Informeel beraad over college in Middelburg Duitsers van boei gehaald Politie-,zoef' op Veer se Meer Nieuw licht op kruising Sloeweg-nieuwe rijksweg Jongelui weg met gestolen goed in gestolen auto's 2 .VERTROUWELIJK' TOT 1 SEPTEMBER Pechiney werft seen Marokkanen ALMANAK Brand in kelder van ,Ter Poorte' Chaos na inbraak in veiling Kapelle f m f:mtm. INWONER BURGH DODELIJK VERONGELUKT Haaks PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 20 AUGUSTUS 197() NU OVERLEG IN RAADSFRACTIES MIDDELBURG Tijdens een in formele vergadering dinsdagavond op het stadhuis hebben vertegen woordigers van alle fracties in de Middelburgse gemeenteraad in zijn nieuwe samenstelling van gedach ten gewisseld over de samenstel ling van het nieuwe college van burgemeester en wethouders en de verschillende commissies en ande re colleges waarin raadsleden zit ting hebben. Het resultaat van dit overleg zal in de komende dagen onderwerp van gesprek vormen in de verschil lende fracties. Tijdens de bijeenkomst op het stad huis kwamen m ook overeen om tot de eerste openbare vergadering van de nieuwe raad, op 1 september, strik te vertrouwelijkheid over het hespro- bene in acht te nemen. Men stelde ïieh namelijk op het standpunt, dat openbaarheid in dit stadium zowel 't interne overleg, als het contact tus sen de verschillende fracties niet ten goede zou komen. In dit verband wees men er van ver schillende zijden nog op. dat juist dit DISTRICTSBESTUURDER NW ZEELAND BLIJFT NOG IN ROTTERDAM GOES - ROTTERDAM De nieuwe districtsbestuurder van het NW in Zee- J. Witteveen, voorzitter van het NW- nog als zetel het kantoor van de NW- bestuurdersbond te Rotterdam. De heer Pel, die de heer C. Hoek als districts bestuurder is opgevolgd, zal pas naar Zeeland komen, zodra "zijn opvolger bij de Rotterdamse bestuurdersbond is inge werkt. Het NW in Zeeland wordt dus nu be stuurd vanuit Rotterdam. Ook de heer J. Witteveen voorzitter van hte NVV- contactorgaan Zuid-West-Nederland die zijn zetel heeft op het NVV-hoofdkan- toor in Amsterdam, zal zich met Zeeuwse NW.aargelegenheden bezig houden, zolang de nieuwe districtsbe stuurder nog niet metterwoon in deze Erovincie is gevestigd, et is nog niet zeker of de heer Pel VAKBONDEN: VLISSÏNGKN Pechiney heeft de vakbonden meegedeeld niet het voorne men te koesteren om buitenlandse ar beidskrachten aan te trekken. I)e dis- trictsbestuurders van de vakbonden in formeerden woensdag naar de juistheid van geruchten als zou Pechiney een niet onbelangrijk aantal Marokkanen willen aantrekken. Van de zijde van de directie is dit ontkend. Er is alleen bij instanties geïnformeerd krachten zouden kunnen voortvloeien. Het bedrijf zal hiertoe alleen overgaan, als er een soort noodtoestand zou ont staan, doordat de eigen arbeidsmarkt niet aan de vraag naar arbeidskrachten zou kunnen voldoen, aldus de vakorga. nisaties. Pechiney zal de C-cao voor de groot-metaal als basis aanvaarden bij de samenstelling van een geïntegreerde cao voor het personeel van het alummi- umbedrijf aan het Sloe. Dat is woensdagmiddag overeengekomen tijdens de tweede bespreking tussen de directie van Pechiney en de districtsbe. atuurders van de vakbonden. Pechiney streeft niet naar een eigen cao, maar naar een geïntegreerde cao voor hand arbeiders en beambten met vaste stan- daardsalarissen. De bonden hebben voorts de overtuiging dat de contacten met Pechiney zeer regelmatig en inten sief zullen worden aldus de heer F. Lee mans van de lnetaalbedr.jfsbond NW, die ook sprak namen? de CMB (christe lijke metaal bedrijfsbond), ,St Eloy', en de unie BHP. De directie zal de bonden op de hoogte houden van de bedrijfsontwikkelingen en van het personeelsbestand. Op 