Verdrag Bonn- Moskou al voor - 80 pet rond Eerder inspraak in bestemmingsplannen Colombo slaagde in hereniging van vier Italiaanse partijen Geen treinenchaos meer rond Arnhem 3 Adviesraad aan minister Schut: Geld geboden voor ontruiming van gekraakt pand COMMANDO'S WILLEN BESTAND VERHINDEREN Schoolstaking dreigt in Dalfsen D '66-er Brand uit kritiek op partij Radio-V eronica ook zondagnacht in de ether AKKOORD VS MET SPANJE OVER BASES Ontvoerde rechter in Uruguay vrij is jg s-j'Msr1H,i i In rumoerige vergadering MOSTERD 00K ALS VOORZITTER VAN BEJAARDENPARTIJ GEWIPT Keuze PONDERDAG 6 AUGUSTUS 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INDONESIË VERWACHT VOLGEND JAAR BEZOEK KONINGIN JULIANA DIPLOMAAT SLOEG HAND AAN ZICHZELF (Slot van pagina 1) uur hadden gezien op het kruispunt augustus uitgezonden. Alkemadelaan en de Pomp- De diplomaat zat alleen in HILVERSUM (GPD) .Indonesië ver wacht dat koningin Juliana volgend jaar (waarschijnlijk in de maand maart) oen officieel bezoek aan dat land zal brengen. Dit dan als antwoord op het komende bezoek van de Indonesische Sresident Soeliarto in september aan ederland', aldus een uitspraak van radio-medewerker Henk van Stipriaan, DEN HAAG (Gl^D) Gemeente ond in het NOS.programmal e|| provincje krijgen meer enbestuurlijke oï tijdig een vinger in de pap bij ?tarn^n6^ajin?'? het opstellen van streek- en be stemmingsplannen in een nieuwe oensda;. ,Cosa Nostra' gedaan. Van Stipriaan is dinsdag uit Indonesië teruggekeerd, waar hij een documentai re maakte over het 25-jarig bestaan van de republiek Indonesië. Dk program ma, dat .Merdeka" heet, worat op 17 dat het telijke en de Van stationsweg de auto. draaide de Pompstationswegi op en hij reed mee hoge snelheid- Een; fietser verklaarde dat hij de auto op, de plaats van de zelfmoord heeft zien stopj SPOEDIG EINDE GESPREK VERWACHT (Van onze correspondent) BONN Ruim drie uur hebben de ministers Scheel en Gromyko gis teren in Moskou geconfereerd over de laatste meningsverschillen, die het paraferen van een Rus- siseh-Westduits verdrag nog in de weg staan. Over 80 pet van de ver- AMSTERDAM (ANP) Indien de ka-j bouters, die vorige week het pand var de verzekeringsmaatschappij Abbey Le ven aan de Amsterdamse Keizersgracht hebben bezet, dit pand voor maandag middag aanstaande 0111 twaalf uur ont ruimen, zal de directie van de verze keringsmaatschappij een som geld stor ten in de kas van het departement huis vesting van Oranje Vrijstaat. De directeur van Abbey Leven, de heer H. Rozelaar, kon woensdagmiddag nog niet zeggen hoe groot het bedrag zal zijn. Hij vertelde dat Abbey Leven drie' maanden geleden van de hoofdstad naar Utrecht is verhuisd en het pand aan de Keizersgracht sinds een maand volledig leeg staat. Het wachten is volgens de heer Rozelaar op een koper. ,Wij wil len het pand leeg en netjes aan de nieuwe eigenaar opleveren. De storting In de kas van het departement van Oranje Vrijstaat is volgens mij de enige redelijke manier om het pand ontruimd I te krijgen. Wij ontvangen geen enkele steun of medewerking van de Amster damse politie of justitie', aldus de heer Rozelaar. dragstekst bestaat eensgezindheid, aldus een YVestduitse woordvoer der in de Russische hoofdstad. In Bonn sprak de regeringswoord voerder Aiders de verwachting uit dat de onderhandelingen binnen enkele dagen kunnen worden afge sloten. Ahlers deelde mee dat onmiddellijk na terugkeer van Scheel en diens delegatie kabinet en fractieleiders voor bespre king van het verdrag zullen worden uit. genodigd. Kanselier Brandt, net op va kantie naar Noorwegen vertrokken, zal voor naar Bonn terugkeren. Zoals te verwachten was, zal het verdrag in grote trekken overeenko men met het inmiddels bekende en door de oppositie in Bonn verwor pen document