Bejaardenkoor Goes, bekend van televisie' Gent verdubbelt industrie-areaal Dijkdichting in d'ouwe trant Subsidie ministerie crm voor recreatie en toerisme Zeeland PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 AUGUSHK GOES Sinds kort kan het Goese bejaardenkoor bogen op het predi kaat .bekend van de televisie'. Eind juli traden de zanglustige 65-plU88ers uit de Ganzestad aan voor de lande lijke finale van het hejaardenzang- concours van de VARA. Een jury had uit 70 koren de 7 beste groepen gekozen, waaronder dus ook de Goe se afvaardiging. Samen met koren uit Amsterdam en Roterdam viel het koor tijdens de finalewedstrijden die in het programma .dagje ouder' werden uitgezonden af, maar dat is niet zo verwonderlijk wanneer men bedenkt dat dirigent J. W. Tammin- ga pas sinds eind april de muzikale touwtjes in handen heeft genomen. De nummers waaronder het spe ciaal voor de wedstrijd gecomponeer de verplichte lied .Zingen' van Ru- dolf Karsemeyer moesten in 14 dagen ingestudeerd worden, wat juist een iets te grote opgave bleek te zijn, om bij de eerste vier te kun nen eindigen. De heer J. W. Tannaninga in het dagelijks leven eigenaar van een imaatlkledinigbe'drljf beschouwt het leiden van het bëjaardenkoor z/uiver als een hobby. Toch heeft hij zijn free lan.ce.werk enthousiast aange pakt. .Het accent moet echter voor namelijk op de ontspanning blijven liggen, daarom kun je niet al te pietluttig zijn', aldus dirigent Taim- minga. Hij vindt het opvallend dat de stemmen van de oudere dames vooral de sopranen duidelijk aan kwaliteit hebben ingeboet- .De man nenstemmen zijn voller en ruwer. Men moet wel bedenken dat de mees ten jarenlang 4n het wilde weg" heb ben gezongen en dat moet dan eerst wat gefatsoeneerd worden. De koor. leider is van mening dat er voor be jaardenkoren speciale liedjes geschre ven moeten worden, met vooral een lagere toonzetting voor de sopranen Repertoire de Algemene Bond van Bejaarden is, wol proberen om de aow.ers uit de dorpskernen Kloetinge en 's-Heer Hendrikskinderen bij het koor te be trekken, zodat er een koor gevormd kan worden van zo'n 50 leden. Dirigent Tamminga is erg tevreden over het bezoek aan de repetities: ,Als ik dinsdagmiddags om 2 uur het soos-gebouw binnenkom, zit iedereen al ongeduldig te wachten om te be ginnen. Er is dan ook een bijzonder trouwe opkomst'. Mevrouw P. Harinck-Sohaalje, op richtster en leidster van het koor, vertelt geestdriftig over het ontstaan van de zanggroep. ,Na een kerst middag met het Le^er des Hei Is, wa ren er verschillende soos-bezoekers, die vroegen om een koor op te rich ten. We zijn begonnen met 25 leden, en dat aantal is in een jaar tijds ge stegen tot ruim 35. Het was aan vankelijk nogal moeilijk om te repe teren, omdat er geen geschikte diri gent te vinden was, maar dat werd opgelost door de hulp van twee heil- soidates'. aldus mevrouw Harinck. .Toen de dames na een jaair werden overgeplaatst hebben we na veel zoe ken de heer Tammnnga bereid ge vonden om ons les te geven. We zijn nu begonnen met het instuderen van een nieuw repertoire, waarin ook meerstemmig gezongen wordt'. Me vrouw Harihdk, düie onder andere be stuurslid van de afdeling Goes van Subsidie De leeftijd van de zangers en zan geressen varieert van 35 jaar tot bijna 60 jaar, wat overigens geen beletsel is om ook moeilijke liederen zoals een oud Jatijns kerklied in te studeren. Mevrouw Harinck door leider Tamminga schertsend de ,dolle mina van de bejaardensoos' genoemd heeft één grote wens: een subsidie van de gemeente Goes als aanvulling op de wekelijkse con tributie van 15 cent per lid. Vooral de zanggroep ongetwijfeld in de roos muzrielk is namelijk een vrij kostba re zaak voor het koor. Gelet op het enthousiasme waarmee liedjes zoals ,Wij zijn nog jong en vlug ter been' door het koor gezongen en gefloten worden, heeft de bejaarden-soos met de zanggroep ongetwijfeld in de coos geschoten. MIDDELBURG Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk wil voor ƒ639.664,- subsidiëren op het gebied van recreatie en toerisme in Zeeland. Daartoe heeft de staatssecre- taris van dit ministerie besloten ter re alisering van een tiental projecten in Zeeland. De subsidies bedragen steeds! 