Sportpark De Valcke te Sas van Gent in gebruik genomen Deens jacht sloeg lek-op drift voor Schouwse kust Belgische week in Vlissingen Tweede deel rijnaak Sandria' gelicht Zierikzee zoekt tehuis voor hert FORSE AANLOOP NAAR GROOT SPORTPARK' Tijdbom ALMANAK FRITESKRAAM IN GROEDE UITGEBRAND T ekort REDDINGBOOT BRACHT VIJF OPVARENDEN AAN WAL T eleur gesteld DRUKTE BIJ BRAMENPLUK ALBINO MEREL BIJ KAPELLE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 10 AUGUSTUS "i> SAS VAN GENT Sportief Sas van Gent heeft zaterdag een goede daad gesteld: in 't bijzijn van 4000 bezoekers (die vooral waren gekomen om de verrieh- tingn van FC Twente en Sint- Truiden te aanschouwen) werd het sportpark De Valcke in ge bruik genomen. ,Het is', zoals voorzitter C. Snijders van de Sasse sportraad het toelichtte, ,een forse aanloop om te komen tot een groot sportpark'. Burge meester R. A. J. den Boer ver richtte de officiële opening: vlak voordat een forse regenbui op het nieuwe complex neer- plensde knipte de burgemester een lint door, dat de toegang af sloot, terw\jl tegelijkertijd drie trossen ballonnen het luchtruim kozen. In één van die balontros- sen was een originele .proclama tie' de lucht mee ingestuurd, zo bleek later in de kantine, die de genodigden via twee erehagen van Corn Boyspupillen bereikt hadden. Voetbaljunior Carlo Roegiers mocht deze .proclama tie' voorlezen. Het geschrift, opgeborgen in een ve derlicht tasie. vermeldde, dat zater dag jongstleden het sportpark De Valdke door burgemeester R. A, J. den Boer geopend werd. Een ieder, te geven bij de burgemeester van zijn of haair woonplaats. En aan die burgemeester wordt dan verzocht om te komen tot een algemene sportiult. wisseling met Sas van Gent. Dam nu maar afwachten welke gemeente rea geert: de ballontrossen zweefden rich ting zee (ongeveer via Walcheren), zodat hot nog spannend kan worden. Terwijl de regenbui buiten in alle hevigheid was losgebarsten (.groei zaam weer voor aio grasmat', vond de sportraadvoorzitter), noemde de heer Snijders het nieuwe sportcomplex zeer representatief voor Sas van Gent, een complex, thans met drie voetbalvelden, kleedaccomniodatie, kantine en atictiekveld, waarop ieder trots kan zijn. Hij dankte de men. sen van gemeentewerken voor het fantastische werk, dat ze in de af gelopen weken vooral hadden ge daan. ,Wat een paar weken terug nog op een modderpoel leek is nog vorige week een uitstekende q weg De sportraad en Corn Boys. die het openingsprogramma verzo'rgd had den. dankten burgemeester Den Boer voor het verrichten van de opening met een geschenk, dat benut kan worden om de spanning af te reage. ren bij tv-voetbalwedstrijden. Het was een voetbal op voetstuk, waarin een karaf met borrelglaasjes en een speelwerk Je verborgen waren. Tot grote opluchting kennelijk de heer Den Boer: ,Ik was al bang De heer Den Boer ging in zijn toe. spraak in het kort in op de tot standkoming van het park. Een plan daarvoor was al 6 jaar gele. den gemaakt, toen de directie van de glucose- en stijf self abriek be richtte, dat het beslaande veld In verband met een fabrieksultbrel- ding verdwijnen moest. Een nieu we veldenmogeljjkheid werd ge vonden in het plan noord-west ten noorden van de Sehapersweg. .Er is nog al wat te doen geweest over deze ver van de stad gelegen plaats, maar er was geen alterna tief'. verzekerde burgemeester Den Boer. Nadat de burgemeester er op gewe. zen had, dat het plan van de Kon. Nederlandse Heidemij in'DACW-ver- band was uitgevoerd memoreerde hij, Leeuwse Uitgeslapen Op een