dat Gromyko en de Westduitse staatssecretaris Bahr hebben samengesteld. Kern van dat verdrag worden de eerste vier artike len uit dat document. Deze betref fen het bevorderen van de vrede, het wederzijds afzien van geweid, het respecteren van de bestaande g zen in Europa en het ongemoeid ten van eerder gesloten verdragen metndere staten. De Westduitse opvatting dat vreedza me hereniging van Duitsland niet in strijd is met net verdrag wordt vastge steld in een begeleidinde brief uit Bonn die door de regering in Moskou officieel zal worden aanvaard en daarmee als document bijzondere betekenis zal heb ben. Slot van pagina 1) van de conferentie. Irak en Algerije 1 boycotten de bijeenkomst ondanks bemiddelinesDogingen. Men verwacht, d'at de besprekingen twee dagen zullen duren. Intussen is tussen Irak en Egypte een felle woordenstrijd ontstaan over het Amerikaanse vredes initiatief, waar Egypte voor en Irak te- Sen is, Iraakse kranten deden woens- ag hefitge aanvallen op president Nas ser, die zij beschuldigden van een po ging de Iraakse revolutie aan le tas ten. Verdeeldheid Ook onder de Pnlestijnen heerst ver deeldheid over het Amerikaanse vre desinitiatief. Woensdag werd bekend, dat een dag tevoren in Irbid, in het noorden van Jorilunië gevechten hadden 1 plaatsgevonden tussen leden van het Volksfront voor de Bevrijding van Pa lestina, dat tegen het door Egypte en Jordanië goedgekeurde vredesplan is en de actiebeweging voor de bevrijding van Palestina, dat de houding van dezel landen verdedigt.. Volgens een woordvoerder van het volks front hadden tien commando's van de actiebeweging op een bureau van hel front geschoten. De aanval volgde toen zes aanhangers van de actiebeweging uit protest tegen de houding van nun organisatie naar het volksfront waren, overgelopen. Commando's van het volks. I front omsingelden en arresteerden de aanvallers, van wie een bij een schiet partij werd gedood. De leider van de actiebeweging, El Sartawi, gaf een andere lezing. Hij zei, dat commando's van het volksfront in de buurt van Ibrid een aamval hadden gedaan op een post van zijn organisatie. iJaarbij zou een lid van het volksfront ajn gesneuveld. Woensdag kwam het tot gewapende meidenten. Deze vonden plaats in het dal van de Jordaan tussen comman do s van de organisatie Avabisch-Pales- ima en van andere Palestijnse guerril la-organisaties, Welke organisaties dit zrpt is niet bekendgemaakt. De orga- fÜÜÏu A-I'abl'spl>-Pafesti<na steunt de houding van Nasser inzake hel Ameri kaanse vredesplan. WAKEFIELD, YORKSHIRE Dolblij verschewrt de 62-jarige mevr. Miriam Hargrove hier haar lesplaat nadat zij na, 39 maal voor haar rijexamen gezakt te zijn, nu het felbegeerde papier heeft ver overd. In de negen jaar dat zij autorijles kreeg, gaf zij hieraan meer dan 3000 gulden uit. Haar enige probleem is nu nog voldoen de geld voor een auto bijeen ts krijgen... DALFSEN (ANP) In Dalfsen dreigt een schoolstaking in verhand met de de plorabele staat waarin de uit 1900 da terende dorpsschool verkeert, waardoor het gebouw ten ene male niet zou vol doen aan de eisen die aan goed onder wijs gesteld mogen worden. Verontruste ouders van de kleuters van de openbare kleuterschool, die in een lo kaal in de dorpsschool is gehuisvest, hebben zich dinsdagavond in dlit lokaal over de. situatie beraden. Hun grieven: giaten in de vloeren door verrotting, wei- -'iig licht en zon, onvoldoende en slechte „oiletten en wasgelegenheid, lekkende daken enz. Met name de afgelopen win ter was de toestand volgens de ouders onhoudbaar, toen toiletten bevroren en in de lokalen en gangen plassen vorm den van sneeuw èn regen. Ouders, die hun kleuters niet nog een winter hier aan blootgesteld wensen te zien, over wegen hierom acties, waaronder de schoolstaking. Besloten