekoesterd mocht hebben in rook opgaan. Hij bracht het niet verder dan vier stemmen. Ofschoon dus de verhoudingen bin. nen het college onaangetast bleven besloot men toch de door de jongste verkiezingen tot stand gebrachte .verschuiving naar rechts1 (de menLijke confessionele partijen wierven daarbij dertien zetels te. gemover PvdA - WD en D '66 te zamen tien) op een andere wijze tot uitdrukking te brengen. Dat deed men door het aantal leden van de belangrijkste raadsfracties, die voor onderwijs, gemeentebedrijven, ge meentewerken, sociale zaken en volksgezondheid, culturele zaken en sportbelangen uit te breiden waarbij bet aantal meerzetels vooral aan raadsleden uit de rechtse raadsfrac ties toeviel. De toch nog onverwachte gang van za. ken bij de Middelburgse wethouders verkiezing betekende m feite, dat de SGP-fractie zich uiteindelijk niet had wensen neer te leggen bij hetgeen bij het geheime vooroverleg tussen de ver. schillende groeperingen, door de overi ge fracties, natuurlijk nog .voorlopig', wél was aanvaard. Die overeenstem ming kwam dus, zo bleek dinsdagmid dag, neer op een onveranderde - stelling van het college. Nadat namelijk al uit de algemene be schouwing van drs G. Kerkhof, die als eerste sprak namens ARP, CHU en KVP, was gebleken dat men .vrede nam' met een onveranderde verdeling van 2.2 (twee zetels voor de confes sionele partijeD en twee voor de PvdA, plaatste de heer Rentier de bom. (De ze betiteling van de heer Rentiers ha.n. del wijze was van PvdA-fractievoor zitter W. Don). confessionele groeperingen, was eerder ingegaan op de gewijzig de situatie in de raad als gevolg van de stembusuitslag. De heer Kerkhof wees er daarbij op, dat de politieke realiteit was, dat ae meerderheid van de kiezers confessioneel had gestemd en de christelijke partijen aldus ook de meerderheid in de raad hadden verkre- heer Kerkhof zei gaarne te erken nen, dat in het licht van de nieuwe zetelverdeling 13.confessioneel en niet confessioneel, de formule 2"2 voor het college niet bevredigde. Een ver deling S-confessioneel 1 niet confessio neel achtte hij ecliter nog minder de mocratisch en evenzeer minder in over eenstemming met het gekozen uitgangs punt van êen .weerspiegelingscollege". De heer Kerkhof zei voorts, dat de eerlijkheid gebood dat liet pleiten voor een 3-1 verhouding des te minder aanlei ding was, als men de stemmïngsper. eentages met elkaar vergeleek: 53 pro- cent confessioneel en 47 procent niet confessioneel. Fractievoorzitter Kerkhof, die vervol gens inging op de persoonlijke kwali teiten van te kiezen bestuurders, zei gaarne te verklaren dat de afgetre den wethouders de door hem genoem de eigenschappen als bekwaamheid, er varing en integriteit inderdaad beza ten. .De werkkracht en de teamgeest van het afgetreden college zijn aan de stad zichtbaar ten goede gekomen'. Al dus de heer Kerkhof, die nadat hij nog zijn voorkeur had uitgesproken voor een continuïteit van het bestuur en een voortzetting van het huidige beleid in de komende vier jaar, namens zijn fractie opnieuw de heren Baars en Van Bennekom kandidaat stelde. De heer Kerkhof zei om dezelfde reden de reeds aangekondigde voordracht van de PvdA- kandidaiten Hubregtse en Van der Weel te zullen steunen. Doordat de bal grond van de stembusuitslag enigermate naar de niet-confessio- nele kant was doorgeslagen zei de heer Kerkhof deze .onevenwichtig heid gaarne' hij stelde dit trou wens ook als voorwaarde .ge corrigeerd te zien in de bezetting van de commissies en raadsverte- genwoordigingen' Gelukwens De PvdA-fractievoorzitter