00000 Christelijke kleuterschool Hoek is nu al bijna te klein Pleidooi inspraak jeugd in Zeeland Vulcana-gashaarden hebben als enige ee Raad Hulst achter garanties voor Cultureel Centrum Vormingswerk voor de werkende jeugd Voorbereidend Frans voor zesde-klassers 4 BURGEMEESTER OPENDE LENTEKLOKJE' ONDERWIJS 25 JAAR IN OUDE WERKPLAATS P. STEVENS TEGEN K. L. S. WILLAERT: .BRIEF HORECA SCHILDERIJ VAN ONBEKENDE' Rayoncommandant Zoutelande sinds 1954 ZILVEREN AMBTSJUBILEUM WACHTMEESTER V. D. PUTTE Horeca Hulster raadslid mocht niet voor postbode spelen OP INITIATIEF VAN OUDERS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1970 HOEK Eén van de leerlingetjes vond het kennelijk om te huilen, maar dat weerhield vrijdagmiddag burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen er toch niet van om aan de Leliestraat in Hoek de christe lijke kleuterschool .Lenteklokje' te openen. De burgemeester kreeg de sleutel van het (eenklassige) ge bouw, dat nu alweer op uitbreiding wacht, op een kussentje gepresen teerd door de 5-jarige Piet de Jon ge. Direct daarna mochten de vas te bewoners, 32, met ereboogjes gewapende Hoekse kleuters naar binnen. Na 25 jaar gehuisvest te zijn geweest in een voormalige agenmakerswerk plaats kreeg liet christelijk kleuteron derwijs op Hoek een hypermodern onder komen, de 17 e school in het serie- bouwprogramma van de architectenbu reaus Jolise en Steen en Tuinhof uit Vlïssïngen. Het is de eerste kleuter school van dit type in Zeeuwseh-Vlaan deren. De kinderen zongen er duidelijk nog wat onwennig een gewijzigde versie van Psalm 136 nadat de rest van het fezelschap het eerste vers had laten linken. .We kunnen moeilijk teveel voor kinderen doen vond burgemees ter Aschoff, na in het kort iets uit de geschiedenis van het christelijk kleu teronderwijs cp Heek te hebben ver teld. Hij zette zich af tegen de voorzit ter van de .Stichting christelijke kleu terschool' de heer J. P. Vergouwe, die Hoek in zijn welkomstwoord had om schreven als ,eon filiaal van Terneuzen' .Hoek is een deel van Terneuzen en een belangrijk deel', meende daarentegen de burgemeester. ,We hechten er erg veel waarde aan dat het wordt uitgebouwd tot een goede leefgemeenschap'. Hij had veel waardering voor de oude bestuurs leden van de stichting christelijke kleu terschool en hoopte, dat de betrokken heid van de ouders bij de school ook nu de (financiële) omstandigheden aan zienlijk prettiger zijn geworden blijft bestaan. De heer Vergouwe, 25 jaar be stuurslid van de stichting, kreeg uit handen van de heer Aschoff een en velop met inhoud- Visie Nadat mevrouw Aschoff-Stierman an jers had gekregen van Sarineke Koster (5) vertrok het gezelschap naar het hervormd kerkcentrum. Daar sprak als eerste de heer H. Verboom, inspecteur van het kleuteronderwijs in Zeeland. Hij karakteriseerde de school als ,een bijzonder representatief gebouwtje' en noemde de oude accommodatie .een loodsje'. Zowel de openbare als de chris telijke kleuterschool in Hoek zijn nu alweer te klein. Rond oktober-novem- klokje' aangaat, is het wachten momen teel op een urgentieverklaring. Veel waardering had de heer Verboom voor de onlangs verschenen .onderwijs nota' van de gemeente Terneuzen, waar in de behoefte aan accommodatie voor het lager en kleuteronderwijs en die aan gymzalen tot 1980 is gepeild. ,Het is een doorwrocht stuk met een duidelij ke visie op d? toekomst. Heel wat ge- dam en Rottei-dam ligt het allemaal heel wat minder makkelijk'. Volgens de in specteur zullen in Zeeuwsch-Vlaanderen dit jaar nog 2 kleuterscholen van het type .Lenteklokje' worden gebouwd en er zijn daarnaast 3 bouwplannen goed gekeurd. Op de foto: Piet de Jonge over handigt burgemeester Aschoff de sleutel van .Lenteklokje,' de nieu we christelijke kleuterschool van Hoek. /FotoPZC). Wrijving Dat het in Hoek met altijd even heeft gezeten met het christelijk kleu teronderwijs en dat er zo rond '45, toen de stichting van de grond kwam, heel wat wrijving was met de openbare ver eniging bleek uit een uitvoerig betoog van de heer Vergouwe. Hij zei het belangrijk te vinden dat de kleuters via de nieuwe school in contact worden gebracht met het evangelie. Ben lange rij sprekers dri gelukwensen en cadeaus voor net nieu we gebouw aan. Het woord voerden ar chitect J. Jobse (die namens belde ar chitectenbureaus en aannemer Rinders de christelijke school De Knol, de heer B. Boot (die ook een tafeltje aanbood), Hoeks, oud-waannemend burge meester J. van der Peijl en de leidster van .Lenteklokje', mej. D. S. Jansen. Zij werd met het bestuur door verschillende sprekers uitvoerig gecom plimenteerd met het nieuwe onderko men. WIKA HIENSCH IN JAARVERSLAG: WISSELWERKING NODIG MET DE OUDEREN GOES In het jaarverslag van de provinciale hervormde jeugd raad pleit de jeugdwerkadviseur Wika D. E. Hiensch dringend voor meer inspraak van jonge mensen in het beleid van kerkelijke orga nen en organisaties. .De gehele positie van de jongeren en de gedachten die onder hen leven dienen niet alleen welwillend aangehoord, maar <»k gerespecteerd en zo mogelijk geho. noreerd te worden. Indien er een goe de wisselwerking gaat ontstaan tussen enerzijds de nieuwe ideeën bij jonge mensen en anderzijds de ervaring van volwassenen gepaard gaande met een instelling, die "meer gericht is op de toe. komst aan op het verleden, dan achten wij dit van essentieel belang voor de kerk en voor de samenleving van mor- dat deze week werd uitgebracht aan de provinciale kerkvergadering der N.H. Kerk in Zeeland. Het jaarverlag geeft «en uitvoerig overzicht van de activi teiten in 1969 en over het beleid van de provinciale hervormde jeugdraad, dat is gericht op de toerusting en vorming van jonge mensen met het oog op hun weg in de kerk en in de samenleving Deze toerusting en vorming dient in de dialoog met jonge mensen zelf tot stand te komen. Op het terrein van de jongeren in de sector van de vrije tijdsbesteding zal gestreefd moeten wor den zo veel mogelijk gezamenlijk en met andere kerkelijke en niet-kerke- lijke organisaties voorzieningen te tref. fen op plaatselijk en regionaal niveau. Jubilarissen bij De Schelde VLISSINGEN Bij de NV Konin klijke Maatschappij De Schlede te Vlis- ;n vieren in de maand septi s'.ngen vieren m ae maand september de volgnde werknemers een jubileum. F. Fleurbaay, 40 jaar: J. Hekkebus, 25 jaar: J. de Hamer. 25 jaar: J. Moel- aert. 25 jaar: J. D.k. 25 jaar; A. Ste- neker. 25 jaar; M. Lijn-se, 40 jaar; J. A. versteeg. 25 jaar; C. B. Wispelaere, 25 jaar en J. K. Jobse, 25 jaar. In dit verband is het belangrijk, er in de gemeenten een jeugdbeleid tot stand komt. Dit zal de hervorm de kerk gezamenlijk met andere in. stantïes op het gebied van het jeugd werk moeten stimuleren. Aldus wika Hiensch in het jaarverslag. Ter vergadering bleek dat met name de provincies Zeeland en Utrecht een ge lijkgerichtheid hebben in het jeugdbe leid van de hervormde kerk met de landelijke jeugdraad. Daarop wees on der andere provinciaal HJR-voorzitter ds T. Rinkema uit Middelburg. Er is een nauw overleg groeiend met het pro vinciaal jeugdwerk van Zuid-Holland en een van de landelijke functionaris sen volgt het Zeeuws hervormde jeugd, raadswerk op de voet. Het beleid gaat duidelijk in een verzelfstandiging van het provinciale werk. Wika Hiensch waarschuwde de aan wezigen ervoor de communicatie in de kerk en daarbuiten met de jonge inens niet te schuwen en stevig te onderhouden, te luisteren ook naar de jonge mensen. .Men moet niet wachten tot het verkeerd gaat'. Hij ziet zijn werk vooral als eeti brug functie: het overbruggen van de kloof tussen ouderen en jongeren. Die kloof is er of dreigt te ont staan, uiteraard ook bi Zeeland. .Het gaat ook spelen In de beleidsorga nen. daarom is inspraak zo belang rijk'. Ds J. E. L. Brummelkamp, Middelburg, had nogal wat