OPTIMISME VLISSINGEN GERECHTVAARDIGD van Priem in België NA WINNEN VAN EIGEN REVANCHETOERNOOI KOEWACHT BEGON MET ZEGE OP BIERVLIET: 2-0 Middelburg goed op dreef in toernooi 50-jarig DCG stijlloze prestatie van papendrecht: zo maar weggebleven.... Indrukwekkende solo's Bikkelhard Sanderbout i nam wraak op Uithoorn TSC honkballers ten onder tegen Marathon Uitslag i en Finale Reserves JAN RAAS 4e IN ACHT VAN BLADEL HW GELIJK TEGEN SK BEVEREN II SCHRAUWEN: 200 CARAMBOLES BANDSTOTEN IN ÉÉN BEURT SNEEK BEGON MET ZEGE: 0-2 MAANDAG 31 AUGUSTUS 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 VLISSINGEN Het optimisme bij de VC Vlissingen kende gistermiddag geen grenzen na afloop van het 15e revanchetoer- nooi. Als voorbeeld de stem van een supporter (in dit geval oud-speler Gilles Sohier),We gaan nu in één ruk terug naar de eerste klas'. En het moet gezegd: reden voor optimisme is er alleszins want het was de tweede klasser Vlissingen die dit ,J. \V. Hupkes-toernooi' won en daarmee het zilveren wissel- schip ,De Zeven Provinciën', geschonken door de NV Konin klijke Maatschappij ,De Schelde'. Maar het Vlissingse opti- digd dor het vaak attractieve aanvalsspel van de Zeeuwen, misme voor de komende competitie was vooral gerechtvaar- Voorzichtige bestuursleden va nde VCV verzuimden weliswaar niet er op te wijzen dat ,toernooivoetbal niet maatgevend voor de competitie is', maar dat neemt toch niet weg dat Vlissingen nu zo langzamerhand wel heel duidelijk heeft aangetoond met een technisch en taktisch sterk en vooral mentaal gehard team aan de competitie te kunnen beginnen. De andere tweede klassers zijn gewaarschuwd.... VLISSINGEN Kees Priem uit Goc heeft in IJHgië weer eeii succesvol weekeinde achter d" nig. In het plaats je langerhriigge l>!| Evergem werd hij zondag eerste in een koers over 113 km met ongeveer zestig vertrekkers. In de laatste omloop (de ronden waren elrra tien kilometer lang) de marreerde Priem alleen en finishte eenzaam in de tijd van uur en 35 mi nuten. Tweede werd de Belg De Guch- tebarc en derde diens landgenoot Fred dy Dhanes. Wim de Waal werd zesde eii Wim Evertse I8<*. Niet minder indrukwekkend was de tweede plaats die Kees Priem zater dag achter Adrie Duijker in Hamme veroverde. In een vnn kilometer lange omloper namelijk lek. terwijl lui te van de kepgro.-p. Or mater.aalhulp w;i.- toeg Priem self van tubes v< nieuw band weer oppoir op weg gaan H j kwam terstand op de koplop" renner overbrugde met ti8che «oio deze achterst; te tenslotte al-s tweede man sterke kopgroep werd 8e. Jaap Moelker 11 se 12e. Ko Blok 16e en ber 18e. Peter Vonck e. Wim Evert Willy de Fe- Eén smet ontsierde het toernooi: de eerste klasser Papendrecht was zo stijlloos niet te komen opdagen. Vrij dagavond al had het bestuur van deze club laten weten heel moeilijk een elf. tal voor het revanchetoernooi op de been te kunnen brengen. Maar toen hielden de Papendrechters nog een slag om de arm. Zaterdagmiddag om vier uur (in het officiële program ma genoemd als tijdstip van ontvangst van Papendrecht in het sportpavil- joen van de VC Vlissingen) verscheen deze kampioen van West I echter niet. 's Avonds kreeg het Vlissingse bestuur telefonisch te horen dat Pa pendrecht ook niet zou komen. VCV- voorzitter L. But: .Voor deze onbe leefdheid heb ik geen woorden' en daarmee was een ieder het eens, ook de bestuursleden van Sanderbout uit Sittard (kampioen van Zuid n) en Uithoorn (kampioen van West I) die vanzelfsprekend wel op het toernooi verschenen. In een lange reeks van telefoonge sprekken hebben bestuursleden van de VC Vlissingen zaterdagavond nog ge probeerd een andere le klasser naar Vlissingen te krijgen maar iedere club bleek voor zondag al verplichtingen te hebben. Voor het organiserende VC Vlissingen zat er toen