W. Don, die evenals de heer Kerkhof refereerde aan het reeds tussen de frac ies gepleeg. de informele overleg, zei een dergelijke wijziging in de samenstelling van de commissies, ook gelet op ae .kleine overbedehng van de PvdA, aanvaard baar te aöhten. De heer Don, die aan het begin van zijn betoog zijn teleur stelling had uitgesproken over de slech te opkomst van de kiezers, kwam zijn analyse van de stembusuitslagen tot de conclusie, dat de confessionele fracties gezamenlijk 0.3 procent had den jjewoimen tegen 0,8 procent bij de Op grond van deze verkiezingsuitslag was, oolt in liet vooroverleg, geen an dere stellingnanie mogelijk, aan dat de PvdA opnieuw twee wethouders zetels zou claimen. Aldus de lieer Don, die zei dan ook de CHU en ARP dank baar te zijn, dat deze fracties bij het vooroverleg geen misbruik hadden ge maakt, van de door de SGP gedane ging om tot de verkiezing van confessionele wethouders te komen. Wat betreft de kandidatuur van de SGP zelf, zei de heer Don daaraan geen en kele behoefte te hebben omdat naar de mening van liem en zijn fractie- loten, daardoor een .onwerkbaar col- vorden geschapen. Nadat de heer Don cok nog had ox De burgemeester was aan het begin van de vergadering, ter gelegenheid van deze eerste bijeenkomst van de nieuwe raad, nog in het kort ingegaan op een aantal zaken waarmee ook de gemeen te Middelburg in de nu begonnen zit tingsperiode van vier jaar onder meer zeker kan worden geconfronteerd. De heer Wolters die er op wees, dat naast de, in het algemeen, reeds bereikte werkgelegenheid, ook zal dienen te wor den gestreefd naar het creëren van een zo goed mogelijk leefklimaat, stelde in dit verband ook dat in vergelijking met de .private welvaart' mj de overheid he laas moet worden gesproken van een .publieke armoede' Daardoor is het noodzakelijk om een bepaalde rangor de op te stellen voor hetgeen tot stand moet worden gebracht Aldus de heer Wolters, die behalve op de problemen van de milieuverontreini ging en de schaalvergroting onder meer met betrekking tot St.-Laurens en Nieuw- en Sint-ïöosland maar ook stad zelf ook inging op het vraag stuk van de uitbouw op het eiland en de positie van Middelburg daarin. De burgemeester oepleit.te in dit verband ook overleg, naast het reeds bestaan- fege' zou worden g Nadat de heer t gemerkt, dat de houding van de vaak een autoritaire indruk wekte, stel de hij dat het krijgen van een college, dat voor twee leden op de gehele raad zou steunen en voor twee, die van de PvdA dus, op de gehele raad minus de SGP een gelukwens waard zou zijn. De heer Don stelde tenslotte namens zijn fractie de heren Hubregtse en Van der Weel kandidaat en zei steun toe voor de kandidatuur van de heren Baars en Van der Weel. Extreem Namens de WD-fractie zei vervolgens de heer C. Kammeraad, een verande ring in het college evenmin nodig erf gewenst te achten. Hij zei overigens wel 3teeds meer moeite te hebben bij het geven van steun aan de PvdA, ge zien de doelstellingen de heer Kam meraad sprak in dit verband ook van .extreem links' die deze partij naar zijn mening op een aantal terreinen nastreefde. De heer Kammeraad, die zei veel waardering te hebben voor de wijze waarop de afgetreden wethou ders hun taak hadden volbracht, zei Leefklimaat de contact met Vlissingen, met de an dere gemeenten op Walcheren. Met betrekking tot het contact over- heid-burgerij zei burgemeester Wolters, dat het streven erop dient gericht te zijn, dat de burgerij zoveel mogelijk bij- de publieke zaken wordt betrokken. Anderzijds zei hij het ook gewenst