Schoolverlaters vinden in Zeeland vlot werk Oesterhandel is erg gekant tegen teevee-reclame Scheepvaarthistorie in Vlissings stadhuis Antwerpen en Zeeland: historische relaties Scbr<rdte Bliksemactie voor ambulancewagen Westerschouwen zeer succesvol ALMANAK Auto onder vrachtauto: geen gewonden HANDGEMEEN MET BEZOEKERS IN ,0PEN DE BEUK' MIDDELBURG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 11 AUGUSTUS AANTAL WERKZOEKENDE JEUGDIGEN IS GERING ARBEIDSMARKT ONVERMINDERD GUNSTIG.... MIDDELBURG De school verlaters in Zeeland hebben in het algemeen in de afgelopen periode in een bijzonder vlot tempo emplooi gevonden in de verschillende sectoren van het bedrijfsleven. Aangezien aan het eind van de vorige maand bij de verschillende arbeidsbu reaus het totaal aantal jeugdi gen (jonger dan negentien jaar) dat als werkzoekende stond ingeschreven 89 bedroeg 65 jongens en 34 meisjes betekent dit. dat sinds zij de scholen verlieten het meren deel, zeker enkele honderden, een betrekking hebben gekre gen. Dat het hier om niet geringe aantal- Jen gaat. blijkt bijvoorbeeld alleen al uit het feit. dat het aantal jonge lui, dat dit Jaar de verschillende la gere technische scholen in Zeeland verliet, op 7.0'n negenhonderd kan worden geschat. Daar het aantal, dat verder studeert ongeveer driehon derd bedraagt, kan worden aangeno men dat er rond de zeshonderd door het bedrijfsleven zijn opgenomen. Deze en andere factoren wijzen er op, dat de werkgelegenheid in alle_ sectoren van het bedrijfsleven in de provincie onverminderd'gunstig blijft Er zijn trouwens ook geen verschijn selen waar te nemen aldus stelt men op het districtsbureau voor de ar beidsvoorziening voor Zeeland te Mid delburg, waaruit zou kunnen worden opgemaakt, dat in deze situatie bin nen afzienbare tijd verandering zou komen. Weliswaar is de vraag naar mannelijk beroepspersoneel in de af gelopen maand licht gedaald, onder invloed van de plaatsing van jeugdl. gen, maar er kan worden aangeno men dat dit effect binnen niet al te lange tijd weer teniet zal worden ge daan door de aanzienlijke behoefte aan personeel, die op veel plaatsen in Zeeland bestaat. Terwijl in de afgelopen maand het landelijke werkloosheidscijfer opliep, kon ra Zeeland toch nog een, geringe, daling worden genoteerd, namelijk van 893 naar 861. Dat is 1,4 pet van de totale mannelijke beroepsbevol king. Door deze gunstige ontwikke ling staat Zeeland landelijk gezien op de vijfde plaats. In de ranastad- provincles en ln Gelderland heeft men een nog geringere werkloosheid. Drenthe kampt met het hoogste per centage, namelijk 3.6. In juni stond Zeeland nog op ae achtste plaats. personeel. Dit was vooral het geval in het gebied van Goes. Voorts nam men in dit tijdsbestek in het gebied van Terneuzen ook bij de andere arbeidsbureaus gebeurt dat periodiek de groep, die als .minder geschikt' staat Ingeschreven nog eens onder de loep. Na beoordeling, onder meer op medi6che gronden, werden er in Terneuzen 36 personen naar de groép .niet meer te bemiddelen' personen overgebracht. Dit betekent dus, dat zij niet meer tot het reeële aanbod van personeel op de arbeidsmarkt behoren. Ofschoon daardoor enigermate ge daald. is het in Zeeland ingeschre ven aantal minder geschikten nog aanzienlijk. Zowel bij de mannen als de vrouwen vormen zij de helft van het totaal aantal werkzoekenden. In het gebied van Zierikzee moesten negen personen als .niet meer te be middelen' worden bestempeld. In de bouw en in de metaal werden in de afgelopen maand een kleine toename van net aantal werkzoeken den geconstateerd. De oorzaak daar van moet worden gezocht in een ge ringe wrijvingswerkloosheid als ge volg van bedrljfsvakanties waar bij in een aantal gevallen verande ring