werd hiermee voorlopig nog bot 1 oktober te wachten omdat van gemeentewege meegedeeld is dat het geld voor de bouiw van een kleuterschool waarvoor de plannen al ziijn goedge keurd, in het derde kwartaal van dit j jaar zal afkomen. Gebeurt dit niet danj gaan de ouders tot aotde over. NAARDEN (GPD) - Drs J. M. Brand lid van D '6G en adviseur van de tweede- kamerfractie voor economische aangele genheden, heeft in een uitvoerige brief de huidige toestand van D '66 onder de loep genomen.. In de brief, onder meer gestuurd aan de leden van het hoofdbe. stuur, van de fractie en van het bestuur van de werkgroepen, schrijft de heer Brand, dat D '66 het systeem, dat zij als breekijzer te lijf wilde gaan, tot haar eigen produkt heeft gemaakt. Volgens de heer Brand, tweemaal lei der van D '66-congressen, zal de fractie zich opnieuw op haar verantwoordelijk heid in het parlement moeten bezinnen. .Bij ieder standpunt of iedere positie, die D '66 inneemt, dient de partij na te gaan of de doelstellingen bij de kie zer wel voldoende overkomen'. Drs Brand constateerde, dat D '66 de, weg naar de kiezer niet heeft gevon den. ,De toekomst van de partij ziet er donker uit en, tenzij er een mirakel gebeurt, moet worden gevreesd dat wij het in 1971 niet zullen redden. Velen onder one zien het nu al niet meer'. HILVERSUM (GPD) Aadio Vero nica gaat van 1 september af ook elke zondagnacht uitzenden. Thans is deze omroep tot, 1 uur 's nachts in de ether. Ook over de pro gramma-inhoud staat nog niets vast, maar uiteraard zal dit lichte muziek en reclame-boodschappen brengen. Voorlopig zal Veronica niet elke nacht in de lucht zijn aangezien dit nog teveel moeilijkheden met zich meebrengt, onder meer door het personeelsbestand en zal voor nachtuitzend.ngen over een extra ploeg moeten beschikken. de diplomaat die achter het stuur zat. Een, 20-jarige bromfietser zag dat de diplo maat iets uit het rechter dashboard kastje pakte en naar rechts leunend bleef zitten. De jongen en het meisje, die het slachtoffer liggend onder het dashboard aantroffen, meenden dat de man toen nog leefde. Rechercheurs stel den vast dat het scheermesje, waarmee rond is toegebracht, eenzelfde soort mesje is als cfe mesjes die de diplo maat thuis in zijn badkamer had lig- en. _!ij sectie op het stoffelijk overschot vond dokter Zeldenrust de acht centi meter lange wond in de rechterzijde van de hals. Hij stelde vast dat niet' de slagaders, maar een halsader doorgesneden. Bij een dergelijke verv ding treedt zeer snel bewusteloosheid in. De ook bij de sectie gevonden verwon, dingen aan de rechterhand kunnen vai het hanteren van het scheermesje af komstig zijn. Brazilië Hoewel het Braziliaanse ministerie van buitenlandse zakpn geen offi cieel commentaar heeft geleverd op de berichten uit Nederland, dat de diplomaat De Vasconcelos zelfmoord heeft geoleegd, weigert de pers daar in te geloven. Vijf dagen voor de dood van De Vas concelos werd in Montevideo de Bra-| ziüaanse consul Aloisio Dios Gomide ontvoerd door de lilnkse guerrillaorgani satie .Tupamaros', en beide berichten waren voorpaginanieuws in Brazilië. Het gezaghebbende .Jornal do Brasil' zegt: .De mogelijkheid van zelfmoord is reeds verworpen door het ministerie van buitenlandse zaken. Het krachtigste argument daartegen is dat zijn vrouw- in verwachting was van hun tweede kind'. Het blad .Correio da Manha' zegt dat op het ministerie van buitenlandse za-j ken de algemene overtuiging heerst (lat De Vasconcelos niet het slachtoffer van een politiek misdrijf Is geworden. WASHINGTON RTR) MONTEVIDEO (AFP-RTR) De Uru- "a.vaanse rechter van instructie Daniel 'ereyra Manelli, die op 28 juli door guerrillastrijders van (le linksgerichte beweging .Tupamaros' werd ontvoerd, is dinsdagavond in