te achten, dat deze inspraak van de bur gerij toch zoveel .ruimte' laat, om een slagvaardig gemeentelijk beleid moge lijk te maken. Tijdens deze vergadering legden ook alle 23 gekozen raadsleden, naar eigen keus. de eed of de belofte af. De heer Akkerman maakte nog van de rondvraag gebruik om aan te dringen op avond- inplaats van middagverga deringen van de rand omdat aldus naar zijn mening op een grotere publieke belangstelling zou kunnen worden ge rekend. KOCDEKERKE Er was voor de erkiezing van de wethouders in Val kenisse dinsdagavond in beide gevallen maar één stemming nodig. Bij de eerste verkiezing werd de heer J. Vos (chu) gekozen, die acht stemmen behaalde: drie stemmen gingen toen naar de heer P. Flipse (gemeentebelang). V tweede wethouderszetel kreeg de heer Wouters (ar) tien stemmen, ter wijl één stem naar de heer Flipse (gb) ging. Voor de stemming plaatsvond, had de heer P. Flipse een verklaring afgelegd, waarin hij herinnerde aan een voor de raadsverkiezingen gehouden CHU.ver- gadering, waarin men overeenkwam om na de verkiezingen met de ARP in de raad in zee te gaan, Hij attendeerde ook op een recente vergadering van CHU, ARP en SGP over de verdeling van de wethouderszetels, waarvoor ge meentebelangen niet was' uitgenodigd. .Daar zijn de wethouders zetels verdeeld en daar zijn verschillende dingen be loofd. Dat vind ik niet zo leuk. Ik mag niet zeggen, dat de wethouderszetels verkocht zijn. maar versoharreld zijn ze daar wel. Hij wees erop, dat gemeente belangen de op één na grootste fractie is en betreurde het .dat er in deze raad nooit over evenredige vertegenwoordi ging is gesproken.' De heer W. Janse (chu) reageerde daarop met de opmerking, dat Ge meentebelang weliswaar qua stemmental de op een na grootste is, maar evenveel zetels heeft in de raad als een andere partij, de ARP. Hij verzekerde, dat er geen beloften zijn gedaan en dat er ook niets is gescharreld om de wethouders- zetels te verdelen. .Flipse heeft wel wat fantasie, ten onrechte.' De heer Janse betoogde, dat er ook de kant van GB geen contact is ge zocht met de CHU-fractie, men kan dus ook GB in gebreke stellen', vond hij. Overigens liet hij weten, dat er .onzerzijds geen behoefte aan contact bestond.' De heer Janse: ,We weten wat we aan de huidige wethouders heb ben. We dachten dat dit zeer belang rijk is voor een goed beleid.' Bij die woorden sloot SGP-raadslid I. Zwemer zich aan. VEERE De anti-revolutionaire fractie in de nieuwe Veerse gemeente-j raad kwam dinsdagnvond in de eerste! •ergadering onverwacht met het ver zoek aan b en w of de AR-kandidaat t wethouderschap in het nieuwe college eerste in plaats van tweede wet-1 houder mocht worden. De AR-fractie had de heer P. J. Abrahanise weer be reid gevonden om een wethouderszete) te gaan bekleden. De heer J. Bliek, de wethouder-kandi. daat van de CHU verklaarde dat de AR- fractie aan hem nad verzocht of hij tweede wethouder wilde worden, «d stelde dat hij daartoe niet bereid was. De heer W. Onderdijk, die namens de AR-fractie met het verzoek was geko men, zei geen behoefte te hebben aan de schorsing van de vergadering, zoals remeester had voorgesteld: er was leg geweest inet de CHU en daar bij was men niet tor overeenstemming gekomen De kwestie zal in de vergade ring van b en w aan de orde komen. De heer Onderdijk deed het verzoek vóórdat tot de verkiezing van de wet houders werd overgegaan. Bij de eerste verkiezing werd de heer Abrahamse ge. kozen met zeven stemmen tegenover vier, die naar de heer Bliek gingen. Bij de tweede verkiezing werd de heer