van .baas' plaats vindt en. zoals gezegd, de inschrijving van een be- Ïerkt aantal schoolverlaters, 'eze zelfde vakanties hebben uit er. aard ook hun gevolgen voor de groep losse arbeiders. De als werkloze in geschreven bouwvakarbeiders en me taalbewerkers betreffen overigens zeer geringe aantallen, namelijk res pectievelijk 56 en 47. Daar staat een vraag tegenover van 563 man, voor alle sectoren ln de bouw. en niet min der 930 metaalbewerkers. Voor me taal is dat driehonderd meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Oorzaken daarvan zijn de grote werkgelegenheid in bestaande bedrij ven en in toenemende mate ra de in dustriebouw. uiteraard op de eerste plaats in Vlissingen-Ooet en in het gebied van Terneuzen. Hier vinden vooral constructiearbeiders, elektri- ciëns enz. werk. De vraag naar bouw vakarbeiders bedraagt ruim honderd meer. dan in juli 1969. Twee aangehouden Zeeuwen voorlopig op vrije voeten Vrouwen Ook in de vraag naar kantoorperso neel. zowel mannelijk als vrouwelijk trad in de afgelopen maand een da. ling op. m hoofdzaak ook als gevolg van de plaatsing van schoolverlaters. Vooral de vraag naar vrouwelijk ad ministratief personeel nog opval lend groot: in totaal 286 waarvan 222 jeugdigen. Dit betekent weer een aanmerkelijke stijging met een jaar geleden toen de totale vraag hier 216 beliep. In de overige beroepsgroepen bleef ra het algemeen de situatie vrijwel onveranderd. Naar rayon gerekend is vooral op vallend de stijging in de vraag om mannelijk personeel in het gebied van Goes. Deze toegenomen vraag betreft op de eerste plaats ongeschoold per soneel, onder meer voor veilingen, conservenfabrieken enz. De oorzaak van de toenemende vraag in Vlissin- gen moet natuurlijk op de eerste plaats worden gezocht aan de steeds toenemende behoefte aan personeel van de industrieën in het Sloegebied. Voor wat betreft vrouwelijk perso neel blijkt op de Bevelanden met 470 verreweg de grootste vraag te be staan. Het aanbod van vrouwelijke werkkrachten nam ook juist hier in de afgelopen maand af omdat een aantal mosselpelstere weer aan de slag konden. Overigens steekt het aanbod van vrouwelijk personeel wel geteld 184. bijzonder schril af tegen over de totale vraag, die eind juli niet minder dan 1258"bedroeg. Verge leken met vorig «jaar is ln deze cij fers weinig verandering te constate, ren, ondanks het feit dat nu voor het eerst ook de gehuwde werkende vrouw. niet kostwraster. in de ver schillende beroepsgroepen is opgeno men. Het ging dan ook om een in feite gering aantal, namelijk 21. Mosselen Dat de arbeidsreserve in deze tijd van het. jaar toch nog is gedaald is ra hoofdzaak te danken aan een twee tal factoren. Zo is in juli de mossel- visserij weer op gang gekomen. Of schoon de aangevoerde hoeveelheden nog aan de lage kant bleven, bete kende een en ander toch een vermin dering van het aanbod van visserij. Veel schade door fles chocolademelk RENESSE Een omgevallen fles cho colademelk betekende zaterdagmidag voor de Duitse autorrubllist K. H. V. uit Krefeld een fit-' schadepost. Toen hij de fles recht wilde zetten raakte hij de macht over het stuur kwijt waarna zijn auto tegen een betonnen paal voor de inrit van een boerderij tot stilstand kwam. De wagen werd zwaar bescha digd. ADVERTENTIE Iets bijzonders in brillen Komt u eens kijken in onze col lectie, u ziet er meer. Ontdek het ook. een naam in brillen Sint-Jacobsstraat 14 Vlissingen - Telefoon 2398 .Niet voor Jan met de pet, maar voor Piet met de hoed .ALLES VOOR DE EXPORT' YERSEKE De Zeeuwse oes terhandelaren voelen er niets voor om mee te betalen aan tv- reclamespots, die de oesterver koop moeten stimuleren. ,We zien het belang van die reclame niet in', aldus de heer W. Bom uit