75 procent van de geraamde kosten. Voor de grondverwerving ten behoeve van de aanleg van een rijwielpad langs de strandontsluitingsweg Ringdijk-noord Cadzand-dorp naaf Cadzand-Bad wordt een subsidie verleend van 30.525,- »n voor de aanleg van dit rijwielpad 164.475,- De aanleg van patkeener- rein langs de Galgeweg te Koudekerke wordt gesubsidieerd met 84.000.-. In Westerschouwen staan vier projecten op het programma: de verharding van een voetpad van de Oude Moolweg naar de Hoogenboomlaan te Renesse (subsidie 58.500,-1. de reconstructie van de duin overgang aan het eind van de Laone te Renesse (subsidie 46.200) de aanleg van zes keerplaatsen bij diverse duin overgangen te weten Middenpad, Verklik kerpad. Duinhoevepad, Oude Moolweg- J. van Renesseweg, Scholderlaan en Ruiterpad (subsidie 11.745,-) en de aanleg van een parkeerterrein aan de Adriaan van der Weijdeweg (subsie ƒ65.719.-). Het waterschap wegschap Walcheren krijgt voorts een subsidie van 116.250,- voor de reconstructie van het rijwielpad Vlissingcn - Zoutelande ter lengte van circa 7825 meter en ,Het Veerse Meer' mag 62.250.- in ont vangst nemen voor het maken van viif aanlegsteigers en wel bij Vrouwenpol der, aan de Goudplaat, bij ,De Piet', aan het Aardbeieneiland en aan de oost zijde van de Harinvreter. De staatssecretaris heeft verder de aan leg van een parkeerterrein voor het strandbezoek in het kustgebied bij Nieuwvllet subsidiabel verklaard. De kosten daarvan worden geraamd op ƒ228.000,-, G-zien de ter beschikking staande middelen kunnen eerst gelden worden gereserveerd ten laste van ko mende dienstjaren. De staatssecretaris is bij wijze van uitzondering echter be reid in te stemmen met de uitvoering van het werk bij voorraad, mits aan enkele voorwaarden wordt voldaan. Jongen sloeg met zeilboot om TERNEUZEN Door verkeerde zeil- manoeuvres sloeg de 12-jarige G. van L. uiit Terneuzeh" dinsdagmorgen om streeks half twaalf met zijn boot om op de Otheense kreek. Twee agenten gingen na een seintje voor hulp per roeiboot naar de drenkeling en brach ten hem even later gezond en wel aan de kant. Een dokter, wiens hulp voor de alle zekerheid was ingeroepen, hoefde geen medische hulp te verlenen. Bij on dervraging bleek de jongen maar enke le zeillesuren te hebben gehad. (Slot van pagina 1) ten worden door de aanleg van een nieuw kanaal van 400 meter breed ten westen van het bestaande. Bur gemeester Van den Daele verzekerde dat de plannen hiervoor door de tech nische diensten van de gemeente Gent worden uitgewerkt. Hij zei. dat de stud.es tot dusver hebben aangetoond dat een nieuwe aanpas sing van het bestaande kanaal onbe gonnen werk is omdat dan Sluiskil én Zelzate praktisch afgebroken moe- ten worden. De aanleg van 1700 hectare nieuw industrieterrein op de westelijke ka naaloever heeft vrij ingrijpende con sequenties. Er zullen vele honderden huizen en boerderijen moeten ver dwijnen. De burgemeester van Ert- velde vertelde gisteravond dat vol gens het huidige schetsplan alleen al in zijn gemeente 300 woningen moe ten worden gesloopt en dat van de in totaal 2700 hectare die de gemeente bealaat er niet minder dan 1100 in dustriegebied worden. Hij pleitte dan ook voor een planning .met het pen seel' inplaats van miet de borstel' zoals hij het uitdrukte. De aanleg en exploitatie van he nieuwe industriegebied, waardoor het totale Gentse industrieareaal zal uit groeien tot rufen 3000 hectare, is een zaak van de