kritiek op het Middel, burgse vrije tijdscentrum. Hij zag hier in niet veel goeds en achtte het niet verstandig dat het jeugdwerk van de kerken m die stichting deelnam Hij meende dat bepaalde groepen jongeren onbereikbaar blijven. Er werd ter ver. gademng ook geklaagd over het feit, dat de ,druk van de overheid de kerken noopt tot samenwerking', maar aan de andere kant werd aangevoerd dat de kerken te weinig weten van wat de motieven van de jonge mensen zijn. Wi ka Hiensch kon de enkele verontruste aanwezigen verzekeren dat die motieven veelal zeer reëel zijn en dat heel wat zaken de jonge mensen beroeren, waar de ouderen koud onder blijven. En ds Rinkema viel hem bij: .vroeger liep de scheiding tussen kerkelijke jongeren en .anderen', nu lopen de contacten dwars door de kerkmuren heen gelukkig'. Wi ka Hiensch kwam ook met voorbeel den aan: zestig jongelui die tot diep in de nacht bezig zijn met het evange-; He in de voorbereiding van speciale' kerkdiensten, op Hedenesse. het vor mingscentrum in Cadzand. Hij verze.l kerae dat hij zou blijven vechten zo-| wel voor vorming (als kerkelijk werk), I als voor sociëteiten waar de jonge men.j [sen de kans krijgen eikaar te ontmoe- J. van der Peijl, Hoek: Liever niet over erfenis praten' HOEK ,Ik zou het gemeente bestuur van Terneuzen op het hairit willen drukken: gebruik nooit meer het woord .erfenis' als het over zaken van de voormali ge gemeenten gaat. ,Deze harte- kreeti slaakte vrijdagmiddag Hoek's waarnemend burgemeester J. van der Peijl bij de opening van de nieuwe christelijke kleu terschool .Lenteklokje'. Het was hem opgevallen dat ,een van Ter- neuzen's wethouders' in de raad herhaaldelijk gewaagde van het woord .erfenis', wanneer hij over aangelegenheden sprak die ver band hielden met de zelfstandige gemeenten voor de herindeling. J3en erfenis veronderstelt datj er iemand overleden is, daarmee geef je aan dat het fcn die kernen maar een dooie boel is', aldus de heer Van der Peijl, die nadrukkelijk te: Hoek nog steeds een spring levende gemeenschap te vinden. ,A1 is er natuurlijk wel iets ver anderd'. Hulster raadslid haalde 4 emmertjes water uit vuile vest HULST Na het monster van Looh Ness. dat 's zomers zoveel krantenmensen bezighoudt, zijn er sinds kort de monsters van de Hulster buitenvest, die de afge lopen maanden ook voortdurend in het nieuws is geweest, maar dan door de stank van sterk ven- vuild water. Het raadslid K. L. S. Willaert droeg tijdens de raads vergadering van donderdagavond het voorlopig laatste be. drijf aan van deze kwalijk rie kende affaire. Ik heb op vier verschillende plaatsen watermons ters genomen en die maar eens opgestuurd naar het RIZA. het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater', bekende hij. daar mee b en w voor een voldongen feit plaatsend. Dat was kennelijk ook de bedoeling van het raads lid. dat wethouder J. H. Stolte vroeg naar zijn bactereologische bevindingen met het water van de buitenvest. ,U hebt toch immers aan een verslaggever van een re gionale krant verteld dat er een bactereologisch onderzoek is en wordt gehouden Nu willen we die rapporten wel eens horen', aldus de neer Willaert. Wethouder Stol te kaatste de bal echter turg: ,Die mededeling is nooit door mij ge daan, dat berust op een vergis sing van de journalist', zei hij. Burgemeester P. J. G. Moithoff toonde zich in ieder geval dank baar voor het particuliere initia tief van de heer Willaert. De discussie zal voorlopig worden op geschort tot de gegevens van het RIZA binnen zijn. (ADVERTENTIE) DS P. VAN BEZEN NAAR HOOGEVEEN Ds P. v. Belzen geboren in Zeeland heeft dezer dagen afscheid genomen van de gereformeerde kerk te Vorden (Gld). Hij vertrekt naar Hoogeveen, waar hij zondag zijn intrede zal doen. Ds Van Belzen is viereneenhalfjaar predikant in Vorden geweest. In Hoogeveen wordt hij bevestigd door ds Kroeze. in één en dezelfde gashaard een altijd gezellig