Yerseke, secretaris van de vereniging van oesterkwekers en -exporteurs, Verwoex. De vereniging heeft het produktschap voor vis en visproducten, die de re clame verzorgt, een brief geschre ven. waarin wordt geprotesteerd te gen het plan om oesters op tv te brengen. .TV-reclame is funest voor onze bedrijven. Oesters zijn geen produkt voor ,Jan met de pet', die er niet genoeg voor kan betalen, maar .eeuwse nieuwe ambulancewagen voor de Srhouwse Westhoek heeft een ongekend succes gehad. Er kwam niet minder dan 15.000 gulden binnen, terwijl in totaal 20.000 gulden nodig is voor een nieuwe modern toegeruste wagen. De anonieme initiatiefnemers van deze bliksemactie, die vooral was gericht op middenstand en campinghouders, heb ben onder de naam .Ambulance' een re kening geopend bij de Raiffeisenbank te Ren es se. De bevolking werd in de gelegenheid gesteld door middel van en kele busjes een bijdrage te leveren. De initiatiefnemers van ae actie zijn van Oriënlatierit Bijzondere attractie op de evene- mentenhjst van menig plaatselijk vvv-xcezen ia de organisatie van een onentatierit voor automobi listen. Wie van puzzelen houdt ia er een paar uur mee onder de pan nen want het volgen van een rou te aan de hand van een aantal voor meerdere uitleg vatbare ge gevens ia geen sinecure. „Va pong linksaf, zo luidde eens een opdracht die' de deelnemers aan een dergelijke tocht 1 n Kou- dekerke moesten uitvoeren. Bet ge'.raiivle oog i)an ervaren puzzel- ritrijders kon dan na een toe ken een affiche ontwaren met daarop een amazone op een paard. Maar een paard is geen pong, zo redeneerde men en velen koersten rechtdoor, en reden midden m de val van een controlepost, die aan de lopende band straf punten uit deelde. Want men had teel links af gemoeten de amazone droeg na melijk een ponykapsel. In WestkapeOe werd onlangs een soortgelijk evenement gehouden. Buurtbewoners keken geamuseerd toe. toen een geel autootje voor de 5de. keer een doodlopende weg getje inreed. Maar wat wil Je ook: de onfortuinlijke rijder had start- nummer dertien! dan weer zal doorgeven aan de afdeling Westerschouwen. Momenteel wordt het zieken- en gewondenvervoer vanuit Wes terschouwen verzorgt met een wagen, die vijf jaar geleden ter beschikking werd gesteld door een garagehouder uit Bruinisse. Deze ambulance-wagen voldoet inmiddels niet meer aan de moderne ei sen. Politie verwijderde jongelieden uit huizen Zierikzee ZIERIKZEE Dit weekeinde werden :n een perceel aan de Vissersdijk te Zierikzee door de rijkspolitie drie jon gens aangetroffen, die daar lagen te slapen. Het bleken twee 20.jarige jon gens uit Katwijk en het 16-jange meisje A. Z. uit Goes te zijn. Hoewel er mets was vernield moesten de jongelui het Cd verlaten. Het meisje werd door r ouders opgehaald. Zaterdagmorgen rond half zes verwij derde de rijkspolitie tien Rotterdamse die m een in aanbouw zijnde voor Plet met de hoed', aldus de oes. terhandelaren in hun brief. Zij spre ken de vrees uit, dat als oesters door bijvoorbeeld warenhuisverkoop popu lair worden, de handelaren het be staande prijsniveau niet meer kun nen handhaven. De heer Bom vindt de tekst van de ze brief wat ongelukkig gesteld. Vol gens hem is 't voornaamste bezwaar van de oesterhandel tegen tv-re- clame, dat de handel er aan moet meebetalen. Dat vindt men zinloos, omdat 95 procent van de oesters naar het buitenland gaat. .Reclame is niet nodig', aldus de heer Bom, ,wij kunnen de oesters die er zijn gemakkelijk kwijt, onze voorraden zijn beperkt'. Oesterkweker A. Nolet uit Yerseke vindt het onbegrijpelijk, dat het pro duktschap via de tv reclame wil ma ken voor oesters. .Vrijwel alles gaat naar het buitenland. De omzetten in Nederland zijn te verwaarlozen en de elite die de oesters koopt