niets anders op dat de indeling van het toernooi to wijzigen: de drie deelnemende clubs kwamen uit in een hele competitie en speelden dus tweemaal tegen el kaar. Het waren wedstrijden van twee. maal twintig minuten. De uitslagen van het toernooi lui den: Vlissingen - Uithoorn 1-1, Uit hoorn - Sanderbout 0-1, Vlissingen - Sanderbout 1-0, Uithoorn Vlissingen 0-1, Sanderbout - Uithoorn 1-0 en San- Vhssingen 4 2 2 0 6 4-2 Sanderbout 4 2 1 l 5 3.2 Uithoorn 4 0 13 11-4 Inderdaad droeg de laatste wedstrijd (Sanderbout - Vlissingen) alle ken merken van een finale want op dat moment hadden de Limburgers vier punten (2 overwinningen en 1 neder laag) en de Vlissingers viif punten (2 zeges en 1 gelijkspel). Sanderbout moest derhalve winnen om toernooi, winnaar te worden en Vlissingen had voldoende aan een gelijkspel. In een uiterst spannend duel Sanderbout nam eerste de leiding lukte het Vlissingen een 1-1 gelijkspel te be vechten en daarmee het toernood te winnen. Overigens geeft de uiteindelijke stan- denlijst een vertekend beeld van de krachtsverhouding. Want hot was juist Uithoorn dat het beste voe- bal liet zien: knappe combinatie», meestal rustig opgebouwd vanuit de verdediging, snelle aanvalsaeHes. Maar de Xoordhollnnders (die toch met hun sterktse selectie naar Vlissingen wa. ren gekomen) faalden volkomen in de afwerking. Voor Sanderbout werd dit .Schelde, revanche - toernooi - landskampioen schap - amateur le klas' dan ook een werkelijke revanche. De Limbur. gers, die in de strijd om het lands kampioenschap van Nederland met 6-1 van Uithoorn hadden verloren na. men revanche door tweemaal met 1-0 van Uithoorn te winnen. Vooral het tweede duel tussen deze twee kam pioenen werd een bikkelharde pres- tigeslae waarin de grotere inzet van de Limburgers de doorslag gaf. Volkomen verdiend werd Vlissingen winnaar van dit toernooi. In het com binatiespel deden de Zeeuwen maar weinig onder voor Uithoorn maar voor het doel waren do Vlissingers veel ge vaarlijker. Niet alleen scoorden zij veel groter dat de Zeeuwen veruit da meeste doel rijpe kansen in dit toer nooi hebben gehad. strijd van het toernooi. Later zou blijken dat Vlissingen tot beter spel in staat is... Uithoorn dat de aan vallen beter opzette, kwam niettemin goedkoop aan de leiding. Kees Vreeke speelde ae bal terug op Van tie Kapel- Ie. die met het rechterbeen terug wil de spelen op doelman Bos, maar daar bij zijn eigen linkervoet raakte waar. door de baJ voor de voeten van de attente Marlen van Haatten sprong die scoorde: 0-1. Vlissingen vooht fel terug waarbij vooral Vreeke zijn aanval stuwde. In de tweede helft kwasn de verdiende gelijkmaker tijdens sensationele ge beurtenissen voor het Noordhollandse doel. Eerst kogelde Siwabessy tegen het houtwerk, waarna aanvoerder Hen- nie Maaijenburg de van de onderkant van de iat neerspringende bal weg kon schieten. Maar onmiddellijk knalde Ko Huser de bal weer laag in de hoek waar dezelfde Maaijenburg weer redde op de lijn. Tenslotte echter zette Si wabessy zijn voet doeltreffend onder de bal 1-1. UITHOORN - SANDERBOUT 0-1. Het betere veldspel van Uithoorn werd niet gehonoreerd door gemis aan stootkracht. Bovendien compen seerde de Limburgse ploeg die kennelijk op revanche uit was voor de 6-1 nederlaag in de strijd om de landstitel de technische tekortko mingen door er hard (maar sportief) tegen aan te gaan. Willy van de Vinl die zich een van de gevaarlijkste aan- valsspitsen van het toernooi toonde, besliste tenslotte de strijd met een knap doelpunt. VLISSINGEN - SANDERBOUT 1-0. Ditmaal kwam Vlissingen in het veld niet Ko Huser in de achterste vier. met Stroo, Lilipaly en Vreeke in do middelste drie en niet Van de Rafe- laer, Siwabessy en Krant in de aan. val. Vlissingen verdiende de overwin ning door veel