intergemeentelijke vere niging voor ruimtelij ke ordening, economische expansie en reconversie van het gewest Gent-Eeklo, kortweg Veneco. Burgemeester Van den Dae- VOOR INPOLDERING SCHELDE-RIJNKANAAL BIJ RILLAND-BATH RILI-AND-BATH Spectaculair was het niet, officiële poespas ont brak, het gebeurde eigenlijk heel onopvallend, maar toch is het de vermelding waard. Gistermid dag om vijf uur kwam bij Killand- Bath aan de Westerschelde de dam boven water, die het laatste gat afsloot in de dijk rond onge veer 700 hectaren nu ingepolderd schorren, en slikkengebiea. Met racces hebben rijkswaterstaat en het aannemersbedrijf Jac. van Oord NV te Utrecht in twee da gen bijna 5000 ton mijnsfeen in het ongeveer 70 meter brede eh drie meter diepe gat gedeponeerd. Het verliep allemaal heel tradi tioneel: met at- en aanrijdende vrachtauto's gedurende drie maal een periode van vijf tot zes uur rondom eb. Het ging hier om de afsluiting van de oude afwatering via de Geul van Paviljoen en de Geul van Woensdrecht, waarin de pol ders bezuiden de Kreekrakdam tot nu toe loosden op de Westerschel de. Maar de schorren en slikken, waarin die geulen lopen zijn voor bestemd om landbouwgebied te worden in de directe omgeving van de nieuwe Schelde-Rijnverb.n- ding naar Antwerpen Om ervoor te zorgen dat dit toe komstige nieuwe binnenvaartka- naal aan de zuidkant van Zuid- Beveland niet in aanraking kwam mot de Westerschelde werd enkele jaren geleden besloten een aan zienlijke inham in dit oostelijk deel in te polderen. Daartoe moest tussen Bath en de Belgische grens een hoogwaterkering worden ge bouwd (4.3 kilometer lang en een kruinhoogte van 9 meter boven NAP). Aan de westkant sluit de ze kering aan op de dijk van de Reigersbergsepolder: aan de oost kant op het gedeelte hoogwater kering dat de Belgen op eigeD grondgebied zullen aanleggen. Geruime tijd is aan de uitvoering van dit bestek voor de Schelde- Rijnverbinding gewerkt. Het ging daarbij niet alleen om de aanleg van een dyk; ook de afwatering van het in te dijken gebied cn de van de afgesneden lozingspunten van oude sluizen moest worden aangepast. Dat gebeurde door op even ten oosten van het dorp Bath een nieuwe uitwateringssluis (op de foto links) te bouwen. Een sluis met vier kokers, via welke liet gehele gebied voortaan op dc Westerschelde loost. Een weck of zes geleien kwam deze nieuwe sluis ,in functie'. Toen het eenmaal zover was kon de oude lozingsweg worden ge blokkeerd. Aanvankelijk had net opengelaten gat van de stroom- geul in de nieuwe dijk een breedte van 250 meter. Door dc koppen steeds vorder uit te bouwen werd die afstand teruggebracht tot 80 meter Grove stortsteen was het materiaal, waarmee deze laatste operatie werd verricht. Twintig vrachtwagens per uur. elke gela den met ongeveer twaalf ton steen. Het zit erop. (Luchtfoto Wim Riemens) Bromfietser in ziekenhuis na botsing met auto TERNEUZEN Het 18-jarige meisje B. M. A. C. W. uit Terneuzën kwam dinsdagmiddag met haar bromfiets ten val en ldep daarbij een lichte hoofdwond en vermoedelijk een gebroken sleutel been op. Verder klaagde zij over rug pijn. Dokter H. Jiskoot, bij wie het on geluk zich voor de deur afspeelde, leende eerste hulp. Het ongeluk ontstond, doordat de au tomobilist V. van A. uöt Lokeren uit een parkeervak op de Markt wegreed juist toen W. hem wilde passeren- Jongetje geschept door personenauto TERNEUZEN Met een hoofdwond en een gebroken linkerbeen werd m dagmidoag de 6-jariige A. van W. uit Terneuzen in het Juliana-ziekenhuis op genomen. S. A. de K. uit Biervliet, die met zijn auto uit de richting Oostsluis over de Schependijk naar de Axelse dam reed, kreeg plotseling het ventje voor zioh, dat van het Eilandje afkwam. Dokter K. Jiskoot verleende de eerste hulp, waarna Van W. per ambulance naar het ziekenhuis werd vervoerd. Tassen van Goese Gouddoppertje voor ,De Ganze' GOES - De heer J. v. d. Have, directeur van het .Gouddortje' in Goes heeft dinsdagavond op hert Goese zwembad 20 tassen uitgereikt aan leden van de zwemploeg van de Goese zwem- en polo vereniging De Ganze' De heer Van der iHave was daarmee de eerste midden stander in Goes, die reageerde op het verzoek van de vereniging om enige steun te verlenen. ,De Ganze" heeft on geveer honderd bedrijven in Goes ge schreven en gevraagd om bijvoorbeeld badpakken en trainingspakken beschik baar te stellen. 