30 sen- tember zal 't overleg worden voortgezet- De vakbondsbestuurders zullen dan een excursie maken over het bedr.jfsterrein en worden voorgelicht over de installa ties die Pechiney zal gaan gebruiken ter voorkoming van luchtverontreini ging. .Ook wij hebben nogmaals de ver zekering gehad, dat het bedrijf alles zal doen cm ernstige luchtverontreiniging t® voorkomen', aldus de heer Leemans. Leeuwse Televisie Welk een bevoorrechte mensen zijn teleeisiebezitters toch. so consta teerden we gisteravond hij het aanschouwen van he! internationa le programma ,Spel zonder Gr*n- zen', een soort opgefokte XCRV- zeakampproduk'ie waarin het lenzen met icater centraal staat, •tt alles heeft een Goes'- arts, wiens televisietoestel het uitzen den van heelden staakte toch maar moeten missen. Of er nu kortsluiting uxu ontstaan door dat gemors is niet duidelijk ge wordenBet stellen van deze tech nische diagnose wilde de genees heer liever overlaten aan 'een bij hem in de buurt wonende servi ceman die reeds enkele minuten na het telefoontje op het kapotte beeldbuisje in de dokterswoning kwam afrennen. Bet apparaat moest echter ter reparatie mee naar de werkplaats. JSLrijg Ik nu zolang een ander toestel f', vroeg de arts. De ser viceman zette daarna het toestel neer, plaatste de handen in de zij en verkondigdeJlou moet u eens goed luisteren, u hebt drie weken geleden mijn vrouw voor een behandeling laten opnemen in het ziekenhuis. Heb ik toen van u soms zolang een andere vrouw gekregen T' overleg in de fracties beslissend zal zijn voor de standpunten, die ten aan zien van de wethoucle rsverde 11ng enz. In de vergadering van 1 september zullen worden ingenomen. Overigens zou men. zo werd ons verzekerd, in deze eerste raadsvergadering wel zoveel mogelijk openheid worden betracht. Voordrachten Tijdens het gesprek op het stadhuis, dat zo werd gesteid in goede harmonie en in zakelijke sfeer was verlopen, z(Jn niet direct namen van kandidaat-wethouders en commissiele den genoemd. Dit werd meer een kwes tie vam de fracties zelf geacht. Zoals bekend zullen in de eerste vergadering van de nieuwe raad. die is samengesteld op grond van de vfrk.ezlngsuitslagen van 3 juni van dit jaar, vanuit de frac ties de voordrachten voor de verschil lende te vervullen functies worden ge daan. Aan het overleg tussen de fracties werd ook voor het eerst deelgeno men door een vertegenwoordiger van D'66. Deze partij doet met eén ge kozen lid, in september voor het eerst zijn intrede m de Middelburgse raadszaal. Resultaat van de verkie zing is ook, dat de enige vertegen woordiger voor de Boerenpartij niet terugkeert. Zoals bekend hebben de verkiezingen nog tot enkele andere verschuivingen :n de samenstelling van het raadscolle- ge geleid. Van de twee zetels, die de nieuwe Middelburgse raad meer telt. op grond van het gegroeide inwonertal, ging er een naar de ARP en eem naar de SGP. De zetelverdeling is nu als volgt: PvdA 7. D'66 1, WD 2. CHU 4. ARP 5, KVP 1 en SGP 3. Zoals eerder gemeld (zie de PZC van 1 juli) verwacht men in de frac ties in het algemeen geen opvallende verschuivingen in de bezetting van de wethouderszetels ten opzichte van de huidige same-istelling. Anderzijds achtte men het niet uitge sloten, dat de genoemde wijziging in de samenstelling van de raad waarin dus de confessionele fracties op geza menlijk dertien en de andere fracties op ltl zetels komen zijn uitdrukking zou vinden in bijvoorbeeld een iets gewij zigde portefeuilleverdeling tussen de ethouders. De huidige samenstelling van het colle ge is W. Baars (chu), die de portefeuil les beheert van openbare werken, volks huisvesting, woont uimtebeleid. reini gingsdienst, ontsmettingsdienst