gevaarlijker aanvals spel. Na uitstekend voorbereidend werk van Lilipaly scoorde Vreeke al voor rust het winnende doelpunt. Offensief begon Vlissingen aan de tweede helft en een sprintende Vree ke schoot, al snel diagonaal tegen de paal. De overigens uitstekend leiden de arbiter Elsma ontnam Vreeke een kans toen hij de voordeelregel niet toepaste. Vreeke passeerde twee spe lers, kwam vrij in het zestienmeter gebied maar zag zich geremd door het fluitsignaal omdat de tweede verde diger een overtreding had begaan. Bij een vrije trap van Sanderbout knalde Willy van de Vin tegen de Jat. Vreeke en Siwabessy kregen daarna nog uit stekende kansen: de eerste knalde te. gen de keeper, de laatste schoot ra kelings naast. UITHOORN -VLISSINGEN 0-1. Dit maal opreerde Vlissingen met Van da Velde, ae gebroeders De Waal en Van de Kapel le in de achterste vier, met Stroo, Lilipaly cn Huser op het mid denveld en met Krant, Siwa.bessy en Siererveld in de aanval. Nadat doel man Wim Bos met een schitterende save een achterstand had voorkomen kreeg Vlissingen weer de beste kan sen. Zo tikte de doelman de bal net ever de lat na een vlamanend schot van Siwabessy en na een voorzet van Siererveld kopte Krant keihard naar de verste hoek maar zag de bal via de paal het veld weer inspringen. Vlak voor rust scoorde Vlissingen het winnende doelpunt. Eerst schoot Si wabessy via de vuisten van de doel. I man tegen de paal, vervolgens ver overde Krant de bal, gaf door naar Siereveld die met een halve oindraaJ scoorde: 0-1. Na rust kwam Vreeke in het veld voor Siwabessy. Uithoorn kreeg nu wat betere kansen maar kon de ge lijkmaker toch niet produceren. Bij een vrije trap kogelde Klaas Karte rakelings over en ook Wim Scheun- hage was na een doorbraak dichtbij een doelpunt maar Wim Bos was een fractie van een seconde eerder by de bal. SANDERBOUT -UITHOORN 1-0. Biik keihard werd ditmaal dit prestigeduel. Nu wilde Uithoorn op zijn beurt re vanche nemen terwijl Sanderbout nog maals wilde winnen. Het gevolg was een te hard gevecht waarin de regels van de sportiviteit enkele malen van beide kanten overtreden werden. Weer viel de zwakte van Uithoorn op: ge brek aan stootkracht. Sanderbout kreeg betere kansen en Willy Ven horens scoorde het winnende doel punt. VLISSINGEN - SANDERBOUT 1-1. Vlissingen begon aan dit. beslissende duel met dezelfde opstelling waar mee het dit toernooi ook startte (zie eerste wedstrijd). Opnieuw waren de. Vlissingse aanvalsacties moedge vend voor de toekomst- Na uitstekend voorbereidend werk van Siwabessy kon Van de Kafelaer een voorzet lanceren waaruit de vrijstaande Sie reveld rakelings over kopte. Bij een doorbraak in het strafschopgebied werd Siwabessy tussen twee verdedi gers kiem gezet maar terecht oor deelde scheidsrechter Boot de overtre ding niet hard genoeg voor een penal, ty. Door het snel wisselende aanvals spel kon arbiter Boot overigens zijn voortreffelijke conditie demonstreren: hy moest voortdurend van de ene naar de andere aanvalslinie sprinten In de 16e minuut liet doelman Bos zich verrassen door een afstandsschot van Nico Smit: de bal scheen over het doel te slaan, boog echter neer en ver dween tussen de vuisten van de te laat reagerende Bos en de lat in het doel: 0-1. Vlissingen kwam onmiddel lijk fel terug. Van de Velde kogelde rakelings over en Van de Kapelle (die keer op keer snel uit de verdediging opkwam) knalde in het zijnet. Steeds gevaarlijker werd het Vlissing- Voelman Wim Bos van Vlissingen onderschept in de wedstrijd tegen Uit hoorn een aanval (Foto PZC). se aanvalsspel in de tweede helft waar in Van de Velde vervangen was door Lilipaly. uit een voorzet van de weer naar voren gekomen Van de Kapelle knalde Vreeke naast. Sensationele kan sen kreeg Vlissingen na een door Vree. ke juist