Bliek gekozen met zeven stemmen. Dej heer J. Pouwtr (ar) kreeg één stem evenals J. de Visser (sgp). Een stem was blanco, een ongeldig. Daarvoor was aan de raadsleden de zui- verings- en de ambtseed afgenomen. Nieuw waren in de raad: J. Pouwer. O. Joziasse en B Arendse (alle drie ar) en J. Cevaal en G. de Vos (beiden chu). De overige raadsleden zijn: P. J. Abrahamse (ar). J. Bliek (chu). S. de Bruijn (gb), J. A. A. Mol (gb), W. On derdijk (ar) en J. de Visser (sgp). MIDDELBURG De staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk heeft ruim vijf ton subsidie toegezegd voor de aanleg van enkele eilanden in het Veerse meer een on. derdeel van het .bagger- en eilandenplan' De eilanden zijn de Sohutteplaat en de MosseJplaat, waarvoor ƒ400.000 zal worden beschikbaar gesteld en de Arne- plaat, waarvoor ƒ199.500 is toegezegd. Beide subsidies bedragen 100 procent. De totale subsidie, die in 1970 door erm voor Zeeuwse projecten ten behoe ve van de openluchtrecreatie is toege kend, bedraagt nu ruim ƒ1,2 miljoen. Hoorzitting in Vlissingen .Gegevens onvolledig' VLISSINGEN Twee bezwaarden heb. ben dinsdagmorgen het woord ge voerd tijdens de in de kantine van liet stadhuis te Vlissingen gehouden hoorzitting in verband met de aan vrage voor een hinderwetsvergun ning, die Pechiney Nederland NV heeft ingediend om alvast een stukje van de fabriek in het Sloegebied in bedrijf te kunnen stellen. Het be treft een kathodewerkplaats en een kathodepastafabriek. die samen 3500 vierkante meter beslaan. Er waren een negental bezwaarschriften inge diend, waarvan "en enkele door veie ondertekend. Op de hoorzitting m ht stadhuis waren een kleine twintig mensen aanwezig, die overigens ook weer anderen vertegenwoordigden. De zitting werd voorgezeten door de chef van de afdeling algemene za ken, de heer J. A. v. d. Sande, die eerst in het kort uiteenzette waarom men daar bijeen was. De eerste spreker was de heer A. de Ja ger uit Nieuwdorp Zijn bezwaren richtten zich in eerste instantie voor namelijk op de geluidshinder. Hij meende dat er m het Sloegebied een meetnet betreffende de geluidshinder diende te worden opgezet. Voorts meende hij dat de aanvrage onvol, doende gegevens bevatte. De heer De Jager raadde het gemeentebestuur aan om Pechiney een nieuwe, meer volledige aanvrage te laten indienen. Ook mevrouw mr C. Kanne gieter uit Middelburg noemde de aanvraag on volledig. Zij wees voorts op de smelt oven die S02 en stikstofverbindin gen in de lucht brengt. Als Pechiney zelf metingen gaat uitvoeren, dan moet daar. naar haar mening, wel controle op worden uitgeoefend, want ,uit de aanvrage was haar wel gebleken dat Pechiney vrij slordig fee werk gaat.' Mevrouw Kannegieter vond het onlo. gisch en niet juist om voor een apart deel van het bedrijf, wat tevens een vitaal onderdeel van de gehele fa briek gaat worden, reeds een hinder wet vergunning te verlenen. Door VLISSINGEN De heer en me vrouw Van Weele-Huiszoon uit Vlissingen herdachten gisteren het feit dat zij zestig raar geleden in liet huwelijk traden. In het wijkgebouw 't Anker aan de Bone- dijkestraat werd een receptie ge houden die werd bezocht door bur gemeester drs D. Roemers en zijn 'echtgenote, wethouder Ch. J. G. GiUissen-Versohttge en de secreta ris J W. Peters. Ónder de vele ge lukwensen aan het diamanten echt/aar waren een telegram van koningin Juliana en van de com missaris der koningin in de pro vincie Zeeland, mr J. van Aartsen. slot van pagina 1 worden opgenomen. D '66. zo kon men opmaken uit de woorden van de heer J. M Bann.nk. bleek daar zelf