en grond bedrijf; de heer M. Hubregtse (pvda), die financiën, onderwijs en personeels zaken voor zijn rekening neemt; mr J. van der Weel (pvda) voor gas-, water en electricitentsbödrijf, slachthuis- en keuringsdienst en culturele zaken en de heer J. van Bennekom (air») die zich binnen deze taakverdeling bezig houdt met sociale zaken en volksgezondheid. KOUDEKERKE Bü het slopen vjl. een verwarmingsketel in de kelder van gebouw ,Ter Poorte" in Koudekerke is woensdagmorgen een niet veel rook ge paard gaande brand ontstaan. Personeel van de verwarmingsfirnia T. uit Goes, dat in de kelder aan het werk was, zorgde zelf voor blussing van het vuur. De brandweer van Koudekerke (met la- gedrukspult), die werd geassisteerd door het korps van Vlissingen (met hoge drukspuit), hoefde slechts enig nablus- singswerk te verrichten. Men maakte Sebruik van persluchtmaskers, e brand ontstond omstreeks tien uur. De monteurs waren met lasappara ten bezig een oude verwarmingsketel te demonteren. Daarbij zijn waarschijnlijk vonken in olieresten gesprongen waar na de brand ontstond. Eén van de mon teurs trachtte met een poederapparaat te blussen maar hanteerde dit appa. raat niet op de juiste wijze. Daarna ging het wel met een slang op de wa terleiding. Inmiddels waren alle olie kranen en dergelijke afgesloten door de monteurs, zodat er verder geen gevaar bestond. Er was meer rook- dan vuur- schade. Filiaal bibliotheek in Sluiskil op 2 september open TERNEUZEN De verenigde open bare leeszaal en bibliotheek zal op woensdag 2 september het nieuwe filiaal van de bibliotheek ln Sluis in gebruik nemen. De officiële opening zal worden verricht door de oud-voorzitter, de heer F. M. Berbers. Dat gebeurt in het pand van de bibliotheek 's avonds om half acht. KAPELLE Via een wc-raam hebben onbevoegden zich in de nacht van dins dag op woensdag toegang verschaft tot de gebouwen van de veiling in Kapelle- Biezehnge. In het veilinggebouw werd via een ingeslagen ruit ingebroken in het kantoor. Daar werden alle bureau's overhoop gehaald en de inhoud ervan nagekeken. Voorwerpen van waarde wa ren echter niet aanwezig, zodat er ook niets wordt vermist Wel was er een grote chaos door het leeghalen van de laden van de bureau's. Eén bureau dat op slot was, werd open gebroken en hierdoor zwaar beschadigd. De politie werd ingeschakeld die op haar beurt de rijksrecherche uit Den Haag inschakelde voor het maken van opnamen en het nagaan van vingeraf- MET SPEEDBOOT IN VAARGEUL DOOR REDDINGSBOOT VAN BADSTRAND VLISSINGEN VLISSINGEN/ZOUTELAN- DE Drie jonge Duitsers die op een boei die de vaar geul voor de Walcherse kust markeert, zaten, hebben woensdag aan het eind van de middag verschillende in stanties in rep en roer ge bracht en de scheepvaart ge hinderd. De politie van Vlissingen kon uit eindelijk de namen van twee jon ge mensen noteren en de rijkspo litie te water zal onderzoeken of zij een strafbaar feit hebben ge pleegd. Van de kant van het Ne derlandse loodswezen noemt men in ieder geval hun handeling .laakbaar" en dergelijke .boeiende' avonturen worden bepaald niet aangeraden. Het loodswezen belde om half zes met chef-badmeester Cees de Jong van het Vlissings badbedrijf dat de scheepvaart had gemeld dat op boei OG 5 tussen Zoutelande en Westkapelle drie jongelui zaten- Onmiddellijk gmg de strandtoevei- ligingsdienst tot actie over. Bad meester Peter ten Hacke voer met de Badstirand II, een dinghy met een twintig pk motor, zo snel mogelijk naar de boei. Dat was niet van gevaar ontbloot ge zien de hoge golven en de scheep vaart ter plaatse. Toen Ten Hacke na plm. een half uur varen bij de boei aankwam waren de twee vogels al gevlogen: twee jonge mannen voeren net met een speed boat weg. Het meisje zat nog op de boei, "Zij ging mèt Ten Hacke m«. in 'r bootje naar het bad- Gevaarlijk'? Het Vlissingse strandpersoneel moest constateren dat het meisje door een jongeman met zijn ou dere werd afgehaald en zonder be dankje richting Zoutelande weg reed. De Vlissingse politie noteer de de namen van de jongelui. Het wanen de achttienjarige Renate Lindner uit Haann en haar neef Michael Espenlaup, ook achttien, uit Wuppertal. ,WiJ hebben daar zoveel lui zien varen, we wisten niet dat het ge vaarlijk is en dat daar de vaar geul ligt', aldus het commentaar van de jonge Duitsers over hun .veroveringszucht.' Het was op net moment dat de jongelui op de boei zaten afgaand water en er stond een flinke stroom. De boei OG 5 markeert de buitenste begrenzing van de vaargeul voor Zoutelande; de jon ge Duitsers moesten om de boei te bereiken dus de vaargeul overete- ken. De RP 10 van de rijkspolitie te water werd nadat de Vlissingse politie daarom had gevraagd naar Vlissingen gedirigeerd vanuit Hansweert. Bij de waterpolitie constateert adjudant Bout echter dat er .eigenlijk niks gebeurd is. Het is eigenlijk wel verboden, maar als iemand voor de aardig heid een boel beklimt dan kun Je waarschijnlijk moeilijk bewijzen dat ze opzettelijk hebben willen hinderen. Pas als een scheepvaart- teken werkelijk buiten werking is gesteld door zo'n beklimming, als net licht bijvoorbeeld het niet meer doet. dan is er meer van te maken. Het is altijd erg verve lend als mensen de vaargeul over steken, dat mag niet als de koers van een sohip wordt gehinderd', aldus het commentaar van de rijkspolitie te water. Miljoenen Badmeester De Jong: ,Daar wordt met miljoenen aan materiaal ge varen. De eerste de beste kan er toch maar voor zorgen dat zo'n schip op het strand loopt. Als je ziet wat er de hele dag voorbij stoomt snap je nog niet dat er niet meer ongelukken gebeuren.' Er zijn al meer klachten van lood sen geweest over gevaarlijke ma noeuvres van badgasten, zwem mend of met bootjes in of dichtbij de vaargeul ,Het mag niet, vooral niet als ze wat kunnen vernielen. Een politic man op de wal haalt toch ook ie mand uil een lantaarnpaal al zegt die ook dat-ie een lanip zoekt', aldus commissaris J. Hcysc van het Vlissingse loodswezen. WAARSCHIJNLIJK IN SEPTEMBER OF OKTOBER: VINDBAARHEID RIJBAANWISSELING' 'S-HEER-ARENDSKERKE WORDT VERBETERD MIDDELBURG ALs het niet tegen zit, komt er in september «f oktober meer en betere verlichting bij de krui sing Nieuwe Sloeweg - nieuwe rijks weg bij 's-Hecr Arendskerke. Dat zal door vele automobilisten, die uit de richting Middelburg komend over de nieuwe rijksweg, daar willen afslaan in de richting Goes en de bruggenroute, als een grote verbetering worden erva ren. Rijkswaterstaat wil de verlichting aanbrengen hij de afslagen van dc nieu we rijksweg naar de Sloeweg en bij de lnvoegwegen van de Sloeweg op de nieuwe rijksweg. Het gedeelte van de toekomstige tweede haan, waarover het verkeer uit de richting Middelburg voor de richting Goes enkele honderden me ters wordt geleid, wordt, eveneens van verlichting voorzien. Het betreft een driehonderd nieter van ilit stuk weg, vlak voor de scherpe bocht, die het ver keer uit de richting Middelburg voor de richting Goes omhoog moet kringelen om vervolgens via een viaduct in de Sloeweg, over tie nieuwe rijksweg heen op de oude rijksweg richting Goës ver zeild te raken. Niet verlicht wordt het punt waar het verkeer uit de richting Middelburg van de reeds bestaande rijbaan naar rechts op de toekomstige andere rijbaan wordt geleid. Verkeer naar Goes moet daar, vrij abrubt, een slingertje naar rechts en vervolgens