brandend houtvuur en een steeds behaaglijke stralingswarmte. Vraag de uitvoerige kleurenbrocnure aan bij Vulcana Apparaten Industrie N.V.. Waldorpstraat 148, Den Haag. Tel. 070-63 7914. HULST Hulst kan beginnen aan de bouw van een sociaal cultureel centrum Donderdagavond stelde de gemeenteraat zich met alleen de stem van de heer P. Stevens, die het ook op koppen tellen had laten aankomen, tegen zich ga rant voor de geldlening van een mil joen, nodig om het gebouw te realise- Carnegie heldenfonds ZOUTELANDE Donderdag was de wachtmeester le klasse A. van de Putte 25 jaar in dienst bij de rijkspolitie. Hij is rayoncom mandant te Zoutelande in welke plaats hij sedert april 1954 gesta tioneerd is. In de loop van de dag ontving hij bezoek van de heer H. Koevoets, burgemeester van de gemeente Valkenisse die hem de felicitaties en de dank van het ge meentebestuur overbracht en een prachtig bloemstuk aanbood. Na mens de districtscommandant te Middelburg werd hij door de staf adjudant B. J. Wisse gelukge wenst. Deze overhandigde hem de gebruikelijke gratificatie. 's Avonds werd de heer Van de Putte gehuldigd tijdens een feestelijke bijeen komst van het personeel van de groep Westkapelle met hun echtgenotes en ge nodigden in de .Walcherse Kaasboer' waarbij ook enkele toespraken tot hem werden gericht. De groepscommandant, adjudant W. P. de Visser tekende hem als een figuur die zeer gezien is bij de collega's. Hij bracht ook in herinnering dat de jubilrm een standplaats heeft die wel bekend staat als een rustige bad plaats maar die daarom vooral in de zo mer veel werk geeft. Namens het per soneel van de groep overhandigde adju dant De Visser hem een geschenk. De voorzitter van de afdeling Middel burg van de bond van Chr. Politie Ambtenaren. C den Otter schetste Van de Putte als een trouw bondslid. Hij bood een envelop met inhoud aan. Van wachtmeester Van de Putte O en W- Souburg en Colijnsplaat als standplaats. In laatst genoemd# plaats ontving hij de bronzen medaille niet Inscriptie van het Oarnegie Heldenfonds voor zijn moe dig optreden op 22 Juni 195). Hij wist toen, gekleed te water gaande, een zes jarige drenkeling on ongeveer 15 meter afstand van de Zeedijk in levensgevaar verkeerde, aan land te brengen waarna hij met succes kunstmatige ademhaling toepaste. De heer Van de Putte Ls ook actief lid van de afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Politic hond. Hij behaalde enige mooie succes sen bij de africhting van een politiehond. ren en het exploitatietekort, dat voor. lopig op 110.000 per jaar wordt ge raamd. Wie blij was met de uitslag: de organisatie achter de plannen, de Stichting Gemeenschapswerk. Nog geen vijf minuten nadat burgemeester P. J. B. Moithoff de hamer had laten val len, deelde directeur C. W. A. van Leu ven van de Stichting Gemeenschaps werk al een keurig perscommuniqueetje Vooruit samengesteld uiteraard: men vermoedde kennelijk wel hoe de kaar ten zouden worden geschud. Daarin spreekt de stichting zijn vreugde uit over de bereidheid van het gemeente bestuur, mee te werken aan de realise ring van een centrum. Er wordt nu een bouwcommissie gevormd, die de ver. dere voorbereiding ter hand neemt. Het duurt 3 4 31: jaar voor het centrum kosten, voorlopig: zo'n anderhalf miljoen er staat. .Ideële doeleinden kunnen niet in geld worden gemeten', zei bur gemeester Moithoff in antwoord op kri tische opmerkingen van de heer Ste vens, die zich af vroeg of Hulst het project financieel wel aankon, mede ge let op het exploitatietekort. Ander dis cussiepunt: het schrijven van de afde ling Zeeuwsch-Vlaanderen van Horeca. Nederland, waarin nogal wat vraagte kens achter het nut van een centrum worden geplaatst. Het raadslid K. L, S. Willaert had er geen goed woord voor over, al thans: voor de eerste drie velletjes die de uitvoerige brief omvatte. .Als geheel zou ik die brief een schilde rij van een onbekende