overigens weinig voor te voelen, evenmin als voor een afspiegelings college. Burgermester drs D. Roe mers zei zich niet in de discussie tc willen mengen, m/iar hij merkte naar aanleiding van de opmerking over zijn politieke kleur toch even op dat er in de dubbelstad Vllss'.ngen-Mid- delburg al een compensatie is voor zijn PvdA-lidmaatschap In tweede instantie merkte de heer Gillissen nog op dat er al twee politieke hu welijken Sn de raad vielen te consta. teren, daar de neer Van Sluiis de RPCU en de heer De Priester D 66 naar zich toe trokken. In DOMBURG werden een PvdA-af gevaardigde (de heer A. Don) en een SGP-raadslid (de heer A. Wisse) tot wethouder gekozen. In deze elf le den tellende raad schoven de chris telijke groepering (vijf leden) en de PvdA (drie leden) elkaar de wet houderszetels toe. De overige drie raadsleden van twee partijen Ge meentebelangen, uit Domburg en Oostkapelle. kwamen er dus niet aan te pas, ook al omdat men onderling geen overeenstemming had kunnen bereiken. De twee raadsleden van het Dom. dldaat tevens als waarnemend bur gemeester zou moeten optreden met kracht van de hand- Dit omdat de kandidaat nu dus wethouder Wis se de staatkundig gereformeerde beginselen is toegedaan. Gemeente belangen Domburg vond het van het grootste belang dat de waarnemend burgemeester, als hij als zodanig op treedt. kan handelen zoals het over grote deel van de inwoners en gasten van Domburg dit wensen. B.j Gemeentebelangen Domburg leeft de vrees, dat de beginselen van de nieuwe wethouder daarbij remmend zullen werken. In VEERE kwam de anti-revolu- Uonaire fractie met het verzoek aan b en w of de AR-kandidaat voor het wethouderschap verste wethouder :n plaats van tweede mocht worden. Dat is de enige verandering die even tueel nog te verwachten is. Voor het overige bleven de svethouderszete'.s bezet door P. J- Abrahamse (ar) en J. Bliek (chu). die ook in de vorige raadsperiode reeds deel uit hadden gemaakt van het college van b en w VALKENISSE heeft voor de komen de zittingsperiode van de raad de zelfde wethouders als de vorige vier iaar: de heren J. Vos (chu) en K Wouters (ar). Voor de stemming ver klaarde het GB_raadslïd P- Flipse het onjuist te vinden, dat de GB niet voor een bespreking over de verde ling van de" wethouderszetels was uitgenodigd. Hij vond, dat de zetels door CHU en ARP .versoharreld' zijn een opmerking, waarop de heer W. Janse (chu) reageerde met de verzekering, dat dit beslist niet het geval is geweest. De raad van ARNEMUIDEN, die van zeven op elf leden kwam, hield het bij het oude: de heren C. van Hemert 'ch) en J. Siereveld (alg bel.) werden met ieder zeven stem men herkozen. In WESTKAPELLE is de samenstel ling van het college van b en w ge heel gewijzigd- In de vacature van oud-wethouder en ereburger van Westkapelle de heer W. Gabriëlse (pvda) werd de heer J. Minderhoud (gemeentebelangen) gekozen. Hij kreeg vier van de zeven stemmen, voor de tweede wethouderszetel kreeg de heer J. de Visser (sgp) eveneens vier stemmen: de andere drie stemmen gingen naar de heer P. K. van Rooi jen (chu) die in de afgelopen vier jaar wethouder was. De heer Minderhoud werd na ampel beraad binnen het college aangewe zen als loco-burgemeester. Deze veranderingen in de samenstel ling van het college ontlokten de heren J. de Pagter (pvda) en P. K. van Rooijen tcnu) de opmerkingen dat het er bij dc voorbereidingen van deze verkiezingen ondemocrati-scher dan ooit was toegegaan. Er zijn afspraken gemaakt, tegen al le wensen en beloften in en ik vraag me af of het gemeentcbelnng op deze