bereikt je toch niet met tv-reclame. Een woordvoerder van het produkt schap voor vis- en yisprodukten en de reactie van de oesterkwekers en handelaren niet helemaal eerlijk. .Zij vergeten er bij te zeggen, dat wij ln 1962 op hun verzoek wel reclame moesten maken, opdat zij hun o schotten kwijt konden raken'. broers J. burg en A. van H. (29) uit Bigge- kerke. die erv an worden verdacht vo rige week in Roosendaal twee Marok kanen te hebben mishandeld eu ver volgens met him auto's te zijn inge reden op een groep werklui, voorlo pig op vrije voeten gesteld. Er werd onvoldoende grond aanwezig geacht hen in voorarrest ie houden. Het ge rechtelijk onderzoek vindt doorgang De beide broers waren in de morgen-1 uren voor de officier van justitie ge leid. die hen doorverwees naar de rechter-commissarls De zaak tegen nun zwager, de 21-ja- rlge H. A. uit Middelburg, die wordt verdacht van mishandeling van een van de Marokkanen met een wieldop- sleutel. werd al eerder afgewikkeld. De Zeeuwen namen vorige Week een verkeersfout van twee Marokkanen. 1 die met hun auto van de rijksweg' 56 wilde" -fslaan. noo-ji hoog 00' en zij werden aangehouden op ver denking van bedreiging, zowel van de Marokkanen als van de werklui. DRONKEN TERNEUZENAAR VEROORZAAKTE BOTSING MET GESTOLEN BROMMER TERNEUZEN Op do hoek Noord. straat-Herengracht botste zondagavond G. K. uit Terneuzen met z(Jn bromfiets tegen de auto van zyn plaatsgenoot P. M. K., die onder Invloed was, liep enkele ontvellingen op. De bromfiets waarop hy reed bleek gestolen te zjjn. Tegen de politie zei K. dat hy het voertuigje eer. der op de avond van een onbekende ge kocht had. Op de hoek Julianastraat-Marijkestraat in Hoek verleende H. R. uit Biervliet met zijn bromfiets geen voorrang aan de auto van J. B. uit Hoek. Daarbij resul. teerde een botsing. De 7-jarige W. B. uit Axelsestraat en de Kerkhoflaan tegen Terneuzen fietste op de hoek van de Axelsestraat en de Kerkhoflaan tegen de auto van A. P. uit Terneuzen. Het kind liep enkele schrammen op. Op de provinciale weg door de Braakman kwam het tot een kettingbotsing tussen J. vanK. uit Terneuzen, D. W. uit Engels- klrchen (Did) en T. W. uit Terneuzen, toen een onbekende automobilist plotse, ling het recreatiegebied inreed zonder gebruik te maken van de speciaal hier voor aangelegde uitvoegstrook. Bij de zeesluis reed "F. van w. uit Westaorpe tegen de achterkant van de auto van W. W, uit Terneuzen, die juist voorsorteer de om linksaf te slaa.n. In de Nieuwe- diepstraat ontstond een botsing tussen de auto's van W. B. uit Terneuzen en en C. de P. uit Axel. Het ongeluk ont. stond, toen De P. remde voor een gepar keerde auto en doorgleed. KRABBENDIJKE Op onverklaar bare wijze is maandagmorgen om streeks negen uur een personenauto, be stuurd door M. 1). uit Oud-Vosscmcer, op de rijksweg door Zuid-Beveland, ter hoogte van Krabbendljke, onder een ge parkeerd staande vrachtauto met op legger terecht gekomen. De personenauto werd totaal vermor zeld, zodat aanvankelijk het ergste voor dc bekneld zittende bestuurder werd gevreesd. Deze bleek echter slechts lichte verwondingen te hebben en werd ter plaatse door de arts G. J. Noo- me uit Krabbendljke-behandeld. D. kwam uit de richting Bergen op Zoom. Het ongeluk gebeurde bij het benzinestation, waar de vrachtauto op een vluchtheuvel geparkeerd stond. VISSERIJ EN LOODSWEZEN EXPOSEREN UIT MUSEUM ANTWERPEN VLISSINGEN Oude scheepsmodellen en schilde rijen maken momenteel de galerij van het Vlissingse stadhuis boven de trappen- entree wat leefbaarder. Het materiaal is een klein gedeel te van de omvangrijke collec tie die het nationaal scheep vaartmuseum in Antwerpen bezit op het brede gebied van de scheepvaart. De reeks vi trines en