overheidskantoor in Mid delburg hebben uitgeslapen heden nog eens het geintje uitgehaald door enkele officiële bijeenkom sten, waarop personeelsleden met een lange staat van dienst werden gehuldigd, vast te stellen op s morgens kwart voor negen. ,Om eindelijk eens iedereen op tijd op zijn v>erk te krijgen', zo werd er onomwonden aan toegevoegd'. Bekend is ook het grapje dat in diverse overheidsgebouwen midden op de gangen een vatte streep is getrokken. J)it is zo', wordt er dan ironisch bijgezegd, />m te voorkomen dat ambtenaren die te laat komen binnenrennen, opbot- sen tegen overheidsdienaren die nog voor het officiële tijdstip van wèrkbeëindtging weer ijlings het qcbowu) willen verlaten'. Onlangs nog gebeurde het, dat een chef een van zijn ambtenaren bij zich liet komen, nadat hij ge constateerd had dat de man hel al een aantal dagen presteerde om een half uur over tijd op r>jn werk te arriveren. ,U hebt geUjk', zo sprak de laatste verontschuldi gend, .maar daar staat ook tegen- over dat \k 's middags weer vroe ger wegga'. GROEDE Zaterdagmorgen omstreeks half zes is de patates-fr-.teswagen van' de heer P. de J. uit Groede op het ter-, rein nabij paviljoen ,Dc Groe' totaal uit gebrand. "Vakantiegangers ontdekten de brand en alarmeerden de brandweer, die, bij aankomst niets meer konden redden De vlammen vonden in de hoeveelheid opgesflagen frites-vet eon gretig voedsel, I zodat in een minimum van tijd de wa-i gen in lichterlaaie stond. Een gasfles in de wagen kwam n.et tot ontploffing. Dej eigenaar van de f riteswagen, die niet tegen brand was verzekerd, zag beha!, ve zijn wagen ook veel voorraden ver loren gaan. De technische recherche van de rijkspolitie zal naar de ooi-zaak van de brand, die tot nu toe onbekend is. in onderzoek instellen. Ambtenaar benoemd tbv voorlichting over Vlissingen VLISSINGEN Tot voorlichtingsamb tenaar bij de gemeente Vlissingen -s be noemd de heer B. J. Smullders te Breda. De heer Smulders die 17 februari 1942 in Vlissingen geboren en daar de hbs-B doorliep, trad na z jn militaire dienst, p'.idht in dienst b'j de Pensioenraad. Daar is hij zeven jaar in voornamelijk de buitend enst (inspectie) werkzaam geweest, aanvankelijk in Den Haag en laatstelijk in Bz-eda. dal achteraf bekeken toch alles nog keurig op z'n pootjes terecht geko men is. De burgemeester koppelde aan zijn openingstoespraak de wens, dat allen, die hun weg weten te vin den naar het sportcomplex (in eerste instantie dus Com Boys) het tot in lengte van dagen gebruiken zullen. .En moefht blijken, dat het complex te klein is, er zijn uitbreidingsmoge lijkheden', verzekerde de heer Den Boer nog. Namens de Heidemij werden geluk, wensen aangeboden door de heer Bouwmeester. Hij verzekerde, b dat dit stuk gemeenschapsvoorziening tot stand gekomen is via goede samen werking met de gemeentelijke in. atanties en de aannemer. De bouw- vakantie had een spaak gestoken voor een tijdige vervaardiging van het geschenk van de maatschappij, maar vrij spoedig zullen de letters SAS VAN GENT Burgemees ter R. A. J. den Boer verricht met het doorknippen van een lint de officiële opening van het sport park De Valcke. (Foto PZC) Voorzitter I. YV. Bakker van <le Zeeuwse KNVB-afdeling liet de ge nodigden weten, dat de uitnodigin gen aan het KNVB-bestuur om ope ningen van sportvelden bij te wonen, een dalende tendens vertoont. Dat betreuren wij zeer, met name voor de Zeeuwse sportbeoefenaars is dan beangstigend', aldus de heer Bakker, die er aan toevoegde: We.krijgen te maken met een groot tekort aan