Mc/ntevideo vrijgelaten. De griffier van de rechtbank had hem roalk i rijg', voor 1 duurt. Zo dra de zaak echter in een stadium >6 gekomen, dat deze rijp wordt geacht om naar buiten toe te '.vorden Iwkend- gernaakt. ontbreekt meestal de tijd voor effectieve inspraak vanuit de samenle- procedure die door de raad van ad- v;n,. Het gevolg is, dat de vies voor de ruimtelijke ordening f"*' "«voel .i<r v aan minister Schut is voorgelegd. Ook de burger krijgt bij dc voorge stelde gang van zaken een beter in zicht in wat er gaat gebeuren en kan zijn mening daarover kenbaar maken,, voordat het'definitdeve besluit valt. Minister Sdhut had om dit advies ge-: vraagd, naar aanleiding van een memo randum met voorsteilen, dat het tw," - ï1. jde kamerlid drs E. Nypels D'66) in no- AMSTERDAM (GPD) In een ru moerige ledenvergadering van de Par tij Algemeen Belang (De Amsterdamse bejaarden) is J. Mosterd als voorzitter gewipt. Zijn levensloop in de tweede wereldoorlog Ls de oorzaak. De vergadering, waaraan zelfs de poli tie te pas heeft moeten komen, is er vooralsnog niet in geslaagd de heer Mosterd ertoe te bewegen af te zien vande raadszetel die hij bij de jong ste verkiezingen heeft verworven. Twee FUSIE DRIE KERKELIJKE MUSEA Ukmgen feiten Deze gang van zaken kan volgen» de raad «echts worden doorbroken door de openbaarheid naar een vroeger sta. d.um te verschuiven, waarin nog een zekere keuze-mogelijkheid bestaat en er is politieke controle mogelijk. Om deze reden is een schema voor de totstandkoming van nationale .project-plannen' opgesteld, waarbij de regeringsbe.<l;ss.ng pas wordt ge nomen na de openbaarmak.ng en de nspraakverlen. ng. Dit schema ziet er als volgt uit: Ambtelijke interdeparlementaire voor. bereiding; Opel ellen ontwe rp-p nojectpl an (met I eventuele alternatieven): 1 Publicatie; Inspraak van de samenleving; Regeringsbeslissing: Goedkeuring door de tweede kamer; Het geven van ministeriële aanwij- kecr is hij de vergaderzaal in Krasna-f'T;. polsky uitgezet, gelegenheid om zich te;* Uitwerking .n gemeen.e. jxe bestem- verdedigen heeft nij niet gekregen. ,E>atnungspjamen komt later wel een keer', riepen som- Afwerking of eventueel beroep b:j de kroon. De raad heeft de fasen die gelegenheid bieden tot inspraak niet nader" uitge werkt, omdat hij hier nog nader op te rug w;l komen in een advies over in spraak bij ruimtelijke ordening in het algemeen. Verder zegt de raai dat de eventuele vertraging die de openbare discussie en de inspraak meebrengen, minder groot hoeft te zijn dan soms wordt aangenomen. De heer Mosterd heeft toegegeven voor de oorlog in België lid te zijti geweest van de toenmalige Vlaamse Beweging, ver gelijkbaar met de Nationaal.Socialisti- sche Beweging in Nederland. In de oor- s log is hij ih Duitsland lid geweest 1 van het nazional-sozialistische kraftfah- rerkorps. waarbij hij als kok in Rus land heeft gewerKt. Zijn zoon. die enige 1 jaren geleden is overleden heeft in Rus- land met de Duitsers tegen de Russen gevochten. Deze nadelige bijkomstigheid weegt volgens de raad niet op tegen het be- IflPPtrnRRPTl lan®' <lat nlet eetl doorzichtiger en meer UTRECHT (GPD) ,We zijn dol ge lukkig, dat cle kogel door de kerk is', aldus dra A. M. Jansens, adjunct-di rectrice van het aartsbisschoppelijk mu seum in Utrecht, sprekende; over de fu sie, die tot stand is gekomen tus- genoemd museum, het bisschoppelijk museum te Haarlem en het oud-katho liek moseum te Utrecht. ,En tot onze, grote vreugde hebben we nu van de; heer G. Vruns, voorzitter van het be stuur van het bisschoppelijk musuem in Den Bosch vernomen, dat dit museum graag aan (le nieuwe opzet wil mee- _,en werken, bijvoorbeeld «oor bepaalde Spanje zullen vandaag in Washingtonstukken af té staan', een overeenkomst tekenen waaronder