1 Nadat de heer Van der Have het tast bare blijk van sympathie met de vereni ging had overhandigd, maakte voorzitter C. J. Bal van De Ganze' duidelijk, dat zijn vereniging voor belangrijke kosten staat, omdat men in de winter moet faan trainen m het zwembad in Mid- elburg of Vlissingen De kosten voor die training zullen ongeveer ƒ75 per uur bedragen De Ganze' heeft daarom al hoge contributies. Volgens de heer Bal zullen er van Goese bedrijven nog wel meer bijdragen komen. Orgelconcert en tentoonstelling in kerk Kloetinge De organist Bram Beekman geeft vrij dag om acht uur een concert in de kerk te Kloetinge. Vanaf zeven uur is er die avond in het kerkggebouw ook een ten toonstelling te zien van werken van de kunstenaar T. van Donselaar uit Wemel- dinge. Beiaardconcert 1 De stadsbeiaardier van Haarlem, Nij megen en Cuyk, de heer A. Peters ver zorgt woensdag 12 augustus een bei aardconcert op het carillon in de toren van de Maria Magdalenakerk te Goes. Het concert begmt 's avonds om zeven uur en zal ongeveer een uur duren. In. de tuin achter het .Oude Mannehuis' m waar het concert het beste te beluiste- I ren valt, zijn zitplaatsen beschikbaar. Het programma ziet er als volgt uit: 1 A trumpet voluntary Jer. Clarke, 2 Als de grote klok luidt. b. Toen Hertog Jan kwam varen en c Ik hoorde deez' dagen. 3. Gavotte J. S. Bach. 4a Oldi Kentucky home, b Kuckuk, c Mir Sen-] ne, d. Au clair de la lune. 5 a. Sara bande G. Tartim, o. Gavotte G. Ph. Tele-j mann. 6 a. Padvindersmars P. A. Ru-! bens. b. Oene van Sneek F. Jakma, c. De gilde viert E. Hullebroeck. 7 Contra dans L. von Beethoven, 8 Geestelijke! liederen: a. Zolang er mensen zijn op aarde, b. O Heer die onze vader zijt. c. Zolang als ik op aarde leven zal en 9 Ritmendans Staf Nees. Postzegel tentoonstelling De eerstvolgende postzegeltentoonstel ling in Goes wordt voor he<t eerst in regio-verband georganiseerd en wel var 29 april tot cn met 1 mei 1971. De ten toonstelling zal worden georganiseerd door de aJdelmg Goes van de Interna tionale vereniging Philaielica. Kerkelijke mutaties GEREFORMEERDE KERK Bedankt voor Maassluis P. Seitsma te Rotterdam-Zuid (Katendrecht). GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Woerden W. C. Lainain te Granc 1c, tevens voorzitter van Veneco, zei dat de verdere industrialisatie van de Gentse kanaalzone nog steeds als een economische noodzaak moet wor den beschouwd. De textielindustrie in en om Gent stoot nog steeds men. sen af en de reeds gevestigde indus trieën vormen volgens de burgemees ter een te smalle basis om een blij vende welvaart voor de streek tc ver zekeren. Bijna vier ton onder Dak' ZIERIKZEE - De heeft nu ƒ370 600 opg^rU- f laatste telling werd gehaald. Aan toezegt-w ll teel ƒ370.600 rft>- bedrag van 12.182,47 1 r- vangen giften komt. - gaan de komende weken Bruin:sse, goed ti 2^1- msse werd tot nu toe opgehaald. In de verschel werden de volgende brd~.