schilder vil len noemen', aldus de heer Willaert. ,Kr staan geen afzenders onder en er komt ook niet duidelijk tot uitdruk king dat de horecabedrijven in feite ,Als ik u even mag onderbreken: ano nieme brieven pleeg ik altijd in de prullenbak te gooien', interumi de burgemeester Moithoff via de gl nieuwe geluidsinstallatie waarmee ver scheidene raadsleden nog wat onwen nig manoeuvreerden. ,Dat kan ook, voor wat die eerste drie velletjes betreft', vond de heer Willaert. Hij wilde zijn steun aan liet voorstel alleen geven, als er bij de realisering van het centrum zou wor den bepaald dat de horecabedrijven geen onrechtmatige concurrentie wordt aan gedaan. ,Ik krijg toch wel een beetje ae indruk dat er te weinig is geïnfor meerd naar de schade die ze zullen lij den', meende hij. De ligging van het centrum dat. een complex zal vormen met de sporthal vond hij minder gunstig, gezien de ontwikkelingen die i gepland zijn in de driehoek Hulst Clfnge - Sint-Jansteen. G. C. Naessens stelden zich graag achter het plan, al vroegen zij ook in hun be. togen aandacht voor de positie van de horeca. Burgemeester Moithoff beloofde dat men op dat punt diligent zal zijn. •Hot gaat erom dat wij een aeoommoda- tie krijgen die ruimte gaat bieden aan mensen van deze tijd en mensen van morgen. Het is belangrijk dat de ovevr- heid de helpende hand reikt bij het zinvol besteden van hun vrije tijd. ^ver de concurrentie met de eafé's zei lij' ,We moeten voorkomen dat er een niet gewenste vorm van concurrentie ontstaat en dat is een heel haalbare zaak.' De vraag of de nabuurgemeenten in het centrum kunnen meebetalen (waarop met naime de heren Naessens en Eeman hadden gezinspeeld) is vol- i de burgemeester afhankelijk van vraag in hoeverre ze daadwerke lijk bij de activiteiten van het nieuwe centrum kunnen worden betrokken. HULST Burgemeester P. J. G. Moithoff van Hulst heeft donder dagavond het raadslid R. J. Ee man verhinderd oni postbode te spelen. Daar dreigde liet even op uit te lopen, toen deze niet zon der triomf een afschrift van een brief van de PTT opdiepte, waarvan het origineel kennelijk nog steeds niet op het Hulster stadhuis was gearriveerd. Aanleiding tot de verwikkelingen vormde de vraag van mr E. N. -J H. de Rechter, of het niet mogelijk is dat de PTT.katoren gaan fungeren als Jiulpsecreta- rieën, voor eenvoudige administra tiehandelingen. Dat gebeurt al met veel succes m de gemeen te Oostburg, waar inwoners aller lei gemeentelijke formulieren bij de PTT kunnen halen. ,We zijn er mee bezig, maar het zal veel geld kosten', vertelde burgemees ter Moithoff. Volgens hem had het gemeentebestuur de PTT al geruime tijd geleden schriftelijk offerte gevraagd. Het antwoord was nog steeds niet binnen. Toen kwam de heer Eeman, be heerder van het postkantoor in Smt.Jansteen in actie. ,Ik heb hier het afschrift van een brief van de PTT die op 17 juli aan b en w is verzonden en waarin op de vra gen wordt geantwoord', zei hij. .Vreemd. Die brief hoort hier op tafel te liggen', antwoordde een verbaasde burgemeester Moit hoff. Toen de heer De Rechter voorzichtig informeerde of zijn collega het schrijven ter kennis van de raad mocht brengen stel de de heer Moithoff dat niet juist te vinden. ,Wij hebben PTT schrif telijk Inlichtingen gevraagd en men heeft ons niet geantwoord. Het zou ongebruikelijk zijn om nu via de heer Eeman over deze zaak alsnog inlichtingen te krij gen.' Toen de burgemeester bij de wethouders informeerde of er op hun bureau wellicht een schrij ven van Tante Pos was beland schudden de heren eendrachtig van nee. De raad Hulst wacht af. Tot de volgende bestelling DS P. KLAP MET EMERITAAT De provinciale kerkvergadering van Utrecht heeft niet ingang van 1 septem ber as om gezondheidsredenen vervroegd emeritaat verleend aan ds P. Klap, pre dikant van de Nieuwe Kerkgemeente van de hervormde gemeente van Zeist. Paulus Klap werd op 7 november 1920 