j Mag uiit dit aanbod afgeleid worden, dat Amenka de komende vijf jaren het ge-1 dit museum ook wit opgaan in het bruik van zijn militaire bases in Spanje ^rote geheel? kan voortzetten, zo heeft het Ameri-1 Die conclusie mag iik niet trekken, maar kaanse ministerie van buitenlandse za- een ander mag het best doen. Hij heeft ken woensdag meegedeeld. dam misschien wel gelijk' woordvoerder zei dat de nieuwe over- Het is de bedoeling. dat. wanneer de n dus| sea in Nederland te verlaten. Wat gaat te sluiten 00 een manier waarop het niet ter goedkeuring aan de senaat be hoeft te worden voorgelegd. De voor zitter van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, senator J. William Fulbright, heeft geëist van de overeenkomst een verdrag te maken, zo dat de senaat haar wel nauwkeurig zou kunnen bestuderen. De senator heeft gewaarschuwd dat hij Deze bewering, weergegeven door het Parool, is door de heer Mosterd eerder herhaaldelijk ontkend, een ontkenning die hij nu heeft ingetrokken. Wel houdt hij staande dat hem het kiesrecht nooit is ontzegd. Hij is niet ingegaan op de uitdaging van verscheidem.cn bejaarden het Parool aan te klagen wegens laster- Voor de bejaarden was dit aanleiding, hem wegens onbetrouwbaarheid uit de partij te zetten. Een van de mensen die het oorlogs verleden van de heer Mosterd in de pu bliciteit heeft helpen brengen is M. ten Hoff. voorzitter van de afdeling Am sterdam van de landelijke bejaardenpar tij. Hij en G. Verschuur, derde op de kandidatenlijst van de part.) die Mos terd heeft opgericht (in de Amsterdamse raad zijn twee zetels verworven) heb ben nu zitting genomen in het partij-, bestuur, maar in dezelfde vergadering van dinsdag is de partij opgeheven. Beide mannen zullen in het komende half jaar proberen orde te scheppen in de chaos, op basis van een lidmaat schap van de landelijke beiaardenpar. tjj. De leden hebben zich dinsdagmid dag hiervoor uitgesproken. er voor in de plaats komen Mej. Jansens: ,Tot nu toe onderschel den de kerkelijke niuEea zich ndet spe cifiek van de andere musea im Neder land. Ook wij belichten de typische esthetische cn historische kant van on. ze bezittingen. Daar willen we van af. We willen het kerkelijke element meer naar voren brengen: bijvoorbeeld de in- wetsontwerp zal indienen dat het ge- breng van de kerk in het maa/tschap- bruik van geld voor het huren van de pelijk leven en dat op heden toe. We Spaanse bases verbiedt wanneer de se- j willen laten zien dat er een relatie is naat geen gelegenheid krijgt een for-tussen de veranderingen im het maat- meel verdrag of een conventie te ba- schappelijke en kerkelijke leven en de studeren. i ontwikkeling tot pp heden volgen'. LIJST VAN MINISTERS IAL WEINIG VERANDERING ONDERGAAN (Van onze correspondent) ROME Het is in Italië tenslotte toch gelukt de vier partijen weer te herenigen in een regering van centrum-links. Eigenlijk zal die re gering er precies zo uitzien als die van Rumor, die een maand geleden geheel onverwachts is afgetreden. De opdracht aan Emilio Colombo om een nieuwe regering van cen trum-links te vormen, zonder daarbij uitdrukkelijk te zeggen dat ARNHEM (GPD) Sinds woensdagmorgen vroeg is van een trei nenchaos rond Arnhem geen sprake meer. Alle wissels ten oosten van de stad kunnen weer automatisch vanuit het seinhuis worden bediend, terwijl verder de onderlinge koppelbaarheid van seinen en wissels is hersteld. Moesten de NS dinsdag nog de helft van het aantal treinen dat Arnhem per uur aandoet (34) laten vervnllen, woensdagmorgen kon dit aantal worden geredu ceerd tot eenderde (11). Door deze onverwacht gunstige ontwikkeling menen do NS dat de herstelwerkzaamheden in het maandagnacht door brand ontre gelde relaishuis eerder kunnen zijn beëindigd dnn aanvankelijk werd