é haald: Brouweraha?en u n-.sse ƒ1.300: beland ,2*, V' den-Schouwen 6 850; 19.900: Zienkzee 2837^ inschr.jvingen ƒ21.450. Heden werd door een noodlottig ongeval van ons weggenomen, onze lieve neef JAN LIEYENSE op de jeugdige leef tijd van 19 jaar. Koudekerke: K. Wisse 's-Heer- Hendnkskinderen: M. J. Wisse M. P. Wisse- Heystek Westkapelle: J. Wisse-de Vos C. de Vos Middelburg: J. F. van de Weele- Wisse J. van de Weele Neven en nichten Koudekerke, 7 augustus 1970 Hiermede vervullen wij de treurige plicht, kennis te geven, dat na een langdurig, ge duldig gedragen lij den, van ons is heen gegaan, onze gelief de, zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder ELIZABETH ROELSE geboren Louwerse, in de ouderdom van 70 jaar. Joh. 3 36 Opdat een iegelijk, die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe'. Westkapelle: J. Roelse L. A. Roelse Joh. Roelse-Jobse Els Westkapelle, 11 augustus 1970 Molenweg 29 De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 14 augustus, om 12.00 uur. op de alge mene begraafplaats te Westkapelle. Lees de P.Z.C! Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig, gedragen lijden, onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd-, en grootvader JAN LU TE I.IN op de leeftijd van 64 jaar. Oostdijk: C. Luteijn-Huissen Axel: J. Luteijn L. Luteijn-Wouters Krabbendijke: M. Luteijn N. Lutetjn-de Kok Oostdijk: C. van Meurs-Luteljn K. van Meurs A. Luteijn D. W. Lutefln-Staal En kleinkinderen Oostdijk, 11 augustus 19f0. 2e Vlietweg 13 (post Krabbendijke). De teraardebestelling zal DV plaatshebben op vrijdag 14 augustus ,op de algemene begraaf plaats te Krabbendijke. Vertrek vanuit 'het verenigingsgebouw te Oostdijk om 12.00 uur. Geen bloemen Heden overleed, a een langdurig, gedo- gen lijden, onze s> liefde broer en rui ger JAN LUTEIJN op de leeftijd van 5i jaar. Krabbendijke: A. Luteijn P. Luteijn-Sinke Jac. Luteijn C. Luteijn- van Z'wia Tona Luteijn wed. C. de B1U7- Lïüfe L. Hulssen-Lirtij A. Htilssen Sardis B.C. Cawi: N. Traas-Lut# A. Traas C. Luteijn M. Luteijn-Aldn Krabbendijke: A. Sonke-Lutójt A. Sonke Oostdijk. 11 augustus 1970, 2e Vlietweg 13. Heden overleed in het Franciscusziekenhuis te Roosendaal, onze lieve broer, zwager en oom MARTINUS BRAAM echtgenoot van Maria Maatje Overbeeke, op de leeftijd van 68 jaar. 's-Heer-Abtskerke: J. Braam-de Graag 's-HArendskerke Jan Braam 's-Heer-Abtskerke: Jan Proos G. Braam M. Braam-de Jager Jac. Braam Borssele: C. C. Duijnkerke- Braam J. Duijnkerke J. Melis-Braam P. Melis Neven en nichten 's-Heer-Abtskerke, 10 augustus 1970. Tot onze droefheid ging heden, gesterkt tor de Sacramenten der Zieken, van ons heen, zorgzame vader, behuwd- en grootvader WILLEM DE JONGE weduwnaar van Maria Catharina Liplijo, op de leeftijd van 79 jaar. Zelzate: J. J. de Jonge S. de Jonge-Kesbeke Haarlem: W. C. Alewijnse-de Jonge J. Alewijnse Goes: B. M. de Jonge J. de Jonge - Hulbregt* En kleinkinderen Middelburg, 10 augustus 1970 Nw. Poortstraat 17 Onze overledene ligt opgebaard in het m tuarlum van het ziekenhuis Noordpoortpto, Middelburg. Bezoekuren dagelijks van 10W tot 11.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. De gezongen H. Mis van requiem zal aan Gd worden opgedragen, vrijdag 14 augustus 1' in de parochie van de H.H. Petrus en Pan» te Middelburg, om 10 30 uur. waarna grafenis zal plaatsvinden op het r-k Kentw- Liever geen bezoek aan huis. Heden overleed na een langdurige ziekte, in het ziekenhuis .Bergzicht', onze geliefde va der, behuwd-, groot-, overgrootvader en huis genoot JACOB PLATTEEUW weduwnaar van J. A. M. Platteeuw, in de ouderdom van 82 jaar. Kortgene: J. J Platteeuw A. C. Platteeuw-van Wijngen Goes: J. P. Platteeuw A,. Platteeuw-den Butter Conny en Ingeborg Kortgene: P. J. Platteeuw J. C. Platteeuw Goes: Familie Brouwer Correspondentieadres Hooftstraat 19, Kortgene. De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van ziekenhuis .Bergzicht'. Gelegenheid tot bezoek, dagelijks van 14.15 tot 15.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 14 augustus 1970 op de algemene begraafplaats te Goes om 2 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE C0URAN1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 6