weer naar links maken. Dan zit nien even op dc andere rijbaan in aanbouw. Vooral automobilisten, die voor het eerst ter plaatse rijden, erva ren dit punt, waar van rijbaan wordt gewisseld vaak als een verrassing. Het heeft nog niet tot ernstige ongelukken geleid, maar wel is menigeen, die naar Goes wilde afslaan, er reeds voorbij ge schoten, en dat ondanks de grote blau we ANWB.richtingborden. cLie de be stuurders er tijdig op attenderen of ze af moeten slaan. Wie een paar keer de ervaring heeft gehad de afslag naar de andere rijbaan te laat op te merken en tot Vierwegen le moeten doorrijden om van de rijks weg af te kunnen slaan, kijkt de vol gende keren extra goed uit en past zijn snelheid aan. Het zijn voornamelijk de automobilisten, die voor het eerst op het bewuste punt komen, die er prompt voorbij rijden. Vindbaarheid Rijkswaterstaat kreeg hierover al ver schillende klachten binnen en onder zoekt wat men kan doen oni de vind baarheid van de rijbaan-wisseling te, verbeteren. Men denkt aan het plaat sen van een nieuw soort reflectorpalen en aan nog duidelijkere strepen op de weg. Een aftellende snelheid zou, aldus rijkswaterstaat en rijkspolitie, hier wei nig effect sorteren, want er zonden maar weinig mensen zijn die zich daar iets van aantrokken. Overigeais geeft men bij rijkswaterstaat wel toe dat hier sprake is van een enigszins vreemde verkeerssituatie. - Maar aan de andere kant wijst men met klem op het tijdelijk karakter ervan. De aannemer is van plan het hele stuk rijksweg vanaf de Sloedam tot even voor de Vlakebrug nog voor het inval len van de winter dubbelbaams te heb- be. En veel wijst er op dat men daarin ook zal slagen. rijkspolitie is van oordeel dat het bewuste punt inderdaad niet helemaal ideaal is, maar vindt wel dat rijkswa terstaat de situatie tijdelijk goed heeft opgelost: ,De moeilijkheden liggen ook vaak bij de weggebruikers zelf. Je hebt er bij die hun gaspedaal niet in bedwang kunnen houden en elke ma. xiimuim-snelheid overtreden. Alleen fik se boetes maken op die mensen indruk. Voor wie zijn snelheid tijdig aanpast zal het verkeerspunt niet zulke grote problemen opleveren. Mogelijk speelt ook het feit mee dat men in Zeeland nog niet zo gewend is aan het fenomeen auto-snelweg'. Behalve de omgeving rond het kruis punt Sloeweg-nieuwe rijksweg zijn in Zeeuwse verkeers-ader on der andere problematisch de afslag bil Vierwegen (bij Kapelle) en het v« besproken viaaukt onder de njkmtg bij Nieuwland. SEROOSKERKE (SCH.) In de nacht van dinsdag op woensdag is de heer L. W. Bakker uit Burgh op de Stoofweg bij Noordwelle dode lijk verongelukt. De toedracht van het ongeluk is nog niet duidelijk, maar de heer Bakker moet uit de Weelwee haaks de rijbaan aan de Stoofweg zijn overgestoken en belandde in de sloot maast de weg. Een passerende automobilfet zag de wagen rond half drie ïn de" sloot liggen. Hij waarschuw de de politie en een arts, die constateer den. dat het slachtoffer dood in de auto lag. De heer Bakker was gehuwd en had drie kinderen. ARTIKELEN UIT CONSUMPTIETENTEN Het verkeer dat bij Vierwegen, komend uit de richting Goes over de nieuw weg richting Bergen op Zoom wil, wordt onder een viaduct door, via een mr scherpe bocht bijna haaks op de rijks weg geleid. Dat is trouwens ook het ge val bij de kruising Sloeweg-rijkswpf Ook daar wordt het verkeer dut komt van de Sloeweg in richting Bergen op Zoom wil, vrij scherp direct op dc rijks weg gebracht. De rijkspolitie zou hier aanvankelijk liever mvoegsitroken hebben gehad. Nu is men echter van mening dat het be. ter is dat het verkeer haaks op di drukke weg wordt geleid, ,men stopt dan eerder voor men die voorrangswe; oprijdt en