gedacht. Was eerst volgende week maandag streefdatum, nu mikt men op zaterdag. De vertragingen voor het tremverkeei konden woensdagmorgen tot het uiterste worden beperkt. In d? ochtendspits bedroeg het oponthoud rond Arnhem hooguit vijf tot tien minuten. De uitwerking van de stagnatie op de rest van het land is te verwaarlozen. De bwlnMig militairen va.n het 54J( eerbindingsbaitaljon uit Schaarsbergem, die de NS twee dagen lang van dienst zijn geweest bij het totstandbrengen van tele- foonverbingen tuasen de verschillende posten op het station Arnhem, zijn rond het middaguur mgerukt- het nodig was alle vier partijen er in te betrekken die zitting hadden in het vorige kabinet, heeft kenne lijk gunstig gewerkt. In zoverre dat de unitaire socialisten bang zijn geworden dat zij zouden wor den uitgesloten. Na al het geredekavel van de laatste dagen hebben zij tenslotte na een zit ting van het paiujbcsiuur die veie uren heeft geduurd, het ontwerp-regerings- programma voor Colombo aanvaard. tische partij, een man (11c al verschil lende ministerposten heeft bekleed en steeds uitstekend werk heeft verricht. Colombo zelf is natuurlijk een figuur I van de allereerste rang, waarschijnlijk de beste eerste minister die Italië se dert vele jaren heeft gekend. Het is al leen maar de raag of het hem zal luk- ken het te vormen kabinet ook lange 1 tijd in stand te houden. Driftige chauffeur gearresteerd programma voor uoioniuo aauvaaru.. .\rxHEM (ANP) Ve,rdaclit Toch wordt daarin uitdrukkelijk gezegd tot (loortsiag js de 22-jarige Arnhem- dat vruchtbare en goede voorstellen, ge- e chauffeur H. van F. «loor de politie] daan door de oppositiepartijen (en menl .m„,rehou(Ien en ingesloten. Met zijn au- mag gerust lezen de communisten) de|to 70U hij- in het spijkerkwartier t< welwillende aandacht zouden hebben van Arnhem de 28-jarige P. C«. O. uit Mak. rte roerprino- iCum tegen een muur hebben gdrukt. waardoor O. een gecompliceerde been breuk opliep. O. had een opmerking gemkaat over de wijze waarop de chauffeur met zijn gro te wagen de doorgang had versperd. Van F. wond zich h erover op met het vermelde het de vorming van gewesve- lijke en gemeentelijke besturen betreft, deze door de regeringspartijen moeten worden gevormd indien zulks mogelijk is, hetgeen dus betekent dat er geen be zwaar wordt gemaakt legen ae reeds door de socialistische partij aangegane samenwerking met de communisten in diiie gewesten, provincies of gemeenten waar het onmogelijk blijkt een meer derheid van de regeringspartijen te vinden, zijn zij toch ditmaal gezwicht voor de overmacht. Het is vrijwel zeker dat in de loop van vandaag Colombo niet alleen aan presi dent Saragat zal kunnen melden dat hij de opdracht aanvaardt, maar dat hij tevens reeds dc lijst van ministers zail kunnen voorleggen. Dit is mogelijk om-i dat die ministers vrijwel allemaal de-| zelfden zullen zijn die ven maand gele-i bo zelf als minister van de schatkist. En dat is geen eenvoudige taak, omdat Colombo eeu economisch genie is, die ge durende 7 jaar dat ministerie heeft geleid en niet alleen het dieptepunt dat in 1963-1964 was bereikt wist te over winnen, maar Italië tot een der econo misch meest krachtige landen van Euro pa heeft weten ta maken. Juist nu, op het ogenblik dat de gevolgen van de grote sociale onlusten een nieuwe drei ging /an een economische inzinking vor men, moet men voor deze man een op volger zoeken. Er worden natuurlijk verschillende na men genoemd, maar het Ijjkt onwaar schijnlijk dat Colombo's keuze zal vn'- len op Ferrari Agradi, een van de sterkste l'igurcn in de fhristen-demoera- I open beleidsvorming is gediend. ,Opa' kan het niet laten: ZEVENTIGJARIGE DUITSER BROMT EUROPA DOOR MOORDENDE CHAUFFEUR KOELWAGEN AANGEHOUDEN ROUBAIX (AFP) De politie