schilderingen, die zich voortzet in de koffieka mer van het stadhuis, zijn in Vlissingen overdag te bekij ken in het kader van de Bel gische week. Dat er een duidelijke relatie be staat tussen vooral Vlaanderen en Zeeland blijkt meermalen Er zijn Zeeuwse invloeden te be speuren in de Belgische scheeps bouw. Het museum zélf bezit heel wat materiaal dat op de Zeeuwse scheepvaart, voornamelijk de vis serij, betrekking heeft. In het Vlissingse stadhuis vindt men onder andere het model van een Arnemuidense hoogaars, de ARM 38, gebouwd door de beken de Antwerpse marineschilder en modelbouwer Maurice Seghers in 1930. Ook heit model van de schouw Philippine ,PI 14' verwijst naar de aan Vlaamse kant be staande interesse voor Zeelands visserij in verleden en heden. Om nog even bij het Zeeuwse vissers leven te blijven: Maurice Seghers is ook de maker van een olieverf schilderij van de Arnemuidense hoogaa rs ARM 15. De modellen expositie geeft een in druk van de drieniastkoopvaardij- schepen waarmee aan het eind van de vijftiende eeuw de ontdekkings reizen werden gemaakt en van de galeien, de oorlogsschepen die wer den voortbewogen door maar liefst 168 gelelslaven. Ook België lieeft kolonisatiepogingen ondernomen met fregatten zoals de Emanuel' (1835) voer men naar Zuid-Aine- rika (Rio Nunez). Bewapende Afrika. De historie van België als staat gaat gelijk op met die van de scheepvaart. Als er een zeemacht nodig was werd die opgericht, zo dra er vrede was voor men meer ter koopvaardij. Ter instructie van de a.s. koopvaarders diende onder andere een model driemast bark .Jan van Rljswijck', eind 19e eeuw. genaamd naar een Antwerpse burgemeester en dich ter. Minutieus is alles nagemaakt. Het vormt het pronkstuk van de collectie in het stadhuis. Loodswezen Uiteraard is ook het Belgische loodswezen vertegenwoordigd bij de modellen. Er is een zeilsloep, de .loodsgalei' die zowel het Bel gische als het Nederlandse loods wezen in Vlissingen gebruikten in de negentiende eeuw. Het model dateert uit 1897. Ondanks de ak koorden tussen 'de Nederlandse en de Belgische regeringen uit 1839, .leidde destijds een uitgesproken concurrentie vaak" tot waarachtige roei- en zeilwedstrijden om als eerste het te beloodsen schip te bereiken', aldus schrijft men in de catalogus. Maar vooral oude loodsen weten Een model van de viermastbark Jj'Avenir' (de toekomst) uit 1908, tot 1932 opleidingsschip en vrachtvaarder voor Bslgiè. Het schip werd beschouwd als lit van de mooiste zeilschepen ml die tijd. (Foto PZC] alleen de lijn Vlissingen-Harwich van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland. Ook Antwerpen heeft ve le jaren een lijndienst op Harwich gehad. Deze duurde tot 1952 en begon in de eerste helft van de ne gentiende eeuw. Een bijzonder fraai model van de snelle lijnboot .Antwerp" zal vele herinneringen wakker roepen. De enkele schilderijen hebben een meer historische dan artistieke waarde, maar ze zijn het aankij ken daarom juist alleszins waard. De Antwerpse marineschilder Maurice Sighers beeldde de Arw- muidense hoogaars ARM 15 cl. In het byzonder bet reft dat een uniek lu'hterglasschilderjj (op achterkant van een glasplaat p- sehilderd uit 1852: dc Amerikaan- te bark .Edisto', zeilend onder vel tuig voor Vlissingen. PROF. PEETERS IN ANTWERPSE WEEK VLISSINGEN: VLISSINGEN Prof. dr K. C. Peeters, adviseur-generaal van de culturele diensten van de stad Antwerpen .heeft de .Antwerpse week' in Vlissingen maandag voorzien van een .historisch fundament'. Hij legde dat tijdens een lunchbijeenkomst in .Britannia' met een inleiding over ,De oorsprong van de historische betrekkingen tussen Zeeland en Antwerpen'. Prof. Peeters zette daarin een aantal feiten naast elkaar uit een periode tussen .gezamenlijke sagen en het Deltaplan' en concludeerde: ,In onze volksmentaliteit hoort het streven naar vertrouwen en begrip. Zeeland en Antwerpen hebben getoond, dat scherpe staatkundige en geestelijke gescheidenheid niet bestand bleken tegen hulp ln nood'. Koepoort in Middelburg. Der Boede Koudekerke. Hij maakte in dit ver band gewag van een momenteel lopen de tentoonstelling in Antwerpen .waar meer foto's van Zeeuwse dan van Ant werpse gebouwen hangen'. In het ka der van de culturele betrekkingen ten slotte noemde prof- Peeters de .maritie me schilders', die zich tot Zeeland aan getrokken voelden en dc dichterlijke ontboezemingen over de Schelde. niging in Zienkzee de nacht doorbrach ten. Het bleef hierbij niet alleen bij slapen want er werden ook enkele zak ken met veevoer vernield waardoor een schade van ongeveer ƒ150,— ontstond. Hoewel de politie de jongens de kans gaf de schade te vergoeden werd hier door de Rotterdammers niet op in ge gaan zodat proces verbaal werd opge. maakt. In zijn betoog vestigde de inleider ei aandacht van zijn gehoor leden van de afdeling Zeeland van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel, de afdeling comité-Bene lux van de Nederlands-Bel- schappen erop. dat de historische be. trekkingen tussen de gebieden aan zijden van de Jn dit verband noemde prof Peeters on der meer de sagen rond het Scheldege- bied, zowel aan Zeeuwse als aan Ant werpse zijde en wees hij op de taalkun dige parallellen. Uit de pre.Frankische periode zag de inleider het bestaan van dezelfde plaatsnamen aan beide oevers van de Schelde als elementen van con tact, terwijl hij erop wees. dat in beide eebieden fn de periode van evangelisa tie de figuur van Willibrordus naar vo ren trc 't Vloed Prof. Peeters betoogde, dat uit die tijd een sterke verbondenheid stamt lus sen Zeeland en Antwerpen, waarbij noemde hij ook de rol, die de monni. ken uit Gent hebben gespeeld: .Zij nomen de bedijking en de ontginning vatl de gronden over tot op Schou wen'. Prof. Peeters: .Stroom en vloed, strijd tegen het water en landwin ning lopen door onze gemeenschap pelijke geschiedenis'. Hij maakte ge wag van dc hulp, die Zeeland uit Antwerpen kreeg bij de vloed 1530 (ten oosten van Kruiningen) van de pogingen het verdronken land van Zuid-Beveland droog te leggen. Andere factoic 1. die de inleider aan. roerde in het kader van de oorsprong van dc historische betrekkingen tussen Zeeland en Antwerpen: de handel en de rol, die eland en Antwerpen speelden om de Schelde al dan niet geslo ten te houden. Prof. Peeters: .De Zeeuw se schepen waren vaker Te zien in Ant werpen dan in Holland. En via Antwer pen kreeg men de contacten met Vlaan deren, met Frankrijk met Duitsland'. Hii noemde voorts de betekenis van Antwerpse bouwers voor de Zeeuwse schepen en de goede verhoudingen tus sen de scheepsbouwers. ,In het midden van de negentiende eeuw ontdekten de Belgische platbodems de Zeeuwse wate ren. nu hebben veel Belgische jacht clubs ligplaats aan het Veerse Meer', zo zet hij. Ten aanzien van de culturele betrekkin- fen wees de inleider op het stempel, at J. P. Barenscheidt op de bouwkunst in beide gebieden heeft gezet en noemde daarbij voor Zeeland onder meer het and Houtkade 12 (vroegere stadhuis), T oerisme Ir M. A. Geuze, die de bijeenkomst als hoofdbestuurslid \an het comité Benelux Nederland leidde, vroeg zich Dl zijn dankwoord af, of men niet te veel heeft gekeken .naar verre vrien. den en de goede buur teveel ovei het hoofd heeft gezien'. Hij nttcn deerde op de recreatieve belangstel ling van de Belgen voor een aantal gebieden in Zeeland en meende, ,dat liet sociaal toerisme meer zal kunnen doen voor de betrekkingen tussen beide volken dan vroeger mogelijk was'. Van de inleider had de heer Geuze de catalogus ontvangen van de tentoonstel lltag, .aie meer foto's van Zeeuwse dan van Antwerpse gebouwen' .jevat. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om van burgemeester drs D. Roemers van Vlissingen nog eens bijzondere aandacht te vragen voor het oude stadhuis De rend Aan het begin van de lunchbijeenkomst had ir Geuze tal van gasten verwel komd, waaronder b en w van Vlissin gen, mr J. F. G. Schlingemann en de heer C Hoek namens gs mr dr A J. J. M. Mes en schepen, mej. M. van Cau- welaeit uit Antwerpen. Aanstaande vrijdag spreekt ir F. Suij- kens uit Antwerpen adj-directeur gene raal van het havenbedrijf over ,De in dustriële revolutie in de haven van Ant werpen, geplaatst in Zeeuws perspec tief MIDDELBURG In het Middelburgse •rijetijdscehtrum .Open de beuk' is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij ontstaan tussen Provadya- mensen en enkele bezoekers. Daarbij liep de projectleider van het vrijetijds-een. trum, Burney Bos, verwondingen op. De beer Bos aUarmeerde de politie, maar toen die ter plaatse kwam. wareta de vechtersbazen reeds erdwenen. Omstreeks half drie in de zelfde nacht hield de politie in de Middelburgse bin nenstad de 18-jarige W'. 't G., de 21-ja- rige G. K. en de 22-jarige E. W. allen lit Middelburg aan, in verband niet de echtpartij. E. W. werd later in de nacht losgela ten. aan'ezien geen strafbaar feit kon worden vastgesteld, dat hij gepleegd kon hebben, 't G. en K. heeft men ingeslo ten, en na verhoor zondagavond om half negen weer op vrije voeten gesteld. De vechtpartij ontstond, doordat het drietal in het vrijetijds-centrum ruzie begon te zoeken. Toen Burney Bos hen er op attendeerde dat men daar geen prijs op stelde en hen verzocht weg te gaan. werd 't G handtastelijk. Enkele vaste .Open de Beuk'-bezoekers spron gen toen voor Burney Bos op de bres. waarna het handgemeen zich uitbreidde Daarbij werd schade aangericht aan het interieur van het vrijetijds-centrum. Ook de voorruit van de voor het gebouw ge- oarkeerde wagen van L. Hea te* iter van .Open de Beuk', moest tót gelden. „v, Volgens Burney Bos. varendednm- tersbazen geen vaste bezoekers vrijeLjds-centrum. Het motie ws ruziezoeken zou geweest zijn J* vechtersbazen .dat liuighange wens» we tuig' r.ict konden uitstaan. HET WEER IN MM Athene, onbewolkt ■■••''jT Barcelona, zwaar bewolktv' Bordeaux, licht bewolkt- Brussel, motregen U. Gonnève, zwaar bewolktAZ Grenoble, zwaar bewolkt- Lissabon, onbewolkt Locarno, licht bewolkt - Londen, zwaar bewolkt - Luxemburg, geheel bewolkt Madrid, onbewolkt Malaga, onbewolkt x. MaUorca. licht bewolkt Nice, licht bewolktm9*^ ,Pas op voor Kees....' BURGH Aan de Meeldijk in Burgh. bij de hoeve .Mon Plaisir.' is een niet alledaags bord ge plaatst: .Pas op voor Kees.' staat er op en daarboven is een vrien- Jelijke schapekop afgebeeld. Het blijkt echter dat met alle scha pen in eer vriendelijk vel zitten. Achter de afscheiding ter plm- se houdt zich namelijk vaak een ram op, dat zich regelmatig vrij merkwaardig toont. Voorbijgan gers willen het dier nog weieens aanhalen, maar daar is Keus meestal niet van gediend. Hij zou dan zo'n iemand net liefst op de horens nemen. Vandaar het bord. Vooral niet kinders - het uitkij. Jten geblazen bij Kees OVERWEGEND DB00G Enkele zonnige perioden en op te plaatsen droog «eer. JWMJJ Mind uit westelijke temperaturen al* vandaag re. Vooruitzichten voor W*™ donderdag. opgesWo door a op maandag om '80" u«r- met temperaturen overdag W» normaal. STR ANDWEERSVERWACHIC^ Een kleine rug van vandaag droog «wr °£%jll Matige zeewind. graden. Zeewater 19 graden ZON EN MAAN 12 augustus onfrJJJJ Zon op 05.18 onder Maan op

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2