wijze werkelijk gediend is. Een kri tische begeleiding van dit college is hier wel gewehst', aldus de heer F K. van Rooijen. MARIEKEKKK kreeg In de heren ■J. de Korte (sgp) en A. de Visser (gemeentebelang en nieuw raadslid) dinsdagmiddag nieuwe wethouders. De heer A. de Visser kreeg bij de eerste stemming drie stemmen (even als J. Francke (gb), terwijl 1 stem voor de heer A. Polderman (ar) was. Bij de tweede stemming behaalde de lieer De isser vier stemmen, te gen de heer J. Francke (gb) drie. Voor de tweede wethouderszetel was maar één stemming nodig: de heer J. de Korte (sgp) kreo.g vier stem men, de heer A. Francke (ar) be. haalde er drie. Na de stemmingen gaf de heer A. Francke (ar) uiting aan zijn ont stemming over deze gang zaken, om dat naai- zijn zeggen de SGP zich zo een meerderheid in het college van b en w heeft toegeëigend en men één fractie buiten het college heeft gehouden Hij vreesde, dat de verhoudingen in de raad zouden ver slechteren. Het GB-raadslid J. Franc ke verweet de nieuwe GB-wethouder, dat hij eerst had toegezegd niet met; de SGP in zee te zullen gaan, maar; van die toezegging is afgeweken. Aardenburg In AARDENBURG koos de raad ach-j ereenvolgens de heren G. Bonte gb en A. J. van den Bliek (prot. chr.) I tot wethouder, waardoor de grootste partij, de katholieke lijst Aarden burg - Ecdc - Sint-Kruis (4 van dc 11 zetels) in de komende vier jaar niet in het college zal zijn vertegen woordigd- De heer L. J. de Ciercq (pvda) bepleitte voor de verkiezing grotere openbaarheid in gemeenteza ken dan in het verleden. Hij be treurde het, dat geen volledige over eenstemming was bereikt in het voor overleg. De lieer E. Lansu (kath.) stelde de heer A. Paridaen-Doolaeghe kandi daat. Doch deze kreeg in eerste in stantie vijf van do elf stemmen te gen de heer Bonte zes. Bij de tweede kandidaat was er een gelijke situa tie. Dc heer Paridacn kandideerde toen de heer W. Standaert en ook deze kreeg vijf stemmen tegen de heer Van den Bliek (een eenmansfractie) het verlenen van een dergelijke de el- vergunning wordt het licht al op groen gezet. Nu is er. volgens mr Kannegieter, nog de mogelijkheid om de vergunning te weigeren en een schadevergoeding uit te betalen, wat uiteraard veel bezwaarlijker wordt wanneer de fabriek er straks in zijn geheel staat. Dor nu reeds een vergunning te ver. lenen wordt, naar haar men-.ng, het gemeentebestuur in een uitgangs positie gemanoeuvreerd wanneer Pechiney straks een vergunning gaat aanvragen voor het gehele bedrijf. .MIDDENS CH O UWEN De Centrale Dienst Noord-Zeeland' zal in opdracht van het gemeentebestuur van Midden- schouwen een plan maken voor accom modatie voor sportvissers boten in de ha ven Kloosternol in MiddenBChouwen. De raad heeft daartoe dinsdagmiddag be sloten. De bedoeling is, dat na afsluiting van het Brouwerhavense Gat circa 100 spor vind nog slid tingswerk. Aan de Grevelin» port van de Feae in de nabije toekomst voor 1200 boten van sportvissers een ligplaats moeten gevonden worden. In de wat verdere toe komst schat men. dat de behoefte aan ligplaatsen zal verdriedubbelen. Volgens b en w van Middenschouwen kan in de kosten van aanleg van de ac commodatie een bijdrage van het mi nisterie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk worden verwacht. De raad gaf de reolasscringsdienst voor het Leger des Heals een subsidie van ƒ100. In de eerste vergadering van de raad in de nieuwe samenstelling kwam burge meester S. Francke met de mededeling, dat men 9-500 terugkrijgt van het Zweedse Rode.Kruisziekenhuis in Zie- rikzee. Het