van de Noordfranse stad Roubaix heeft dins dagavond de 31-jarige Germain Lenard aangehouden op \erdenking van moord op de autoweg Antwerp<-n-Luik. Hij heeft bekend de moord te hebben ge pleegd. Met een koelwagen met kaas maakte hij regelmatig reizen naar België De wagen ls voor de deur van zijn werkgever te ruggevonden. Dinsdag werd tussen Gent en Antwer pen een lifter doodgestoken door de chauffeur van een koelwagen. De vrouw van de lifter werd door de chauffeur aangerand en met een mes bewerkt. De 25-Jarige Franse vrouw werd later zwaar gewond op de w( -ulk gevonden. AMSTERDAM Een hap toerk.~ Elke dag weer, een forse \corme hap(icerkorders) uit de automaat voor het personeel van een expe ditiebedrijf in het vrachtcentrum van het westelijk havengebied. Iedereen heeft zijn eigen vakje in deze oude automaat en vindt er zijn vrachtorders en opdrachten voor de nieuwe dag. De automaat wordt automatisch vanuit het kan toor bijgevuld. Voor elk uiat wils (of nietJ. NIJMEGEN (GPD) Reizen Is tegenwoordig geen kunst meer. Behalve als je het drie maanden achter elkaar doet, op een brom fiets, kampeert, en 70 jaar bent. Voor de Duitser Sigfrid Stolj uit Hannover, die zich door ieder een opa Iaat noemen, is het maar een peuleschilletje. Opgewekt trekt hij van land naar land omdat hij niet stil kan zitten en voortdurend heimwee naar ,de erte' heeft. Op 30 juli is hij vanuit zijn woon staats vertrokken met bestemming Nederland. Na een bezoek aan Laag Soeren gmg de reis naar Dieren. Nijmegen was de volgende plaats voor een bezoek van opa. Opa Stoij bekent een zeer fana tiek fietser te zijn. Hij houdt van fris e lucht ?n wil niets met het jachtige verkeer van deze tijd te maken hebben Voordat hij met pensioen ging was Sigfrid Stoij vanaf zijn 19e jaar kelner. Hij zwierf al bedie nend de hele aardbol rond. In de beste hotels van Spanje. Cairo. Bagdad en Parijs serveerde opa de gasten uitgelezen gerechten. Als steward verzorgde hij de rei zigers in de Oriënt-expres en Bal kan-expres. Opa overnacht niet in hotels, dat zou te kostbaar worden. In zijn aanhangwagentje vervoert hij de tent die hij aan het eind van de dag zelf opzet. Is er geen cam ping in de buurt dan is een tuin tje ook een goede rustplaats. On der het reizen probeert de krasse bejaarde zich nog een beetje te bedruipen mei het verkopen van kaarten van zichzelf, waarop zijn geschiedenis staat vermeld. Bij grote bedrijven klopr hij aan om een geldelijke bijdrage waar voor hij in ruil gratis reclame aanbiedt. Van de drie maanden reizen houdt hij minitieus een dagboek bij. Via Nijmegen vertrok opa Stoij naar Den Bosch om België te gaan ontdekken. De reis zal hem als alles meezit voeren naar Frank rijk, Spanje, Italië, Oostenrijk en dan terug naar Hannover. OPROEPDIENST ANWB NEDERLAND Familie J. Hassels uit Hengelo, rijdend' met een groene Opel Kadott fastback, kenteken: 21.26-FS, reizend in Neder land. Fam. Van Hees uit Utrecht, aan boord van een motorboot, varend ergens in Ne derland. De heer B. van Heyst uit Zevenbergen, reizend met de trein door Nederland. De heer J. H. Zegeling uit Nederland, verblijvend ergens in Nederland Nederland, Duitsland en Zwitserland De heer Willem Schaap uit Zaandam, aan boord van een rijnaak, varend in Nederland,Duitsland en Zwitserl nd. Fam. J. W. Veldkamp uit Amsterdam- Osdorp rijdend met een blauwe Opel Kadett, kenteken: 19-01-MP, verblijvend in Nederland of Duitsland. Luxemburg-Duits land Fam. Waesbergh uit Koewacht.' rij dend met een donkerblauwe Ford Tau- nus 17M combi, kenteken: 05-96-EG, verblijvend in hotel of pension in Ko ningsberg of Luxemburg. Bovengenoemde personen worden drin gend verzocht de ANWB alarmcen trale in Den Haag te bellen, telefoon 264426.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3