velden'. De KNVB-voorzitter, stelde vervol gens: ,U begrijpt, dat we ontzettend verheugd zijn. dat dit fraaie complex er gekomen is. Namens de KNVB Zeeland dank ik de gemeente, die al les in het werk gesteld heeft om het voor elkaar te krijgen. Er zijn wat moeilijkheden geweest, maar die zul len nu wel vergeten zijn'. Ter ver fraaiing van het kantine-interieur bood de heer Bakker een wandbord aan. Tot corn.Boysvoorzitter L. E. M. Marquinie zei de heer Bakekr: ,U, zult wellicht niet helemaal tevre den zijn omdat de afstand naar het complex nogal groot is en c-r daar. door wellicht minder bezoekers ko men, maar dat alles is een uitda ging aan u om te zorgen, dat die angst verdwijnt'. En dé supporters riep hij op om desnoods te voet, een goede tri mac Lie de olulb te blijven steunen. ,Èn tenslotte hoop ik, dat alle leden van de club hun dankbaarheid zullen tonen door bes te prestaties op de groene mat neer te zetten'. Het openingsfeest was begonnen met een ontvangst door b en w van Sas van Gent voor genodigden, onder wie ook de spelers van Twente, St-Trui- den en de in een voorwedstrijd uit. komende elftallen van Corn Boys en Zelzate. Na afloop van het sportieve deel was er in het cultureel centrum een banket voor dezelfde uitverko renen, waarop sportraadvoorzitter Snijders aan de leiders va.n de vier teams 'een herinneringsbeker over. hamdiigde. Het seheidsrechterstrio ontving een herinner,mgsflU'it en burgemeester Den Boer reikte aan Zelzate namens Sas'70 een bóker uit. Voorzitter Mar quinie benoemde nog vier ereleden van Oom Boys, namelijk burgemees ter Den Boer en de heren G. F. de Coninck, H. Gras en Snijders, deel uitmakend van de directiestaf vani de stijfsel- en giuclosefabniek. De! dag werd besloten met een redelijk goed bezochte feestavond. Het mu-l ziekkorps 's-Hertogenbosch b bracht na een rondwandeling door de stad nog een aubade bij het cultureel een. tram. Burgemeester Roemers w.in Vlis singen toonde zaterdagmiddag zijn Belgische gasten in het stadhuis op een maquette hoe de Zeeuwse Sc held es tad uitbreidt. Op dese fo to wordt de burgemeester geflan keerd door de ambassadeur van België in ons land dr Van Cau- wenberg, die de Belgische week had geopend, en diens echtgenote Voorts links op de foto waarne mend commissaris der koningin Van Poelje en rechts de heer V. d. Grift, voorzitter van het organi serend Vlissings Actie Fonds. Foto PZC) HANSWEERT Zaterdag is het bergingsbedrijf Van den Ak ker uit Vlissingen op de Westerschelde bij Hansweert begonnen met het lichten van het achterschip van het daar op 12 juli ge zonken binnenschip .Sandria'. Zondag slaagden de bergers er met behulp van de drijvende bok ,Ir J. G. Snip' in het achter schip te lichten en ten westen van de ingang van de haven van Hansweert aan de dijk te zetten. Vorige week werd reeds door de drijvende bok .Walcheren' en de ,Tak- lift T' het voorschip geborgen. De bok .Grutto II' Is momenteel bezig met het lossen van dit gedeelte. De .Sandria' zonk met een lading van ruim 800 ton rollen ijzer en pakketten plaatstaal aan boord. Het binnenschip uit Rotterdam kwam ln de vroege morgenuren van zondag 12 juli in aan varing met de Zuidafrlkaanso vrachtvaarder .Stellenbosch' uit Kaapstad. De lij naak zonk daarbij onmiddellijk. Beide schepen waren geladen op weg naar Antwerpen. Het ongeluk gebeurde, toen de .Sandria', komende uit de haven van Hansweert, de vaargeul overstak in de richting van de zwarte boei 49. Ter hoogte van deze boei werd het scheepje overdwars geramd door de 6609 brt nietende