te Vlissingen geboren. Hij bezocht eerst de hbs in zijn geboortestad en was daar na enkele jaren werkzaam als ambte naar op de gemeentesecretarie van Krabbendijke. Naderhand deed hij staatsexamen gymnasium A en studeer de vervolgens aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in september 1948 zijn kandidaatsexamen theologie en bij na anderhalf jaar later in februari 1950 ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Op 6 mei 1951 werd hij beves tigd als predikant van de hervormde gemeente van Lemele. Op 4 oktober 1959 verwisselde ds Klap deze gemeen te met die van Zeist. Het ligt in de be doeling van ds Kap om na zijn emeri taat, althans voorlopig te Zeist te blij ven wonen- OP OPENBARE SCHOLEN TERNEUZEN Slot van pagina 1) De nieuwe huisvesting in Terneu zen is door het gemeentebestuur ter beschikking van beide vor mingsinstituten gesteld. In het barakkencomplex is ruimte voor 2 handvaardigheidslokalen, drie theorielokalen, een expressieruim te een overblijflokaal en vertrek ken voor staf en administratie. Het is de bedoeling de staf (nu 6 mensen) van de levensschool tol 8 uit te breiden. Bo\ d en zullen ook in de administratieve sector twee mensen worden aan. Het barakkencomplex achter het cursisten lyceum zal voordat het vormings- aan sport kunnen doen. De af- werk hier begint nog een opknap- stand naar de sporthal in Ierneu-beurt ondergaan. zen-Zuid is te groot om te lopen (Foto PZCJ- en de leerlingen hebben meestal een eigen vervoermiddel niet bij de hand. In Hulst bestaat dit probleem voor de levensschool niet. Het gebouw aan de sport laan, waar ook de stichting le vensschool voor werkende meis jes in Hulst en omstreken gebruik van maakt, staat vlak naast de sporthal. Bovendien is er een eigen judolokaal en een veldje Op voor handbal en dergelijke, korte termijn staat er echter (I uitbreiding van het gebouw op het programma, waardoor de eigen sportaccommodatie komt te ver vallen. De uitbreiding betreft twee nieuwe theorielokalen. Het Judolokaal wordt l andvaardigheid. TERNEUZEN De openbare scholen in Terneuzen starten me- lio september voor hun zesde klussers met een cursus voorbe reidend Frans die op een geheel nieuwe leest Ls geschoeid. In te genstelling tot de Franse les ,oude stijl' zal de cursus door bevoegde vakleerkrachten van het mavo-on derwijs worden gegeven. Er wordt gebruik gemaakt van moderne hulpmiddelen, zoals bandrecordere. De nieuwe aanpak betekent voor de openbare scholen in Terneuzen een primeurtje. De cursus is spe ciaal bedoeld voor leerlingen die na de lagere school mavo of vwo gaan bezoeken. Verwacht wordt, aat de cursus Frans nieuwe stijl er toe zal bijdragen de aansluiting tsi sonderwijs. voort gezet onderwijs te vergemakkelijken. Het initiatief voor een nieuwe aanpak van het taalonderricht Frans ging in Terneuzen uit van de ouders, die via de oudercom. missie bij de schoolhoofden aan drongen op continuering van de Franse lessen. Vrijwel alle basis scholen in Nederland hebben het Frans al lang overboord gezet, omdat de lessen noodgedwongen door onbevoegde krachten moesten worden gegeven en het rendement mede daardoor beneden de ver wachtingen bleef. Het aandrin- ¥en van de ouders resulteerde in erneuzen echter in overleg tus sen de hoofden van de openbare lagere scholen en de vakleerkrach ten van het mavo-onderwijs. De deelnemers aan de cursus voor. bereiden Frans die in september van start gaat, zullen worden op gesplitst ln twee groepen. De kos ten van de cursus 6 per maand per kind) en van het lesmateriaal worden door de ouders gedragen. De benodigde geluidsbanden wor den gefinancierd uit het, eveneens door de ouders gevulde, school fonds. De lessen zullen iedere maandag na schooltijd worden ge geven in de openbare mavo-echool .de Branding.' Er zal gebruik worden gemaakt van de hulpmid delen die op deze school aanwe zig zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4