men kijkt beter naar links', Dat is beter dan wanneer men zich na een kort invoeg strook je gewoon tus sen het snelle verkeer op de rijkswtj drukt'. Het viaduct onder de rijksweg bij Nieuwlamd is al vaak in het nieuws weest. Verkeer uit de richting Middel burg heeft daar maar al te vaak ha idee op een eenrichtingsweg te rijden, wat al verschillende keren tot gevaar lijke situaties heeft geleid. De \vijkve:- eniging vam Nieuw- en SintJoosland hield reed6 enkele malen een aktie om te attenderen op het gevaarlijke puit Zo werd een spandoek /tegenliggers' over de weg gespannen en werden er pijlen op het wegdek gekalkt die daar op moesten cluiden. Vandaag of morgen zal rijkswaterstaat onder liet viadukt een dubbele ononderbroken streek af brengen op het wegdek, waarmee dui delijk wordt gemaakt dat men niet mag inhalen terplaatse. Een bord te genliggers staat er al. HET WEER IN Athene onbewolkt Barcelona half bewolkt Belgrado onbewolkt Berlijn half bewolkt Bordeaux zwaar bewolkt Genève regenbul Grenoble zwaar bewolkt Helsinki onbewolkt Innsbruck onbewolkt Kopenhagen zwaar bewolkt Lissabon onbewolkt Locarno zwaar bewolkt Luxemburg licht bewolkt Madrid zwaar bewolkt Malaga onbewolkt Mallorca onbewolkt Munchen licht bewolkt Nice onbewolkt Oslo regenbui Parijs regen Rome onbewolkt Stockholm half bewolkt Wenen licht bewolkt Zürlch zwaar bewolkt VEEKE Wachtmeester H. M. san Gelder (26) ziet een .ongerechtigheid' op het Veerse Meer en trekt onmid dellijk de gashandle over van rijks volgboot (RVB) 113. Binnen vijf seconden hebben de 270 paardekrach- ten het grijze vaartuig op een top snelheid van 60 kilometer per uur gebracht. Het is een soort verras singsaanval. Als het moet kan de rijkspolitie te water met deze, nieu we aanwinst de grootste afstand op het Veerse Meer (van Zandkreckdam tot Yeersedam) binnen een half uur afleggen. De man aan het stuurrad van deze splinternieuwe speedboot: ,Wc kunnen nu meerdere malen per dag overal ons gezicht laten zien. En dat alleen al werkt preventier. Aam het begin van het vakantiehoog seizoen heeft de politie te water (groep Wemeldinge) zich met dit in- strum ent voor bijzonder snel en doel-i treffend optreden op het druk beva. ren Veerse Meer gepresenteerd. Een; 65 meter lang en 2.50 meter breed, een diepgang van 1.03 meter), voorzien van de modernste hulpmiddelen. Samen met de patrouil leboot RP 64 is het vaartuig nu zo'n twee maanden in dit watersportcen trum van Zeeland gestationeerd ge weest. De resultaten van het optre den zijn bijzonder gunstig. .Het is eigenlijk een proef, vertelt de commandant van het district Vlaar- dingen van de rijkspolitie te wa ter, overste mr A. P. Soaanderman .We willen te water overstappen op klein en snel materieel. Langzamer hand ontstaan er op binnenwateren dezelfde problemen als op de wegen. Het wordt er druk en vol. Om in deze omstandigheden snel en effectief te kunnen reageren moet je zo beweeg lijk mogelijk zijn. Deze ,RVB 113' is éen van de twee speedboten die nu zijn ingezet. Een andere patrouilleert op het Veluweimeer'. Naast de controle op de watersport en de visserij heeft hel nieuwe vaar tuig op het Veerse Meer de afgelo pen twee maanden ai vaak een hand je geholpen in de meest uiteenlo pende gevallen. Wachtmeester Van Gelder vertelt ervan als we naast hem zitten op een van de hydrau lisch geveerde stoeien, die de eerste schokken opvangen wanneer de grij. ze .RVB 113' over de oneffenheden van het wateroppervlak slaat. Een belangrijk voordeel voor de politie is de nieuwe aanwinst als het erom gaat om speedboten te achterhalen, die zich buiten de ,vrije-snelheid- stroken' aan overtredingen wagen of andere watersportliefhebbers las tig