vrachtvaarder. De twee opvarenden van de .Sandria' konden worden gered. Op de foto de drijvende bok ,Ir J. G. Snip' bij het lichten van het achter schip. (Luchtfoto Wim Riemens). ZIERIKZEE In het Zie- rikzeese asyl bivakkeert mo menteel een ongeveer twee jaar oud hert dat de rijkspo litiemensen samen met hulp inspecteur H. J. Dorreman van de Ned. vereniging tot bescherming van dieren uit een sloot hebben gehaald. Het dier werd gevonden in een sloot bij de barakken van de Deltadienst in Zierikzee. Het is waarschijnlijk door een auto aangereden. De heer Dorreman nam het dier mee naar het asyl waar men con stateerde dat het hert ernstige ver wondingen aan één van de pootjes had. De dierenarts S. Bergsma moest één van de pootjes gedeel telijk amputeren. Het hert is al weer helemaal de oude, maar het betreffende pootje is nu twaalf centimeter korter. De heer Dorre- mfcn wil proberen een actie te voe ren om geld te krijgen voor een soort kunstvoetje ten behoeve van het dier. Het dier is nu wel zo ge handicapt dat het niet meer in de vrije natuur zelfstandig kan voort leven. Men zoekt thans een park waar het ongestoord temidden van soortgenoten kan blijven. WESTERSCHOUWEN Het scheepje .Lilleholm' uit het Deense plaatsje Ristinge is za terdagnacht omstreeks tien uur voor de kust van Westenseliou- ween in moilijklieden geraakt, lek geslagen en vervolgens door de reddingboot ,Jan Leis' de ha ven van Burghsluis binnenge bracht. De vijf Belgische opva renden kwamen er heelhuids af. De .Lilleholm' is een Deense kotter, omgebouwd tot plezierjacht. Het schip is naar schatting zeventig jaar oud en heeft een vierentwintig meter ho ge mast Vrijdag was het schip, dat emgedom is van de heer L. Ebenhardt uit Ant werpen. met vijf opvarenden (de heer Ebenhardt zelf. geassisteerd door vier studenten) uitgevaren van uit Oostende met als bestemming Finland. Zaterdagavond omstreeks tien uur kwam de .Lilleholm' in moeilijkheden, toen het sclup over de zandbanken van De Banjaard sloeg. Hierbij ontstond een lek in de machine kamer. het roer werd afgerukt en bovendien viel de stroom uit. Hier door stond de bemannlg volkomen machteloos, want de lenspomp en de radio konden niet worden gebruikt, terwijl ook de vuurpijlen onvind baar bleken. Om de aandacht te trekken stookte de bemanning van het schip op hot dek een vuurtje van oude kranten en hout. Dit vuur werd achter niet op gemerkt Ook niet door de vuurto renwachter van Burgh, die het schip wel in de gaten hield maar niets ongewoons bemerkte. Inmiddels liepen de machinekamer en het ruim van de .Lilleholm' vol wa ter. De bemanning wist het schip eehter drijvende ie houden. Om ze ven uur zondagochtend dobberde men voor de kust van Western», .tou wen. Daar werden twee bootjes uit gezet om hulp te gaan halen. On middellijk na net alarm voer de red dingboot .Jan Leis' uit. Deze maakte aan de .Lilleholm' vast, terwijl enke le bergiingspompjes op het half ge zonken schro werden overgebracht. Het schip werd naar de haven van Burghsluis gesleept, waarna de op varenden van boord gingen en ln hotel Bakker onderdak kregen aan geboden- Vandaag (maandag) zal men liet schip, waarin ruim driekwart niet water staat, verhalen naar een bij eb droog vallende plaats in de hnven. Daar zal de ongetwijfeld grote schade na der worden bekeken. Slot van pagina 1) dienen te worden opgelost .Ik hoop dat de kwaliteit van het Scheldev.