buiten 't strafschopgebied ge nomen vrije trap. Eerst werd Huser tussen twee verdedigers klem gelopen en vervolgens schoot Van de Rafelaar precies in handen van de keeper. Toch kreeg Vlissingen al in de 5e minuut na rust zijn verdiende gelijkmaker toen Lilipaly schitterend langs twee man ging. zijn onzuivere pass echter bij een tegenstander zag belanden, maar de bal toch terug kreeg omdat die tegenstander door Siereveld onder druk werd gezet. Lilipaly schoot ten slotte zelf raak: 1-1. Vlissingen kreeg daarna de betere kansen. De toernooizege was binnen! OOSTERHOUT Marathon behaal de tegen TSC in zijn laatste compe- ----- - —over- i hun ïe inning. Öe wedstrijd stond onder goede leiding van de twee scheids rechters. Marathon beloofde zijn coach de heer Van de Linde, met winst huis waarts te keren, daalr hij die dag ja rig was. Aanvallend wisten de Vlis singers in de le billing 3 punten te scoren, door goed slagwerk. TSC beschikte in de lieginfase over een goede werper. Helaas gooide hij de in de 2e inning ongecontroleerd. Op de plaat stond voor Marathon Ytzen Boersma (reliefpitcher). Voor heli eerst in zijn honkballoopbaan ver dedigde hij de Marathonkleuren. Yt zen gooide gedurende twee innings een goede wedstrijd. Aan slag wist TSC ;n de le inning 4 punten te sco ren. Ytzen was nog niet ingegooid. In de 2e inning kregen de Ooster hout ers 8 punten tegen zich, door on gecontroleerd werpen van hun pitcher. Door vije loop en het stelen van hon ken verkregen de Vlissingers deze pun ten. Aan slag scoorde TSC 2 punten. De stand na 2 innings was 11-6 voor Marathon. In de 3e en 4e inning werd door beide partijen goed verdedigd. Het veldwerk was beter dan in de voorgaande in nings. Rolf van Heuven en Jaques Bezemers hadden die dag voor Mara thon het beste slaggemiddelde- Marathon behaalde zijn zege door be ker werpen. Aan slag en verdedigend, waren de Vlissingers van beter ge halte dan TSC. Voor Marathon is de competitie afgelopen. De Vlissingers behaalden 9 punten uit 16 wedstrij den en zal op de 3e of 4e plaats in zijn klas eind.gen. Marathon- coach Van de Linden verzekerde ons het volgend se.zoen een gooi te doen naar het kampioenschap van de 2e kla-s in het, rayon West-Brabant-Zeeland. Marathon speelt op 13 september een honkbaltoernooi in Etten-Leur, waar alle 2e klassers van het rayon voor het laatst in <llt seizoen het slaghout en de hal zullen hanteren. Uit Mara thons poule promoveert The Runnet* uit Bergen op Zoom naar de le klas. Zij waren dit seizoen ongenaakbaar en behaalden de maximale winst. COR LEUNIS WON IN DE BETUWE van tien man in de V:erstromen)aJ ronde. De wedstrijd met etart en fi nish in Tiei ging voor het grootste gedeelte over de smalle, bochtige dij ken van de Betuwe, waar zich e^n wa re slijtageslag ontwikkelde. Van de 200 gestarte amateurs bereikten er uiteindelijk slechts veertig na 174 km de finish. De beslissende aanval werd na 100 km ingezet door Jan Adriaans, die negen man met zich meekreeg. Toen de tien koplopers Tie! in zicht kregen, trok Peter van de Donk de eindsprint aan voor zijn ploegmak- ker Oor Pleunis, die gemakkelijk ze gevierde. Peter van de Donk werd tweede. Voor trainer Bram de Smit van Vlis singen (.we hebben nu nog eens onder streept dat we niet bang behoeven te zijn voor de competitie') leverde het toernooi overigens een probleem op, een positief element wel te verstaan. Met name Johnny Lilipaly toonde zich namelijk ook een uiterst serieuze kandidaat voor het eerste team. Men weet het: Lilipaly kan door zijn stu die aan de paedagogische academie in Rotterdam niet altijd trainen. Maar in deze vorm is Lilipaly toch bij zonder effectief voor het Vlissingse aanvalsspel. Spelers als Kees Stroo en Philip Krant demonstreerden dat Vlissingen bovendien gelijkwaardige .reserves' voor zijn eerste team ach ter de hand heeft. VLISSINGEN - UITHOORN 1.1. Met de opstelling die trainer De Smit waarschijnlijk ook in zijn hoofd heeft voor de eerste conipet i ewedstrinjd aanstaande zondag begon Vlissingen zondagmorgen om tien uur aan dit toernooi: doel: Wim Bos; achter: Jan van de Kapelle. Sjaak de Waal, Wim de Waal en Jo Marijs; midden: Ko Huser, Kees Vreeke en Jo van de Vol de; voor: Ad Siereveld. Johnny Siwi bessy en Gilles van de Rafelaar. Het werd overigens niet de beste wed- BLADEL Jan Raas uit Heinkens- zand is vierde geworden in de Acht van Bladel, een klassieker voor nieu welingen over 109 kilometer. Tonny Huizen uit Kloetingen werd negende. De sprint van een kopgroep van drie man werd gewonnen door Dekkers uit UI venhout (2.42.18). Tweede werd Pronkmans uit E:~ioo en derde Ne- derlof uit Maarssen. Jan Raas had een achterstand van 1 minuut. Tien seconden na Raas kwam er weer een groep van w:e Tonny Huizen negende werd. Van de Berg uit Kruisland werd 5e, Zuidweg uit Rotterdam 6e. Alberse uit Wierden 7e en Van Houwe- liingen uit Heeseolt 8c. In Tiei werd Tonny Huizen uit Kloe- tinge 12e in een criterium dat ge wonnen werd door Zuidweg uit Rot terdam. Er waren 75 vertrekkers. KOEWACHT Koewacht en Bier vliet hebben van de Zeeuws-Vlaamse zondagelubs de spits mogen afbyten in het competitievoetbal. Het werd een 2-0 zege voor Koewacht. Maar wanneer deze wedstrijd als maatstaf zal moeten dienen, dan staat (1e voet balliefhebbers niet veel goeds te wachten. Koewacht verscheen gehan dicapt binnen de lijnen door het ont breken van zijn doelman Baert. Zijn vervanger Mathijs blesseerde zich bij het intrappen zodanig, dat het er even op leek dat ook lijj niet zou spelen. Gelukkig heeft hij het wel gedaan, ondanks de pijn die hij had wanneer hij een bal moest pakken. Tijdens het eerste kwartier leek het alsof Biervliet deze wedstrijd zou gaan beheersen. Het speelde technisch iets beter en kreeg ook meer kansen. De jonge voorhoede van Biervliet liep zich echter keer op keer vast. Koe wacht kreeg langzaam maar zeker meer vat op het spel, zonder echter direct gevaarlijk te worden. Toer. iedereen zich al met 0-0 als ruststand verzoend had kwam er toch nog een goal. Een ongevaarlijke Koewacht- aanval werd goed onderschept door Van der Bossche, deze wilde terug spelen op zijn keeper. De jonge Buys zag dat en was er als de kippen Dij om de. zacht gespeelde bal, langs dè doelman Zeegers te tikken en aldus te scoren. Doelman Zeegers belette hem dit door hem vast tehouden, de ma tig leidende scheidsrechter oordeelde terecht strafschop. Rietjens maakte van elf meter geen fout. 1-0. Tijdens liet eerste- kwartier van de tweede helft kreeg de wedstrijd een hard ka- HULST Op het gemeentelijk sport park te Hulst spéélde zondagmiddag de derde klasser HVV 24 tegen SK Beveren uit Beveren Waes, dat in de eerste klas van België speelt. Het re serve-elftal van Beveren was naar Zeeuwsch-Vlaanderen gekomen, aange zien het eerste elftal in eigen land voor de beker moest spelen. In deze' resarveploeg: speelde ook de oud Hulst voetballer R. de Badts. die ;n deze wedstrijd zeker net tot de minste van de Beverse ploeg kon worden ge rekend. Beveren Waes startte de wedstrijd met een licht veldoverwioht, dat zij in de 20e minuut uitdrukten in een doel punt van Jansens (0-1). HW kwam terug, via Jac. de Booij, die een hoek schop fraai inkopte (1-1). Met deze juiste stand brak de rust aan. Na de thee zag men een goed spe lend HVV 24. De Hulstenaren zouden naar 3-1 gaan uitlopen. Eerst prikte Vlassenrood de bal bij een geharre war voor het doe! over de lijn (2-1). Tien minuten later maakte Hoefna gels die een goede partij speelde op het middenveld er 3-1 van. Dit was, gezien het spelbeeld een zeer verdiende stand, maar