vallen. .Vroeger konden zc er nog eens vandoor gaan. Dat lukt nu niet meer". De actualiteit is er al een beetje af, maar een benaming als .Zoef de haas' voor de RVB 113 spreekt toch nog wei tot de verbeelding. (Foto PZC) AUTO .INGERUILD' VOOR ANDERE VLISSINGEN Vijf jongelui, vier jongens en een meisje, zijn voortvluchtig, nadat zij in de nacht van dinsdag op woensdag op drie plaatsen in Vlissingen hadden ingebroken, vervolgens een auto hadden gestolen en de ze op de rijksweg 58 nabij Goes nog eens hadden .ingeruild' te gen een andere. Woensdagmorgen werd hij de Vlissingse gemeentepolitie aangifïo gedaan van een inbraak in de consnin van B. hij de knnovljver in 1 lobos. De tent >vaa Uitnnl overhoop gehaald, er waren kano's vernield er voorts waren er frisdranken, siga retten en dergelijke ontvreemd. t: volgende melding kwam van Van d< J. dia een consumptietent heeft bil de tennisbanen in het Nollebos. Ook hier was hetzelfde procédé gevolgd en was er een enorme ravage achter gelaten. Ontvreemd werden gereed schappen, snoengoed, jassen, overalls. Tenslotte bleek er ook nog ie z'.jn ingebroken in de consumptietent van A. van S. bij de tweede duinovergang -Ook hier weer ravage, terwijl snoep, goed en sigaretten werden ontvreemd. Hierna werd de laat waarschijnlijk te zwaar om te dragen en nam men de auto van J. A. S. uit Ovezande, die !n een zomerhu sje bij Westduin zijn vakantie doorbracht om voor vervoer e dienen. Met deze gestolen auto begaf men zich op weg in de 'richting Goes. Nabij Go^s kwam de wagen evenwel met pech te staan. Een passerende Belg. J. E. E. G. uit Kessel-Licr, bood zijn hulp nan. die in dankbaarhe-c! werd aanvaard, aJ werd er op een andere manier ge bruik van gemaakt dan hij zou heb ben verwacht. De vijf jongelui, die, zoals toen bleek, in de gestolen auto zaten, maakten op een zeker moment van de gelegenheid gebruik om naar de onbeheerd staande auto van de Belg te spurten en ermee vandoor te gaan, de man bij de kapotte auto achterlatend. In de pech-auto trof men van de diefstal afkomstige voor werpen aan. De jongelui verdwenen ln de richting Middelburg en zijn sindsdien spoorloos. Volgens Je be schrijving van de Belg waren het vier langharige jongens en een meis je. alle vijf met een donkere huids kleur. Een andere getuige die in de duinen wat gehoord had, meende ma leis te hebben horen praten. De Belg heeft bij de politie te Goes aangifte gedaan van de diefstal van zijn witte VW 1300 met het Belgische kente ken RS 054. niet plaatselijk enkele buien, wnirv» sommige met onweer. Zwakke lol ma- tige wind uit zuidelijke richtingen en on geveer dezelfde temperaturen sis iweni- dag- Vooruitzichten voor vrijdag «n gematigde temperaturen. freSJSs-uitUaM a «O» v* deld over Nederland: Voor vrijdag: aantal uren zon: 2 wt nun. temp van ongeveer norniMM* 3 graden boven normaal: nUX"1 van ongeveer normaal tot 4 graden w- der normaal: kans op een droge je* de van minstens 12 uur: 60 P1**-rit kans op een geheel droog etmaal procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: J 9; min. temp.: omstreeks normaal, nw temp.: van ongeveer normaal tot F* den onder normaal; kans op een drop periode van muistens 12 uur: <0 P™; cent: kans op een geheel droog etnw«' 40 procent. STRANDW'EERSVERWAOUW* De kleine depressie verwijder ziw over de Noorazee in noordelijke ri®W Iets onstabielere lucht, waardoor daag plaatselijk een bui. Mauge westen wind. Temperatuur 19 tot 20 graden, water 18 graden. Vooruitzichten: licht wisselvalW. tegen het weekeinde iets meer nu» drukinvloed van de oceaan. ZON EN MAAN 21 augustus 19^2 Zon op 05.33 on2Ti 11*7 Maan lp 21.08

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2