-a- ter nooit zal raken aan dat van de Rijn', aldus de burgemeester van Vlissingen tot de genodigden, onder wie waarnemend commissaris der ko ningin M. J. van Poelje, de consul van België in VWssingen, de heer J. C. van Heerde, representanten van het Belgische loodswezen, Belgische marine, en het Vlissingse bedrijfsle ven. Aangekondigd was ter gelegenheid van deze opening een optreden van het zeer vooraanstaande klarinet kwartet Marcel Hanssens dat behalve uit de naamgever bestaat uit de he ren Albert Roland. Jacques d'Hondt en Georges de Kerpel. Het kwartet vertolkte op uitnemende wijze eni ge eigentijdse Belgische composities. Het ensemble, dat al eens in Water- Jamdkerkje optrad, tijdens de kasteel- concerten in Maalstede en voor de Nederlandse radio, kreeg echter niet de aandacht die het verdiende. Het werd nu meer gebruikt als een soort van achtergrondmuziek voor het kou tende en versnaperingen gebruikende gezelschap genodigden. Het spel werd bovendien gehinderd door de buiten op mars gaande kapel der Belgische Gidsen. De heer Hanssens toonde zich teleurgesteld over de gang van zaken en verklaarde iets anders te hebben venvacht. Na de officiële pntvangst dm het ge meentehuis was er later op de mid dag een ontvangst aan boord van het eerste in België gebouwde marine schip. de .Godetia' dat zaterdag in de budtenhaven ter bezichtiging lag. Jaterdarwti zorgde op het Stadhuisplein de n der Belgische Gidsen voor een m! tair-muzlkale afronding van de',-. ste dag. Daan-oor was óndanksd»n. gen. veel belangsteü.ag. De sim™ het aankijken bepaald waard De Vlissingse middenstand bljmt zich deze Belgische week in een'ct». lagewedstrijd, de stoel wordt In mi Belgische sfeer gebracht, en vamla- kan men om twaalf uuY In .Brilm' nia' een lezing beluisteren vnn prol dr K. C. Peters, adviseur-genrrul voor culturele aangelegenheden vu de stad Antwerpen over de oors?:o?i en de betrekkingen tussen Z«Uti en Antwerpen. GOES Een inwoner van KMitrr liep een hersenschudding op bij een auto- ongeluk: op de Patijnweg in Goes. Ok ongeveer kwart over acht m( raakte P. H. B, uit Klbettage auto op deze weg ter hoogte van c Bergweg in de berm. Hij atuurde rip auto te snel uit de berm, school uw die weg en belandde aan de andere 'ir. via een boom in de bosjos. Een lui; tende van de wagen, J. P. eveneens Kloetinge, moest met een herssnscW. ding naar het ziekenhuis Bergs# worden gebracht. Het voertuig ml vernield. Examens Voor het eindexamen middelbare sociale arbeid van de Stichting voor opleiding tot sociale arbeid te Haarlem (cursus Middelburg) zijn geslaagd voor de rich ting maatschappelijk werk: J. W. Kar tels. Goes. A. S. Bommel jé. Middelburg, mevrouw J. L. A. Boogerd-Quaak. Zaam- slag. W L. Hamelink. Goes, P. J. ize- boud, Zeist. mej. J J. F. Kats, Seroos- kerke (W). C. A. J. v. d. Lijeke, Vlissin gen (met lof), L. J. Nijssen, Zierikzee, mevrouw J. Pladdet-lzeboud. Terneuzen, A. Pouwelse. Vlissingen, mevrouw A- J. de Roo-Karelse. Heinkenszand (met lof), J. Sandee, 's-Heer-Hendrikskinderen, mevrouw T. Versteeg-Bouma.n, Axel, F. N. M. de Vos, Terneuzen en F. P. M. Willaert, Kloosterzande. Voor de rich ting werkgelegenheidsDolitiek slaagden: mej. W. P'. Sohier, Vlissingen, W "Wie laard, Middelburg. KAPELLE (ANP) Op de klemfruit- bedrijven in Kapelle-Biezelinge en om geving is het nu erg druk met de bra- menpluk. Reeds enkele weken zijn er bramen te koop, maar tot nu het nog niet om bijzonder grote heden. Met aanvoeren van 5 bramen per dag was het op de ling Sr Kapelle-Biezelinge tot meestal wel bekeken: Dat zal mende weken anders aangaan, want hoofdpluk gaat thans komen. De bramen staan er zeer goed voor in Zeeland en ze beloven een