nog net voor het einde kon Beveren de achterstand tot 3-2 terugbrengen. Voor deze wedstrijd was slechts ma tige belangstelling. Tegelijkertijd speelde op het tweede veld HW 2 tegen Clinge 2. Hier was de eindstand 2-2 ROSSEND AAL (ANP) Tijdens de biljartwedstrijd Nederland België pentahlon klein biljart in Rossen- daal heeft de Belg Tonny Schrauwen zijn partij in het bandstoten in één beurt uitgemaakt. Nadat zijn landge noot Leo Corin met 3 caramboles van start was gegaan, stootte Schrau wen ïn zijn beurt 200 caramboles. Een dergelijk wapenfeit is uniek in de biljartwereid. Het wereldrecord op froot biljart is in handen van de 'ransman Marty met 126 caramboles. HULST HVV '24 speelde een oefen- wedstrijd Vegen de tweede keus van SK Beveren. De foto toont een aanval van de ploeg uit Hulst. (Foto PZC). De uitslagen van de eerste klas C amateurvoetbal luiden: Leeuwarden - Sn eek 0-2, Velocitas - Zwaagwestein- de 2-4, Harkema Opeinde - MOW 3-1, Alcides - Sportclub Assen 0-1. CEC. - Germanic us 0-1, Drachten - Emm en 4-1. EERSTE KLAS C: Sneek 1 1 0 0 2 2-0 Spel Assen 1 1 0 0 2 1-0 Germanicus 1 1 0 0 2 1-0 Drachten 1 1 0 0 2 4-1 Harkema Opeinde 1 1 0 0 2 3-1 Zwaagwesteinde 1 1 0 0 2 4-2 Velocitas 1 0 0 1 0 2-4 MOW 10 0 10 1-3 Bmmen 10 0 10 1-4 Aicides 1 0 0 1 0 0-1 CEC 1 0 0 1 0 0-1 Leeuwarden 1 0 0 1 0 0-2 rakter. van beide zijden'werden door spelers niets en niemand ontzien, met veel moeite kon de scheidsrechter de baas blijven. Na dit kwartier was ook[ de weerstand bij Biervliet gebroken. De Biervliet-ploeg had geen midden- j veld meer en Koewacht, werd steeds, sterker. Nadat eerst Goossens een vrije trap via de handen van doelman Zeegers tegen de lat had geschoten was het opnieuw Rietjens die een paar minuten later een goede Koewacht- j aanval afrondde 2-0. Bij deze stand is het gebleven, en de overwinning was zonder meer verdiend. Indien er bij Biervliet niet meer inzet komt, ziet i voor hen de toekomst er somber uit. I VLISSINGEN Middelburg heeft za terdag en zondag in Amsterdam, op uitnodiging van DCG (ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de Amsterdamse vereniging) deelge nomen aan een bijzonder sterk bezet toernooi: DCG, Enschedese Boys, Bo- russia Mönchengladbaeh en Middel burg. De beste wedstrijd, maar voor al de beste opstelling, van Middelburg was die van zondagmiddag tegen DCG om de 3e en 4e plaats, door Middelburg met 1-0 gewonnen. Doelman But speelde trouwend het gehele toernooi formidabel. Dick van Westen fungeerde als ausputzer, ter. wijl de achterhoede verder bestond uit Wijs, Vogel. Schoenmakers en Carol. Vermeirssen en Simonse opereerden op het middenveld en in de voorhoede speelden Reynhout, Koeter en De Vos. Vervelend was uiteraard, dat in deze wedstryd Tonnie Hendrikse zijn knie verdraaide en naar het zich iaat aan zien voorlopig niet zal kunnen spelen. Deze opstelling voldeed voortreffelijk. Middelburg eindigde op de derde laats dankzij een 1-0 zege op DCG. n de 30e minuut van de tweede helft passeerde Wim de Vos twee man en schoot onhoudbaar in (1-0). Ook het doelpunt in de eerste wedstrijd (za terdag). een 1-3 nederlaag tegen En schedese Boys, die toen een vrij harde wedstrijd speelden, was voor de helft van Wim de Vos. d:e een goede pass gaf aan Reynhout. die geen fout maakte. Borussia Mönchengladbaeh - DCG ein digde in 3-3. De Duitsers, die een knap en technisch spel speelden, won nen door het beter nemen van straf schoppen. De finale Enschedese Boys Borussia Mönchengladbaeh weid ontsierd door veel te hard spel van de Boys. Een speler werd ui het veld gestuurd, terwij! bovendien enkele spelers een waarschuwing kregen- Desondanks wonnen de Hollanders ver diend met 3-1. De organisatie van het toernooi was grandioos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11