ziekenhuis heeft geen tekort, zoals wel was begroot Heden werd plotse ling van ons wegge nomen onze geliefde en zorgzame man, va. der, behuwdvader en lieve opa CORNELIS MOERMAN echtgenoot van Cornelia Post, in de ouderdom van ruim 69 jaar. Kortgene; C. Moerman-Post Wolpüaartsdijk: R. J. Moerman M. Moerman van de Visser en Connie Kortgene, 31 augustus 1970. Kaaidijk 27. De begrafenis zal plaatshebben D.V. donderdag 3 septem ber des namiddags om 2.00 uur te Kort gene vanaf het .Tref punt'. Geen bloemen. Heden overleed, op het alleronverwachts, onze geliefde broer en zwager CORNELIS MOERMAN op de leeftijd van ruim 69 jaar. Wolphaartsdflk: C. P- Eggebeen- Moerman M. Eggebeen Wed. J. Moerman- Wolse J. Moerman P. M. Moerman- Veerhoek Wolphaartsdljk, 31 augustus 1970. Heden heeft de Heer, na een langdurig, gedul dig gedragen lijden, tot Zich genomen onze lieve broer, zwager en oom PIETER IZAAK GOEDHART op de leeftijd van 57 jaar. Eist (Gld.): P. J. den Herder - Goedhart G. M. den Herder Goes: J. E. Nonnekens - Goedhart B. J. Nonnekens Barendrecht: J. C. Wigersma - Goedhart L. H. Wigersma Goes: C. J. Knuist - Goedhart P. Knuist Assendelft: E. M. van de Sandt - Goedhart C. G. R. van de Sandt Neven en nichten De overledene is opgebaard in zijn woonhuis aan de Aamsestraat 12 te Eist; bezoektijd vrij dag 4 september 1970, van 18.00-19.00 uur. De rouwdienst zal plaatshebben vrydag 4 sep tember 1970 in de Ned. herv. kerk te Eist, aanvang 19.30 uur. De begrafenis zal plaats vinden zaterdag 5 september 1970 op de alge mene begraafplaats te Goes, plm. 12.00 uur. In Goes na de begrafenis gelegenheid tot con doleren in de Oosterkerk, ingang Van Melle- straat. Heden werd door een noodlottig ongeval van ons weggenomen mijn man, onze zwager en ABRAHAM MAQUELIN op de leeftijd van 59 jaar. M. S. Maquelin-Goedbloed S. M. v. d. Ploeg-Goedbloed Th. v. d. Ploeg en kinderen J. Suurland-Goedbloed P. Suurland en kinderen Algemene kennisgeving Heden overleed plot seling, in verpleeg huis ,Ter Valcke', on ze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder ADRIANA ANTOINETTA HEYBOER geboren Krüger, in de ouderdom van ruim 84 jaar. Namens de familie, M. K. Verburg, ex. test. Kortgene, 1 september 1970 Willem Alexander- straat 61 De begrafenis zal plaatshebben op za terdag 5 september 1970, om 10.00 uur, op de algemene be graafplaats te Kloe- tinge. Vertrek vanuit het verenigingsge bouw aan de Jacht huisstraat, om 9.45 uur. Liever geen bezoek Door een noodlottig ongeval werd plotseling van ons weggenomen, onze geliefde broer, zwager, oom. behuwdoom en huisgenoot ABRAHAM MAQUELIN op de leeftijd van 59 jaar. Uit aller naam: A. C. Maquelin HL M. C. J. van der Mijle-Hattink De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrij dag 4 september 1970 om plm. 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vertrek van Molenwater 21 om 13.30 uur. Op 31 augustus 1970 is te Westkapelle overle den onze geliefde neef PIETER DE VOS oud-hoofd der openbare school, Ridder in de orde van Oranje-Nassau, in de ouderdom van bijna 83 jaar. Haamstede: Johs. Dekker E. Dekker-Roelse Westkapelle: J. Dekker A. Dekker-Veretraate Goes: K. J. Dekker Maastricht: J. W. Provoost-Dekker P. Provoost Haamstede, 31 augustus 1970. Heden werd door een noodlottig ongeval van ons weggenomen RINUS GUNST Wij verliezen in hem een goede vriend. Nard Boudens en Riet Heeffer Piet Wisse Jan Luyk Adrie de Jager Jan Mol Adrie de Roo en Marian van Mosseveldc Frans Vermeulen Goes, 30 augustus 1970.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4