rijke produk- tie te geven. De afzet heeft een zeer vlot verloop. De bramen worden thans nog aangevoerd in doosjes met een nette mhoud van 250 gram. De prijzen schom melen rond de 2 per kg- Nu de Be voeren eehter toenemen is ook de In dustrie koper geworden van de Zeeuwse bramen, eveneens op een prijsniveau van 1.80 tot 1,90 per kg De Zeeuwse bramentelers hopen van harte dat de weersomstandigheden voor lopig gunstig zullen blijven, dat wil zeggen veel zon en weinig wind, want dat komt de kwalitei eri de kilo-op brengst van hun produkt t3u goede KAPELLE Afgelopen week is bij Kapelle. waar in mei al een al bino zanglijster werd gesignaleerd, een albino merel gevonden. De vondst is Identiek aan die van mei; zowel het nest van do zanglijster als van de merel bevallen vier jongen, waarvan er een geheel wit was. Het hoofd van de openbare lagere school, de heer G. H. Ossel, die zich Intens bezighoudt met na tuuronderzoek, noemde een albino merel een unieke vondst. Het komt wel eens voor, aldus de heer Ossel. dat een vogel wordt gevonden met een wit veertje, maar een albino is een zeldzaamheid. De vogel, die praktisch vliegklaar was en is ge vonden in een boomgaard aan de Wemeldingsewcg. zal volgens de heer Ossel geen lang leven bescho ren zijn, omdat zijn vijanden hem door zijn kleur al van grote afstand waarnemen. HERSENSCHUDDING M BOTSING BROMFIETSER NA BOTSING MET BOO» GOES De 26-jai'ige Goese bromflr.- ser J. G. T. raakte ernstig gewond,# hij zondagavond met zijn voertuig t». gen een boom rood. Het ongeluk jeurde rond half zeven op de A chimkade In Goes. Dooi- onbekende w- zaak reed T. tegen oen lungs de w; staande boom. Met ernstig nooftól werd hij per ambulance overgebric: naar het ziekenhuis St-Joanna. MOTORVLET UITGEBRAND ARNEMUIDEN Op liet VocrwMw bij de Oranjcplnat ter hoogte van An*- muiden is zaterdag aalt hei eind van C« middag de houten vlet .Zeemeeuw1, gendom van drie inwoners van toe- dorp, onder wie de lieer Mulder tol °P de waterlijn afgebrand. Do opvarend*" sprongen overboord, enkele kregen l'd1- te brandwonden. Ze konden wadend d« ret water de kant bereiken. De ceuiir- sehmvde rijkspolitiehoot kon niet wo meer redden. De brand is waarschijnlijk o door benzinedampen, veroorzaak! t?' het morsen van benz-.nc. Bij he: stade: sprong een vonk over naar de ttaaa ohder de motor. HET WEER IN EUROPA WESTENWIND Voornamelijk in liet noorden «n c; tand tijdelijk veel bewolking rn «e regen, eldejs zonnige perioden e«i «p meeste plaatsen droog weer. Zwywir matige, in liet Waddengebied «I en vrij krachtige westelijke wind, veer dezelfde temperaturen ais w""» Vooruitzichten voor dinsdag en wow GERUIME TIJD ZONNIG LATERgI; GE KANS OP REGEN TEMPERA™ REN OMSTREEKS NORMAAL Weersvooruitzichten in cijfers g*" deld over Nederland. I({ Voor dinsdag Aantal uren zon. 10: min. lomp.' ongeveer MWW» 3 graden onder normaal, Jisx - ongeveer normaal tot 3 grader normaal: Kans op een d-W- va.n minstens 12 uur: 90 proee op een geheel droog etmaa. cent. Voor woensdag: Aanttd «rö tot 11: min. temp omstreeksi m Max. temp: ongev-eernormaai graden onder normaal. Kansy droge periode van minstens - 90 procent: Kans op een geheel etmaal: 60 procent. ZON EN MAAN anr- «w ssi Maan op 16.02 STRMDWESMVrnWAO®1^ Vandaag droog met vr.j veel matige zuidwesten wind. Temperaturen: negentien A twin 5 Zeewater: negentien graden. Vooruitzichten: Oeeaanfrontjes^, noordelijk van om, waartoe-' wegend gematigd tot goad blijft. BURGEMEESTER VERRICHTTE OPENING

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2